Schildersknecht Nieuws uit Zeeland Buitenland Zomerstoffen Alles onzeker? Een keurig geschreven brief A. Aleman - Ouddorp ONS RUIL6DREAD Gebrs. de Waal W. Priem De lieèr JANSEN vindt het wel de tijd, maar zal zich er bij neerleggen. Voor terstond gevraagd een bekwaam door D. J. EVERAERS Jr. G.ijpskerke Walcheren KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM. 1 Marktbericht Tholen t 5 April 1940. J f Roomboter f 0.87 per pond A I Boereboter f 0.82 I f Eierenf 3.50 100 i Goedkeuring gemeensch. regeling vleesch keuringsdienst, voor het eiland wordt voor- loopig aangehouden, omreden men eerst wil zien, wat een nader onderhoud met den) in specteur uitwerkt. Van de Visschersvereen(iglng te Stellen- dam een adres, houdende een uiteenzetting van de ontoereikendheid van de steun van het Burg, Armbestuur en een verzoek om perma<nente steun voor de gedupeerden. Verzocht wordt eenj gemeentelijke steun regeling tot stand te brengen, gesubsidi eerd door het Rijk metde vraag, of de raad zich door een dergelijke regeling wil uit spreken. De VOORZ. adviseert, dit adres te ren- voyeeren naar B. en W. om een gemeente lijke steunregeling te ontwerpeiv en het Rijk te Verzoeken subsidie te verleenen. Aldus wordt besloten. Voorstel verhooging jaarwedde contro leur Steunverleening en klokluider. In verband met het verzoek van den heer J. L.van Oostenbrugge wordt, met goed keuring van Ged. Staten, besloten, diens wedde van controleur van f 300.op f 400.te brengen. Het salaris van dhr. van Dongen als klokluider wordt van f 25.— op f 40.— gebracht. Vaststelling verordening op de heffing van begrafenisrechten. De nieuwe verordening wordt met dezelf de cijfers vastgesteld. 5. Vaststelling reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad. De heer JANSEN zegt dat hij dit de vorige keer niet zonder meer kon goedkeuren. Dat zelfde beziwaar heeft hij nog. Nu hij merkt, dat de Chr. partijen] er Voor Zijn, zal hij zijn kruit niet verschieten, omdat het toch zonder meer zal worden aangenomen. Hij zal wel probeeren, dit raadsbesluit bij Ged. Staten ongedaan te maken. De VOORZ. drukt zijn spijt uit, dat dhr. Jansen niet met zijn bezwaren naar voren komt. De heer JANSEN: Wat helpt dat? Weth. VOGELAAR: We zijn hier expres een uur vroeger gekomen, maar U hebt niets te berde gebracht. De heer JANSEN verzoekt te notuleeren te hebben tegengestemd Het ontwerp wordt zonder hoofd. st. aangenomen. 6. Vaststelling kohier hondenbelasting 1940. Suppletoir kohier 1939. Wordt vastgesteld op resp. f 2200.en f 9.—. 7. Voorstel toekenning vergoeding ex art, 13 L. O. wet 1920. B. en W. stellen voor te voteeren aan: O. Meerman f 25.—; A. v. d. Wal if 25.—; B. van Seters f 15.D. Kievit f 15.—; W. van Seters f 25. De heer JANSEN vindt dat er bij zijn die het goed zelf kunnen betalen. De VOORZ.: volgens art. 13 moeten wij een billijke vergoeding geven. Doen we het niet en de menschen reclameeren bij' Ged. Staten, dan krijgen ze het wel. De heeren JANSEN en RIEMENS zijn er tegen dat aan B. van Seters en D. Kieviet reisvergoeding wordt verstrekt. Hierover volgt stemming. Wordt besloten deze twee uit tesluiteni. Alleen de Wethouders stem den vóór. 8. Voorstel toekenning voorschotten op de vergoeding ingevolge art. 103, 6e lid der L. O. wet 1920 aan de BijBondere school besturen. Aan de Chr. Nat. school zal worden ver strekt: 57 leerl. maal f 9.25 en aan de Herv. school 84 leerl. f 9.25. 9. Voorstel wijziging en aanvulling amb tenarenreglement, arbeidsovereenkomsten- besluit en verordening, regelende de elschen van benoembaarheid en de bezoldiging van den veldwachter. Deze wordt in overeenstemming met de Rijksregeling gebracht. 10. Wijziging gemeentebegrooting 1939 en 1940. Wordt goedgevonden. In de commissie van schoolverzuim Anth. Human met 4 stemmen gekozen; de heer A. Human verkreeg 2 stemmen. Medegedeeld wordt, dat de gemeente van de polder Gen. Dijkagie van Stellendam de sloot van kavel 11 heeft aangekocht voor een bedrag van f 1.om deze te rio- leeren. Voor de rioleering is f 6000.— uit getrokken. I ,In de RONDVRAAG informeert de heer JANSEN waarom op de verkeersweg kwik- damp verlichting Is aangebracht inplaats v. gewone verlichting. De VOORZ. antwoordt, om de verblin ding van automobilisten tegen te gaan. Het was wel iets duurder, maar er kon een lantaarn minder geplaatst ztoodat dit vrijwel overeen uitkomt. De heer JANSEN zegt vorige keer ge vraagd te hebben, In verband met het nieuwe gemaal-gebouwtje, of de gemeente bij de stichting „Stad en Land" was aan gesloten. Hierop is bevestigend geantwoord, maar vele leden weteni het niet. Spr. zou gaarne de data van dit besluit willen weten De VOORZ. zegt dit toe. De heer JANSEN informeert of „Stad en Land" nog niet met het bouwplan gereed is. De VOORZ. antwoordt, dat dit door de mobilisatie gestagneerd is maar er nu spoe dig aan wordt gewerkt. De Inspecteur zal er met den Raad In comité over spreken binnenkort. De heer JANSEN heeft een plannetje meegebracht, wat hrj na afloop deiH heeren zal toonen. De heer LOKKER komt terug op deon- derstrooming van Stellendam bij het bou wen van het Watergemaal. Wanneer Spr. onder het publiek was hoorde hij vaak, dat dit te wijten«ivas aan nalatigheid van B. en W. De VOORZ. wil dit gaarne uiteen zetten dan weet het publiek, hoe de vork aan de steel zit. B. en W. heeft in dezen geenj schuld, m&ar de Generale Drikagie. De Polder vroeg op 24 Mei vergunning om te bouwen en af te mogeni'wijken van de bestaande rooilijn. Bij die aanvrage was een teekening gevoegd, maar niet de juiste Volgenis art. 10 van de woningwet is toen om een andere gevraagd. Die teekening kwam maar niet. Persoonlijk heeft Spr. bij den heer Breeman op spoed aangedron gen om die zaak doorgang te kunnen geven Inmiddels besteedde de Polder aan op 15 Augustus. De goede teekeningen kwamen van het cultuur techn. bureau'op 12 Aug. juist toen spr. met vacantie was. Hij werd er telefonisch van in kennis gesteld en gelastte op 14 Aug. een raadszitting. Om het bestuur terwille te zijn heeft hij zijn vacantie afgebroken en dhr. van Oosten- brugge beëedigd als waarn. secretaris. Ondanks dit heeft de Generale Dijkagie op 15 Aug. aanbesteed. Van die zijde wor den wel meer dingen beweerd, die ze niet kunnen bevrtjzen en waarmee ze vervelend zijn. Gedeputeerden verdaagden op 17 Octo ber de beslissing op dit verzoek. Eerst 22 December kwam de officieele vergunning. Daarbij schreven Ged. Staten, dat het niet meer mocht voorkomen, dat zonder hun be slissing de bouw voortgang had. Voor hun soepelheid kreeg B. en W. dus een repri mande. Daar komt bij, dat een hinderwets vergunning was verzocht. Op een uittrek sel van het kadaster lieten zij 6 weken wachten. Spr. vindt het niet correct, dat de Polder het Gemeentebestuur de schuld geeft. Spr. heeft tegen dhr. Voogt ge zegd, dat hij zich in het vervolg stipt aan de wettelijke bepalingen zal moeten houden. Door soepel te zijn, is het juist verkeerd uitgekomen). De heer LOKKER: Het blijkt duidelijk, dat de schuld bij het Polderbestuur ligt. De VOORZ. gelooft, dat het laatste woord er nog nietover zal zijn gezegd. Datn sluiting. Voor wat het eiland Tholen aangaat is uitspraak gedaan in de volgende zaken: M. I. J. C. te Tholen en P. N. te Tholen wegens overtreding van het motor- en rij wielreglement, ieder tot f 1.^of Idag. A. S. P. te St. PhilipslajUd wegens overtre ding van het Wetboek van Strafrecht tot f 8.of 4 dagen. P. B. te Scherpenisse wegenis overtre ding van de leerplichtwet tot f 5.-^ rtl 5 d. C. van 't H. te St. Annaland wegens over treding van het motor- en rijwielreglement tot f 3.of 3 dagen. W. K. te Tholen, wegens overtreding der IJkwet, tot 50 cent of 1 dag. Wegens overtreding der Alg. Politiever ordening der gem. Poortvliet: A. A. H. te St. Maartensdijk; J. I. M. te Poortvliet; W. M. L. te St. Maartensdijk eni M. J. S. te Poortvliet, ieder tot f 3.of 3 dagen. ST. MAARTENSDIJK De zoo zeer gevreesde Varkenspest is bij een tweetal veehouders alhier onder hun varkens geconstateerd. Burg. Stand. Ondertrouwd: Jacob Adriaan Priem, j.m. 22 jaar en Pietemella Geuze j.d. 20 jaar. 26 huisslachtin^svergunningen wer den alhier over de maand Maart uitgereikt. Tegen den 74-jarigen J. H. alhier werd wegens overtreding van art. 239 van het Wetboek van Strafrecht procesverbaal opgemaakt. Door den Minister is, in het subsidie bedrag ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 voor het Ie' kwartaal 1940, het aan deel dezer gemeente vastgesteld 'op 5200. STAVENISSE Woensdagavond werd in hotel Pot- appel alhier, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer yv^.. Klippel door Notaris Meulenberg te St. Maartensdijk publiek ge veild: 2 HA. 55 A. 60 cA. (6 gemeten en 153 roedenl) bouwland met zijkantweg, in den „Oud-Kempenshofstedepolder onder deze gemeente, benevens een aandeel in de Coop. Beetwortel Suikerfabriek „Roo sendaal" en een aandeel in de fairbank: „Luctor et Emergo" Van het Ie perceel bouwland ,,'t Zand" groot 3 gemeten, 56 roeden, werd voor f 830.per gemet kooper dhr. Neh. Kli,ppel, terwijl van het 2e perceel bouwland en. zijkantweg aan den ,,Buurtweg" groot 3 gemeten en 97 roeden, voor if 625.per gemet kooper werd dhr. W. M. Klippel. Het aandeel in de suikerfabriek werd bij een bod van f 14.niet toegewezen en dat der fairbank werd voor f 5.kooper dhr. J. J. Gakeer Cz. SCHERPENISSE. Onder leiding van Dr. A. C. Polderman werd dezen winter in de O. L. S. een cur sus gegeven in E. H. B. O., met aanvanke lijk 25 damesleden. Aan den vervolgcursus werd deelgenomen door 12 leden. Namens het Centraal Bureau te 's Gravenhage werd door Dr. ten Gate het examen afge nomen) met het gevolg, dat 11 dames slaag den. Wel eeni bewijs, dat de cursisten ijverig de uitstekende lessen, die hun werden gege ven, hebben gevolgd. Geslaagd .zajn de da mes: D. Rijstenbil, M. Rijstenbil, C. Rijsten- bil, C, J. van der Graaf, C. A. Slager, M. Muller, D. van As, Jo van As, M. de Gof- fou, P. Deurloo en G. van Gorssel. Aan Wanneer Uw brieven ontvangen wor den en ze zijn netjes en vlot geschre ven, geeft dit ontegenzeggelijk een „indruk" van Uw persoon. Het is bewezen, dat U met een vulpen mooier en vlotter schrijft. Een vulpen schrijft zonderde minste krachtsinspan ning. Mooier werk en meer gemak. Laat U onze mooie collectie vulpennen, die alleen uit goede kwaliteitspennen bestaat, eens toonen. Ook de penpunt voor Uw hand, het model dat U wenscht en de prijs die U wilt besteden, Is er bij. MARKT ST. MAARTENSDIJK Dr. Polderman werd voor z^n onvermoel- den ijver door de dames een cadeau over handigd. De vrouw van A. P., die ruim 6 we ken in het ziekenhuis te Roosendaal was verpleegd en Donderdag j.l. als genezen naar huis zou komen, werd by het gereed maken daarvoor plotseling onwel en over leed aldaar. Voor haar man, die juist onder weg was om haar te halen, was dat wel heel tragisch. ST. ANNALAND. Burg. Stand over de maand Maart '40. Geboren: Dinand Leendert zoon van A. C. Scheermeijer en M. van Hemert (beiden van Rotterdam). Overleden: Adriaan Quist 87 jaar, we- duvimaar van P. L. Jansens; Johannes C. de Bruijne 77 jaar, echtgenoot van J. van den Boogaard. Gehuwd: Willem M. Smits 20 jaar (van Stavenisse) en) Apolonia D. Rijnberg 20 j. Ondertrouwd: Adriaan de Witte 25 jaar en Jacoba A. den Engelsman 20 jaar. Loop der bevolking over de maand Maand Maart 1940. Ingekomen: Adriana Kodde van Rotter dam; Johannes Leüne van 's Gravenhage- Loosduinen; Johan Hamstra en gezin van Amsterdam. Vertrokken: Wouter Vermaas en gezin naar St.' Maartensdijk, David van Daalen naar Voorschoten. Apolonia D. Smlts-Rijn- berg naar Stavenisse. Jacob Westdorp en gtezin naar Zoetermeer, OUD VOSSEMEER Loop der bevolking. Ingekomien: M. A. Keijzers van Breda; J. van Dijke van Temeuzen. Vertrokken: M. Potappel en gezin naar Scherpenisse; E. Csihom naar Bergen op Zoom en C. J. Rijnberg naar 's-GravenJiage. Dinsdagavond trad voor het Ned. Bijbel genootschap op de Voorzitter def Afdee- ling Tholen, de WelEerw. Heer Batelaan, predikant der Ned. Herv. Gem. te Stave nisse. Het kerkgebouw was bezet. Onder de aanwezfigenl merkten we op Ds. Vreug- denhll. Secretaris van genoemde afdeeling, predikant der Geref. Kerk. Waar het hier een zaak betrof, die alle protestanten ra/akt had zoo'n kerkgebouw, tjokvol moeten zijn, ook met militairen, van wie er maar enkele waren. De Spreker begon met 3 jaartallen uit de Kerkgeschiedenis te belichten: 1517 Kerk hervorming; 1637 Statenvertaling; 1814 oprichting met Engelschen steun van het Nederlandsen Bijbelgenootschap. De redenaar liet vooral uitkomen, dat het woord van God bovenaan moet staan. Aan de eene zijde constateert men op het eiland een verachten van 's Heeren Woord, soms komt het voor met alle waardee ring mijnerzijds voor de oude schrijvers dat men die boven het Woord zet. Geschetst werd, hoe het in vele gezinnen toegaat, waar de Bijbel een gesloten boek blijift, terwijl men op het gelukkig nog in meerderheid godsdienstige eiland eerder naar een zoogenaamd neutrale krant grijpt dan naar het Woord des Levens. Hoe komt het, dat de hier genoemde „groote boeren" zich meer en m§er aan de Kerk onttrek ken? Omdat het Woord zijn kracht, zijn vat op de menschen niet llpo meer heeft Wat een teruggang bij een halve eeuw geleden! Laat ons doen, wat onze hand vindt om te doen, ook al worden misschien honderden bijbels of gedeelten daarvan ver brand en laat ons tevens waardeeren, dat we nu nog vrij in den Bgbel mogen lezen. Met groote aandacht werd de rede aan gehoord. Moge op meerdere plaatsen van ons eiland dergelijke avonden gehouden worden, om daar één te zijn, waar dit mo- ■gelijk is. Zou 31 October daar geen geschik- ten datum voor zijn? THOLEN Bij de op 2 April gehouden toelating van leerlingen op de onderscheiden lagere scholen werden in de ile klasse der Open bare lagere School 29, in die Christelijke School Doelweg 19 en in die aan de Bosch- straat 6 toegelaten. Het aantal leerlingen der O.L.S. beweegt zich tusschen 160 en 170, dat der Christelijke School (Doelweg) tusschen 140 en 150 en dat aan de Chr. School Boschtr. om de 40. Evenals vorig jaar hebben heden de schoolkinderen hun hyacinten) ingeleverd. In de hal van het stadshuis stonden deze tentoongesteld. Er vielen 3 eerste prijzen voor Kaatje Moeliker, Rinus Quist en Jo Eaay Cd., 5 tweede prijzeni voor Duye Rou- kema. Jannetje Roukema, Mina Jansen, P. den Engelsman en Janny Jansent een 3e pr. voor Cornells Mloeliker. De Jury bestond uit Mevr. v. d. Hoeven-Tom, Wethouder C. v. d. Berge en dhr. P, Blaas. Burg. Stand. Overleden: WiHemina van Dalen 95 jaar weduwe van J. A. Geluk. Geboren: Geertruida Petronella d.v. G. J. Dragt en M, Eggersman. ST. MAARTENSDIJK. Te St. Maartensdijk hoopt Ds. Praanjè op Woensdag 17 April voor de Oud Geref. Gemeente voor te gaan, 's morgens 9.30, 's middags 2 en 's avonds 6 uur. Blddag voor het gewas. Per kustvaarder zijn van hier met bestemming voor het buitenland verzonden 75.000 KG. Koebieten. Als tijdelijk gemeentebode is, in ver band met de ongesteldheid dier tijdelijke functionnaris, dhr. Chr. Bijl, gemelenteveld- wachter als zoodanig aangewezen. Te dezer plaatse besteedt men mo menteel voor groote kippeneieren f 3.50 per 100 stuks. THOLEN. Zaterdagmiddag 6 April werd de eindles gehouden van den 2-jarigen landbouwcur- sus. De landbouwconsulent, Ir. Droogendijk, 2 leden van de commissie van toezicht,, de heeren Klompe en Prederichs, de heer E. Noom, Voorzitter van de vereen, van oud- leerlingen. Wethouder C. van den Berge, vertegenwoordigend het gemeentebestuur, alsmede een viertal ouders woonden deze eindles bij. AUe 13 leerlingen vervsderven het dl,ploma C. van Oeffelen, met de aanteekening zeer goed. W. Geluk, A. Verduit, M. Goorden, P. Goorden, A. FrederichSj M. van Oeffe len, M. Ista, goed. M. de Laater, voldoende, C. de Wit, A. v. d. Weele, J. Quist, A. de Wit, matig. De cur sus was met 19 personen aangevangen Onder de landbouwende bevolking kan men allerweg de klacht beluisteren: „Wat wordt het naar aanjelding van de aanhou dende regen, toch weer laat voor zaaien en poten." Er is heusch voor den wensch naar milder Lenteweer begrijpelijke oor zaak, aangezien er in ons geheele eiland nog een aanmerkelijke achterstand is in den voor z'aaitijd bereidenden arbeid, als ploegen enz., waarmede gezien de over tollige natte landerijen, niet kan worden aangevangen eni den normalen zaai- en poottijd reeds is aangebroken. Wij hopen, dat de bezorgdheid onder de landbouwende bevolking met het beschamend voorbeeld van 't vorig jaar, dat nog versch in 't ge heugen ligt, gen rustiger sfeer zal scheppen Een scherp contrast vormde de voor enjkele dagen boven de kom der ge meente nog geconstateerde 2 wilde zwanen (Denien) en de Woensdag j.l. In de omge ving der gemeente waargenomen eerste zwaluwen in dit seizoen. Toegekend is bij Kon. besluit van 28 Maart aan den landarbeider L. Deurloo, werkzaam op de landbouwhoeve „Cereshof" de aan de orde van Oranje-Nassau verbon den eere-medaille. POORTVLIET. Onder zeer vele blijken van belangstel ling mocht het echtpaar Hubrecht Uijl Dz. en Paulina Uijl-Uijl, j.l. Donderdag het feit gedenken, dat zzij vóór 50 jaar in den echt werden vereenigd. Zij mogen zich beiden nog In een dankbare welstand verheugen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cor nells van Dalen en Lijntje van Nieuwen- huijzen te Lewedorp (gem. 's Heer Arends kerke.) DE BEZETTING VAN NOORWEGEN EN DENEMARKEN DOOR DUITSCHLAND. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het Duit- sche leger de Scandinavische landen onder bescherming heeft genomen, omdat, Indien Duitschland dit niet zou doen, de Gealli eerden dit zéker zouden doenl. De Duitsche Regeering heeft aan de Noorsche staten een memorandum gezon den, waarin zij het optreden van Duitsch land toelicht. Zij verklaren, dat Engeland de strijd heeft verplaatst, en dat het ken nelijk de bedoeling was van de Geallieer den, om Duitschland vanuit het Noorden te omsingelen. Duitschland heeft daarom gedurende de duur van deze oorlag de bescherming van deize landen op zich genomen. Op grond daarvan verwacht de Duitsche Regeering geen tegenstand. Tegenstand, zoo zeggen zij, zou toch niet baten. Duitsch land heeft wel verklaard de neutraliteit van Noorwegen voorts in alle opzichtten te zullen handhaven. Denemarken in één uur 'bezet. Wat Denemarken betreft, dit land was In circa één uur dpor de Duitschers bezet. Tegenstand werd niet geboden, omdat inge volge een regeringsbesluit was besloten, de Duitschers zonder eienige tegenstand bin nen te laten trekken. Vandaar ook, dat alle Itjnenj met Engeland die via Kopenhagen' loopen, zijn verbroken. GEEN NIEUWE PERIODIEKE VERLOVEN. Uit d)en Haag wordt gemeld, dat geen. nieuwe periodieke verloven zullen worden verleend voor sommige troepen aan de kust en. in de grensgebieden. De nieuwe stalencoUectie van ligt voor U allen gereed. Vraagt deze uitgebreide sorteering gra tis zonder eenige verplichting op zicht. Aanbevelend, VOORSTRAAT STAVENISSE Maar NIET wanneer U Uw costuum koopt Kleding naar maat en Confectie Dan bent U seeker van een) fgne kwaliteit; de nieuwste dessins, een chique pasvorm envan lage prijs! Sunlightbonnen kunnen natuurlijk niet meer geaccepteerd worden. De datum is verstreken. Klokzeepbonnen nog wel. Zendt Uw restjes aan ons op ter ruiling voor an dere bons vóór 15 April. Dan is daarvan i ook de geldigheid verloopen. Ook geen Weeg I schaaltjes meer inzenden. Verder zijn wij zeer verlegen om Paula- bons, letter E Sneeuwitgloor (10 pt., an dere letters 5) D.E. punten' Arc's bons V. Rossum-bons en Kwatta-soldaat jes. LET OP! Wij hebben Voldoende voorraad Verkade Artis. Mogen dus voorloopig niet ingezonden worden, maar wel gevraagd! Van Hille alléén inzenden. Hille-Artis an dere zijn ongeldig voor ons. Mej. J. A. Schipper, Middelhainis. Die oude Artis-bons zijn ongeldig. 31 Maart wa ren ze verloopen. Dhr. J. A. de F., M'hamis. U hebt recht op 76 HiUe-bons. Wtelke bedoelt U? Mej. L. v. Wezel, Stellendam. Klokzeep hebben we niet meer, of we moeten er voor 15 April nog wat krijgen. Wat kiest U? Mej. Alle v. Brest, O'Tonge. 300 Kwatta- soldaatjes genoteerd. Wij hebben momen teel niet voldoende. Dhr. M. V. Loon, O'Tonge. 39 Niemeijer aan U gezonden. Mej. Willempje Pikaart, Ouddorp. Ter verduidelijking diene nogmaals, dat iedere bon niet evenveel waard is. Zie het punten- lijstje na. Dan gaat er nog 5% aif voor ons. U krijgt nu 25 D.E. punten. Torenkraai en Artisbons was ongeldig. Mej. Pronk, SfChejVeningen. We hebben nog geen Arc's (400 pt. genoteerd). Dat geldt ook voor de anderen, die Arc's ge vraagd hebben. Willen jullie wat anders uitzoeken? Dhr. J. Vermaas Dz., M'harnis. U kunt Uw Paula's afhalen. Mej. G. Vermaas, M'harpis. Als boven. Mej. H. Mans, O'plaat. Uw Paula zijn yer zondenj. 'Mej. Ke^er, Melissant. Ook Uw bons zijn meegegeven. Mej. Lena de Vogel. Goedereede. Uw D.Ë. bons meegegeven. Mej. M. V. d. Meyde, Mlddellvamis. U kunt Uw bons afhalen. Mevr. Kamstra, Middelhamis. kunt Uw D.E. laten afhalen. Mej. den Baars, Melissant. Uw bons lig gen gereed. Zendt ons al Uw restantenbonS toe. Uit onderstaand lijstje kunt U zien, wat de waarde is. Bussink (10 punten) Van Delft (20 punten, VogelplaatjeS en Bljtjesbons. Douwe Egberts (6 punten) Gevraagd: Dobbelman (5 punten). Mogen wel ge vraagd, niet gezonden worden. Droste-bons en plaatjes (20 punten) Everlasting (20 punten). Hagzegel (10 punten). Flinke voorraad, aangeboden. Haust (5 punten). Niemeijer-bons (heele bon 25 punten) Hillebons (5 pnen) aangeboden. Sickesz-wapentjes (3 punten). Aangeboden Paul Kalser-bons (6 pun. ten. Kwatta (3 punten). Gevraagd Pleines Duifmerken. Van Nelle (4 punten). Klokzeep-bons (15 p.-. Gevraagd. Yzendijk-punten (5 punten). Gevraagd. Verkade (5 punten) aangeboden. Joma (heele bons 4 punten). Scholten (8 punten). De Haas en v. Breero's letters. (5 p.) Arcs'-bonnen (10 punten) gevraagd. Kegpunten (5 punten per punt). Ringers-bons (20 punten). Dordtsche Toren (4 punten.) Albert Heijn-bonnen. ONS RUILBUREAU. N. V. Eilanden-nieuws MlddeUianüs

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3