Nieuws uit Zeeland HoofdagentenCessen) en AgentenCessen) Bintjes en Bevelanders ZILMETA M. JANSEN Eierlepel Distributie Ingezonden stukken Bescherm de banden van Uw boeken W. A. DB BAKKER gevraagd voor het plaatsen van de bekende Amstelstad Spaar bonnen 1—20 van één nummer, tegen hooge provisie. Adres SOUDIJN Co. N.V. Amstelstad Comb. Diergaardesingel 96 Tel. 33741 Rotterdam Ideaal in het gebruik. Met naamletter. Geen aanslag. Geen vlekken. Niet poetsen. 35 cent per stuk in aardig doosje verpakt. HORLOGER THOLEN geeft vele moeilijkheden. Laat daar om Uw zaken door ons op vlotte wij ze afliandelen. (formulieren, aanvra gen enz. enz.) Voor Landbouwers en Middenstandsbedrijven (ook particu lieren, beleggers etc.) speciale boek- houdregisters met ace. controle, voor diegenen waar een compl. bedrijfs- boekh. te kostbaar is. Juist nu met het oog op Belastingen, Distributie, Efficiency, Zuinig Zaken-Vermogens en Beleggings beheer enz. zeer ze ker onmisbaar. voor Handel, Bedrijf en Particulier Administratiën Accoimtancy OUDDORF Wïj meenen goed te doen er nogmaals de aandacht op te vestigen dat ook dak ramen goed moeten zijn af geschermd zoo dat er geen licht uitstraalt. Ook hierop wordt streng toegezien. Men zij gewaar schuwd. NIEUWE TONGE Met aanvankelijk 10 leden is alhier een mannenzangvereeniging opgericht. In het bestuur namen zitting ds. A. v. d. Kooij voorz. A. Kievit secretaris en S. Dekker alg. adj. In de oprichtingsvergadering be sprak de voorzitter het onderwerp „de menschelijke ziel." OUDE TONGE Wegens ontucht is S. de K. uit Oude Tonge veroordeeld tot een jaar, waar van drie maanden voorwaardelijk. Met de slooping van de „Watermo len", de laatste op Flakkee is namens het polderbestuur door den heer P. Pulleman een aanvang gemaakt. De molen, welke aan het landschap een fraai aanzien ver leend. Is gebouwd in 1745. Tot hoofdoorrespondent voor Goe- ree en Overflakkee vanwegen het Alge meen Nederlandsche Persbureau is be noemd en aangesteld den heer A. v. d. Voorde, Voorstraat 3, alhier. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Inwendige Zending heeft opgebracht de som van f 70. i Onze dorpsgenoot dhr. J. van Loon slaagde een dezer dagen te Rotterdam voor het 4-jarig Mulo-diploma. Van gemeentewege is een circulaire verspreid, waarin op het gevaar gewezen wordt van het doen plaatsen van korenmij- ten bij elkander, dit in verband met de oor logstoestand, waarin ons land verkeert. De landbouwers doen er goed aan, zooveel mo gelijk de korenmijten afzonderlijk te plaat sen. Uit een ingekomen rapport van den Controleur van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen blijkt, dat de bespui ting der aardappelvelden van particulie ren, de z.g. „tuintjes" met een handveger of gieter geen waarborg geeft voor een afdoende bestrijding van den colorado-ke- ver. Het gebruik van deze wordt dan ook verboden. De tuintjes der particulieren mo gen uitsluitend besproeid worden met ge bruikmaking van een ruggesproeier. GEMEENTEKAAD OUDE TONGE. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Rijnders. In zijn openingsrede sprak de Voorzitter een eerbiedig woord ter nagedachtenis van den oud-secretaris. wijlen den heer M. Wit- tekoek. Op voorstel van B. en W. wordt een raadsbesluit inzake onderhandsche verhu ring van een perceel haventerrein aan de vereeniging „Schooninrichting" ge>vijzigd, waarbij het terrein inplaats van voor 30, voor 10 jaren verhuurd wordt. Aan de fa. P. van Schelven wordt verla ging van huur toegestaan van een gehuurd perceel haventerrein. Op zijn verzoek wordt eervol ontslag ver leend aan den heer W. den Rooijen als Ha venmeester. Den Rooijen was sinds 1908 als zoodanig in dienst der gemeente. Voor de langdurige diensten, de gemeente bewezen, wordt hem dank gebracht. Aan het hoofd der O. L. School wordt de woning aan de Nieuwstraat verhuurd voor f 250.per jaar. Eenige verbeterin gen zullen aan genoemde woning aange bracht worden. Aan den heer W. M. Buis wordt een perceel grond verkocht tegen f 125. Als vergoeding in de reiskosten voor schoolbezoek van een zijner Wnderen, ont vangt de heer J. Les f 15.per jaar. Na toelichting door den Voorzitter wordt besloten tot aanzienlijke wijziging der be grootingen 1939 en '40. De verordening op de heffing en invor dering Van hondenbelasting wordt op voor stel van B. en W. opnieuw vastgesteld. Besloten wordt tot het teren van eenige wegen in de gemeente. In de commissie nazien rekeningen 1939 worden benoemd: M. Tuns; G. Jonker; J. Prince Door J. V. d. B. wordt gewezen op het ongemak dat de landbouwers ondervinden bij het berijden van een gedeelte van de Oostdijk. Door B. en W. zal hieraan aan dacht worden besteed. Dan sluiting. DEN BOMMEL De Voorzitter van den Raad van Ar beid brengt in herinnering, dat de rente- KAARTEN van de arbeiders, die hier wo nen en werken, ter vernieuwing moeten worden Ingeleverd bij den Raad van Arbeid te DORDRECHT vóór Vrijdag a.s. Op Woensdag 24 Juh a.s. des nam. zal door den commies der Directe Belas tingen te Ooltgensplaat, zitting worden ge houden voor het uitreiken van kostelooze rijwielbelastingmerken, in Polderskamer. De distributie van onvermengde mar garine en bak- en braadvet zal ondanks de algemeene distributie toch gewoon voort gang vinden. Deze week via de winkeliers H. van Dijk, Wed. C. Leijdens en Fr. Ver- vloet. Degenen, die hiervoor in aanmerking komen, dienen echter een aantal bonnen, 67 en 68, mede te brengen, overeenkomen de met het aantal pakjes boter en vet, dat aan hen zal worden verstrekt. 0,p 23 Juli a.s. zaUdoor het Bestuur van het Waterschap „de Dijkring FlaJtkee" een schouw worden gehouden over het dijkbeheer. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. v. Etten, 23 j. en H. v. Es, 19 j.; A. G. Stoop, 29 j., en D. van Otzel, 26 j. Geboren: Cornelia, d. v. P. Kamerling en N. Huijer. Overleden: Hendrina Verweel 50 j., echtgen. v. C. Berkhof. OOLTGENSPLAAT. Burgerlijke Stand. Gehuwd: P. W. de Jong de Leeuw, 31 en A. M.van Nieuwenhuijzen, 27 j.; A. C. de Bruin, 41 en P. van Kempen, 23j.; A. Krom dijk, 33 en L. Rogge, 32 j.; J. Hokke 28 en L. de Vos 23 J^ Geboren: Jobina Aplonia Maria, d v. J. G. Nobels en E. A. Niesthoven; Frans, z. V. P. Remus en M. Neels; Jacob Hubrecht, z. V. W. van Oostende en L. B. v. Nieuwaal; Gerardus Josephus, z. v. J. Moerenhout en C. Brands; Johannis, z. v. H. A. Bom en C. Trommel; Wilhelmina Maatje, d. v. D. den Braber en J. A. v. Putten; Petrus Mat- •theus, z. v. B. Vervloet en H. M. Stam; Frans Jan, z. v. J. Huijer en J. v. d. Welle; Jan, z. V. J. Duim en L. Fun; Adriana, d v. L. de Vos en C. Wielaard; Nicolaas, z. V. G. de Waal en K. v. Leent; Johannis, Dingeman, Leendert, z. v. S: v. Putten en P. J. Kamp; Martijntje Sara, d. v. A. de Vos en M. Buth; Adrianus Marinus, z. v. C. P. Hokke en A. v. Gent. Overleden: C. van der Veer, 81 jaar, weduwn. van M. Korteweg; L. Hokke, 76 j. echtgen. v. C. de Vos; K. Kamp, 87 j., weduwn. v. K. Berkhout; L. Neels, 29 j., echtgen. v. J. J. Troost. Tegen W. C. v. D. en N. D. is pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het zich na 11 uur op den openbaren weg te bevinden. ST. ANNALAND Evenals vorige jaren kunnen oude rijwielplaatjes wederom worden ingeleverd bij den heer J, van der Klooster Mz. Ach- tenveg, alhier. De opbrengst komt ten goe de aan de Vereeniging ter bestrijding van t.b.c. Aardappelveiling van Donderdag 18 Juli 1940. 4100 kg. gele eigenh. f 5.03; 50 kg. gele driellngen f 3.50; 175 kg. gele bonken f 3.52; 25 kg. blauwe bonken f 3.60; Totaal verkocht 4350 kg. Groep Scherpenlsse: 1550 kg. gele eigenh. f 5.01; 225 kg. gele bonken f 3.51; 100 kg. gele drielingen f 3.55. Totaal verkocht 1875 kg. Alles per 100 kg. THOLEN Naar wij vernemen staat de emeri- taatsaanvrage van Dr. C. Veltenaar, pre dikant bij de Geref. Kerk te dezer plaatse in den Herfst van dit jaar als volkomen serieus vast. Na bekomen emeritaat zal Ds. Wolfensberger zich metterwoon vesti gen te Utrecht. Burg. Stand. Gehuwd: J. C. van den Berge, 54 jaar en K. J. H. Marbus 46 jaar. Levenloos aange geven kind van J. K. van Nieuwenhuijze en A. W. Stoutjesdijk. OUD VOSSEMEER Te Utrecht slaagde de heer J. O. v. d. Maas van hier voor propaedeutisch exa men I vétérinair. Onze dorpsgenoot H. Vroegop L. Cz. slaagde voor het diploma A. voor M.U.L.O. Met nog nagekomen giften is de col lecte Nationaal-Hulpbetoon in onze ge meente gestegen tot f 998.—. ST. MAARTENSDIJK. Vele uienproducenten in deze omge ving verbouwen al sedert jaren hun eigen uienzaad, daarbij vaak niet lettende op de parasitaire ziekten enz. Ook blijkt nu weer, dat vele perceelen zijn aangetast door de valsche meeldauw of honingdauw. Sommige perceelen soms in erge mate. De reeds aangetaste percee len zijn niet meer te redden. Echter is doel matige bestrijding voor de nog gezonde perceelen zeer wel mogelijk. Onmiddellijk bij het constateeren van de eerste symp tomen der ziekte o.m. bleekverkleuring en min of meer ovale schimmelplekken op de zaadpijpen, dient zorgvuldig gespoten te worden met 1% pet. Bordauxsche pap met goeden uitvloeier. Deze kan bereid worden door 100 L. water, IVa kg. kopersulïaat en 1 kg. ongebluschte kalk of 1 Liter poeder- kalk afzonderlijk op te lossen. Steeds de kopersulfaatoplossing bij de kalkmelk voe gen en nooit andersom. Tenslotte voegt men den uitvloeier toe, volgens de op de verpakking vermelde hoeveelheid, in elk geval echter nooit meer dan 1 gram per Liter sproeivloeistaf. BBUINISSE Van de Waddenzee is als eerste te ruggekeerd Bru 27, met circa 200 ton mos selzaad. Men had het zaad liever wat klei ner, maar het is van zeer goede kwaliteit. Nu deze reis zoo vlot Verlóopen is, zullen 'ineeratere visschers pogen het onmisbare zaad in het Noordelijk deel van ons land op te halen. De in den mond van de vluchthaven grezonken baggermolens zijn door twee drij vende bokken van v. d.'Tak's Berglngs Mij g-elicht. De toegang tot deze haven is dus weer vrij. Zondag 21 Juli j.l. herdacht het echt paar Johs. V. d. Velde-de Waal hun veer tig jarige huwelijks-Vereeniging. STAVENISSE Van hier werd verzonden 36.000 kg. stroo voor binnenland, aangevoerd werd voor den Kolenbond „Algemeen Belang" al hier 49 ton brandstoffen. Aan de beide Fairbanken alhier is voor de campagne 1940 het certificaat af gegeven. Dezer dagen geraakte een zoontje van den heer L. Potappel Mz. bij de uitwate- ringssluis alhier te water; nadat het ventje reeds voor de tweede maal boven water was gekomen en daardoor al veel water had binnen gekregen, mocht het den heer P. van Oeveren gelukken den drenkeling van een wissen dood te redden. Aan het Rijkstelefoonnet zijn onder de nummers 5 en 41 resp. aangesloten de heeren J. C. Hage Kassier der Coop. Boe renleenbank, en J. W. van der Slikke, Ko renmolenaar, beiden alhier. Voor de in ontvangst neming der oude rijwielmerken hebben zich bereid ver klaart, de heer P. Bastiaanse, Kantoorhou der der P.T.T. en mej. Koster, Wijkver- pleegster. Wij vertrouwen, dat niemand zijn oude plaatje zal deponeeren in den vuilnisemmer, of zal opzien tegen een gang naar bovenstaande adressen. Laten wij toch goed begrijpen, dat én deze plaatjes én ge bruikte capsules en zilverpapier, postze gels, die eveneens door Zuster Koster gaar ne in ontvangst worden genomen, een steen tje helpen bijdragen tot verzachting van der aan de onbemiddelde lijdende t.b.c. pa tiënten, die toch ook onze „NAASTEN" zijn. Door dit vriendelijk verzoek vragen wij geen finantieel offer, maar alleen be tooning der naastenliefde in het bezorgen der voor U waardelooze artikelen aan bo vengenoemde adressen. Ontvangt voor Uw bereidwillgheid bij voorbaat den dank der door ons genoemde lijdende menschheid. In erge mate is in verschillende aard appel perceelen onder deze gemeente de zoo zeer gevreesde aardappelziekte gecon stateerd. Besproeiing helpt voor vele per ceelen niet meer. Voor een lage opbrengst wordt gevreesd, aangezien vooral in de la te soorten de aantasting voor komt. Voor enkele jaren werd er melding van gemaakt, dat het uiengewas werd be laagd door een snuitkever Céuthorrhyn sataralus. Dit insect komt, volgens den Plantenziektenkundigendienst te Wagenin. gen in ons land sporadisch voor. Ook thans zijn weer eenige beschadigin gen waargenomen. Bij een droog schraal Voorjaar schijnt deze snuitkever voorname hjk voor te komen. Ze vreten in de pijpen, waardoor deze omluiikken en de pijp zoo ver sterft. Dan vormen zich nieuwe pijpen, die echter ook weer aangetast kunnen wor den. Als bespuiting wordt door den P.D. aan geraden een oplossing van 1/10 pet. nico tine waaraan toegevoegd I pet. groene zeep In de zaadbollen blijft waarschijnlijk de larve van den kever over. UIT DE PROVINCIE ZEELAND. Eerste broedval gezien. De eerste broedval van oesters is de zer dagen door pannenleggers op het „Noorden" op de lerseksche Bank gecon stateerd. Vanaf 16 Juli tot 11 Augustus a.s. is de gelegenheid opengesteld tot het halen van mosselzaad uit de Noordelijke provin ciën. Met het oog op de vele daaraan ver bonden bezwaren zal de Visschersvereeni- ging „Yerseke" een vergadering beleggen den betrokken autoriteiten te verzoeken den datum van zaad halen te verschuiven tot later, b.v. October-November. Mijnheer de Redacteur, Daar het algemeen belang dient te gaan vóór het groepsbelang en ook het groepsbe lang vóór het persoonlijk belang acht ik de volgende opmerkingen geschikt, om naar aanleiding van de j.l. Raadsvergadering deze in Uw blad te plaatsen indien U mij daar eenige ruimte voor beschikbaar stelt. In de eerste plaats dan werd door de hee ren Raadsleden besproken de zandbak. De heer Buth had de opmerking dat de ze wel wat Veel gekost had waarop de heer Ie Comte antwoordde, dat hij er gaarne werk voor wilde hebben. Wat de opmer king van den heer Dijkers betreft deze laat ik buiten beschouwing, ieder denkt daar het zijne van. Daar ik de heer Ie Comte als aannemer van beroep, als des kundige beoordeel zou ik zoo zeggen en vragen: Is hier bij de samenstelling der be grooting het aligemeen belang voorop ge gaan? Ten tweede: de heer v. d. Doel zag zich genoodzaakt te Informeeren naar de al ge- ruimen tijd in uitzicht gestelde rioleering achter de Kerkstraat waarop hem werd gezegd geen begin te kunnen bepalen. Weth. Mijs maakte zich zeer begrijpelijk wat boos door te vragen waarom dat hier in Sommelsdijk niet doorgaat en in andere gemeenten wel. Waarom is dat nu hier al tijd zoo'n gezanik? besloot Weth. Mijs zijn opmerking. Van mijn kant stel ik deze vragen: Waarom moest deze rioleering eerst worden aangevraagd door de inwoners zelf, waarom beoordeelde de deskundige leiding dit vraagstuk niet vóór de aanvraag der be woners. Het schijnt weer dat het algemeen belang hierover het hoofd was gezien, want nu zal deze zaak eindelijk, nu den opzich ter een tip is gegeven, doorgang hebben. Welk belang hier gediend wordt laat ik over aan de verantwoordelijke personen, hopende dat de tijd vlug daar is dat, zon der veel gepraat en geklets, een einde wordt gemaakt aan besprekingen welke geen daden voortbrengen maar dat het al gemeen belang steeds voorop zal gaan. Een leiding, waar dit algemeen belaaig voorop staat voert zelf de werken uit vóór dat ze worden gezien door minderen. U, redactie vriendelijk dankend teeken ik. Een belanghebbende. SOMMELSDIJK, Juli 1940. WAARSCHUWING AAN HET PUBLIEK. Wij wijzen er voor de zooveelste maal op, dat het levensgevaarlijk is, zich tijdens luchtgevechten op straat te bevinden. Her haaldelijk komt het voor dat men zich tij dens een luchtgevecht in de deur posteert of op de straat begeeft. Men heeft er waar schijnlijk geen besef van, dat men van ver ren afstand door granaat-splinters getrof fen kan worden. Ieder wordt in zijn eigen belang aangeraden bij een e.v. luchtgevecht zich vooral des nachts binnenshuis te hou den (niet bij de ramen) en gebeurd het overdag, wanneer men op straat is, onmid dellijk dekking te zoeken. De oorlog is geen kijkspel. Er zijn meerdere voorbeelden dat nieuwsgierigen door bomscherven of gra naat-splinters werden getroffen, soms wel werden gedood. Dat is dan eigen schuld. Dan is er nog iets waar we op willen wijzen. Bij de laatste bominslag te Middel- harnis kwam het publiek van alle zijden toegestroomd. Dat is zeer hinderlijk voor de menschen, die bij dergelijke gelegenhe den een taak hebben. Laat men toch ver standiger zijn. Van politie-zijde vernamen we, dat daar voortaan straffe maatregelen tegen zullen worden genomen. Heeft men er niets bij te maken, blijft dan waar ge zijt of behoort, aan het werk of thuis. Geef aan Uw nieuwsgierigheid geen voet: het is in vele gevallen gevaarlijk voor Uzelf en hinderlijk voor hen, die met een bepaal de opdracht zijn belast. Naschrift. Wij plaatsen dit stuk maar deelen tevens mede, dat voortaan alle In gezonden stukken met naam en adres moe ten geteekend zijn. Bovendien moeten wij ons ook het recht voorbehouden ze niet te plaatsen wanneer de inhoud niet aan de eischen welke ons gesteld zijn voldoet of het algemeen belang o.i. niet dient. Wij kunnen als Redactie voor den inhoud mede verantwoordelijk worden gesteld. De gewij zigde omstandigheden brengen mede, dat andere persmanieren moeten worden toe gepast dan voorheen. REDACTIE. goedgekeurd in A, te velde te zien en te bevragen bij: J. BOSSCHIETER TELEF. 129 DIRKSLAND VIJFTIEN BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGEHAALD. BERLIJN, 19 Juli. (D.N.B.) Van be voegde militaire zijde wordt medegedeeld: Vrijdagmiddag hebben Duitsche jacht vliegtuigen van het type Messersohmltt 109 boven het Kanaal twaalf van de nieu we Engelsche Defiant-jagers, twee van het type Spitfire en één Hurricane neergescho ten, zonder zelf verliezen te lijden. CORRESPONDENTIE. G. te D. Uw ingezonden stuk bevat geen enkel algemeen belang;-dat plaatsing recht vaardigt. REDACTIE. MIDDELHARNIS De Burgemeester van M'harnis en S'dijk overwegende dat het noodzakelijk is ge bleken nadere voorschriften vast te stellen in verband met bominslag, gelet op artikel 12 der wet tot bescherming tegen lucht aanvallen, bepaald Artikel 1. Het is verboden bij bominslag zich op de straat of naar de plaats van bominslag te begeven of zich aldaar te be vinden. Artikel 2. Dit verbod is niet van toe passing op personen, die aan de Luchtbe- schermingsdienst ingevolge de bepalingen der wet verbonden zijn, noch aan personen die bij de brandweer behooren of anderen wier aanwezigheid dringend noodzakelijk is. Artikel 3. Overtreders van dit verbod stellen zich aan strenge straf en zelfs aan levensgevaar bloot. De Burgemeester van Middelharnis, L. J. DEN HOLLANDER. MIDDELHARNIS, 23 Juli 1940. tegen wil worden met een iboekomslag Aardige linnen boekomslagen 42 et. Perkament boekomslag 75 et. Lederen boekomslagen met leder omgeboord f 1. Gewatteerde boekomslagen, iets heel moois f 1.65 Keurige boekomslag van bedrukte zijde f 1.85 GEBR. DE WAAL MIDDELHARNIS UITSLAGEN EXAMENS R.H.B.S TE MIDDELHARNIS. Voor het eindexamen der H.B.S. slaagden de volgende candidaten: Mej. L. Campfens, Middelharnis en de heeren: A. den Hollander, Middelharnis; K. Kerling, Middelharnis; W. Koert, Mid delharnis; C. van Markensteyn, Dirksland; P. Overbeeke, Goedereede; J. Felsbourg, Nieuwe Tonge; W. Waling, Nieuwe Tonge; M. Moolenburgh, Zeist en H. Spoon, Nieuw- Helvoet. Voor het toelatingsexamen slaagden: C. J. de Rooy, Dirksland; A. Fris, Mid delharnis; J. J. Verbrugge, Sommelsdijk; de Vogel, Sommelsdijk; J. C. Wagoner, Stad aan 't Haringvliet; P. Zoon, Dirksland; R. Boot, Dirlcsland; H. S. Langbroek, Mid delharnis; L. Korteweg, Ooltgensplaat; H. W. Brooshooft, Dirksland; J. Groenendijk, Sommelsdijk; G. Joppe, Sommelsdijk; D. Buth, Dirksland; J. de Graaf f, Ouddorp; A. P. v. d. Nieuwendijk, Middelharnis; J. L. P. van Oorschot, Ooltgensplaat; R. J. M. de Quay, Middelharnis.- Ovepgangsexamens. Bevorderd van klasse I naar klasse II: M. Appel, Middelharnis; L. Arends, Mid delharnis; D. van Dis, Middelharnis, W. J. V. Dis, Middelharnis; J. A. de Fockert, Mid delharnis; A. Kruik, Middelharnis; J. W. Mooiweer, Middelharnis; L. v. Nieuwenhuy- zen, Dirksland; M. v. Noord, Nieuwe Ton ge; J. Snijder, Goedereede, T. v. d. Valk, Stad aan t' Haringvliet; A. Verbrugge, Middelharnis; G. A. Vermaas, Middelharnis N. de Vin, Oude Tonge, L. C. Zaayer, Mid delharnis; G. Zoon, Middelharnis. Bevorderd van klasse II naar klasse III: P. M. Cambeen, Oude Tonge; J. Dekker, Nieuwe Tonge; M. v. d. Doel, Middelhar nis; E. V. Dijk, Stad aan 't Haringvliet; G. Geluk, Middelharnis; J. Groenendijk, Sommelsdijk; D. den Hollander, Middelhar nis; J. de Jager, Middelharnis; E. Kerling, Middelharnis; L. Kievit, Nieuwe Tonge; H. H. Langbroek, Middelharnis; A. van Nieuwenhuyzen, Dirksland; M. van Nieu- wenhuyzen, Ooltgensplaat; J. G. Oostdijk (met lof), Ooltgensplaat; J. Oosthoek, Den Bommel; M. Peeman, Middelharnis; C. v. d. Pol, Middelharnis; M. H. Tiggelman, Mid delharnis; J. van der Veken, Oude Tonge; J. Verolme, Sommelsdijk; T. v. d. Wende, Sommelsdijk; J. Wielaard (met lof), Som melsdijk; J. Koese, Middelharnis, J. Mast, Den Bommel; E. Smit, Middelharnis. Bevorderd van klasse III naar klasse IV: C. Arends, Middelharnis; L. Bik, Middel harnis; P. Boeter, Middelharnis; Fr. Char- bon, Stellendam; E. C. Fluit, Den Bommel; B. Fopma, Sommelsdijk; J. Gebraad, Nieu we Tonge; M. Geelhoed (met lof), Som melsdijk; C. van den Heuvel, Ooltgensplaat I. Jongsma, Stellendam; C. Koert, Middel harnis; R. Sterk, Den Haag; J. P. Verheul, (met lo!f), Den Bommel. Bevorderd van klasse IV naar klasse V: T. Ambagtsheer, Middelharnis; F. H. Born, Sommelsdijk; M. But, Middelharnis; J. van Es, Sommelsdijk; F. Fopma, Som melsdijk; C. Hoogzand, Sommelsdijk; F. Hordijk, Dordrecht; K. J. Huisman (met lof), Melissant; P. J. H. Kramers, Ooltgens plaat; W. Matze, Middelharnis; IJ. v. d. Meide, Middelharnis; D. van Nieuwenhuy- zen, (met lof), Dirksland; T. Sperling, Oud dorp; A,. Wagner, Stad aan 't Haringvliet; K. Warnaer, Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3