Plaatselijk Nieuws Koopt geen Balascherm OOLTGENSPLAAT Als de muggen Verkoopingen ■■■■■■■■■Il ■■■■■■il IVOROL-tandpasta is de beste ^B Schele Hoofdpijn OOLTGENSPLAAT COÖPERATIEVE AANKOOPVEREENI- ÖING „GOEREE-OVERFLAKKEE" G. A. MIDDELHARNIS Postadres Veelust C 3 Sommelsdijk Telefoon 248 Magazijn 298. Middelhamis, 22 Juli 1940. Weeknoteeringen van de voornaamste meststoffen, voerartikelen, zaaizaden en bestrijdingsmiddelen, geldende in de week van 21 t.m. 27 Juli 1940. MESTSTOFFEN. Het bemestingsseizoen 1940 is voor de bouwstreken geëindigd, binnen enkele we ken komen wij, evenals vorige jaren weer Vertrouwensorders voor het nieuwe seizoen vragen, voor directe levering prijzen op aanvraag. VOERARTIKELEN. De navolgende samenstellingen hebben wij steeds in voorraad: Noteeringen zgn: Eiwitarm weldemeel v. rundvee L 7 f 8.50 Eiwitarme weidekoekjes L 8 f 9.20 Eiwitarme weidebrokjes L 8 lE. 8.90 Koekjes voor paarden A 2 f 9.50 Brokjes voor paarden A 2 f 9.10 Mengmeel voor varkens C f 9.30 Mengmeel voor varkens D f 9.50 Ochtendvoer voor kippen en eenden Gif 10.40 Gem. Graan voor kippen en eenden H f 9.50 Volledige pluimveekorrel K f 10.— Elke vergelijkende proef bevestigt U dit terstond. In tuben van 60, 40 en 25 cent. ZAAIZADEN. In verband met de gewijzigde veevoeder positie van ons land zal er voor dit seizoen allicht meerdere vraag komen naar stop pelgewassen. Wij hebben voor directe le vering nog af te geven: Negro wikken origineelf28. Wintenvlkken Vicia Villosa 'f 23. Mergkoolzaad Escofar f 80. Rood klaverzaad rood Fransch f 66. Idem, Ger. Maas Klaverzaad 146. Luzern Klaverzaad, Provencer 80. Geel Hopperups Engelsch f 46. BESTRIJDINGSMIDDELEN EN DIVERSEN. Kopersulfaat f 25. Sodex f 9.50 Ku,pfer Bayer f 90. Derrispoeder 5% f180. Bindertwine 330 M. f 40. LANDBOUWWERKTTJIGEN. Voor alle soorten landbouwwerktuigen vrage men ons prijs, wij kunnen practlsch alle werktuigen leveren, speciaal vestigen wij Uw aandacht op de sproei en graan- bouwwerktuigen. Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 et. Doos 45 et. Cachets, genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 en 50 et. N.V. Pharma- ceutische Fabriek A. Mijnhardt, Zeist. MIDDELHARNIS De heer B. Overweel had het onge luk tijdens zijn werkzaamheden te vallen en zich ernstig te bezeeren, zoodat genees kundige hulp noodig was. Zaterdagavond 7 uur zal in de Ger. Gemeente optreden Ds. Lamain van Rot terdam (Zuid.) Aan de Kaai zijn aangebracht en laar verschillende plaatsen verzonden 2000 kisten aardappelen. UITREIKING BOTER- en VETKAARTEN Zij, die nog niet in het bezit zijn van hun boter- of vetkaarten, kunnen deze uit sluitend afhalen op Zaterdag 27 Juli 1940 des voormiddags van 9-12 uur in de Be- WAARSCHOOL. De extra kaarten voor boter en vet wor den uitsluitend uitgereikt op Vrijdag 26 Juli des avonds van half zeven tot negen uur in de BEWAARSCHOOL. Uitreiking nieuvpe Broodkaarten. De uitreiking der nieuwe Broodkaarten ge schiedt in de Bewaarschool van 9-12 en van 2-5 uur. Wijk A en vrijk B op Maandag 29 Juli 1940. Wijk C op Dinsda,g 30 Juli 1940. Wijk D en E op Woensdag 31 Juli 1940. Wijk F op Donderdag 1 Augustus 1940. De extra broodkaarten worden uitsluitend uitgereikt op Vrijdagavond 2 Augustus van half zeven tot negen uur, eveneens in de BEWAARSCHOOL. SOMMELSDIJK De goedkoope levensmiddelen voor werkloozen en armlastigen zijn volgende week verkrijgbaar bij de winkelierster D. J. Kootte. In de Ned. Herv. Kerk alhier is ten bate van de kerk een bankbiljet van f 10- gecollecteerd. Burg. Stand. Gehuwd: Cornells- Verbiest, 26 jaar en Adriaantje Buth, 21 jaar, beiden alhier. Kommer Kwak 32 jaar en Baaltje Kaste lein 42 jaar, beiden alhier. HERKINGEN Door dhr. A. Wolfert alhier is een aardappel gedolven wegende '8 ons. Voorheen was bepaald dat elke Za terdag de sirene op het gemeentehuis zou worden beproefd. Dit is echter door om standigheden vervallen. Zij die nog boeken in hun bezit heb ben van de Chr. Bibliotheek „Herkingen" alhier, worden beleefd doch dringend ver zocht deze z.s.m. in te leveren bij de Secre taris Adr. V. d. Velde S.Az. STELLEND AM Na ruim twee maanden in de haven gelegen te hebben zijn deze week alle vaar tuigen weer uitgevaren ter garnalenvangst hoewel ze overal nog niet visschen mogen, kunnen ze toch het opgegeven kwantum per dag vangen. Ds. de Valk, Geref. Predikant alhier heeft een beroep ontvangen naar Katwijk aan de Rhijn. kunstwollen stoffen of andere slechte kwaliteiten. W!ij leveren U nog uit eigen voorraad zuiver Engelsche stoffen; het beste van het beste. On verwoestbaar, met 1 jaar garantie voor kleur en kwaliteit. En wat ook een woordje meespreekt, nog voor scherpe prijzen. Koopt nog heden een coupon voor een costuum. Het kan nog. A. ALEMAN OUDDORP Kleeding :naar maat en confectie. OUDDORP Uitreildng Nieuwe Broodkaarten. Het hoofd van den Distributiedienst te Ouddorp brengt ter algemeene kennis, dat de uitreiking van de nieuwe broodbonboek- jes (2e serie) zal plaats hebben op het Dis tributiekantoor in het tijdvak van 29 Juli t.m. 1 Aug. 1940. De uitreiking heeft betrekking op: Heele broodbonboekjes (tevens extra brood bonboekjes voor zeer zwaren lichamelijken arbeid; Halve broodbonboekjes (tevens extra brood bonboekjes voor zwaren lichamelijken ar beid en voor kinderen beneden 4 jaar; Kindertoeslagkaarten (voor kinderen bene den 4 jaar) bestaande uit 6 bonnen voor één rantsoen rijst en 6 bonnen voor één rantsoen havermout. Aan lederen houder van een distributie stamkaart, die op 1 Aug. 1940 den leeftijd van 4 jaar of ouder bereikt heeft, wordt een heel broodbonboekje uitgereikt. Aan kinderen, die op 1 Augustus 1940 nog niet den leeftijd van 4 jaar hebben be reikt, wordt zoowel een HALF broodbon boekje als een „kindertoeslagkaart" uitge reikt. Landbouwers, die uit eigen tarwe brood bakken, kunnen op de gewone wijze brood kaarten ontvangen. De uitreiking geschiedt als volgt: op Maandag 29 Juli 1940 aan hen, wier geslachtsnamen beginnen met één der let- i ters A t.m. G; op Dinsdag 30 Juli 1940 voor de letters H t.m. M; op Woensdag 31 Juli 1940 voor de let ters N t.m. T; op Donderdag 1 Augustus 1940 voor de letters V t.m. Z. Eiken dag des voormiddags 9—12 uur en des namiddags van 24 uur (torentijd) De distributiekaarten moeten worden mee gebracht. U plagen, haal dan even een fl. Kur- vinks muggenmiddel. Zoekt U een nieuw -oud genees of huismiddel, vraagt het in Wed-Kurvinks-drogis- terij te Ouddorp, ze hebben meer dan 1500 artikelen in voorraad. Ook voor Uw vee. UITSLAG Openbare verkooping van veld- vruchten te Ouddorp door Notaris v. d. Berg te Goedereede op 30 Juli j.l. in Hotel Akershoek. Voor Jan van den Houten Jz.: No. 1. Een meed Rogge, (Petkuser) op de Kriekel de laatste meed aan de West zijde van het rijpad aan Dijkstelweg, groot 26 a. 31 ca.(172), gekocht door W. Koole f 48.—. Voor Wed. Poulus Grinwis Teuniszoon: No. 2. Het grasgewas, zonder naët, van een perceel Onland aan den Boutweg, groot 34 a. 44 ca., (225), gekocht door J. Mas tenbroek Lzn. voor f 20. Voor Willem Emaus Az.: Drie meeden van Hoek Zomertarwe, (Ras- senlijst ter Inzage bij verkooper) op Nieuw- Stellendam, middelwend bij de loods, schei ding op de draineerbuizen in 3 perceelen van Noorden af, als volgt: No. 3. De tweede meed, groot 25 aren 72 ca.-, (168); No. 4. De derde meed, groot 26 aren 2 ca., (170); No. 5. De vierde meed, groot 24 aren 49 ca. (160) alle drie gekocht door T. Ta- nis Tz. voor resp. f 76.f 76.if 78. Voor Poulus Tanis Mz., (Palmstee) No. 6 Een perceel Tarwe in den vierden blok groot 19 Aren 90 Centiaren (130.) Gekocht door P. Westhoeve voor f 44. Voor Weduwe Hendrik Tanis Kz.:, No. 7 Een perceel rogge, bij haar woning groot 14 aren, 54 centiaren (95.) Gekocht door J. Grinwis J. Tz. voor f 32.—. Voor A. van den Doel: No. 8. Een perceel haver, aan het Doorn weegje, groot 33 aren 7 centiaren (216,) f 70.niet verkocht. De besturen van de polders ,,Het Oudeland" en „Het West Nieuwland" ma ken bekend dat de verkooping van de naet van de weilanden en dijken zal plaats heb ben op a.s. Woensdag 31 Juli nam. 7.30 uur (torentijd) in hotel van G. Spee. Zij, die hun klavergewas te velde publiek wenschen te verkoopen te Ouddorp of Stellendam worden verzocht hiervan op gaaf te doen vóór oif op Woensdag 31 Juli 1940 ten kantore van Notaris van den Berg te Goedereede. Een dezer dagen slaagden Jac. West hoeve en M. Padmos alhier voor het diplo ma 3e klasse Steno ,,Groote" resp. ver kort en onverkort schrift. Zij genoten hun opleiding bij W. A. de Bakker leeraar in het W.A.V. alhier. NIEUWE TONGE. RECTIFICATIE. In ons laatst versche nen nummer stond abusievelijk vermeld, dat een Mannen-zang-Vereen, was opge richt, waarvan Ds. v. d. Kooij voorzitter zou zijn. Het geldt hier echter een Man- nenvereeniging. Het Bestuur Taestaat uit de heeren: Ds. v. d. Kooij, voorz.; A. Kievit, secr.; S. Dekker, alg. adj.; terwijl op de tweede gehouden vergadering het bestuur werd uitgebreid door de verkiezing van de heeren A. van Heemst en A. Visbeen. De heer L. Gebraad heeft de benoe ming als ouderling in de Ned. Herv. Kerk niet aangenomen en in diens plaats is ge kozen de heer Arie Visbeen. De collecte voor den Geref. Zendings bond heeft opgebracht ruim f 52. Het zoontje van den heer R. S. -viel spelenderwijs in de kerkgracht en werd door den heer B. uit zijn benarde positie be vrijd. Voor het Mulo diploma slaagden te Rotterdam onze dorpsgenooten de dames J. Korteweg, J. van den Heuvel, A. Remus en dhr. A? Overbeeke. Gevonden een portemonnaie met gas penningen. Inlichtingen bij de gemeente vedwachter Jordaan. Aangiften voor de verkooping van Klaver 2e slag te Ouddorp, worden inge wacht, vóór of op Woensdag 31 Juli 1940, ten kantore van notaris van den Berg. Met zeer geringe kosten verkrijgt men vol komen verduistering met verduisteringspa,pier. Voorradig in breedten van 100 en 200 cM. bij: W. PRIEM VOORSTRAAT STAVENISSE Openbare raadsvergadering op Don derdag 35 Juli des nam. 4 uur (w.t.) Tegenwoordig alle leden. De VOORZ. Burg. Slobbe opent met ge bed; notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten bericht van eenige goed gekeurde raadsbesluiten. Procesverbaal kasopname der gemeente. In kas was en moest zijn f 3609.17. Idem van de Bewaarsöhool en Burgerlijk Arm bestuur. Bij ^e laatste öi kas f 82.43. Gunstig is beschikt op de B-steun, voor werkloozen en B.-boeren. Alleen is opge merkt dat voor de eerste groep het bedrag moet worden verlaagd van f 7.90 op f 6.42; de tweede groep van f 3.95 op f 3.21. Bericht van de heeren J. de Weerd en L. M. Dorsman, dat zij hun benoeming als lid commissie Wering van Schoolverzuim hebben aangenomen. 3. Benoeming van een Hoofd der Open bare Lagere School no. II (Langstraat) ter voorziening in de vacature-Baardse. Op de alphabetische voordracht zijn ge plaatst: 1. J. C. Broere te Ooltgensplaat. 2. C. de Jager te Poortugaal en 3. T. de Jong te Oud-Beijerland. Ter bespreking sollicitanten gaat men in besloten zitting. Volgt stemming. De heer J. C. Broere ontvangt 7 stem men; de heer T. de Jong 4 stemmen. Aldus de heer Broere benoemd. De- datum waarop de benoeming zal in gaan wordt overgelaten aan Burgemeester en Wethouders. De VOORZ. deelt mede nu de heer Broe re benoemd is, de datum waarschijnlijk 1 Augustus zal zijn. 4. Voorziening der vacaturen in de Com missie tot wering van schoolverzuim ont staan door periodieke aftreding van de Heeren: J. C. Broere, P. van Es. A. Jansen, H. M. Meijer en J. de Weerd. Alle aftredenden worden gekozen. 5. Voorstel tot gunstige beschikking op het verzoek van H. van Gé'iit®ivonende al hier, om een vergocJing in de reiskosten wegens het bezoeken door zijn zoontje A. van Gent van de Chr. School voor U.L.O te Middelhamis (tot 1 April 1941, bere kend f 20.per jaar.) Wordt aldus besloten. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling op de Gemeentebegrooting voor 1940 van een crediet ter vergoeding van ter secretarie verrichte werkzaamheden. Op de begrooting 1939 was f 150.uit getrokken voor schrijfloon enz. In 1940 was niets uitgetrokken, omdat de heer Vet ter in dienst was, waarop geen zicht was, dat hij spoedig terug zou komen. De om standigheden zijn nu gewijzigd, de heer Vettpr is weer ter secretarie werkzaam. B. e» W. stellen voor hem een vergoeding te geven voor zijn werk,, groot f 200. Dhr. Vetter presteert heel wat arbeid, te meer daar de heer Lokker voor de distri butie is bestemd. Spr. zou het zelfs wen- schelijk achten dhr. Vetter aanstelling ter secretarie te geven. De heer v. GURP kan zich met het voor stel vereenigen dhr. Vetter een vergoeding te geven. Het is bekend dat hij zijn werk goed doet. De heer DE VOS is huiverig er iets van te zeggen. Voor niets werken gaat niet. De suggestie gaat echter verder, we krijgen er een ambtenaar bij, en als we die hebben zijn we die niet zoo gauw kwijt. Secretarie werk kunnen de raadsleden niet beoordee- len; alleen heeft spr. een vergelijking ge maakt met andere gemeenten. Daarbij komt vast te staan, dat Ooltgensplaat niet goed koop uit is. Persoonlijk zou hij het dhr. Vetter wel gunnen, 't is een goede ambte naar, de gemeente die hem krijgt is z.i. goed af. De VOORZ. zegt hierop, dat men met vergelijkingen voorzichtig moet zijn. Het gaat er over: hoe marcheert het werk. De eene gemeente is de andere niet. Spr. ap precieert verder wat over deze ambtenaar gezegd is. Hij vindt het beste, dat voor een vaste aanstelling B. en W. nog eens confereert. Wordt aangenomen. 7. Voorstel nopens de voorziening van den oever van den Kleinen Adriana Theor dorapolder. De VOORZ. deelt mede, dat deze oever dringend voorziening behoeft. Gedurende eenigen tijd zijn hierover besprekingen ge voerd, ook is de oe-ver weer eens bekeken. Er bestaat gevaar, dat er a.s. winter moei lijkheden mee zullen opdoen. Voorziening is noodig. Bekeken is, de dijk 70 cm. aif te graven en ook, om dit nu nog te doen dit najaar. Gezien geen flinke grasmat meer kan groeien, moet dat worden nagelaten. Van belang is een kleine proef te nemen, de dijk op de zwakste punten op een ver laagd niveau te brengen en opnieuw te be- krammen. Spr. lokt hierover een beginselbesluit uit. De Dijkring is tot overleg bereid, zoodat wij nu alvast een beginselbesluit moeten nemen. De heer v. GURP is het daarmee eens. De heer KREEFT zou een tijd gesteld willen zien met het oog op de werkmen- schen, die er mee gebaat zijn. Hij zou voor a.s. Woensdag het besluit van de Dijk ring -willen weten. De heer DE VOS maakt eenige techni sche opmerkingen en verder, dat bij de uitvoering van onze menschen zal worden gebruik gemaakt. Weth.'v. ES zegt dat het practlsch on mogelijk is dat de Dijkring in een week beslist. De Ingelanden vergadering moet er ook over beslissen. Wat dhr. de Vos zegt over het wegspoelen van de grond, dat dit niet zoo'n vaart loopt als dat we afgraven en laten liggen. De heer DE VOS geeft er zijn zienswijze over.,Hij zegt verder indien met de Dijkring wordt geconfereerd is het onmogelijk het nog dit jaar uit te voeren. Wordt in principe besloten het te laten zooals het is en nader te onderhandelen. 8. Voorstel tot goedkeuring van de re kening over 1939 van het Burgerlijk Arm bestuur. Gewone dienst in ontvang en uitgaaf f 9876.36. Kapitaaldienst f 4331.57. Wordt goedgevonden. 9. Voorstel tot voorloopige vaststelling der rekening over 1939 van de Gemeente lijke Bewaarschool. Gewone dienst in ontvang en uitgaaf f 2266.57. De heer v. GURP ad-viseert namens de commissie tot goedkeuring. Aldus besloten. 10. Voorstel tot voorloopige vaststelling der Gemeenterekening over 1939. Voorgesteld wordt daarbij de woninghuur A 204 over 1936 en 1937 oninvorderbaar te verklaren. De heer v. GURP adviseert tot goedkeu ring. De cijifers zijn; Gewone dienst: Inkomsten Uitgaven Batig saldo f 143.793.71 f 141.207.83 f 2.585.88 De commissie merkt op over een post straatbelasting van f 5.20 welke de com missie acht dat goed betaald kon worden. De heer v. Gurp merkt verder op namens de commissie, dat er een huurschuld is van een woning aan de Pieter Biggestraat groot f 102.50. Bedoelde persoon heeft f 100 waarborgsom staan, waarvan hij f 4.— rente per jaar trekt. Spr. vindt dat niet ad rem en zou zijn waarborgsom -willen aanspreken. Dan is hij nog f 2.50 schuldig. De VOORZ. zal dit nader bekijken. Hij heeft den schuldenaar al meer dan eens bij hem geroepen. Wat de dienst 1939 betreft, hadden we gemeend dat de rekening '39 zou sluiten Tot groot genoegen kan spr. meedeelen, dat er nu een batig saldo van ruim f 2500 is zoodat men tevreden kan zijn. Dit bedrag kan waarschijnlijk- overgebracht wflrden naar de dienst 194a,-;i;n Ji= 3'' Wordt m.a.s. goedgevonden. 11. iBegrootingswijziging. Wordt goedgevonden nadat de Voorz. post voor post heeft toegelicht. In de rondvraag vraagt de heer van NIEUW AAL aan wie de schuld is, dat jon ge kerels naar de Wieringermeer zijn ver trokken en daar ingekomen, geen werk brengen. Reiskosten enz. alles was vergeefs De VOORZ. leest een schrijven voor van 2 Juli over de arbeidsbemiddeling te Rot terdam (dhr. van Riet) d.d. 22 Juli. Daar waren menschen noodig om vlas te trekken. Twintig menschen zijn gezocht en 20 reisbiljetten zijn gezon den. Verder weten we van deze situatie niet af. Wie de schuldige is weet spr. niet, In ieder geval ligt de schuldige niet hier. Te R'dam zal men ook niet beter geweten hebben. Zelfs was het zoo, dat er meer aanbie dingen waren dan 20, waarover men zou informeeren om ook deze te plaatsen. Wat de werkloozenvoorziening betreft baart die veel zorg. Er is weinig werk bui ten af, werkverschaffing en steun is er niet Van hoogerhand is er opdracht, dat er werk in Duitschland is. Tot dusver is nie mand gegaan, de reden zal spr. hier niet bespreken. Verder deelt spr. mede hoeveel moeite is gedaan de werkverschaffing gaande te houden. Uiteindelijk is het nu zoo dat in absoluut dringende gevallen, wanneer ze een vol doend bewijs van uitslag hebben in de werkverschaffing, desnoods in de steun mo gen opgenomen. Men moet zich echter niet vleien, dat we er af zijn. Spr. wil het hier wel bij laten zitten maar aan de werkge vers een schrijven richten om vooral hoofden van gezinnen aan het werk te zet ten. Dringend doet hij een beroep op alle werkgevers hierin de helpende hand te bie den, de handen ineen te slaan om gehuw de arbeiders aan het werk te .zetten. Laat men daar desnoods een offer voor' bren gen. Laten we desnoods ongehuwden en meisjes uit het land doen, om gehuwden te werk te stellen. Er zijn er, die offers hebben gebracht, en er zijn er ook van niet. Spr. zegt laat ieder zijn best doen om de plaatselijke saamhoorigheid te bevorde ren. Sterker zullen we dan ook worden in onze eigen nationale gemeenschap. De heer v. GURP zegt als landbouwer vrouwlui bedankt te hebben om gehuwde mannen aan 't werk te zetten. De inundatie kost spr. duizenden gul dens. Hij heeft veel laten verwerken, maar nu wordt het moeilijk, Als hij iemand aan neemt, moet hij ook vragen hem weer te ontslaan. De wet maakt het nu onmogelijk volk aan te nemen. De VOORZ.: Voor een bepaalde tijd kunnen losse arbeiders worden aangeno men en wanneer het 3 weken duurt kan men ze ontslaan. Formeel kan men ze voor korte duur aannemen. Spr. licht dit .punt nader toe. Spr. is overtuigd dat dhr.v. Gurp arbeiders boventallig heeift. Als allen dit deden waren we er uit. U hebt Uw plicht voor de gemeente gedaan. Voor de schade met de inundatie heeft de, .gemeente hard gewerkt deze vergoed te krijgen om te ko men tot een redelijke vergoeding. De heer v. GURP: Daar maak ik nie mand een verwijt van. De VOORZ. zegt nogmaals: Tracht al len de gehuwde arbeiders aan het werk te zetten. De moeilijkheden die er zijn, worden door politie-apparaat goed begrepen. Meer zal spr. niet zeggen. De heer v. NIEUW AAL juicht het toe, dat de Voorz. dit zoo voorstelt. Er zijn boe ren, die het wel aan het verstand moet worden gebracht. De VOORZ.: Eigenlijk is deze bespre king niet voor de Raad bestemd. Hij heeft echter hoop, dat via de courant de men schen zullen voelen, dat ze hier een offer hebben te brengen. De heer DE VOS apprecieert hetgeen de Voorz. zeg. Hij heeft er echter geen over dreven verwachting van. De groote fout is dat er geen vaste arbeiders zijn. Spr. vraagt is er nu nog niets te doen door B. en W. Juist door de inundatie hebben we een groote werkloosheid gekregen. Er hadden wel 40 menschen meer te werk kunnen gesteld. Voor Sociale zaken kan dat een reden zijn, om soepeler te zijn voor de werkverschaffing. Aan alle kanten moet er samenwerking komen om uit de nood te komen. Doen we dat niet wordt de geest ook verkeerd. UIT DE PROVINCIE ZEELAND GEZONKEN SCHEPEN IN DE HAVEN VAN BRESKENS GELICHT. De in de haven van Breskens tot zinken gebrachte schepen zijn op zes van de grootste na, zonder ongelukken gelicht. De resteerende schepen, waaronder de 2 Pro-vinciale veerbooten, wil men nu probee- ren, daar het droogleggen van de haven op groote bezwaren stuit, recht te trekken de desbetreffende moeilijkheden worden echter niet onderschat. Mag het evenwel gelukken, dan is er kans, dat ook zij kun nen worden boven gebracht. MIDDELBURG Oudheidkundige vondsten. Merkwaardige ontdekkingen werden er gedaan bij het onderzoek van de puin hopen van de belangrijke, oude gebouwen te dezer plaatse. Een groot brok muurwerk waarin verscheidene stukken tufsteen wer den gevonden, toen de resten van de mu ren der huizen van „Wal" en .Kapoen straat" weggeruimd waren. Men vermoedt nu, dat de tufsteen afkomstig is van een tot de „Abdij" behoorend gebouw. Het groote muurbrok zou, ^volgens Ds. Dommis se een stuk zijn van de in 1590 afgebroken oude }f:erk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3