TABAKSPIJPEN l Aambeien HOUTEN 12 cent Plaatselijk Nieuws Hallo! Hallo! Dirksland Kantoorjuffrouw VERBRUGGE 1 Verf- en Schoonmaak artikelen Burgerlijke Stand Gemeenteraad Stellendam. I M. VAN LOON, v.fa.J. de Korte I uiiiiniiiiiininiinniiiinoiiiiiiiiHfiiiiiiiniiiiiiiiiDniiiiuiiiuiiH^^^^^ nette Kantoorjuffrouw I^ERK- EN SCHOOLNIEUWS M ID DELHARNIS GOEDEREEDE f Accountancy Belastingen Administratiën i W. A. DB BAKKER T voor f Handel, Bedrijf en Particulier f OtJDDORP miiiiniiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiidiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiniiiiiniiiiunw i Kerkring 4 - OUDE TONGE I Telefoon 52. Morgenmiddag 2 uur groote afslag op de Voorstraat van een partij prachtige KAMERPLANTEN zooals: Asalea's, Hortensia's, Clivia's enz. Plantjes vanaf 10 cent. ALLES MOET WEG! Gevraagd op een kantoor te Middelharnis een leeftijd boven 16 jaar. Goede vooruitzichten. Brieven met uitvoe rige inlichtingen omtrent genoten onderwijs, rapportcijfers, verlangd salaris en e.v. tegenwoordige betrekking onder No, 165 aan het Bureau van dit Blad. MIDDELHARNIS Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag 27 personen als werkloos iiigeschreven. Daarvan Zijn 200 personen tewerk gesteld bij de werkverruiming. -De onvermengde margarine is deze Week verkrijgbaar bij P. Jonge jan, Spuistr, en bussen vleesch bij J. J. de Pijper, school straat. De vrouw van den heer J. Jordaan is naar het Ziekenhuis te Dirksland vervoerd en aldaar ter observatie opgenomen. Even eens is de vrouw van den heer D. Peeman naar genoemd Ziekenhuis gebracht. SOMMELSDIJK Einddiploma van 4-jarige cursus der lagere landbouwschool te Sommelsdijk. Uitgereikt aan G. van Kempen, Ooltgens- plaat. De broodprijs in deze gemeente is met ingang van Maandag 1.1. met 1 cent per 8 ons verhoogd. Bij den gemeente-Veldwachter alhier zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een gevonden werktrui. DIRKSI.AND. Donderdag a.s. hopen de echtelieden D. V. d. Wekke en| J. B. Zeedijk hun 50-ja- rige echtvereeniging te herdenken. De Vereen. ,,Het Groene Kruis" hield in ,,Odeon" onde r Voorzitterschap van Burgemeester Visscher haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Uit het ver slag van den Secretaris bleek, dat het le denaantal gestegen was tot 894. De Zuster legde voor ziekenbezoek 931 bezoeken af, voor de ,zuigelingenverpleging 667 en voor de t.b.c-bestrijding 107 bezoeken. Voor de Groene Kruiswoning werden 5 aandeelen, uitgeloot, n.l. de nummers 122,130, 185, 141 en 79. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren G. Goemaat en D. Poort- vliet. In de daarop volgende algemeene verga dering van de vereeni. S. B. Z., eveneens onder leiding van Burgemeester Visscher, waren 105 leden opgekomen. Uit het jaar verslag van den penningmeester bleek, dat in het afgeloopen jaar 32 patiënten in zie kenhuizen verpleegd werden, het aantal le- denl steeg van 2495 tot 2525. De rekening over het aifgeloopen jaar sluit met een na- deelig saldo van f 1271.68. De reserve be draagt thans f 6881.63. Besloten werd de contributie te handhaven, op 7 et per week per persoon. Op voorstel van het Bestuur wordt art. 4 lid 2 van het reglement in dien zin gewijzigd, dat kinderen van de leden beneden 21 jaar lid kunnen blijven al wo nen zij elders. Het salaris van den penning meester wordt gehandhaafd op f 300.per jaar. De heer J. de Jong bepleitte verhoo ging van het salaris van den bode, terwijl de heer Robijn verklaarde, dat ook het sa laris van den penningmeester te laag is. Het bestuur ,zW dit nader bezier^ en werd gemachtigd, zoo noodig tot verhoo ging over te gaan. Uitslag der openbare vrijwillige ver- kooping bij afslag wegens overlijden vrucht gebruikster, van Bouwland en een huis ten overstaan van de Notarissen van Buuren te Middelharnis len Costermans te Dirksland ten verzoeke van de gerechtigden! tot de nalatenschap van wijlen dhr. D. van Driel. Perceel 1 0.63.25 H.A. (1 Gem. 168 R. S.M.) bouwland in den hoek van de tram lijn en Panksdijkje, verpacht aan nu wijlen C. V. Driel te Sommelsdijk tot blootschoof 1943 voor 85.85 per jaar, Ingezet door D. de Roon Dz. op if 880.— per gemet of in totaal op 1373.—. Niet gemijnd. Perceel 2 0.82.35 H.A. (2 Gem. 10 R. S. M.) bouwland ten N. Westen van perceel 1, verpacht tot blootschoof 1943 aan C. H. y. Eek te Sommelsdijk voor 100.per jaar, ingezet door H. Ghijsels op 1060.— per gemet of in totaal op 2155. Niet gemijnd. Combinatie der perceelen 1 en 2 staande op gemiddeld f 982.— per gemet of in to taal op f 3528.gemijnd door den heer van Paasschen te Middelharnis op f 1010.- per gemet of in totaal op f 3629. B. Perceel 3. 1.24.90 H.A. (3 Gem. 25 R.S.M.) bouwland eveneens in den polder Christofifel genaamd de A,potheek verpacht aan L. Kaslander tot blootschoof 1943 voor 169. 58 per jaar, ingezet door H. Ghij sels op 980.— per gemet of in totaal op 3022.—. Gemijnd door L. Saarloos te Sommelsdijk op f 1150.— per gemet of in totaal op f 3546.—. C. Perceel 4. Eenl huis te Dirksland aan den Straatdijk en uitkomend aan Onder- langs bestaande uit 2 woningen en een werkplaats, respect, verhuurd aan P. Ko ningswoud voor 2.70. Wed. C. v. Zuuren 1.90 en m;. v. Dijk voor 1.25 per week in een perceel, ingezet door D. Gestel Az. op 1950.—. Gemijnd door W. 'Knöps op tf 2120. Totaal opbrengst der verkooping f 9295.-. HERKINGEN De wijzigingen van het Alg. Polder reglement van de Dijkring Plakkee ligt tot en met 3 Mei a.s. ter inziage bij den secre taris fvan Paaschen. Voor rekening van den commissionnair Huizer is een schip gearriveerd, ter verla ding van koepeen. Door verschillende Ingezetenen wordt aan particulieren een lijst ter teekening aangeboden, ten bate van de afd. Het Groe ne Kruis, voor een jaarlijksche vrijwillige bijdrage, bij ;e.v. benoeming van een Wijk- verpleegster. Naar we vernemen wordt de lijst vlot geteekend. STELLENDAM De garnalenvangst per vaartuig va rieerde vorige week van 150 tot 400 Kg. Zaterdag kwam de zoon van A. v. d. V. zoodanig te vallen met zijn fiets, dat hij enkele kwetsuren opliep aan zijn gezich, zoodat hij Van leukoplast moest- worden voorzien. Het woonhuis van de Wed. Corn. Ra- meijs staande aan de Kinderdijk dat bij op bod ten overstaan van Not. van den Berg f 670.opbracht is j.l. Vrijdag afgeslagen Kooper werd dhr. Fl. Meijer voor if 850. De los werkman Corn. Kr., werkzaam aan de centrale werkverschaffing te Stel- lendam had het ongeluk met zijn werk- .aaamheden een stukje staal in een zijner oogen te krijgen. De geneesheer van Stel- lendam achtte het beter om direct naar het Ooglijdersgesticht te Rotterdam te gaan. Naar men verneemt is het stukje staal er uitgehaald. Per scheepsgelegenheid zal een Dins dag uit deze gemeente worden vervoerd een lading gedroogde cichorei groot 300 ton met bestemming Neuss (Duitschland) De garnalenvisschers vingen van de 90200 Kg. garnalen per week en; de zee- visschers besomden van de f 80300 aan versche visch. voor Middenstands-Landbouwbedrij- ven en Klein-Industrie. Vereenigingsadministratiën en con- tlröle. Boekhouding voor alle bedrij ven en vennootschappen. Rapporten, Eischt uitsluitend deskundige behan deling Uwer Zaken. f (Ook voor de Zeeuwsche eilanden.) f OtJDDORP Op Zaterdagavond 13 Maart a.s. wordt alhier een ontspanningsavond gehou den, waarvan de opbrengst ten bate van het Marine-Zeerampenfonds komt. Toe gangsprijs f 0.40. Door de Rijks- en Gemeentepolitie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen A. v. d. L. te Stellendam, wegens het rij den zonder dat een rood achterlicht aan het rijwiel is bevestigd. Tevens tegen T. P. geboren B., wegens het fietsen zonder licht. Begrafenis van dhr. A. van der Kemp. Vrijdagmiddag vond de begrafenis plaats van den overledene A. van der Kemp in leven oud-onderwijzer der Bijzondere School alhier. Om twee uur vertrok de lijkstatie van het sterfhuis. Velen waren opgekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen en schaarden zich achter de lijkkoets. On der de aanwezigen merkten wij o.m. op:' den Edelachtb. Heer Burgemeester, de bei de Wethouders, het personeel van de Bij zondere School. Bij de geopende groeve sprak het eerste den WelEerw. Heer Ds. Hovius. Hij bracht naar vorenj wat de overledene in zijn leven is geweest als opvoeder voor de Chr. jeugd en ook wat hij is geweest voor de Oostdijk- sche jeugd, waar hij op de Zondagsschool les gaf in de Bijbelsche Geschiedenis. Na vervolgens te hebben gewezen naar het graif, waarbij spreker aanhaalde hoe vergankelijk ons leven is en hoe snel het Wordt afgesneden; gelijk een bloem is ons kortstondig leven; sprak hij de familie toe. Als tweede spreker trad naar voren, den Edelachtb. Heer Geleedst, Burgemeester van Ouddorp, die namens het Gemeentebe stuur den overledene dank bracht voor den arbeid, zoowel op maatschappelijk als op geestelijk terrein verricht. Hij memoreerde aijn 20-jarigen arbeid als onderwijzer aan de Bijzondere School en zijn arbeid als Zondagsschoolonderwijzer in den Oostdijk. Vervolgen^ sprak hij als Voorzitter van de plaatselijke commissie v.d. B.V.L. en wees op den arbeid, die de overledene als lid dier vereeniging heeft gedaan. Spr. zeide dat dhr. van der Kemp een van de weinigen in deze groote gemeente was, die veel ge meenschapsgevoel had en daardoor zelfs toonde wanneer het moest, H. M. de Ko ningin op hem rekenen kon, als het ging om handhaving van het Wettig gezag. Daarna sprak dhr. J. Tanis, ZendeUng op Celebes, thans met verlof hier te lande. Hij zeide niet alleen als oud-leerling en als collega te willen spreken, maar bovenal als vriend. Alle onderwijzers der bijzondere school vonden steeds een „tehuis" bij den overledene, hij memoreerde, wat dhr. van der Kemp vroeger voor de leerlingen is ge weest op de Bijzondere School en ook op de Zondagsschool. Nu sprak nog de heer van Bemmelen uit Maarssen (U) als oud-leerling dankwoor den en verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 17 vers 8. De heer H. van der Ken^p, zoon van den overledene, bracht daarna dank aan Ds. Ho vius, Burgemeester Geleedst en de heeren Tanis en van Bemmelen voor de allen door hun gesproken woorden, die hem, bijzon der in het hart hadden getroffen. Een voorjaiarsbatl. 'k Ging Vrijdagmiddag met m'n fiets, Een flinke vracht geladen, ik dacht dat geeft toch niets. Daar in de Bokweg kwam ik in nood en moest kiezen tot m'n spijt de sloot S Zooals een eend uit 't hok in 't water schiet Het moest, maar het beviel me niet. Daar stond ik druipend op de kant. En wie ik was?.Joh. Vhetland! NIEUWE TONGE. De maandelijksche collecte van j.l. Zon dag heeft in de Ned. Herv. Kerk ruim f 33.opgebracht. Ook is er dien dag nog een) biljet van f 10.gecollecteerd. Deze week zal er stemming gehouden worden om te komen tot het kiezen van eer, ouderling in de plaats van wijlen den heer L. Zweerus. Burgerlijke Stand. Overleden: P. Klap- muts, 70 jaar, echtgenoot van F. v. Zielst. OUDE TONGE. Donderdagavond werd de jaarvergadering- gehouden; van de afd. Groene Kruis en Wijk verpleging. De Voorzitter, de heer A. de Haas van Dorsser, wijdde in .Zijn openings woord een woord van nagedachtenis aan het bestuurslid der Wijkverpleging, de heer Li. A. Mooijaart. Tot den heer W. M. Fase, die de plaats van den heer Mooijaart inneemt, sprak hij een welkomstwoord. Aan het jaarverslag van den secretaris van het Groene Kruis ontleenen we: In het afgeloopen, jaar kwam in samenwerking met het Wit-Gele Kruis een kleuterbureau tot stand. Kinderen van 16 jaar kun nen bij dit bureau kosteloos regelmatig worden onderzocht en gebruik maken van medische adviezen. Minder verheugend is het, dat voor een schoolartsendienst niet de waai'deering werd verkregen, die deze tak van dienst verdient. Het ledental bleek 311 te zijn. Verder wordt een opsomming gegeven van het werk der afdeeling ten aanzien van zuigelingen- zorg, kleuterzorg en t.b.c-bestrijding. Blij- kenis het verslag van de wijkverpleging werden in/65 gezinnen 3852 bezoeken afge legd. Voor t.b.c-bestrijding werden 98 be zoeken gedaan. Het aantal uitgeleende ar tikelen bedroeg '221. De rekening van het Groene Kruis over 1939 sluit in ontvangsten en uitgaven met f 1822.55, die van de wijk verpleging met f 1767.14, terwijl het to tale bezit van de vereeniging f 716.40 be draagt. De verslagen werden goedgekeurd. De begrooting voor 1940 werd vastgesteld op een bedrag in ontvangsten en uitgaven van if 2886.40. Tot leden der controlecom missie werden benoemd de heeren G. Ver- weij. Joh. Los en P. Luijendijk. De aftre dende bestuursleden K. J. de Bruijn, W. Los en J. Vreeswijk werden herkozen. Dr. H. W. Parree heeft verslag uitge bracht van de algemeene vergadering van de Z. H. vereen. Het Groene Kruis. Naar de volgende alg. verg. werd opnieuw dr. Parree en als plaatsvervanger J. A. Vrees wijk benoemd.Wijziging statuten en de aan vrage tot Koninklijke goedkeuring wer den na bespreking door de vergadering aanvaard. Tot het stichten van lighallen volgde een uitvoerige bespreking. Gezien de tijdsom standigheden is dit vraagstuk niet gemak kelijk. Een poging daartoe is reeds in den af geloopen zomer gestrand. Een streven, deze pogingen nog niet op te geven, kwam uit de vergadering sterk naar voren. Het be stuur zal het vraagstuk nader onder de oogen zien en daarbij tevens het contribu tie-vraagstuk, benevens de winning van le- deni betrekken. In verband daarmee besloot de vergadering aan niet-leden tot 1 Juli gelegenheid te geven toe te treden zonder inleggeld te betalen. Na die datum wordt een, inleggeld van f 10.— geëischt. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Corne lls Schout en Cornelia Lena de Korte. Overleden: Pieternella Rachel de Korte, oud 62 jaar. sa STAD AAN 'T HABINGVI.IET. Het zoontje van den heer Saarloos kwam met het spelen zoodanig te vallen, dat hij zijn arm brak, welke in het zieken huis gezet en verbonden moest worden. Ledenvergadering van het Groene Kruis op Maandag 8 April 1940 in café Peekstok. Aanwezig 22 leden. De Voorzitter, dr. v. d. Plassche, opent de vergadering. Het doet spr. genoegen onder de huidige omstandigheden ,zelf te genwoordig te zijn en allen hartelijk wel kom te heeten. Het feit, dat zoo weinig leden aanwezig zijn, vindt zijn oorzaak dat de vergadering wat laat in den tijd wordt gehouden. Niettegenstaande dat hoopt hij, dat de belangen, der vereenjging niet min der op den voorgrond zullen treden De secretaris leest de notulen voor, die in orde bevonden worden. Daarna verslag van den penningmeester. Inkomsten f 187.09; uitgaven f 250.93, alzoo een nadeelig slot over 1939 van f 63.84 Saldo if 835.29, zoodat momenteel het saldo is f 771.45. Rekening en bescheiden worden door drie personen onderzocht en in orde bevonden, waarna deze onveranderd wodrt vastgesteld. De magazijnmeester brengt verslag uit, waaruit blijkt, dat alles in goede orde is en dat alles op tijd wordt ontsmet. Enkele vragen worden gesteld, welke beantwoord worden. De magazijnmeester deelt nog mee dat alles opnieuw geïnventariseerd zal wor den en eenigszins strenger opgelet zal worden, dat uitgeleende goederen zoo vlug en goed mogelijk teruggebracht worden. Het aftredende bestuurslid, ds. A. A. v. d. Hoorn wordt met op één na algemeene stemmen herkozen. Vervolgens doet de secretaris mededeeling van een schrijven van het hoofdbestuur dat er op aandringt, rechtspersoonlijkheid voor de vereen, aan te vragen. Wanneer geen Kon. goedkeuring aangevraagd wordt, kun nen er geen subsidies en legaten aangeno men worden. Gevolg hiervan is, dat wijzi ging van het reglement moet pla,ats heb ben. Het bestuur stelt voor, omdat het toch gedwongen is de noodige stappen te doen en een buitengewone vergadering te houden om dit nader uiteen te zetten, waartoe wordt besloten. De Voorzitter doet mededeeling over de gehouden moedercursus en de cursus E.H. B.O. Wat het laatste betreft, is die cursus door de plojtselinge mobilisatie eenigszins in de war geloopen. Zijn plaatsvervanger heeft deze wel voortgezet, maar niet met het oorspronkelijk aantal cursisten. Waar hij nu periodiek zakenverlof heeft, wil hij alsnog de cursus met de leden| die oorspron kelijk deelnamen de cursus tot een goed einde brengen. Zij auUen hiervan nadere mededeeling krijgen. De heer L. Goumare vraagt of het be stuur nog stappen gedaan heeft in verband met een wijksiuster in verband met het feit dat niet altijd een geneesheer op het dorp aanwezig is. Hierover ontspint een, discus sie, welke echter op niets uitloopt en het geval gevoeglijk van de baan is, aange zien het onmogelijk blijkt, dat de vereeni ging voor haarzelf de kosten kan betalen. De Voorzitter dankt daarna de leden voor hun belangstelling en zegt dat over enkele maanden een vergadering gehouden zal worden in verband met de koninklijke goed keuring en sluit de vergadering. OOLTGENSPLAAT. Het vee van den landbouwer J. Bom is van mond- en klauwzeer genezen ver klaard. De leider der distributie-dienst maakt bekend, dat de bons 14 en 15 tot en met Donderdag 11 April a.s. geldig zijn en dat de opgeplakte bons op 18 April des voor- middags dienen te worden ingeleverd. MIDDELHARNIS. Zondag a.s. zal in de Ger. Kerk het H. Avondmaal worden gehouden. Zondag zal in de Chr. GerefKerk voor gaan Ds. Hendriks, Em. pred. te Zeist. De mannenvereeniging „Calvijn" zal Vrij dagavond in vergadering bijeenkomen on der leiding van den Voorzitter, Ds. Blok. De heer C. Buurveld zal een inleiding hou den over Richterenl 6 en Ds. Blok over de leer der goede werken. De heer de Vos van Ooltgen^plaat is voor tijdelijk onderwijzer benoemd aan de Groen van Prinsterer School alhier. DIRKSLAND De in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra collecte voor aflossing renteloos voor schot centrale verwarming bedroeg f 100. STELLENDAM Zondagmorgen' werd door dhr. Bou- man dank gezegd aan gevers en geefsters voor de milde gaven tijdens de bidstond Het bedrag was f 194.68, wat nog nim mer zooveel bedroeg. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening plaats hebben. Ouders kunnen/ Zaterdagavond aangifte van kin deren doen. OOLTGENSPLAAT. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk maakt bekend dat de rekening der diaconie over 1939 van 8 April tot 17 April ter inza ge ligt in de consistoriekamer. Mej. C. C.Bels is benoemd tot onder wijzeres aan de R. K. School te Achthuizen SCHERPENISSE. Burg. Stand over de maand Maart 1940 Geborefi,: Leuntje Elizaletta d.v. F. de Back en A. W. Steutel; Wilhelmina Pieter nella d.v. C. L. M. Andriesse en J. P. Ne- lisse; Anthonie z.v. Joh. Bolier en J. C. v. Haaf ten. Overleden: Teuntje Cornelia Noordijke 83 jaar wed. van K. Brugnzeel; Cornells Op- ree 66 jaar echtgen. van J. M. van Geet. Loop der bevolking. Ingekomen: Leendert van der Graaf f van Rotterdam en C. F. Jeronimus van den Haag. Vertrokken: Fr. M. P. van der Horst naar Roosendaal, Maria J. Suurland naar Bre da en A. M. van der WerSf naar Anna Pauwlona. Duizenden vóór U vonden reeds baat bij AAMBEIENZALF van Broeder Benedictus. Ook aan U zal deze zalf terstond verlichting brengen. Haal direct een pot bij Uw Apottieker of Drogist. Prijs f. 1.-. Zetpillen Br. B., per doos 85 cent. Openbare Raadsvergadering der Ge meente STELLENDAM op Maandag 8 April 1940 des avonds 7.30 uur. De nieuwe regeling voor den Vleesch- ikeurinigsdlenst aamgehc^uden. De Visschersvereeniging verzoekt om per- mainente steun Dat Stellendam de zen winter onder water stond is niet de schuld van B. en W. Een uiteen zetting lilerover. Aanwezig alle leden behalve de heer Hel leman. Voorzitter Burgemeester Keijzer. Opening met gebed; daarna heet de VOORZ. de heeren in deze 1ste vergadering van het jaar hartelijk welkom. Hij hoopt dat zij in dit jaar de belangen der gemeente zullen behartigeni en dat Gods zegen op dien arbeid mag rusten. Zeer tot ons leed wezen, aldus de Voorz., is de heer Helle man door ziekte verhinderd, hij meent de tolk van allen te zijn, als hij hem spoedig een algeheel herstel toewenscht. Notulen wordea gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeellngen. Procesverbaal kasopname der gemeente In kas resp. f 1610.75 en f 1134.63. Burgerl. Armbestuur resp. f 3428.en f 69.33. Goedgekeurd terugontvangen eenjge raads besluiten, o.m. wijziging rooilijn stichting electrisch gemaal. Verleend is ontheffing vak j. op de openb. school tot 1 Jan. 1941. Mededeeling mutaties in het Waterlel- dingsbestuur. Mededeeling aanname leden comrrüssie wering van schoolverzuim, behalve de heer A. Human die het niet aanneemt. Van de keuringsdienst van waren te Dordt dat de bijdrage voor deze gemeente f 128.05 bedraagt. Goedkeuring begrooting Emgo. De heer JANSEN vindt, zooals hij meer heeft gefegd, het een onredelijkheid dat de raadsleden daarover moeten beslissen. De leden weten, er geen bal van. Hij is daarom een middagje naar het kantoor der Emgo geweest en is tot de conclusie gekomen, dat de zaak er zeer gezond voorstaat, weshalve hij de begrooting wèl kan goedkeuren. De VOORZ. juicht dit toe en memoreert het 10-jarig bestaan van deze stichting. Verzoek Hoofdbestuur Ned. Politiebond, om verhooging salaris gemeente-veldwach ter, B. en W. adviseeren afwijzend te be schikken omdat van Rijkswege hierin niet wordt voorgegaan. De heer JANSEN informeert naar het salaris van den veldwachter waarop de Voorz. antwoordt dat dit loopt van f 1300 tot f 1700. Hij is aan het maximum f 1700. met aftrek van pensioen dan. Spr. meent dat het geen succes zzal hebben bij Ged. Staten, al verhoogen we.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2