Plaatselijk Nieuws Fa. Gebr. Buijsse GEMENGD NIEUWS. Nieuws uit Zeeland Slaat nü Uw slag Marktberichten Luchtbescherming KERK- EN SCHOOLNIEUWS OOEDEBEEDE Mantel Costuums Bedden Vitrages Centrale veilingMiddelharnis f 0.87 per pond f 0.82 Marktbericht Thole 5 April 1940. Roomboter Boereboter Eierenf 3.50 10 MIDDELHARNIS Bij den heer L. J. van Eek ontstond een schoorsteen brand, welke zich ernstig liet aanzien. Door spoedige hulp werd de brand gebluscht enl liep dit incident met eenige materieele schade af. Mej. Smitshoek had het ongeluk tij dens haar werkzaamheden door een raam te vallen en haar arm zoo ernstig te ver wonden dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Gedurende de week van 8 tot 13 April zijn 32 personen in de werkver schaffing tewerk gesteld. De onvermengde margarine is deze week verkrijgbaar bij Jb. Driesse Visschers dyk en bussen vleesch bij den slager G. van Beek, Secretaris Nijghstraat. De bakkers hebben het brood met 1 cent per 8 ons verhoogd. Na aanbesteding was de heer K. Kroos de laagste inschrijver voor den bouw van drie plaatsjes met f 7300 voor de Vereen, van Onroerende goederen ingevol ge de Landarbeiderswet. DIRKSLAND A.S. Donderdag 18 AprU hoopt het echtpaar P. Zoon en H. Zoon-Tamboer hun ne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Nadat de boomen aan den Stations weg en Boezemweg zijn gerooid is thans ook de laatste der mooie boomen rond de Herv. Kerk gevallen. Een en ander levert een vreemd en triestig aanzien. Geboren: Woutrina dochter van L. A. Struik en J. J. in 't Veld. HERKINGEN J.l. week bracht bij A. v. d. Veer een geit vijf jongen ter wereld, voorwaar een zeldzaamheid. -- Het zoontje van J. S. alhier viel Za terdag j.l. zoodanig van de zoldertrap, dat hij zich deerlijk aan zijn gelaat verwonde. De dienstplichtige P. Polder is j.l. Maandag naar ztjn garnizoen te Gouda ver trokken om bij de wielrijders te worden in gedeeld. MELISSANT Bö den landbouwer, M. Struik werd van één paard het veertiende levende veu len ter wereld gebracht. De rekening van den Grooten Zui derpolder sluit met een batig saldo van f 682.17 over 1939. Voor 1940 sluit de be grooting met ontvangst en uitgaaif op f 3388.30. Door het bestuur van den polder Nieuw Westerloo zal door de ingelanden voorgesteld worden den omslag te bepalen op f 8.90 per H.A. en de opbrengst is be groot op f 1042.98. De op Vrydag gehouden verkooping door Notaris van den Berg alhier van 2 woonhuizen en een perceel tuingrond ten verzoeke van de Wed. J. van Waarde wer den ingezet. Koop 1 woonhuis met schuur tje en tuin L. Troost f 1790. Koop 2 een perceel tuingrond A. van /Waarde f 210. Koop 3 een woonhuis P. Snijder van Her kingen f 230, A.s. Vrijdag 19 A,pril afslag. Öe garnalenvisschers vingen vorige week van 80200 K.G. garnalen per dag en per vaartuig en de zeevisschers besom- den van de f 30150 aan versche visch. OUDDORP Zaterdag 13 April j.l. werd in Hotel Akershoek te Ouddorp door Notaris P. T. van den Berg uit Goedereede bij afslag ver kocht: 1. Een perceel bouwland groot 3 geme ten in den polder 't West-Nieuwland aan H. den Bout voor f 4310. 2. Een perceel bouwland groot ruim 1 gemet in den polder 't Oudeland aan T. Grinwis J. Tzn. voor if 1520. 3. Een perceel bouwland groot ruim 2 gemeten in den polder 't Oudejand aan Kis. Grinwis J. Tzn. voor f 3250. 4. Een perceel weiland met uitpad in den polder „t'Oudeland groot ruim 3 geme ten aan J. v. d. Bok voor f 2760. Vrijdagavond 12 April j.l. werd bij inzet verkocht ten overstaan van Notaris v. d. Berg a. een woonhuis met schuur en tuintje. Hoogste bieder L. Troost te Stellendam met f 1790.—. b. een perceel grond nabij het huis, groot 111 R.V.M.; hoogste bieder A. v. Waarde met f 210.—... een huis met timmermans werkplaats, hoogste bieder P. Snijder met f 2300.—. Vrijdagavond 19 April a.s. zal de jaar- lijksche verkooping plaats hebben van gras gewas van de verschillende polders. Hierbij wordt tevens gelegenheid gegeven aangifte te doen, van vee voor de Westduinen. Het Bestuur van den polder „De Rooklaasplaat" te Goedereede maakt be kend, dat de rekening der ontvangsten en uitgaven over 1939 en de begrooting voor 1940 van 11 April t.m. 25 April 1940 ter inzage liggen ten kantore van den secere- taris penningmeester, tevens dat op voor noemde data de vastgestelde lijst van stem gerechtigden ter inzage ligt. Hedenavond 7 uur zal de algemeene vergadering van de Vereeniglng Vreemde lingen Verkeer in hotel Flohil alhier plaats hebben. Distributie van ]Vl4>torbrandstof en Smeerolie. Ten behoeve van de distributie van benzine, smeerolie enz. iullen aan houders van alle soorten motorrijtuigen, benevens aan houders van benzine en benzolmotoren dienen de tot andere doeleinden dan het voortbrengen van een rij- of voertuig, iden- titeltsbewözen worden uitgereikt. Deze Identiteltsbe^zen moeten worden afgehaald op Donderdag 18 April a.s. ten distributiekantore alhier, des v.m. 912 uur. de uitreiking geschiedt tegen betaling van f 0.75 per bewijs en op vertoon van de geldige motorrijtuigenbelastingkaart. betaling van f 0.75 per bewfls en op vertoon van de geldige motorrijtuigenbelastingwet. Zaterdagmiddag zijn enkele personen bekeurd wegens het rijden zonder geldig belastingmerk. Zondag zijn wederom enke len bekeurd wegens het zelfde feit. NIEUWE TONGE Het zoontje van den heer L. werd door een fiets aangereden en kwam hierbij zoo erg te vallen dat het een arm brak. De vrouw van W. K. is Maandag naar het ziekenhuis vervoerd om aldaar een ope ratie te ondergaan. Vertrokken: Mej. E. Büijs naar Steenber gen. Ondertrouwd: Chr. Looij 24 jaar en Z. de Ruiter 20 jaar. indien ge van plan waart een te koopen. Nu kunnen wij U een enorme sortee ring voorleggen in verscheidene mo dellen (plm. 400.) Nu zijn de prijzen nog laag -en Nu zijn de stoffen nog prima, prima. Mogen wij U verwachten? Wanneer U dan toch in onze zaak bent, loop ook eens even langs de Ook hierin enorme keus, (nu reeds plm. 600.) Door zeer voordeelige inkoop, scher pere calculatie enz. kunnen, vrij U thans speciale aanbieding doen in In prijzen vanaf 19.85 enz. De allerbeste onvermengde Java Ka pok (staat wat kwaliteit betreft bo ven vele andere agn. Java Ka,pok.) Per 5 pondspak: f 3.75 KUSSENS gevuld met beste kwaliteit veeren voor f 1.95 Voor zie men onze Showroom op de West- dijk. TEL. 52 MIDDELHARNIS OUDE TON<ÏE Woensdagmiddag 1.30 uur zal in de oude school de Installatie zijn van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer D. Rijnders. Om 3.30 uur zullen de schoolkinderen een zanghulde brengen, om 3.45 uur zal ge legenheid gegeven worden tot feliciteeren en om 4.15 uur zullen zang- en muziekver- eeniglngen deflleeren- STAD AAN 'T HARINGVLIET De Emmabloemcollecte heeft opge bracht f 10.95. DEN BOMMEL Bij inzet zijn verkocht ten overstaan van notaris Ris uit Oude Tonge 2 hulzen met erf van wijlen mej. C. v. Vliet, hoogste bieder de heer A. W. v. d. Meö met f 1510. Tot bestuurslid vart de Boerenleenbank is gekozen de heer K. L. Buth, tot lid van den Raad van Toezicht den heer J. L. van Prooijen. OOLTGENSPLAAT Het woonhuis aan de Pieter Bigge- straat en bewoond door P. van der Wende is onderhandsch verkocht aan den landbou wer J. A. van Kempen. Ifeandagmiddag geraakte een vracht auto van den heer A. Bakelaar door onbe kende oorzaak in de Langeweg in de sloot. Hierbij werd een paal van de radiodistribu tie afgereden. De auto is later op het droge gebracht en bekwam eenige schade. Op Maandag 22 April a.s. hoopt den oudsten, inwoner dezer gemeente den heer A. Remus zqn 95sten verjaardag te herden ken. Tegen een zoon van den landbouwer W. C. van Kempen is procesverbaal opge maakt wegens overtreding motor- en rij- wlelwet. MIDDELHARNIS De collecte welke gehouden is in de Chr. Geref. Kerk ten bate van opleiding van Dienaren des Woords heeft opgebracht if 46.51, Woensdagavond half 7 zal in de Chr. Geref. Kerk voorgaan Ds. Visscher van Bunschoten. Na den dienst zullen de mans- leden in vergadering bijeen komen. Zondag zal in de Chr. Geref. Kerk In beide diensten voorgaan Student B^l van Apeldoorn, De heer Dr. van der Pol, Directeur aan de Rijks H.B.S. alhier is in gelijke be trekking benoemd te Goes. Op Zondag 28 April zullen in de Ned. Herv. Kerk 7 personen belijdenis des ge- loofs afleggen. Ds. W. Vroeglndeweij Ned. Herv. Pre dikant te Hoogeveen heeft voor het beroep te Wierden bedankt. OOLTGENSPLAAT Tot onderwijzer aan de Bijzondere School alhier is benoemd den heer A. Post mus uit Soest. Op 10 April j.l. is te 's-Gravenhage op 83-jarigen leeftijd overleden mej. A. M,. Boom, welke ruim 25 jaar in deze gemeente werkzaam is geweest als hooifd der Open bare Bewaarschool. PREDIKANT-KAMERLID. Gelijk bekend, zal de Gen. Synode van de Chr. Geref. Kerk zich o.m. hebben uit te spreken over de al of niet-toelaat- baarheid van de gelijktijdige bekleeding van het predikantsambt en het Kamerlid maatschap. De classis Amersfoort heeft zich naar aanleiding Van een voorstel der ge meente te Baarn, om deze twee onvereenig baar te verklaren, met dit voorstel veree- nigd en zal dit besluit doorzenden naar de Partic. Synode van het Midden. UIT DE A.B. PARTIJ. In de A.R. Rotterdammer lezen wij het volgende: MIDDELHARNIS. De Vereeniglng van A.R. Gemeentebestuurders in Zuid Holland hield Donderdagmiddag alhier een streek- vergadering, die door verhindering van Burgemeester Jansen van Zwijndrecht on der leiding stond van den heer J. H. D o n- ner uit Rotterdam, die in een kort ope ningswoord het doel van deze vergadering, n.l. het bevorderen van het onderling con tact van onze A.R. gemeentebestuurders aangaf. Dr. C. Beekenkamp sprak daarna over: „Principieele gemeente-politiek." Al lereerst stelde spr. vast, dat onze A.R. par tij geen officieel gemeenteprogram heeft zooals andere politieke partijen. Wel is er een concept dat algemeen gebruikt wordt, maar door deputaten der party nog niet de finitief als .zoodanig is v;astgesteld. Een ge meenteprogram zal in de eerste plaats be ginselprogram moeten zijn met terzijdestel ling van kleinere details, die plaatselijk verschillende beoordeeling vragen. Een goed program kan den band tusschen kies- vereenigingenj en gekozene versterken. Ech ter waarschuwde spr. tegen de practijk als bijv. de S.D.A.P., waarbij de gekozene man daat ontvangt van zijn klesvereeniging. Het raadslid moet vrij en zelfstandig blij ven tegenover zijn klesvereeniging. Als korte saamvatting van de hoofdzaken van het program noemde spr. erkenning van God, als Bron van alle ^zag" en „de taak der overheid is beperkt." Hiermede wordt stelling genomen tegen de Volkssouverelnl- telt, als bron van gezag en anderzijds tegen die groepen en partijen welke wenschen heb ben, die niet liggen op den weg van den staat. Spr. behandelde vervolgens enkele onderwerpen als Zondagsrust, ambtsgebed, vloekverbod, enz,, maar behalve deze on derwerpen, waar het principe direct naar voren komt, zijn er verschillende waar de doorwerking van het tieginsel niet zoo direct spreekt als b.v. schoolvoeding, ar menzorg, financieele aangelegenheden enz. Echter lettend op de beperkte taak van de overheid zal ook hierin hét beginsel kunnen spreken. Steeds zal de A.R. gemeentebe stuurder zich hebben te stellen tegen het beginsel der revolutie, dat des te gevaarlij ker is, als het zich hult in een ongevaarlijk kleed. De strijd gaat niet tegen personen, maar tegen den geest, die God wil verdreven van het staats- en gemeentelijk terrein. Door schouder aan schouder te staan zullen de raadsleden beter uitgerust zijn tot hun taak en als de overheid als diena resse Gods zich gebonden acht aan Gods ordinantiën zal God de Zwakke pogingen zegenen. Verschillende vragen gesteld, o.m. over het dankgebed in den raad, de school- artsendienst, enz., gaven inleider gelegen heid deze punten nader toe te lichten en tevens in het licht te stellen de noodzake lijkheid toe te treden tot de Vereeniglng van A.R. gemeentebestuurders, die in haar orgaan „de Magistratuur," verschillende van deze onderwerpen behandelde, terwijl de streekvergaderlngen van deze vereeni glng het onderling contact en de uitwisse ling van gedachten bevordert. Martrtbericht van Ja». Knoop, Alejke- laar In aardappelen, groenten en fruit Admiraal de R|uyterweg 196, Telefoon 81431, Amsterdam. Den aardappelhandel is stervende, veel Verschil in prijzen zijn er niet meer. Plak- keesche en Spuische aardappelen zijn van de markt geheel verdwenen. De verkoop is per week voor de Zeeuwsche bonten het grootste, circa 65% alleen verkoop bon ten en blauwen, verder 35% van alle an dere soorten. Er is groot verschil in zand- aardappelen, met gebreken zgn zeer moei lijk te verkoopen, en moeten voor lagere prijs. Ieder die zijn aardappelen naar Amster dam wil zenden vrage Makelaar Jac. Knoop om inlichtingen zonder eenige ver binding of kosten. Heden 15 April werden de volgende prij zen per 70 kilo gemaakt: Zeeuwsche bonten uit Noord Beveland f 3.10, Dito blauwen f 3.10. Bonten en Blauwen uit Schouwen en Duiveland f 2.90 en Blauwen f 3.10. Z. Bintjes if 2.60, Bonten en Mauwen poters f 2.40, Grove bintjes i 2.30; Haarlemmer meer Bevelanders f 2.50; Ypolder Bevelan ders f 2.60; Z. Bevelanders f 2.70; Zand- aardappelen vanaf f 3.3.90; Roodstar f 3.Industrie f 2.20; Polder Bonten en Blauwen f 2.80. ROTTERDAM, 15 April. Vee. Aanvoer In totaal 1725 stuks, zijnde 797 vette run deren, 174 vette kalveren, 52 nuchtere id., 535 varkens, 154 schapen en 13 lammeren. De prijzen waren als volgt: vette koeien: Ie kW. 75—87, 2e kw. 60—73, 3e kw. 46 56 ets. per kg., vette ossen 7482, 60 72, 4858 ets., per kg., vette kalveren 1.25—1.35; 1.00—1.15; 85—95 et., p. kg., varkens lev. gewicht, 63, 62, 60 ets. p. kg., schapen 62, 55, 40 ets., per kg., Ie kw. 39, 2e kW. 29, 3e kw. 20 gld. p. st. lammeren 65, 58, 50 ets. p. kg. 29, 21, 14 gld. per stuk Vette koeien en ossen: aanvoer iets min der, handel traag, prijzen als vorige week Dinsdag, prima koe 90 et., pr. os 86 et. Vette kalveren: aanvoer gelijk aan vori ge week, handel tamelijk, prijzen teruggaan de, prima's f 1.45. Varkens: aanvoer iets kleiner, handel le vendig, prijzen iets hooger. Schapen en lammeren: aanvoer gering, handel levendig, prijzen iets hooger. Schapen en lammeren: aanvoer gering, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Veilingen van Vrdjdag 13 April 1940. Witlof 1 f 10.10-11.10; Wltlotf, 2 f 7.50— 9.50; Spinazie f 11.30—13.70; Sla f 10.20; Red Star f 3.70—3.80; Alles per 100 K.G. Boter f 0.680.82 per pond. Naar de persdienst van de Nederlandsche Vereeniglng voor Luchtbescherming mede deelt, zal de wegens het conflict uitgestelde buitengewone algemeene ivergadering van leden gehouden worden op Zaterdag 27 April 1940, des v.m. te 10.30 uur in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen, Ma- riaplaats te UtrechK. De agenda vermeldt: 1. Openingsrede van den Voorzitter. 2. Uiteenzetting van het Hoofdbestuur. 3. Voorstel tot wijziging der Statuten. Het voorstel is ingevolge artikel 26, derde lid der Statuten door publicatie in en toezending van het per 15 Febru ari 1940 verschenen nummer van Lucht gevaar aan de leden bekend gemaakt. 4. Voorstel tot wijziging van het Huis houdelijk Reglement. Het voorstel is in het onder 2) hierbo ven bedoeld nummer van Luchtgevaar bekend gemaakt. 5. Voorstel van de afdeeling 's-Gravenha ge tot het houden van besprekingen be treffende een eventueel bij de Regee ring in te dienen voorstel tot de inyoe- ring van luchtbeschermingsdlehst- plicht. 6. Rondvraag. MUTATIES HANDELSREGISTER. WIJZIGING IN ZAKEN: L. Vroeglndeweij Wzn., Boek-, kantoor boekhandel, Westdijk B 311, Middelharnis. Zaak omgezet in een, vennootschap onder firma onder den naam (firma L. Vroeglnde weij Wzn. Vennooten: L. en Th. D. Vroeg lndeweij. PROCLAMATIE VAN KONING HAAKON. Koning Haakon van Noorwegen heeft een proclamatie tot zijn volk gericht, waarin hij zegt, dat Noorwegen sedert honderd jaar niet zulk een beproeving heeft door staan als thans. De koning spoort mannen en vrouwen aan te strijden om de vrijheid en onafhankelijkheid van het land te'red den. Noorwegen, aldus de proclamatie, is het slachtoffer geworden van een bliksemsnel len aanval gepleegd door een land, waar mede de Noren steeds vriendschappelijke betrekkingen hebben onderhouden. Brand bommen, explosieve bommen en mitrailleur- vuur worden op de meest barbaarsche wij ze op de burgerbevolking gericht." Tegelijkertijd heeft de koning den minis ter-president laten weten, dat hij niets met de Duitschers heeft te behandelen, ingeval de Duitschers hem iets hadden voor te stellen. UITBREIDING STAAT VAN BELEG. De regeeringspersdienst meldt: Bij Koninklijk Besluit van 1 November 1939 zijn, voornamelijk in het midden, wes ten en zuidoosten des lands, eenige gemeen ten in staat van beleg verklaard. Bij een Zaterdag verschenen Koninklijk Besluit is hieraan uitbreiding gegeven in dier voege, dat thans in het zuiden (Noord Brabant) en in de noordelijke en oostelijke provinciën een verdere strook in staat van beleg is verklaard. ATTENTIE VOOR HET EILAND THOLEN Wegens stagnatie in den treinenloop we gens militaire aangelegenheden, kwamen enkele poststukken, uit Zeeland te laat, zoo dat sommige predikbeurten waarschijnlijk niet juist zijn opgenomen en enkele berich ten niet meer konden geplaatst. De lezer zal zich hierin wel willen schik ken gelukkig is thans de treinenloop weer normaal. (REDACTIE.) Predikbeurt! Stavenisse. Predikbeurt op Donderdag 18 April Oud Geref. Gem. 3.80 uur Ds. Fraanje van Bameveld. (Bevestiging nieuwe leden en bedlening H. Doop. en 6.30 uur dezelfde. BRUINISSE Bij het op 10 April te Goes gehouden examen ter verkrijging van het diploma vakbekwaamheid broodbakker, slaagden o.a. de Heeren R. A. Hirdes, Johs. J. de Waal Tz. en G. A. Pelius, allen wonende in deze gemeente. THOLEN Burg. Stand. Overleden: Aplonia Schipper, oud 70 jaar. Donderdagavond 11 April had de eind- les plaats van den 2-jarigen tulnbouwcur- sus. Aanwezig waren de rljkstuinbouwcon- sulent Ir. Bosma, de voorzitter van de commissie van toezicht dhr. Klompe, de secretaris dhr. C. v. d. Berge, tevens ver tegenwoordigend het gemeentebestuur en het lid A. Roggeband. De tuinbouwvereeni- ging was vertegenwoordigd door deni heer J. V. d. Berge. De leeraren dhr. A. P. Bil, ondervroeg de cursisten over scheikunde en bemestlngs leer, de heer Chr. Wisse van Anna Jacoba over fruitteelt en dhr. D. Darmaar van St. Annaland over Groenteteelt. Na de leerlingen gedurende anderhalf uur ondervraagd te hebben, werden 11 diplo ma's uitgereikt. Aan 3 leerlingen kon geen diploma worden verstrekt. Het diploma met de aanteekening zeer goed verwierven J. de Rijke en M. Murre van PoortvUet, H. Moeliker uit Tholen, dat met de aanteekening goed C. Bout, P. Rog geband, J. Quist, M. Roggeband uit Tho len. J. V. Dienst van St. Annaland, J. Quist en C. Koppenhol van PoortvUet en, met de aanteekening matig door J. y. 't Hof te St. Annaland. Na diverse toespraken vooral zinspelend hierop, dat onderwijs geven niet Is het vul len van een vat, maar het ontsteken van een haard, werd deze openbare eindles ge sloten. Voorgaande week waren de vangst- resultaten der visscherij wederom niet loo- nend. Wel was de botvangst iets beter dan de daaraan voorgaande week met een be- somming per vaartuig van 35 tot 55 pond. Onder gedrukte priJs was de oesterverzen ding laag, terwijl de weervisscherijvangsten zeer miniem waren. Aangezien zonder kennisgeving een tweetal burgers dezer gemeente niet ver schenen waren op hun post in dienet der luchtalarmeerlng en waarschuwing, is door de politie procesverbaal tegen hen opge maakt. STAVENISSE Burg. Stand. Overleden; Marlnus L. Stoutjesdijk, 63 jaar echtgen. van Jacoba Vroegop. Loop der bevolking: Ingekomen: Mar- tinus Moerland Pz. van St. Annaland. Aan het Rijkstelefoonnet Is onder 'No. 40 aangesloten dhr. Leendert Eerland Wjz.» Maandagvoormiddag had op den hoek van het gemeentehuis alhier een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's; dr. Bem- hardie, die van den „Stoofdijk" en den vee arts Steendijk van St. Maartensdijk, die van den „Molendijk" daar elkaar ontmoe ten. Hoewel het uitzicht daar wordt verge makkelijkt door de aldaar aanwezige ver- keersspiegel werd een aanrijding niet voor komen. Beide wagens botsten met een he vige slag tegen elkaar, waarbij van iedere wagen een lamp en spatbord het moesten ontgelden. De beide artsen bekwamen geen persoonlijk letsel, zoodat dit ongeval met materieele schade aflicip. De op Zondag 7 April j.l. in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate der Inwendige Zending heeft bedra gen f 58.20. Zaterdag 20 April e.k. hoopt men in onze gemeente de gebruikelijke Emma- bloem-collecte te houden, die geheel zal worden bestemd voor de plaatselijke Groe ne Kruis-afdeeling. Voor de op Zondag 21 April, des na middags 2 uur, in de Ned. Herv. Kerk te houden Doopsbediening wordt aangifte ver zocht op Donderdag 18 April 's-avonds 7 uur aan de pastorie; verzoeke medebren- ging van het trouwboekje. In het tijdvak van 8 t.m. 13 April zijn van hier verzonden 1924 H.L. aardap pelen naar Rotterdam, den Haag en Am sterdam. Aangevoerd werden 50 ton brand stoffen voor den Kolenbond. ST, MAARTENSDIJK Voor het dienstjaar 1940-'41 zijn door B. en W. vastgesteld tot een bedrag van f 310.de verschuldigde rechten voor de dranklokalltelten, die vóór 1 Mei e.k. be- hooren te zijn voldaan. Gedurende het tijdvak van 8 t.m. 13 April zijn alhier per scheepsgelegenheid uitgevoerd 200.000 kg. gerst, 13.000 kg. tarwe, 80.000 kg, vnjnpeen en 600 H.L. aard appelen; aangevoerd werden 1500 balen kunstmeststofffen en 750 HL.Brandstoffen. Burg. Stand. Ondertrouwd: Cornells Jacobus Vroegop j.m. 27 jaar en Jacoba Cornelia Dane j.d. 20 jaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3