Nieuws uit Zeeland Gemeenteraad Oude Tonge KERK- EN SCHOOLNIEUWS GOEDEREBDE MEDEDEELING VAN DE KAAIEB VAN KOOPHANDEL TE DORDT Na aanbesteding Is de levering van houtwaren voor den polder Klinkerland ge gund aan de fa. Bierboom te Oud Gastel. De heer P. Tijl heeft ontslag geno men, als penningmeester van de Zangveree- niging „ApoHo-" Donderdag 2 Mei hoopt het echtpaar K. Breur en J. Hameete zijn 50-jarig hu- vvelijltsfeest te herdenken. Tegen den heer J. B. is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de rij wiel- en motorwet. Vertrokken: D. v. Helden en gezin naar Rhöon. OÖLTGENSPLAAT -^ Toen de landbouwer H. J. M. van Oorschot en zijn echtgenoote Zondagmid dag per fiets op weg wareni van Tholen naar hun woon,plaats alhier, werden zij aan gereden door een militaire auto.- Hierbij bekwamen zij ernstige verwondingen. In een ziekenhuis te Bergen op Zoom werd een noodverband gelegd, en konden| zij de reis per auto naar hun woonplaats vervol gen, waar zij zich onmiddellijk onder ge neeskundige hulp van Dr. Kramers moes ten stellen. B. en W. maken bekend, dat van 20 April tot en met 2 Mei a.s. ter gemeente secretarie ter inzage ligt de herziende lijst bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onder houd aan krijgsvolk in aanmerking komen. Van de landbouwers Gebr. de Bruin stierf een kalf. Het dier is door de Gekro naar Overschie vervoerd. De Burgemeester maakt bekend, dat des voormiddags van 9 tot 12 uur ter dis tributiekantoor tegen betaling van if 0.75 indentiteitsbewijzenj verkrijgbaar zijn, voor houders van motoren en motorrijtuigen. De uitreiking moet voor of op 4 Mei 1940 plaats hebben gehad. De heer J. A. v. Nieuwenhuijzen alhier verkreeg dezer dagen het einddiplo ma Rijkslandbouwwlnterschool te Dordrecht Verschaffing en steunverleening voor Oude eni Nieuwe Tonge, dat het geen bezwaar ontmoet diens salaris op f 1000.te bren gen voor beide gemeenten. De grondslag is, dat het Rijk een subsidie in dit salaris bij draagt, waarover naderhand bericht komt. Op een gestelde vraag van dhr. v. SCHOU- WE3N wordt geantwoordt, dat de bijdrage der gemeenten geregeld wordt naar het aantal inwoners. Het vorig salaris was f 800.Oude Tonge had voor haar rekening f 487.en Nieuwe Tonge f 313. Weth. DE WIT zegt, dat dit voorstel in overleg is met Nieuwe Tonge. De con troleur vat zijn taak serieus op; hij heeft met de zgn. derde uien veel werk, zoodat, waar dit een volle dagtaak eischt, het sala ris van f 1000.gerechtvaardigd is. Nieu we Tonge heeft het reeds aangenomen. Wordt goedgevonden. 4. Benoeming ambtenaren Burgerl. Stand De VOORZ. zegt dat B. en W. zijn per soon daarvoor dachten te benoemen, waar door de Burgemeester contact krijgt met de bevolking bij het voltrekken der huwe lijken. De Raad wil de benoeming bij acclama tie, maar de Voorz. zegt dat dit niet wet tig is, waarna bij stemming de burgemees ter m.a.s wordt benoemd. Benoeming Hoofd der O.L. School. De voordracht is opgemaakt door B. en W. en de Inspecteur van het Lager Onderwijs in spectie Brielle. Ze luidt: 1. A. A. Baardtse, Ooltgensplaat, Hoofd V. .d, O.L.S. aldaar; 2. P. D. Blommaert, onderw. te Stel- lendam. 3. A. Brand, onderw. neutr. School te Dordt. M.a.s. wordt de heer Baardtse benoemd. De VOORZ. feliciteert dhr. Baardtse, wel ke op de tribune aanwezig is. Op zijn beurt dankt hij B. en W. en de Raad voor zijn be noeming en de Inspecteur voor het vertrou wen in hem gesteld dat hij niet hoopt te beschamen. Inspecteur BRANDSMA: Ik hoop er geen, spijt van te zullen hebben. Dan sluiting. MÏDDELHARNIS Ds. A. de Blois van Gouda heeft voor zijn beroep naar de Geref. Gem. alhier be dankt. De maandelijksche collecte welke ge houden is in de Ned. Herv. Kerk heeft op gebracht f 51.60. Woensdagavond zal de commissie in vergadering bijeen komen om bespreking te houden over de verwarming in de Ned. Herv. Kerk, des avonds half acht. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk bevestiging plaats hebben van leden. Tevens zal in beide diensten collecte wor den gehouden ten bate der kerk. DIRKSLAND De in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra maandelijksche collecte ten bate der kerk bedroeg ruim f 29. Op de O.L. School alhier, hoofd dhr. L. van Bremen, hebben zich tegen 1 Mei 9 nieuwe leerlingen aangemeld. OUDDORP Als gevolg van de gevoerde bespre kingen op de ledenvergadering der Chr. School over het aanleggen van centrale verwarming op de school, heeft het Be stuur weer de zaak besproken. In beginsel is het bestuur er in meerder heid voor, doch vanwege de ernstige tijds omstandigheden en de stagende prijzen is het voorloopig uitgesteld. De vele voorstan ders in de gemeenste zullen dus nog wat geduld moeten hebben, alvorens deze be langrijke verbetering kan worden aange bracht. OÖLTGENSPLAAT Tot hoofd der Openbare School te Oude Tonge is benoemd den heer A. Baard- se, hoofdonderwijzer aan de Openb. School no. II alhier. Maandagavond 7 uur kwam de ge meenteraad in openbare zitting bijeen, voor de eerste maal gepresideerd door Burge meester D. Rijnders. De Raad had tevoren geconfereerd met de Inspecteur van Lager Onderwijs de heer Brandsma en eenige sollicitanten voor Hoofd der Openb. L. School. De voltallige zitting werd door den Bur gemeester geopenid met een hartelijk wel kom; de notulen van 26 Mrt. welke ter vi sie hadden gelegen werden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken: Brief Ged. Staten houdende ontvangst wijziging algem. Pol. verordening; idem, mededeeling van enkele goedgekeurde raadsbesluiten. Een verzoek van de R.K. Parochie om gelden beschikbaar te stellen ter uitbrei ding R.K. School wordt ter fine van onder zoek naar B. en W. gerenvoyeerd. Bericht van de Bank van Ned. Gemeen ten dat het besluit geldleening groot f 1400 een wijzing moet ondergaan inzake de aflossing. Deze was bepaald op 40 jaar en moet op 30 jaar gesteld. De aflos sing wordt dan jaarlijks inplaats van f 350.- f 407.- per jaar. Hiertoe wordt besloten. Verzoek van A. v. Noord om vergoeding reiskosten voor zijn zoon Hendrik. Wordt gesteld op f 25.per jaar. De vergoeding zal echter slechts gelden tot Aug. a.s. daar hij dan boven den gerechtigden leeftijd is. Schrijven van den Min. van Soc. Zaken betreffende den controleur van de werk- De Voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Dordrecht ver zoekt ons het volgende mede te deelen. Van de gehouden vergadering te Som- melsdijk waar de Verkeerscommissie uit de Kamer v. Kooph. met belanghebbenden op Flakkee heeft vergaderd, ter bespreking van de Verkeersverbetering, is de presen tielijst niet geheel leesbaar. Daardoor kon aan enkele genood!gde aanwezigen geen vertrouwelijk verslag van de vergade ring worden toegezonden. Indien zij hun naam en adres duidelijk aan de Kamer v. Kooph. te Dordt opgeven, zal hun het stenografisch verslag alsnog worden toegezonden. Dit geldt natuurlijk alleen voor genoo- digden; niet voor hen diè ongevraagd de vergadering zijn binnengeslopen; OÖLTGENSPLAAT Veertig jaren werkzaam tri} N.V. v/h A. HOBBEL, Z!a,adteelt en Zaadhandel. Een dezer dagen was het 40 jaar ge leden dat de Miigazijnchef de heer Joh. de Vos Azn. in dienst trad bij de N.V. A. Hob bel te Ooltgensplaat. Woensdagmorgen werd dit feit feeste lijk herdacht, waartoe in een der gebouwen de N.V. directeur, commissarissen, perso neel, familie en vrienden waren saamgeko- men om den jubilaris met zijn gezin eeni treffende hulde te brengen. Eveneens bürge meester Slobbe, die ook blijken van belang stelling toonde door zijn aanwezigheid. De heer de Vos die met zgn familie per auto van hun woning waren gehaald, be trad plm. 10 uur onder een regen van con fetti, eni een door allen spontaan gezongen welkomstlied, de mooi versierde zaal. De directeur de heer C. W. Hobbel ver welkomde den jubilaris met zijn gezin, en leidde hen naar hun plaats, waarna de heer Hobbel o.a. de volgende rede uitsprak: Geachte Jubilaris: Ik zou zeggen 30 keer per dag loop ik van mijn kantoor naar huis en omgekeerd zonder dat een speciale ge dachte mij bezig houdt. Van morgen was dit evenwel niet het ge val, ik was overstelpt met allerlei gedach ten, die mij,tot nu toe niet hebbenj losge laten. Veertig jaren gingen geregeld aan mij voorbij, en wel van Uw komst in mijn zaad- handel tot nu toe. Ik zie dan terug naar dien tijd toen U als jongen van 14 jaar bij mij in dienst kwam en zoo verder, tot op den dag van heden. Dit alles voor de geest ziende stemt ons beider hart tot groote dankbaarheid, dat kan niet anders. Dames en Heeren aldus de heer Hobbel, ik mag wel zeggen dat een jubileum als dit'zelden wordt beleefd op een plaats als deze. Veertig jaren aan een zaak zijn beste krachten te hebben gegeven is een groote uitzondering. Meer nog om deze reden; dat ook de ju bilaris met mij, onze zaak heeft weten op te bouwen voor hetgeen ze nu is. Wij hebben deze zaak van niets tot iets weten te brengen, zonder H.B.S. of Mulo te hebben doorloopen) zijn wij hier toch in geslaagd. De energie en wilskracht van de heer de Vos heeft er veel toe bij gedragen. Wat de leiding betreft aldus spr., deze laat ook niets te wenschen over, aan het hoofd van zoo een groot personeel te staan valt niet mee, die leiding kan soms wel eens moeilijk zijn, maar de heer de Vos weet met zijn ,mannetjes" om te gaan, en is altijd behulp zaam. Ook heeft zich in die veertig jaren wel eens ernstige dingen voorgedaan, niet alleen moeilijkheden in zaken deden zich voor, maar, en directeur, en magazijnchef hebben beiden een zwaar ziekbed gehad, even>vel zijn wij belden gelukkig weer volkomen her steld. De heer Hobbel richtte hierna nog enkele woorden tot den jubilaris zijn vrouw, kinde ren en familieleden, die Hij gelukkig achtte met zulk een( man en vader. Tot slot las spr. een gedicht voor waarin hij de fam. de Vos een blijk van waardee ring aanbood, bestaande uit twee fauteuils en vier stoelen, met de innige wensch, dat zij hier nog vele jaren gebruik van mogen maken. (Applaus.) De heer Hobbel feliciteerde de fam. de Vos ieder persoonlijk, eveneens zoo alle aanwe zigen). De heer de Vos dankte de heer Hobbel In eenvoudige doch treffende bewoordingen de woorden tot hem en zijn familie gespro ken hebben een diepen indruk op hen ge maakt, tevenis dankte hij de fam. Hobbel voor het kostbare geschenk hun aangebo den. Burgemeester Slobbe sprak vervolgens eenige woorden en wel o.a. het volgende: Geachte Jubilaris; Als hoofd van de ge meente mag ik U wel hartelijk geluk wen schen met dit feit. Evenals de heer Hob bel wil spr. opmerken dat zoo een jubileum als iets bijzonders mag worden beschouwd. Het doet mij goed dat ik mag constatee- ren, dat de verhoudingen van werkgever en werknemer hier zoo uitstekend is, het be wijs is hier hedenmorgen weer duidelijk te zien. Het is mijnheer de Vos ook een groote eer voor onze gemeente, in het economische en maatschappelijke leven zulk een men- schen te bezitten die door een goede ver houding en wilskracht hun plicht vervullen. Spr. besloot met deze woorden: Mijnheer de Vos, wij hopen en wenschen dat U met wijs beleid deze zaak nog tot grooter bloei mag brengen. (Applaus.) De heer de Vos dankte Burgemeester Slobbe voor zijn aangename woorden ge sproken. De heer A. Hobbel C.Wzn., richtte hierna het woord tot den jubilaris als voorz. van den raad van commissarissen, deze WMisch- te hem een 50-jarig jubileum toe. Vervolgens sprak de heer A. van Putten namens het personeel eenige woorden; van waardeering, en bood een keurige lamp aan, met den wensch dat hij en zijn gezin in de fauteuils van den directeur en onder het licht van deze lamp nog lange jaren) samen mag verkeeren. De heeren W. Beijer en Jb. van Nieuwaal spraken eenige woorden namens het perso neel van de firma A. D. Hobbel, en schonk de fam. de Vos eenj mooi bloemstuk. De heer A. Hobbel Azn. richtte vervol gens ook eenige woorden tot den jubilaris als commissaris van de N.V. en overhandig de de heer de Vos een geschenk onder cou vert. De heer H. G. J. Dapper heeft in de be trekkelijk korten tijd dat hij hier werkzaam is, de heer de Vos leeren kennen als een vooruitstrevend man. Hij hoopte dan ook dat zijn energie niet zal verminderen. De heer C. M. Breur, vriend van de direc teur en ook tevens van den Jubilaris las in dichtvorm zijn ifellcitatie voor en bood mede namens Mej. van Rooijen een prach tige schemerlamp aan. Een zestal dames n.l. Mej. A. Kamp; D. Hokke... E. de Vos; E. v. d. Bosch; A. Hob bel en W. Duim zongen den jubilaris en zijn gezin een zeer amusant en geestig ge dicht toe, waarin een practische rook- standaard werd aangeboden. De heer de Vos antwoordde iedere spre ker afzonderlijk met goed gekozen woor den. Het heeft hem en zijn vrouw en kin deren alle verwachtingen overtroffen. Hij dankte allen voor hun belangstelling, en mede namens zijn gezin voor de prachtige cadeaux en bloemstukken, hun aangeboden. De heer Hobbel stelde voor een dronk uit te brengen op den jubilaris, spontaan werd hier aan gehoor gegeven gevolgd door een driewerf „Hoera." Door eenige heeren werd nog een kort woord gesproken, afgewisseld door zang. Voorwaar een indrukwekkende en zeer aangename morgen geweest. Zijn zilveren ambtsjubileum als kantoorhou der der P.T.T., welke onder groote belang stelling mocht worden gevierd, tot een on vergetelijke mijlpaal in zijn ambtelijk leven geworden. Naast de vele persoonlijke -en schriftelijke gelukwenschen zijn hem even eens uit den, kring van gemeentenaren, autoriteiten en collega's stoffelijke blijken Van belangstelling aangeboden, waaronder een keur van bloemstukken, ameublement en vulpenhouder. Moge dit zilveren jubi leum voor hem en de zijnen uitgroeien tot een gouden herdenkingsfeest. P.S. Niet van onzen gewonen correspon dent. De tijdelijk waarnemende kassier der Boerenleenbank alhier, dhr. M. H. P. Jager, is als zoodanig definitief benoemd, waar door hij zijn vader als zijn voorganger op-, volgt. ST. MAARTENSDIJK Een portefeuille met een inhoud van ruim f 3000.aan bankpapier werd in de vestibule van het hulppostkantoor alhier gevonden door de echtgenoote van V. T. alhier, die het genoegenl mocht hebben deze aan den inmiddels dankbare opgedaagde rechtmatigen eigenaar te kunnen afdragen. De Rijksbijdrage betreffende het sa laris van den Burgemeester en Gemeente secretaris te dezer plaatse is door den be trokken Minister vastgesteld op f 3000. Door den Politierechter te Breda werd den handelaar M. S. uit Tholen, wegens het berijden van den Molenweg onder deze ge meente met onvoldoende afgeschermde autolampeni gedurende een luchtbescher- mingsoefening in onze gemeente, veroor deeld tot f 15.boete of 15 dagen hechte nis. Hoewel het aanvankelijk in de bedoe ling lag de werkzaamheden betreffende de nieuwen) verkeersweg van hier naar Stave- nisse op den vroegeren datum te kunnen beëindigen, is door de langdurige vorstpe riode daarin stagnatie ontstaan, zoodat het eerst hedeA, met uitzondering van het kor te aansluitstuk bij den duiker van het Wa terschap, als geëfflfdigd kan worden be schouwd, waardoor een enorme verkeersver betering is verkregen. Burg. Stand. Gehuwd: Gommert Lind- hout j.m. 28 jaar en Suzanna van Gorsel j.d. 21 jaar; Job Pot j.m. 24 jaar en Johan na Slager j.d. 24 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: A. C. de Fouw, naar Krabbendijke; N. J. Vroegop naar Tholen. Gevestigd: L. J. Guéquierre, uit Tholen en C. M. Schot ui.t Tholen. Over het boekjaar 1939 is door de Coöperatieve electrische centrale een winst gemaakt van f 4663.47. De voorraad Uien in de productie streken is, ondanks de uitvoer in de maand Maart en het vergevorderde seizoen, nog niet uitgeput, al is de uitval wegens schot' belangrijk'geworden. Indien Engeland de in voer van HoUandsche uien niet had be moeilijkt, had het uitgevoerde kwantum evenwel nog veel grooter kunnen zijn. De totale uitvoer heeft in de Vorige maand bedragen 16.327.000 kg., tegen 7.637.000 kg. in Maart 1939. Naar Engeland zijn geëx porteerd 12.190,000 kg. naar Duitschland 2.280.000 kg. naar België 1.055.000 kg. naar Zweden 561.000 kg. en naar Noorwe gen 193.000 kg. Van het eiland Tholen werd verzonden 1.800.000 kg., Goeree en Over- flakkee 4.903.000 kg., van de beide Beve lander en Walcheren 4.048.000 kg. Het res tant van het product is thans zoo goed als waardeloos. ST. ANNALAND Besloten Is voor de erisisbetallngen In het vervolg 10 cent vergoeding te laten betalen voor een post boven f 50.en 5 cent daar beneden,. Op een vraag van den heer C. van Dus- sen of deze winst ten goede komt aan de Bank of aan den Kassier, wordt geant woord dat dit na afloop van het boekjaar door Bestuur en Raad van Toezicht zal worden bepaald. Tot plaatsvervangend Kassier is aange steld de heer A. Bergers (voorzitter.) Aan de hand van een overzicht in een financieel blad bewijst de voorzitter nog, dat de daling van de spaargelden ongeveer gelijken tred houdt met de daling bij de Rijkspostspaarbank. De conclusie, hieruit getrokken is dan ook dat het wereldgebeu ren oorzaak is van die daling. THOLEN. Vele menschen, die speciaal op het visschersbedrijf zijn aangewezen, zien met bezorgdheid de komende maanden van werkloosheid tegemoet doordat het mossel seizoen Donderdag j.l. is geëindigd en waarschijnlijk voor eenige maanden stop gezet zal worden. Naar men verneemt, zijn in tegenstelling met vorige jaren, toen al leen de knippers'werden ontslagen, door de exporteurs ook de vaste krachten, de zgn. opvangers, ontslag aangezegd, alleen zul len de chefs in dienst blijven. Nog temeer zal het werkloozenaantal toenemen, daar velen niet tewerk zullen kunnen worden gesteld bij het door de uitkomsten toch al niet loonend blijkend botvisschersbedrijf. Door het reizend publiek zal, het van gemeentewege genomen besluit tot het bou wen van een wachtlokaal ter standplaats van de B.B.A. autobussen, waarmede be reids is aangevangen, unaniem het geno men initiatief worden op prijs gesteld, waardoor het wordt gevrijwaard van aan ongunstige weersgesteldheden te zijn bloot gesteld. Ernstige blessuren bekwam de op perman D. S. aan het hoofd, doordat een haak van de zoldertrap, waarop hij zich bevond, los schoot en in den gang terecht kwam. De in brand geraakte vuilnisbelt aan de overzijde der Thoolsche brug leverde door haar veelvuldige rookontwikkeling ge vaar op voor het verkeer, waardoor de vrij- I willige brandweer nog moest in actie ko men. Het invoeren van Fransehe zaaioes- ters, dat nog steeds plaats heeft, is aan een zeer groot risico onderhevig daar voor duizende guldens wordt uitgezaaid, en wan neer deze poging weer mislukt, zooals die der twee voorgaande winters, toen de mees te Fransehe oesters door de zeer strenge vorst zijn doodgevroren, zfln de bedrijven er vrijwel aan, terwijl de oesterkweeker om zijn bedrijf gaande te houden echter ver plicht Is opnieuw deze uitzaai te riskee- ren. Beni Openbare Raadsvergadering is uitgeschreven op Woensdag namiddag a.s. Voorgaande week slaagde voor het vakexamen melkwinning en consumptiehan del onze stadgenoot, dhr. F. C. van Oefife- len. De collecte langs de huizen voor het Bijbelgenootschap heeft f 38.die voor het Emwiabloempje if 42.opgebracht. BRVINISSE De keuring van de buitengewoon dienstplichtigen van de lichtingen 1936 en 1937 zal voor deze gemeente worden gehou den te Zierikzee, in het voormalig zieken huis aan de Manhuisstraat, op Dinsdag 4 Juni 1940 des voormiddags 9 uur. De heer I. D. uit deze gemeente is voor het ondergaan eener operatie opge nomen in het ziekenhuis te Noordgouwe. ST. PHILIPSLAND De in deze gemeente gehouden Em- mabloem-coUecte heeft opgebracht de som van i£ 68.51. f POORTVLIET Ter vervulling in de door het over lijden van wijlen burgemeester Dronkers, ontstane vacature van ontvanger-griffier is door het Waterschapsbestuur van het Wa terschap „Poortvliet" de gelegenheid tot solliciteeren open gesteld. Naar ons werd medegedeeld hebben zich reeds 5 sollicitan ten aangemeld. Als waarnemend functiona ris is sinds de vacature opgetreden dhr. J. J. Dronkers, zoon van den overleden ifunc- tionaris. SCHERPENISSE Dinsdag 16 April 1940 is voor den heer J. M. van der Graaff en zijn familie, onder wie mede tegenwoordig mocht zijn zijn 85-jarige schoonmoeder mej. wed. L. Jansen, met het oog op de herdenking van Vergadering van de Coop. Boerenleen bank alhier. De Voorz. herdenkt in zijn openingswoor den de leden, die in het afgeloopen jaar door den dood zijn ontvallen, in het bijzon der de heeren P. J. Soeters (lid van den Raad van Toezicht) en J. A. Goedegebuure (kassier) Hij deelde mede, dat na het proef jaar is besloten denl heer A. D. Goedege buure voor vast aan te stellen als kassier. De omzet was belangrijk minder dan het vorige jaar, wat spreker wijd aan den oor logstoestand. De schuldenaars hebben allen aan hun verplichtingen voldaan. Uit de goedgekeurde rekening vemel- den we de volgende posten: ontvangsten spaargelden f 165194.41; terugbetaalde spaargelden f 219983.20; terugbetaalde voorschotten f 31211.93; gegeven voorschot ten f 1725,ontvangsten in loopende re kening f 736715.85; uitgaven in loopende rekening f 741421.86; ontvangen rente f 21082.95; uitgegeven rente f 18530.16; ont vangen ppovisie en kosten f 507.05; op de reserve gebrachte winst f 1765.50; totaal in ontvang en uitgaaf f 995347.20 (v.j. f 1.224015.71.) De bezittingen v.d. Bankwezen o.a. aan: uit staande voorschotten gedekt door hypothe ken f67185.-. gedekt door borgstelling enz. f 108796.80; totaal f 175981.80; tegoed in loopende rekening: rekeninghouders f 176921.71; Cenitrale Bank f 129972.16; jaar deposito Centrale Bank f 175000.depo sito Oblig. C. B. f 5S000.nog te vorde ren rente van voorschotten f 16.06 (inmid dels bijna geheel aangezuiverd)totaal f 722656.76 (v.j. f, 780020.10). De schulden bedroegen: aan de spaarbank f 610171.24; in loopende rekening f 111657.79. n.l. aan rekeninghouders f 72130.52 en aan het re servefonds f 39527.27; saldo winst f 827.73. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Iz. Overbeeke en gekozen tot lid van den Raad van Toezicht (vacature P. J. Soeters de heer M. Moerland Martsz. Het aantal leden bedraagt 462 (v.j. 464)spaarboekjes 859 (858)voorschotten 156 (15Ï); rekening-couranthouders 76 (on veranderd)dagboekposten 2401 (2676.) De rente blijft voorloopig onveranderd, dus: spaargelden voor leden met hun gezin 2%%; voor niet leden tot f 500.— 2%%; tot f 5000.2Vi%, daarboven 2%. Voor voorschotten en schulden in loopende reke ning 3%%. STAVENISSE In het tijdvak van 15 t.m. 20 April zijn van hier verzonden 2500 kg. Regee- ringstarwe voor Rotterdam; 1165 H.L. aard appelen voor Amsterdam; aangevoerd zijn 1200 balen kunstmeststoffen voor dhr. A. G. van IJsseldijk en 227.000 kg. brandstof fen Voor dhr. J. Slager. Tot bestuursleden van den Kolenbond „Algemeen Belang" alhier zijn gekozen de heeren: M. MJoerland Cz. en C. van Putten. Met ingang van 1 Mei a.s, is tot tij delijk onderwijzer aan de O.L.S. te Ouwer- kerk (Duiveland) benoemd dhr. C. J. Leune van hier, thans als zoodanig werkzaam te Kruiningen. Zondagmorgen werd in een sloot on der deze gemeente het ontzielde lichaam gevonden van den alhier gewoond hebben den J. G., die een langen tijd verkeerd heeft in een nerveuzen toestand. Naar ons werd medegedeeld moet hij ongemerkt op een vrachtauto ,aijn meegereden en eveneens on gemerkt daarvan in de sloot zijn terecht ge komen, met het hierboven vermeldde tragi sche gevolg.. Burg. Stand. Overleden: Jacob Ge luk 53 jaar echtgen. van Pieternella den Braber. UIT DE PROVINCIE ZEELAND. Zeeloods op zijn post doodgebleven. Een tragisch sterfgeval had plaats op een der loodsvaartuigen van het Neder landsen Loodswezen, ergens op de Noord zee. Plotseling overleed de te Vlisslngen ge stationeerde 42-jarige zeeloods, J. Heij- koop, die daar op de brug de wacht had. Het loodsvaartuig heeft het stoffelijk over schot te Vlisslngen aan land gezet en. is daarna vervoerd naar het ziekenhuis „Bethesda." 1 lERSEKE. Door de firma Mieras Adriaanse al hier werd de geheele partij, sinds 1 April door de onderling vereenigde kreeftenvis- schers gevangen en publiek geveilde, kreef ten, voor f 3.50 per kg. aangekocht. Voor den uitleg van pannen betref fende de oestercultuur zal, naar wij verne men, een regeling tot steunverleening bin nenkort te verwachten zijn. Het betrokken Departement zou, een reeds desbetreffien|d genomen besluit, ter bekrachtigfing toege zonden zijn. In hoofdzaak betreft de aanvoer van Fransehe zaaioesters, die nog steeds plaats heeft, alleen nog kleine partijtjes dat, naar men vermoedt, zijn oorzaak vindt In het onvoldoende beschikbaar kunnen stellen van daartoe benoodigd spoorwegmateriaal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3