Plaatselijk Nieuws Gemeenteraad De distributiedienst St. Philipsland Winterkleeding Centrale veiling Middelharn is MIDDELHABNIS Openbare bennlageving. De distributiedienst van Middelhar- nis brengt ter openbare Icennis, dat het Kleedingcomité voor het in ontvangst ne men van heerenoostuums, jassen, mantels en wollen dekens zitting zal houden op: Dinsdag 8 October 1940 sav. van 6.30 tot 8 uur; Woensdag 9 October 1940 sav. van 6.30 tot 8 uur in het Vergaderzaaltje naast het Gemeentehuis. Het comité keurt de goederen en vsranneer deze geacht worden aan de eischen te vol doen wordt de bon A van de aangeboden textielkaart verwijderd' en een vergunning aan belanghebbende uitgereikt. Deze vergunning geefe belanghebbende recht op het koopen van een vrinterjas of wintermantel, onder afgifte van bon AA van de textielkaart. De uitgereikte vergunning moet alvorens deze aan den winkelier wordt afgegeven door of vanwege den distributiedienst van een stempel voorzien worden. Nog wordt opgemerkt, dat de in te le veren goederen in goeden staat moeten worden aangeboden, dus niet bijna versle ten. Zij moeten bovendien schoon zijn. Belanghebbenden worden verzocht een kleerenhanger mee te brengen. De Distributiedienst van Maddelharnis maakt bekend, dat op Woensdag 9 Octo ber 1940 op het vergaderzaaltje naast het gemeentehuis gelegenheid is tot het afha len van kolenbons enz. voormiddags 9-12 u. Distributiedienst Middelhamis. De heer I. vah der Meide is te Somi- melsdijk benoemd als leider van den ge meentelijke distributiedienst. In de Chr. Geref. Kerk zal Zondag in beide diensten collecte worden gehou den voor Emeritus Predikanten, Weduwen en Weezen. Deze week zullen in de Chr. Geref. Kerk de catechisaties weer beginnen. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk bediening zijn van het Heilig Avondmaal. In verband daarmee zal de kerkeraad Vrij dagavond zitting houden voor belangheb benden. De kerkvoogden zullen op Dinsdag 8 October en Woensdag 9 October in de Ned. Herv. Kerk zitting houden tot het ontvangen van plaatsengeld. De maandelijksche collecte welke ge houden is in de Ned. Herv. Kerk heeft op gebracht f 46.50. Deze week zullen in de Ned. Herv. Kerk de catechisaties weder beginnen. SOMMELSDIOK Wli:nterkleedingli|ulp. Het kleedingcomité te Sommelsdijk maakt het volgende bekend: Op Maandag 7 Oct., Dinsdag 8 Oct. en Woensdag 9 Oct. 1940, houdt het Kleeding comité eiken middag van 33.30 uur zit ting tot het in ontvangst nemen van de in te leveren kleedingstükken. Tegen inlevering van een heerencostuum, een winterjas, een wintermantel of een wollen deken, ontvangt U van het comité een vergunning, afgestempeld door den dis tributiedienst, én tegen inlevering van den bon A, welke bon door het comité van de textielkaart wordt verwijderd. Op deze ver gunning en tegen afgifte van den bon AA van de textielkaart kan men een nieuwe winterjas of wmtermantel koopen. De in te leveren goederen moeten in goe den staat zijn, dus niet bijna versleten. Te vens moeten de goederen schoon zijn, re den, waarom het Kleedingcomité kan eischen, dat deze chemisch gereinigd, ont- vlekt en opgeperst zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat een dame, die een wintermantel wenscht aan te schaffen, een heerencostuum, een winterjas, een vsrintermantel af een deken bij het Kleedingcpmité kan inleveren, teza men dan met den bon A van de textiel kaart. Distributiedienst Sommelsdijk, Burg. Stand. Geboren: Adriana, doch ter van Arend Troost en Geertje Oorbeek. Gehuwd: Hendrik van den Doel 29 jaar en Cornelia van Nimwegen 26 jaar beiden alhier. Overleden: Adrianus Breeman 1 maand, zoon van Cornells Bréeman en Arendje Vervloet; Jacob Visser, 85 jaar ongehuwd. DIEKSLAND Ter beroeping van een leeraar zijn bij de Geref. Gem. alhier op tweetal ge steld Ds. J. v. d. Berg te Krabbendijke en Ds. A. de Blois te Gouda. Burg. Stand. Geboren: Hendrik Eliza zoon van D. A. Roozemond en J. Nagtegaal. Overleden: Neeltje v. d. Groef 74 jaar, ongehuwd. HERKINGEN Nu de zomertijd blijft gehandhaafd,, zullen de kerkdiensten in beide'kerken al hier aanvangen des voorm. 11 uur en nam. 4 uur (torentijd.) Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is be roepen cand. Korevaar te Molenaarsgraaf. De lijst van Stemgerechtigden ligt 8 dagen ter inzage bij ouderling G. Nijpjes. Door de Kerkvoogdij is een gift ont vangen van f 10.waarvoor hartelijk dank De werkman A. v. d. V. alhier had het ongeluk zijn hand zoodanig te verwon den, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. STELLENDAM Ouders die hun kinderen Zondag a.s. in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten 'doopen kunnen daarvan aangfifte doen Za terdagavond, a.a. Vrijdagmorgen kreeg de vrouw van M. V. Dam bericht, dat haar man doodelijk was getroffen te Hellevoetsluis, alwaar hij vertoefde met zijn visschersvaartuig tijdens een bom aanval uit een Engelsch vliegtuig.- Zaterdag is het slachtoffer met zijn eigen vaartuig naar zijn woning vervoerd. De ge troffene is ruim 61 jaar oud. Vorige week vingen de garnalenvis- schers per vaartuig 400 tot 600 kg. garna len. Maandagmorgen omstreeks 10 uur cirkelde alhier bij helder weer een Engelsch vliegtuig boven de gemeente. Op een gege ven moment wierp hij enkele bommen uit, welke ten Z.O. van de haven in het land exploiteerden, waarop een geweldige slag ■volgde Vervolgens nam hij een duikvlucht en vloog over de visschersvaartuigen al schie tende heen waardoor menige kogel door de zeilen en de vaartuigen doordrong. Alles wat kon zocht dekking door te gaan liggen op de vaartuigen. Vervolgens vertrok hij na nog een bom uitgeworpen te hebben, doch deze is ver buiten de gemeente terecht gekomen. Het mag wel als een buitenge woon wonder beschouwd worden dat nie mand eenig letsel bekwam daar het druk was aan de haven met peen vervoer en alle visschersvaartuigen nog in de haven lagen. In de geheele gemeente is niet één^militair object aanwezig. OUDDORP Dhr. I. van der Melde, ambtenaar op het Distributiekantoor alhier, is benoemd tot leider van den Distributiedienst te Som melsdijk. Een modderbad. Mej. Kr. P. had vorige week het on geluk het spoor door de groote duisternis bijster te worden, zoodoende kwam zij ter hoogte van de Hazersweg in een modder- sloot terecht, met een flink modderbad en wat schrik kwam zij vrij. Gedurende de duisternis komt het nog steeds voor dat voetgangers zich mid den op den rijweg bevinden, met het groo te gevolg dat velen door wielrijders/worden aangereden. Tot nog toe had dit geen ern stige gevolgen, doch bij voorbaat dient van af deze plaats nogmaals op het gevaar te worden gewezen. Een ieder diene hiertoe mede te werken in het belang voor de vei ligheid van allen. Ja wel! Doch op voorwaarde van onder staande. Op Donderdag 10 Oct. a.s. wordt zitting gehouden op het Distributiekantoor ter ver krijging van een speciale vergunning voor een Winterjas oif Wintermantel, de vastge stelde uren zijn, 9-12 uur voorm. en 2-4 uur nam. Zulk een vergunning kan worden verkre gen tegen inlevering van een goed bruik bare Deken, Wintermantel, Winterjas of Heerencostuum. Deze goederen moeten voor al ook zindelijk zijn. Tevens moet de Stamkaart en Textiel kaart worden voorgelegd van degene,, voor wien de vergunning wordt gevraagd. Na verkregen vergunning loopt U even bij Dirkdoensweg A 338 aan; en wij verkoo- pen U een warme jas, voor een zachte prijs, en van zuiver wol. A. ALEMAN OUDDORP Kleeding ;naar luaiat en confectie. NIEUWE TONGE Door den leider van den plaatselij- ken Distributiedienst is in een comité be noemd inzake Winterkleedinghulp, dat zich belasten zal met de inname van kleeding- stukken. In dit comité hebben zitting geno men Mevr. Sterk-de Jong. Mevr. de Man- Blind, Mevr. v. d. Wende-v. d. Broek en Zuster Landheer. Op Woensdag 9 October a.s. van 35 u. n.m. kan ieder houder en houdster van een textielkaart in het Distributielokaal een heerencostuum, een vrtnterjas- of -mantel of wollen deken inleveren en ontvangt dan onder overgave van bon A. der textielkaart een bewijs van den distributiedienst waarop de winkelier gerechtigd is een winterjas, wintermantel of de stof daarvoor, af te le veren. Het in te leveren kleedingstuk moet voor zien zijn van een strook papier waarop ver meld staat: naam, adres en de maat van het kleedingstuk. De heer L. Gebraad heeft voor de be noeming als ouderling bedankt. De maandelijksche collecte heeif t ruim f 42.opgebracht. Degene die nog in gebreke is geble ven het zitgeld van himne zitplaatsen te betalen kunnen dat alsnog doen ten huize van den heer L. A. van Zielst van Maan dag tot en met Zaterdag 12 October. In de plaats van den heer G. J. van Alphen is in het kiescollege gekozen den heer A. Kattestaart, terwijl de heeren L. Gebraad en A. Kom weer herkozen zijn. Burg. Stand. Geboren: Cornells zoon van J. van Balen en T. v. Weenen; Adria nus zoon van Jac. Kievit en L. v. d. Valk. Overleden: Adriana Stad 92 jaar wed. van T. Bakker. Getrouwd: T. van Noord 23 jaar en A. Wesdorp 20 jaar. OOLTGENSPIiAAT De arnbtenaar der distributie maakt bekend, dat Zaterdagmiddag a.s. van 2.30 5 uur (torentijd) gelegenheid is tot inleve ren van gebruikte winterjassen, mantels en dekens, waarvoor men dan een bewijs ont vangt en tegen inlevering van dift bewijs een nieuwe kunt aanschaffen. Donderdagmiddag is een motorschip geladen met pulp en bestemd voor de ge meente Den Bommel nabij deze gemeente aan den grond gevaren. Vrijdagmiddag is het schip nadat een gedeelte van de lading was overgeladen in het motorschip „Cor- maakt bekend, dat zij die in aanmer king wenschen te komen voor een vergunning tot het koopen van een nieuwe Winterjas of Wintermantel, tot en met Zaterdag 12 Oct. a.s. bij den Distributiedienst moeten Inleve ren een in goeden staat zijnde ge bruikte Damesmantel, Heerencos tuum, Heerenpverjas, Kinderjas, wol len of halfwollen deken. nelia" van schipper van der Jagt vlot geko men en heeft het zijn reis naar Den Bom mel voortgezet. Door de gemeente politie is tegen 2 personen procesverbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Veiling vam Vrijdag 4 October 1940. Dubbele Princessen f 11.8016.50; Savoye kool f 3.504.10; Groen Savoye kool f 5.40 —6.—; Roode kool 'f 2.------3.10; Witte kool f 3.------3.30; Tomaten f 6.90—13.60; Bon Chretien Williams f 6.------7.10; Williams Duchess f 5.605.80; Conference f 10.30 13.40; Hertogin Elza f 9.70—13.80; Bonne Louise d'Avranches f 10.20^15.20; Beurré Clairgeau f 5.9010.20; Nouveau Poiteau f 7.40—10.10; Sterappels if 8.10—14.—; Gro ninger Kroon f 6.20—9.50; Goudreinette f 13.90—14.50; Campagners f 6.-------8.30, Al les per 100 kg. Natuursla f 1.------1.30; Andijvie f 1.1.70; Meloenen f 6.------6.70; Bloemkool I f 12.40 —17.10; Bloemkool H f 6.------11.—; Kom kommers f 2.403.alles per 100 stuks. Alicant f 12.9014.30 per 100 pond. Uienveillng van Zaterdag 5 Octaher 1940. Gewone uien if 3.433.49; Drielingen f 2.73 Picklers f 3.47; Stekuien f 1.07—1.51, alles per 100 kg. Aanvoer 40.000 kg. VeUing ivan Maandiag 7 October 1940. Dubbele Princessen f 15.1016.20; Toma ten f 10.20—13.—; Roode kool f 2.------3.10; Savoye kool f 3.504.90; Witte kool f 3.20 —3.80; Williams Duchess f 5.80—10.80; Comtesse de Paris f 7.9010.40; Maagde peren f 11.90; Zwijndrechtsche wijnperen if 6.90—10.10; Soldat Laboureur f 8.70—12.90 Durandeau f 5.------8.10; Sint Rémy f 8.80— 9.Transparante de Croncels f 7.80; Cox Oranje Pippin f 10.4025.40, alles per 100 kg. Natuursla f 1.201.50; Andijvie f 1.30—2.20 Bloemkool I f 15.10-20.10; Bloemkool II f 6.------7.90, alles per 100 stuks. Alicant II if 11.-------12.30 per 100 pond. ST. MAARTENSDIJK Onder Voorzitterschap van Burgemeester Mr. H. H. Schuller, kwam de raad in open bare vergadering bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer C. M. Quakkelaar. Notulen werden vastgesteld. Vaststelliijg gemeenterekening 1939, waar op namens de commissie door den heer Op den Brouw verslag wordt uitgebracht. Op of aanmerkingen heeft hij niet, omdat alles volgens voorschrift is verantwoordt. Wel heeft hij enkele opmerkingen over uitgaven, die niet begroot zijn, zooals het gebruik van limonade op een vergadering. Voorts heeft hij een opmerking over het salaris van Bijl en ook op de uitgave toezicht op begra ven van cadavers. Het laatste moet volgens de wet gebeuren onder pölitie-toezicht, zoo dat hij meent, dat daar geen extra salaris voor behoeft betaald. Kleine uitgaven zijn er, van potlooden en een dweil hij zoekt er niets achter maar acht het beter dat er grootere getallen van worden genomen met een rekening van den winkelier. Voorts oppert hij namens de commissie bezwaar, bij de rekening van het woningbedrijf, dat zoo weinig is uitgegeven voor onderhoud. Betreffende de limonade antwoordt de VOORZ., dat dit voor de politie is geweest, die bij nachtdienst limonade en een sigaar krijgen. Vroeger kregen ze cognac. De heer OP DEN BROUW zegt, dat dit met de datum niet klopt. De VOORZ. zal het mandaat nazien. Be treffende salaris Bijl antwoordt spr. dat zijn salaris conform de regeling is; de bij baantjes zijn de emolumenten aan dit ambt verbonden. Vele van die zijn al verdwenen. De cadavers b.v. worden nu afgehaald. Wat het onderhoud der gemeente-woningen be treft, daartoe is verf aangekocht. Wat vo rig jaar niet is gebruikt, kan dit jaar ge bruikt worden. De heer NELISSE kan niet begrijpen dat Weth. Langejan als vakman daar niet over gesproken heeft, waarop de Voorz. ant woordt, dat hij dat wel terdege gedaan heeft, maar telkens kwam er wat bij. Weth. LANGEJAN bevestigt, dat hij er meer dan eens op gewezen heeft, om wat gedaan te krijgen. De VOORZ. zegt dat de begrootte f 500- tóch te weinig zou zijn geweest. Béter kan alles ineens uitgevoerd. Na nog eenige discussie worden de reke ningen onveranderd vastgesteld. Vaststelling begrooting voor 1941. De VOORZ. zegt dat de begrooting ten papiere staat en hoopt, dat het schip in |veilii.'e haven zal landen. Ge.-eserveerd is f 1250.-^ uit meerdere ontvangsten kadegeld; de f 500.die we hadden overgeboerd hebben we in de be grooting moeten verwerken. De totale re serve beloopt nu tusschen de if 4 en f 5000. Bij de begrooting wordt ook voorgelezen een verzoek van den ambtenaar ter secreta rie dhr. J. V. Nieuwenhuijzen om zijn sala ris te verhoogen tot f 1700met ingang van 1 Oct. 1940. De heer HAGE sluit zich aan bij den wensch van den Voorz. dat het gemeente- schip goed mag landen. Hij vraagt hoe groot de reserve nu eigenlijk moet zijn? De VOORZ. antwoordt, dat wanneer bo ven de f 4250.van haven- en kadegeld ontvangen wordt, dit moet worden gere serveerd. De heer HAGE meent dat de belasting opbrengst dit jaar niet tegen zal vallen. Tegen verhooging salaris ambt. van N. is hij pertinent tegen. Dat deze ambtenaar een bijbaantje is ontvallen, daar aan kun nen wij niet doen. Dat hij f 600.minder heeft dan zijn collega's op dit eiland is mogelijk, maar die zijn dan ook wellicht gediplomeerd. De heer BOUT is het daarmee niet eens. De a.t.s. alhier is de minst betaalde uit het eiland. Deze ambtenaar heeft nimmer jaar- lijksche verhooging gehad. Spr. acht het on billijk het verzoek te weigeren. De heer NELISSE vraagt naar prae-ad- vies van B. en W. De Voorz. antwoordt dat het daarvoor te laat binnen kwam. De heer NELISSE heeft met de aanvra ger gesproken. Inderdaad is hij de minst betaalde ambt. op dit eiland. Spr. vnï een modes vinden, door hem b.v. kindertoeslag te geven. Over de belastingen is spr. het met dhr. Hage eens. Die kunnen verlaagd. Om alle menschen er van te laten profitee- ren stelt hij voor de personeele belasting terug te brengen op 150 opcenten. De VOORZ.: Dat maakt f 1800.uit. De heer HAGE zegt er al 2 jaar over ge sproken te hebben. Telkens zijn de uitkom sten mee gevallen. Hij geeft het in ernsti ge overweging. De VOORZ. wijst er op dat de reservee ring uit de haven, en kadegelden is en niet uit de meerdere opbrengst van de belastin gen, uit het laatste zou de belastingverla ging moeten komen. De heer NELISSE is het met die bewe ring niet eens. De reserve kan genomen worden uit de meerdere belasting-opbrengst en van haven- en kadegeld kan voldoende worden afgeschreven op posten die b.v. te laag zijn. De VOORZ.: De ontvangsten kade- en ha vengeld was tf 6000.de begrooting f 4250.zoodat daar f 1750.reserve is uit gekomen. De heer HAGE is toch van meening, dat de belasting verlaagd kan worden. Hij wil het wat soepeler stellen, dan de heer Ne- lisse en niet 35 maar 20 opc. verlagen. De VOORZ. ontraadt dit. Het verzoek om salarisverhooging wordt nu eerst behandelt, en ingewilligd met de stem van den heer Hage tegen. De heer OP DEN BROUW' komt terug op een oud chapitre, om de begrooting voor af in een commissie-vergadering te behan delen. Dan konden allerlei dingen worden bekeken. Gesproken is nu over belasting verlaging, de schoolgeldbelasting b.v. eischt ook herziening. Nu betalen menschen school geld. die dit vroeger niet behoefden te doen Zoo direct is b.v. niet uit te maken wat wordt bereikt, wanneer de fondsbelasting of de personeele wordt verlaagd. De vraag is, of het niet mogelijk is van de 3e in de 2e klasse te komen. De heer NELISSE heeft het globaal be rekend en ziet in een verlaging van de pers belasting voor de inwoners het meeste voordeel. De heer HAGE stemt dat toe. Er komt meer gevraag naar woningen en de huur wordt hooger. Zijn B. en W. ook niet over tuigd van de noodzaak voor belastingverla ging? De VOORZ. zegt, dat belasting betalen nooit prettig is, maar het is een noodzake lijk kwaad. De belasting is de kurk waar de gemeente op drijft. Zat de oorlog er niet tusschen, was het misschien mogelijk, maar nu voorziet spr. in de toekomst moei lijkheden, en dit onzekere doet hem belas tingverlaging ontraden. Wanneer we nu verlagen, tornen we aan de hechtheid van onze finantiën, wat spr. geen daad van wijs beleid kan noemen. De heer HAGE vindt die argumenteering zwak. Twee jaar geleden werd dit ook al gezegd. Toen moest een reserve gevormd worden. Andere gemeenten verlagen wel, terwijl toch hier ook de werkloosheid en werkverschaffing minder vraagt en dit jaar weer meer belasting binnenkomt dan an ders. De VOORZ. twijfelt aan de goedkeuring indien een belastingverlaging zou aange nomen'worden. Weth. KOOPMAN zou het prettig vinden, indien de belasting kon verlaagd. In dit geval is hij het echter met den Voorz. eens en acht het geen goed beleid daartoe over te gaan. Weth. LANGEJAN is van dezelfde opinie. De vorige keer heeft hij een bespreking over belastingverlaging bij Ged. Staten mee gemaakt en is bang een gek figuur te slaan Hij staat er afwijzend tegenover. De heer NELISSE: De Voorz. zei drie jaar geleden, mee te zullen werken aan be lastingverlaging. De VOORZ.: Daar blijf ik ook bij! De heer NELISSE vindt dat het er nu de tijd voor is. De gemeente staat of valt er niet mee, al brengen de pers. bel. op 150 opc. Spr. weet gemeenten, waar de be lasting ,wèl wordt verlaagd uit de uitkom sten van het havenbedrijf. De VOORZ.: U bedoeld St. Annaland? Daar zijn de opc. op het maximum! De heer NELISSE: Maar daar bouwen ze ook een raadhms van f 40.000. De VOORZ. acht het geen wijs beleid, voor het bouwen van een raadhuis^de belas ting te verhoogen. De heer BOUT zag liever, dat het school geld werd verminderd. De VOORZ.: Dan moet de geheele rege ling worden herzien. Daarna wordt de begrooting post voor post nagegaan. De heer OP DEN BROtTW informeert bij de post straten en pleinen of er iets gedaan kan worden aan de boomen op het Kaadje en ook of er boomen geplant kunnen wor den voor verfraaiing aan de Oostsingel. De VOORZ.: Vroeger deed dat de sier teelt-centrale, tegenwoordig hoort men daar niets van. Weth. LANGEJAN zou de Blauwstraat opnieuw bestraat willen zien. De VOORZ. antwoordt, dat daar op het oogenblik geen materiaal voor is. De heer BOUT vraagt of den controleur werkverschaffing intact moet blijven. De VOORZ.: Die is vast benoemd. Hij werkt nu op het distributie-bureau. De heer BOUT, Daar is hij niet voor be noemd. De VOORZ. stemt dit toe, maar zegt, dat- men hem toch zoo niet kan ontslaan. Hij geeft nu zijn krachten op het distributie- bureau, hoewel wij er niets aan zouden doen als hij dit weigerde. De heer BOUT maakt toch be2waar te gen die post. De VOORZ.Hij is in vaste dienst der ge meente. Salaris-verlagen gaat niet, thans doet hij toch ook werk voor de gemeente. De heer HAGE vindt deze handeling goed anders zou hij automatisch op wachtgeld komen. Deze post blijft ongewijzigd. De heer HAGE stelt voor de post fonds belasting f 500.hooger te ramen. De VOORZ. stelt voor f 300.te ramen, dan blijft in verband met de salarisverhoo ging van if 300.de taegrootlng precies in evenwicht. Wordt goedgevonden. Nu komt het voorstel Nelisse om de op centen pers, belasting met 25 te verlagen, wat de Voorz. nogmaals afraadt. In stemming gebracht wordt het verwor pen met 2 tegen 4 stemmen. Vóór alleen de heeren Hage en Nelisse. De begrooting wordt daarna vastgesteld in inkomst en uitgaaf zooals deze is aan geboden. Vaststelling van het Woningbedrijf. De heer OP DEN BROUW zegt, dat er het beste van afgezien kan worden om de blinden te repareeren. De VOORZ.: Besloten is de vensters te laten rusten. Wordt m.a.s. onveranderd vastgesteld. Begrooting Burgerl. Armbestuur. De heer OP DEN BROUW wijst er op dat er veel gesproken is over den secretaris. Zou het dan wel wenschelijk zijn die sala ris-post aan te houden. Over het beheer wil hij niets zeggen, wel acht hij het noodig aan te sluiten bij een verificatiebureau. Ja ren geleden b.v. deed men een geldleening waar nimmer iets op werd afgeschreven. De VOORZ. wijst er op, dat het niet goed is, dat in het Armbestuur geen raadslid ziting heeft. Inderdaad is er een geldlee ning gedaan op een schuldbekentenis, welk geld is opgebruikt voor uitdeeling aan de armen. Elk jaar werd er rente van betaald, maar nimmer eenige aflossing. Voor het eerst komt nu een post van f 400.aflos sing voor. De subsidie van de gemeente is !f 1300.waarop geen controle is. Spr. zou de bepaling willen maken dit geld te ver strekken, onder voorwaarde, dat wordt aan gesloten bij een verificatiebureau. Weth. KOOPMAN stemt toe dat het mo gelijk een nalatigheid is van B. en W., dat zij niet onderzocht hebben wat er met de subsidie gebeurde, hoewel het Groene Kruis ook wordt gesubsidieerd, waarop ook nim mer controle is. De VOORZ. zet uiteen, dat het met de subsidie van het Groene Kruis anders is. Het Groene Kruis krijgt een beperkte sub sidie al hebben ze nog veel tekort, maar aan het Burg. Armbestuur subsidieert de gemeente het geheele tekort. Spr. blijft er bij, de voorwaarde er aan te verbinden, dat het armbestuur aansluit bij een verificatie bureau. Het verschil is dus dit: wij houden het Armbestuur In stand en het Groene Kruis niet. Weth. LANGEJAN voert aan, dat er door de subsidie een goed slot is, wat de Voorz. wijt aan een fout in het raadsbe sluit. Het goed slot komt nu tegoed aan de subsidie. De heer NELISSE zou, wanneer dit niet noodig is, het salaris van den secretaris niet willen handhaven. De VOORZ. merkt dat dit persoonlijke kwesties zijn en vsril dit niet verder in het openbaar behandelen. Hij sluit de discussie daarover. Weth. LANGEJAN stelt voor om aan het Armbestuur te vragen of het ambt van secretaris aan moet blijven of weg kan. Met de stem van Weth. Koopman tegen, wordt dit m.a.s besloterft Eveneens wordt besloten f 1300.subsi die aan het Armbestuur te verleenen, onder voorwaarde, dat wordt aangesloten bij een verificatiebureau. RONDVRAAG. De heer BOUT vraagt naar het weeshuis, waarop Weth. Koopman antwoordt dat dit verhuurd is. Dezelfde spreker wijst op de desolate toestaind van de mestvaalt. De VOORZ. spreekt van een ingekomen schrijven dat nog moet behandelt worden bij B. en W. Volgende raadsvergadering wordt er op terug gekomen. Voor de ophaaldienst wil de heer Bout een nieuwe verordening, maar Weth. Lan gejan wil eerst de instructie zien. De VOORZ. maakt er een eind aan door te zeggen, dat de Wilde niet tevreden is over de mest en wanneer nu blijkt dat het de schuld van Nelisse is, moet die het dan ook lijden. Sluiting. ST. ANNALAND Donderdag 10 October a.s. des sav. half zeven (o.t.) hoopt In de Bewaarschool alhier op te treden Ds. van der Poel van Giessendam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3