MKCHVÊS i i i Wij leveren i M. L van Staveren Buitenland I Voor fijne Bontwerken Officieele berichten. I naar 1 I JO VERMAAS 1 HORLOGERIE „HELVETIA" Alles voor de baby Voedt Uw huid 's nachts met Purol ""iiiiiiiiiifliiiiuuiniiniiiigfliiiiiiiiiiniiiiniiiiiiii^^ I m MIDDELHARNIS 1 VOORHANDEN HEBBEN EN HUIS- SLACHTINGEN VAN VARKENS. Centrale veilinsf Middelhami» godsdienstig karakter',, voorkomende in pa ragraaf 2 alinea 4, van verordening nr.24- 1940 niet kan worden aanvaard. Derhalve zal in den vervolge ook van het voornemen tot het houden van classicale-, provinciale-, algemeene en synodale verga deringen van erkende kerkgenootschappen uiteraard zeven dagen, voordat de vergade ring gehouden zal worden, kennis moet worden gegeven aan den bevoegden procu reur-generaal, fungeerend directeur van po litie, tenzij aan de vergadering niet meer dan twintig personen deelnemen. KOLENBONS Gedurende de maand October geven de m.et 01, 02 en 03 gemerkte bonnen van de ,,bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden, kachels", alsmede de met 01, 02 03, 04. 05 en 06 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie-centrale verwarming" en voorts de met brandstoffen, één eenheid Ie periode", alsmede de met „cokes, één eenheid, eerste periode" gemerkte bonnen elk recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen als boven aangegeven. Verder geven gedurende de maand Octo ber de met 04, 05 en 06 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brand- stofifen-h-aarden, kachels" elk recht op het koopen van één eenheid turf, als boven aan gegeven. Met nadruk wordt er echter de aandacht op gevestigd, dat deze met 04, 05 en 06 gemerkte bonnen in den loop van h£ik stookseizoen alsnog zullen worden aange wezen voor het koopen van steenkolen of andere vaste brandstoffen. Men heeft dus de keus om hierop thans turf of later an dere brandstoffen te betrekken. De aan de houders van identiteitskaarten uitgereikte toewijzingen geven gedurende October recht op het koopen van het daarop vermelde aantal eenheden. BOEKEN, WEEKBLADEN ETC. BLIJVEN VRIJ VAN OMZETBELASTING 's-GRAVENHAGE, 7 Oct. Het hoofd van het departement van Financiën maakt bekend, dat de met ingang van 1 October 1940 in de Omzetbelastingwet 1933 (Staats blad no. 546) aangebrachte wijzigingen tot nader order geen toepassing zullen vinden ten aanzien van boeken, weekbladen en alle andere periodiek verschijnende geschriften. Zulks beteekent derhalve, dat boeken, weekbladen en alle andere periodiek ver schijnende geschriften, evenals tot dusverre, van omzetbelasting en bijzonder invoerrecht blijven vrijgesteld en dat de met het oog op de naheffing voorgeschreven opgaaf van op 1 October 1940 tot het handelsbedrijf van handelaren behóorende boeken achter wege kan blijven. JODEN UIT DEN OPENBAREN DIENST Niet Joodsch jsijn zij, van wie geen der vier grootouders lid of tijde lijk lid is geweest van de Joodsche gemeente. Bij verordening van den Rijkscommissaris is bepaald, dat Nederlandsche bestuursor ganen en de openbare publiekrechtelijke li chamen voortaan geen personen, die geheel of gedeeltelijk van Joodsohen bloede zijn, op arbeidsovereenkomst naar burgeerlijk recht in dienst mogen nemen, noch bevorderen. Met deze openbare publiekrechtelijke li chamen worden gelijk gesteld alle privaat rechtelijke lichamen, Inrichtingen, stichtin gen, waaraan de staat, een provincie, een gemeente of eenig ander openbaar lichaam deelneenat. Hij die geheel of gedeeltelijk van Jood sohen bloede is, mag voortaan niet meer in eenigen ambtelijken werkkring, van welken aard dan ook, eere-ambten daaronder be grepen, worden geplaatst; ook zal hij niet meer bij het openbaar of bijzonder onder wijs mogen worden werkzaam gesteld, be houdens wanneer de betrokken school uit sluitend door Joodsche scholieren wordt be zocht. Met plaatsing wordt herbenoeming gelijkgesteld. Wie zdjn Joodsch? Niet als te zijn van Joodschen bloede wordt beschouwd hij, van wien geen zijner vier grootouders naar zijn weten lid of tij delijk lid is geweest van de Joodsche ge meente. Eveneens worden uitgesloten van benoe ming, enz. alle personen, wier echtgenooten geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloe de zijn. Ambtenaren en arbeidscontractan ten, die met een persoon die geheel of ge deeltelijk van Joodschen bloede is, in het huwelijk treden, zullen terstond van hun ambt of dienstbetrekking worden ontheven. Opgave moet verstrekt worden van alle in dienst van rijk, provincie en gemeente of ander publiekrechtelijk lichaam zijnde per sonen, die volgens bovenstaande verorde ning Jood zijn. Dit geldt ook voor privaat rechtelijke inrichtingen, waarbij rijk, pro vincie enz. betrokken zijn. Deze personen worden in groepen ingedeeld. Ambts- of dienstfunctie enz. moet vermeld worden. Opgave moet verstrekt worden uiterlijk 1 November. Het zal aanbeveling verdienen, door be langhebbenden een verklaring te doen af geven, waaruit blijkt, of zij, benevens hun echtgenooten, al of niet van Joodschen bloede zijn. weer uit voorraad Nieuwe en Tweede Hajids Rijwielen. Groote keuze in Rajwiellampen van af f 5.00 Zaklantaarns en Batterijen. Gloeilampen 10 en 15 Watt 46 oent, 25 en 4;0 Watt 85 cent. „Werco" Gloeilampen 5 Watt 50 et. D. HOEK RIJWIELHANDEL In de naaste toekomst kan een verbod verwacht worden voor het voorhanden heb ben van varkens, welke zwaarder zijn dan 110 kg. Een uitzondering zal daarbij alleen worden gemaakt voor wat betreft fokzeu- gen en. voor huisslachting bestemde var kens. Fokzeugen zullen dus door georgani seerden tot een aantal gelijk aan hun toe wijzing, ook indien zij zwaarder zijn dan 110 kg. voorhanden mogen worden géhcu-" den. Ten aanzien van het voorhanden hebben van voor huisslachting bestemde varkens, zwaarder dan 110 kg., is bepaald, dat zulks alleen geoorloofd is, indien die varkens als zoodanig vóór 19 October 1940 zijn opgege ven en uiteraard eveneens onder voorwaar de, dat het door den georganiseerde voor handen gehouden aantal het hem toegewe zen aantal niet overtreft. De hierboven bedoelde opgave, waarbij door den varkenshouder het (de) num mer (s) van het (de) varken (s), hetwelk (welke) hij voor huisslachting wenscht aan te houden, dient te worden medegedeeld; moet geschieden bij den plaatselijken bu reauhouder van het district waar het be drijf van den varkenshouder gevestigd is. De plaatselijke bureauhouder zal den varkenshouder een door hem gewaarmerkt bewijs van aanmelding overhandigen. Andere uitzonderingsbepalingen zullen niet worden gemaakt, zoodat een ieder wordt aangeraden zich door levering aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale van zijn varkens, voorzoover die het geinoemde gewicht van 110 kg. overtreffen of naderen, te ontdoen. Daarnaast kan een regeling worden ver wacht, welke het verrichten van huisslach- tingen wederom mogelijk maakt. Voor het verrichten van een huisslachting zal men in het bezit dienen te zijn van een machtiging,, welke door den provincialen voedselcommis saris tegen betaling van f 0.25 kan worden uitgereikt. Deze machtigingen, welke recht geven op het slachten van één varken, zul len uitsluitend worden uitgereikt aan hoof den van gezinnen en aan instellingen inet een liefdadig of ander onbaatzuchtig doel, die georganiseerd zijn bij een Landbouw- Crisis-Organisatie, in het bezit zijn van een varkenstoewijzing en tevens aantoonen, dat zij het betreffende varken gedurende ten minste Vier maanden als eigenaar hebben gemest. Aan hoofden van gezinnen en aan instel lingen met een liefdadig of ander onbaat zuchtig doel, die aan de boven omschreven voorwaarden voldoen en bovendien aantoo nen, dat zij in het jaar 1939 meer dan één huisslachting hebben verricht, kunnen mach tigingen worden uitgereikt tot ten hoogste het aantal der door hen in dat jaar ge slachte varkens. Geen machtiging zal echter worden uit gereikt aan het hoofd van een gezin, waar van dat hoofd zelf of eenig ander lid dan wel eenige bij dat gezin inwonende persoon het slagersbedrijf uitoefent of handel in vleesch drijft. Ter verkrijging van bovenbedoelde mach tigingen zal een aanvrage op een daartoe vastgesteld formulier hy den plaatselijken bureauhouder moeten worden ingediend. Bij deze aanvrage zal een verklaring van den plaatselijken distributiedienst overgelegd dienen te worden, waaruit blijkt, dat de vleeschkaarten van den georganiseerde he- nevens van alle bij hem inwonende perso nen zijn ingeleverd. De gelegenheid tot het inleveren van de vleeschkaarten zal worden opengesteld van 12 October 1940 af. In het bezit zijnde van een machtiging zal tenslotte de slachting uitsluitend plaats mogen vinden in aanwezigheid van een v*- tegenwoordiger van den provincialen voed- selcommissaris en onder voorwaarde, dat door dezen vertegenwoordiger het geslacht gewicht van het varken wordt vastg-esteld, het vleesch gemerkt en van het gewicht mededeeling wordt gedaan aan den plaat selijken distributiedienst. Ook dient de machtiging voor den aanvang van de slach ting aan den vertegenwoordiger van den provincialen voedselcommissaris ter hand te worden gesteld. De distributiedienst brengt aan de betreffende personen zooveel bon nen van de vléeschkaart in rekening als in overeenstemming is met het vastgestelde geslacht gewicht. Indien het ingeleverde aantal bonnen daartoe niet toereikend Is, zal het tekort met de volgende aan de be treffende personen uit te reiken kaarten worden verrekend. Bij de bovenbedoelde berekening zal ech ter, indien de machtiging aan een hoofd van een gezin is verstrekt, aan de boimen een meerdere waarde van 50 worden toege kend, tenzij deze wenscht, dat de bonnen hun normale waarde zullen behouden, in welk geval aan hem extrakaarten tot de halve waarde zullen worden uitgereikt. MAXIMUM TELERSPRÏJZEN AARDAPPELEN. BINDTOUW VOOR TOMATEN EN BOONEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd maakt het volgende be kend. Het volkomen ontbreken van den aanvoer der gewone grondstoffen, waaruit zg. to- matentouw (d.i. blndtouw, dat in den tuin bouw gebruikt wordt voor het aanbinden V8,n tomaten en ook wel van boonen) wordt gemaakt, is oorzaak, dat de uiterste zuinig heid in het gebruik van dit bindmiddel door de tuinders geboden is. Om deze reden wordt den tuinders drin gend aangeraden dit, na het oogsten van hun producten, vrijkomende bindtouw, niet te laten verloren gaan, doch zorgvuldig in te zamelen en te bewaren. T,z.t. zal nader aangegeven worden, wat met dit gebruikte bindtouw moet gebeuren, doch er kan reeds op gerekend worden, dat de hoeveelheid ge bruikt tomatentou\K mede als maatstaf zal dienen voor het verkrijgen van nieuw to- matsntouw in het komende seizoen. Het ligt in de bedoeling voor het inge zamelde touw een redelijke vergoeding te geven. Ook hieromtrent zullen later nadere rnededeelingen volgen. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd wijst er in aansluiting op de publicatie van 30 September j.l. be treffende aardappelprijzen met de meeste nadruk op, dat de daarin gepubliceerde ma ximum telersprijzen gelden per 100 kg. «n OUDDORP 1 niet per Hectoliter. Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" ziin dan ven groote waarde. Ze b^s- strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het trcinspireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden jvan kou, koorts en griep. "AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks -12 stuivers: 2 stuks - 2 ."gtuivers TOEWIJZING VARKENS. Binnen zeer korten tijd zullen nieuwe toe wijzingen voor het houden van varkens worden vastgesteld. De huidige omstandig heden maken het noodzakelijk, dat deze nieuwe toewijzingen als regel lager zullen zijn dan de thans geldende. Evenwel zal voor personen, die aan bepaalde eischen vol doen de mogelijkheid worden geopend bij zondere toewijzingen te ontvangen. Deze bij zondere toewijzingen zullen worden verleend teneinde tot een zoo volledig mogelijke be nutting van het beschikbare ruw voeder en de te verzamelen afvallen van levensmid delen te geraken. In verband hiermede zijn de eischen, wel ke voor het ontvangen van een bijzondere toewijzing voor het houden van varkens zullen worden gesteld in hoofdzaak deze, dat de houder aantoont zich regelmatig- de beschikking te kunnen verwerven over zoo danige hoeveelheden ruw voeder of voor de voedering geschikte afvallen van levens middelen, dat hij in staat is de op die toe wijzing te houden varkens zonder eenige toewijzing van krachtvoeder tot slachtrijp- heid te mesten. Onder afvallen van levens middelen worden hier verstaan aardappel schillen, groente- en fruitafvallen, vleesch-, visch- en broodresten en alle andere eten- resten, doch geen afvallen afkomstig van het slagersbedrijf of van poeliers. Derge lijke afvallen zullen dus niet worden mee gerekend. Voor een dergelijke bijzondere toewijzing zullen reeds thans in het algemeen alleen in aanmerking komen landbouwers of land arbeiders, die niet in het bezit zijn van een ^wone varkenstoewijzing en voldoen aan Wst hierboven omschreven vereischte. Hou ders van gewone toewijzingen zullen als re gel eei'st voor een bijzondere toewijzing in aanmerking komen nadat de gewone toe wijzingen (zooals in het voornemen ligt) meer in overeenstemming met de kracht- voedertoewijzing zullen zijn gebracht. Dit sluit evenwel niet uit, dat personen, die over zoodanige hoeveelheden ruw voeder of afvallen beschikken of zich de beschikking verwerven kunnen, dat zij ondanks de ge ringe krachtvoedertoewijzingen reeds thans aan het bovenomschreven vereischte vol doen, eveneens voor een bijzondere toewij zing in aanmerking komen. Steeds zal ech ter als voorwaarde voor het ontvangen van een bijzondere toewijzing worden gesteld, dat, indien de houder tarwe, rogge of groe ne erwten verbouwt, deze gewassen eerst volledig door hem zullen moeten zijn afge- dorscht en ter inlevering zijn aangeboden. De beoordeeling of door den georganiseer de aan de te stellen vereischten is voldaan, berust uiteraard bij de provinciale land- bouw-crisis-organisatie (behoudens de mo gelijkheid van beroep volgens de geldende regelen.) Er is zorg voor gedragen, dat de aanvragen nauwkeurig zullen worden on derzocht. Zij, die meenen voor een bijzondere toe- wijzingp voor het houden van varkens In aanmerking te komen, worden verzocht zich ten spoedigste schriftelijk tot de provinci ale landbouw-crisis-organisatie te wenden. niiiiiiiiiiiouiiiiniiiiiiiiiiuiiiininiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiniuniininiiiiiiiiiHiiiiiiniiiii^^^^ g BEIJERLANDSCHELAAN 33 ROTTERDAM TELEFOON 70754 g Speciaalzaak in Baby-Klnderkleeding tot 12 jaa,r. Zoo juist ontvangen Poloblouses, Broeken en Jurken van Delana. 1 ONDER 3 JAAR KUNT U ALLES VRIJ KOOPEN. iiiiiiiinifiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiii''"niimii"'"""'i' BEIJERLANDSCHELAAN 33 ROTTERDAM Ruim 15 0 jaar familie-vaktraditie Groote keuze in Uurwerken en Bijouteriën 1ste klas rep. inrichting met solide garantie. De winkel is geopend van 8 tot 8 uur. 's Zaterdags tot 10 uur. Uienveiling van Dinsdag 8 October 1940. Gewone uien f 3.45—3.61; Drielingen f 2.89 Picklers f 2.77; Stekuien f 1.02, alles per 100 K.G. Aanvoer 50.000 K.G. Veiling van Woensdag 9 October 1940. Roode kool f 2.90—3.90; Witte kool f 3.40 3.90; Savoye kool f 2.904.50; Groen Sa- voye kool f 4.106.10; Zwijndrechtsche wijn peren f 13. Cox Orange Pippin f 14.90 —29.40. Bismarck f 5.10; alles per 100 K.G. Natuursla f 1.602.20; Andijvie f 1.40— 2.30; Bloemkool I f 12.60—16.Bloemkool II f 7.------9.30, alles per 100 stuks. Alicant f 10.14.20 per 100 pond. Veilingen van Donderdag 10 October 1940. UIEN. Gewone uien f 3.563.63; DrieUngen f 3.— Picklers f 3.30; Tweede soort f 2.Stek uien f 0.78—1.08, alles per 100 K.G. Aanvoer 90.500 K.G. EIEREN. Kipeieren 4548 kg. f 5.565.86: Kipeieren 53—58 kg. f 6.50—7.19; Kipeieren 60—63 kg. f 7.287.57, alles per 100 stuks. Misverstand bestaat nog altijd ten aanzien van babykleding. Daarom zij er nogmaals op gewezen, dat kleding voor babies en kin deren, die op 5 Augustus 1940 de leeftijd van drie jaar nog niet bereikt hadden, bui ten de textiel-distributie valt. Ook de benodigdheden voor babies, zoals matrasjes, wollen en satijn dekentjes, la kentjes en sloopjes, wiegen en ledikantjes vallen buiten de textieldistributie en kun nen dus zonder punten worden gekocht bij: MAGAZIJN „DE OOIEVAAR" Mauritsweg 54 Telefoon: 36184. v/h Strooveer Rotterdam. Deze week heeft zich weer gekenmerkt door besprekingen en besluiten, die moge lijk op het oorlogstooneel wijziging zullen brengen. Allereerst is daar de ontmoeting welke de Pührer en de Duce hebben gehad op de Brennerpas. Bijna drie uren hebben zij daar met el kander gesproken, en al is hetgeen daar verhandeld is, geheim, toch melden enke le vooraanstaande bladen de voornaamste punten. Allereerst wordt genoemd de wijze waarop de oorlog rnet Engeland zal worden gevoerd, n.l. de oorlog tegen het land zelf; dan de oorlog in de Mid- dellandsche Zee, en de oorlog in de En- gelsche gebledsd.eelen in Azië en Afri ka. De macht dus welke de spilmogendheden aan Engeland denken te ontnemen, en hoe een en ander onder zich te deelen. Opmerkelijk is, dat de gedachte omtrent de wijze van samenwerking tusschen Duitschland, Italië en. Japan, waarover wij voorheen al eens geschreven hebben, meer en meer bewaarheid wordt. Een vraag blijft hier nog steeds voor ons open of Rusla\id en Turkije zich hier mee vereenigen, j.-i of néén. Het is echter heel goed mogelij's dat hetgeen voor ons nog een vraag is, reeds zijn beslag gekre gen heeft, en spoedig de wereld weer voor nieuwe verrassc hingen staat. Dit is echter wel duidelijk Engeland moet vernietigd worden. Werd voorheen bij de vredes aanbiedin gen rekening gehouden met het machtige Engelsche Rijk, thans is dit geheel uitge schakeld,. Vroeg of laat moet dit zich over geven en zich onderwerpen aan de plaats welke het dan zal worden toebedeeld. De eenigste toeleg is nu, hoe de Engelschen tot overga ve te dwingen. Met Amerilsa wordt thans niet :zoo'n rekening- gehouden als sommigen willen doen gelooven, Amerika is niet klaar voor een oorlog, en aleer het zoover is, is of. de oorlog al beslist, of in een .zoodanig stadium geko men, dat Amerika zich wel wachten zal het voor de overwonnen landen op te nemen, en veel liever met de as-mogendheden bereid zal zijn tot een nieuwe wereld verdeeling, te komen, dan zich in een groot avontuur te begeven. Amerika neemt echter steeds grooter voorzorgsmaatregelen. Het heeft zijn leger en ivlootresepves opgeroepen, alsmede het Panama kanaal gesloten. De spanning tusschen Amerika en Japan neemt nog steeds toe, en men vraagt zich af, als er geen wending komt, wat hiervan nog het einde zal zijn. Amerika is van oordeel, dat zoolang als Japan nog in oorlog is met Tsiang Kai Sjek Japan op geen ander terrein oorlog kan voeren. Engeland heeft met Japan een overeen komst gesloten, dat het de weg door Bir- ina naar China zou sluiten. Deze overeenkomst loopt op 17 October a.s. af. Reeds nu heeft Engeland al doen weten dat na afloop de weg weer zal wor den opengesteld en aan China hulp wor den verleend. Onomwonden schrijven de Japansche bla den, dat indien Amerika aan Engeland geen steun had toegezegd, dit laatste land in de huidige situatie het niet zou aandurven om Japan te tarten. Tsjoenking, de huidige hoofdplaats van het nog strijdende China is opnieuw gebom bardeerd. Volgens de berichten waren er 300 dooden. De wijziging in het Engelsclie parlement wordt druk besproken. Algemeen erkend men dat de regeering Churchill is versterkt, en dus zoo lang en zoo veel mogelijk tegenstand zal worden ge boden. In het Lagerhuis heeft Churchill erkend, dat inzake Dakar, Engeland een fout heeft gemaakt .Naar de oorzaken daarvan, wordt een onderzoek ingesteld. Wat betreft de luchtaanvallen zeide Chur chill dat thans reeds 8500 dooden te betreuren zijn, en dat er 13000 gewonden zijn. De nieuwe ministers welke benoemd zijn, zijn in hoofdzaak belast met de verdediging der steden tegen luchtaanvallen en betere voorziening der burgers tegen luchtaanval len (schuilkelders) en distributie van le vensmiddelen. Churchill erkende dat maanden van ern stige en zware beproevingen voor de deur staan. Lloyd George, de minister-president uit den vorigen oorlog, becritiseert de huidige regeering zeer ernstig. Hij toont aan dat op den Balkan Enge land g'een invloed meer heeft. Als straks de Italianen een inval doen in Egypte, heeft Engeland niet de minste ze kerheid dat Egypte ook maar één hand zal uitsteken. In Britsch Indië staat de Engelsche re geering op gespannen voet met de machtige iuheemsche partijen, en kan dus nergens op rekenen. Pogingen om Spanje neutraal te doen blijven hebben gefaald, evenals indertijd de onderhandelingen met Rusland. Door de fout met Dakar heeft het de vijandschap van Frankrijk op den hals ge haald; en is Engeland even onhandig te werk gegaan als indertijd in Noorwegen. Engeland heeft veel vernederende diplo matieke nederlagen geleden, en de vijand triumleert over de geheele linie. Suano Suner is in Madrid teruggekeerd en spoedig wordt verwacht dat omtrent het doel van zijn reizen nader zal worden ver nomen. Zeer opmerkelijk is dat Suner geen be zoek gebracht heeft aan den Paus, Algemeen is men van oordeel dat er een meeningsverschil is ontstaan tusschen gene raal Franco en de Paus over de benoeming van bisschoppen. Ook zou de Paus hebben willen aandringen dat Spanje zich buiten den oorlog zou houden, welk verzoek Suner, door geen bezoek af te leggen bij het Vatl- caan heeft willen ontwijken. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwoi-mpjes, vlekjes, pukkels eö uitslag vei:dwflneii er'door. Tube 45, Doos 60-30 c.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2