Plaatselijk Nieuws Wij toonen Nieuws uit Zeeland jampoer Koffie Als de muggen Rijwiellampen GOEDEREEDE COÖPERATIEVE AANEOOPVEREENI- OING „GOEREE-OVERFLAKEEE" G. A. MIDDELHARNIS Postadres Veelust C 3 Sommelsdijk Telefoon 248 Magazijn 298. Middelharnis, 5 Aug. 1940. Weeknoteeringen - van de voornaamste meststoffen, voerartikelen, zaaizaden en bestrijdingsmiddelen, geldende In de week van 5 t.m. 10 Augustus 1940. MESTSTOFFEN. Het bemestingsseizoen 1940 is voor de bouwstreken geëindigd, binnen enkele we ken komen wij, evenals vorige jaren weer Vertrouwensorders voor het nieuwe seizoen vragen, voor directe levering prijzen op aanvraag. VOERARTIKELEN. De navolgende samenstellingen hebben wij steeds in voorraad: Noteeringen zgn: Eiwitarm weidemeel v. rundvee L 7 f 8.50 Eiwitarme weidekoekjes L 8 f 9.20 Eiwltarme weidebrokjes L 8 if 8.90 Koekjes voor paarden A 2 f 9.90 Brokjes voor paarden A 2 f 9.60 Mengmeel voor varkens C f 9.20 Mengmeel voor varkens D f 9.30 Ochtendvoer voor kippen en eenden Gif 10.30 Gem. Graan voor kippen en eenden H f 9.40 Volledige pluimveekorrel K f 10.-^ ZAAIZADEN. Onze circulaire over origineele zaai tarwe hebben wij aan onze afnemers verzonden; in verband met verbod ongekeurde aaaigra- nen te verhandelen is er veel vraag naar origineele granen te verwachten. Wij ver zoeken onze afnemers dan ook zoo spoedig mogelijk de bestellijst in te zenden, om even tueele teleurstelling te voorkomen. Gaarne ontvangen wij aanbiedingen in nabouw gra nen of peulvruchten. BESTRIJDINGSMIDDELEN Kopersulfaat f 25. Sodex f 9.50 Blndertwine 330 M. f 40: DIVERSEN. Evenals voriige jaren 'belasten wy ons weer gaarne met het reinigen en opslag van granen, zaden en peulviiuchten. Vl'y hebben de 'beschikking over zeer goed ingerichte magazijnen en een moderne rei- nigingsmachine. Hierdoior zön wSj in staat U tegen concurrente prajs Ie [klas werk te leveren. Voor het dorschen stellen wij gratis zak ken ter beschikking; de artikelen worden desgewenscht van de bedreven afgehaald. MIDDELHARNIS Verloren te Mddelharnis, een porte- monnaie met eenig geld erin. Terug te be zorgen tegen belooning bij Boekh. Gebr. de Waal alhier. Het zoontje van den heer v. d. Nleu- wendijk had het ongeluk al spelend te wa ter te geraken. Mej. S. v. d. Nieuwendijk mocht het genoegen smaken, hem behouden op het droge te brengen. BEKENDMAKING. De Burgemeester van MIDDELHAR NIS wijst belanghebbenden op het gevaar dit jaar te veel korenmijten op één zet- plaats bijeen te brengen, daar op deze vrij- ze door één brandbom, groote hoeveelheden graan verloren kunnen gaan. Meer dan 10 korenmijten op één plaats bij elkaar zetten moet dan ook ten sterk ste worden afgeraden. Om het overslaan van een evéntueelen barnd te voorkomen, verdient het boven dien aanbeveling de zetplaatsen op een af stand van ten minste 200 M. van elkaar te bepalen. SOMMELSDIJK De margarine en vet voor werkloo- zen en armlastigen is volgende week ver krijgbaar bij den winkelier C. van Antwer pen. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening plaats hebben. Doopouders kunnen aangifte doen in de consistoriekamer op Vrijdagavond 8 uur. Woensdag 14 Augustus a.s. des avonds 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier ver huring plaats hebben van zitplaatsen. Burg. Stand. Geboren: Maatje, dochter van Stoffel Cornells Overweel en Teuntje Dirkje Hoek; Jacob Jan, zoon van Lieven Lodder en Jo hanna Kransse. Ondertrouwd: Bertus Soldaat 28 jaar te Melissant en Arendje Adriaantje van der Sluijs 25 jaar alhier; Corstlaan Ie Comte 26 jaar alhier en Arendje Jordaan 22 jaar te Rotterdam. Tegen de personen J. T.; A. v. d. V.; en Fr. H. is proces-verbaal opgemaakt we gens vrijheidsberooving in de oorlogsdagen. Hiermede is een begin gemaakt nxet de berechting tegen hen, die sommige per sonen verdacht hebben gemaakt, MELISSANT Maandagavond half acht (torentijd) hoopt Dsi Baaij van Tholen in de Oud Ger. Gemeente alhier voor te gaan. STELLENDAM De gamalenvisschers vingen vorige week 200 250 kg. garnalen per vaartuig. Toen Maandag de visscher G. K. aan het visschen was ontplofte vlak achter aijn vaartuig een mijn, waarbij een groote gulp water over het schip kwam en alle drie tegen het dek sloegen. Hoewel hevig ge schrokken liep het zonder ongelukken aif. Donderdag zijn in het hotel Mijnders besprekingen gehouden met een comman dant van de Duitsche Weermacht en de visschers om buiten gaats te mogen vis schen, daar binnen niets te vangen Is en de kwaliteit slecht, doch het blijft als nog verbpden verder zee in te gaan, waardoor dus hun verdiensten zeer klein zijn en er wordt nog steeds uitgezien om vrijstelling. Begin dezer week zijn er ook al visschers naar den Haag geweest hiervoor. Bij den gemeenteveldwachter van Houwelingen zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden grijs damestaschje met eenig geld er in. U; wat niet te gelooven is. Nu nog verkrijgbaar HANDNAAIMACHINES voor oude prijs. A. ALEMAN OUDDORP Kleeding naar maat en confectie. OUDDORP Zij, die nog verzuimden een textiel- kaart af te halen, dienen dit alsnog ten spoedigste op het distributiekantoor te doen. Naar aanleiding van een circulaire van den regeerings commissaris voor de wederopbouw is ter openbare kennis ge bracht, dat aanvragen voor een bouwver gunning niet rechtstreeks aan dien com missaris mogen worden gericht, doch inge diend moeten worden ter gemeente secre tarie. Donderdagavond werden uit een vlieg tuig eenige bommen geworpen waarvan er één terecht kwam in een perceel bouwland aan den Westerweg alhier. Daar de moge lijkheid niet was uitgesloten dat nog meer dere bommen niet zijn ontploft, werd de geheele omgeving afgezet door de gemeen te politie, terwijl het strand nabij de inge slagen plaats onveilig werd verklaard door de Duitsche militairen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen. Het waren bommen uit een En- gelsch vliegtuig dat moest vluchten voor eenige Duitsche toestellen. Groote keus, verschillende merken. Phili,ps, F.G., V.T., Pioneer, Burgpr, Diamon enz. Lampen compleet van af f 4.50. Alle soorten Achterlichten, Batte rijen, Gloeilampjes, ook nog enkele Gloeilampen voor huisverlichtlng. W. AKERSHOEK RIJWIELHANDEL OUDDORP U plagen, haal dan even een fl. Kur- vinks muggenmiddel. Zoekt U een nieuw -oud genees of hulsmiddel, vraagt het in Wed-Kurvinks-drogis- terij te Ouddorp, ze hebben meer dan 1500 artikelen in voorraad. Ook voor Uw vee. NIEUWE TONGE J.l. Woensdag is ruim 3 gemeten i bouwland in pacht door J. den Hollander en A. Klapmuts ingezet door notaris Ris Ingezet door Arie Holster tegen f 1260.— j per gemet. j De woning van wijlen de wed. J. Kei- zer staande aan den Achterweg alhier is onderhands gekocht door den heer D. Slin ger, j De maandelijksche collecte heeft op gebracht ruim f 40.j De heer A. J. Visbeen heeft voor zijn benoeming als ouderling bedankt. OUDE TONGE Ds. W. Baaij van Tholen hoopt D.V. Dinsdagavond 7 uur torentijd in de Oud Geref. Gemeente alhier, voor te gaan. De in dezie gemeente gehouden col lecte ten bate der vereeniging „Het Hooge land" heeft opgebracht de som van f 46. De landbouwer K. J. de Bruin had het ongeluk bij zijn werkzaamheden een klap van een paard te krijgen, met het ge volg dat een zijner beenen stuk geslagen werd. Dr. Parree achtte overbrenging naar het ziekeiihuis noodzakelijk. De centrale slachtplaats voor Goeree Overflakkee voor varkens zal gevestigd worden te Sommelsdijk in de slachtplaats van dhr. Luijendijk. Burg. Stand. Overleden: Leentje Boom 80 jaar wed. van J. Bakker; DIna Klapmuts 37 jaar echtgenoote van Joh. de Boet; Anna Ha- meete 32 jaar. De slager J. Doesburg had het on geluk zich met een slagers mes zoodanig te verwonden dat overbrenging naar het ziekenhuis te Dirksland noodzakelijk was. OOLTGENSPLAAT Onze dorpsgenoot H. Kromdijk Ez. slaagde te 's-Gravenhage voor het boek- houddiploma M.O. Van den landboüwei- S:~'KS^t^eg Dz. stierf een jong paard. Het dier is door de Gekro naar Overschie vervoerd. Bij de gemeente politie is aangifte gedaan van diefstal van rij'wielbelasting- merken. Onze dorpsgenoot L. van Kempen Dz. is aangesteld als agent van politie te Rot terdam. Van den landbouwer W. Ras sloeg een met paarden bespannen voertuig in den Dorpsweg op hol. Hierbij geraakte het span te water, waardoor zijn 12-jarig zoontje 'dat mede op den wagen was gezeten, ver wondingen opliep aan zijn beenen. KERKNIEUWS. De heer H. Ockersie verbindt zich als godsd. onderw. aan de Èviamgellsatie te Moordrecht. MOORDRECHT, 5 Aug. Op 31 Juli werd de heer H. Ockerse van Rotterdam (geboortig van Bruinlsse) tot zijn dienstwerk als godsdienstonderwijzer te Moordrecht, ingeleid, door Ds. P. J. Steen beek. Tot tekstwoord koos ZEerw. Zach. 12 6. Nadat hij deze woorden had ont vouwd sprak ZEerw. de heer Ockerse har telijk toe en hoopte dat zijn prediking mocht zijn als een vuur en licht, dienende zoowel om te vertroosten als te verwarmen en anderszijds, om te verteren alles wat de eere Gods en der zielen heil in de weg staat. Hij bad hem toe, dat de voorlichting en bekwaming des H. Geestes zijn deel mocht zijn. Zijn gemeente zong hem toe Ps. 134 3. Burgemeester Brand riep hem het welkom toe in zijn gemeente en hoopte dat een vruchtbare en gezegende arbeid zijn deel mocht zijn. De heer Ockerse dank te zijn bevestiger den Burgemeester alsme de de belangstellenden In hartelijke bewoor dingen. Zondag 4 Aug. verbond de heer Ocker se zich met een woord uit Hand, 20 24 aan de Evangelisatie en aan .aijn werk. Het groote gebouw was tot de uiterste hoeken gevuld. Spr. stond stil bij de volgende punten: Ie een rechte Voorgangers-gestalte; 2e een rechte begeerte; 3e een rechte predi king. Aan het einde van de met aandacht be luisterde intreepredikatle sprak hij de Evan gelisatle het Bestuur, de catechisanten, de Zondagsschool, de J.V. en M.V. en de Man nen-Vereen, toe, waarna het woord werd ge nomen door de heer den Hollander die na mens het Bestuur op zeer hartelijke wijze de blijdschap der Evangelisatie vertolkte en 's-Heeren zegen toewenschte op den veel omvattenden arbeid. BRUINISSE Evenals vórige.jarerL kunnen, weder om oude rijwielplaatjes worden ingeleverd bij den heer M. Boone, mr. Schoenmaker al hier, die voor verdere doorzending zal zorg dragen. Burg. Stand over de maand JuU. Overleden: Elisabeth Johanna Smits oud 89 jaren; weduwe van A. van Popering; Gabriel de Wlaal, oud 73 jaren, echtgenoot van L. Bouman; Theodorus Lock, oud 70 jaren, echtgenoot van M. Hoek. De inlevering der rijksgoederen door het verlofspersoneel van de landmacht zal voor deae gemeente plaats hebben te Zie- rikzee in het gebouw 's-Gravensteen aan de Mol, op Dinsdag 13 Augustus a.s. Zaterdag j.l. is alhier aangespoeld het lijk van een persoon, vermoedelijk van een Fransch militair. Het op het lijk ge vonden Indentlteitsplaatje droeg den naam van E. Leferre. Waar het lijk in vergevor derden staat van ontbinding verkeerde is het Zondag d.a.v. op de algemeene begraaif plaats ter aarde besteld. THOLEN Oo,k moeten raadsleden betalen. De In den loop der jaren in de ge meenteraadsvergaderingen aan de orde ge stelde besprekingen betreffende de Thool- sche brug, deed in eenige der laatst gehou den vergaderingen weer opgeld. Het raads lid, mr. Wolfensberger, besprak daarin meer bijzonder de vrijstelling van bruggeld dat de Raad zichzelf in den loop van den tijd had verleend. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in antwoord op een door genoemd raadslid gezonden protest schrij ven bericht, dat de raadsleden evengoed als leder ander, die niet in het krachtens hun bevoegdheid ter zake, door de Staten de zer provincie en die der provincie Noord- Brabant vastgestelde tarief als vrijgesteld van betaling van bruggeld met name ge noemd staat, bruggeld verschuldigd zijn. Gedep. Staten gronden deze meening op het standpunt, dat niet de raad, maar de Staten van Zeeland en van Brabant de ta rieven vaststellen. Voor het uit zijn tuin ontvreemden van fruit, is bij de politie door dhr. T. al hier aangifte gedaan. Burg. Stand. Geboren: Simon Pleter. zoon van W. Bout en C. W. Schot. Ondertrouwd: N. P. v. Nieuwenhuizen 38 jaar te Dinteloord en K. Boot 26 jaar al hier. Gehuwd: P. C. van den Gouwe j.m. 28 j. en H. R. Suurland j.d. 20 jaar. Overleden: F. Moelker 65 jaar wedn. van E. J. van Splunter. Maandagavond half tien reed een vrachtauto met 11.000 kg. aardappelen van de pont aan de Brabantsche zijde. De eb was reeds geruimen tijd ingetreden. Half- weegs de helling reed ze terug. De chauf feur sprong er uit. Gelukkig kwam het ve- lükel op de pont terecht. Hier werd met lossen aangevangen. Het water daalde nog steeds. De pont kwam zoodoende op 't dro ge. Gedurende eenige uren kon niet wor den overgezet. Enkele auto's namen daar om den weg over Oud Vossemeer, ten einde Brabant te bereiken. De 5-jarige Piet Schot Az. kwam Dinsdagavond met zijn moeder uit Rotter dam, ten einde hier wat op z'n verhaal te komen. Toen hij den expediteur H. Quaak met zijn auto In de Dalemsche straat zag, liep hij dezen achterna, struikelde over een daar tegen het trottoir staande autoped en kreeg het achterwiel van de auto over zijn been, waardoor het dijbeen bij de Ues brak. Ten huize vanJ. Bout werd het kind binnengedragen, waar het been werd gezet. Het ventje maakt het goed. De chauffeur treft niet de minste schuld. In den namiddag van denz'elfden dag moest voor den 3-jarIgen Kees de Graaf uit Zwijndrecht die alhier op een fiets zat en met zijn voet bekneld raakte, eveneens geneeskundige hul,p ingeroepen worden. SCHERPENISSE Burgelijke stand over de maand Juli Geboren: Jacomina Janna- Lena van Da len, dochter van Cornells van Dalen en van Maatje Maria Romeijn. Arendje Bolier, dochter van Frans Bolier en van Lena van Doezelaar. Overleden: Jacob van der Jagt, oud 83 jaren, weduwnaar van Cornelia Willeml- na Kot. Huwelijken: Marlnus Moerland oud 26 ja ren, wonende te Oud Vossemeer met Tho- na Jacoba Elizabeth van der Graaff oud 29 jaren. Ingekomen: W. L. Deurloo van Breda, W. C. Rijstenbll van Bergen op Zoom; P. J. Kaat van Bergen op Zoom. Vertrokken: P. Deurloo naar Apeldoorn T. J. E. van der Graaff naar Oud Vosse meer. Nu met Ingang van 1 Augustus de velling der aardappelen wederom is begon nen, ,zljn ook de eerste aardappelen per schip naar Amsterdam en Utrecht verla den. Over het algemeen is het beschot zeer goed. Van kwaad in de vrucht Is nog niet veel te bespeuren. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. G. de Wilde slaagde voor het middenstands diploma. De heer M. Boller, die destijds werd gekozen als ouderling bij de Geref. Ge meente alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor noodlijdende kerken en perso nen heeft opgebracht f 14.68. OUD VOSSEMEER. Vrijdagavond j.l. is er in de herberg van M. J. Ampt, de vruchten te velde ver kocht geworden door notaris v. d. Velde te Tholen volgens art. 1232. Deze vruchten hebben aan P. Jeroense, gewoond hebbende alhier, maar thans te Tholen wonend, toe behoord. Het zonderlinge er van is wel, dat voornoemde Jeroense met zekeren M. van DIjke zoodanig schijnen slaags geraakt te zijn dat .de politie zich met de zaak nnoest bemoeien en nu zullen genoemde per sonen zich in het vervolg dezen avond best kunnen herinneren. ST. MAARTENSDIJK De maandelijksche collecte, gehou den in de Ned. Herv. Kerk alhier, ten ba te van het Ziekenfonds bracht op f 17.50. ST. ANNALAND Aardappelveiling Woensdag 7 Aug. 28700 kg. gele eigenheimers f 2.782.81; 2750 kg. gele bonken f 1.50—1.82; 1850 kg. gele drielingen f 2.202.54; 11950 kg. blau we igenheimers f2.952.99, 1650 kg. blau we bonken f 1.69^1.71; 1675 kg. blauwe drielingen f 2.202.21. Totaal verkocht 48575 kg. Groep Scherpenisse: 4000 kg. gele eigen heimers f 2.252.53; 750 kg. gele bonken f 1.59—1.61; 100 kg. gele drleUngen f 2.— 4750 kg. blauwe eigenheimers f 2.502.51. Totaal verkocht 9600 kg. Alles per 100 kg. In de gehouden vergadering van den CalamlteuZen Suzannapolder werd de re kening 1939-1940 voorloopig vastgesteld in ontvang op f 3800.22 en in uitgaaf op f 5536. 77. Wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftijd van den heer M. J. Heijboer, voor zitter, werd als zoodanig een aanbevelings lijst opgemaakt, met de navolgende Candi da ten: 1. M. Moerland Mz. 2 Th. van der Sllkke en 3. Abr. Bergers. Burg. Stand over de maand Juli. Geboren: Krina Jannie dochter van Th. van der Male en J. C. Schot. Overleden: Trijntje Gunst 46 jaar, echt genoote van C. Polderman; Marinus 6 j. zoon van J. de Graajf en J. Keur. Gehuwd: Cornells M. van der Linde 29 jaar en Johanna W. A. Hage 30 jaar. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: Johannes C. Kooijman van Dordrecht; Anna van Vossen van Hilver sum; Johanna W. A. Hage van Rotterdam Joost Verbrugge en echtgenoote van Goes; Miarla J. de Ronde van Bruinlsse; Abr. v. Luijk en echtgenoote van Rotterdam. Vertrokken: M;aatje Mellssant naar Her- kingen. STAVENISSE Met lof slaagde Voor het diploma hulp in de huishouding aan de R.K. Nijverhelds- school te Bergen op Zoom mej. A. C. van Oost alhier. Over de maand Juli werd aan het hulppostkantoor alhier bij de Rijkspost- spaarbank In 12 Inlagen gedeponeerd f betalingen f 4020.46. Twee nieuwe boekjes 722.45; opgevorderd werd er in 32 terug werden er uitgegeven, terwijl er 6 geheel werden afgeschreven. De in deze gemeente gehouden col lecte langs de huizen ten behoeve der „Vereeniging tot verspreiding van de Hei lige Schrift" heeft opgebracht de som van 't Is een bof f ie! reuze lekker, zeldzJaam goed. Ook wanneer men in de filter maar de helft van anders doet. En de prijs ook ongelooflijk, is van zulke beste waar 30 et. per half ponds pakje en waar 'top aankomt volgt hierna: Kreeg U anders voor 5 bonnen 3 pak koffie en 2 thee. Als men Tjampoer Koffie koopt, krijgt men 2 pak méér nog mee. Beleefd aanbevelend, ook voor Kruideniers waren, W. PRIEM VOORSTRAAT STAVENISSE f 25.Naar aanleiding van de oorlogstoe stand waarbij door de bombardementen ve le bijbels verbrand en onder het puin ge raakt zijn, is er door „Het Nederlands Bijbelgenootschap" een oproep gedaan, ge bruikte bijbels op te zenden, ook die, hoe wel oud maar nog in bruikbaren staat ver- keerende, om te kunnen worden uitgereikt In de gezinnen waar de bijbel Is verloren gegaan. Voor deze gemeente zullen derge lijke exemplaren aan de Ned. Herv. Pas torie gaarne worden in ontvangst genomen van waaruit voor verdere doorzending zal gezorgd worden. De In de Ned. Herv. Kerk alhier des tijds gehouden collecte bestemd voor den nood der tijden, welke f 237.heeift bedra gen, heeft de navolgende bestemming ge kregen: Ie f 87,- aan de Synode, die tot alle. Hervormde gemeenten In Nederland daartoe een oproep had gericht. De mo menteel daarop binnengekomen f 150.000- worden bestemd ter ondersteuning van de plotseling door de oorlogsomstandigheden in moeilijkheden geraakte kerkvoogdijen en diaconieën. 2e: aan de Ned. Herv. Gem. van Middelburg f 50.-, aan dezelfde ge meenten van Krallngen (Rotterdam) (O) f 50.-, en die van Yerseke en Scherpenzeel ieder f 25.-. Hierop zijn binnengekomen be richten van erkentelijkheid en dank. MIDDELBURG Het lijk van de sedert enkele dagen vermiste 38-jarIge F., die vermoedelijk door de duisternis te water is geloopen, is uit het voormalige dok nabij de Beatrlx- brug opgehaald. De openbare 'uurwerken op komst. Aangekomen Is de electrlsche klok, die op de Graanbeurs zal worden aange bracht en er dezer dagen zal worden ge plaatst. Ook ligt het in de bedoeUng, aan de midden op de markt staande lantaarn paal, een electrlsche. klok die twee wijzer platen krijgt aan te brengen; waarvan er één zal gericht zijn naar de Langedelft en één naar de Langevlele. Deze zal echter nog een wijle op zich laten wachten. Er zijn nog steeds menschen, die, bij een luchtgevecht als dezer dagen boven een deel der gemeente plaats vond en waar bij enkele gebouwen door granaatscherven of kogels zijn getroffen, gelukkig zonder dat personen werden geraakt, op straat blijven staan kijken of hun hoofd buiten het raam steken om het gevecht te kunnen volgen. Dat men toch Uever binnen blij- ve en zoo noodig dekking zoeke om de trefkans te verminderen. VLISSINGEN Een jongen, die nabij de Schipbrug zat te visschen, deed plotseling de ont dekking, dat nabij zijn dobber een lijk om hoog kwam. De jongen maakte hevig ver schrikt alarm, waarna de politie het lijk, dat bleek te zijn van den 24-jarigen D. uit Souburg, heeft geborgen. Zij Is naar haar woning in de Schielaan vervoerd, waar Dr. de Graaf de eerste hulp verleende. ZIERIKZEE Overgang naar de N.S.B. Het Provinciale StatenUd, de heer C. J. M. Boogerd alhier, afgevaardigde door de Liberale Staatspartij, heeft zich aangesloten bij de N.S.B. Hij heeft niet het voornemen te bedanken als lid der Provin ciale Staten. KAPELLE (Z.B.) Op verschillende plaatsen in deze ge meente is de zoo zeer gevreesde varkens pest geconstateerd. DOMBURG Na gekist te zijn werd een alhier op het Westerstrand aangespoeld lijk, dat bij onderzoek uit een aanwezig indentlteits plaatje 'bleek van Engelsche nationaliteit te zijn, naar het lijkenhulsje op de begraaf plaats overgebracht. ARNEMUIDEN Op actieve en tactische iwijze wist de gemeente politie alhier een tweede mi litair, als medeplichtige van den op 17 Ju li j.l. aangehouden militair wegens ge- pleegden dieifstal in de wegens evacuatie op 16 en 17 Mei onbeheerd staande woning van Dr. P. de Haas alhier, te pakken te krijgen en tot bekentenis te brengen. Met dezen dader In handen te krijgen heeft de politie een goeden slag geslagen daar deze eenzelfdeividiefstal «chijnt gepleegd te heb ben ter'-K'óudekerke-.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3