i i jg^2^^ Urn mem? Verkoopingen Plaatselijk Nieuws Opgelet Fa. Gebr. Buij^se Varkens en Biggen Zij die een „B ^tavus" rijwiel zien Vraaö niet Accountancy Belastingen Administrat'ën W. A. DE BAKKER voor Handel, Bedrijf en Particulier J Marktbericht Tholen J J 5 April 1940. f Roomboter Boereboter «.u^ J Eierenf 3.50 100 j f 0.82 em mantel jas dat gaat altijd samen Tel 52 - Middelharnis GOEDEREEDE Als hij hoort, dat U bij ons gaat koopen, is hij gerust! Hij weet, dat wij in elke prijsklasse het bijzondere cachet en de degelijke afwerking handhaven. Kleeding is niet een kwestie van geld, maar van smaak. Bovendien weet hij, dat wij niet trachten U iets duurders te verkoopen. Dat is, gezien onze col lectie, dan ook heelemaal niet noodig I OUDDORP E. H. B. a. OUDDORP. ROTTERDAM AMSTERDAM UTRECHT dan waarop men naar aajileiding Uwer Elx- cellentie's toezegging hadt vertrouwd, bo vendien veroorzaakt deze toestand hun tot verhoogde uitgaven omdat het product gaat uitspruiten, en daardoor regelmatig moet worden omgezet en verwerkt, boven dien ten koste van de kwaliteit: dat hij niet kah beoordeelen hoe het pers pectlef is met de voedselvoorraad in ons Vaderland: doch wanneer zou moeten wor den gevreesd dat de internationale toestand in afzienbaren tijd niet zou veranderen er een enormen voorraad waardevol voedsel zou kimnen worden gereserveerd door de aardappelen te verwerken tot meel en vlok ken: dat in 1927 onze organisatie contracten afsloot voor duizenden H.L. met meelfa brikanten in het Noorden des lands, en in Mei 1929 met Flakkeesohe exporteurs, welke zijn vervoerd naar Emllchheim: zoo dat het vervoer geen bezwaren behoeft op te leveren, terwijl in latere jaren bij zeer lage verkoopprijzen en gebrek aan afzet in dividueel vrij groote partyen zijn gedroogd In ons eiland bestaande cichoreidrogerijen, waarbij is gebleken dat bij indroging tot 25% een product overblijft dat onbeperkt lang houdbaar en een waardevol voedsel is voor vrijwel alle dieren: dat bij eenlgszins lang wachten op afzet mogelijkheid de vrees bestaat dat onze bes te kleiaardappels naar een lagere klasse zullen worden verwezen, en de denaturatie toeslag plus de verkoopwaarde zelfs in de verte niet de productieprijs zullen halen welke door Uwe Excellentie in uitzicht zijn gesteld, en de vrees niet denkbeeldig is dat een aardappeldebacle er het gevolg van zal zijn; Redenen waarom hij er bij Uwe Excel lentie met ernst op aandringt dat op kor ten termijn maatregelen worden genomen om een groot kwantum van onzen voorraad voor de door Uwe Excellentie in uitzicht gestelde prijzen uit de markt te nemen. t' Welk doende enz. Het Bestuur voornoemd. De Secretaris, (wg.) A. W. KEIJZER. De Voorzitter, (wg.) G. C. VAN SCHOUWEN Oude Tonge voor Middenstands-Landbouwbedrij- ven en Klein-Industrie. Vereenigingsadministratiën en con trole. Boekhouding voor alle bedrij ven en vennootschappen. Rapporten. Eischt uitsluitend deskundige behan deling Uwer Zaken. OUDDORP (Ook voor de Zeeuwsche eilanden.) AUTOMOBILISTEN, DENKT AAN UW VEILIGHEID! Wij laten hier volgen eenige wenken voor automobilisten, gebaseerd op ervarin gen van de ,,testdrivers" der General Mo tors. Niet Uw hoofd omdraaien, als u te gen uw mede-inzittenden spreekt. Nooit het stuurwiel loslaten om te gesticuleeren. Uw aandacht uitsluitend bij het be sturen van den wagen houden. Goed opletten bij wegkruisingen, zelfs indien u recht op voorrang hebt, want de naderende chauffeur zal misschien niet stoppen of vertragen. Uw snelheid regelen naar den staat van den weg en de heerschende verkeers omstandigheden. U altijd onderwerpen aan de voorgeschreven verkeersbepalingen. Uw achteruitkijkspiegel altijd in den juisten stand hebben en er ook gebruik van maken. Om andere voertuigen voorbij te rijden, altijd eerst goed uitkijkeni of de weg vrij is, alvorens te passeeren. Vrijdag 12 April, bij inzet en Vrijdag 19 April, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur te Goedereede, in het Logement ,De Gouden Leeuw", ten) verzoeke van Mejuf frouw de weduwe Joost van Waarde te Goedereede, van a. Een huis met schuurtje en tuingrond te Goedereede, nabij den Mo len, kadaster Sectie A nrs. 1105. 657 en 828, samen groot 17 aren 9 centiaren of 111% Roeden V.M. in twee koopen en in massa. Het huis te aanvaarden op 1 Mei 1940 en den; tuin dadelijk. b. Een huis met timmermanswerkplaats en grond te Goedereede, aan de Kerkstraat kadaster sectie A no. 583, groot 1 are. Dit perceel is dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. April ly^U. f 0.87 per pond i MIDDELHARNIS Aan de kaai zijn aangebracht en per scheepsgelegenheid naar Rotterdam en den Haag verzonden 1400 H.L. aardappelen. De heer B. Viskil had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden met zijn arm door het glas van een broeikast te vallen en zich zoo ernstig te verwonden dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. SOMMELSDIJK Bij het vee van den landbouwer M. B. is de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. Gedurende het eerste kwartaal 1940 wer den alhier 34 aanvragen ingediend tot het doen van huisslachting. In de maand Maart 1.1. vertrokken uit deze gemeente 23 personen, 15 personen vestigden zich alhier, 4 kinderen werden geboren, 3 ingezetenen stierven, terwijl 2 huwelijken werden voltrokken. De Wilhelminabrug dezer gemeente werd in de maand Maart 1.1. gepasseerd door 14 schepen. De gemeente-arbeider G. v. d. L. had het ongeluk bij het verrichten zijner werk zaamheden zich zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Donderdagmiddag had de eindles plaats aan de lagere landbouwschool al hier. Na een 4-jarige cursus kon het eind diploma uitgereikt worden aan de heeren: M. de Bonte te Dirksland; P. Bom Mid delharnis; J. Breeman te Nieuwe Tonge; A. Buijs te Middelharnis; L. van Besteren te Nieuwe Tonge; G. van Es te Oude Ton ge; J. V. d. Heuvel te Ooltgensplaat; L. Peeman te Middelharnis; J. Poortvliet te Dirksland; A. v. d. Velde te Nieuwe Tonge en J. V. Vliet te Nieuwe Tonge. Nieuwe leerlingen voor de op 1 Mei aan vangende cursus kunnen als nog ingeschre ven worden. DIRKSLAND Bij de op 30 Maart j.l. gehouden examens voor het eenheidsdlploma in E.H. B.O. slaagden de dames A. Vis, M. Rood- zant Dd. H. Vervelde en de heeren N. iSoon Pz, Joh. de Man en Joh. Ardon Hz. Dit diploma is door alle autoriteiten er kent en geeft den bezitter recht van toe gang tot alle plaatsen waar eventueel E.H. B.O. moet worden verleend. Op 12 April a.s. zal het 40 jaren ge leden zijn dat de heer H. Kramer, gemeen te veldwachter alhier in dienst trad bij de politie. De eerste vier jaren diende de heer Kramer bij de gem politie te Vlissingen, de overige 36 jaren: te dezer plaatse. Gevonden voorwerpen: Een gouden broche. Inlichtingen ter gem. secretarie. In de afgeloopen maand Maart viel alhier 69 mm. neerslag tegen 60.8 mm. in de zelifde maand van het vorige jaar. HERKINGEN Door de gemeente-polltie is alhier te gen een inwoner procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor eni Rijwiel- wet. De door B. en W. vastgestelde kie zerslijst ligt voor een ieder op het gemeen te-secretarie ter inzage. De heer Adr. Kom te Nieuwe Tonge heeft als bode van den polder Kllnkerland als zoodanig ontslag aangevraagd. MEI,ÏSSANT Een dochtertje van N. B. moest naar het ziekenhuis te Dirksland worden ver voerd om een operatie te ondergaan, Op 17 April zal er gelegenheid zijn voor kostelooze in- en herinenting ten ge- meentchuize n.m. 2 uur. STELLEND AM Maandag werden alhier een partij vaten Canadeesche appelen aangebracht, welke op de Noordzee waren opgevlscht, Na aangifte bij den strandvonder werden ze gelijk den volgenden dag verkocht aan een particulier. Vorige week vingen de gamalenvis- schers 200 300 Kg. garnalen per vaartuig Deze week zijn van hier een tweeta: buitengewoon dienstplichtigen vertrokken naar hun aangewezen garnizoen. B. en W. V Goedereede maken bekend dat te gen 1 Mei a s gelegenheid bestaat tot plaat sing op de O.L. School van kinderen die voor of op 1 April 1940 den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt de aanmelding hiervoor kan geschieden op Vrijdag 12 April bij het hoofd der school dhr. L. v. Bremen sav' van 7 tot 8 uur in de O.L. School. Per scheepsgelegenheid zijn uit deze gemeente vervoerd twee scheepsladingen gedroogde cichorei groot 145 ton, waarvan 45 ton naar Rotterdam en 100 ton met be stemming Delfzijl. A.s. Zaterdag hoopt het echtpaar Jac. Bruggeman en A. van Huizen hunne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Het is te hopen dat die dag niet onopge merkt voorbij mag gaan. die roestig en st\jf zijn knappen di rect op met Wed. Kurvinks Varkenis- poeder, franco voor 60 cent per pak uit de Ouddorpsche Drogisterij. OUDDORP Het steegje loopende van de Heeren straat naar de Achterweg alhier is afge sloten. De muren van weerszijden van dit steegje verkeeren in dusdanige toestand dat. ze dreigen in te storten. Bonnummer 14 ©n 15. De opplakvellen met bonnen nummer 14 en 15 moeten door de winkeliers ingele verd worden op Maandag en Dinsdag 15 en 16 April a.s. Op het kantoor van den secretaris van den polder ,,de Rooklaasplaat" te Goe dereede ligt voor belang'hebbendenj ter in zage een Ontwerpbesluit tot wijziging van het Algemeen: Polderreglement, Notaris van den Berg zal publiek verhuren ten verzoeke van den heer Jan van Dam te Rotterdam eenige perceelen bouwland gelegen op de Kleistee. Inschrij vingsbiljetten kunnen tot en met Maandag 8 April 1940 bij genoemden notaris worden ingeleverd. Woensdagmorgen 4 April j.l. kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bij een. Het voornaamste punt der agenda gold de straatverbetering op de hoek bij de wed. Spée, dus de inrij vanaf de Helhoek naar het dorp. komen tot de overtuiging dat men naar mooier en degelijker rijwiel tevergeefs zal zoeken. En zij die reeds een Batavus Rij wiel berijden, zijn er ten volle over tevre den. Dit <Zegt meer dan alle aanbeveling on zerzijds. Ook gij kunt tot die tevreden Ba tavus Berijders behooren, door nu zoo'n rij wiel te koopen. Want heusch voor den prijs behoeft men het niet te laten, die is nog uiterst laag. Ook in goedkoope rijwielen zijn wij ruim gesorteerd. Reeds voor 38 gulden leveren wij een pracht rijwiel geheel compleet. A.S.R. en D.C.B. RIJWIELEN Komt zien er is wellicht iets voor U bij, want het is een feit, maar voor een goed rijwiel slaagt U het beste bij: D. HOEK RIJWIELHANDEL Maandagavond 1 April vond de ofificieele uitreiking plaats der E.H.B.O.-diploma's in de Openb. Lagere School, alhier. Aanwezig waren o.a. Burgemeester en Mevrouw Geleedst, Wethouder Westhoeve, het Hoofd van de Luchtbescherming dhr. Braber en Dr. Mulder van Stellendam. Vele cursisten hadden familieledeni of kennissen medegebracht om bij de uitrei king der diploma's tegenwoordig te zijn. Het lokaal was door dames der E.H.B.O. feestelijk versierd met voorjaarsbloemen. Om, plm. 8 uur werd deze avond geopend door den cursusleider, dr, Ruizeveld. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en. richtte zich tot de geslaagden om hen te f e- liciteeren met den gunstigen uitslag van hun examen. Dat de 2 niet geslagden aif- wezig waren betreurde hij, daar beiden niet tot de slechtsten van het clubje behoord hadden, maar zij op het examen hun kennis der E,H.B.O. niet ten volle konden ont plooien, doordat ziekte en zenuwen hen par ten gespeeld hadden. Spr, dankte in de allereerste plaats Burgemeester Geleedst, en Wethouder Westhoeve als vertegenwoor digers van het gemeentebestuur v, Ouddorp, omdat zij het financieel mogelijk gemaakt hebben, deze cursus te geven, door de Oranjekruis leermiddelen te verstrekken en steeds een lokaal ter beschikking te stellen. Dat Burgemeester Geleedst, on danks zijn toch al zoo druk bezette tijd, den geheelen avond bij het examineeren der candidaten aanwezig heeft willen zijn, heeft allen zeer getroffen. Spr. was daarom blij, dat de E.H.B.0,-ers dien avond getoond hebben, dezen winter hard te hebben ge werkt en hij hoopte, dat wanneer in de toe komst een beroep op hen gedaan zal wor den, om eerste hulp te verleenen, zij zullen toonen, het vertrouwen, dat in heni gesteld wordt, waard te zijn. Den heer Braber werd dank gezegd voor zijn toestemming de schooUokalen voor dezen avond te gebruiken en deze zelfs ge heel te ontruimen. Verder werden Klaas Breen Pz. en Klaas Voogd Pz, die op het examen voor levende „poppen" gespeeld hadden, hartelijk dank gezegd. Als laatste richtte spr, het woord tot de beide w^jkver- pleegsters; Zr, v. d.Starre en Zr. Jansen. Een E.H.B.O.-er zei eens: „de Zuster hoort zoo echt bij onze E,H,B,0. en daarom op dit gezegde afgaande, richtte spr. zich tot hen beiden, omdat ook hij hen hier niet als g'ast beschouwt, Zr, v. d. Starre heeft helaas door ziekte haar werk moeten neer leggen. Tot begin Januari heeft zij steeds voor de E.H,B,0, klaar gestaan. Voor het vele werk door haar verricht, bracht spr. haar ,zijn hartelijken dank. Ook tijdens haar ziekte ging haar be langstelling nog steeds uit naar de E.H.B.O. Vurig had zij gehoopt èn op het examen èn op dezen avond aanwezig te kunnen zijn. Nu dit niet zoo miocht zijn, wenschte spr. haar mede namens de geheele E.H,B,0. een spoedig volledig herstel toe. Zr. Jansen, die haar kwam te vervangen bleek al spoedig de E.H.B.O, een warm hart toe te dragen. Ook zij stond steeds klaar om te helpen:. Spreker's taak is daar door zeer verlicht en door haar hulp kon per avond meer gedaan worden, dan alleen onder zijn leiding het geval ware geweest. Ook zij werd dank gezegd voor het vele werk door haar gedaan. Daarna werd overgegaan tot het uitrei ken der diploma's welke drie jaar geldig zijn en wel aan de navolgende personen: 1 Mej. M. Vermaas; H. Breen; Gr. Voogd; A. D. Sperling; M. Bezuijen; KI, Boshoven; Gr, Tanis; D. Meijer en Joh, Koole, Verder aan de heeren: H, Kelfkens; Joh, Breen; J. Tanis; A. Loos; D. Spee en A. de Jong. Bij monde van den gemeenteveldwachter, dhr. Kelfkens, werden Dr. Ruizeveld twee studieboeken aangeboden als dank voor het gegeven onderricht iri de E.H.B.O. Een verrassing, welke tot een geestig in cidentje aanleiding gaf. Mej. Vermaas bood Zr, Jansen als hul deblijk der E,H,B,0. een zilveren lepeltje aan. Nadat eenige ververschingen waren aan geboden werd door een negental E.H.B.O.- ers op aanschouwelijke wijze voorgesteld, wat E.H.B.O. is en hoe zij vaak levens reddend kan werken. Alle medewerkenden; hadden dit zoo keu rig ingestudeerd, dat een woord van lof hiervoor zeker niet misplaatst is. De heeren Loos en Spee hielden tusschen het aanbieden van de ververschingen door de aanwezigen op vlotte en aangename wij ze bezig. Het applaus, dat zij steeds behaal den bewees wel, hoe zeer dit bij allen in den smaak viel. Daarna nam de Burgemeester het woord. Spr. dankte Dr. Ruizeveld voor zfln bereid willigheid deze E.H.B.O.-cursus te hebben vsdllen geven, die tot zulk een gunstig re sultaat geleid heeft. Hij feliciteerde alle dames en heeren der E.H.B.O. met het door Voor Glad- en Puntdraad, Draadnagela en Krammen, alle soorten Gaas, Bat- sen, Mestvorken, Hangen, Touw, Waschbussen en Waschfomuisjes, Tri- plexplaten. Koolteer, Carbolineum, Kleurcarbolineum enz. enz. is toch maar altijd je goedkoopste adres. W. AKERSHOEK RIJWIELHANDEL OUDDORP Een pracht sorteering Nieuwe Rijwielen van f 33.50, f 37.50, f 42.50 en hooger. hun behaalde succes en bracht hun dank voor hun gemeenschapsgevoel, dat Zij door 't volgen van dezen cursus hebben getoond te bezitten, want het is toch om den mede- mensch te kunnen helpen, dat zij de lessen in E.H.B.O, gevolgd hebben. Spr. hoopte, dat, mocht ooit een beroep op hen gedaan worden, zij niet zullen aarzelen te helpen. Dr. Ruizeveld dankte den Burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en sprak den wensch uit, dat de E.H.B.Ö.-ers steeds pa raat zullen staan. Zij zullen om dit te be reiken, steeds blijven oefenen. Op verzoek van den Burgemeester werd deze avond beëindigd met het zingen van het eerste couplet van het „Wilhelmus." hoe komt dit of dat land aan zooveel kruisers. MAAR VRAAG: hoe kom ik aan een mooi en dege lijk (e) Costuum of Mantel. En het antwoord? bij: A. ALEMAN OUDDORP Kleeding gemaakt en naiar maat. NIEUWE TONGE. De heer Adrianüs Kom heeft ontslag gevraagd als bode van den polder Klln kerland. De heer P. Vreesvrtjk treedt af als be stuurslid van de Boerenleenbank; Burge meester Sterk als lid van den Raad van toezicht. Tot afgevaardigden naar de Z.H.-land- bouw-onderlinge, aijn gekozen de heeren H. van Es en G. Verwelj voor de afdeellnff FlaJik»e.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2