Nieuws uit Zeeland Plaatselijk Nieuws Zeeuwsche Mosselen I Voor fijne Bontwerken Radio Toestel Schrijfmachine J. Adverteert in dit Blad! Zonder bon de laatste BAKKER pniiiiiinnniffiiiHiiSJiniiinnniiiiiiiinnm I naar I JO VERMAAS I I 0 MIDDELHARNIS miiiiiiwtiiM«iiiitiffl9iiiwiiiHiiiiiiPWui[iiiiiin GOEDEREEDE. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur Ds. Batelaan (Oogstcollecte.) Oud Geref. Gem. 10, 3 en 6 uur lezen. ST. ANNAL.AND. Ned. Herv. Kerk 11 en 3.30 uur de heer Asmus van Dordrecht (voor de Inw, Zen ding.) Geref. Gem. 11.10, 3.40 en 7.10 uur lezen. OXTD VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk 10.30 uur lezen en 3 uur Ds. van Eist. Geref. Kerk 10.30 en 3 uur Ds. Vreugdenhil. Oud Geref. Gem. driemaal lezen. POORTVLIET. Door het bestuur van het Waterschap „Poortvllet" zal op 21 October a.s. najaars schouwing worden gehouden op slooten, heulen, enz. SCHERPENISSE.- Bij de gehouden verkiezing Voor een no tabele bij de Ned. Herv. Kerk, (vacature B. Suurland) werd gekozen de heer N. Rijs- tenbll, die echter voor deze benoeming heeft bedankt. Ook bij een vorige verkiezing in' deze vacature heeft de benoemde bedankt. Ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Jan Kloet, zal op 22 October a.s. des n.m. 3 uur in het koffiehuis van dhr. Groenewege worden verkocht: een perceel bouwland in Danker Jacobshoek groot 30.80 are (235 roeden); een perceel bouwland in Kerkboek, groot 61.78 are (1 gem. 172 r.) een perceel weiland in Kerkboek groot 62.80 are (1 gem. 180 r.) en een perceel bouwland in Kerkboek ,groot 42.80 are (1 gem. 27 r.) ST. MAARTENSDIJK. De oogstcollecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier' heeft opgebracht f 395.- Gedurende het tijdvak van 7 t.m. 12 October zijn alhier per scheepsgelegenheid uitgevoerd 100.000 K.G. paardenboonen. 60.000 KG. gerst; 15.000 kg. wijnpeen en 500 balen uien. Marktbericht ivian Donderdag 17 Oct. Granen, Peulvruchten en Aardappelen aan Regeeringsprijs. Kriel 1.301.40 per 70 kg UIEN. Groote uien f 2.10; Kleine uien f 1.20; Drieling uien f 1.20; Ploklers f 1.20 per 60 KG. BRUINI8SE. Zaterdagmiddag had J. W. schilder al hier, het ongeluk,onder de gemeente Nieu- werkerk door een militaire auto van ,de Duitsche weermacht te worden aangereden. Met een gebroken arm en beenwonden is hij ter verpleging in het Ziekenhuis te Noord gouwe opgenomen. De raad dezer gemeente is in openbare vergadering opgeroepen tegen Dinsdag 22 Oct. a.s. des n.m. 2 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: 16. Marinus, z. v. H. Vane en G. de Jonge. Overleden: 16. Marinus Vane, oud 1 dag, z. V. H. Vane en G. de Jonge. 30. Steven, de Waal, 62 jaar, echtgen. van E. Scherpenis- se. Gehuwd: 11. A. v. Zuidland, oud 21 jaar, en M. F. Vleugel, oud 16 j., j.d. van Bres- kens. 27. Cl. Moelijker, 29 j., j.m. (van Oost Capelle) en J. Stouten, 26 j. 27. D. M. de Jonge, 32 j., j.m. (van Oosterland) en P. Haeck, 29 j. jd. COLIJNSPLAAT. Tot tijdelijk kantoorhouder der P. T. T. alhier is benoemd de heer J. C. van de' Vreugde te Kamperland. THOLEN. Marktbericht 18 October 1940. Roomboter 87 cent per pond. Boereboter 82 cent per pond. Eieren f 6.50 per 100 stuks. In een besomming van 2 tot 5 tobben was de botvangst redelijk, terwijl andere vischsoorten niet aangevoerd werden. Hoofdzakelijk voor het binnenland was de oesterverzending, die Van zeer beste kwali teit waren, hoewel tegen lagen prijs, iets beter. Mosselen werden voorgaande week, door dat door Duitschland weer werd afgenomen, •ruim 2600 ton meer verzonden dan de daar aan voorafgaande wee'k., waardoor het ver zonden kwantum 4600 ton van 100 kg. be droeg. Honderden kg. worden gekookt en ingemaakt. Een flinke partij werd weer af genomen door Rotterdam en Amsterdam. Schoonen der mosselen heeft niet plaats. Tot leden in het Kleeding Comité zijn aangewezen: de dames A. de Vos-Deurloo, Zuster Viergever en dhr. A. C. van Slun- ter. Telkens worden, naar ons werd me degedeeld, uit de kajuit van in de haven liggende vaartuigen voorwerpen van waar de vermist, wat voor Tholen een ongewoon verschijnsel is. Het niet afsluiten der ka juiten is schijnbaar voor de Tholensche schippers een te misprijzen gewoonte. Dit leidt tot de veronderstelling dat iemand in de onbeheerd liggende schepen nachtverblijf zoekt, en tevens de vermiste voorwerpen van eigenaar doet verwisselen. ^- Bij het spelen aan de „Eendracht" is het 7-jarig zoontje van den gfrossier J. Quist-Beukelaar van den steiger gevallen. Hevig uit het hoofd en gelaat bloedend waardoor het ventje be'wusteloos was ge worden, is het door soldaten van de weer- macht voorloopig verbonden. Ingeroepen geneeskundige hulp acjitte, naar wij verne men, de bekomen verwondingen niet levens, gevaarlijk. De in scheepvaartkringen groote be kendheid verworven hebbende zeer bekwa me spheepsbouwer, die een buitengewone so- Jiditeit in zijn werk heeft'toegCipast, de heer Melis van Duivendijk, is in den ouderdom van 74 jaar overleden. Voor een Ameri- kaansch milUonair leverde hij vóór enkele jaren het zeer mooie en solide jacht „De Nicotine" af. Deze van vader op zoon over gaande werf in Tholen zal, naar vrij verne men, door de beide zoons worden voortge zet en in bedrijf gehouden. De busdiensten van Bergen op Zooni op Tholen zijn door de B.B.A. tot 4 per dag teruggebracht; Aansluiting op de treinen wordt niet verzekerd. Op Zondag zuUen geen bussen rijden. Gevonden voorwerpen: dames porte- monnaie met inhoud; terug te bekomen bij M. van der Kaay, Plantagestraat. OUD VOSSEMEER Op andere plaatsen wordt naar ouder gewoonte met kerkdiensten en begrafenis sen de klok weer geluid, zou dat ook hier in O. Vossemeer niet kunnen? De wet heeft toch overal de zelïde kracht, dat dan bij de één mag, dat mag dan bij den ander ook. Het zou veel ordelijker wezen. Burg. Stand over de maand Sept. '40. Geboren: Huberdina Cornelia dochter 'van A. Oostdijk en H. van Iwaarden, Anna Cornelia dochter van A. C. Hommel en Cth. A. van Dorst. Overleden; Franciscus Jacobus Hommel, 16 maanden zoon van M. Hommel en Ca. J. Plompen. Huwelijken: Geen. ST. ANNALAND De oogstcollecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht voor de Di aconie If 738.45 en voor de kerk f 327.80 (Vo rig jaar respectievelijk f 590.45 en f 260.65.) Burg. Stand. Ondertrouwd: Johannis Hage 28 jaar en Geertje C. Boogert 22 jaar. Uienveiling Dinsdag 15 October 1940. 1800 balen gewone Rijnsb. f 4.05; 300 ba len grove id. f 3.41; 80 balen drielingen id. f 3.61; 25 balen picklers id. f 3.72. Totaal verkocht 2205 balen. AUes per 100 kg. .STAVENISSE Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Tholen Ds. J..Batelaan alhier. In één der voorgaande nummers van dit blad lazen wij van een door dhr. Johs. van Pagee te Wissekerke gerooide aardap pel, die een gewicht had van 1 kg. Dezer dagen werd echter door de Gebrs. Gaakeer alhier bij het aardappel rooien een exem plaar geconstateerd, dat in het gewicht van 1 kg. en 1 ons het record sloeg. Bij den landbouwer Abr. Hage Jz. alhier is een voederbiet gerooid, die een lengte vertegenwoordigde van 97 cm. met een ge wicht van 5 kg. In het tijdvak van 7 t.m. 12 October werd van hier verzonden 4282 balen uien van 50 kg. voor België. De Commissie voor de Crlsis-Tucht- rechtspraak heeft Inzake een geval van nlet-naleving van de arbitrale uitspraak in het landbouwbedrijf op het eiland Tholen aan een landbouwer uit deze gemeente een geldboete van f 1000.opgelegd, terwijl het te weinig betaalde loon alsnog betaald moet worden. Uitslag Interprovinciaal Wintertarwe proefveld. Up het Landb. proefbedrijf werd onder se- rienummer Z 468 een wintertarwe proefveld aangelegd, waarop een 17-tal variëteiten - voor de namen zie men de uitslag - in op komst, wintervastheid, ontwikkeling, in de aar komen lengte en stevigheid van het stroo, plantenziekten, hoeveelheid en kwa liteit vergeleken werden. De grondsoort was zware klei; voorvrucht: aardappelen; be mesting: 400 kg. super 18 pet. 200 kg. ka- llzout 20 pet. en 250 kg. kalkammonsalpe- ter per ha. Het proefveld werd aangelegd in 2 Parallellen elk van 1 are, doch van Ju liana als standaard kwamen 6 perceeltjes voor. Gezaaid werd op 23 October op een rijenafstand van 22.5 cm. Met de hoeveel heid zaaizaad werd rekening gehouden met het 1000 korrel gewicht. Juliana en Astra, kwamen op 11 November, de overige rassen één tot twee dagen later. Het minst hadden van het uit'winteren te lijden Astra, Wilma en Skandia, het meest o.a. Juliana. Het eerst kwam in de aar Pévéle op 2 Juni. De lengte van het stroo varieerde van 110 tot 130 cm. Veel bruine roest kwam voor in Astra, Anker II, en Peragis. Het aantal stuifbrandaren varieerde van 4 tot 45 per are. De rassen werden gemaaid van 3 tot 10 Augustus. Wat de korrelbeoordeeUng be treft: Juliana: mooie, volle korrel, Astra: grover dan Juliana; Anker II: 'vrij leelijke roode korrel; Gemblouz O; rood van kleur, matige kwaliteit; Skandia: roode vrij gro ve korrel; Jul x Imp Ila: te veel 2e kwali teit korrels. Gemiddelde opbrengsten in kg. per are: graan graan lé srt, 2e srt. tot. stroo Juliana 45.5 2.3 47.8 83.- Astra 45.4 1.9 47.3 90.5 Anker II 33.4 5.- 38.4 97.8 Gembloux O 44.1 2.7 46.8 78.4 Holdfast 41.8 2.2 44. 79.8 Peragis 39.5 1.6 41.1 84.5 Pévéle 43.7 2.- 45.7 78.2 Picardie 44.5 2.8 47.3 73.8 Silex 41.1 1.4 42.5 78.3 Svalöf 33/317 42.4 4.- 46.4 89.9 Vercors 43.6 1.7 45.3 80.6 Skandia 46.1 2.- 48.1 84.5 Jul. X Imp. Ha 41.8 4.2 46.- 83.2 Jul. X Carstèns V 44.- 2.2 46.2 98.7 Wilma 37.7 3.8 41.5 91.8 Wilson X Jul. 45.4 2.8 48.2 86.2 Allies P3 X Cats 40.7 2.5 43.2 85.8 De grootste gemiddelde graanopbrengst gaf dus Wilson x Juliana. Ofschoon Skandia en Juliana daar heel weinig beneden bleven. In stroo-opbrengst kwam Juliana x Cars- tens V aan de spits te staan. ARNEMUIDEN. Bij een bewoner van het tuindorp al hier werd, tijdens de afwezigheid der bewo ners, diefstal gepleegd. Met de in den gang aanwezige sleutels van de voordeur heeft men zich toegang verschaft tot de woning waar ook voor het grijpen lagen de sleu tels der kasten. Vermist wordt een polshor loge en een bedrag aan geld. MIDDELHARNIS. De Burgemeester brengt ter algemeene kennis, dat een belooning van f 10.wordt uitgeloofd voor degene, die bij neerstorting of noodlanding van een vliegtuig daarvan zoo tijdig mededeeling doet aan een Neder- landsche of Duitsche politie-instantie, dan wel aan een afdeeling van de Duittsche weermacht, dat dank zij die mededeeling, tot onmiddellijke hulpverleening aan de berging van het vliegtuig kan worden over gegaan. De brandweerverordening van deze ge meente ligt vanaf 17 October 1940, gedu rende drie maanden voor een ieder ter in zage op de secretarie. DISTRIBUTIEDIENST MIDDELHARNIS Naar <wij vernemen zal het Kleeding- comlté te Middelhamls binnenkort een aan vang maken met het ultdeelen van de bij dat Comité ingeleverde kleeding aan dat deel van de bevolking, dat hieraan de mees te behoefte heeft. Zij, die meenen in aanmerking te komen voor gratis uitdeeling van deze kleeding kunnen bij het Kleedlngcomité een schrifte lijke aanvrage indienen. In deze aanvrage moet vermeld worden wat en voor wie kleeding gevraagd wordt, met vermelding van leeftijd enz. Beschikbaar zijn heerencostuums, -win terjassen, wintermantels (voor groot en klein) en wollen dekens. De aanvragen moeten voor 26 October a.s. worden ingediend. Op aanvragen, die na dezen datum bin nen komen kan geen behandeling volgen. Men houde zich dus precies aan den datum van 26 October 1940. De aanvragen moeten in gesloten enve loppe op het distributiekantoor worden in gediend. SOMMELSDIOK L.l. Woensdagmiddag werd het Vrij- ■willig Brandweerkorps dezer gemeente ter assistentie geroepen naar Dirksland. Al daar aangekomen bleek de hulp niet meer noodzakelijk. De goedkoope margarine en het vet is volgende week verkrijgbaar gesteld bij de winkelierster F. Pas. Burg. Stand. Geboren: Jacob, Corne lls, zoon van Hubrecht van den Doel en Hu- berta Taaie; Jacob, zocin van Jacob van den Nieuwendijk en Neeltje -van Sint An- najand. DIRKSLAND Terwijl Donderdagmorgen de timmer man L, bezig was met machinale boutbe werking sloeg de machine terug en vloog een stuk hout met kracht uit de machine en trof L in het gelaat waardoor hij- zoo danig werd verwond dat medische hulp noodzakelijk bleek. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra collecte ten bate der kerk bedroeg f 37.Tevens werd in de Ned. Herv. Kerk een gift ontvangen van f 100.voor de kerk en een van f 50.voor de getroffenen bij de ramp van Rotterdam. PASTORIEBRAND TE DIRKSLAND. Door krachtig optreden van dé brandweer veel voorkomen. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur wer den de bewoners dezer gemeente opge schrikt door het loeien der sirene direct gevolgd door het luiden der brandklok. Al heel spoedig zag men midden in het dorp groote rookwolken opgaan, waaruit bleek dat brand was uitgebroken in het groote heerenhuis aan de Vooi straat, voorheen be woond door wijlen Mr. A. Zaaijer, thans pastorie der Ned. Hervormde gemeente en bewoond door den pastor-loei. Ds. v. d. Wal, De vlammen sloegen bijna onmiddellijk uit de voor- en achterzijde van het huis, zoodat het zich zeer ernstig liet aanzien, ook voor de belendende gebouwen. Vrij spoe dig was de brandweer ter plaatse die met vele stralen, ook van de blok-brandweer, den strijd tegen het vuur aanbond. Aan het kordate optreden van de brandweer is het te danken, dat men den brand spoedig mees ter was, zóó, dat zelfs de naastgelegen panden geen brandschade opliepen. De brandweer uit Sommelsdijk ter assistentie te hulp geroeppen stond wel gereed maar be hoefde geen dienst te doen. Aan de voorzijde op de Voorstraat werkte de motprspuit met 3 stralen en aan de ach terzijde werkte men met slangen op de wa terleiding. Gezien de vuurhaard in een der kamers aan de bovenverdieping zat was men ge noodzaakt gaten in het platte dak te hak ken, en daardoor water te geven, waarna het spoedig geheel was-igebluscht. Door veel hulpvaardige handen werd het grootste deel van de inboedel gered, hoewel het veel waterschade bekwam. Ook de boe kerij van Z.Eerw. kon naar buiten worden gered. Het naastgelegen perceel bewoond door Dr. Jessurum bekwam eenige water schade. Naar wij vernemen, moet de oorzaak ge legen zijn, dat de vlam van een gascom- foor naar binnen in de pijp is geslagen. An deren meenen van kortsluiting. De pastorie is vooral in de bovenkamers zwaar gehavend. MBLISSANT Deze week moest C. de K. naar het ziekenhuis te Dirksland ter observatie wor den vervoerd. Burg. Stand. Overleden: L. Grootenboer 88 jaar. STELLENDAM Onze dorpsgenoot F. Roon Johz. is deze week vertrokken naar Maastricht als standplaats voor Marechaussee. Woensdagmorgen toen de 76-jarige F. Roon uit zijn bed kwam gevoelde hij zich onwel, waarna hij eenige oogenblikken later overleed. De vorige dag liep hij nog over het dorp. De boomen op de Voorstraat welke aan iepzlekte lijdende zijn, worden allen verkocht. Zaterdag moeten de inschrijvings biljetten ingeleverd zijn ten gemeentehuize. Alhier zijn gearriveerd drie scheeps ladingen kunstmest om voor rekening van de fa. Kooman opgeslagen te worden. Op verzoek van den Heer Ortscomman- dant van Goedereede-Havenhoofd en Stel- lendam wordt bekend gemaakt, dat het ge bruik van den weg Havenhoofd-Oostdijk, welke aan de Zuid-uitgang Havenhoofd be gint en in West-Oostelijke richting loopt, slechts met bijzondere toestemming, waar voor genoemde Ortscommandant verklarin gen afgeeft, toegestaan is. Op het kruispunt aan het Havenhoofd is vanwege de Duitsche weermacht een bord met dienovereenkomstige aanwiizing ge plaatst. Het betreden van de weilanden ten Noor den van de duinen bij het Havenhoofd is eveneens slechts op grond van een door den Ortscommandant afgegeven verklaring toe gestaan. Vanwege de Duitsche Weermacht zal ook hier een bord geplaatst worden. Per scheepsgelegenheid is uit deze gemeente vervoerd drie scheepsladingen 'Witlof met bestemming Gouda. -^ Van den landbouwer C. J. Lodder lag van de week een jonge stier dood in den stal. Het cadaver is door het Gekrobedrijf naar Overschie vervoerd. De heerlijk smakende Sanostol, een traanproduct met sinaasappel smaak. Halitran de druppel levertraan. Emul sie samengestelde traan uitstekend bij zwak beenderstelsels Wed. Kur- vinks Drogisterij ook voor traan op doktersbon. OUDDORP. Belanghebbenden worden er aan herin nerd, dat de termijn van betaling der hon den- en straatbelasting reeds is verloopen. Met ingang van 1 Sept j.l. is op zijn verzoek door B. en W. van Ouddorp eervol ontslag verleend aan den havenmeester Jan Westhoeve. Van 1 Mei 1914 af heeft hij de gemeente eerlijk en trouw gediend. Men wordt hiermede voor het laatst er aan herinnerd, dat het Maandag 21 Oct. a.s. des voormiddags de laatste gelegenheid zal zijn, dat men zich ter secretarie kan vervoegen voor identiteitsbewijzen. Gevonden: een regenjas. Inlichtingen bij de veldwachters. Nog steeds schijnt de meening te be staan, dat men zich bij duisternis op den weg mag be-vinden met een voertuig. Dit is echter geenszins het geval. Het is volgens bevel van de Hoogere S.S. voor het geheele eiland uitdrukkelijk verboden zich met eenig voertuig op den weg te bevinden tusschen zonsondergang en zons opgang. Bij niet voldoen aan dit voorschrift loopt men kans, dat paard en voertuig in beslag worden genomen. Men zij dus ge waarschuwd! Wij kochten van een fabrikant Gabardine Mantels en Jassen in ue maten 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50 en 52. Haast U want ze vliegen weg. Costuums en Winterjassen, eveneens nog van de beste kwaliteit. A. ALEMAN OUDDORP Kleeding naar maat en confectie. (Vergunning of puntenkaart meebrengen.) DEN BOMMEL Van de 30 personen, die solliciteerden naar de betrekking als leider van de dis- tributiedienst is benoemd den heer J. A. Jongeling. Alhier is te werk gesteld aan de O. L.S. mej. Goudswaard van Rotterdam. De heer J. V. had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden zich zoodanig te ver wonden dat 2 dagen later bloedvergifti ging ontstond. Dr. Oosthoek verleende ge neeskundige hulp. Van den landbouwer J. B. stierf een beste 3-jarige koe. He. a er is door de Ge- kro vervoerd. Door kapper C. B. werden 233 oude rijwielmerken.ing.ezameld ten bate van de T.B.C. Te huur gevraagd een en een Opgaven onder letters B. M. aan het Bur. van dit Blad. NIEUWE TONGE De landarbeider F. v. N. had het on geluk met het suikerbieten rooien zijn hand zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Voor de Macht van het Kleine is in de vorige maand gecollecteerd voor de sup- pletiekas f 16.25. Op bon 5 en 6 van de brandstoffen- kaart is bij den heer A. Helleman turf ver krijgbaar, welke na bestelling wordt thuis geleverd. STAD AAN 'T HARINGVLIET Het zoontje vsm v. Biert had het on geluk daar hij een mes van zijn zusje wil de nemen zich zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het materiaal voor aanleg centrale verwarming in de Geref. Kerk is gearri veerd. Met den aanleg is men begonnen. Van den landbouwer J. L. Koert lag een kalf dood wat door de Gekro is wegge haald. OUDE TONGE De Burgemeester van Willemstad heeft bij brief aan de heer Burgemeester dezer gemeente aan allen, die hebben mede gewerkt aan een goede ontvangst en ver zorging van geëvacueerden tijdens de oor logsdagen M6i 1940, zijn bijzonderen dank gebracht. Tot onderwijzeres aan de R.K. School te dezer plaatse is benoemd mej. Mulder van Schiedam. Tot penningmeester van de Ned. Herv. J.V. „Timotheus" is in de plaats van B. Les gekozen J. de Vos. De burgemeester dezer gemeente heeft het navolgende bekend gemaakt: Vanaf heden zijn op het secretarie formu lieren verkrijgbaar voor hen die in het be zit zijn van binnen- of buiten autobanden. Deze formulieren worden in -viervoud uit gereikt en moeten in triplo worden inge vuld en ingeelverd op de gem. secretarie. Bij de opgave diene men rekening te hou den dat ook.niet meer bruikbaar of tot op het canvas afgesleten banden behooren te worden opgegeven en wel onder A, B of C. Onder A vallen de banden gemonteerd op of aan alle rij- en voertuigen die nog rijden, dus ook paardentractie, zelf gemaakte trai lers e.a. Onder B vallen de banden van aUe rij- en voertuigen zoowel auto- als paardentractie welke zijn opgelegd; dus niet gebruikt wor den voor het doel waarvoor zij zijn bestemd. Onder C. vallen buiten- en binnenbanden. Deze opgave zal in het algemeen op han delaren betrekking hebben, doch dient mede voor een ieder die losse banden in voorraad heeft te worden ingevuld. Pietsbanden zijn vrij van opgave, van mo torcarriers dient opgave gedaan te wor den. Ook te Herldjigen en Melissant komen 'wij met versche Zeeuwsche Mosselen. Houdt Uw bestelling voor a.s. week klaar. Zure mosselen in potten, met het „Mossel scheepje", een uitgezochte kwaliteit. Gezouten mosselen in vaatjes, zoo gereed om te bakken oif te stoven. Beleefd aanbevelend, Vischhandel Dirksland VEEVOEDER. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 16 September 1940 op 'wttte vee houdersbonnen ook minder mag worden af genomen dan daarop is vermeld. Het Is daarbij uiteraard niet mogelijk de niet-af- genomen hoeveelheid later alsnog te be trekken. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat op de nieuwe bonnen een clausu le voorkomt, waardoor het verwisselen der mengvoeders niet meer is toegestaan, waar bij als uitzondering hierop de mogelijkheid geopend wordt, de onder Cl genoemde voe ders geheel of gedeeltelijk te vervangen door die genoemd onder C2.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3