Tegen Houtbederf Bevestiging en Intrede van Ds. H. Visser Plaatselijk Nieuws j Belastingen Wed. Kurvink's verf! GOEDEREEDE l W. A. DB BAKKER i voor f Handel, Bedrijf Particulier en OUDDORP COÖPERATIEVE AANKOOPVEREENI- GING „GOEREE-OVERFLAKKEE" G. A. MIDDELHARNIS Postadres Veelust C 3 Sommelsdrjk Telefoon 248 Magazijn 298. Middelhamis, 24 Juni 1940. Weeknoteeringen van de voornaamste meststoffen, voerartikelen, zaaizaden en bestrijdingsmiddelen, geldende in de week van 17 t/m 22 Juni 1940. MESTSTOFFEN. Het bemestingsselzoen 1940 loopt bijna ten einde, hoofdzakelijk wordt er nog wat salpeter stikstof gevraagd voor overbemes ting, prijzen verstrekken wij gaarne op aanvraag. VOERARTIKELEN. De voorgeschreven samenstellingen der mengvoeders heeeft weer een verandering ondergaan, o. a. mogen niet meer worden gefabriceerd: Varkensmeel C.X; D.X en E. Rundveemeel L.l. - Rundveebrokjes L. 4. Rundveekoekjes E. 2 en L. 5. Kalver- meel M. 1. MELISSANT Den heer W. Neels Johz. alhier slaag de te Rotterdam voor Onderwijzer. Hij ge noot zijn opleiding aan de Koningin Wilhel- mina Kweekschool te Rotterdam, STELLENDAM Maandag zijn van hier drie personen naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Deze week had D. K. het ongeluk met het grassnijden een stuk van zijn vin ger te snijden, zoodat hij genoodzaakt was - medische hulp in te roepen. Donderdag zijn -van hier enkele per sonen veroordeeld tot een week gevangenis straf wegens het zich te laat op straat be vinden. STELLENDAM Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 38 Juni des namiddags vijf upr (klc^kketijd.) Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelln- gen. 3. Voorstel beschikbaarstelling gelden B-steun. 4. Wijziging Gemeente-begrooting 1939 en 1940. De Burgemeester van Goedereede maakt bekend dat een openbare vergade ring van den raad is belegd tegen heden Vrijdagavond 28 Juni 7 uur. OUDE TONGE Op het dezer dagen te Roozendaal gehouden examen voor het Middenstandsdi ploma Algemeen Handelskennis slaagden de dames H. Fabert, M. Fabert, J. Heester- mans, C. Lambert, A. Uiterhoeve en de heeren H. Bezemer, J. de Best (Achthul- zen,) A. Groeneveld, J. de Korte, waar geen plaatsnaam woonachtig te Oude Tonge Allen waren leerlingen van de R.K. Midden stands Handelsavondschool te Oude Tonge- De heer J. A. Ware is herkozen als gezworene van den Heerenpolder. De heer Jac. de Leeuw alhier is ge kozen tot pi. verv. lid in de commissie tot nazien der rekeningen voor de Centrale Veiling Goeree en Overflakkee. DEN BOMMEL Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat het distributiekantoor ge opend is op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag, telkens des namiddags van 6-8 uur. Voor detaillisten zal dit kantoor ge opend zijn op genoemde dagen en op Woens dag van des namiddags 4-5 uur. Alles wet telijke tijd. Door den Burgemeester is ter open bare kennis gebracht, dat het verboden is zich van 11 uur sav. tot des morgens 4 uur buitenshuis te begeven ol te bevin den. Eveneens Is het verboden van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang auto's te parkeeren anders dan op de daarvoor aangewezen plaatsen, t.w. op de kade voor de woning van den heer T. Mosselman en op "den Oostdijk, één vóór en één achter de travaille van den heer M. A. van der Sluijs. Deze verboden zijn uitgevaardigd inge volge artikel 12 der Luchtbeschermingswet en overtreding daarvan zal mitsdien over eenkomstig de bepalingen dier wet worden gestraft. BURG. STAND. Geboren: Johanna Jacoba dochter van J. A. Vervloet en J. Broeders, Izaak, Jacob, zoon van A. van Zanten en A. A. Boelhou wers; Johanna dochter van S. Hameeteman Catharina dochter van N. L. Wesdorp en E. van Putten. Overleden: J. J. van de Swaluw 67 jaar, echtgenoot van Th. H. van 't Erve; Abra ham Kamerling 71 jaar, weduwnaar van P. Appel; Johannes du Pree 24 jaar ongehuwd Hendrilfa Kievit 1 jaar. Gehuwd: Jan van der Meide, 40 jaar en Maria den Braber 33 jaar, H. J. van Sint Annaland 30 jaar en Joh. Hoedemans 27 jaar. Ondertrouwd: L. Diepenhorst 26 jaar en T. Fluit 20 jaar; P. Peute 27 jaar en F. van der Plaat 21 jaar. OOLTGENSPLAAT B. en W. maken bekend dat Woens dag 3 Juli a.s. gelegenheid bestaat tot kos teloos inenting of herinenting, ten huize van Dr. Kramers. Aangifte tot uiterlijk 29 .Juni bij bovengenoemde dokter. Het vee van den landbouwer N. van Vugt is van mond- en klauwzeer genezen verklaard. Tegen A. v. V. is door de rijkspolitie procesverbaal opgemaakt wegens het na 11 uur zich op den openbaren weg te bevin den. Chr. Geref. Predikant te Middelhamis door Ds. W. F. LAM AN VAN HAARLEM. Dinsdagavond 7 uur had voor een volle kerk de bevestiging in het ambt van Ds. H. Visser van Bunschoten, plaats. De gemeente zong Ps. 27 3 waarna Ds. Laman het votum uitsprak en gelezen werd Jes. 52 110. Ds. Laman wees in zijn voorre de op de bijzondere ure, waarin de gemeen te bijeen was om hun eigen Herder en Leeraar in het ambt bevestigd te zien, zulks terwijl buiten het kanon dendert en de vliegmachines ronken en ruischen. (Er was juist een luchtgevecht Red.) Een spra ke Gods! Wat vermenigvuldigen de gedach ten wanneer ook vrtj weer hier staan, want wat is er in weinige weken tijds veel ge beurd! Groot is het voorrecht, dat er uit onzen kring schier niet een wordt gemist, behoudens een enkele, over wie nog onze kerheid bestaat. Wat zouden wij te zeggen hebben, als ons hetzelfde lot had getroffen als in de Maasstad? Spr. wijst er op, dat God is gekomen, en herinnert aan een Zij ner laatste predikaties over de woorden: „Wiens wan in Zijn hand is en Hij zal zijn dorschvloer doorzuiveren. Heeft die sprake Gods ons iets geleerd? Weten we oorlogswinst te boeken? Spr. hoopt dat er zijn mogen, die voor den le venden God leerden buigen en uitroepen: „ik heb tegen U gezondigd." Dan roept ZEerw. den nieuwen Dienaar van harte welkom. In deze oorlogsdagen leest men zoo vaak „het gaat niet door," maar het is een voorrecht dat dit wèl kan doorgaan. De Heere zelf legge door den H. Geest een band aan dit volk en van dit volk een band aan U, opdat er bij vernieu wing worden toegebracht, tot de gemeente die-zalig wordt. Spr. neemt tot tekst: mede in verband met den tijd: Openb. 1 2b en Ie gedeelte van het 16e vers: „ik zag zeven gouden kan delaren...en Hij had zeven ster ren in Zijn rechterhand." ZEerw schreef boven den tekst: „Ambtsbevestiging ondanks alles." I. vanwege den verheerlijkten Chris tus. II. ten nutte van Christus' bruidge meente. III. waarom Christus Zijn gezanten blijft zenden. Na vooraf gebeden te hebben en gezon gen Ps. 147 1 en 5 stond ZEerw. bij ieder dezer punten kortelijk stil. Allereerst schetst hij de liefelijke beelden waarin de Apostel Johannes den Christus gezien heeft: in Bethanië, op den berg verheerlijkt, op de plaats Lythostrotos, Zijn heengaan op den olijfberg, zoodat er van gezegd kan worden, dat Hij Zijn heerlijkheid had aan schouwt, vol van genade en waarheid. En nu, de 90 jaren gepasseerd, als een balling op Patmos, ziet Hij Hem hier in een lang wit kleed, dat afhangt tot de voeten, en omgord aan de borst met een gouden gor del. Hij heeft Hem gezien, kruipend als een spotkoning nü ziet Hij Hem niet in de arbeid van Zijn Middelaarsschap, maar in de rust. De gouden gordel ter hoogte van Zijn borst duidt op rust. Dat zegt wat tot Zijn kerk. Velen vragen zich thans af, wie zal het winnen? Hij zal het winnen, hij heeft het gewonnen en gij volk, zult het winnen! In principe is de kerk reeds in de rust! Daarom is het voor recht zoo groot voor Gods volk, om Hem waarlijk te zien, zoo als Hij is. De brooze tabernakel van Johannes' kan het beeld niet aanschouwen: hij viel als dood aan Zijne voeten. II. Hij is daar, ten nutte van Zijn Bruid gemeente. Hij staat, volgens de tekst, in het midden der 7 gouden kandelaren, wel ke de 7 gemeenten beduiden. De gouden kandelaar was een kunststuk van Bezaliël en Ahollab, waar onze goudsmeden nog niet over zijn uitgedacht. Zeven ziet op de volmaaktheid; het particulirisme van het Jodendom had plaats gemaakt voor het uni versalisme; de kerk des Heeren zou gevon den worden in alle windstreken der aarde, vanwaar Hij al de vrijgekochten zal binnen halen, die zullen uitroepen: Gij hebt ons Gode gekocht met Uw dierbaar bloed. III. Christus blijft Zijn gezanten zenden. De zeven sterren de zeven Engelen of Dienaren zijn in Zijn rechterhand. Spr. geeft een definitie wie werkelijk Dienaren zijn. Ze zijn tweemaal geroepen: eens uit de duisternis tot Zijn wonderbaar licht, ten 2e om ultgestooten te worden in Zijn wijngaard. Het zijn sterren: ze zijn lichtdragers, geen lichtbron. Van licht uit ziohzelif is geen sprake, dat zal iedere waar lijk geroepen Dienaar voor God in ootmoed erkennen. Méér een ster tóch een ster! Maarnietshebbend, tóchhij krijgt het, alles buiten zichzelf. Die sterren han gen niet los, anders werden het dwaaister- ren. Ze zijn in zijn rechterhand gevat. Hij heeft de leiding. Zalig die als een ster ge bruikt wordt, zalig volk, dat door de ster ren wordt bediend als door Christus, Wiens werk in hen doorstraalt. Na het zingen van Ps. 89 7 paste Ds. Laman het gesprokene nader toe en hoop te, dat onder de bediening van Ds. Visser paarlen zouden worden gehecht aan Jezus' Middelaarskroon. Daarna ging ZEerw. tot de bevestiging over en las het formulier. Plechtig klonk het: ,,Ja ik, van ganscher harte." In hartelijke bewoordingen werd de nieuwe Leeraar toe gesproken, waarop de gemeente hem staan de toezong Ps. 20 1. Ook de gemeente werd door den vorigen Leeraar ernstig toegesproken, waarna de dienst werd beëindigd. De intrede. Voor een stampvolle kerk had Donder dagavond 7 uur de intrede van Ds. H. Vis ser plaats. De dienst werd aangevangen met het zingen van Ps. 25 2, het votum van den Leeraar, waarna gelezen werd 2 Cor. 5 11 tot einde. Daarna deed Ds. Visser de mede- deeling, dat de bevestiger, Ds. Laman en zijn Echtgenoote plotseling naar Haarlem waren geroepen, omdat aldaar, in de nabij heid van zijn woning een bom-aanval was geweest, waarbij 3 dooden waren te betreu ren. Gelukkig waren zijn kinderen ge spaard. Spr. bad hem toe, dat de Heere hem vergezellen en bewaren mocht. Tot tekst koos spr. 2 Cor. 5 19-20 en ging daarna voor in gebed. In zijn voorrede haalde spr. aan, hoe de geschiedschrijver Plutarchus verhaalt dat de wijsgeer The- mosthocles den koning Athmetos beleedlg- de en daarom naar een onherbergzaam oord verbannen werd. Hoe hij ook smeekte vrijgelaten te worden de koning was niet te verzoenen. Langs een geheime weg wist de wijsgeer zich echter in het paleis te laten opsluiten, waar hij 's korangs eenige zoon in zijn armen nam, .zich voor diens voeten neerwierp en in naam. van zijn zoon om, ver geving vroeg. Dit moest de koning ver murwen en hij schonk hem gratie. Wij, aldus spr., hebben niet een aardsch koning beleedigd, maar de God van hemel en aarde. Hoe zullen wij daarmee weer in een verzoende betrekking geraken? Spr. komt daarmede tot zijn tekst, dat God in Christus de wereld is in zichzelf verzoe nende en neemt tot thema „De verzoeninig met God." I. gegrond in God. II. verworven door Christus. III. Gepredikt door zijn knechten. Vooraf werd gezongen Ps. 32 1-3-4. I. Hem zij de heerlijkheid en: God zij altoos op 't hoogst geprezen, mag wel wor den uitgeroepen, aldus spr., dat God het nog laat prediken, dat Hij in Christus is de we reld met Zichzelf verzoenende. In God, die één is in Wezen en drie in Personen. En de wereld Niet voor alle inwoners der aar de, maar de wereld zijner uitverkorenen. Spr. stelt het schrille contrast. God de vlek keloos heilige, die Zich inlaat met een gansch zondige wereld. Hij deed dat, naar zijn gansch souvereln, vrijmachtig welbe hagen. Hij wist wat zijn maaksel was. Hij wilde niet dat ze zouden verloren gaan. In de Raad des Vredes, werd het gegrond in God, waar de Heilige Geest op Zich nam het toe te passen in de harten van Zijn volk. Dat besluit zou worden uitgewerkt in de tijd, in de moederbelofte beloofd, kwam de Christus in de volheid des tijds om voor de Zijnen de schuld en zonde weg te dra gen en te doordragen. II. Zoo is die verzoening met God ver worven door Christus. God is vertoornd. Hij eischt ten Ie betaling en ten 2e leven naar Zijn Wet. Dat is in der eeuwigheid onmo gelijk. Door ons of voor ons moet betaald met den eeuwigen vloekdood. Was het al mogelijk, indien wij het zelf moesten doen, wij kwamen nooit aanbetaald. En leven naar Zijn Wet, wie kan het? Gods kind ENGELSCHEN WERPEN EEN BOM TE DIRKSLAND. Uit een Engelsche vliegmachine is heden nacht aan de ha venzij de te Dirksland een lichte bom geworpen. De bewoners werden vanzelfsprekend hevig uit hun slaap opge schrikt. Gelukkig werd niets geraakt en niemand getroffen. Wij kunnen niet begrijpen wat de Engelschen met dit spel beweegt, open dorpen en steden te bombardeeren, waarbij reeds zooveel dooden te betreuren zijn. Dat ha4 hier ook kunnen zijn. Wij raden de bewoners van ons eiland aan bij het naderen van Engelsche vlieg machines zich niet op straat te begeven, maar dekking te zoeken. De oorlog is geen kijkspel. moet uitroepen: 'kBen van Uwe wet te schenden, krom van lenden. Spr. wijst op de oneindige goedheid Gods, dat Hij Zijn Eengeboren Zoon als Borg naar de aarde zond om voor Zijn gekenden genoeg te doen aan de gerechtigheid Gods. Dien Christus der Schriften, dat Licht der wereld, die aanbieding des Evangelies wil God nu nog laten prediken door zijn knechten. Dat wij aldus spr., zooals uw oud-leeraar zei, méér een ster zijnde voor U zouden wegzinken om U de Zonne der Gerechtigheid des te levendiger voor oogen te stellen. III. Gepredikt door Zijn knechten, die Hij de bediening der verzoening gegeven, heeft. In de grondtekst staat eigenlijk „toebetrouwd." Dat de gemeente van Mid delhamis ons zóó ontvangen mocht, als een gezant, een ambassadeur van Christus' we- ge! Zie echter niet op ons: laat U met God verzoenen! Laat U zaligen dat is moei lijk. De mensch wil zoo gaarne doen, ac tief zijn. Zich laten zaligen, die passiviteit staat hem tegen. Is men begonnen te wer ken, hoopt spr., dat men werkende uitge werkt, uit ons doen worden uitgeslagen, om ons te laten zaligen en bedienen door dien dierbaren Borg. In een toepasselijk woord richt ZEerw. zich tot de gemeente met de heerlijke op wekking: Laat U met God verzoenen. Het houdt in dat wij de verzoening missen. Spr. richt zich persoonlijk tot die de breuk tus- schen God en de ziel niet kennen, om de verzoening deelachtig te worden. Tot de aangeslagenen om te bidden om ontdekkend licht, tot die de ontsluiting kennen dat Christus zich in zalige Persoonsvereeniging wil wegschenken en tot het meer-bevestigd volk. Hij dankt zijn bevestiger Ds. Laman, oud- Leeraar der gemeente, die helaas niet aan wezig is en bidt hem Gods zegen toe in Zijn ambtelijk werk. De consulent Ds. Groen en de afgevaardigden der classis Rotterdam konden niet aanwezig zijn wegens de Par ticuliere Synode. Hij hoopt in dit ressort tot heil van Gods Kerk saam te werken. Verder spreekt ZEerw. de kerkeraad toe en hoopt zoowel met de ouderlingen en dia kenen nauw te worden verbonden. „Alleen door Gods gene is het, dat vrij elkaar hier mogen ontmoeten, valle de mensch er bui ten, zegt spr; en geve Hij, dat alle arbeid moge zijn tot heil van Zijn Sion, Catechisanten, koster en orgelist werden eveneens toegesproken. De Burgemeester en Wethouders waren wegens ambtsbezig heden verhindert. ZEerw. sprak wel de ge meente-secretaris de heer Bloot toe, en hoopte dat de burgerlijke gemeente naar Gods Woord zou worden bestuurd. De hoof den der Chr, Scholen zoowel te S'dijk als MiddeUiarnis werd Gods zegen toegebeden op hun arbeid als ook de Besturen. Ontroerend was de toespraak tot de ouders van ZEerw., waarbij hij aanhaalde hoe over het lot van zijn oudste broer, wel ke in Duinkerken als militair was scheep gegaan, en op welk schip een bom was ge worpen, de grootste onzekerheid was. Nog is er hoop, aldus spr., maar heeft de Heere het anders gewild, giete Hij balsem in de wonden. Zich richtend tot de gemeente van Mid delhamis dankte hij allen, voor de aange name verwelkoming van hem en zijn gade. De pastorie stelde hij voor de gemeente open en hij hoopte dat Gods volk ook hem zou open en leeg bidden, om hen met de schatten van Christus' vol te prediken. Ouderling Mans roemde in de weldaden dat God de weg gebaand had, dat de leeraar zich zoo hartelijk aan de gemeente kan ver binden. Hij bad hem namens Kerkeraad en Gemeente toe, dat hem in de ambtelijke be diening alles ,zou worden geschonken wat hij noodig had, uit de eeuwige volheid, die in Christus Jezus is. Staande liet spr. toe- .zingen Ps. 90 9. Ds. Visser eindigde met dankzegging en zingen van Ps. 72 het laatste vers; Toen ZEerw. de kansel verliet viel het orgel en de gemeente in: „Dat 's-Heeren zegen op U daal." Hiermede was deze plechtigheid beëin digd. DE ZOMERUITVERKOOPEN KUNNEN DOORGAAN. Volgens het Hbl. heeft de overheid op daartoe gedane informatie te kennen gege ven, dat het niet in haar voornemen ligt de gebruikelijke en wettelijke zomeruitverkoo- pen aan andere dan de thans geldende be palingen te onderwerpen, zoodat deze zo- meruitverkoopen kunnen doorgaan. De win keiiers zullen dus van half Juli tot half Augustus kunnen uitverkoopen, doch uiter aard zal de ■uitverkoop wegens distributies en beperkende verkoopsbepalingen niet den gewonen vorm aannemen. Het blad heeft vernomen, dat getracht wordt van de overheid toestemming te ver krijgen tot ontheffing van de beperkende bepalingen ten aanzien van textielgoederen, voor zoover die uitsluitend als seizoengoede ren te kenschetsen zijn en waarvan de ver koop na afloop van den zomer ten einde is, goederen die dus ongeschikt zijn voor ge bruik in andere jaargetijden dan den zomer. Hierover moet nog uitsluitsel worden ver kregen. De navolgende samenstellingen hebben wij steeds In voorraad: Noteeringen zijn: Eiwitarm weidemeel v. rundvee L 7 f 8.50 Eiwitarme weidekoekjes L 8 f 8.20 Eiwltarme weidebrokjes L 8 lE 8.90 Koekjes voor paarden A 2 f 9.50 Brokjes voor paarden A 2 f 9.10 Mengmeel voor varkens tot 505 kg. C f 9.40 idem boven 5 kg. D f 9.50 Ochtendvoer voor kippen en eenden Gif 10.35 Gem. Graan voor kippen H f 9.50 Volledige pluimveekorrel K f 10.10 ZAAIZADEN. In verband met de gewijzigde veevoeder positie van ons lE>nd zal er voor dit seizoen allicht meerdere vraag komen naar stop pelgewassen. Wij hebben voor directe le vering nog af te geven: Negro wikken origineelf28. Negrowlkken Nabouw geruimd Winterwlkken, Vicia Villosa f 22.50 Mergkoolzaad Escofar f 80. Rood klaverzaad, N.- Pransch f 66. Idem, Hongaarschf 75. Idem, Ger. Maas Klaverzaad i46. Luzern Klaverzaad, Provencer if 80. Geel Hopperups Engelsch f 46. Geel Hopperups Luxemburgsch f 48. BESTRIJDINGSMIDDELEN EN DIVERSEN. Kopersulfaat f 23.50 Sodex f 9.— Kupfer Bayer f 85.— Öerrispoeder, 5% Rotonon f 180.— Blndertwine 330 M loopl. f 41.— LANDBOUWWERKTUIGEN. Voor alle soorten landbouwwerktuigen vrage men ons prijs, wij kunnen practisch alle werktuigen leveren, speciaal vestigen wij Uw aandacht op de aanschaffing van Sproeien Graanbouw werktuigen. MIDDELHARNIS Openibar© vergadering vaii den Raad der gemeente MIDDELHARNIS op Vrijdag 28 Juni, des nainUddags 3.80 u, 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling bedrag der uitgaven over 1939 voor het U.L.O. en het L.O. (art. 55 ter der L.O. wet 1920.) 3. Wijziging rekening 1937. 4. Wijziging begrooting 1939. 5. Vaststelling besluit tot deelname in het aandeelenkapitaal der N.V. E.M.G.O. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor steunverleening B. 1940. 7. Verwisseling pandbrieven tot beleg ging van waarborgsommen. SOMMELSDIJK De verstrekking van vleesch en ge hakt In blik aan werkloozen en armlasti gen is stopgezet. De goedkoope margarine en het vet is volgende week verkrijgbaar bij den winkelier A. van der Veer. De collecte voor de Diaconiën in de geteisterde streken gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f 300.-. BURG. STAND Geboren: Dirk zoon van Aren Leendert Bom en Maria Robijn. DIRKSLAND Woensdagmorgen ontlastte zich bo ven, en nabij deze gemeente een onweersbul welke plaatselijk met veel hagel gepaard ging, waardoor op sommige plaatsen voor al ten Westen dezer gemeente schade aan de veldgewassen is toegebracht. OUDDORP Ds. J. Hovius Hervormd Predikant alhier heeft bedankt voor het beroep naar Wierden. Dit zal een groote vreugde zijn voor de gemeente Ouddorp dat haar herder en leeraar nog bij haar blijtft. De heer Chr. van den Heuvel arbiter in het arbeidsgeschil in het landbouwbe drijf alhier, heeft voor het jaar 1940-1941 de loonen van de vaste arbeiders gehand haafd, maar de loonen van de losse arbei ders voor het tijdvak van 18 Juni 1940 tot 1 April 1941 met 10 et. per dag verhoogd. Door huis aan huis bezorgde circulaires heeft de Burgemeester dezer gemeente de bespuiting van aardappelplanten tegen de coloradokever bevolen. De eerste bespui ting met loodarsenaat moet plaats vinden in het tijdvak van 1 tot en met 11 Juli 1940 de tweede bespuiting van 18 tot en met 27 JuU 1940. Het benoodigde lood- en calsiumarsenaat kan door belanghebbenden worden afge haald voor. bespuiting van de aardappelen op Vrijdag, Maandag en Dinsdag a.s. en wel vanaf des namiddags 19.30 uur tot 21.30 uur (torentijd) bij P. C. Breen Czn. Wijk A 36, alhier. Men vestigt er de aandacht op dat het distributiekantoor in deze gemeente des morgens van 9 tot 12.30 uur voor het pu bliek geopend is, des namiddags is het voor het publiek gesloten. Door de geringe omzet in het garna- lenbedrijf, zijn deze week weer verscheidene visschers niet uitgevaren, daar zij geen be stellingen hadden, bleven zij in de haven. Donderdag zijn de visschers allen uitge varen en kwamen reeds zeer vroeg op den middag mét een goede vangst binnen. De stranddrukte is dit jaar van ge ringer omvang dan vorige jaren. Het strand is geheel vrij, ook kan men vrij zeebaden, doch door de omstandigheden zullen velen hun vacantie niet elders door kunnen bren gen. Voor het pensionbedrijf hetwelk de laatste jaren in deze gemeente zeer was toegenomen beteekent dit een ifinancieele achteruitgang. De belanghebbenden worden er aan herinnerd hun aanslag ingevolge de Waren wet ten gemeentehuize te voldoen. Dè ter mijn is reeds verstreken. LANDBOUWERS, ZAKENDOENDEN, voor Uw l V \J\Ji. »J vv l (aangifte etc.) is het N U tijd een f jaaroverzicht en rapport uit Uw be- j drijf te doen opmaken. Eischt daar- i voor uitsluitend deskundige behande- f ling. BELASTINGEN - BOEKHOUDING - ACCOUNTANCY. (Ook voor de Zeeuwsche eilanden.) NIEUWE TONGE Het zoontje van B. T. kwam zoo ern stig te vallen dat hij een hersenschudding bekwam en geneeskundige hulp noodzake lijk was. In de vacature van wijlen P. Klap- muts is tot ouderling gekozen den heer J. Luchtenburg. Woensdag reed de arbeider T. de G. op den Stovendijk met een span paarden van den hoogen dijk. Met eenige materieele schade hep het ongeluk goed af. Oude rijwielplaatjes kunnen evenals vorige jaren ingeleverd worden bij mej. N. de Wachter ten bate van de T.B.C lijders. BURG. STAND. Overleden: Johanna van Heemst 63 jaar echtgenoote van D. J. Breesnee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3