TABAKSPIJPEN 1 HOUTEN MMH Plaatselijk Nieuws Gloeilampen Land en Tuinbouw Raad te Ooitgensplaat. I'Verf- en Schoonmaak artikelen I M. VAN LOON, T.h.J. de Korte Kerkring 4 - OUDE TONGE Telefoon 52. g GROENVOEDERSILO's IN DEZEN TIJD VAN GROOT BELANG. imiiuinnnttiiRininfiiMffliifiiHmHiitMi^ 1 GOEDEREEDE 's-Gravenhage, 20 April 1940. OVERNEMING AARDAPPELEN. In aansluiting op het persbericht inzalce overneming van aardappelen maakt de Mi nister van Economische Zaken het volgende bekend. Consumptie-aardappelen. Met ingang van Maandag 22 April zullen geen nieuwe aanvragen voor denaturatie van kleiconsumptie-aardappelen, welke vol doen aan de eischen van de z.g. rubriek A, meer in behandeling worde^ genomen. Teneinde den telers van deze aardappelen toch de in uitzicht gestelde garantieprijzen te doen behalen, zal de Nederlandsche Ak- kerbouwcentrale al deze partijen van de te lers overnemen. De eenige tijd geleden aangekondigde aankoop van kleiconsump- tie-aarda,ppelen van de rassen Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Westeinder Bonte en Blauwe, Roode en Bonte Star wordt der halve uitgebreid en zal zich tot alle voor consumptie geschikte partijen van de ras sen der z.g. rubriek A uitstrekken. De prijzen per 100 kg., welke deze cen trale zal betalen, bedragen bij overneming in de week van 22 t/m 27 April voor Zeeuw sche Bonte, Blauwe, Roode Star en aanver wante rassen) van de rubriek A (w.o. ook Purore.) 3.95 en voor Eigen|heimers, Bevelanders en aanverwante rassen van de ru briek A f 3.40. Bij latere overneming dan in de genoem de week zullen de prijzen verhoogd worden met 71/2 cent per 100 kg. per week of ge deelte daarvan tot 25 Mei en daarna met 10 cent per 100 kg. per week of gedeelte daarvan. De telers, die hun aardappelen aan de ge noemde ceuitrale wenschen te verkoopen, dienen hun partijen vóór 1 Mei schriftelijk aan den, voedeslcommissaris in him provin cie op te geven. Het spreekt vanzelf, dat de Nederlandsche Akkerbouwcentrale alleen aardappelen overneemt, die aan consumptie-eischen vol doen; met het oog hierop verplicht de cen^ trale zich. Eigenheimers en aanverwante i'assen over te nemen, vóór 19 Mei, terwijl Bevelanders en aanverwante rassen vóór 9 Juni en Zeeuwsche Bonte, Blauwe en, aan verwante rassen vóór 23 Juni zullen wor den overgenomen. De levering dient overi gens op afroep plaats te hebben, de in de Vereeniging tot Bevordering van den Aard- appelhandel georganiseerde aardappelhan- del blijft bij de regeling ingeschakeld. Goedgekeurde pootaardappelen) van de rassen Zeeuwsche Bonte en Blauwe, West einder Bonte en Blauwe, Roode en Bonte Star, die aan de consumptie-eischen, van de rubriek A voldoen, mogen, evenals tot dus ver, niet worden gedenatureerd. Deze par tijen zal de Nederlandsche Akkerbouwcenj- trale op de in de publicatie van 3 April genoemde voorwaarden overnemen. Voor alle andere goedgekeurde pootaard appelen, dus niet alleen voor die van de z.g. rubriek A, doch voor alle rassen, van alle grondsoorten, kunnen de telers tus- schen 2 regelingen kiezen. Zij kunnen dus goedgekeurde pootaardappelen met inacht neming van de bestaande eischen laten de- natureeren, waartoe de huidige vergoedin gen van resp. f 3.70, t 3.40 en f 2.90 per 100 kg. voor de klassen A, B en C tot na der order blijven, gehandhaafd of deze aard appelen ter overneming aan de genoemde centrale aanbieden, waartoe de opgave, evenals voor de consumptieaardappelen vóór 1 Mei schriftelijk bij den provincialen voedselcomrnissarls moet zijn ingediend. Zij, die de laatstgenoemde regeling wen schen te kiezen, dienen er rekening mede te houden, dat alleen pootaardappelen worden overgenomen, welke de Nederlandsche Al- gemeene Keuringsdienst voor plombeering in aanmerking acht te komen, m.a.w. dat uitsluitend zullen worden overgenomen goedgekeurde pootaardappelen, gesorteerd in de maten 35-55 mm. en tusschensortee- ringen voor wat betreft de klasse A eni 35-50 mm. en tusschensorteeringen voor wat betreft de klassen B en C, waaruit ook de misvormde, beschadigde en dergelijke niet in aanmerking komende knollen zijn verwijderd. De Nederlandsche Akkerbouwencentrale zal de aldus aan te bieden partijen goed gekeurde pootaardappelen zooveel mogelijk vóór 8 Mei overnemen. De overneminggprijs bedraagt bij levering in de week van 22 t/m 27 April voor de klassen A, B en C resp. f 4.70, f 4.40 en f 3.90 per 100 Kg. In een vorig artikel hebben vwj er op ge wezen, dat het voor de voedselvoorziening van ons vee, van groot belang zou zijn, wanneer iedere veehouder over een of meer dere silo's zoTi beschikken. Zoover is het evenwel nog lang niet. Men vraagt zich dan ook wel eens af, waarom niet meer silo's? Het is toch wel bekend, dat het er met de krachtvoorziening van ons vee niet al te best uitziet, zoodat de boer, die over één of meerdere silo's goed geconserveerd gras of ander groenvoeder beschikt, zich wel gelukkig mag prijzen. Met behulp van dit voer, aangevuld met betrekkelijk weinig krachtvoeder en wat hooi, is hij immers in staat, bij een niet te groote melkgift zijn dieren vrij behoorlijk door de stalperiode heen te helpen. Hoewel misschien het vee nog op stal staat, lijkt het wel wat voorbarig nu reeds plannen te maken om gedurende de volgen de stalperiode zijn dieren zoo goedkoop mo gelijk te kunnen voederen. Dit is toch niet het geval, want om dit doel te kunnen bereiken, is het noodig te zorgen voor een 'flinke hoeveelheid inge kuild, op eigen bedrijf verbouwd jong gras, of ander eiwitrijk groenvoeder, teneinde hiermede op de krachtvoederrekening te kunnen besparen. Nu zeer vele landbouwers in dezen tijd rekening houden met een goede verzorging en bemesting van hun grasland, tevens ge paard gaande met een goed gekozen be- weidingssysteem, bestaat de mogelijkheid dat het grasland belangrijk meer zal op brengen, dan dat tot op heden het geval was. Dat meerdere nu, dient geensileerd te worden en wel zoo goed mogelijk, dus met behulp van eeni betonnen silo. Uit de vraag waarom thans nog niet meerdere silo's worden gebouwd, schijnt het dat vele landbouwers nog bezwaar ma ken tegen de uitgaven, verbonden aan het doen bouwen van een silo. Maar laten de veehouders toch wel be denken, dat de kosten niet opwegen tegen het groote voordeel van een silo. De kosten hieraan verbonden worden dubbel en dwars vergoed door het verkre gen voeder. De ervaring heeft dit toch wel voldoende geleerd, zoodat hier geen enkel risico aanwezig is. Het is niet enkel een kwestie van inzicht, want het voordeel dat er in de silo voor het veehoudersbedrijf steekt, en mede ge zien de garantie, speciaal in oorlogstijd, moet toch wel sterk spreken. Daarom moet het parool zijn, iedere land bouwer laat dit jaar een of meerdere be tonnen silo's bouwen. Over de beteekenis van ensileering in de zen tijd een volgende maal. RAADSVERGADERING op Vrijdag 19 April 1940 des nam. 3 uur. Verhinderd is het raadslid de heer Noor dijk. De VOORZ. Burg. Slobbe opent met ge bed; notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen Stukken: Brief van het R.K Schoolbestuur te Achthuizen waarin spijt uitgedrukt wordt dat de Burgemeester bij de opening der nieuwe school niet tegenwoordig was en waarom hem schriftelijk dank wordt ge zegd voor de medewerking van B. en W. en den Raad bij fie totstandkoming. Mededeeling van eenige goedgekeurde raadsbesluiten, o.m. 75 opc. gemeentefonds belasting, wijziging begrooting enz. Schrijven verificatie bureau met proces verbaal, houdende mededeeling over gehou den kas controle. Opname kas Burgerl. Armbestuur. .Alles in orde bevonden. Schrijven van dhr. J. J. v. Nir^iwegen, wellcc mededeelt dat hij zijn benoeming tot havenmci ster aanneemt. Van den Minister van Financiën een schrijven houdenfie mededeeling' over viit- keeringen uit het Gemeentefonds. Alle uit keeringen tijdvak 1938-'39 voor alle gewes ten zijn definitief vastgesteld. De bereke ning over 1938-'39 is als volgt: Ontvangsten 21011.04 Recht op 18323.42 Nadeelig- slot f 2687.62 Dit laatste bedrag is dus over uitkee- ringstijdvak 1938-'39 te veel ontvangen en zal dit op de dienst 1940 moeten worden gevonden. Voor de gemeente is dit een ont zaggelijke tegenvaller. Adres van eenige bewoners om verbete ring straatgoot Stoofstraat. Wordt ter af doening aan B. en W. overgedragen. Schrijven van den heer L. Bom Stoofstr. 22 om vergoeding voor zijn dochtertje wel ke de Huish. School te M'harnis bezoekt. Krachtens de wet is hiervoor geen bijdrage noodig, waarom voorgesteld wordt dit af te wijzen. Hiertoe wordt besloten. Dezelfde ver zoekt een wijziging politie-verordening in zake opruiming mestputten, wat naar B. en W. wordt gerenvoyeerd. 2. Voorstel tot gunstige beschikking op verzoeken om beschikbaarstelling van schoollokalen ten behoeve van diverse ver- eenigingen en instellingen. De Gymnastiek Vereen, vraagt een ande re avond, wat wordt toegestaan. Klein- grondbezit vraagt Donderdag 14 Mrt. een lokaal te gebruiken, wat is toegestaan. Meerdere verzoeken, (welke reeds door B. en W. zijn toegezegd) worden inge willigd. De Boerinnenbond Platt. Vrouwen verzoeken eeni lokaal O.L. School te Acht huizen tot het houden van een kookcursus éénmaal per week. B. en Wv zullen dit na der regelen. Kosten 60 et. per avond, ex clusief e.v. kosten voor gas. 3. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling betreffende het be heer en de exploitatie van de gemeenschap pelijke gasfabriek te Oude Tonge. De gemeen/te Oude Tonge wordt aange wezen voor het doen van publicaties in de Staatscourant. 4. Voorstel om aan de Kroon in over weging te geven het maximum aantal ver gunningen ingevolge de Drankwet voor de gemeente Ooitgensplaat te bepalen op 7. Tegelijk wil B. en W. ook een besluit ne men tot het verlagen van de verloven A. Het aantal volledige vergunningen was tot heden 8, hoewel er maar 7 vergunningen in bedrijf zijn. Dit wordt nu bepaald op 7 zoodat er geen bij kunnen komen. Betref fende verlagen A., kunnen er 13 zijn, ter wijl er nu maar 1 is. B. en W. willen, dat nu op 1 houden, omreden er geen enkel be lang door wordt geschaadt. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. 5. Voorstel nopens de belegging van de opbrengst wegens verkoop van het voorma lige Gemeente-ziekenhuis. Voor de koopsom 750.zal moeten aangekocht een pandbrief Dordrechtsche Hyp. bank. De heer KREEFT zag het liever belegd op die manier dat het gebruikt werd voor rioleering in de gemeente. De heer A. DE VOS zou het willen ge bruiken voor het zooeven genoemde tekort. De VOORZ.: Ged. Staten wenschen dat niet, het moet onder de kapitaaldienst wor den ondergebracht. Wel kan het geleend worden, maar het moet dan toch binnen 4 a 5 jaar worden afgelost. Practisch baat dit dus niet veel. Wordt alsvoren besloten,. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet groot ten, einde van P. Mans te Ooitgensplaat, de beschikking te verkrijgen over het terrein der voor eenl ge maanden afgebrande schuur langs den Molendijk. De VOORZ. licht dit punt toe en zegt dat er met de heer Mans reeds eenige cor respondentie over is gevoerd. Kort na het afbranden is de vraag geopperd of het al gemeen belang er mee was gediend, dat die schuur ter plaatse werd opgebouwd. B. en W. meenden van niet. Het uitzicht is er door verbeterd, nu de schuur weg is. Aan de heer Mans is dat m.edegedeeld en ge vraagd of dhr. Mans mee zou willen wer ken aan een andere regeling en te bouwen op een ander terrein. B. en W. hebben daartoe overwogen om de helft der meer dere uitgaven aan hem te verleenen. Dat zou 250.zijn. De verzekering schijnt de heer Mans te willen toestaan dat hij ter hoogte Weespad een huis bouwt inplaats van een schuur, mits hem die 250.van gemeentewege beschikbaar worden gesteld. B. en W. vindt dit acceptabel, hem die 250.te voteeren en de heer Mans is bereid het terrein aan de gemeente over te geven; voor die 250.krijgen we het vol ledige gebruiksrecht, waarna met de Amb. heerlijkheid over erfpacht gesproken kan worden. De heer v. NIEUW A AL: Kan het niet zoo, dat Mans een beetje op zij bouwt, zoo dat het uitzicht bewaard wordt? Spr. zegt niet dat die 250.voor Mans te veel is, maar de gemeente zal het toch ook wel en kele honderden guldens kosten om, het ge reed te m,aken. De VOORZ.: Het belang van de heer Mans is om daar te bouwen opde bestaan de fundatie en de vloer; en de nog op staande muren. Bouwen terzijde of achter uit heeft bezwaar, daar dan een stukje van de beneden Molendijk moet worden afge staan. Juist is het de bedoeling de bene den Molendijk door te trekken. Hetgeen de heer v. Nieuwaal suggereert is 2iiet wel mogelijk. Een bedrag van 250.achten B. en W. redelijk. De heer DE VOS vraagt hoe B. en W. dat denkt te financieren? Het terrein zal toch ook zoo niet kunnen blijven. De VOORZ.: Met betrekking tot de dek king kan B. en W. niets .zeggen, omdat eerst de Raad zich er over moet uitspre ken. Hiervoor zal wel een oplossing worden gevonden. De belangen van dhr. Mans en die der gemeente vragen thans een besluit. Een rijpad Itan gemaakt worden, in de toe- I liomst naar de Pieter Biggestraat. Wordt z.h.s. besloten volgens voorstel B. en W. 7. Voorstel tot deelneming aan een ge meenschappelijke regeling ter uitvoering van de Vleeschkeuringswet voor geheel Goe ree en Overflakkee. De VOORZ. geeft hierover een uiteenzet ting, welke wij reeds in meerdere versla gen hebben opgenomen. B. en W. vinden de nieuwe regeling acceptabel; de gemeente Ooitgensplaat zullen in het tekort 38.50 moeten bijdragen, waarbij echter de kosten voor de destructie die er nu zijn, komen, te vervallen. De heer v. GURP: Zou het op minder kosten uitdraaien De keurmeesters mogen toch geen andere functie uitoefenen? De VOORZ.: De hoofdkeurmeester, moet daaraan een vol-ambtelijke dienst hebben en krijgt een aanvangsalaris van 4500. Het is de vraag', of de heer v. Nieuwenhuij zenj veearts te D'land, de benoeming aan vaardt; doet hij het niet wordt er toch een ander benoemd, waardoor hij de inkomsten van de keuring mist en alleen van zijn prac tijk moet bestaan. Spr. ziet, wanneer hij het aanneemt, er een belangrijke verbete ring van zijn positie in. Hij krijgt boven dien 700.per jaar voor een, auto voor verplaatsingskosten. De heer v, GURP is er op tegen hiertoe over te gaan. Vele gemeenten namen het niet aan, spr. zou het eerst aan willen zien. De heer JAQOBS vraagt naar de positie van dhr. Vreeswijk, waarop de Voorz. ant woordt, dat die dezelfde blijft, tot hij 65 jaar is en met pensioen gaat. Tot den heer van Gurp zegt spr. dat deze gemeente er geen schade van heeft. Het is met O'plaat anders dan met Mi'harnis en Sommelsdijk. Daarom wordt in die gemeenten bezwaar gemaakt. De begrooting geeft geen aanwij zing dat door de nieuwe situatie de ge meente op hoogere kosten komt. Spr. wenscht dat de Raad het aanneemt en niet wacht omdat het in het algemeen belang is. Ged. Staten dringen er op aan. De heer v. GURP: Als het nu in M'har nis en S'dijk knelt, waarom nemen ze het daar niet aan? Bij ons knelt het niet! De heer KREEFT bepleit, dat de nieuwe situatie beter wordt omdat het heele eiland gelijk gesteld wordt. De aparte keurings kringen waren altijd van ons een bezwaar. De heer DE VOS vraagt naar de salaris lasten over twee jaar, om. aan het bezwaar van dhr. van Gurp tegemoet te komen. De VOORZ. antwoordt, dat thans het keurloon van de slagers wordt geïnd en verder zien we er niets meer van. De zaak schijnt te kloppen. Nu zal het zoo zijn, dat we aan het hoofdkantoor te M'harnis de keurloonen betalen en een bijdrage in het tekort bijpassen, waarbij we dan de 70. destructie kosten mis gaan. Uiteindelijk zit er dus nog een voordeeltje in. Wordt tenslotte z.h.s. aangenomen. 8. Verbetering van den Galatheeschen dijk. De VOORZ. licht toe, dat de weg naar de Gal. dijk voorkomt op het Prov. tertiair wegenplan, waardoor deze weg ook in aan merking komt voor een zekere bijdrage, wanneer de weg althans aan bepaalde eischen voldoet. Voor 300.per K.M. waren de lasten voor de gemeente, meerde re kosten worden, door het tert. wegenplan bepaald. Tot heden waren de kosten niet hoog; thans echter behoeft deze weg een belangrijke verbetering, waarom het aan beveling verdient, deze weg te brengen on der bovengenoemde regeling. In 1936 is uitgegeven plm. 2200.—, in 1937 8Ö0.—dus totaai 3000.—. Kapi taals-uitgaven nog tot 1 Jan. 1941 bij dit plan in rekening worden gebracht, verka- pitaliseerd op annuïteitsbasis. Omgerekend is uitgegeven zoo ongeveer 125.pei K.M. Waar, na de verbeteringen dit be drag wel tot 250.per K.M. zal oploopen is het zaak dit onder het tert, ifonds te brengen. Gecorrespondeerd is om hiervoor een plan te maken, om in 1940 tot verbe tering van deze weg over te gaan. De heer VERMAAS is er voor, als het maar niet buitengewoon veel voor de ge meente kost. De VOORZ.: Om onder de bepalingen van het tertiair-fonds te komen, moet de weg 41/2 M. breed en kruinbreedte 5 M. zijn. Spr. .zegt dat de dijk daaraan niet vol doet, althans overal niet maar, dat de kos ten om en bij de f 225.per K.M. komen, zoodat met overstapping van een klein verschil de weg er onder kon vallen en deze dan afdoende kan worden afgewerkt. Spr. zegt dat de materie zeer ingewikkeld is om toe te lichten. Weth. V. ES zegt, dat voorheen is bere kend, dat de kosten van exploitatie en on derhoud van de weg kwamen op 225. per K.M. Nu krijgen we weer kosten van een nieuw wegdek en is het zaak deze kwestie aan te pakken. De Raad komt na de uiteenzetting tot de conclusie dat het plan moet worden doorgezet. Dit wordt in principe aangeno men. 9. Eenige begrootingswijzigingen wor den aangebracht en goedgevonden. De heer v. GURP wijst er op, dat door de gladheid van den weg veel zand is ge bruikt dezen winter wat veel geld kost er\ niet aan de verwachtingen voldeed. Spr. raadt aan een tiental zakken kaïniet op te doen, wat beter is. Hiermede zal rekening gehouden worden. Rondvraag. De heer KREEFT vraagt of er al be richt is, dat met de woningen voor de wo ningbouw wordt begonnen. De VOORZ. licht toe dat op bespoediging is aangedrongen. Op het departement is een stroom, van aanvragen voor woning bouw. Vermoedelijk zal deze zaak 8 Mei a.s. behandelt worden. De heer v. GURP wijst op een slechte toestand in de Pr. Hendrikstraat waarvan de Burgemeester nota neemt. De heer VERMyAAS vraagt naar de ver betering Sluishaven, waarop de Voorz. zegt later te zullen terug komen. Sluiting. MJDDELHARNIS Mevrouw Leeflang is naar het zie kenhuis te Dirksland vervoerd, om aldaar ter observatie te worden opgenomen, 23 personen, welke zich als werkloos hadden opgegeven zijn bij de werkverrui- ming tewerk gesteld. De onvermengde margarine is deze week verkrijgbaar bij Johs. Schellevis, Wa terweg en bussen vleesch bij J. D. Rood- zand, Westdijk. SOMMELSDIJK. Men schrijft ons: De Oranje-Garde hoopt op 30 April en 1 Mei a.s. een J.uliana-avond te geven. Dit belooft iets heel bijzonders te worden. Wij verwachten dan ook een enorm aantal be zoekers en hebben daarom deze keer de vergaderzaal van Hotel Spee gehuurd. In een schitterend historisch spel „De Moeder van den Prins" wordt ons het veel bewogen leven van Juliana van Stolberg en haar zoon Willem van Oranje getekend. Alle spe Iers in dit stuk dragen de kostbare kle ding uit die dagen, terwijl verder alles zo veel mogelijk in de stijl van die dagen wordt gebracht. In een Declamatorlum „De Eenheid des Rijks," wordt ons ten gehore gebracht hoe juist in onze zorgelijke tijd ons volk zich als eene eenjheid schaart rond de Oranje- troon. Alle spelers dragen hierbij prachtige provinciale klederdrachten. O.l.v. den heer Verbiest geven de dames-leden en de ad- splranten een rythmische gymnastiek oefe ning. Een tweetal sprekers zullen op deze avonden het woord voeren. De entre be draagt 30 et. Kaarten verkrijgbaar bij alle SS liUlllllllllllllllllinilillHlinillllHIIHIItflMIIMItiniDHtUP^^^ Gardisten, voor Dirksland bij dhr. Jaquet ert voor Nieuwe Tonge bij Jo Verolme. Zie verder de advertentie in de Advertentie bode" van Vrijdag a.s. DIRKSLAND De keuring van buitengewone dienst plichtigen van de lichting 1937 en 1936 zal voor deze gemeente gehouden worden te Middelharnis op Dinsdag 11 Juni a.s. des nam. 2 uur. Alhier komen onder de kinderen ver schillende gevallen van mazelen voor. HERKINGEN De herziene lijst van inkwartiering ligt vanaf heden tot en met 30 April a.s. ter gem. secretarie ter Inzage. De landbouwknecht M. K. kwam tij dens het eggen zoodanig op dit gereedschap te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij den agent der Arbeidesbemiddeling stonden hedeni 3 werkloozen ingeschreven. Van de werkman A. D. stierf bij het werpen zijn geit, wat voor dit gezin een schadepost is. MELISSANT De dienstplichtigen C. Melissant en A. Nagtegaal zijn vorige week naar hun garnizoen te Gouda vertrokken. Naar wij vernemen zal de Eendenkooi nabij de Halstee gelegen tot bouwland wor den gemaakt. Vrijdag j.l. werden de ouders van den Militair C. Melissant opgeroepen, daar hun zoon in het ziekenhuis moest worden op genomen. STELLENDAM Zaterdag begaf J. v. S. zich per rij wiel van hier en kwam in de Fortuinweg in de sloot terecht. Met een nat pak en ka potte fiets kon hij terug keeren. De garnalenvisschers vingen vorige week 300 tot 400 K.G. garnalen per vaar tuig. Vrijdag 19 April j.l. werd in Hotel de Gouden Leeuw door Not. van den Berg alhier bij afslag verkocht een huis met schuurtje en tuin en een perceel tuingrond gecombineerd inzet f 1970, kooper werd dhr L. Troost van Stellendarn voor f 2310., Koop 3 een huis staande in de Kerkstraat inzet f 230 door dhr. P. Snijder van Her kingen, is aangeloopen. Gunning nog aan gehouden. Per scheepsgelegenheid is uit deze gemeente vervoerd 2 ladingen gedroogde cichorei, groot 100 ton, met bestemming Rotterdam. De Burgemeester van Goedereede maakt bekend dat de buitengewone dienst plichtigen van de lichting 1936—1937 moe ten keuren op MJaandag 10 Juni v.m. 11.15 uur in de O.L. School te Middelharnis. Onze dorpsgenoot dhr. A. van Heest is tot tijdelijk rgent van politie aangesteld tegen 6 Mei a.s, met als standplaats Rijs wijk. Tot gemeente-geneesheer alhier is be noemd G. van Walbeek arts te Bunschoten. De garnalenvisschers vingen vorige week van 70100 Kg. garnalen per dag en per vaartuig en de zeevisschers besomdeni van de if 60200 aan versche visch. VOOR HUISVERLICHTING. 230 Volt, laag stroomverbruiik met garantie 1 lamp van 5 Wlatt, 1 lamp 10 Watt, 1 lamp 15 iWatt, 1 lamp 25 Watt, 1 lamp 40 Watt, samen 5 prima Gloei lampen voor f 2.50. D. HOEK. RIJWIELHANDEL OUDDORP OUDDORP Op de op Vrijdag j.l. gehouden ver gadering van de polder het Oude Nieuw- land te Ouddorp, is als voorzitter gekozen, als Ie candidaat J. Breen; als 2e candidaat L. P. Akershoek, als 3e candidaat J. Voogd Mzn. - De aandacht wordt erop gevestigd, dat het loopen aan den Zuiddijk alhier ver boden is. Zondag j.l. zijn weer verschillen de personen bekeurd wegens overtreding van dit verbod. De venter van H. wonende te Middel burg werd Zaterdag j.l. bekeurd wegens het venten zonder verkregen toestemming van Burgemeester en Wethouders. Vrijdagavond ontplofte alhier aan het strand ter hoogte van den Langeweg een mijn. De ontploffing richtte geen schade aan. Wel bracht de explosie een groote schok teweeg, zoodat zelfs in een' woning de draadnagels uit de balken vielen. NIEUWE TONGE -^ De rekening van de afd. t.b.c. bestrij ding van het Groene Kruis bedroeg in ont vangst f 680.17, de uitgaven f 436.86, batig saldo van if 253.31. De begrooting sluit met een ontvangst én uitgaaf van f 698.31.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2