Plaatselijk Nieuws TABAKSPUPEN Nieuws uit Zeeland HOUTEN Gemeenteraad Stad aan ^t Haringvliet Alle verloven ingetrokken. 12 ceiit VERBRUGGE Burgerlijke Stand KERK- EN SCHOOLNIEUWS M ID DEL HARIRIS ÖÖEDEREEDE GOEDEREEDE De Regeeringspersdienst meldde heden Dinsdagmiddag 3 uur, dat alle periodieke-, vacantie-, buiten gewone,- kleine-, Zaken- en studie verloven zijn ingetrokken, zoowel voor de land- en de zeemacht. Alle verlófgangers moeten onverwijld naar hun post terugkeeren. Dege nen die buitengewoon verlof heb ben wegens ernstige ziekte of sterf geval, moeten onmiddellijk na af loop terugkeeren. De redenen die werden opgegeven zijn voorzorgs maatregelen inzake de onSsekere in ternationale toestand. helft als zwavelzuur, maar dan reeda in Februari en chili direct bij het poten of de opkomst. Dan groeit de aardappel sneller. Bovendien geeft stalmest minder doorwas. Vlir. Geile gewassen geven teleurstelling. In de Hoekse Waard zijn proeven geno men met afnemende hoeveelheid stikstof, waar uit bleek, dat voor pootgoed een gift van ruim 4 k 5 balen per ha. voldoen de bleek, om toch een evengrote hoeveel heid te oogsten als met 8 balen. Spreker deelde nog mede, dat in Zuid- Holland 20 van de aardappelteelt wordt gekeurd (meest Eigenheimers), Zeeland 27 (veel Bintjes), terwijl in Friesland 78 wordt gecontroleerd. V. A. MIDDELHABNIS De onvermengde margarine is deze week verkrijgbaar bij Jan Vermaas School straat en bussen Vleesch bij slager van Nieuwenhuize, Spuiplein. De heer de MJooij is naar het zielten- huis te Amsterdam vervoerd om aldaar ter observatie te worden opgenomen. SOMMEtSDIJK A.s. Woensdagavond 7.30 uur zal in Hotel HaTmonie alhier de algemeene leden vergadering worden gehouden van den Ko- lenbond „Helpt Elkander"- alhier. .^- Gedurende de maand April 1.1. wer den alhier 3 kinderen geboren. 6 ingeze tenen vertrokken, 5 personen vestigden zich alhier, 5 personen stierven, tei-wtjl 2 huwelijken werden voltrokken. DIRKSLAND Een 1% jarig kind van dhr. M. viel vorige week Vrijdag in een onbewaakt oogenblik van een trap. Na ingeroepen ge neeskundige hu^p bleek de kleine een lichte hersenschudding te hebben bekomen. HERKINGEN Voor het Einddiploma aan de Land- bouwhuishoudschool te Middelharnis, slaag den de-dames: W. Melissant, M. Struijk, J. Logmans en M. van Rossum alhier. Naar we vernemen zullen de werk zaamheden aan den Zeedijk naar Batte- jioord, aan het eind dezer week worden stop gezet. De collecte voor de blinden in deze gemeente heeft opgebracht de som van f 19.60. Door den Minister van Waterstaat is aan den heer C. Struik vergunning ver leend tot het aanleggen van een stalwering onder deze gemeente, en is daartoe als zoo danig een aanvang gemaakt. STELLEND AM Vorige week vingen de garnalenvis- sehers 200 tot 350 Kg. garnalen per vaar tuig. -- —-.Maandag is L. Kievit naar zijn gar-1 nizocnplaats vertrokken te 's-Gravenhage bij het motorcorps. Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen aangaande een ge vonden puntmuts en een dolkmes. Op het gehouden concours te Rot terdam behaalde de muziekvereeniging ApoUo alhier een Ie prijs in de Afd. Uit muntendheid met 323 punten en de Zang- vereenigihg G.G.K. ook een Ie prijs in de eerste afd, met 300 punten. Onze dorpsgenoot J. van Splunder is opgeroepen om te worden ingelijfd bij het 2è Reg. Huz. te 's-Gravenhage. De. garnalenvisschers vingen vorige week van 40100 kg. garnalen per dag en per vaartuig en de zeevlsschers besomden van de f 90200 aan versche visch. Gevonden voorwerpen: Een bosje van 7 tuitenpoetsers, waarschijnlijk van een koopman, terug te bekomen bij den agent van dit blad B. Jongste Pieterstraat -2i4v ÖTJDDORP De gemeenteveldwachter J. Traas, die te Pynacker in gelijke betrekking is be noemd, hoopt met ingang van 15 Mei a.s. te vertrekken. Dinsdag 30 April j.l. is in de weervis- scherij alhier één zalm gevangen van 21 pond en één van 19 pond. De alhier w;onende landarbeider K. de Mooij, die op Tiengemeten werkzaam was, kwam verleden week pnder een wagen terecht, waarvan het paard op hol sloeg. Met een bloeduitstorting in zijn rug is hij Zaterdag j.l. huiswaarts gekeerd. Maandagmorgen sneed de slagersknecht J. van 't Geloof zich zoodanig in zijn beide handen, dat hij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Het bestuur van den .polder den Ouden Oostdijk te Goedereede maakt bekend dat de rekening en begrooting alsmede de lijst van stemgerechtigde ingelanden van voor noemden polder van 4 tot 17 Mei 1940 ten kantore van den Secretaris ter inzage lig gen. NIEUWE TONGE •^-. Het dochtertje van G. K. had het ongeluk haar hand te verwonden met een -scherf, waardoor bloedvergiftiging ontstond en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Mej. V. kwam met een stoel zoóda- hig te vallen, dat Zij aich ernstig bezeerde en aan het hoofd verwond werd. Dr. de Man verleende geneeskundige hulp. Van den landbouwer W. v. d. Ham moest Maandag een zijner paarden op last van de veearts worden afgemaakt. Voor de '^betrokkene een groote schadepost. - Vrijdagavond hield de Coop. Boe renleenbank alhier haar 26ste jaarverga dering. Door 68 personen was gehoor gege ven aan de uitnoodiging tot deze vergade ring. De heer G. J. Buth, voorzitter van het Bestuur opende de vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen. In zijn openingswoord herdacht de Voor zitter vervolgens de overleden leden, waar bij in het bijzonder herdacht werd de heer M. Vreeswijk, die vanaf de oprichting der bank zitting had in den Raad van Toezicht en noemde verder ook de heer Joh. Bakker die steeds een trouw lid was en de belangen der Bank voorstond. Een hartelijk welkom werd toegeroepen aan de nieuwe leden, die dit jaar zijn toegetreden. Stilstaande bij het afgeloopen jaar memoreerde spr. de wisselvalligheden der Bank in het afgeloo pen jaar waarbij sterk naar voren komen n.l. de herdenking van het 25-jarig bestaan der bank en de ingebruikneming van het eigen kantoor met kassierswoning. De tweede helft van het jaar stond in het teeken van de polltielie moeilijkheden, die hun hoogtepunt vonden in de mobilisa tie. Dankbaar valt op te merken het ver trouwen dat de leden der Bank bleven be houden en terecht. De financieele positie der Bank is van dien aard dat aan alle op vragingen terstond kan worden voldaan, j Aaneengesloten de moeilijkheden onder de oogen zien zal de Bank nog sterker ma ken. Nadat s,pr. nog dank had gebracht aan zijn medebestuursleden voor hun werli in het afgeloopen jaar, aan de leden van den Raad van Toezicht, vooral de Voorzitter voor het extra werk nu de voorzitter gemo biliseerd is en ook de kassier dank ge bracht was voor zijn accuraat beheer en coulant optreden eindigde spr. met den wensch dat ook dit aangebroken jaar de belangen der bank weer op dezelfde pretti ge en vlotte wijze zullen behandeld worden als het jaar dat nu voorbij is verklaarde spr. de vergadering voor geopend. De notulen der vorige jaarvergadering gaven geen aanleiding tot aanmerkingen en werden ongewijzigd vastgesteld. Hierna bracht de heer G. H. Verweij rap port uit namens de commissie belast met het nazien der rekening' en balans en ver klaarde alles in goede orde te hebben be vonden. Burgenjeester Sterk voorzitter van den Raad van Toezicht bracht vervolgens rap port uit over de werkzaamheden van den Raad van Toezicht in het afgeloopen jaar en verklaarde ook alles in de beste orde te hebben bevonden. Vervolgens las de voor zitter de cijfers van de rekening en balans Aan spaargelden is ontvangen f 221.458.09, terugbetaald f 244.974.89. Aan voorschotten is uitgegeven f 54.675.en terugontvangen f 22265.41. Uitgegeven is aan rente voor spaargelden f 12683.36, aan rente.in loopen- de rekening f 821.29. Ontvangen is aan ren te van voorschotten f 7099.25, rente in loo- pende rekening f 1770.36, rente van effec ten f 2829.05, van de Centrale Bank f 3464. 43. Op de reserve gebrachte winst was f 825.26. De reserve steeg hiermede tot f 33291.75. Aan inleggers der spaarbank was de Bank verschuldigd f 476810:67, aan le den in loopende rekening f 48346.12, waar tegenover aan vorderingen op de balans staat aan uitstaande voorschotten f 117^556 20 onder borgstelling en f 133.638.onder hypotheek, aan effecten bezit dë Bank f 91515.44, aan vaste goederen f 9522.37, te goed van medeleden f 56635,33 e^i van: de Centrale Bank f 131.541.81. De winst'be droeg f 767.99 en zal bestemd worden voor afschrijving aangezien de reserve-een be vredigend i^eil bereikt heeft. De rekening en balans worden vervolgens vastgesteld. De kassier gaf nog een toelichting op de post diverse uitgaven, die in verband met het jubileum en de inrichting van het nieu we kantoor wat hoog was. Met groote meerderheid werden daarna herkozen de heeren P. Vreeswijk en R. Sterk resp. als bestuurslid en lid van den Raad van Toe zicht. In de commissie nazien rekening 1940 werden benoemd de heeren J. H. Van Strieh en P. van Alphen. Bij de rondvraag wer den opmerkingen gemaakt op de onafge- werkte omgeving van het nieuwe kantoor. Het bestuur zal dit nog eens bezien. Hierna sluiting met een woord van dank voor de opkomst en het prettig' verloop der vergadering. OOLTGENSPLAAT - - Verslag van de algemeene vergade ring der Coop. Boerenleenbank gehouden op Woensdag 1 Mei j.l. in hotel Hobbel. Aanwezig waren 109 leden. De Voorzitter den heer J. A. van Nieu- wenhuizen heet allen hartelijk welkom en deelt mede, dat het wereldgebeuren nog, niet veel van invloed was geweest op de werkzaamheden der bank. Hierna is het woord aan den secretaris, en uit diens verslag' bleek, dat de hank thans 209 leden telt. Het bestuur heeft een boete bepaling ingevoerd voor diegenen die niet op tijd verschijnen met hun spaar- of voorschotboekjes voor de controle en rentebijschrijving. Wie dit verbod over treedt, zal f 1.boete worden opgelegd. Hierna is het woord aan den kassier dhr C. J. Oostdijk die verslag uitbrengt van den financieelen toestand der bank. Aan spaar gelden was ontvangen f 173.245.09 en terug betaald f 217.948.65. De winst over 1939 be droeg f 767.19. Aan spaargelden was vol gens'de baïanS; verschuldigd f 515..065.22 het reservefonds; bedroeg f 48.211.49. De heer J. van Ree ptelde namens de commis sie van onderzoek voor deze rekening vast te stellen, waartoe werd besloten. Het^ bestuur stelde voor de rente voor het jaar 1940 voor spaargelden te bepalen op 2.75 en voor de voorschotnemers op 4 pet De Voorzitter deelde mede, dat aangezien hét uitiietalen van tarwe, haver, gerst en uien zoo'n groote omvang aanneemt, hier voor, een extra vergoeding zal moeten wor den-gegeven. Besloten werd de winst aan de reserve toie te Voegen. Tot leden van de commissie van onderzoek voor de rekening 1940 wer den benoemd de heeren J. van Asperen, L. T. Ras en A. J. v. Oosteruf. De heer J. A. van Nieuwenhuizen werd herkozen tot lid van het bestuur'en de heer P. van Rossum tot lid van de commissie van toezicht. Aan het eind gekomen van deze verga dering dankte de voorzitter alle aanwezi gen voor hun ;trouwe opkomst. Bij de gehouden aanbesteding van de beveiliging op rijkskosten van gedeelte der Groote- of St. Laurenskerk te Rotter dam, was de laagste inschrijver de firma Mosselman en Korteweg alhier, voor een bedrag van (f 6985. Het woon- en winkelhuis van den heer B. Kruik aan het Weespad is onderhandsch verkocht aan den heer P. van der Wende. -- Van den landbouwer H. J. M. van Oor schot stierf een veulen. Het dier is door de Gekro naar Ovei'schie vervoerd. Met ingang van 16 Mei a.s. is tot commies der belastingen alhier benoemd de heer P. C. Hartog van Stampersgat. Het woonhuis van de wed. P. Kloet staande aan de Pieter Biggestraat is on derhandsch verkocht aan den heer M. Pie- terse en het woonhuis van den heer A, N. Hobbel staande aan de Wilhelminastraat en verhuurd aan den heer P. van Splunter is onderhandsch verkocht aan den heer B. K. Breeman. Bij de werl?verschaffing in den polder De Galathee zijn 18 werkloozen en bij de werkverschaffing in de Adriaanpolder 15 werkloozen en bij de gemeentelijke werkver schaffing met het uitdiepen van slooten 8 werkloozen uit deze gemeente te werk ge steld. GOEDEREEDE Burgelijke stand over de maand April. Geboren: Jacob zoon van Corn. Lokker en E. 't Mannetje, Aren Cornells Gerard zoon van Jac. Groenendijk en T. Groenen dijk. Gehuwd: M.: Landman 30 jaar van Zuid land en K. van der Wende 22 jaar alhier. Matth. van den Doel 26 jaar van Rijswijk en M. Luime alhier. Ingekomen: M. Luime van Rijswijk, Joh, van Houwelingen -yan Heusden en Joh. Grinwis en Bciftgenoote van Ouddorp. Vertrokken: A. de Vries naar Overschie,. Joh. Corn, de Knegt naar Maassluis, P. C. W. Jongebreur en gezin naar 's-Gravenha- gè, M. de Beij naar Leiden, N. D. Wienia naar 's-Gravenhage, M. Luime naar 's-Gra venhage. NIEUWE TONGE Geboren: Adriana Jacomijntje dochter van C. Melissant en C. Felsbourg; Klaas zoon van A. Rozenheek en M. Vroeginde- weij. Ondertrouwd: P. de Leeuw 24 jaar en H. Koert 24 jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gehuwd: T. Arensman 26 jaar en E. J. Arensmaan 19 jaar. Ondertrouwd: A. de Korte 27 jaar te Som melsdijk en L. Meiaard 23 jaar; J. Malie paard 23 jaar en P. Bruggeman 20 jaar te Sommelsdijk. MIDDELHARNIS Zondag zal in de GerefKerk in bei de diensten collecte worden gehouden voor de Zending. Maandagavond 2e Pinksterdag zal in ,de Chr. Geref. Kerk vooi-gaan Ds. La- man van Haarlem. Ds. Visser, aanstaand Predikant der Chr. Geref. Kerk alhier, zal 26 Mei D.V. afscheid nemen van zijn gemeente te Bun schoten en 2 Juni alhier zijn intrede doen des Zondagsavonds. Zondagsmorgens zal Ds. Visser bevestigd worden door Ds. La- man: van Haarlem. Zondag zal in de Chr. Geref. Kerk Pinkster collecte worden gehouden ten bate der Zending. SOMMELSDIJK Het aantal tot de Bijzondere Lagere School alhier per 1 Mei toegelaten leerlin gen is nog gestegen tot 27. "DIRKSLAND Zondag a.s. hoopt dhr. Dorrestein van Rotterdam driemaal voor de Geref. Gem. alhier op te treden. HERKINGEN In de Ned. Herv. Kerk werd een gift gecollecteerd ten bate der kerk van f 10. A.s, Maandag' (2e Pinksterdag) hoopt des morgens om half tien uur voor de Geref. Gemeente alhier op te treden, de Èerw. Heer Dorrestein van Rotterdam. STELLEND AM Op de O.L. School zijn met 1 Mei 19 leerlingen toegelaten. Op de Herv, School 10 en pp de Nat. Chr. School 8. A.s. Woensdagmiddag 3 uur zal in de Ned. Herv. Kerk het huwelijk worden bevestigd van J. van den Boogert en J, Po- lle door Ds. van den Boogert uit Ridder kerk. Stemgerechtigde lidmaten van de Ned. Herv. Kerk alhier worden opgeroepen tegen a.s. Woensdag 8 Mei sav. 7 uur. Be spreking bouw consistorie. A.s. Zondagmorgen zal er in de Ned. Herv. Kerk collecte worden gehouden voor de Zending. De maandelijk^che collecte welke j.l. Zondag is gehouden in de Ned. Herv. Kerk heeft f 55.34 opgebracht waarvoor de Kerk voogdij dank zegt aan de milde gevers (geefsters.) OUDDORP Ds. J. Hovlus, Ned. Herv. Predikant alhier, heeft een beroep ontvangen naar Wierden (O.) Geref. Kerk. Cand. Meijer te Bad- hoevedorp, die met ingang van 1 Juni als hulpprediker alhier was benoemd is beroe pen te Schoonebeek, zoodat hij zijn benoe ming ais hiilpprediker niet kan aanvaarden Op de School met den Bijbel hebben 60 leerlingen afscheid genomen wegens be ëindiging der leerplicht. Op 1 Mei werd een zelfde aantal nieuwe leerlingen toege laten. Openïjare raadsvergadering op Din.sdaig' 1 Mei 1940, des voorm. 10.30 uur. De eerste gemeente op het eiland, waar de raad unaniem tegen de nieuwe vleeschkeiirlngsdienst stemt. De toren scheurt, de klok moet worden ver hangen. Tegenwoordig alle leden. De VOORZ. Burgemeester Nieborg' opent met gebed; notulen worden goedgevonden. Procesverbaal kasopname. In kas was en moest zijn f 6690.35. Terugontvangen eenige goedgekeurde raadsbesluiten. Wijziging ambtenaren reglement inzake burgerlijke en militaire belooningen voor ambtenaren die in dienst zijn. Al is er mo menteel geen personeel in dienst, moet de wijziging toch worden aangebracht. De VOORZ. leest de missive voor. De heer KREEFT zegt dat het hierop neerkomt, dat de gemeente het salaris moet doorbetalen. De VOORZ. bevestigd dat. Hij ziet er een onbillijkheid in, voor Stad heeft het echter geen doel. Wordt goedgevonden. 3. Verhuur grond Dijkhofif. De VOORZ. zegt dat er nog een stukje grond open is dat verhuurd zal worden voor dhr. Meiaard en Osseweijer samen, voor den prys van f 1.per jaar voor ieder. Voor het aanleggen van rioleering aldaar is een aanvrage gericht tot dhr. Mackloet welke f 225.offreerde; ofschoon deze metselaar het jaar niet Leeft, maar het in 1939 is opgegeven, stellen B. en W. voor het hem te gunnen. Door de vorst is het gestagneerd. Er zal ook een vergaarput worden bijgebouwd. De heer SOLDAAT meent, dat aan de Polder vergunning moet worden gevraagd, wat de VOORZ. niet noodig acht. Het ligt er alles al. De heer KREEFT dringt op spoed aan, het zal volgens den VOORZ. spoedig woi'- den uitgevoerd. Wordt goedgevonden. Regeling gemeenschappelijke keurings dienst van Plakkee. De VOORZ. heeft deze laten circuleeren ter bestudeering'. Spr. zegt, dat driekwart van de gemeen te het heeft aangenomen; wijziging kan niet; we moeten het al dan niet aannemen. De heer SOLDAAT meent, dat het nog slechts in enkele gemeenten is goedgekeurd. Hij vraagt inlichtingen. Als de heer van Nieuwenhuijzen te Dirksland het niet aan neemt, komt deze dan op wachtgeld? De VOORZ. Aan de Grififie is verklaard, als hij geen hoofd van dienst wordt, hij ook geen wachtgeld krijgt. De heer SOLDAAT: En dhr. Vreeswijk, wordt die als hulpkeurmeester ingeschakeld De VOORZ.: Tot zijn 65e jaar toe blijft hij dat. De heer SOLDAAT ziet eenige risico in het wachtgeld van dhr. v. Nieuwenhuijzen. Dat brengt extra kosten mee, als dat door gaat. Spr. vraagt verder naar de motieven aan de vorige verordening hebben Ged. Sta ten toch ook sanctie gegeven. De VOORZ.: Het is de bedoeling een vol- ambtelijke dienst te krijgen, zoodat het se rieuzer gebeurt als tot heden. Doet de raad het niet, is het best mogelijk, dat het ons wordt opgelegd. De heer SOLDAAT: We mogen toch wel eens ingelicht worden, hoe de vork aan den steel zit. De VOORZ.: Dat mag. Verschillende be zwaren uit de practijk wil spr. echter niet aanhalen. De heer Kreeft is wel voor centralisatie maar vindt enkele dingen een paradox op zichzelf. Hij vindt het eene artikel nog duis terder danhet andere Rookerijen, zouterijen en slachthuizen mogen er ook niet zijn. De heer SAARLOOS vindt het ingrijpend. Waar moet je dan vleesch laten rooken De VOORZ.Daar wordt wel een gelegen heid voor gemaakt. De heer SOLDAAT vindt het logisch. Het is om frauduleus rooken van vleesch enz. tegen te gaan. Er wordt hier gesproken over één openbaar slachthuis. Dat wordt dus een abattoir. De heer WAGNER:,Dat zal er op den duur wel van komen. Bemerking' wordt gemaakt door den heer SAARLOOS op de zinsnede, dat de centrale der gemeenten eens per jaar kan bijeenko men. Spr. vindt dat rekbaar. Ze kunnen het doen of niet het zou wel moeten. De VOÖRZ.: Daaratilleawe dan een brief over schrijven om dat te veranderen in „zal" De heer SOLDAAT: Kunnen we het niet aanhouden? De VOORZ.: We behoeven niet te wach ten op andere gemeenten. De heer SOLDAAT •wil het voorbehoud, dat dhr. van Nieuwenhuijzen niet op wacht geld komt. Anders wordt; z.i. de regeling te duur. De VOORZ.: Dat voorbehoud van U kun nen we er ook wel bijschreven. De heer KREEFT: En U hebt gezegd, dat wijzigingen niet aangebracht mogen wor den? Hij is voorts voor centralisatie, maar niet, dat het voor het publiek meer zal kos ten. Hij voelt aan, dat bet niet in onze samenleving past, hij is er tegen. Weth. BRABER voelt .èr ook niet veel vborj V ^,t De VOORZ. zal het dan zonder bemer kingen in stemming brengen. Unaniem stemmen alle leden en ook de Wethouders er tegen. (Vroolijkheid.) Wijziging gemeentebegrooting 1939. Wor den aangebracht en: goedgevonden. Verplaatsing van de luidklok gemeente- toren. Het is den VOORZ. opgevallen dat de toren scheurt. Spr. heeft hieröVe'r geschre ven en daartoe is de heer Kloót-Meyburg (de bouwer van den toren) verzocht te Ico- men, welke constateerde, dat de oorzaak te wijten was aan het luiden der klok en niet aan de bouw of verzakking. Hij heeift geadviseerd de fa. Eijsbouts te Assen N. Br. (klokkenbouwers) te raadplegen hier in voorziening te treffen. Deze fa. is ge weest en adviseerde onder de klokkenstoel steunpunten te maken, zoodat de muren niet meer te lijden hebben. De as moet ver vangen worden door kogellagers; de klok komt ook iets hooger te hangen, waardoor het geluid m,ooier wordt. De kosten bedra gen f 115.Het beste is dat de klok zoo lang de reparatie niet is geschiedt, niet wordt geluid. Voorgesteld wordt dit werk spoedig uit te voeren, wat wordt goedgevonden. De post van f 115.wordt met f 300.ver hoogd voor het storten van vloeren, het voegen der scheuren enz. Rondvraag. De heer SOLDAAT merkt nog op dat het gewenscht is Ged. Staten in te lich ten, dat zoo unaniem is tegengestemd, om dat men het met de artikelen in den hul digen vorm niet eens was. De VOORZ.: Wij zullen Ged. Staten wel inlichten. Sluiting. ST. ANNALAND Burg. Stand over de maand April Geboren: Adrianus Hendrik zoon van P. Gaakeer en J. H. Potappel; Pieter zoon van W. van den Boogaart en C. RidderhofLau- rina Christina dochter van L. van der Jagt en W. A. v. d. Klooster. Overleden: Rokus C. Rijnberg 10 jaar zoon van J. A. Rijnberg en A. G. Scherpe- nisse; Pieter Verhage 75 jaar, echtgenoot van T. P. Nieuwenhuijzen; Frans van der Male 75 jaar, echtgenoot van A. v. d. Boo gaard. Gehuwd: Adriaan de Witte 25 jaar en Jacoba A. den Engelsman 20 jaar. Loop der bevolking over de maand April 1940. Ingekomen: Wilhelmina C. van der Kloo.i ter van St. Maartensdijk; Dingenus Theu- nisse en gezin van Krimpen aan den IJssel. Vertrokken: Johanna-A. Duijze naar Loe- nen kari* de Vecht; Jan Polderman naar Bergen op Zoom; Pieternella W. Hage naar St. Philipsland; Cornells Slager naar St. Philipsland. Ten behoeve van de t.b.c. bestrijding' wordt in het pand Dorpsweg A 78 (wees huis) consultatiebureau gehouden, voor per sonen woonachtig irLdeZe gemeente. STAVENISSE - In de gehouden jaarvergadering van de plaatselijke afdèeling van de Z.L.M, wa ren alle bestuursleden met uitzondering van den Voorzitter, dhr. C. Stèèndijk, absent, terwijl de leden vertegenwoordiging zeer gering was. In ontvang en uitgaaf op resp f 205 en f 191 met een batig slot van f 14 werd de rekening vastgesteld. De heer A. J. J. Tazelaar werd in de va cature Mï 'P; Tazelaar gekozen als bestimrs lid.. Het ledental bedraagt thans 49. Als vorig jaar werd, met een toeslag van f 0.30 voor de kring en f 0.30 voor de afdeeiing, de contributieafdracht op dezelfde bedragen vastgesteld. In het tijdvak van 29 April t.m. 4 Mei j.l. werd van hier verzonden 1600 kg. regeeringstai"vve voor Rotterdam, en 891 H.L. aardappelen voor Amsterdam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2