De Volkenbond. Verkoopingen Buitenland BINNENLAND Marktberichten Kerk en School PREDIKBEURTEN ZEELAND Centrals veiling^Middelharnis Zooals onze lezers bekend is, zijn wij im mer tegenstander geweest van den Volken bond. Ons is dit vaak kwalijk genomen. Heel goed herinneren wij ons nög, hoezeer in enkele kringen men zich ergerde, over het feit, dat wij ons stelden tegen het propageeren en' het invoeren van een Volkenbondsdag. De hoofdoorzaak waarom wij ons ertegen verklaarden, was dat het fundament waar op gebouwd werd, niet deugde. God, en Zijn Woord, Zijn instellingen en Zijne rechten werden niet erkend. Ja, zelfs het beslag daarvan; gerechtigheid, welke toch alleen een volk verhoogd; werd er niet gevonden. Beschaamd moeten wij staan, dat wij niet nog meer liiertegen hebben geageerd, al len hoon en smaad ten spijt. Want wat wij dezer dagen lazen in het dagblad „De Standaard," deed ons verwon derd staan. Op 11 Juni schreef dit blad, over het feit dat Frankrijk en België vaak getuigen geweest zijn van groote volkenworstelin- g:en. België het wordt het slagveld van Europa genoemd. Dan gaat de Standaard verder en schrijft: ,,En het is toch beschamend, dat 20 eeuwen na Caesar nog de weg niet ge- „vonden is ter voorkoming van deze botsingen. Wat men op dit gebied 20 „jaar geleden heeft beproefd, heeft „eer bijgedragen,' tot het „uitbraken van dezen oor- „lo.gf dan tot voorkoming „er van. ,,Niet de bedoeling die was goed ge- ,,noeg toen men den Volkenbond in het leven riep. Maar de nalatigheid, om tijdig de verdragen van 1919 te her- ,,zien heeft Europa opnieuw in de ellen- ,,de gestort." Lees nu eens aandachtig wat hier ge schreven staat. Het Volkenbonds werk inplaats van den oorlog uit te bannen o'ï te voorkomen nooit geen oorlog meer eer een bijdrage tot het uitbreken van dezen oorlog. En aan deze bijdrage heeft ook Nederland jaar in jaar uit zijn tonnen gouds geofferd en hebben zijn staatslieden, door alles heen de knie gebogen voor dien afgod. De weg nog niet gevonden, staat er. Doch de Standaard weet dien weg toch wel? Luister anders naar den dichter Da- costa, deze durfde het toe te roepen Oranje en Nederland hoor! Hoor, luister, schenk mij üw aandacht, hier is de weg tot Uw tijdelijk en eeuwig- welzijn. Jaren geleden hoorde schrijver de heer v. Leeuwen uit de Ned. Herv. Kerk te Schoonrewoerd eens te Dordrecht predi ken. Deze .zeide toen, omdat er in die dagen veel over de moeilijkheden waarin Europa verkeerde gesproken en geschreven werd het volgende. Indien er nu te Geneve, als de Volken bond vergaderd, eens een afgevaardigde was, welke zeide: „Voorzitter, hier heb ik een boek, waarin de weg en de oplossing- aangewezen wordt, van al de problemen waarmede wij nu geen raad weten. De Be steller van de wetten die daarin worden verkondigd is ,,Hij, Die de hemel en de aarde ge- schapen heeft, met al wat op en ,,in dezelve is, en Die ze tot op den ,,dag van heden nog onderhoudt. ,,De Wetgever is Hij, in Wien wij „leven en ons bewegen en bij Wien „alle volkeren „minder z^ijn dan niet en ijdelheid. ,,Hij heeft het betuigt dat indien ,,wij in Zijne wegen wandelen, wij vrede en voorspoed zouden hebben „maar zoo niet, dan zou Hij „lachen in ons verderf en „spotten als onze vreeze ,,komt." Hij vroeg, wie durft die weg, de eenige weig, den volkeren voor te houden? Hebben dat de Nederlandsche afgevaar digden aangedurfd? Daarom beschaamd zouden wij moeten zijn ovejr onze dwaasheid, want betreffende den Volkenbond is toch ook in vervulling gegaan. Beschaamd moeten we.zen allen, die de beelden dienen, die zich op afgoden beroemen. De Volkenbond was wel geen letterlijken afgod, maar is als een afgod vereerd en aangebeden. (Zie ook Jerem. 10.) Aangiften voor de verkoopingen van veldvruchten te Ouddorp en te Stellendam worden ingewacht vóór of op Maandag 1 Juli, ten kantore van Notaris van den Berg. De verordening, waarbij o.m. het vereenigingsweKen en het hojiden van vergaderingen wordt geregeld, waarbij aan de vijf procu reurs-generaal in ons land vèr-strekkende bevoegdheden worden verleend, heeft al lereerst ten doel de openbare orde en veilig heid te handhaven, zooals dat zoowel door de Duitsche als door de Nederlandsche au toriteiten uitdrukkelijk wordt verlangd. De vijf procureurs-generaal bij de Gerechts hoven in Nederland zijn: mr. A. Brants, den Haag; mr. dr. J. A. van Thiel, Amster dam ;mr. J. A. de Visser, Arnhem; mr. E. L. M. H. baron Speart v. Woerden, den Bosch en mr. D. ReiUngh, Leeuwarden. Lawines van aanvragen voor te houden vergaderingen bereiken deze procureurs-ge neraal, wat echter niet juist is. Men be hoeft om een vergadering te houden slechts mededeeling daarvan te doen, 7 dagen vóór den datum, dat men die zal houden. Komt er geen afwijzende beslissing', kan de ver gadering- voortgang- vinden. Komen er be zwaren, is de vergadering onherroepelijk verboden. Eenzelfde gedragslijn moet ge volgd, als men een vereeniging -wil oprich ten. Zes weken vóór de oprichtings-verga- dering moet men er mededeeling- van doen. (schriftelijk, niet op zegel). Eventueele be zwaren der procureurs-generaal zullen zich uit den aard der zaak in hoofdzaak richten tegen vereenigingen met een poli tiek doel. De Burgemeesters zijn voor bevoegdhe den geheel uitgeschakeld, al blijven zij de verantwoording hebben voor de openbare orde in de gemeente. Uitzonderingen zijn er ten aanzien van vergaderingen met een zuiver godsdienstig of artistiek karakter en voor besloten ge zelschappen, al zijn er enkele punten, die nader overleg eischen. De vraag rijst, wat is een besloten ver gadering? Br kan echter een soepele toe passing worden verwacht. Men zal blijk geven van een ruime opvatting, indien geen gevaar bestaat voor verstoring van de openbai'e orde. Rotterdam voor henlieden. Vijf vestigingen. Rotterdams' za- jaar geen nieuwe TERUGGEKEERDE KRIJGSGEVANGE NEN VRAGEN EEN DANKDIENST. Militairen uit Vlaardingen, die in Duitsch- land in krijgsgevangenschap hebben ver toefd, hebben aan den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente in hun woonplaats ver zocht een dankdienst voor hun behouden terugkomst te willen houden. Zij hadden de afspraak daartoe gemaakt, toen twintig soldaten uit Vlaardingen elkander in één gevangenkamp levend Weerzagen. Teneinde de Rotterdamsche zakenlieden die thans een moeilijken tijd doormaken te vrijwaren voor concurrentie van buiten de stad gevestigde ondernemingen, stellen B. en W. den raad voor een verordening- goed te keuren waarbij het aan personen en ondernemingen, die niet op 9 Mei j.l. te Rot terdam gevestigd waren, voor een termijn van vijf jaar verboden zal zijn te Rotter dam een beroep o^f bedi'ijf uit te oefenen. De Kamer van Koophandel zal hierbij van advies dienen. De verordening zal onmid dellijk na afkondiging in werking treden. Overtreding van het verbod zal worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Met het opsporen van overtredingen zijn belast de gemeente-po- litie en de daartoe aangewezen ambtenaren van den gemeentelijken technischen dienst, die vrijen toegang zullen hebben tot alle plaatsen, waar een beroep of bedrijf wordt uitgeoefend of waar een filiaal of bijkan toor van een zaak gevestigd is. (N.v.d.D.) Nederlandsche Ikpideren naar Oostenrijk. Voorbereidingen worden getroffen voor het zenden van Nederlandsche kinderen naar Oostenrijk en wel meer in het bijzon der naar de streek Ober-Donau. Het is de bedoeling kinderen uit alle streken van Ne derland aan deze bijzondere ,,vacantie- tour" deel te laten nemen, doch wel in het bijzonder kinderen uit ki-ingen, welke door de krijgsbedrijven hebben geleden. Daar de reis naar den Ostmark van vrij langen duur is, zal men zekere leeftijdsgrenzen moeten stellen, welke ongeveer liggen tus- schen acht en veertien jaren. De kinderen zoo vernamen wij, zullen in tehuizen, hotels en ook bij particulieren worden opgenoi-nen en onder voortdurend toezicht staan. CONSEQUENTIES VOOR NEDERLAND. Nederland en Groot-Duitschland In een artikel in de „Deutsche Zeitung für die Niederlanden" kwam o.m. het volgen de voor: Nog is het niet te laat, tot inkeer te ko men en het roer om te gooien. D.w.z. dat die kringen, waarin rnen tot het laatste oogenblik niet heeft kunnen nalaten, in de richting van Engeland te lonken, .zich thans door de kracht der feiten laten overtuigen en hun koers,- die het land naar den onder gang dreigde te voeren, wijzigen. Ook hun, die tot de meest verblinden be hoorden, moet het thans duidelijk zijn, dat de totstandkoming van het Nieuwe Europa, onder leiding van het Groot-Duitsche Rijk en het fascistische Italië, bezig is, zich te voltrekken. Dit houdt in, dat Nederland zijn plaats inneemt aan de zijde van het Groot-Duitsche Rijk. Dit beteekent, met an dere woorden, dat de bevolking van Neder land dien weg zal betreden aan de zijde van het Rijk. Men behoeft zich op het oogenblik in verschillende Nederlandsche kringen niet bezorgd te maken over den toekomstigen loop der dingen, indien men slechts tijdig het noodige inzicht heeft ge kregen in den staat van zaken. De gelegen heid staat nog open, om het roer om te gooien en te streven naar verdere ontwik keling, ten nauwste voeling houdend met het Groot- Duitsche Rijk. Het komt er slechts op aan, zich den werkelijken toestand te realiseeren en niet langer de oogen te sluiten voor de werke lijkheid. Dit sluit in, dat verschillende ver ouderde begrippen moeten worden prijs ge geven. Vroeger heeft men geschermd met woorden, die een slag in het aangezicht van de feiten beteekenden. Daartoe behoort ook de houding, d,ie hem vroeger, en voor een deel nog op dit oogenblik, heeft aangeno men tegenover dat deel van het Nederland sche volk, dat reeds lang tot een beter in zicht van den loop der dingen was geko men en naar samenwerking- met Duitsch- land streefde. Men heeft deze lieden kort weg als „landverraders" ter zijde willen schuiven. Thans evenwel is het duidelijk geworden, wie het beste inzicht hebben ge toond. In dit vuir, waarin de- wereldgeschiedenis wordt gemaakt, is het te hopen, dat de be volking van Nedei-land zal inzien, in welke handen haar belangen het beste zijn ge waarborgd, evenals de toekomst en de po litieke beteekenis van haar land. NACHTELIJK BOMBARDEMENT OP DEN HELDER. Volgens de berichten is de marineplaats Den Helder van Maandag op Dinsdagnacht ernstig geteisterd door een bombardement. Vrijdagmiddag- j.l. hadden Engelsche bom menweriDers reeds een aantal brand- en ex plosieve bommen in Den Helder laten val len, welke enkele verwoestingen, hoofdza kelijk in burgerwijken, hebben aangericht, doch dit had geen vergelijk met het bom bardement van Maandagnacht, hetwelk van ongeveer half twaalf tot 's-morgens i uur heeft geduurd. De plaats Den Helder was voorheen Neder- iandsch voornaamste vlootbasis. Het bezit sterke forten zoowel aan zee als aan land- zijde, benevens een groote marinewerf waar vervaai'diging van verschillende materialen plaats heeft of herstellingen kunnen wor den gedaan. Het schijnt dat in hoofdzaak deze werf het doel moet geweest zijn van het bombar dement teneinde de werf zoo mogelijk on bruikbaar temaken. Behalve op of in de buurt van de militai re doeleinden is een groot aantal bommen, men spreekt van een paar honderd, terecht gekomen midden in de stad welke daar een groote verwoesting en ontsteltenis hebben aangericht. Een aantal branden brak uit en alhoewel het bluschmateriaal ruim aanwezig was, toch kon de brandweer alle vuurhaarden niet bereiken en is er nog veel door brand verwoest. Het aantal dooden kan nog niet nauw keurig worden opgegeven. Woensdag waren er reeds zes en dertig dooden en twee en twintig ernstig gewonden doch dit aantal zal zeker nog wel iets stij gen. Zoo ziet men dat de verschrikkingen van de oorlog ook van ons land nog niet zijn ge weken, en dat objecten waarvan Engeland vermoedt dat ze nog van eenig nut der Duitschers zouden kunnen zijn, aan geva ren vanuit de lucht bloot staan, zolang de strijd zich in het huidige stadium bevindt. OFFICIEEL BERICHT VOOR HOUDERS VAN MOTORRIJTUIGEN. De Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen te Middelharnis vestigt er den aandacht op, dat aan houders van motor rijtuigen, waarvan de belastingkaart is ver loopen, voorloopig niet meer ambtshalve een aangifte-formulier voor een nieuw tijd vak wordt toegezonden. Belanghebbenden zullen er dus zelf op moeten toezien, of hun kaart is veiloopen. ETTEN, 26 Juni 1940. De aanvoer op de heden alhier gehou den veemarkt bedroeg 205 stuks. De aanvoer van melkvee was normaal, de handel matig en de prijzen vast. De aanvoer van muntig vee was ruimer, de handel bijzonder levendig en de prijzen hooger. De aanvoer van jong vee was gewoon, de handel redelijk en de prijzen stijgend. De aanvoer van vet vee was voldoende, de handel zeer vlug en de prijzen vast. De aanvoer van biggen was voldoende, de handel vlot en prijshoudend. Prijzen: Kalf koeien van f 150260; kalf- vaarzen van f 130240; melkkoeien van f 160260; mager vee van f 120180, gras kalveren van f 4095; vet vee van f 0.32 0.44 en biggen van f 18—23 per stuk. Veiling van Dinsdag 25 Juni 1940. Jecunda (met dop) f 12.9013.20, Jecunda (zonder dop) t 9.50—12.40; Madame Matot f 11.------12.90; Roode bessen f 9.9010.30, alles per 100 pond. Veiling van Woensdag 26 Juni 1940. Postelein f 5.6.70; Peulen f 13.10—21.40; Stamdoppers f 8.—9.70; Eerstelingen f 5.50 —6'.—; Present f 7.10—7.90; Tomaten f 27 —29.—, alles per lOOK.G. Natuursla f 1.-----^1.30; Bloemkool f 7. 11.50; Bloemkool stek f 2.2.10; Komkom mers f 8.70—9.10; Perziken f 4.908.40. alles per 100 stuks. Bospeen f 5.8.20; Kroten f 2.202.70; Sjalotten f 2.302.50, alles per 100 bos. Aardbeien f 8.60—13.30; Roode bessen f 4. —7.90; Frambozen f 30.20, alles per 100 pond. Veiling ivan Donderdag 27 Juni 1940. Kipeieren 50 kg. f 3.36; Kipeieren 56—58 kg. f 4.08—4.34; Kipeieren 59-60 kg. f 4.39 4.49; Eendeneieren f 3.503.55 per 100 stuks. Aardbeien f 8.20—12.60, Roode bessen f 6.50 —6.90 per 100 pond. Aan onze aanvoerders! In verband met het feit, dat door het wasschen van groenten in slootwater ge vaar kan ontstaan voor het uitbreken van besmettelijke ziekten, deelen wij U mede, dat het in het vervolg verboden is om gewasschen groenten ter veiling aan te voe ren. De Directeur, H. VAN HEEST. Dinsdag j.l. 's nachts om 1.35 uur zijn de vijandelijkheden gestaaikt tusschen Frankrijk, Duitschland en Italië. 15 Mei capitulatie van Nederland 28 Mei capitulatie van België 10 Jvmi capitulatie van Noorwegen 25 Juni wapenstilstand met Frankrijk. Wie had zulk een snel verloop verwacht? Generaal Pétain heeft de voorwaarden hard, maar niet onrechtvaardig- genoemd. Frankrijk blijft voor ongeveer twee derde deel bezet. De geheele kust van België tot Spanje blijft in Duitsche handen. Verder het Noordelijk deel van Frankrijk ongeveer ten Noorden van de lijn Genève-Tours. In dit Nooi-delijk deel liggen de Fransche mijnen, ijzererts en steenkool en zijn de voornaamste industriën gevestigd. Het geheele leger moet ontwapend wor den. De koloniën moeten hun strijd staken en de vloot moet v/orden opgelegd onder controle van Duitschland en Italië. Duitschland moet, zooals te begrijpen is, de zekerheid hebben, dat Frankrijk niet we der de wapenen opneemt en daarom alles moet worden uitgeleverd. Alleen eenige po- litietroepen voor orde en rust blijven ge handhaafd. Duitsche krijgsgevangenen zijn direct vrij gelaten, de Fransche krijgsgevangenen ko men eerst vrij na afloop van den oorlog. Deze maatregelen zijn thans voorloopig genomen, verdere punten zullen worden be kend gemaakt bij het sluiten van den vrede. In hoeverre de koloniën alsmede de vloot welke buitengaats is, de bevelen van het moederland zullen gehoorzamen, is nog niet bekend. Generaal Petain heeft een paar maal tot het Fransche volk gesproken en de reden, uiteengezet, waarom Frankrijk zich moest overgeven. In een dezer redevoeringen heeft hij ge zegd, dat Frankrijk nu een half millioen soldaten minder had dan in 1917, en toen had het reeds 3 jaar oorlog gevoerd. Engeland streed toen met 85 divisies in Frankrijk en nu slechts met tien. De voorziening- met modern, geschikt ma teriaal was zeer slecht. Daarom, toen een maal het front ineenstortte was er geen redding meer mogelijk. Bij de mededeeling van deze gegevens, zeggen we onwillekeurig, hoe is het mo gelijk. Vorige week schreven wij over een mee- ningsverschil omtrent de verdediging van Frankrijk, en de gehouden redevoeringen werpen hierop een eigenaardig licht. Frankrijk en Engeland hebben zich in gesteld op den verdedigingsoorlog, omdat zij niet gereed waren. De Maginot-linie en de blokkade moesten en zouden het doen. Voor het geval dat Duitschland door Nederland, en België zou trachten Frankrijk binnen te vallen, had men troepen beschikbaar om hulp te bieden. Wij weten het verloop en toen de slag in Vlaanderen verloren was, durfde Engeland geen millioen mannen of meer naar Frank rijk sturen, uit vrees, als het misliep, dan niet tegelijk zelf overwonnen te zijn. Zoolang- en zooveel mogelijk Engeland vei lig stellen, want als Engeland wint, dan moet Duitschland het bezette gebied terug geven. Hierin schuilt waarheid maar waar lig gen dan de grenzen, waar men alle krachten moet beproeven. Het is steeds gebleken en het was ook de grief in den vorigen oorlog dat Engeland niet dat gedeelte inzette, wat verwacht mocht worden, en zie nu eens de verhouding. In 1917 streden 85 divisies in Frankrijk in 1940 slechts 10 divisies. Welk een verschil. Niet van meet af aan alle krachten ingezet, maar de vijand onderschat en te veel vertrouwd dat de tijd zou strijden. Men zou geleidelijk aan den tijd krijgen om aan te vullen wat ontbrak. En nu, door die verkeerde tactiek, is Engeland een machtigen steun kwijt. Polen, Noorwegen, Nederland, België, Frarikriijlk, terwijl de andere bondgenooten en bevriende landen niet durven bijspringen. Turkije blijft buiten den oorlog. Egypte wacht even eens. Amerika acht den tijd nog niet ge komen, want het is niet klaar. Zoo staat Engeland alleen en stelt zich in uitsluitend op de verdediging Aanvallen kan het niet, daartoe is het te zwak en kan het niet voldoende kracht ontwikkelen. De hoop is alleen daarop gevestigd een e.v. aanval te kunnen wederstaan. Nu de bondgenooten, de een na den ander weggevallen zijn, kan Duitschland al zijn krachten inzetten voor den aan-vial op Engeland. Het leger wordt daartoe niet alleen ge organiseerd, maar ook de geheele industrie daarop ingesteld. Vele belemmeringen zijn daardoor opgeheven. Twee grootmachten bereiden zich voor, zoowel op het veld, te water als in de lucht, zich met elkander te meten en voor goed met elkander af te rekenen. AI zet Engeland door, het doet het met een bevend hart, want misgeslagen is alles verloren. Thans gaan er geruchten, dat rondom minister Chamberlain zich een groep par lementsleden verzameld welke die laatste krachtproef niet aandurven. De steden ver woest, duizenden bij duizenden menschen- levens opgeofferd, en het resultaat alles verloren! Een verslagen en verwoest Engeland, liggend aan de voeten van zijn overwinnaar Liever dan dat, willen zij nu vrede, al zal dan veel van de wereldmacht verloren gaan, beter veel dan alles. Hiertegen stelt zich minister Churchill en er gaan geruchten, dat Chamberlain uit het kabinet zal treden en vervangen wor den door Lloyd George, de man die in den vorigen oorlog aan het bewind kwam, ook op een tijdstip dat de toestand zeer kritiek was. Hoe ernstig al die voorbereidingen zijn, de afloop is bepaald. Mochten wij daarin onze sterkte zoeken en vinden: Maar de raad des Heeren bestaat in eeuwigheid, de gedachten Zijns harten van geslacht tot geslacht. Hedenmiddag vernainen -wij het extra be richt, dat Rusland aanspraken maakt op Besiarabië en daartoe een ultimatum tot Roemenië ge richt heeft. De eisch die gesteld werd luidde: Oogenblikkelijke teruggave, en zoo niet, dan zou Rusland zijn rechtmatige eischen met het zwaard verdedigen en Roemenië den oorlog verklaren. Wat Roemenië nu doen moet, of doen zal, is nog niet bekend. Roemenië heeft uit vrees voor Duitsch land hulp gezocht bij Frankrijk en Engeland Turkije, dat zich aansloot, bepaald uitdruk keiijk niet tegen Rusland te willen en, te zullen vechten. Daarop kan Roemenië zich niet verlaten. Frankrijk is weggevallen en Engeland heeft genoeg aan zichzelf, en zal vermoede lijk niet zoeken, ook nog Rusland tegen zich te krijgen. Hoe zuUen Duitschland en Italië hierop reageeren? Het blijven op het oogenblik nog vragen, die echter spoedig een ant woord zullen bekomen. aODSDIENSTOEFENINGFN OfFIOIEBL. GEDEELTE. ZONDAG 30 JUNI 1940. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. Blok Chr. Geref. Kerk voorm. en sav. Ds. Visser Geref. Kerk v.m. en n.m. Ds. Zeilstra. Geref. Gem. v.m. nam. en sav. Ds. Hofman van Moercapelle. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk vm. en nam. Ds. van Asch (Voormiddag- H.A.) DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10.30 en nam. 7 uur Ds. V. d. Wal. Geref. Gem. 2 maal lezen. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. Bon man. Geref. Kerk voorm. lezen en sav. Ds. de Valk. GOEDEREEDE Zondagmorgen 10 uur Ds. Haring. OUDDORP Geref. Kerk v.m. en n.m. Ds. J. Meijer te Badhoevedorp. Doopsgez. Kerk 10.30 u. ZEerw. Heer Jac. Thiessen. NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk voorm. lezen en sav. Ds. V. d. Kooij. OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk vm. en nm. ds. VoUebregt Oud Ger. Gem. 9 en 2 uur lezen. LANGSTRAAT Evangel. Gebouw 9 en 2 uur Dhr. Vetter. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 2 maal Ds. Hlensch. Geref. Kerk 2 maal Ds. van der Linde. ZONDAG 30 JUNI 1940. BRUINISSB Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. Marsman Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. Unger. Geref. Gem. 9.30-2-5.30 uur lezen Oud Geref. Kerk 9-2-5 uur lezen. THOLEN Ned. Herv. Kerk v.m. en n.m. ds. Wolfens- berger. Geref. Kerk v.m. en 'savonds Dr. Veltenaar, des namiddags leesdlenst. Geref. Gem. v.m. en n.m. en sav, lezen. Vrij Geref. Gem. driemaal lezen. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 11 uur en 3.30 uur Ds. v. Griethuijsen. Ger. Gem. 11.10,3.40 en 7.10 (w.t.) lezen. POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur (o.t.) Ds. van den Heuvel. Geref. Kerk driemaal Ds. Brinkman van Wassenaar. Geref. Geni. driemaal lezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2