EUMlTIEK Verkoopingen Ingezonden Grondbewerking eo Bodefflstrucluur. de \^i van OFFICIEELE CRISISPÜBLICATIES Voor onze Jongens en Meisje: Pas op voor 's-Gravenhage, 16 Maart 1940. ALGEMEEN STEUNCOBHTE. Mijne Heeren, Het zij het Dagelijksch Bestuur van het Algemeen Steuncomité 1939 vergund Uwe aandacht te verzoelceni voor het volgende: Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat ge durende een door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, te bepalen, tijdvak van Rijkswege ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939 bijasondere briefkaarten verkrijgbaar gesteld zullen worden. De drie briefkaarten zullen tegen; Paschen uitkomen en zullen worden voorzien van de beeltenissen! VEin: a. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix, b. Hare Koninklijke Hoogheden Prinses Beatrix en Prinses Irene, c. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene. De foto's voor deze briefkaarten, vervaar digd door Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, zijn door het Kroonprinselijk Paar welwillend afgestaan, uitsluiljend ten. behoeve van het Algemeen Steuncomité 1939. j De briefkaarten zullen worden uitgege ven in de frankeerwaarden van onderschei denlijk 2, 3 en 7% cent en zullen worden verkocht met een toeslag van 10, 10 en 7% cent per kaart, boven de frankeerwaarden. Een serie van drie briefkaarten komt dus op veertig cent 0.40.) De opbrengst van deze briefkaarten zal, na aftrek van de frankeerwaarde, de kos ten van aanmaak enz., ter beschikking ge steld worden van het Algemeen Steuncomi té 19S9. Ons Comité wil gaarne zijn dankbaarheid uitspreken over het feit, dat door Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard de gelegenheid is gescha pen, dat de beide jeugdige Prinsesjes, die zulke beteekenisvoUe namen ontvingen, reeds nu al zijn Zijzelve daarvan nog onbe wustHaar aandeel hebben in het bren gen van „Geluk en Vrede" voor diegenen van de bevolking, die daar in deze moeilij ke tijden het meest behoefte aan hebben. Het is voorts overtuigd, dat het bezit van deze zoo goed geslaagde en zoo mooi uitge voerde foto's voor lederen Nederlander een voorrecht zal zijn, zoodat het spontane me dewerking verwacht van alle zijden om deze actie te doen slagen. De ifotobriefkaarten zullen aan alle post kantoren verkrijgbaar zijn. Bestellingen, liefst van een grooter aan tal series, kunnen ook worden gedaan door tusschenkomst van het Algemeen Steuncomité 1939 door storting of over schrijving op postrekening 25000 van dat Comité, kantoor 's-Gravenhage. onze zwakke Zuid- en Noordhollandsche stadskinderen, die overigens naar lichaam eik geest gezond zijn, maar een zesweeksch verblijf in een rustige, landelijke omgeving en stevige voeding dringend noodig heb ben, even hartelijk welkom zijn in hun eigen provincies, als tot nu toe in het Oos ten en Noorden van ons land. Gezinnen, die bereid zijn een of twee kin deren voor 6 weken op te nemen, verzoe ken w\j vriendelijk zich te willen opgeven bij: Mevr. Wamaer-van Dyke „de Kleykamp" Dlrksland, die gaarne bereed is nadere inlichtingen te venstrekken^_ Helpt Uw eigen zwakke landgenootjes en U verricht daarmee een mooi sociaal en nationaal werk. Dr. B. H. Vos, Voorzitter J, P. Zaaijer, Secr.-Penn mr. De vergoeding die voor het opnemen van deze kinderen gegeven wordt, bedraagt voor een jongen f 5.25, en voor een meisje f 4.75 per week. In een gezin worden niet meer dan 2 kinderen, en wel van gelijke sexe, ge plaatst. Er wordt gezorgd, dat de godsdienst der uit te zenden kinderen en die der pleeg ouders met elkaar overeeni stemmen. S, M. Wamaer-van Dgke. UIENTEELTBEGELING 1940. „Aan belanghebbenden zij medegedeeld, dat alle uleniteeltvergunningen aan de te lers zijn verzonden. Zy, die nog geen ulenteeltvergunning hebben ontvangen en toch daarop recht meenen te hebben, kunnen vóör 6 April e.k. een bezwaarschrift indienen bij den Heer Productiecommissaris voor Zuld-Holland- Anna Paulownastraat 20/22 te 's-Graven hage. Vóór of op de dag van de ter postbezor ging van het bezwaarschrift, dient op de postrekening No. 240595 van de Landbouw Crisis Organisatie te zijn gestort een be drag van if 5.of een door den Burge meester van de plaats van inwoning afge geven bewijs, waaruit het onvermogor: van den georganiseerde tot het betalen van "ncc Verschuldigde bedrag blijkt, te worden overgelegd. De BUREAUHOUDER H. van Heest. UITZENDING ZWAKKE KINDEREN. Uit de groote steden in de provincies Zuid en Noord-Holland worden jaarlijks door de Centrale Commissie „Kinabu" (Kinderen naar Buiten) 1500 2000 zwakke kinderen naar met zorg uitgezochte gezinnen ten plattelande voor 6 weken uitgezonden. Tot nu toe gingen deze kinderen naar de provincies Gelderland, Utrecht en Fries land, waar zij in tal van gezinnen liefde rijk en met uitstekend resultaat opgeno men werden. Onder de tegenwoordige omstandigheden acht de Overheid het echter wenschelijk, de kinderen niet zoo ver van huis uit te zenden^ Daarom zou wij verplicht, ons werk terrein grootendeels naar het Westen van ons land te verplaatsen. W(j zijn evenwel vol goeden moed, dat ONTWIKKELINGSMIDDAG. Vain de Vereen, van oud-leerlingen van Land- en Tuinbouwonderwrjs op Goeree eix Overflakkee „Excelsior", gehouden o,p Woensdag 20 Maart 1940 in Hotel Spee te Sommelsdijk. De bijeenkomst werd geopend door den Voorzitter, de heer A. Mijs Jr., welke aan stonds het woord gaf aan de heer Ir. G. Lienesch, Rijksconsulent te Schagen, welke een causerie hield over Bodemstlructuur en grondbewerWng. gebaseerd op de theorie van Görbing. Spreker zette eerst uiteen, hoe het Rijks- landbouw proefstation te Groningen het bedrijfs-laboratorium is voor grondonder zoek, welke adviezeni baseert op grond-ana- lysen, welke zoowel chemisch als mecha nisch zijn. Het proefstation onderzoekt de grond op z'n samenstelling maar ziet niets de practijk onderzoekt niets maar beziet de zelfde grond om tot oordeelen te komen. Spreker stelt met opzet deze zaken zoo scherp, omdat op beide methoden critiek kan geleverd en; wellicht uit beide werk wijzen een nieuwe onderzoekingsvorm kan worden gecombineerd. Görbing, eenj bioloog in Duitschland, pro beert dat. Door Ir. Cleveringa, Rijksland- bouwconsulent te Zutiphen is de aandacht op Görbings werk gevestigd. Bij Veenman en Zn. te Wageningen is een boekje ver schenen, getiteld: „Verslag omtrent een studie-reis in Duitschland ter bestudeering van de werkwijze, toegepast door Joh. Görbing te Rellingen- Dit verslag is uitgebracht door de H.H. Ir. W. C. Visser en J. A. Hogen Bsch. Uit genoemd boekje, heeft spr. z'n stof geput voor deze inleiding Uit de inleiding citeert hij, dat de me thode Görbing niet schriftelijk is over te dragen en zeer afhankelijk is van den flair van den onderzoeker. De nauwkeurigheid gaat niet hooger dan die van een schatting en de resultaten mis sen de exactheid van statistisch vastgestel de uitkomsten. Echter moet steeds bedacht worden, dat aan de andere kant Intuïtieve methode rekening kan houden met facto ren en omstandighedeni, die bij de statisti sche bestudeering niet bij de beschouwing kunnen worden betrokken. In zekere op zichten kan daardoor de intuïtieve methode tot juister conclusies leiden dan tot de sta tistische." En uit het slot de alinea; „Het hiervoor meegedeelde heeft ons genoodzaakt uiterst voorzichtig te zijn met critische beschou wingen over Görbings wijze van werken, zioowel als met ons oordeel over de resul taten met zgn rftethode verkregea, omdat hij de intuïtieve werkwijze, meer dan bij de statistische, het beoordeelen van de re sultaten een grondige kennis van zaken vereischt." Spr. maakt aan de hand van lantaarn plaatjes de methode van Görbing duidelijk en gaat dieper in op de grond-structuur. Hij laat zien vorst-structuur, bewerkings structuur, bemesting-structuur, beschadu- wings-structuur en biologische structuur. De laatste is de belangrijkste. Spr. schetst hoe bij een, gunstige structuur een goede verhouding ontstaat tusschen water en lucht - is er evenwel een schijnbaar goede ïjtiuctuur aanwezig, dan slempt na een re genbui toch de bouvsrvoor dicht, hetgeen niet gebeurt als er een echte biologische struc tuur bestaat. Görbings systeem gaat daar van uit, dat het productie-vermogen ten nauwste samenhangt met een goede ikrul- meling en een profiel zonder storingen. Spreker geeft een uiteenzetting van de kruimeling van de grond en andere struc tuurvormen. Beziet dan, hoe menl komt tot de beoordeeling en tot het behouden van een goede structuur. Het ploegen moet nauw aansluiten bij de toestand van de grond. Uiteindelijk komt spr. tot de con clusie, dat Görbings methode, mits critisch toegepast, in Nederland belangrijke moge lijkheden biedt. Op dit onderwerp volgde een zeer inte ressante bespreking over verschillende struc turen op Plakkee, wijze vein ploegen, diepte van zaaien, enz. Zoowel Spreker, toehoor ders en debaters warenj zeer voldapn. In de avondvergadering werd in Hotel Meijer een lezing gehouden over de herkomst en ontviiikkeling van het trekpaard," door de heer L. A. Bom, algem. Secr. van de Nederl. Vereen. ,,Het Nederlandsche Trekpaard" te 's Gravenhage. Na deze lezing volgde de mooie film over het Nederl. Trekpaard. „Excelsior" mag op een goed geslaagde dag terugzien en de boeren, die deze lezin gen niet hebben bijgewoond, hebben veel leerzaams gemist. 's-Gravenhage, 21 Maart 1940. Extra steun voor de gamialemvisschertij. Naar wij van officleele zijde vernemen, heeft de Minister van Economische Zaken besloten, voor éénmaal een extra steunbe drag uit te keeren aan garnalenvisschers, die het vorige jaar de garnalenvisscherij heb ben uitgeoefend. Deze steun is bedoeld als een tegemoetkoming in de zgn. vaste kos ten, welke op de bedrijven van de visschers rusten, eventueel voor aanschaffing van het noodige bedrrjfsmateriaal, af voor het weder in bedrijf brengen van hun vaartui gen. Deze bijzondere, steun zal onder bepaalde voorwaarden aan de garnalenvisschers wor den verleend voor elk vaartuig, waarmede in 1939 aan de consumptiegarnalenvlssche- rij is deelgenomen, en zal bedragen f 50. of f 25.per vaartuig, al naar mate van de intensiteit, waarmede in het vorige jaar aan de garnalenvisscherij is deelgenomen. Verdere bijzonderheden worden per af zonderlijke publlacte bekend gemaakt. 's-Gravenlhage, 21 M;aart 1940. Extra steun voor de garnalenvisschferyi. In aansluiting op het bericht betreffen de den extra steun aan de garnalenvissche rij, wordt aan belanghebbenden het volgen de medegedeeld. Deze steun zal slechts worden uitgekeerd voor die vaartuigen, waarmede in de eerste drie maandeni van het jaar 1939 aan de vis scherij op consumptiegarnalen is deelge nomen, en waarmede tevens in den loop van genoemd jaar ten minste op 30 dagen con sumptiegarnalen aan het Verkoopkantoor voor Garnalen zijn afgeleverd. De steun zal bedragen;: a. f 50.per vaartuig, wanneer het aantal dagen, waarop met het vaar tuig in 1939 consumptiegarnalen zijn afgeleverd, ten minstd 90 bedraagt; b. f 25.per vaartuig, indien het onder a bedoelde aantal dagen minder dan 90, doch ten minste 30 bedraagt. De steun zal door het Verkoopkantoor voor Garnalen zoo spoedig mogelijk aan de rechthebbende visschers worden uitge keerd; aanvragen voor dezen steun behoe ven de visschers niet in te dienen, aange zien genoemd verkoopkantoor over alle noodige gegevens beschikt. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE SOTO 1940. De heer Taaie te Sommelsdijk is iemand die met zijn tijd meegaat. Ondanks dat het zeer moeilijk is nieuwe wagens uit Amerika te krijgen, en de dealers deze zg. „mondjes maat" krijgen, toegezonden, de heer Taaie is in het bezit van het allernieuwste. De nieuwe De Soto 1940 is ook op Flak- kee. Ofschoon deze wagen dit jaar 120 gulden goedkooper was komen er zooveel vrachtkosten, molest-risico enz. overheen, dat De Soto belangrijk in prijs is gestegen. Maar ze zijn te leveren, al duurt het mis- schieni een week langer dan voorheen en koopt men een De Soto, dan heeft men ook een wagen, die onversltjtelijk is. Het nieuwe model is iets anders gestroomlijnd, het heeft de z.g. „druppelvorm" en toont een nog massiever beeld. Van het hooif ddoel van de Ign, zooals die in 1934 door hen is ont worpen, is eigenlijk niet afgeweken. Naar dit model richten! zich ook de concurrenten in Amerika. Het belai^grijkste, dat van deze wagen is mee te deelen, is wel, dat de machine is opgevoerd tot 100 pCt. perfectie. 500.000 machines zijn aangeschaft en te- wérk gesteld om het gebruikte staal super- finish te maken. We hebben het reeds glad de staal van vorige jaren „bevoeld" en ook Maart en Rheumathlek twee .slinksche bondgenooten, die U bekruipen met guur, onverdragelijk weer en het onmiskenbaar gevolg: aanvallen van Rheumatische pijn, met alles, wat daaraan vast zit. Neem dit maal Uw maatregelen zonder verwijl. Want hoe eerder ge Uwe Rheumatische aandoe ningen den kop indrukt, hoe beter. Pas de in tallooze gevallen zoo afdoend gebleken Kruschen-kuur toe! Kruschen Salts zuivert Uw lichaiam van de schadelijke zuren, die de directe oorzaken zijn van Uw lijden. Mevr. H. E. schreef: „Een maand of 15 geleden verging ik van de Rheumatische pijnen in de armen, rug en beenen. De pijnen in mijn ledematen waren ondrage lijk, zoodra ik in bed lag en wat begon door te warmen. Vooral in mijn armen wa ren de pijnen ondragelijk Tot ik bedacht dat ik zooveel over Kruschen las. Ik begon er ook mee en ik ben nu zoo blij U te Runneni zfeggen, dat de pijnen al een jaar zijn weggebleven." Spiegel Uzelf aan die ontelbare gevallen van verlossing van Rheumatische pijnen, die lichaam en gezondheid sloopen en die U het leven maken tot een ondragelijke last. Doe óók een bloedzuiverende kuur. Neem óók Kruschen Salts! Het zal U zoo goed doen! Kruschen Salts Is verkrijgb. bij apoth. en drog. f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd. Manchester (Engeland), Opger. 1756. het nu „super-finished steel," waarbij het onderscheid duidelijk te voelen en te zien is. Met dit staal is de geheele wagen afge werkt, tot de remtrommels toe. Hierbij staat vast, dat met dit metaal, of de wagen nu 10.000 of 50.000 K.M. geloopen heeft, practisch de motor hetzelfde blijft. Elk draaiend deel is van dit staal vervaardigd en alles beperkt tot een minimum-slijtage. Er zou veel meer van dezen mooien wa gen te vertellen zijn, maar serieuze liefheb bers doen het best zich tot den heer Taaie te wenden om met De Soto 1940 eens een proefrit te makcQ en zich de goede eigen schappen van dezen wagen te laten uitleg gen. Het loont de moeite en het verplicht tot niets. Woensdag 27 Maart, des v.m. 10 uur te Stellendam, op Nieuw Stellendam ten ver zoeke van denj heer W. van der Bok al daar, van 10 runderen, 2 boerenwagens, vrielslee, driewiel kipkar, maaimachine, af- legapparaat, diverse ploegen, cultivator, aardappelaanaarder, rolblok, bascule met gewichten, eggen, sleeper, bietenmolen, hooi, stroo, bieten, pulp erLZ., om contant geld. Notaris VAN DEN BERG Vrijdag 29 Mrt. bij inzet en Vrijdag 5 April bij afslag telkens des nam. 4 uur te Goe- dereede in „de Gouden Leeuw" ten verzoeke van de Wed. Cornells Rameijs, c.s., van een huis met steenen schuurtje, erf en grond te Goedereede, in den Stormpolder, kadas ter Sectie A no. 1183, groot 1 Are, 52 cA. Het perceel is dadelijk te aanvaarden. Notaris van den Berg. BESTE JONGENS EN MEISJES! Als jullie dit leest, dan is er weer een gewichtige dag voorbijgegaan. Ik bedoel de Goede Vrijdag. En nu weten jullie allemaal wel, wat op deze dag wordt herdacht; maar toch Is het goed, dat er telkens op wordt gewezen. Het zijn immers zaken van het al lergrootste gewicht. Dé Heere Jezus heeft Zijn ziel gegeven tot een rantsoen voor velen, staat er ge schreven. Dus niet tot een rantsoen voor allen. Hij heeft niet voor alle mensen ge leden. Wel heeft Hij de volle losprijs aan gebracht. En wat zullen die feiten van Jezus' dood en begrafenis ons baten, zo vrtj niet door het waarachtig geloof er kennis aan mo gen krijgen. Als de Heere Z\jn genade niet aan ons verheerlijkt, dan zullen wg altijd van God verlaten wezen. Van die verlating riep de Heere Jezus uit aan het vloekhout. Daar was Hij in de plaats van Z^n volk, dat nu door Zgn kruisverdiensten eeuwig bij den Heere mag wezen, zonder meer te scheiden. Dat de Heere ons bekend mocht maken bg onze ellendestaat, waarin we zijn gebo ren, opdat we het heilige Offerlam moch ten benodigen tot verzoening van onze schuld. Dan zou ook het Paasfeest van grote betekenis voor ons worden, want dan zou den we ook met Hem opgewekt worden/ tot een nieuw leven om eenmaal met een ver heerlijkt lichaam hem eeuwig te loven en te prgzen. Dat de Heere ons samen dat geloof mocht schenkeni; het ware geloof,' dat God alléén ons geven kan. Dat geloof wil Hij ons ge ven op het gebed. Dat de Heere ons tot ware bidders mocht maken. Daarvoor zgn we nooit te jong. Daarom kan ik ook niet laten om jullie hierover even te schrijven. Ik hoop dat jullie het ter harte moogt nemien. En nu ga ik verder met het gewone werk. We zgn nu gekomen aan RAADSEL IV: Mijn geheel is een tekst uit het Evangelie van Johannes en bestaat uit 61 letters. De onderdelen zijn: 5-33-52 was de vader van Abner. 60-51-59-35-3 was de oudste dochter van Saul. 35-23-57-26-19-54-3 was een werkmeester aan de Tabernakel. 49-37-15 was een vrouw van Lamech. 54-34-58-31 was een zoon van Manasse. 3-46-41-17-26-4-17-18-60 is de geboorte plaats van den Heere Jezus. 23-14-34-60-7-6-49-44-17-15 was de vader van Haman. 40-43-35-3-1-12-25-21-36 waren afstammelin gen van Moab. 20-35-47-32-27-26 is één der grote profeten. 42-29-16-14-17 was de vader van Abraham. 8-39-22-56-24-16-26-61-38 is een naam aan den Heere Jezus gegeven. 23-1-45-50-4-38-51-26 is een rivier in het Pa radijs. 21-48-14 heette de vrouw van Adam. 10-58-26-19-35-25-23 was een reus die door David gedood werd. 11-19-51-28-46-10-10-18 is een vrouwelijke dief. 53-35-28-19-50 was een zoon van Isaï. Een teken geven noemt men ook wel 13-9- 30-2-46-55. Dit raadsel werd ingezonden door Betje van Loon Nieuwe Tonge. Deze maand hoop ik nog een raadsel te plaatsen, daar we volgende keer nog in de maand Maart zgn. Er komen dus 5 raadsels. Nog een week geduld om in te zenden, S Nu volgen de brieve». Marinus v. d. K., St. Annaland. Ik hoop ook voor je dat er geen tijd meer voor de raadsels zal overschieten. En als je een hele dag gewerkt hebt, dan ben je 's avonds erg vermoeid, dat je niets lie ver doet dan lekker op een stoel zittenj en op tijd naar bed gaan. Dan is er geen lust om brieven te schrijven. Er zijn niet veel kinderen die „zingen" noemen als hun liefste vak op school. Toch geloof ik dat kinderen over 't algemeen 't wel graag doen. Ik heb over zingen al zoo veel gehoord, dat ik goed kan snappen dat de kinderen 't niet graag doen. Nou, M^arinus, jij zou een maat van me zijn. Ik deed het ook heel graag. Adri v. d. R., St. Annaland. Jij staat .zo dicht bij Marinus; zijn jullie kameraden? Ga je ook van school af? Als je nu je leeftijd o,p je brief had gezet, dan had ik dat niet hoeven te vragen, hè Heb ben jullie met z'n allen moeten; zoeken? Niks erg:- voor de groten is 't ook wel nut tig; die leren er ook nog wel wat mee. Daan P., Scheveningen. Kun je je nog herinneren dat je voor 't eerst op school kwam En dan nu naar de derde klas? Maar Daan, ik zal het nog sterker vertellen: ik ben een man, die zelf al kinde ren op school heb, die al in hogere klasse zitten; dan jij; en wat denk je? Ik weet ook nog heel goed dat ik voor 't eerst naar school ging. En dat is toch al heel, Jieel lang geleden! Als je op school doet wat behoort dan geloof ik dat de meesters wel aardig voor je zijn. Ben je ondeugend en lui, ja, dan krijgen die mensen gauw grijze haren. Aaltje P., Schevesnijigen. Nu zit je dus bij den bovenmeester. En gaat dat goed? Ik denik dat je overgangs rapport wel mooi zal geweest zijn: je repe tities waren zo goed! Was 't niet een beetje verrassing? Ik denk van wel, want jij dacht niet eens aan een prijs. Bika D., Herkingen. Zou tante Trien ook graak zo'n mooie schrijf map hebben? Dat geloof ik graag. Ik weet wel zeker dat veelal de grote menr sen jaloers zijn op de mooie prijzen, die de kinderen krijgen. Een goeie raad voor je tante: zeg, dat ze voortaan met ons mee gaat doen. Ko D., Herkingen. Dat was lief vnn je zus, dttt ze je hielp! Als je Rika niet had, hè? Maar je moet toch flink zijn om zelf je brief ten einde te brengen. Weet je niet veel, wel, dan zet je maar gauw eenl punt. Heb je veel nieuws, nou, rammel dan maar een beetje door. Makkelijk, nietwaar? Maart de V., Goeree. Is het druk geweest op de openbare les? Is opa al beter? Je grootouders worden bejaarde mensen, vooral die éne opoe. Willen jullie zo -graag lang op blijven? Waarom toch? Ben goeie leefregel voor kinderen is; Vroeg naar bed en vroeg er weer uit. Daar moet je je eens aan wen nen, vooral nu de zomer in 't land gaat ko men. Wat zongen van morgen de vogeltjes weer al vroeg! Lena de V., Oostdijk. 't Is altijd heel goed om op te schrijven wat je weet van de raadsels. Op 't laatst van je briefje snap ik je toch niet. Je schrijft: „wij hebben hier geen Messiaan se psalmen". Ik schrik ervan. Hebben ze die dan bij jullie uit de bijbel gescheurd? Ik zal je even uit de droom helpen. Mes siaanse psalmen zijn psalmen die spreken over den Heere Jezus, den Messias; van daar de naam Messiaans. Begrijp je? Zo is Ps. 22 een MJessiaanse psalm, in elke bijbel natuurlijk. Ken je nog meer zulke soort psalmen? Nellie van D., Ooltgensplaat. Wel meisje, ik hoop dat je nu weer hele maal hersteld bent. Nu maar ifllnk eten en veel in de zon lopen, als die er is tenminste. Het zonnetje kunnen we niet missen. Lief van je moe dat ze voor je schreef, en van Annie, dat ze de raadsels opzocht. Zo dachten ze nog goed om. je. Ook je oom heeft je niet vergeten. Heb je 't gemerkt? Arentje vam D., Ooitgensplaat. Dat mag je niet zeggen, hoor! Brieven schrijven is niet moeilijk. En dan zo'n flin ke meid! Er zijn nog oudere- kinderen die meedoen. Verscheidene ouders doen mee, maar die schrijven allemaal geen brief, hoor! Het is wel eens drukker geweest met kinderen van De Plaat. Zijn de zieke mensen; al beter? Ik was stellig van plan vandaag naar De Plaat te komen, maar er kwam gisteravond plotseling verhindering. Jammer, hé? Lena V., St. Philipsland. 't Is goed zo, je schrijft maar over van alles en nog wat. Ik begrijp je wel. Ik ken ook wel schortjes om te borduren, en ik heb ook wel verstand van vissersgaren maar wantjes breien en kleedjes maken, daar kan ik de slag maar niet van krijgen. Ook touw tje springen heb ik altijd nogal lastig ge vonden'. Allemaal. Nog niet inzenden. Een prettige Paasvacantie. Gegroet van OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 5