Kerkboekjes en Bijbels Bouwplaten boeken Wat er op de bon te krijgen is. Marktberichten NAAST 1 ONS VLEESCHWAREN: VIER ONS VLEESCH PER WEEK. Centrale veilingMiddelharnis MELISSANT Woensdag: 18 Sept. zal er gemeente raad worden gehouden des nam. 2.30 uur. Herijk van maten en gewichten op Woensdag 18 Sept. in de Openbare School van 10.3012 en van 12.30 uur. Laagste inschrijver voor het sortee- ren der uien voor de Landbouwvereeniging was A. Krijger die het werk is gegund. Door de Landb. Ver. „Ons Belang" worden uien verzonden naar België en Dultschland. Burg. Stand. Ondertrouwd: W. de Jong 22 jaar en A. V. d. Heijde 18 jaar; J. H. J. Zuiderwijk 30 jaar en S. M. M. Heestermans 22 jaar. Vertrokken naar Stellendam de heer Oley en gezin. GOEDEBEEDE De Voorzitter van den Raad van Ar beid te Dordrecht brengt U in herinnering, dat de rente-KAARTEN van de arbeiders die hier wonen en werken, ter vernieuwing moeten worden ingeleverd, bij den Ftaad van Arbeid te DORDRECHT vóór 22 September 1940. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. A. van Heest, tijdelijk benoemd als agent van politie te Rijswijk is aangesteld tot agent van politie te Barendrgcht. Zondagmorgen j.l. is in de Ned. Herv Kerk 1 bankbiljet van f 10.1 rijksdaalder en f 1.— gecollecteerd ten bate voor de kerk. Namens de kerkvoogdij worden de milde gevers, (geefsters) hartelijk dank ge zegd voor hun milde gave. OUDDOBP In de ha-ven alhier Is Maandag een schip uit Dordrecht aangekomen geladen met 500 ton grove cokes, bestemd voor de vereenigde cichoreifabrieken alhier. DISTRIBUTIE Op 17, 18, 19 en 20 September a.s. kunnen de vleeschkaarten afgehaald wor den op het distributiekantoor. ledere hou der van een distributiestamkaart die op 1 October 1940 den leeftijd van 4 jaar of ouder bereikt zal hebben, heeft recht op een heele vleeschkaart. Kinderen die op 1 Oc tober 1940 den leeftijd van 4 jaar nog niet bereikt hebben, hebben recht op een halve vleeschkaart. De distributiedienst alhier maakt be kend dat in ruimere mate schoenenbonnen mogen verstrekt worden, zij die nog een paar schoenen noodig hebben, kunnen zich onder overlegging der stamkaart tot den distributiedienst wenden. In den laten avond van Vrijdag 13 September j.l. werden verschillende bewo ners van het centrum van het dorp gewekt door dat op de daken der huizen een groot tumult ontstond. Dit bleek veroorzaakt te worden door een kabelballon. De stalen ka bel beschadigde de dakpannen en ook de electrische leidingen, dientengevolge werd het electrische licht automatisch uitgescha keld. NIEUWE TONGE Er wordt nog bekend gemaakt dat de winkeliers voortaan hun bonnen moeten inleveren Vrijdags van 9 tot 12 uur (O.T.) 's-Maandags worden dus geen bonnen meer aangenomen. Een paard van den landbouwer P. V. is door de veearts behandeld moeten wor den, daar het glasscherven in zijn poot ge trapt had. A.s. Zondag voorm. zal in de Ned. Herv. Kerk het H. Avondmaal bediend wor. den, en nam. nabetrachting. Tegen enkele personen alhier is pro cesverbaal opgemaakt wegens het zonder rijwielbelastlngmerk. WILHELMINADOKP. Doodelijk ongeval. Bij het sloopen van een woonhuis op de boerderij „Goenje" onder deze gemeente, had de 44-jarige arbeider C. Geene, staande op den grond, het ongeluk door een balk te worden ongenomen, waardoor hij in de lucht werd geslingerd en zoo ongelukkig op den grond neerkwam, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad, die ook door de spoedig ingeroepen geneeskundige Dr. v. d. Berg uit Goes, werd geconstateerd. De overledene laat een vrouw en zoon achter. COLIJNSPLAAT. De kantoorhouder der P.T.T., de heer P. Dourlijn alhier, is met ingang van 1 Oct. a.s., in gelijke functie benoemd te Berkel. Kerkboekjes in oude en nieuwe be rijming. Mooie uitvoering, met riempje, goud haakje, goud op snee, gewatteerd enz. in diverse prijzen. Bijbels in verschillende maten en let tertypes. GEBB. DE WAAL TELEF. 59 ST. MAARTENSDIJK Brood: Van 16 t.m. 22 Sept. geven de met „6" genummerde bonnen van het brood- bonboekje recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood Deze bonnen zijn voorts tot en met 24 Sept. geldig. Thee en Koffie: Bon 73 (algemeen distri butieboekje). Geldig van 31 Aug. tot en met 27 Sept., recht gevende op pond kof fie of ons thee. TarweWoean. Gedurende het tijdvak van 7 September tot en met 4 October a.s. zal bon 71 van het Algemeen Distributiebon- boekje recht geven op het koopen van ïVz ons tarwebloem of tarwemeel of rogge- bloem of roggemeel of zelfrtjzend bakmeel of boekweitmeel Suiker: Bon 72 (algemeen distributie boekje.) Geldig van 31 Aug. t.m. 27 Sept. recht gevende op 1 kg. suiker. Petrolejim. Petroleumzegel .Periode 6," voor hen, die over geen andere kookgele genheid beschikken, dan met petroleum. Geldig van 9 September' tot en met 3 No vember, recht gevende op 2 liter petro leum. Bon „periode 4" is ongeldig verklaard. Boter, Margarine en Vet: Van 24 Aug. t/m. 28 October geeft elk van de met 05 t.m. 12 genummerde bonnen van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. Dê met 05, 06 en 07 genummerde bonnen geven elk recht op het koopen van een half pond margarine of een half pond boter De met 08 genummerde bon geeft recht op het koopen van een half pond gesmolten spijsvet of een half pond boter. De met 09, 10, 11 en 12 genummerde bon nen der vetkaart geven gedurende het ge noemde tijdvak elk recht op het koopen van 250 gram boter, op den prijs waarvan een reductie van 10 cent per 250 gram zal worden verleend door de winkeliers. Zeep Van 31 Augustus t.m. 24 September bon 115 van het algemeen distributieboek je voor 150 gram toiletzeep (nieuwe sa menstelling) of 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoe der of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zeMwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. De bonnen voor extra-rantsoen geven van 31 Augustus 1940 tot en met 24 Januari 1941 elk recht op het koopen van een stuk toiletzeep (oude samenstelling) van gemid deld gewicht. Van 31 Augustus tot en met 31 Dec. kan op bon 116, welke tegelijk met de textiel- kaart is uitgereikt, 50 gram scheerzeep of een tube scheercreme worden gekocht. Grutterswaren. Gedurende het tijdvak van 7 September tot en met 4 October a.s. geeft de met 41 genummerde bon van het Algemeen Distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem. Voorts geeft gedurende bovengenoemd tijd vak de met 54 genummerde bon van het Algemeen Distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram havermout of havervlokken of gort of grutten. Gedurende het tijdvak van 9 September tot en met 1 November a.s. geeft de met 15 genummerde bon van het Algemeen Distri butiebonboekje recht op het koopen van 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. De met 28 genummerde bon van het Al- r gemeen Distributiebonboekje geeft geduren de het tijdvak van 9 September tot en met 1 November a.s. recht op het koopen van 100 gram griesmeel of 100 gram maizena of een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat De hoeveelheid puddingpoeders mag ver deeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid pud- dingsauspoeder, welke op één bon wordt ge kocht, mag ongeacht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. Tenslotte wordt er op gewezen dat op twee bonnen een pakje niaizena van 225 gram kan worden verkocht, doch slechts in verpakkingen, welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Kolen, enz. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen 20% van het ver bruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Levertraan: mag slechts worden afge leverd op recept van een arts of tegen overgave van een, door een in Nederland gevestigden arts, afgegeven bon. Een groo tere hoeveelheid dan 200 cc per hoofd en per week is niet toegestaan. Per bon mag de arts niet meer uitschrijven dan noodig is voor 2 weken; voor meer personen uit één gezin kan met één bon worden vol staan. Voor het verstrekken van levertraan moeten goede medische gronden bestaan. INKORTING VAN LES-ÜKEN AMBACHTSSCHOLEN. Naar Wij uit bevoegde bron verne men, is de voorgenomen maatregel inkor ting der les-uren, zooals wij die verleden week in ons Blad publiceerden, ingetrokken. Met ingang van heden wordt een aanvang gemaakt met de distributie van rund-, kalf s en varkensvleesch, tevens zijn de maximum- prijsgrenzen voor deze en andere vleesch- soorten vastgesteld. In de eerste week (van Maandag 16 'Sep tember tot en met Zondag' 22 September) wordt verstrekt vier ons vleesoh per per soon en één ons vleeschwaren. Ongesmolten vet valt nu ook onder de distributie. Aangezien nog niet ieder een vleeschkaart heeft, zuUen in de eerste' week bonnen van het algemeen distributieboekje geldig zijn: de nos. 'S 9, 84, S9 en 94 geven elk recht op 100 gram vleesch, been inbegrepen, óf 100 gram. vleeschwaren, bon 99 geeft uitslui tend recht op 100 gram vleeschwaren. Daar ongesmolten vet, dat tot nu toe niet onder de distributie viel, er nu wél onder valt, zal men hiervoor dus een of meer van de bonnen 79, 84, 89 en 94 moeten opoffe ren. Niet. onder de distributie vallen schapen,- geiten- en paardenvleesch. Zij, die nu reeds uit hoofde van hun werkzaamheden in aanmerking komen voor extra-.rantsoenen brood, boter of vet, zullen nu ook bonnen krijgen voor extra-rantsoe nen vleescli of vleeschwaren. Personen, die op medische gronden be hoefte hebben aan extra-vleeschrantsoen zullen op gecontroleerd medisch attest ook extra-bonnen krijgen. Slagers kunnen deze week nog vrij vleesch, voor zoover voorradig, betrekken tot een maximum van driekwart van. hun rormalen weekomzet en vleeschwaren tot een maximum, van in totaal anderhalf maal hun normalen 'v/eekomzet. In aansluiting met de vlesechdistributle zijn ten aanzien van de prijzen maximumprijzen vastgesteld. Wat betreft de prijzen van varkens-, paarden- en schapenvleeseh: deze mogen, niet meer bedragen dan in dên betreffenden winkel vóór 16 September 1940 zijn bere kend. Voor rund- en kalfsvleesch zijn maximum- prijsgrenzen vastgestel.l, boven welke dat vleesch niet mag worden verkocht. Dit alles beteekent niet, dat elke slager rund- en kalfsvleesch nu moet verkoopen tegen den hoogsten prijs. Teven 3 is be'paald, dat in slagerijen en ■winkels een duidelijke prijslijst dient te hangen: het verkoopen tegen hoogere prij zen dan hierop is aangegeven, is verboden. Met ingang van 23 September zal de prijs lijst moeten worden goedgekeurd door den burgemeester. Ten einde al deze maatregelen af te ron den is met ingang van 16 September naast het bestaande slachtverbod voor varkens een slachtverbod afgekondigd voor rund vee. „DE VISCH VAN HET OOGENBLIK." AMSTERDAM, 12 Sept. „De visoh van het oogenblik." Onder dezen titel is de com- snlssie ter bevordering van het vischver- bruik in Nederland, in opdracht van de Nederlandsche visscherij centrale en met medewerking van het centraal verkoopkan toor voor mosselen, het verkoopkantoor voor garnalen en de Nederlandsche Heide Maatschappij, vandaag een grootscheepsche actie begonnen, welke tot doel heeft de Nederlanders er toe te brengen, nu het vleesch niet meer in die mate voorradig is als vroeger, visch een ruime plaats op het menu te geven. In de eerste plaats mosse len; daarnaast garnalen en zoetwater'visch, zullen onder de aandacht van het publiek worden gebracht. De voedingswaarde en het ■vitaminegehalte van visch zijn vrijwel gelijk aan die van vleesch, terwijl visch in vele gevallen lichter verteerbaar is. De visch van het oogenblik behoort aan de eischen te voldoen, welke deze tijd stelt. Het moet groote voedingswaarde bezitten en bovendien moet de bereiding dusdanig zijn, dat de huisvrouw geen moeilijkheden krijgt met dé distributieregelingmet andere woorden, dat het niet te veel bon nen kost. De mogelijkheden, welke Qp dit punt de mosselen en garnalen bieden, hebben ■wij vanmiddag persoonlijk kunnen keuren, daar de commissie ter bevordering van het vischverbruik in Nederland in hotel Kras- napolsky een bijeenkomst hield, waar deze gerechten werden geserveerd. Dhr, Th. Meyerink, voorzitter, hield daarbij een rede, waarin hij de bedoeling der actie uiteen zette en bovendien de hoop uitsprak, dat de zeevisch niet uit het geheugen zal gaan, nu de toestand van dien aard is, dat de ■vis- schers niet uit kunnen varen. De geogra fische ligging van ons land is zoo, dat Nederland welhaast altijd als het land der visschers zal blijven bestaan. Dan w^d nog het woord gevoerd door den heer J. C. Heinerik, directeur van het centraal ver koopskantoor van mosselen, die het een en ander over deze sche],pdieren vertelde. Het mosselzaad men vergete niet, dat per jaar vijftig millioen kilogram in Zeeland gekweekte mosselen, ter waarde van f 1.100.000.— wordt verhandeld wordt in ondiepe banken in de Oosterschelde en Grevelingen opgekweekt tot volwassen die ren, welke dan 2^3 jaar oud zijn. Deze volwassen mosselen worden door bemid deling van het centraal verkoopkantoor te Bergen op Zoom aan de groothandelaars verkocht, die hun voorraden in zgn. ver waterplaatsen bijeenbrengen en van daar uit verder behandelen. 'Wroegre werden zij veelal naar België, Dultschland, Frankrijk en Engeland verzonden. Het jaargetijde dat de mosselen het lekkerst zijn, is de ■winter. De heer J. P. Vrolijk, directeur van het verkoopkantoor voor garnalen, sprak hier na over het verbruik van garnalen. De aan- voermoeilgkheden zijn thans groot, doch men hoopt deze spoedig te kunnen over winnen. Daar de garnalen het lekkerst zijn, wanneer zij levend gekookt worden, is men thans gedwongen de garnalen aan boord van de schepen te koken. De heer A. J. L. Looyen, -visscherijamb tenaar der Nederlandsche Heidemaatschaj)- pij, sprak ten slotte nog over de zoetwater- visch. Vroeger werd deze zeer veel in ons land gegeten, doch langzamerhand heeft de zeevisch haar verdrongen. Thans is de zee visch echter practisch uitgeschakeld en krijgt de zoetwatervisch dus weer een kans. De Heidemaatschappij heeft zich reeds jaren beijverd, deze visch tot een volks- voedsel te maken. En door haar smaak en door haar voedingswaarde heeft zij daar recht op. Tot besluit van deze propagandabijeen- komst werd een film over den haring vangst vertoond, waarbij de heer A. de Graaf de explicatie verzorgde. Er bestaat een oud rijmpje, dat zegt: Haring in het land. Dokters aan de kant. Dit spreekt voor zichzelf. Marktbericht van Jac. Knoop, Make laar in aardappelen, gfroenten en fruit Adm. de Ruijterweg 196, Telef. 81431 Amsterdam, Prijzen van alle aarda,pp6len zijn zeer vast met goede vraag, ieder die zijn aard appelen naar Amsterdam wil zenden vrage Makelaar Jac. Knoop om inlichtingen zon der eenige verbinding of kosten. Heden 16 September werden de vo'lgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche Bonten per 70 kilo f 3.503.80, per 25 kilo kist f 1.251.35; Zeeuwsche Blauwen per 70 kilo f 3.503.80. per, 25 ki lo kist f 1.251.35; Zeeuwsche Bonten en blauwen poters per 25 kilo kist if 1.1.10; Brielsche en Flakkeesche eigenheimers per 70 kg. 3.203.50; Dito poters per 70 kg. 2.50:2.80; Ypolder blauwen eigenheimers 11.10 per 25 kilo kist; N. Holl. bla.uwen eigenh. 11.10; Zeeuw bintjes 901.05; Alle soorten Bonken -.90 1.per 25 kilo kist; Warmenhuizen muizen 1.201.30; Ypolder bonten 1.25 per 25 kilo; Alle soor ten Zandaardappelen per 25 kg. kist 1.30 1.60 Blauwen eigenheimers per 70 kg 3.30 3.50; Zand drieUngen per 25 kilo 1.10-1.20 Nieuwlandsche zandaardappelen per 50 kg. 2.10—2.20; in kisten van 25 kilol.301.40; Friesche bintjes p. 70 kg. 3.Zeeuwsche bintjes 3.per 70 kg.; Bonte drielingen 3.— per 70 kilo. Veiling van Vrijdag 13 September 1940. Dubbele Princessen f 9.4012.80; Stoksnij- boonen f f 18.Stamsnijboonen f 9.80 13.10; Savoye kool f 4.505.10; Roode kool f 2.70-2.90; Tomaten A f 11.70—12.10; To maten CenCC f7.10; Triumph de Vi- enne f 10.9019.20; Beurré Lebrun f 6.------ 8.20; Beurré Hardy f* 11.80—14.60; Her togin Elza f 6.60; Williams Duchess f 14.20 —17.—; Manks Cpdlin f 10.20—15.10; El lison Orange f 6.3010.50. alles per 100 kg. Natuursla f 2.502.60; Bloemkool I f 12.80 —15.90; Bloemkool II f 6.20—10.80; Kom kommers if 3.------3.80; Meloenen f 14.90 15.Perziken f 4.------7.alles per 100 Stuks. Alicant f 13.13.90; Frankenthaler f 11.50 ^14.per 100 pond. Veiling van Maandag 16 September 1940. Dubbele Princessen f 10.8012.70; Stoksnij boonen f 16.7017.20; Savooie kool f 4.90 5.—; Roode kool f 3.505.Tomaten A f 10.40—12.30; Tomaten C f 7.—7.50; Tri umph de Vienne 10.4017.60; Beurré Mé- rode f 6.20—7.—; Beurré Lebrun f 7.-8.—; Durandeau f 5.6.20; Soldat Laboureur f 12.20; Mank's CodHn f 9.90—13.90, alles p. 100 K.G. Najuursla f 2.20—4.10; Andijvie f 1.60— 3.10; Bloemkool f 10.90—18.20; Komkom mers f 2.302.80; Meloenen net if 10.90— 15.60; Meloenen ananas f 10.10^12.alles per 100 stuks. Frankenthaler f 10.1012.90; Alicant f 12.80—13.40, per 100 pond. EEN RECLASSEERINGS-AMBTENAAB VERTELT. Een staaltje uit de practijb. De buitenstaander stelt zich „de heer van de reclasseering" vaak voor als een zede- preeker. De Reclasseerder zelf leert echter al spoedig begrijpen, dat de doorsnee-mis dadiger een mensch is als een ander, met goede en verkeerde neigingen. Welk een kleine aanleiding is het vaafe niet, die zelfs den lateren beroepsmisdadiger, den „zwa- ren jongen" op het verkeerde pad bracht. Zoo heb ik een vriend, van ■wien ik nu al twintig jaar het lief en leed heb meege maakt die op zijn achttiende jaar een han dige en levenslustige smidsleerling was. Op een dag, toen de baas uit was, kwam een klant ■vragen, of hij even een sleutel voor hem wilde namaken. De „klant" was verbaasd over de snelheid en nauwkeurig heid, waarmee Henk de opdracht uitvoerde. Hij vroeg hoeveel deze verdiende, hoe lang hij moest werken, e.d., maakte hem wijs, dat hij veel te goed was om als knechtje voor vijf gulden te „sappelen". Een jongen als Henk kon bij hem rijk worden. Zoo vond ik hem de eerste maal in de cel, met een klein straf je wegens medeplichtig heid aan diefstal met braak. Maar het le ventje stond hem wel aan, hij had er nog lang niet genoeg van: geld, spanning, avon tuur, bewonderaars vooi; zijn lef en mooie vrouwen, die naar zijn gunst, (of naar zijn geld?) dongen. Henk kwam terug achter de zware deu ren, nu met twee jaar en h\j was één van de beruchten geworden. Getrouwd was hij ook met een vrouw uit de „onderwereld"; gek VOOR DE LAANGE AVONDEN een werkje waar jongens dol op zijn. Prachtvoorstellingen o.a. 1. Luchthaven met vliegtuigen. 3. 's Werelds grootste schip „Queen EU- aajbeth." 3. „Het huisje met de zeven dwetgen." 4. „Peter Pan." 5. „Huisje van Prinses Elizabeth." Prijs per compleet boek met toesclirij- vinig 50 CENT. GEBR. DE WAAL MIDDELHARNIS was hij op die vrouw, alles zou hij voor haar doen. Maar ik hoorde al gauw, dat zij in die twee jaar het vroolijke leventje met andere „penose jongens" voortzette. Toen Henk er uit kwam, wachtte ze hem op: een uitgaankas van twee jaar is ook de moeite waard en als ze hem die afhan dig had gemaakt, zou hij wel gauw weer voor nieuw geld zorgen. Nu waren de jaren van opsluiting Henk slecht bekomen, hij had beste voornemens, maarde kas was in één dag op. Toen hij den volgenden dag geen werk vond, kon hij vrouwlief toch niet zonder eten laten zitten. Zoo volgden de trieste jaren elkaar op, de straffen werden langer, de tegenzin tegen zoo'n leven grooter. Ik wist hem te plaatsen als bankwerker op een fa briek; we waren beiden vol goeden moed, maar Henk was berucht en al gauw kwam de recherche zijn werkgever waarschuwen. Nu stoof Henk op; hij wdlde nu toch goed en nou maakten ze hem stuk; dan zullen ze ook hun portie hebben. Een straf van drie jaar volgt en in dien tijd praten ■wij veel samen. Henk gaat be grijpen, dat de gehate politie ook haar ver antwoordelijkheid heeft, dat hij niet kan verwachten, dat het zoo gemakkelijk gaat. En we spreken af, dat hij de kop niet meer in den wind zal gooien, als hij nu vrij komt, wat er ook gebeurt. Een moeilijke tijd volgt. Van zijn vrouw, die van zijn „brave leven" niets moet heb ben, is hij gescheiden. Nu eens een paar maanden in steun, dan een paar weken werk; de politie blijft eerst tegenwerken, jnaar laat zich eindelijk overtuigen, dat ook Henk een kans moet hebben. Heel hard valt het hem, wanneer tenge volge van een ruzie in „donker Anasterdam" allerlei oude inbraken bekend worden, waar bij hij soms betrokken was en ze hem in eens oppakken en insluiten. Maar niet voor niets had hij zich een jaar lang goed gehouden; de Rechtbank wil ook een proef nemen en doet het oude zeer af met een jaar voorwaardelijk. Dat geeft moed. En er komt nog iets bij: Henk heeft kennis gekregen aan een beter soort vrouw. Met zijn levensgezellin zet hij een bescheiden maar keurig huishou- dentje op, waarbij mijn vereeniging naar vermogen he^pt. Nog volgen moeilijke maan den, waarin veel werkloosheid en gesukkel. Tenslotte breekt de ,zon echter door; Henk komt op een groote fabriek, doet zijn best en zoowaar, na korten tijd wordt hij voor werker op een best loon. Nog éénmaal drei gen zijn „zonden" zich te vsreken: plotse ling duikt zijn vroegere vrouw op en eischt een belachelijke som voor levensonderhoud, anders zal ze aan de fabriek alles vertel len. Dat is hem te veel; uit angst blijft hij van zijn werk en is een paar dagen onder water. Maar zijn betere helft vindt den weg naar mij en ik besluit de knoop door te hak ken Aan zijn ooren sleep ik Henk weer naar den directeur der fabriek en we biech ten alles op. Een moment van twijfel, van spanping, dan volgt het verlossende woord: kerel, ik waag het er op. Je blijft hier, je blijft daar op je afdeeling, je kan zelfs hoo- ger komen, want je bent een eerste vakman En laat die vrouw maar opkomen als ze durft. De vrouw is niet gekomen. Het geld, dat we Henk in moeilijke tijden voorschoten, heeft hij tot de laatste cent terugbetaald. Rente wilde hij ook betalen; toen we dat niet aannamen zei hij: dan komt dat bij de collecte in orde. TEWERKSTELLING IN DUITSOHLAND. Voorschot 'bij aamlkoop van uitrusting. AMSTERDAM, 16 Sept. De directeur der Geraeente-Arbeidsbeurs deelt ons me de, dat ingevolge de beslissing van het de partement van Sociale Zaken een ieder, die door bemiddeling van de Arbeidsbeurs in Dultschland wordt te werk gesteld, door het verleenen van een voorschot in de gele genheid wordt gesteld kleeding, schoeisel en andere uitrusting te koopen tot een to taal bedrag van f 20. De betrokkenen knnen de benoodigde ar tikelen bekomen bij hun eigen leverancier op bonnen, welke bij de Arbeidsbeurs moe ten worden aangevraagd. Deze bonnen, vergezeld van een door be trokkenen geteekend ontvangbewijs, wor den door de Arbeidsbeurs gehonoreerd. KINDEREN MET LUCIFERS HAARLEM, 16 Sept. Een zesjarig jon getje speelde vanmorgen met lucifers op een divan in zijn ouderlijke woning in de Korte Lakenstraat. De gevolgen bleven niet uit. Na korten tijd stond de achterkamer in lichter laaie, waarbij de vlammen doortocht vonden naar de keuken. De brandweer trad krachtig op en vrist verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen. Niettemin is de brandschade groot. Een deel van den inboe del is verbrand en het ergste is bovendien nog, dat de inventaris niet verzekerd was.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3