Nieuws uit Zeeland Leelijk Gemeenteraad St. Annaland Als U vertrekken hebt Gummikleeding L*ind en Tuinbouw Verduisteringskapje Fa. H Braber - Dirksiand MIDDELHABNIS-SOMMEIiSDIJK Keclasseering. Met toestemming van de bevoegde autoriteiten ,zal Zaterdag, 14 September a.s. de elk jaar 'gehouden reclasseeringscollecte worden gehouden in geheel Nederland, De opbrengst daarvan zal ten bate komen van de verschillende reclasseeringsvereeniging van alle gezindten In ons land, o.m.: Ned. Gen. tot Zed. Verbetering der Gevangenen; Prot. Chr. Reclass. vereen, t. Afsch. van alcoh. houdende dranken; de R.K. Reel. Vereen.; Nat. Chr. Geheelonth. Vereeniging enz. De ingezetenen virorden opgewekt om juist in deze moeitevolle tijden ook voor de ver schillende vereenigingen hun bijdragen voor het werk ter beoefening van naastenliefde, met'milde hand te schenken. De collecte zal plaats hebben door mid del van den verkoo;p van speldjes. Algemeen collecte-leider is de heer M. Knape Azn. STELLENDAM Vorige week trapte een paard bij den landbouwersknecht P, H. zoodanig op zijn teenen dat hij genoodzaakt was zich onder geneeskundige hulp te stellen. De vorige week vingen de garnalen- visschers 200 250 kg. garnalen per vaar tuig. Met ingang van MJaandag j.l. is de prijs der garnalen met 2 cent per kg. ver hoogd. OUDDORP Door de rijksambtenaren alhier zijn eenige personen verbaliseerd wegens het rij den zonder belastingmerk. Men .zij gewaar schuwd! Voor kinderen beneden de 8 jaar is op het distributiekantoor alhier een extra zeepbon verkrijgbaar. De garnalen visschers hebben de vo rige week 4 dgn. gevischt en er werd gevan gen van 70100 kg. per dag bestemd voor de pellerijen, en kleine garnalen van 300- 400 kg. Als laagste inschrijver voor het ver bouwen van het nieuwe postkantoor waren F. Kaptijn, timmerwerk, gebrs. Boelaars metselwerk, A. Akershoek schilderswerk en M. C. Roozemond smidswerk. De herijk van maten en gewichten zal niet zooals gemeld gehouden worden in een lokaal der O.L. School, maar naar wij vernemen in de Oude School alhier. Het vergaan ivan cle B. H. 9. Omtrent het vergaan van het garnalen- scheepje, meldt men ons nog uit Ouddorp: Donderdagmiddag j.l. waren eenige vis schers van Ouddorp hun bedrijf aan het uit oefenen op de Noordzee. Ook waren in den omtrek eenige visschers uit Brouwershaven aan het visschen. Plotseling werden zij op geschrikt .door een explosie gevolgd door een hoogen rookzuil. Eenige visschers van Ouddorp snelden spoedig naar de plaats van het onheil. Weldra bleek dat vermoedelijk tengevol ge van een magnetische mijn de B.H. 9 met 4 opvarenden was getroffen. De B.H. 9 was een ijzeren visschersvaartuig uit Brou wershaven. Het schip bleek reeds te zijn gezonken en aan de oppervlakte dreef veel wrakhout. Door den schipper M. van Oud dorp werd een slachtoffer levenloos aan boord genomen. Het bleek T. Orgers te zijn uit Goedereede. Dé O.D. 1 nam ook een slachtoffer aan boord. Eerstgenoemde over ledene is naar Ouddorp vervoerd, terwijl laatstgenoemde door de O.D. 1 naar Brou wershaven is overgebracht. Dit was de schipper v. d. B.H. 9 genaamd W. Redert. Het gebeurde heeft .in de visscherskrin- gen een diepen indruk gemaakt. e.k. bij den boekhouder. Als pachters ko men alleen in aanmerking zij die tot de Ned. Herv. Kerk van Oude Tonge behooren en de kerk trouw bezoeken. J.l. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk een gift van f 10.gecollecteerd met bestemming voor de kerk. OOLTGENSPLAAT Onze dorpsgenoot J. van 5en Berg is benoemd tot marechaussee met stand plaats Hilvarenbeek. Kapelaan P. W, van Leeuwen wordt met ingang van 13 September a.s. overge plaatst naar Alfen aan de Rijn. staat zoo'n afschermhoez op uw Rij wiellamp; is spoedig versleten en de kans, op verliezen of diefstal is zeer groot! Wij leveren af schermers voor Rijwiellampen welke niet verslijten omdat ze van Wik zijn. Kunnen niet gestolen of verloren worden omdat ze niet op maar' in. de lantaarn ge plaatst worden. Kijkskeur 50 cent. D. HOEK Bójwielhandel Ouddorp NIEUWE TONGE Van den landbouwer C. V. stierf een van zijn beste runderen. Het cadaver Is door de Gekro weggehaald. Bij de gehouden stemming voor ouder ling is weder voor de tweede maal geko zen de heer L. Gebraad. De timmerman A. v. d. B. kreeg bij zijn werk een zware balk op zijn voet, waar door hij zijn werk moest neerleggen. Het dochtertje van B. kwam bij het spelen zoodanig te vallen, dat zij zich ern stig bezeerde en geneeskundige hulp nood zakelijk was. OUDE TONGE Tegen Mej. N. en Mej. K. werd proces verbaal opgemaakt wegens het niet juist opvolgen der wetten voor de veiligheid van het verkeer. Hoewel beiden zich van geen overtreding bewust waren, en ook meenden juist te handelen, bleek de dienaar van den heilige Hermandat van andere gedachten te zijn en maakte des niet tegenstaande pro cesverbaal op. In verband met de middag kerkdien sten in de Ned. Herv. Kerk wordt de Zon dagsschool thans gehouden Zondagmiddag te 5 uur (w.t.) voor beide klassen tegelijk. Op Maandag 23 Sept. 1940 zal de verhuring plaats vinden van 1.38.22 H.A. bouwland der Diaconie Herv. Kerk en wel gelegen in de Oudelandsche polder. Pacht som f 30.— per V.G. Inschr^vingstailjetten voor of op 21 Sept STAVENISSE Aan havengeld werd over de maand Augustus ontvangen if 171.70. In het tijdvak van 30 Augustus t.m. 5 September werd van hier verzonden 1438 H.L. aardappelen en 54 H.L. kriel voor Utrecht; 358 H.L. kriel voor Rotterdam; 17.117 kg. vlas naar Breskens en 45.000 kg. stroo voor binnenland. ST. ANNALAND Burg. Stand over de maand Augustus 1940. Geboren: Adriana Jacoba dochter van M. van Oeveren en E. N. Ridderhof; Tannetje dochter van M. Gunter en S. Rijnberg; Jan Marinus zoon van M. J. van Beek en S. M. Quist; Jan Maohiel zoon van L. H. Giljam en J. den Haan (beiden van Poortvliet.) Gehuwd: Jacob C. van der Kleijn 27 jaar (,van Oud Vossemeer) en Adriana P. Boo- gert 24 jaar; Marinus Quist 33 jaar en Pietemella W. Zwigtman 27 jaar (van Mid delburg.) Gabriel J. Vroegop 24 jaar en Willemina van Vossen 24 jaar. Loop der bevolking over de maand Augustus 1940. Ingekomen: Frederik; C. Weijler .van St. Maartensdijk en Pietemella W. Zwigtman van Middelburg. Vertrokken: Johanna W. A. van der LinderHage naar Soest; Abramina vanden Boogaart naar Amsterdam en Abraham van den Boogaart naar Scherpenisse. De aanigelkondigde predikbeurten te houden door Ds. Fraanje op Donderdag 13 September 1940 gaan niet door. Notaris Bierens alhier is voornemens om ten verzoeke van de Erven Wed. C. Scherpenisse-Hage *in het openbaar te ver- koopen: I. te St. Maartensdijk bij inzet op Dins dag 24 September a.s. des nam. 4 uur (w.t.) in Hotel Nelisse, en bij toewijzing op Dins dag 1 October a.s. des nam. 4 uur (w.t.) in Hotel van Iwaarden: De hofstede het „Groenewoud" aldaar, groot 19.88.30 H.A. (50 Gem. 201 R.) in perceelen en combinatiën. Vrij van pacht te aanvaarden: Bouwland blootschoof 1940, weiland 1 December 1940 en de gebouwen op 1 Maart 1941, benevens vijf aandeelen in de Weegbrug „Landbouw- belang" te St. Maartensdijk. II. te St. Annaland op Woensdag 2 Oc tober 1940, des voormiddags half twaalf (w.t.) in hotel „Havenzicht", in één zitting; Het huis en erf te St. Annaland, groot 1 are 40 centiaren; aanvaarding 1 Mei 1941, benevens een aandeel in de Weegbrug ,,de Concurrent" aldaar. Verkoopboekjes en kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemden notaris. Veiling van Zaterdag 7 Sept. 1940. 51500 kg. gele eigenheimers f 3.80^3.95; 4450 kg. gele honken f 2.502.70; 3150 kg. gele drielingen if 2.642.85; 6200 kg. blau we eigenheimers f 4.064.10; 300 kg. blau we drielingen f 2.67; 2500 kg. bintjes f 3.00 .—3.01; 2000 id. bonken f 2.75; 1750 kg. id. drielingen f 2.2800 kg. Zeeuwsche blau we f 4.454.51; 300 kg. id. drielingen f2.60 100 kg. bonte drielingen f 2.52; 450 kg. kriel f 1.06; totaal verkocht 75500 kg., al les per 100 kg. ST. MAARTENSDIJK De Huisslachtingen. Zeer tot onzen spijt is het ons be kend, dat door varkenshandelaren gebruik is gemaakt van de bestaande onzekerheid die omtrent de huisslachtingen heerscht, door kleine varkenshouders er toe te bewe gen ontijdig hun varken op te ruimen. Het slachtverbod dat op het oogenblik bestaat, waarvan tengevolge geen huisslach tingen mogen plaats hebben is echter, naar het Z. Lb. bid. vernam, een maatregel met een tijdelijk karakter. Zoodra de slachttijd aanbreekt, zal een regeling worden bekend gemaakt, behelzende de voorwaarden, waar onder aan huis zal mogen worden geslacht. Niet bekend is, of de huisslachtingen dit jaar op even ruime schaal zullen worden toeg'estaan als het vorig jaar. Totdat een nadere regeling in de pers zal zijn gepubli- seerd, doet men verstandig zijn varken aan te houden. Verkoopt dus Uw vaidcen NIET aleer igy de «fflcieele verzekering hebt, dat geen verguimiiig voor huisslachting wordt ver- leend. Voor de o,p 10 Mei jl. onderbroken keuringen voor merrlën voor opname in het keurstamboek is in de gehouden vergade ring van de afd. „Zeeland" van het Stam.- boek van het Nederl. Trekpaard, besloten deze voort te zetten en voorts de uitgestel de premiekeuringen alsnog te houden. Voor de laatst genoemde keuringen kun nen alleen die paarden worden voorge bracht, die destijds zijn opgegeven. Er is dus geen gelegenheid meer tot aangifte van de premiekeuringen. Niet aangegeven merrie's voor opname in het keurstamboek kunnen wel worden voorgebracht tegen be taling van de vastgestelde boete van f 2.50 per merrie voor te late aangifte. Op Dins dag 17 September e.k. des namiddags 4 uur zullen voor ons eiland de keuringen worden gehouden te St. Maartensdijk. Interprovinciaal Tarweproefveld. Op het Landbouwproeifbedrrjf werd onder serienummer Z 464 aangelegd een winter- tarweproefveld, waarbij in productiviteit^ een vijftal rassen vergeleken werden. Uit gezaaid werden de navolgende rassen: Ju liana, Alba, Bersée, Jubilé en Nieuwe Sta ring. Op de grondsoort zware klei was de voor vrucht aardappels. Aangewend werd als be mesting 400 kg. Super (20%); 200 kg. Ka- lizout (40%) en 250 kg. kalkammonsalpe- ter per ha. Met 3 paralellen elk van 1 are. Op 23 October werd gezaaid; en wel van Jubilé 137, Juliana 140 BerS^e 149, Nieuwe Staring 166 en Alba 175 kg!' per ha. Alles was droog ontsmet. De rijenafstand be droeg 22.5 cM. Ontvrtkkeling: Het éérst herstelde zich na den strengen winter Jubilé en Alba. Beide rassen hadden de vorst goed doorstaan. Veel planten van Juliana hadden geleden, doch van Bersée en Nieuwe Staring nog meer. Nogal wat afwijkende aren kwamen voor in Alba. Stroolengte in cM.: Alba 120; Juliana en Nieuwe Staring 118; Bersée 115 en Jubilé 110. Bij Bersée viel de stevigheid tegen. Dit ras lag gedreven, terwijl de ove rige rechtop stonden. Plantenziekten: In Bersée veel bruine roest, In Jubilé wat minder en in de andere rassen nog minder. Gemiddeld per veldje bedroeg het aantal stuifbrandaren van Ju liana 9, Alba 4 en van de overige rassen 0. Rijp en gemaaid: Jubilé 3, Bersée en Alba 5, Juliana 7 en Nieuwe Staring 9 Augustus. Kwaliteit van het zaad: Juliana en Alba goed, aanmerkelijk minder van de overige rassen. De gemiddelde opbrengsten in kg. per are bedroegen: Ras Stroo Korrel Ie str. 2e srt. Juliana 78.— 45.2 1.7 Alba - 84.4 45.2 1.8 Bersée 63.2 41.9 2.2 Jubilé 78.3 40.2 2.6 Nieuwe Stai "ing 73.— 43.8 2.4 Alba gaf wel is waar de hoogste graan opbrengst, doch het verschil is zoo gering met Juliana, dat we ze praktisch wel kun nen gelijk stellen. KLOETINGB. Ten bate der Gemeentelijke-Oorlogs- slachtoffers heeft de in deze gemeente daar toe gehouden collecte opgebracht f 1200. EILAND THOLEN Herijik van maten en gewichten. Voor onderstaande gemeenten in ons eiland zal de herijk van maten en gewich ten plaats hebben op de aangegeven data's: Stavenisse Woensdag 11 September. St. Annaland Maandag 16 en Dinsdag 17 September. Oud Vossemeer Woensdag 18 September. ONTSMETTING VAN aTABWE, GERST EN ROGGE. Mede in verband met de voedselvoorzie ning wordt ter verbetering van'de opkomst en ter bestrijding van de ziekten, die met het zaaizaad worden overgebracht, de ont. smetting van alle uit te zaaien tarwe, gerst en rogge dringend aanbevolen. Speci aal wordt op de wensohelijkheld gewezen ook de rogge te ontsmetten, wat nog te veel wordt nagelaten. GEEN KORREL WORDE ONONTSMET UITGEZAAID, DUS OOK NIET VAN TE VELDE EN OP PARTIJ GOEDGEKEUR DE TARWE, GERST OF ROGGE. De ontsmetting kan op twee manieren worden uitgevoerd, n.l. nat en droog. De natontsmetting vindt hier te lande hoofdza kelijk volgens de omschepmethode plaats. Hierbij wordt het zaad op den dorschvloer of op een ,zeil, onder toevoeging van de ontsmettingsvloeistof, zoolang omgeschept, dat men er verzekerd van kan zijn, dat alle korrels voldoende bevochtigd zijn geworden. Ook kan de natontsmetting uitgevoerd wor den in voor de droogontsmettüig bestemde trommels. Noodzakelijk is dan echter, dat een trommel gebruikt wordt, waarbij de toevoer van de vloeistof automatisch plaats heeft, daar anders het zaad samenkoekt en de verdeeling van de vloeistof niet regel matig geschiedt. Bij toepassing van deze „machinale omschepmethode" kan 1 liter vloeistof per H.L. zaad minder ge bruikt worden dan bij de gewone omschep methode. Men ga hiermede echter niet te ver. Voor zaad, bestemd voor bezaaiing van perceelen, die ter keuring zullen worden aangegeven, gebruike men, ook. bij de ma chinale omschepmethode, zekerheidshalve de gewone bij de omschepmethode opgege ven hoeveelheid vloeistof, of hoogstens L. oplossing per H.L. minder. De droogontsmetting mag nimmer uitge voerd worden door het zaad met de ont- smettingsstof om te scheppen. Zij mag al leen plaats hebben in hiervoor goed inge richte apparaten, hetzij in trommels of in continu werkende machines. Hoewel de thans in gebruik zijnde middelen weinig stuiven, moeten toch steeds voorzorgsmaat. regelen genomen worden om het inademen van de ontsmettingsstof te voorkomen. Hiervoor kan een stofmasker gebruikt wor den of men kan een doek, voor neus en mond binden. Bij de opgave van de aan te wenden hoeveelheden zal bij tarwe en gerst onder scheid gemaakt worden voor die partijen, die een gewas moeten opleveren, dat voor de veldkeuring zal worden opgegeven en voor die, waarbij dit niet het geval is. In het laatste geval kan, zonder dat er ge vaar bestaat voor het optreden van te veel zieke planten, een geringere hoeveelheid ontsmettingssto'f gebruikt worden. Verder zal opgegeven worden hoe gehandeld moet worden met zwak zaad. Ontsmetting van zaaizaad met kopersul faat wordt ontraden, daar dit in vele ge vallen onvoldoende werkt en meermalen ernstige kiembeschadiging veroorzaakt. De middelen, waarmede ontsmet kan worden, zijn in alphabetische volg orde genoemd! NATONTSMETTING. Tarwe en Gerst, tegen steenbrand, kiem- schimmels en bij gerst ook tegen strepen- ziekte: Abavit-natontsmetter, Ceresan-nat- ontsmetter, Fusariol-natontsmetter of Ger- misan natontsmetter waarvan gebruikt wordt: voor keuring te velde 3 liter van een 3% oplossing; voor gewoon zaad 3 li ter van een 1%^2% oplossing en voor zwak zaad 22% liter van een 2% oplos sing per H.L. graan. Stuifbrand kan alleen worden bestreden door toepassing van de warmwater-behan deling. Het zaad wordt eerst 1% uur te weeken gezet in water van plm. 1820 graden C, daarna blijft het 4% uur, tegen afkoeling beschut, buiten water naweeken en ten slotte wordt het gedurende 10 minu ten ondergedompeld in water, dat voor tar we een temperatuur moet hebben van 53 graden C. en voor gerst van 5152 graden C. De ontsmetting met warm water alleen is niet voldoende tegen steenbrand en strepenziekte. Mede ter voorkoming van achteruitgang in kiemkracht is behandeling met een chemisch middel vóór, tijdens of na de warmwaterbehandeling beslist noodza kelijk. Door het Instituut voor Landbouwwerk- tuigen en Gebouwen te Wageningen is een ontsmettingsinstallatie ontworpen, waarvan beschrijving en werkteekening op aanvrage bij genoemd Instituut gratis verkrijgbaar zijn. Zwak zaad verdraagt de warmwaterbe handeling niet zonder groote vermindering van kiemkracht. Het is daarom zeer raad zaam, dat van partijen, die men niet ver trouwt, eerst een monster wordt behandeld en dat dan door een kiemkrachtbepaling, liefst door uitzaai in grond, wordt nage gaan hoe groot de achteruitgang is. Rogge, tegen kiemschimmels: Abavit-nat ontsmetter, Ceresan-natontsmetter, Fusa riol-natontsmetter of Germisan-natontsmet ter waarvan per H.L. gebruikt wordt 3 li ter van een 1 1% oplossing. Voor zwak zaad gebruike men per H.L. niet meer dan 2 2% liter van deze oplossing. DROOGONTSMETTING. Tarwe te ontsmetten met: Abavit-nieuw, Fusariol-droogontsmetter of Germisan- droogontsmetter, waarvan gebruikt wordt 2 gram per kg. zaad. Gerst te ontsmetten met: Abavit-nieuw, Ceresan-nieuw, Fusariol-droogontsmetter 0!f Germisan droogontsmetter, waarvan bij keu ring te velde 3 gram en voor gewoon zaad 2 gram per kg. zaad wordt gebruikt. Rogge, te ontsmetten met Abavit-nieuw, Ceresan-nieuw, Fusariol-droogontsmetter of Germisan-droogontsmetter, waarvan 2 gr. per kg. zaad wordt gebruikt. Algemeen» opiaaerldnigen: Er moet voor gezorgd worden, dat het nat-ontsmette zaad niet opnieuw besmet wordt. Daarom mag het alleen dan uitgespreid worden op een dorschvloer, indien deze vooraf met een oplossing van de ontsmettingsstof is schoon gemaakt. Ook mag het niet gestort worden in dezelfde zakken als,waaruit het geko men is, tenzij de zakken ook ontsmet zijn, terwijl ook de zaaimachine ontsmet dient te worden. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, door de bij dezen Dienst werk zame anibtenaren, alsmede door de Rijks- landbouwconsulenten. Raadsvergadering te St. Annaland op Donderdag 5 Sept. des nam. te 4 uur. Verhooging der belastingen. Riumoer op Zaterdagavond. Afwezig de heeren F. Stols en J. v. d. Klooster. Na het voorlezen van het ambtsgebed door den Voorzitter Burgemeester 'Hanssens, worden de notulen onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van den Inspecteur der belastingen me- dedeeling totale opbrengst der belasting gelden 1939. Gemeente f 3400.— minder f 200.00. Vermogens f 8400.minder f 20. Uitkeering per aangeslagen inwoner uit het gemeentefonds eender, üitkeering werk loosheid-subsidiefonds f 20.meer. 2. Een wij,ziging in de coupons belasting wordt goedgevonden. Voorloopige vaststelling gemeentebegroo- ting 1939, aan inkomsten f 100075.11 uitgaven f 943B1.72. Batig slot f 5713.39 waar U wel eens „even" het licht op steekt, maar niet kunt verduisteren, koop daar dan voor Uw lampje eero Het licht straalt dan niet naar bui ten uit. U kunt de lichtbundel naar beneden, zelf regelen. PRIJS 25 cent: GEBB. DE WAAL- MIDDELHABNIS Wordt goedgevonden. Verhooging der belastfn.g'en. De VOORZ. spreekt namens B. en W. dat deze verhooging noodzakelijk is, gezien de bouw van het nieuwe raadhuis, en de kos ten die gemaakt zijn voor bestrating van het schoolplein. De Luchtbescherming heeft ook zijn onkosten op de begrooting doen gelden, ook de water-closets op de school, en verder wat er nog bij zal komen. "Wij stellen u dan ook voor om de opcenten per- soneele belasting van 125 op 200 te bren gen en die van de gemeente fondsbelasting van 55 op 75. De heer HEIJBOER: Die sprong Is wel wat te hoog. De VOORZ.: Dat vindt ik ook, maar de gemeente mag niet noodlijdend wordeii! De heer PRINSE: Als het niet anders kan, dan zullen wij wel moeten. De VOORZ.: Ja heeren, het is zoo, U heeft gehoord de hooge kosten die wij heb ben, en U weet die onkosten voor verbete ring van het wegdek aan de Tienhoven heb ben we ook op de volgende begrooting moe ten plaatsen. Wordt goedgevonden zonder hoofdelijke stemming. Aanbieding gemeente begrooting dienst jaar 1941. Aan inkomsten en uitgaven op if 81066.32 Aanbieding begrooting van het Weezen Armbestuur, aan in en uitgaven op f 19509. 31. Worden in handen van de commissie ge steld. De VOORZ. stelt voor, om in besloten zitting over te gaan, voor het volgende punt der agenda. Na heropening wordt door de VOORZ. het schrijven behandelt, van den heer H. P. Éil, die 8 maanden tijdelijk hoofd der school geweest is. Hij verzoekt een gratificatie van f 427.50 als vergoeding voor deze waarneming voor 13 maanden. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt, wel wordt hem een toelage verleend van f 150.mits Ged. Staten dit goedkeurt. Eenige vsrij.zigingen in de begrooting wor den aangebracht en goedgevonden. De post onvoorziene wordt van f 2654.55 op f 1921.86 gebracht. In de rondvraag spreekt de heer PRINSE zijn leedwezen er over uit, wat betreft de in. droeve toestand die er is Zaterdagsavonds in het dorp, vooral op de Voorstraat. Is het niet in-droevig, aldus spr. nu God zoo ken nelijk met zijn gerichten en oordeelen op de aarde is, dat wij aldus spr. hebben verno men dat op Zondagmorgen de leege en half volle bierflesschen op de stoepen ge vonden zijn. De zonde wordt tot over 12 uur in den nacht uitgeleefd. De duistere avonden, werken bier nog toe mee, en spr. vraagt of hier nu geen ver andering in te brengen is. De VOORZ. zegt dat dit een politie zaak is, die buiten de raad staat. Ik kan hier al les niet zeggen, wat wij er al voor ge daan hebben, alleen dit, dat door mij brie ven verzonden zijn aan den Commissaris, en Generaal. De cafe's sluiten ook nu om 9.30 uur, zoodat men dan verder buiten door gaat. Ik' wou dat het ook anders was, het is moeilijk, wij houden van j>rde en goede regel. Ik ben het volkomen met U eens, dat er spoedige verandering in moet komen. De heer v. d. BOOGERT vraagt nog of het niet wenschelijk zou zijn, dat de doode varkens die aan de pest gestorven .zijn niet 3 dagen bij de menschen blijven liggen, spr. vindt het zeer nadeelig, voor de bevolking als ook dat er meer gevallen in die buurt voorkomen van varkenspest. De VOORZ.: Het Distructor bedrijf komt niet meer zooveel, de oorzaak hiervan is ook omdat er geen benzine meer voldoen de is. Wij doen ons best de beesten zoo gauw mogelijk weg te krijgen. De heer v. d. BOOGERT: Is het dan niet mogelijk dat ze buiten de gemeente ge bracht worden, en daar begraven? De VOORZ.: De bevolking werkt hier ook niet aan mee. Wij hebben groote ton nen, waar men ze in kan doen. Met de vee arts hebben vrtj gesproken, om toestemming te krijgen om ze te begraven, maar dat mag niet. De heer v. d. BOOGERT: Zouden wij dan niet de bevoegdheid kunnen krijgen ze uit de gemeente te doen dat kan toch zoo niet blijven. De VOORZ.: Wij zouden de bevoegdheid maar moeten nenien, en uit noodzaak han delen. Dan sluiting. Voorloopige vaststelling van de begrooting van het Weezen Armbestuur 1939. Ink. 'f 19085.491/2 Uitg. f 13202.41 Batig siot f 5883.08% Voorloopige vaststelling van de uitgaven voor het Lager Onderwijs op 141 maal f 7.57 of f 1067.37. De commissie die geen op of aanmerking hier op vindt, adviseert tot goedkeuring. Voor prima WATERDICHTE TELEF. 166

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3