i Hufdonzuiverheden, vetwormpjes, pukkels en uitslag Rechtzaken Buitenland Verlovingsringen Boekbespreking. Van Smeden Opgelet! Alle vereenigiDgen moe ten zicb opgeveo! G FR A N Z E L L I Centrale veilini^lVliddelriarnjg W. A. DB BaKKER voor Handel, Bedrijf en Particulier Administratiën Accountancy Belastingzaken HEETMAN verdwijnen door de huidzuiverende, huidvoedende en huidverifraaiende Purol. Doos 30, 60 et. Tube 45 et. Bij Af)oth. en Drogisten vrije verlfoop van dit artikel aan het pu bliek, welke tot dusverre mocht plaats vin den, is dus thans verboden. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat schoeisel, hetwelk na verkregen machtiging van den directeur van het Rijks bureau voor Huiden en Leder te Amster dam is gestempeld met de woorden „vrij van bon" of afgekeurd schoeisel R.H.L." thans aan het publieli kan worden verkocht, zonder dat hiervoor een bon of een vergun ning behoeft te worden ingeleverd. DE BIJKSCOMMISSAKIS, IB. MUSSEBT e.a. BIJ DEN FÜHBEB. Naar wij vernemen heeft de Führer van het Duitsche rijk de vorige week den rijks- commissaris voor het bezette gebied in Ne derland, rijksminister Seyss-Inquart in ge hoor ontvangen. In zijn gezelschap was com missaris-generaal Schmidt. Verder was hij vergezeld van de heeren Mussert, Van Geel kerken en Rost van Tonningen. Met deze heeren heeft de Führer in het gebouw van de nieuwe rijkskanselarij een langdurige bespreking gehad. DE AANSLAG OP EEN OMBOEPEB VAN HEX A.N.P. De heer Nlemeijer heeft zijn werkzaam beden weer herviat. De heer J. H. B. Niemeijer, de radio-om roeper van het'A.N.P. op wien op den avond van den 29sten JuU een aanslag is gepleegd, tengevolge waarvan hij langdurig in het ziekenhuis heeft moeten verblijven, is thans hersteld. Hij heeft zijn werkzaam heden als omroeper weer hervat. DE STBIJD OM DE BABY. In hooger beroep is de uitspraak van den pi'esident der rechtbank bevestigd. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren arrest gewezen in het proces tus- schen de ifamilies S. en van der W. om het kind, waarvan na den bominslag in de Bethlehemkliniek op 10 Mei niet vast stond wie het precies was. De president van de Rechtbank te Den Haag had in kort ge ding het kind, dat zich ten huize van de familie van der W. bevond, toegewezen aan de familie S. Thans heeft het Hof het vonnis, door den president gewezen, bekrachtigd. VLEESCHPBIJZEN. Slagers mogen geen been berekenen tegen den Vleeschpr^s. Aangezien gebleken is, dat ten aanzien van de Vieeschdistributie op enkele punten misverstand is ontstaan, vestigt het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in Oor logstijd de aandacht van belanghebbenden op het volgende. In de perspublicatie terzake werden de grenzen gepubliceerd van de prijzen voor rund- en kalfsvleesch, boven welke dat vleesch niet mag worden verkocht. Hoewel hieruit ten duidelijkste blijkt, dat de maxi- mumprijsgrens voor het vleesch werd vast gesteld, komt het voor, dat voor het tota le gewicht van vleesch én been, de vleesch- prijs in rekening wordt gebracht. Dit is ge heel onjuist. De slager mag slechts voor het gewicht van het vleesch den prijs be rekenen, zooals die voor dat artikel staat vermeld op de in zijn winkel aangebrachte prijslijst. Bovendien is het hem toegestaan voor het gewicht van het been, dat hij bij het vleesch aflevert, een billijken prijs te berekenen. Aan-den kooper blijft evenwel de keuze of hij het vleesch mèt dan wel zónder het been wenscht te koopen. Indien hij het vleesch zonder het been wenscht af te ne men is het eenige gevolg daarvan voor hem, dat hij niet verlangen kan een hoeveelheid vleesch te ontvangen, gelijk aan de nomi nale hoeveelheid op het koopen waarvan de door hem afgegeven bonnen recht geven, docht dat hij zich een zekere aftrek moet laten welgevallen. PUNTENTAL VOOB HEEBEN PYAMA's EN OVEBHEMDEN VEBLAAGD. N Extra-wol voor kinderkleertjes. 's-GRAVENHAGE, 2 Oct. Een aantal wijzigingen in de puntenwaardeering van verschillende textielgoederen is van kracht g"eworden. Zoo zullen heerenpyama's waar voor 24 of 45 punten moesten worden afge staan, thans kunnen worden betrokken, te gen 20 punten, indien zij uit kunstzijde en tegen 30 punten, indien zij uit andere stof fen zijn vervaardigd. Overhemden worden, voor zoover zij niet uit kunstzijde zijn ver vaardigd, gewaardeerd op 16 punten voor mannen en 14 punten voor jongens, hetgeen vier punten lager is dan de oude waardee ring. Wij hebben er reeds eerder op gewezen, dat de vaststelling van het ^antal voor elk afzondei'lijk artikel benoodigde punten, slechts voorloopig' was. Afgewacht diende immers te worden, welke resultaten de in ventarisatie zou opleveren en verder, hoe het publiek op de regeling zou reageeren. Deze eerste wijzigingen zijn naar wij vernemen geen gevolg van het bekend worden van de gegevens, welke de inven tarisatie heeft opgeleverd, doch vormen een tegemoetkoming aan verschillende wen- schen die uit den handel naar voren zijn gekomen. Daarbij was er de aanda'cht op gevestigd, dat, wanneer de puntenwaai'dee- ring een bepaalde grens overschrijdt, het publiek zich liever behelpt, dan dat het zoo veel punten voor het betreffende artikel beschikbaar stelt. Een voorbeeld hiervan is het artikel polp- hemden, dat tot nu toe werd gerangschikt bij de overhemden. Volgens de nieuwe rege ling zullen polohemden, ongeacht de grond stoffen waarvan zij gemaakt zijn, zoowel voor mannen als jongens, worden gewaar deerd op 8 punten. Een verdere belangrijke nieuwigheid is, dat een speciale vergunning voor maximaal één kilogram wollen of halfwollen breiga ren kan worden aangevraagd, voor het zelf- breien van Itinderkleertjes. Hiervan kunnen slechts die gezinnen profiteeren, waarvan het hoofd een inkomen heeft van f 3.000 of minder en wel voor ieder kind, dat op 5 Augustus 1940 den leeftijd van drie jaar nog niet had bereikt, mits aan het gezin toeslagkaarten zijn verstrekt.- Van belang voor de toekomst is het voorts te weten, dat alle stoffen en kleeding ver vaardigd uit celwol gewaardeerd moeten worden als wollen stof en kleeding. Een la gere puntenwaardeering is hiervoor niet te verwachten. Evenzeer is het onmogelijk een afzonderlijke waardeering op te nemen voor linnen en half linnen artikelen. Fyne Staalwaren - Elec. Slijperij voorh. Moriaanstraat 1 onder het Viaduct, Sinds 1885 Thans: TIENDSTBAAX 49 bjj de Westkruiskade BOTTEBDAM DE WAABHEID MABCHEEBT door W. Picht, 3e druk, geïllustreerd. Uitgiave W. J. Ort, 's-Gravenhage. Nadat reeds eenigen tijd geleden een 2e druk van dit boekje het licht had gezien, ontvingen wij thans reeds een exemplaar van den 3en druk, die nu bovendien verrijkt is met een aantal interessante ifoto's uit den strijd in Polen. Men zal zich herinneren, hoe de verove ring van Polen door Duitschland tusschen 1 en 20 September van het vorig jaar plaats had. De détails zal echter menigeen zijn vergeten, vooral door de enorme stroom van tegenstrijdige berichten, die van de zijde van de beide in den strijd betrokken partijen de wereld in werden gezonden. Dit boekje nu geeft te'genover elkaar de Duitsche legerberichten en de op denzelf den dag verspreide krantenberichten, leger- communique's, radiomededeelingen en der gelijke van de zijde der Polen en geallieer den. Dit alles wordt volkomen objectief te genover elkaar gesteld, zoodat de lezer zelf de gelegenheid heeft, een vergelijking te maken, en zelf zijn conclusies te trekken. Ongetwijfeld blijkt hieruit, dat de berich ten van geallieerde en Poolsche zijde ver spreid, tot op het allerlaatste moment de wereld onjuist hebben ingelicht over den werkelijken gang der gebeurtenissen en de waarheid steeds hebben trachten te verbloe men totdat dit niet meer mogelijk bleek. Het boekje is fraai geïllustreerd en ty- pographisch goed verzorgd. Het is een do- cumenteering die de moeite waard is om te bewaren. De prijs is slechts 25 cent per stuk. HET VOOBSPEL TOT DEN GBOOTEN STBIJD, door W. Picht. Uitgave W. J. Ort, 's-Gravenhage. Nadat de oorlog tusschen de geallieer den en Duitschland maanden lang vrijwel geen gebeurtenissen van belang had ver toond, kwam plotseling op 9 April de Duitsche inval in Noorwegen, en sindsdien hebben de oorlogshandelingen elkaar als het ware verdrongen, zoo snel zijn ze op elkaar gevolgd. Die snelheid der gebeurtenissen maakt het begrijpelijk, dat heel van wat er toen gebeurd is, alweer werd vergeten. Er zijn toen lederen dag oorlogscommunique's uit gegeven, die in de bladen en door de radio werden bekend gemaakt, maar meermalen waren ze met elkaar in flagrante tegen spraak. Het publiek geloofde maar alles wat het werd voortgezet en het gaf zich geen rekenschap van wat nu eigenlijk wèl en niet waar zou kunnen zijn. De heer W. Picht heeft déze oorlogscommunique's ver zameld, zoover ze betrekking hebben op den oorlog in het Noorden, dien hij het voor spel tot den grooten strijd noemt. Als on dertitel heeft het boekje: Wat onze vijan den meldden en wat werkelijk gebeurde. Telkens wordt het legerbericht van de Duitsche weermacht gesteld tegenover de berichten en beschouwingen in de geallieer de en neutrale persorganen, de radio-uit zendingen en nu en dan ook in redevoerin gen van staatslieden in de geallieerde lan den. Daaruit blijkt, dat deZe laatste wel zeer dikwijls in hun optimisme naast de waar heid zijn geweest, die ten slotte uitliep op het vertrek der troepen van Engeland en Frankrijk uit het Noorden. ,,Wie begrip heeft voor historische ge beurtenissen, aldus de schrijver in zijn in leiding, zal niet zonder ontzetting zien, hoe de feiten elkaar met fatale zekerheid op volgden, waarvan de verwonderde wereld in dezen tijd de toeschouwer is." Ongetwijfeld heeft de publieke opinie in de geallieerde landen zich ten opzichte van dezen strijd in het Noorden vergist, even als zij dat deed in zake den strijd in Po len, waarover de heer Picht onder den titel „De Waarheid marcheert" reeds eerder een dergelijk boekje heeft uitgegeven. „Het Voorspel tot den grooten strijd," is een document om te bewaren tot later, om dat slechts weinigen uit hun bladen de hier verzarrielde geg;evens zullen hebben be waard. Het bevat bovendien een aantal ac- tueele foto's van den strijd in Noorwegen, die wij nog niet eerder zagen gepubliceerd. De prijs is slechts 25 cent per stuk. Uienveiling van Dinsdag 1 October 1940. Gewone uien f 3.513.61; Drieling-en 'f 2.52 Picklers f 3.31; Tweede soort f 1.13; Stek- uien f 1.01, alles per 100 kg. Aanvoer 50.000 K.G. Veiling van Woensdag 2 October 1940. Dubbele Princessen f 14.------16,20; Toma ten f 13.------14.—; Savoye kool f 5.80—6.10 Roode kool f 3.10—4.—; Witte kool f 3.— 3.20; Maagdeperen f 10.9011.40; Beurré Hardy if 10.2020.Beurré Mérode f 9.80 10.20; Durandeau f 5.60—8.30; Nouveau Poiteau f 8.208.40; Beurré Clairgeau f 8.------10.20; WiUiams Duchess f 5.90—10.10 Perzikperen f 5.906 90; Conf erende f 12.50 Beurré Superfine f 10.------12.70; Le Lectier f 9.------10.10, alles per 100 K.G. Natuursla <f 1.------1.30; Andijvie f 1.------2.; Bloemkool I f 14.10—24.—; Bloemkool II f 6.7010.10; Meloenen f 7.10—8.90, alles per 100 stuks. Allcant f 10.2015.80 per 100 pond. Veilingen van Donderdag 8 October 1940. UIEN: Gewone uien f 3.68; DrieUngen f 2.40; Pic klers f 3.08; Tweede soort f 1.99; Stekuien f 1.07, alles per 100 kg. Aanvoer 63.000 kg. EIEBEN: Kipeieren 4748 kg. f 5.525.58; Kipeieren 59—62 kg. f 7.16—7.29 alles per 100 stuks. Uitbreiding Nijverheidsonderwijs. Het bestuur van de vereeniging ,,Ambachts- school voor Overflakkee en Goedereede te Middelharnis heeft op zijn verzoek van den waai'nemend Secretaris-Generaal van het Onderwijs toestemming ontvangen, de Avondteekenschool uit te breiden met prak tijklessen, ingaande 1 October 1940. Dit is voor de vaklieden en hun bekwaam held een belangrijke beslissing. Het bestuur beschikt nu met de Am- bachtsschool, de Avondteekenschool en de hiergenoemde praktijk-cursussen voor meer gevorderden, over drie inrichtingen voor het vakonderwijs waarmede de vakman zijn loe ren kan aanvangen, voortzetten en beëindi gen. Hiermede is de gelegenheid verkregen voor wat in een der verslagen van deskun digen van de dit jaar gehouden vak-exa mens voor de Vestigingswet Kleinbedrijf wordt genoemd. ,,Men dient te bedenken dat bekwaam vakman zijn, in de toekomst een voorbereiding zal gaan vragen vanaf het eerste ambachtsschooljaar tot de leef tijd van 2324 jaar. Het mooie hiervan is, dat deze jaren dan gevuld zijn, gebruikt moeten worden, daarin moet worden aan gepakt, om uiteindelijk het beoogde doel te bereiken." SCHOONINGSKOSTEN VOOB DEN TELEE VAN GBANEN ENZ. De Provinciale Voedselcommlssaris voor Zuid Holland maakt den telers van granen en peulvruchten er op attent, dat de rege ling der schooningskosten veranderd is. Ontving de teler voorheen, althans voor de tarwe, die hij aan pakhuishouder leverde 15 cent per 100 kg. tegemoetkoming voor het schoenen, dit bedrag is thans vervallen. Hiertegenover staat, dat de pakhuishouder thans van de zijde van den Provincialen Voedselcommlssaris voor iedere 100 kg. op geslagen product 10 cents betaling ont vangt voor de op- en afslagkosten. Rekende de opslaghouder voorheen b.v. 22 cent per 100 kg. voor schoonen, zoo zal hij thans 10 cent minder kunnen rekenen, daar hij in deze 22 cent ook zijn op- en af berekende. Overigens is het voor Oogst 1940 verbo den partijen te schoonen, die reeds aan de minimum eischen van boerenschoon voldoen De teler dient zijn eigen belang het beste als hij de vraag of zijn partij, geschoond moet worden in handen legt van den Op zichter der inkoop-organisatie. Alle afvallen, waarin nog graan voor komt en die een handelswaarde hebben van f 1.per 100 kg. of meer, moeten aan den Provincialen Voedselcommlssaris worden in geleverd (In afwijking van vorig jaar, toen de grens op f 4.was gesteld.) Teneinde deze waarde vast te stellen dient een monster van dit afval bij den Plaatse- lijken Bureauhouder te worden ingeleverd. TE LAAT BUITEN. EllandlMiwoners vrijgesproken. Er waren nog al wat waarschuwingen en bekeuringen uitgedeeld, omdat de inwo ners van Stellendam, Melissant, Middelhar nis en andere plaatsen op de eilanden des avonds te lang op straat vertoefden, al thans niet om 11 uur in huis waren. De politierechter te Rotterdam had in een en ander aanleiding gevonden eenige bewoners van de eilanden tot onvoorwaar delijke gevangenisstraffen van een week te veroordeelen, maar geleidelijk was meer mildheid in de straffen gekomen. De onvoorwaardelijk veroordeelden kwa men in hooger beroep bij het Haagsche hof,, waar de verdediger nadrukkelijk betoogde, dat er geen opzet in het spel was, doch al leen door onbekendheid met de bepaling, die op dezelfde dag van de overtreding was ingevoerd, het feit was begaan. De procureur-generaal had voor deze gestraften een voorwaardelijke gevangenis straf geëischt, doch het hof, dat thans arrest heeft gewezen, heeft de verdachten P. J. van G., C. K. enC. J. B. vrijgesproken, daar de opzet niet bewezen werd geacht. Een feit dat in de afgeloopen week zeer de aandacht getrokken heeift, is wel het driemogendhedenverdrag dat voor een tijdperk van tien jar^n tus schen Duitschland, Italië en Japan geslo ten is. De regeeringen van deze staten beschou wen het als een voorwaarde voor een duur- zamen vrede, dat iedere natie der wereld de haar toekomende ruimte krijgt. Daarom hebben zij besloten in Groot-Azië en Europa zij aan zij te staan. Artikel 3 van het pact, bepaald dat wan neer een der drie genoemde mogendheden wordt aangevallen, door een land dat nu niet in oorlog is, zij economisch, politiek en militair elkander zooveel mogelijk zul len steunen. Wat reeds lang voorzien is, is nu be waarheid geworden. Er komen nu vier groote continentale sferen inplaats van de oude wereld verdee ling, waarin Engeland en Amerika toon aangevend waren. 1. Europa en Afrika 2. Oost-Azië 3. Amerika 4. Sovjet Rusland. Hoever de nu gesloten overeenkomst zal reiken is zeer moeilijk te zeggen. Er wor den commissies benoemd, die de verschil lende vi'aagstukken nader onder de oogen zullen zien. Artikel 5 bepaalt duidelijk, dat het ge sloten verdrag in geen enkel opzicht tegen Rusland is gekeerd, en dat de met Rus land gesloten verdragen in het minst niet er onder zullen leiden. Indien Engeland op het laatste aanbod van den Führer had ingegaan zouden er vijf (groepen gevormd zijn geworden. Nu Engeland de verzoenende hand heeft gewei gerd, schiet er niets anders over dan aan te sturen op totale vernietiging van het Britsche Rijk. Om eenigszins een idee te krijgen van de waarde van het pact, moeten we de hui dige situatie overzien. Alle Duitsch sprekende volken zijn in één groot r\jk vereenigd. Frankrijk de vijand van Duitschland is verslagen, terwijl Duitschland zijn kusten heeft uitgebreid langs de geheele Noordzee Het zit dus niet zooals voorheen in de Oostzee opgesloten. Hier wringt altijd nog iets met Rusland. Groot-Rusland zag gaarne Noorwegen en Zweden bij Europeesch Rusland gevoegd, een droombeeld dat reeds eenige eeuwen oud is. Met belangstelling wachten we af, hoe de kwestie Noorwegen-Zweden nog ge regeld zal worden. Italië wil als Middellandsche Zeemogend heid de zeggenschap in deze zee hebben en deze macht aan Engeland ontnemen. Met het bevriende Spanje worden onderhande lingen gevoerd, waarover spoedig meer zal worden gehoord. Voor den Balkan behoeven Duitschland en Italië niet bevreesd meer te zijn, want landen als Griekenland en Turkije kunnen niets meer uitrichten. Griekenland vooral zou in de huidige omstandigheden direct verslagen zijn. De strijd gaat nu tegen het machtige Engelsche Rijk met Rusland en Amerika als toeschouwers. Rusland heeft geholpen en helpt nog om Engelands blokkade van zijn scherpste wa pen te beroven, en Amerika helpt Engeland om het voor ondergang indien mogelijk nog te behoeden. Japan vril de oorlog met China definitief uit de voeten hebben en zijn in vloed verder op de eilanden uitbreiden, waar het voornamelijk Engeland en Ameri ka tegen zich heeft. Het verdrag heeft gepoogd Rusland niet in de armen van Engeland en Amerika te drijven, en als de teekenen niet bedriegen; is dit wonder wel gelukt. Rusland is nogal gevleid door het vernoemen in het pact. De besprekingen tusschen Duitschland en Rusland en Japan loopen vlot en door Duitschlands invloed wordt er zelfs gespro ken over een niet aanvalsverdrag tusschen Japan en Rusland. Amerika staat nu voor een zeer en zeer moeilijike beslissing. Als Engeland straks verslagen is, staat het alleen, en als het de eischen van Japan niet zou willen inwilligen kan het alleen niets doen, en is gedwongen toe te geven of het wil of niet. Japan voelt zich thans veel sterker. Zich thans in den strijd begeven is een haast nog grooter risico voor Amerika want dan krijgt het direct met Japan te doen, en in dien Engeland zou uitvallen, moet het al leen den strijd voortzetten. Het wordt een wikken en een wegen, en trachten zoo lang mogelyk Engeland staan- Winkeliers in Textielgoederen e.a. wordt thans vereischt een In- en Ver koop benevens voorraad administra tie (smeden) te houden. Verschillende andere verplichtingen gaan hiermede gepaard, terwijl steeds hoogere eischen gesteld worden wat een com plete bedrijifsboekhouding betreft. Door Uw boekhouding DESKUNDIG te doen inrichten of de géheele admi nistratie bij ons onder te brengen, voorkomt U vele moeilijkheden. (Ook voor de Zeeuwsche Eilanden) OUDDOBP de te houden, zonder zelf in moeilijkheden te komen. Want indien Amerika mede den oorlog zou verklaren, wat zal dan Rusland doen? Vooral de versterking met de Russische vlootmacht zou beslissend kunnen zijn. Daarom is het sluiten van het pact een zeer handige diplomatieke zet, en wij zou den haast zeggen, zoo ongelukkig Engeland Is geweest, zoo gelukkig is Duitschland. Amerika .zit leelijk in de knel, en Enge land kijkt begrijpelijker wijze met een be vend hart uit, wat Amerika zal doen. Wat de oorlog betreft, weinig verande ring. De aanvallen op Engeland breiden zich behalve Londen, tevens ook uit op Liverpool en Manchester. Groote haven en opslagplaatsen, teneinde Engeland in zijn vloot en voorraden zooveel mogelijk te tref fen. De onderhandelingen met de Spaansche minister Suner vorderen goed. Deze week heeft hij nog een langdurig onderhoud ge had met Mussolini. Algemeen neemt men aan, dat Spanje heel spoedig aan den strijd zal deelnemen. Japan tracht de levering van materiaal aan China geheel te doen stop staan. En geland wendt er zich tegen en wijkt af van"' aan Japan gedane toezeggingen, door de weg van 'Birma weder op te stellen. Eigenaardig is dat Amerika thans En geland hierin steunt, Engeland zoekt in Tsiang Kal Sjek een bondgenoot. Ook Rusland heeft verklaard aan China te zullen blijven leveren. GBIEKSCHE KBOONPBINS IN ISTANBOEL. Athene en Ankora plegen overleg. ISTANBOEL, (D.N.B.) De Grieksche kroonprins is Vrijdagavond vanuit Athene per auto hier aangekomen. Ook de Griek sche kroonprinses wordt een dezer dagen uit Rome hier verwacht. In diplomatieke kringen wordt dit bezoek in verband gebracht met diplomatieke be sprekingen tusschen Athene en Ankora over den politieken toestand. De Grieksche kroonprins zal waarschijn lijk eenige weken in Istanboel blijven. De Besturen van vereenigingen worden herinnerd aan de voorschriften van veror dening no. 145, waarbij is bepaald, dat alle vereenigingen van personen (vereenigin gen, bonden, organisaties en soortgelijke in stellingen), alsmede stichtingen in het be zette Nederlandsche gebied, zonder econo misch doel, vóór 10 October a.s. opgegeven moeten worden bij den bevoegden Procu reur Generaal, door het indienen van een ingevulde vragenlijst en een vermogensstaat in duplo, onder bijvoeging van 2 exemplaren der statuten. Zij, die tot het doen van de opgave zijn gehouden, moeten tijdig aan den Procureur Generaal een verzoek om toezending van de benoodigde 'formulieren inzenden, onder nauwkeurige opgave, op welke organisatie dit verzoek betrekking heeft. Niet tijdige of onvolledige opgave wordt als misdrijf zwaar gestraft. 14 Krt. goiud merk H.D.Z. Massief en voegloos Moderne modellen Vianaf f 4.50 Graveeren gratis. Oostzeedijk 197 Telefoon 46344 Ben. düks, b.d. Nw. Plantage. BOTTEBDAM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2