Plaatselijk Nieuws NV. De YlaardingscheStoomtioi Maatschappij Patentkookzak Verschillende berichten Wat er op de bon te krijgen is. Marktbericbten Dankdag A. WIELHOUWER GEVESTIGD TE ROTTERDAM. Stoombootdienst MIDDELHARNIS - ROTTERDAM v.v. via Vlaardingen en Schiedam. DIENSTREGELING op werkdagen, aanvangende 14 October 1940. Geref. Gemeente Dirksland D.V. Woensdag 4 December a.s. zal in de Geref. Gemeente alhier Dankdag worden gehouden, waarbij Ds. La main van Rotterdam (Z.) hoopt voor te gaan des voormiddags 10 uur en nam. 2 uur TORENTIJD. Broad. Bon 16 (broodbonboekje). Gel dig van 25 November tot en met 8 Decem ber: 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 17 (broodbonboekje). Geldig van 2 tot en met 15 December: 125 gram rogge brood of 100 gram ander brood of 1 rant soen gebak. Bloem Bons 2 (bloemkaart). Geldig van 2 tot en met 29 December: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of half rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, (tarwebloem, tarwemeel, roggebloem roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweit meel.) Boter en Vet Bon 18 (boterkaart). Gel dig tot en met 6 December: 2i/2 ons boter of margarine. Bon 19 (Boterkaart.) Geldig van 30 No vember tot en met 13 Dec: 2% ons mar garine of 2 ons vet. Bon 18 (vetkaart). Geldig tot en met 6 Dec: 2% ons margarine of boter. Bon 19 (vetkaart.) Geldig van 30 No vember tot en met 13 December: 2% ons margarine of 2 ons vet. Kaas Bon 24 (algemeen distributiebon- boekje). Geldig tot en m.et 8 December: 100 gram kaas. Bons 49, 50, 62 en 63 (algemeen distri butieboekje.) Geldig van 2 tot en met 29 December: 100 gram kaas. Eieren Bon 36 (algemeen distributiebon- boekje). Geldig van 2 December tot en met 15 Dec een ei. Bon 37 (algemeen distributiebonboekje). Geldig van 25 November tot en met 8 De cember: één ei. Vleeseh. Bonnen 10 vleesch (Vleesch- kaart.) Geldig tot en met 8 December: 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bon 09 vleesch (Vleeschkaart). Geldig van 18 November tot en met 1 December: 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch waren. Bon 10, worst vleeschwaren (Vleesch kaart.) Geldig tot en met 8 December: een rantsoen vleeschwaren. Bon 09 worst, vleeschwaren (Vleesch kaart). Geldig van 18 November tot en met 1 December: een rantsoen vleeschwa ren. Suiker. Van 23 November t.m. 6 December bon 16 (algemeen) voor 1 kg. Thee of Kojïie. Van 9 Nov. t.m. 20 Dec. bon 81 (algemeen) 75 gr. thee of pond koffie. Peulvruchten. Van 19 Nov. t.m. 16 Dec. öon 56 van het algemeen distributiebonboekje, voor kg. peulvruchten. GRUTTERSWAREN. Rijst Bon 43 (algemeen distributiebon boekje). Geldig van 30 November tot en met 27 December: 2^/2 ons rijst ai rijste- meel of rijstebloem of gruttenmeel (ge mengd meel.) Van 2 Nov. t.m. 27 Dec. bon 88 (algemeen,) uitsluitend gort, gortmout of grutten pond.) Van 2 Nov. t.m_ 27 Dec. bon 83 (algemeen) havermout, havervlokken, haverbloena aard- appelmeelvlokken, gort, gortmout of grut ten pond.) Van 2 Nov. t.m. 27 Dec. bon 93 (algemeen) sago, aardappelmeel, maizena, puddingpoe der, puddingsauspoeder of griesmeel (1 onS) Twee bonnen 93 voor 225 gram verpaKte maizena. Van 2 Nov. t.m. 27 Dec. bon 98 (algemeen) 1 ons maccaroni of vermicelli of spaghetti. Zeep., Van 13 Nov. t.m. 6 Dec. bon 29 (algemeen) 150 gram toiletzeep, (nieuwe samenstelling) óf 120 gr. huishoudzeep, óf 200 gr. zachte zeep óf 250 gr. zeeppoeder óf 125 gr. zeepvlokken Of 250 gr. zelfwer- kende waschmiddelen óf 200 gr. vloeibare zeep. Wasscherijen krijgen één bon per 8 kg. droog waschgoed. De bonnen voor een extra-rantsoen toilet- zeep geven van 31 Aug. 1940 tot en met 24 Januari 1941 recht op toiletzeep (oude samenstelling) van gemiddeld gewicht. (Dit geldt dus niet voor alle extra-zeeprant- soenen,, gelijk sommigen abusievelijk begrij pen.) Van 31 Augustus tot en met 31 Dec. kan op bon 116, welke tegelijk met de textiel- kaart is uitgereikt, 50 gram scheerzeep of een tube scheercreme v/orden gekocht. Levertraan: mag slechts worden afge leverd op recept van een arts of tegen overgave van een, door een in Nederland gevestigden arts, afgegeven bon. Een groo tere hoeveelheid dan 200 cc per hoofd en per week is niet toegestaan. Per bon mag de arts niet meer uitschrijven dan noodig is voor 2 weken; voor meer personen uit één gezin kan met één bon worden vol staan. Voor het verstrekken van levertraan moeten goede medische gronden bestaan. Petroleum. Van 4 Nov. t.m. 29 Dec. ze gelperiode 7. Van 11 Nov. t.m. 15 Dec. op bon-periode B, 2 liter petroleum voor ver lichting. Kolen enz. Brandstoffenbons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en, 14 ,,centr. verwarming en nrs. 04, 05, 06, 07, haarden en kachels" en de bons gemerkt „brandstoffen een een heid 2e periode en de bons ,,een eenheid cokes 2e periode", gedurende de maand Nov., elk één eenheid vaste biandstoffen. Bons 08, 09, 10 en 11 haarden en kachels geven recht op het koopen van een een heid turf. (450 stuks.) Zie nader bericht elders in dit blad. Schoenen. Wie slechts één paar schoenen heeft welk paar moet worden gerepareerd, kan aan het distributiekantoor een bon krijgen, recht gevend op het koopen van een paar nieuwe schoenen. Ditzelfde geldt ook voor werkschoenen. DE DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. De geldigheidstluur van de bonnen verlengd tot half December. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend: In verband met het feit, dat reeds 1/3 gedeelte van de bonnen op de vaste brand- stoffenkaarten is aangewezen voor het koopen van brandstoffen, terwijl in den regel na 31 December nog ongeveer 65 pot. van de brandstoffenbehoefte gedurende het stookselzoen wordt verbruikt, is besloten den geldigheidsduur van de thans reeds aangewezen bonnen en toewijzingen voor de 2e periode te verlengen tot en met 14 December. Derhalve geven gedurende het tijdvak van 1 November tot en met 14 December de met 04, 05, 06 en 07 gemerkte bonnen van de ,,bonnenkaart distributie vaste brandstoffen, haarden, kachels," alsmede de met 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 ge merkte bonnen van de bonnenkaart distri butie vaste brandstoffen centrale ver- wa.rming en voorts de met brandstoffen, één eenheid tweede periode, gemerlcte bon nen, elk recht op het koopen van één een heid vaste brandstoffen. De geldigheidsdvmr van de met brandstof fen of cokes gemerkte toewijzingen, welke tot 14 December of een vroegeren, mits na 14 November gelegen datum waren gel dig verklaard, is eveneens verlengd tot en met 14 December. Voorts wordt aangeraden, de bonnen, welke thans geldig zijn, vóór den verval dag, dat wil dus zeggen voor 14 December bij de kolenhandelaar in te leveren, ook in dien op deze bonnen niet aanstonds brand stoffen kunnen worden afgeleverd. Deze aflevering zal dan later alsnog kunnen plaats vinden. DE WINTERHULP AMSTERDAM COLLECTEERDE f 43.000. De collecte voor Winterhulp Nederland, welke op 29 en 30 November te Amster dam is gehouden, bracht, ongeacht de stor tingen op giro- en bankrekeningen f 42.000 op. Gespecificeerd was het resultaat: f 25.000 voor straatcollecte en f 17.000 voor de huiscoUecte. Het hoogste bankbiljet, dat men in een bus vond, bedroeg f 1000. DE VLEESCHSCHAARSCHTE HOEWEL ER GENOEG VEE IS. Tegenover een wekelijksch totaal van 16.000 stuks vee vroeger worden de laat ste weken slechts 1600 dieren ter slach ting aangeboden. Hiermede is de schaarsch te aan vleesch voldoende verklaard, aldus werd op de persconferentie van Donderdag door den heer Janke medegedeeld. Dat er bij de veehouders zoo weinig ge- neigdlieid bestaat om hun dieren voor de slacht ter markt te brengen, vindt zijn oorzaak in tweeërlei gerucht. In de eerste plaats meent men, dat een devaluatie van den gulden op handen zou zijn, ten tweede wordt gevreesd, dat den boeren een soort belasting zal worden opgelegd, die dan den vorm zou hebben van een inbeslagneming van een gedeelte van den, veestapel voor bepaalde doeleinden. Beide gerucliten, zoo vervolgde de heer Janke, zijn volkomen ongegrond. Van een devaluatie van den gulden kan geen sprake zijn zoolang het Nederlandsche devies aan de Rijksmark is gekoppeld en zoo eventueel een wijziging in deze verhouding zou worden gebracht, zou deze toch slechts van geringen omvang zijn. Ook een vordering van een deel van den veestapel, zooals de boeren vreezen, ligt niet in de bedoeling. Er is genoeg vee in Nederland gebleven om een behoorlijke voorziening van de Ne derlandsche markt te waarborgen, maar als de boeren de beesten achterhouden staan de centrale instanties tot op dit oogenblik ten minste machteloos. De blaam treft dus veeleer de veehouders en in gelijke mate hun organisaties, die in ge breke blijven, hun aangesloten leden voor te lichten en hun te wijzen op hun plicht tegenover de gemeenschap. „ZIJ HEBBEN WEER GESCHREVEN". Evenals reeds zoovele malen het geval was, ging ook Maandagavond weer als een lopend vuurtje het praatje. „Zij hebben weer gesclireven" door de stad. Vliegtuigen op groote hoogte vliegend, hadden lange witte streepen in de lucht getrokken en de alles wetende ,,men" gaf hieraan den uit leg dat vannacht weer bezoek van vreemde vliegtuigen te wachten was. In vorige gevallen hebben sommigen reeds ge meend in de witte kronkelingen letters te kunnen onderscheiden. Zoo bijv. „O", het geen voor de burgerbevolldng ontruimen" zou moeten beteekenen. Hoewel gelukkig het meerendeel, vooral hen die iets van de vliegerij afweten, aan deze geruch ten weinig geloof hebben gehecht, heeft een en ander tocli steeds tot gevolg gehad dat ve len des avonds ijlings de stad verlieten. Een enkele maal kwam dan ook wel een En. gelsch vliegtuig boven de stad, doch dit is louter toeval en heeft met schrijven" niets te maken. De oorzaak van het verschijnen van der gelijke streepen aan den hemel is, naar men ons van deskundige zijde verzekerde, zuiver een technische kwestie. Een vlieg tuig dat op groote hoogte vliegt, laat evenals trouwens altijd het geval is, war me gassen uit. Doordat het toestel echter in koude luchtlagen vliegt, wordt het war me gas opgelost, waardoor de witte stree pen ontstaan. Wanneer men goed oplet, dan zal men kunnen constateeren dat dit bij iedere machine het geval is, om het even of het een Duitsch dan wel een En- gelsch vliegtuig is. In de zomermaanden placht dit verschijn sel zich alleen voor te doen wanneer het toestel zeer hoog vloog, doch naarmate het kouder wordt is dit ook te zien wan neer de machine lager vliegt, doordat het in de lagere luchtlagen eveneens kouder is. Dit ter geruststelling van zenuwachtige bewoners die zich soms door een en ander te vlug' van de wijs laten brengen en zich noodeloos ongerust maken. DE R.T.M. IN 1939. Toenemend passagiersverkeer. Nadeelig exploitatie-saldo ca. f 70.000 (v.j. ca. f 139.000.). Het jaarverslag over 1939 van de Rot- terdamsche Tramweg-Mij. te Rotterdam vermeldt o.m. het volgende: Het omvangrijke militaire reizigersver keer had een belangrijke stijging van de ontvangsten tengevolge, Meer bevre diging van deze, uiteraard tijdelijke, ver meerdering sclienkt het feit, dat ook uit het normale reizigers- en het goe derenvervoer, dank zij de voortgaande toeneming, een niet onbelangrijke ver meerdering van ontvangsten kan worden geboekt, vooral uit de vermeerdering van het goederenvervoer. Ofschoon de ontvangsten een vermeerde ring' te zien geven van ca. f 157.000, sluit de exploitatie-rekening niettemin met een nadeelig saldo van ca. f 70.000 (v.j. f 139.000.) De hoogere ontvangsten vorder den ook hoogere uitgaven en ook de kosten van onderhoud aan materiaal en weg wa ren hooger. Reeds thans moet ernstig worden ge waarschuwd tegen optimistische verwach tingen ten aanzien van de positie, die de stoomtramwegen thans in 't vervoer- bestel innemen, aldus zegt het verslag. Weliswaar zijn in verband met het gebrek aan benzine en het tekort aan scheeps- ruimte, zoowel reizigers- als g o e d- e- renverkeer in verschillende streken weder geheel of bijna geheel van de train- wegen afhankelijk en wordt autotractie in verschillende gevallen weder omgezet in stoomtractie, men mag echter niet verge ten, dat de vennootschap belangrijke ver liezen lijdt door het stopzetten van auto buslijnen en het weder bedrijfsvaardig maken der tramwegen; ook kan de tegen woordige toestand van tijdelijken aard zijn. De minister van waterstaat heeft in Juni nuttig' geoordeeld een commissie in te stellen naar 't vervoersvraag stuk op de Zuid-HoUandsche eilanden en op Schouwen-Duiveland en deze op te dragen te onderzoeken welke de ver- keersbehoeften zijn van de streek, die thans door de Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij wordt bediend en hoe die behoeften op de meest economische wijze zouden kunnen wórden bevredigd. Mede werd verzocht te onderzoeken of het mogelijk is tot reorganisatie van het be staande vervoersapparaat te komen en zoo ja, op welke wijze dit zou kunnen geschieden, dan wel of het de voorkeur verdient de zorg voor het verkeer aan een of meer andere ondernemingen toe te vertrouwen en hoe alsdan de overgang van het bedrijf ware te regelen. MIDDELHARNIS De collecte voor de Herv. Evangelisa tie op G. G. gehouden onder den dienst des Woords, van Ds. Haring van Goedereede op Zondagmiddag 17 Nov. in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht de mooie som van f 66.73. De gemeente wordt voor deze bijzondere offervaardigheid voor dit doel hartelijk dank gezegd. (In ons vorig no. abusievelijk onder Goe dereede geplaatst.) A.s. Vrijdag 6 December sav. 7.30 uur zal D.V. de Mannenvereeniging ,,Calvijn" vergaderen in het cat. lokaal der Ned. Herv. Kerk alwaar de heer E. v. d. Boom zal inleiden art. 20 der Nederlandsche Ge loofsbelijdenis. Velen zullen Maandag j.l. wel ge dacht hebben: ,,Wat is de post toch laat!" Doch onze lezers zij bekend, dat de veer boot der R.T.M., die anders 8.35 u v.m. uit Hellevoetsluis vertrekt, thans bijna 2 uur later gaat n.l. vertrek Hellevoetsluis on geveer 10.30 uur. Aankomst Middelharnis- haven 11.10 uur voorm. SOMMELSDIJK. A.s. Zondag middag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening plaats hebben. Aangifte daartoe kan plaats heb ben a.s. Donderdagavond 7.30 uur in de consistoriekamer. Ook zal dan in beide diensten een extra collecte worden gehouden voor het Kerst feest der kinderen van de Zondagsschool. in de maanden: Nov. 1940 Dec. 1940 Jan. 1941 Febr. 1941 Mrt. 1941 April 1941 Vertrek Middelharnis v.m. 8.00 8.30 8.30 8.00 7.00 6.30 Aankomst Vlaardingen v.m. 10.30 11.00 11.00 10.30 9.30 9.00 Aankomst Schiedam v.m 10 50 11 20 11 20 10 50 9.50 ±9 20 Aankomst Rotterdam v.m. 11.20 11.50 11.50 11.20 10.20 9.50 Vertrek Rotterdam n.m. 2.45 2.15 2.45 3.15 3.15 3.15 Vertrek Schiedam n.m. 3.05 2.35 ±3 05 3.35 ±3 35 3.35 Vertrek Vlaardingen n.m. 3.30 3.00 3.30 4.00 4.00 4.00 Aankomst Middelharnis n.m. 6.00 5.30 6.00 6.30 6.30 6.30 ROTTERDAM, November 1940. DE DIRECTEUR. DIRKSLAND A.S. Zondag zal voor de Geref. Gem. alhier voorgaan de heer Bel, Theol. Candi- daat te Rotterdam, des voorm. 10.30 en des nam. 3 uur (torentijd.) Woensdag 4 December zal in de Geref. Gem. door Ds. Lamain van Rotter dam (Zuid) en wel om 10 uur voorm. en 2 uur nam. (torentijd) Dankdag worden gehouden. Na afloop der middagdienst zalin de consistoriekamer stemming worden gehou den voor een te beroepen leeraar en tevens voor de leden der Kerkeraad. Voor den te beroepen leeraar zijn op tweetal gesteld: Ds. W. C. Lamain van Rotterdam (Z.) en Ds. A. de Blois van Gouda. Als candidaten voor de Kerkeraad zijn gesteld voor ouderling de heeren J. Schaaf en S. Molenaar en de heeren G. van 'tGe- loof en J. Mijnders. Voor diakenen de hee ren J. de Roon en G. Vreugdenhil en de heeren T. Droger en J. Zoon. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden oogstcollecte bracht de som van f 866.- op Als kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk werd herbenoemd de Edelachtb. Heer D. J. Visscher en als notabelen de heeren G. Goemaat en B. M. Zoeteman., terwijl in de vacature van dhr. Broekhoven, die als zoodanig bedankte, werd gekozen dhr. J. H. Bestman. A.s. Woensdag 4 Dec. zal D.V. om 2.15 uur torentijd in de Ned. Herv. Kerk een huwelijksbevestiging plaats hebben. Burerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. A. A. Jansen en L. M. M. Schoof. Ondert- trouwd: Leendert Bakker, j.in. 23 jaar al hier enMarie Lokker, jd. 23 jaar, te Stel- lendam. GOEDEREEDE Onze dorpsgenoot dhr. Frans Tanis onderwijzer alhier aan de O. L. School is benoemd in de gemeente Stellendam. Afgegeven voor P. C. W. Jongebreur en F. ten Gate op verzoek een bewijs van ingeschrevene in het lidmatenboekje aan den kerkeraad te Pijnacker. De stemming van drie Notabelen en een kerkmeester zal gehouden worden op Donderdag 12 December nam. 4 uur in de Ned. Herv. Kerk. A.s. Zondagmorgen zal er in de Ned. Herv. Kerk collecte worden gehouden voor de Geref. Zendingsbond. NIEUWE TONGE De vrouw van H. K. had het onge luk tijdens haar werkzaamheden haar hand zoo ernstig te verwonden dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. De vrouw van C. T. welke Zondag naar O. T. geweest was, reed daar zij te veel moest uitwijken, voor een troepje jon- igeïui nabij de hofstede van W. L. in de sloot. Door toegeschoten hulp werd zij op het droge gebracht, waarna bleek dat zij haar pols had gebroken. A.s. Zondagmiddag zal er in de N. Herv Kerk bediening van den Heiligen Doop worden gehouden. Doopouders worden ver wacht Vrijdagavond van 7 tot 8 uur in de kerkekamer. Verleden Zondag is een biljet van f 10.gecollecteerd. De gever of geefster hartelijk dank. OUDE TONGE De bietencampagne in deze gemeen te is weer afgeloopen en de bieten zijn naar de onderscheidene fabrieken vervoerd Geleverd werden voor de coop. Puttershoek 3.195.500 kg., voor de coop. Dinteloord 4.807.700 kg. en voor de coop. Roosendaal 1.669.200 kg. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld dat het gemeentesecretarie met in gang van heden geopend zal zijn van 10-1 uur w.t., het distributiekantoor blijft ge opend van 9-12 uur. De melkhandelaren hebben besloten de prijs der melk met ingang van 2 Dec. 1940 te verhoogen van 12 op 14 cent per Liter. OOLTGENSPLAAT Bij de gehouden veiling van woon- en winkelhuizen te Ooltgensplaat is- het eerste perceel gelegen aan de Slikdijk in gezet door L. van Dis op f 1450.en het tweede perceel door C. Snijder op f 2075. deze panden zijn eigendom van de Betuw- sche Hypotheekbank. Het woonhuis aan de Voorstraat en eigendom van de erfge namen van W. J. Donkersloot is ingezet door H. C. de Ruiter op f 2200. B. en W. maken bekend dat de be slissing op het verzoek van H. H. Land heer voor een graanschooner en motor te mogen plaatsen, door hen is verdaagd. Van den landbouwer J. H. Korte weg stierf een varken.'Het dier is door de Gekro naar Overschie vervoerd. De oog-stcollecte tijdens de dankstond voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk gehouden heeft de som van f 329.11 opge bracht. Mariktbericht van Jac. Knoop, Make laar in aardappelen, groenten en fruit Adm. de Ruijterweg 196, Telef. 81431 Amsterdam. Heden werden de volgende prijzen van aardappelen te Amsterdam vastgesteld p. 70 kilo. Drentsche Zandeigenheimers f 3.05; Gro ve Bintjes f 3.221/2 Laatste 5000 kg. Nrd. HoU. Muizen f 3.22%; Duinzand aardappe len f 3.22%. Alle prijzen vastgesteld door de regeering.. MAXIMUMPRIJZEN GROENTEN EN FRUIT. 's Gravenhage, 2 Dec. De secretaris generaal, wnmd. hoofd van Landbouw en visscherij, deelt mede, dat met Ingang van 2 December voor groenten en fruit, be stemd voor het binnenland, prijzen ter veiling zijn vastgesteld. Tevens zijn percentages vastgesteld, welke maximaal door den groot- en kleinhandel mogen worden berekend. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar een in de bladen opgenomen of ficieele publicatie. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Mr. H. C. SCHOKKER benoemd. 's Gravenhage, 2 Dec. De secretaris, generaal van het dep. van Handel, Nijver heid en scheepvaart heeft tot gemachtigde voor de prijzen benoemd: mr. H. C. Schok ker, admimistrateur bij het Dep. van Han del, Nijverheid en Scheepvaart. KEUKENS TE ARNHEM. Te Arnhem zullen waarschijnlijk 2 centrale keukens worden ingericht, waar van er één in de Agnietenstraat zal ko men en de andere in Arnhme-Zuid, aan den overkant van den Rijn. Met den bouw van de keuken aan de Agnietenstraat zal dezer dagen begonnen worden. Kolken zonder gas, olie vuur of electriciteit met onze G5 tot 85% besparing van alle warmtebronnen. Onze patentkookzak is practisch: met slechts drie opvolgende maten kunt U elke pan van Uw keukenuit- zet blijven gebruiken. De prijzen van deze kookzakken be dragen Per stel van 3 opeenvolgende maten: Uitvoering I Luxe Chintz f 11.— Uitvoering II Cretonne f 7.15 Ook in de afzonderlijke maten te bekomen. De prijzen zijn dan: Uitvoering I .Luxe Chintz: No. 1 klein No. 2 middel No. 3 groot f 2.50 f 3.50 f 5.— Uitvoering II Cretonne: No. 1 klein No. 2 middel No. 3 groot f 1.65 f 2.30 f 8.20 De practische waarde is voor beide uitvoeringen precies hetzelfde. TEVENS GROOTE SORTEERING THEEMUTSEN! SOMMELSDIJK TELEF. 243

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2