MttQKïvis Vitr age's Opening 7an de Landbouw- Huishoudschool te Sommelsdijk Gemeenteraad Sommelsdijk Fa. H Braber Dirksland üw dochtertje er zoo lusteloos uitziet Als neem dan maatregelen, want dan heeft ze pijn. Help het kind en geef haar zoo'n on schadelijk WITTE KRUISJE. Hoofdpijn, periodieke pijnen en depressie kunnen bij jonge vrouwen en opgroeiende meisjes niet beter worden bestreden. En wat vooral zoo prettig is, ze kunnen zoo gemakkelijk wor den ingenomen want ze zijn practisch geheel smakeloos. Mooie ramen door onze èn gratis gemaakt. VERVOLG. De heer F. A. Hartog, Voorz. <V:. d. Mij. V. Landbouw tirengt een woord van dank aan den heer Mijs voor zijn v^roorden, en dankt voor de vriendehjke ontvangst bij de school. Spr. zegt dan vervolgens: Dames en Heeren, Ik open deze bijeenkomst en heet U al len hartelijk welkom, waarbij ik mij in 't bijzonder richt tot Mej. Smit, Inspectrice van het Nijverheids-onderwijs, die als ver tegenwoordigster van Z.Bx. den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hier aanwezig is. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van den Minister om persoonlijk tegenwoordig te zijn bij de officieele opening der scholen te Klaaswaal en hier ter plaatse, doch Z.Ex. heeft helaas van zijn voornemen moeten afzien, in verband met een, gelukkig niet al te ernstige, ongesteldheid. Tot mijn ge noegen zag ik een dezer dagen in een pers-bericht, dat Z.Ex. herstellende is en ik wil gaarne van deze gelegenheid gebruik maken om den wenjsch uit te spreken, dat de Ingetreden beterschap moge aanhouden en dat Z.Ex. spoedig in staat moge zijn om zijn ambts-bezigheden te hervatten. Het behoeft wel geen nader betoog. Da mes en Heeren, dat, toen het bericht van verhindering van den Minister ons bereikte, teleurstelling zich van ons meester maakte. Deze teleurstelling werd evenwel goeddeels weggenomen toen wij vernamen, dat het Z.Ex. had behaagd Mej. Smit, met wie wij reeds zoo lang en zoo prettig hebben mogen samenwerken en van wie wij steeds zooveel steun hebben mogen; ondervinden, als zijn Vertegenwoordigster aan te wijzen. Uwe aanwezigheid, Mej. Smit stellen wij ten zeerste op prijs. Voorts wil ik meer speciaal welkom heeten: De Heer Bolten van de Rijksgebouwen^ dienst, De Burgemeester en verdere vertegen woordigers van het Gemeente Bestuur van Sommelsdijk, De Burgemeester en overige vertegen woordigers der Gemeente-Besturen van het Eiland Goedereede en Overflakkee, De Besturen van de afdeelingen der Holl. Mij. V. Landbouw, welke op het eiland zijn gevestigd. De Centrale Comm. v. Toezicht op het Landbouw-huishoud-onderwijs in Zuid-Hol land, De Commissie van Toezicht op de Land- bouw-huishoudschool te Sommelsdijk, De Besturen der afdeelingen van de con- fessioneele organisaties, De vertegenwoordigers der Vereenigin- gen van Oud-leerlingen, De vertegenwoordigsters van den Bond van Boerinneni en andere Plattelandsvrou wen, De leeraressen en leeraren bij het land bouw-huishoud-onderwijs, De Heer Ir. J. Wilde, Architect der school en tenslotte de vertegenwoordigers van tot deze plechtigheid uitgenoodigde bevriende organisaties en instellingeA en van de Pers. Dames en Heeren, Wanneer ik bij deze officieele plechtig heid een korte beschouwing ga houden, moet ik noodzakelijkerwijze goeddeels her halen datgene, wat ik bij de opening der school te Klaaswaal heb gezegd, omdat de totstandkoming van deze beide onderwijs inrichtingen vrijwel parallel is verloopen, behoudens dan, dat hier mogelijk nog wat meer moeilijkheden zijn te overbruggen ge weest en dat de aanvankelijk voor deze ope ning vastgestelde datum, tengevolge van de uitermate strenge vorst, moest worden verschoven. Dat deze dag voor de HoUandscIie Mij. V. Landbouw van groote beteekenis Is, zal duidelijk zijn aan ieder, die de waarde van onderwijsinrichtingen, gelijk deze school er een is, vermag te beoordeelen. En dat wij, dit oogenblik, waarin toch de kroon wordt gezet op het gestadige en moei zame werk van jaren lang, met vreugde be groeten, zal zeker geen verbazing wekken, allerminst bij hen, die weten wat nu een maal onvermijdelijk aan een dag als deze vooraf moest gaan. Met groote voldoening kan worden vast gesteld, dat het Landbouw-huishoud-onder wijs in de laatste jaren meer en meer in het teeken der belangstelling is komen te staan en zulks, naar mijn wijze van zien, volkomen terecht. Vanaïf 1913 heeft onze Maatsohaj)pij zich, zij het aanvankelijk slechts zijdelings, voor dit onderwijs geïnteresseerd. Geleidelijk groeide de belangstelling ten plattelande en geleidelijk aan ook is de Holl. Mij. van Landbouw meer aandacht aan dit onderdeel van haar uitgebreid werk gaan besteden. Te Sommelsdijk werd voor het eerst een cursus georganiseerd in 1928, welke daarna regelmatig is voortgezet. Evenals met de cursussen in het algemeen het geval was, werd ook die te Sommelsdijk in 1929 om gezet in een volledige 2-jarige landbouw- huishoudcursus. Het Hoofd-Bestuur der Maatschappij stelde In 1930, in verband'met de uitbrei ding, welke het landbouwhuishoud-onder- wijs allengs had ondergaan (er liepen toen alleen in Zuid-Holland plm. 30 cursussen van verschillenden aard) een Centrale Com missie in, welke tot taak kreeg toezicht te houden op de cursussen, het contact met de leeraressen en de plaatselijke Commis sies van Toezicht te onderhouden en het H. B, van advies te dienen over aangelegenhe den het landbouwhulshoud-onderwijs betref fende. In 1935 werd in deze Commissie het plan opgevat om te trachten te Sommelsdijk een Landbouw-huishoudschool te stichten en op 11 December van dat jaai' had in tegen woordigheid van Mej. Smit een oriënteeren^ de bespreking plaats tusschen de zoo even genoemde Centrale Commissie en Burge meester en Wethouders van Sommelsdijk. Het resultaat der bespreking was, dat het Gemeente-Bestuur in principe mede werking voor den bouw van een school toe zegde. In 1936 kregen de plannen vasten vorm, doch het probleem der huisvesting was toen nog niet geheel opgelost. Einde 1937 moest worden geconstateerd, dat het overleg inzake het stichten van een schoolgebouw nog niet in die mate was ge vorderd, dat definitief bouwplannen konden worden vastgesteld. Tal van moeilijkheden deden zich voor en het is naar mijn overtuiging vooral aan de taaie vasthoudendheid en onvolprezen ijver van den gewezen waarnemend Secretaris en Mij., Ir. C. C. Kleijnhout, te danken ge weest, dat ondanks alle bezwaren, toch in de 2e helft van 1938 de bouwplannen in de finitieven vorm aan deni Minister van On derwijs, Kunsten! en, Wetenscha,ppen ter goedkeuring konden worden voorgelegd. i De krachtige medewerking, welke de Heer Kleijnhout bij zijn streven ondervond van de Inspectince van het Nijverheids-on derwijs, Mej. Smit, is er zeker in belang-rij ke mate aan bevorderlijk geweest, dat het beoogde doel werd bereikt. Gaarne breng ik hier dan ook hulde én aan Mej. Smit én aan den heer Kleijnhout voor den groeten en succesvollen arbeid, welke zij voor de totstandkoming van deze school hebben willen verrichten. In deze hulde wil ik voorts betrekken den Heer Bolten, die steeds bereid was ons met zijn adviezen terzijde te staan. Ook de Centrale Commissie voor het Landbouw-huishoud-onderwijs en in het bij zonder de Voorzitter dier Commissie, de Heer C. Dekker, heeft zeer veel bijgedragen tot verwezenlijking der bestaande plannen, waarvoor ik hier gaarne warmen dank be tuig. Nadat de plannen de goedkeuring van den Minister hadden verworven, en dus met de tenuitvoerlegging daarvan kon worden aangevangen, bleef nog op te lossen het vraagstuk der financiering. De Coop. Boerenleenbank te Sommelsdijk was gelukkig zoo welwillend ons, uiteraard onder de noodige garanties, de benoodigde gelden te verstrekken en zoo kon dan ein delijk, nadat door bemiddeling van Notaris van Buuren, een aan het Burgeerlijk Arm bestuur en weeshuis te Somnielsdijk toebe hoorend terrein aan ons in erfpacht was af gestaan, met den bouw der school worden begonnen. De leiding van den bouw werd opgedra gen aan den Architect Ir. J. WSlde, wien ik erkentelijkheid betuig voor den door hem gepresteerden arbeid. Voorts maak ik met groote dankbaarheid gewag van de loyale medewerking, welke wij van den Heer Bur gemeester, alsook van het Gemeente-Be stuur van Sommelsdijk mochten ondervin den. Veel dank zijn wij ook verschuldigd aan de Directrice der school, Mej. Papenhiuij- zen, voor hare bemoeiingen en waardevolle adviezen tijdens den bouw en inrichting, als ook aan het Bestuur der Afd. Goeree en Overflakkee onzer Mij. en aan de Plaat selijke Commissie van Toezicht, waarvan ik wel in 't bijzonder mag noemen de Voor zitter, de Heer Mijs, voor^-de krachtige en uitnemende wijze, ^waarop zij aan de tot standkoming der school hebben willen me dewerken. Verder wil ik nog de Aannemers van de school danken voor de wijze waarop zij het werk hebben uitgevoerd. En tenslotte breng ik gaarne hulde aan onzen Secretaris, Ir. J. Vet, voor het vele werk, dat hij in het belang van deze goede zaak heeft willen verrichten en voor de uit stekende v/ijze, waarop hij den door Ir. Kleijnhout aangevatten arbeid heeft volein digd. Geachte Aanwezigen, Zoo is dan, door samenwerking en krachts inspanning van velen, het eiland Flakkee een Landbouwhuishoudschool rijk gewor den, welke er mag wezen en welke beant woordt aan redelijk te stellen eischen. Nu deze lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan, is echter het werk nog niet vol bracht. Integendeel, veeleer kan worden gezegd, dat een nieuw stadium is ingetreden, n.l. dat der instandhouding van deze onderwijs inrichting. Immers zal de school aan haar doel beantwoorden, dan zal zij jaar in jaar uit bevolkt moeten worden door meisjes van dit eiland, die zich daar komen bekwa men voor de taak, waartoe zij later zullen zijn geroepen. Ik wil niet treden in uitvoerige beschou wingen over het nut van het landbouwhuis- houdonderwijs, omdat ik aanneem dat dit U allen voldoende bekend is, maar ik wil toch nog eens de nadruk leggen op de groote waarde, welke voor de algemeene ontwikke ling van de plattelands-meisjes in dit onder wijs is gelegen'. Met volle vrijmoedigheid vraag ik dan ook Uw aller medewerking omi aan een re gelmatige en kra.'ïhtige toevloeiing van leer lingen, zooveel als in Uw vermogen is, be vorderlijk te willen zijn. Van ganscher harte hoop ik, en ik twijfel niet of zulks zal het geval zijn, dat de be volking van Flakkee zal toonen dit nieuwe onderwijs-instituut waard te zijn en het op prijs te stellen. De ervaring heeft geleerd, dat het "suc ces van scholen als deze in sterke mate afhankelijk is van de activiteit der leer krachten en in 't bijzonder van het werk van de Directrice. Ik moge daarom, zg het, voor zoover ik dat kan beoordeelen, geheel overbodig, op U, Mej. PapenhuQzen en op het verdere on derwijzend personeel een beroep doen om. al Uw krachten in te spannen en alles te doen wat In Uw vermogen is om het aantal leerlingen op peil te houden en eventueel op te voeren. Dit laatste kan het gemakeklijkst be reikt worden door de meisjes zoodanig aan de school te binden, dat zij zich bij het ver laten daarvan uit overtuiging en dankbaar lieid, verplicht gevoelen als propagandisten te gaan eui blijven, optreden. Indien dit alles zoo mag verloopen, in dien alle door mij geuite wenschen worden vervuld, dan kan het naar mijne meening niet anders of de Landbouwhuishoudschool te Sommelsdijk gaat eem schoone toekomst tegemoet en haar groei en bloei zullen voor een lang-e reeks van jaren verzekerd zijn. Dit zou niet alleen zijn de mooiste be looning voor den arbeid van allen die aan de totstandkoming hebben medegewerkt, doch ook en vooral, zou dit naar mijn vas te overtuiging, een zegen beteekenen voor de bevolking van deze streek. Dat het zoo zijn moge! En thans moge ik U, Mej. Smit, verzoe ken, om, als vertegenwoordigster van Z. Ex. den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de ofificieele openings plechtigheid te willen verrichten. MEJ. SMIT voerde daarna het woord na mens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en verrichtte de offici eele opening, Het was ,zöo begon zg, hedenmor gen een prettige belevenis voor U, deze school tusschen de haag van meisjes bin nen te tredenv Er zyn, zoo zei ze toen de mensch uit het Paradijs werd verdreven, nog drie dingen over gebleven: bloemen, sterren en kinderoogen. Die glundere kin- deroogen hebben spreekster verbaasd, en geen wonder, nu ze .zoo'n mooie school krij gen! In dezen decadenten tgd, merkte ze dit als iets bijzonders aan. Het Nijverheids-onderwijs berust op par ticulier initiatief, aldus spr., wamieer in een bepaalde streek behoefte wordt ge voeld, wordt het verstrekt. Spr. meent dat die behoefte eerst niet zoo groot was, althans stellig niet zooals heden. Men heeft zoo de idee, we zitten op een eiland, tusschen de dijken, wat er bin nen ligt is van ons en wat er buiten is, be kijken we eenigszins critisch. Niettemin heeft de Holl. Mij. van Landbouw hier een kindje neergezet. Eerst in het WeeshuisDe echte liefde ontbrak daar, het was ook maar een gesticht. Op den duur gingen ze er toch wat meer voor voelen het kind je kon naar school. De leerlingen werden ondergebracht in de lokalen der O.L. school aan de Binnenweg. Eindelijk is men dan toch „over de dijk" gekomen en werd besloten tot stichting van een nieuwe school. Spr. schetst het voorbe reidend werk dat er aan geweest is, en de totstandkoming. Er zat een vreugde in, dat de meisjes zulk onderwijs wordt gege ven, vreugde in hetgeen hen wordt meege geven. Zij leeren niet alleen hun handen ge bruiken, maar ook hun hoofd om met ver stand een, huishouding te leeren besturen. Die taak rust op de onderwijzeressen. Spr. hoopt dat leerlingen niet alleen handen en hooifd m,.aar ook het hart mogen gebruiken en onderv>rijzeressen en leerlingen, liefde mogen hebben, tot hun werk. Als het zoo Is, zegene God deze school, die ik hiermede voor geopend verklaar. (Applaus.) Twee telegrammen met gelukwenschen werden voorgelezen, een van de architect en een van dhr. Kleijnhout. Burgemeester den Hollander zegt dat het moeilijk is zich te realiseeren, dat men nu in de nieuwe Landbouw-Huis- houdschool is. Spr. gaat de totstandkoming voorbij, omdat dit reeds gereleveerd is. Hij bepaald zich tot het aandeel, dat de Raa^ er in had, de Raad, die door de heer Mijs voortvarend" en lankmoedig" werd ge noemd. Spr. voegt er een andere deugd aan toe, n.l. dat ze ook voorzichtig" is. De vrees was deze, dat als het besluit gevallen was, ze ook de consequenties zou moeten dragen van de kosten! Spr. meent dat dit meegevallen is en dat de leuze „voor een minimum geld zooveel mogelijk te bereiken" werkelijk is bereikt. Spr. schetst dan het nut van dit onderwijs en, hoopt dat de school tot groei en; bloei mag kómen. Mevr. V. Nieuwenhuyzen van Ooltgensplaat sprak namens de Bond van Plattelandsvrouwen op Flakkee en boodt de directrice een gong aan. De heer Dekker voerde het woord als Voorz. van de centrale oommissie en de heer L. de Wit te Oude Tonge als vertegenwoordiger der L. T. B. Door 2 leerlingen werd aan den heer A. A. Mijs een, bloemenmand aangeboden, onder dankzegging voor zijn werk als Voorz van de Holl. Mij. van Landbouw. De heer Mijs verlegde dien dank aan het adres van den heer 3. JOPPE, tie" verschillende feiten aanhaalde uit het tie verschillende feiten aanhaalde uit het werk van de commissie. Onder meer wees hij leukweg op de „baantjesjagerij" van sommigen, die echter weinig prestaties le verden. De gemeente Sommelsdijk was zui nig met de centen en inzonderheid Secr. Geelhoed. (Gelach) Middelharnis, de groote zuster van S'dijk had wel graag de school gehad, maar de Holl. Mij. van Landbouw had daar een stokje voor gestoken. Er zijn te Middelharnis 10 scholen^ nog een er by zou het gekken-nummer zijn. Verder bepleitte spr. dat de Leeraressen in Sommelsdgk moesten wonen en wensch- te de school In alle o,pzichteii groei en bloei toe. de heer G. VAN ECK feliciteerde als bestuurslid der Boerenleen bank en zette de relatie uiteen, die de Bank met de school verbond. Mej. PapenhiMJzen de Directrice die nogal eens een aardig heidje moest incasseeren omdat ze binnen kort de school gaat verlaten dankte verschillende Instanties, die bijzonder had den medegewerkt, o.m. de directie der Em- go en der Gasfabriek, voor het afstaan van kookmaterialen. Voorts dankte zij ook de heer Kamstra, directeur der Ambachts- school, die de gebruikte meubelen als nieuw had teruggeleverd. Zij hoopte, dat de leerlingen nu ook de school zouden) waardeeren en nieuw en net jes zouden leeren houden. De VOORZITTER dankte de sprekers en spreeksters, ook nog voor het geschenk van de afd., die eenj mooie electrisohe klok hadden gepresenteerd; zegde den heer Jop- pe toe dat de onderwijzeressen voortaan in Sommelsdijk zouden moeten wonen en besloot met zijn beste wenschen voor de school. Daarna maakte het gezelschap een rond gang door de school, waarover alle lof was, Openbare gemeenteraadsvergadering op Donderdag 21 Maart 1940 des nam. 8.80 uur. De VOORZ. Burg. den Hollander opent met gebed, Op de notulen die ter visie heb ben gelegen heeft dhr. BLOK een opmer king dat ze voorheen te lang maar nu wel wat kort zijn. Ook een opmerking dat een toegezegde correctie niet is aangebracht. Ingekomen stukken: Mededeellng mutaties Waterleiding-be stuur. Verzoek van den Ned. Politiebond om salaris-herziening inzake de stijging der levensbehoeften. Omreden dat het Rijk voor schrijift dit vooralsnog niet te doen, wordt dit afgewezen. Mededeellng van aanname leden commis sie wering van schoolverzuim. Jaarverslag van dezelfde commissie. W^ordt goedgevon den. Goedkeuring verordening tot het leggen van kabels en draden radio-centrale. Verzoek van dhr. Kamerling om eenpe- troleumschuurtje te huren, maar ir. Snel- leman meent dat dit niet kan, wegens ge brek aan bergruimte. Wordt afwijzend beschikt. Van het Bestuur der Dom.einén huur bergruimte voor het bergen bussen vleesch in blik. Wordt besloten voor f 2.50 te hu ren. 3. Begrooting N.V. Electriciteits Mij. „Goeree-Overflakkee" 1940-1941. Wordt goedgevonden. 4. Vaststelling kosten openbaar vakon derwijs over 1939. De heer LE COMTE vraagt, waarom het verleden jaar twee gulden zooveel was en nu iets minder. Op de Bijz. School kost het vakonderwijs meer dan op de openbare. Weth. DIJKERS licht toe dat de Bijz. School hetzelfde krijgt als de O.L. school. Op de Openb. School doen ze het in de schooluren, op de Bijzondere niet. Daar zit dat in. Wordt vastgesteld. 6. Bespreking ontwerp-gemeenschappelij ke regeling ter uitvoering Vleeschkeurings- wet (St. bl. 1919, nr. 524) in den keurings kring Goeree-Overflakkee. De VOORZ. licht toe, dat de heer Van Hemert aan zijn pensioen-gerechtigde leef tijd is gekomen waarom deze gemeenscha,p- pelijke regeling ter sprake komt om een veearts te benoemen met vol-ambtelijke dienst. Waar er dan hier misschien geen nieuwe veearts komt, achten B. en, W. het beter eerst met de Inspecteur te spreken. De heer LE COMTE vraagt of deze dienst een dwingend voorschrift is en van vide het uit gaat. De VOORZ.: Het gaat uit van Ged. Sta ten. In vele streken is dit reeds ingesteld. Het komt nu aan de orde omdat er een vacature voor keurmeester komt. Wanneer nu een veearts met vol ambte lijke dienst wordt ingesteld is dhr. Vrees wijk nog over, die echter over 4 jaar ook pensioen krijgt en de heer Nieuwenhuij^en te Dirksland. Men' wil nu een afdoende voorziening treffen. De heer LE COMTE denkt dat het van personen uitgaat die het doordrijven. Hij meent dat een veearts enkel met een parti culiere practijk niet kan bestaan als deze zijn salaris als keurmeester mist. Sommels dijk zal er dus schade van krijgen. Spr. zou het liever houden zooals het Is. De VOORZ.: Primair belang is de goede keuring van vee. Van personen gaat het niet uit, Ged. Staten stellen het voor. De heer KNAPE Is huiverig dit voorstel aan te nemen. HiJ zoekt er achter het stich ten van een abattoir. De slagers zijn al verplicht geworden veel kosten te maken Voor verbeterde slachtplaatsen en ten 2e zullen ook de keurloonen worden verhoogd. De VOORZ. betwijfelt dat er één abattoir zou komen. De 3 noodslacht,plaatsen op het eiland blijven. De heer KNAPE vertrouwt het niet. Uit eindelijk zullen de slagers en de consumen ten de dupe worden. De heer v. Es vindt dat volgens de aan gevoerde bewering de keuring nu niet goed zou geschieden. De VOORZ. antwoordt dat iemand met volambtelijke dienst zich geheel aan die keuring kan wijden. De heer v. ES berekent dat het voor de gemeente een strop wordt van f 1000. Klachten worden over de huidige toestand niet gehoord. Dhr. BLOK: De keuring la er niet voor de veearts. Centralisatie acht spr. altijd Dutim Oegstgeest een verbetering. Z.i. kost het ook niet meer. Om één centrale slachtplaats op te richten kan geen besluit genomen worden, tenzij de grootste meerderheid der raden daarvoor is. Spr. vindt de leden eenigszins conservatief op dit punt. Weth. MIJS ziet In deze tactiek gevaar. Spr. neemt de waterleiding tot voorbeeld. Wel kan het goed zijn, maar daarom is de wijze waarop het tot stand komt, niet al tijd goed. De autonomie van de gemeente wordt hier weer ferm aangetast. Als het een eiland-belang was, verdiende het toch aanbeveling dat de Dag. Besturen daarover hadden geconfereerd. Nu nemen het reeds enkele gemeenten aan (uit onbedachtzaam heid soms) en de rest zou er maar weer by moeten vallen. Spr. keurt dit af. De heer LE COMTE zegt dat het niet over de veearts gaat maar daarover, dat we een veearts houden voor beide gemeenten. Dat is gemeentebelang. T.o. van dhr. Kna- pe, die over een centraal abattoir sprak is Sjpr. het eens, dat er wat achter kan schui len. De heer KNAPE meent dat die gemeen ten, die reeds een besluit namen de draag wijdte van hun besluit niet hebben overzien. Weth. DIJKERS zegt aan dhr. Blok, dat de keurloonen veel en veel duurder worden. Pinantieel zal het veel duurder zijn. De heer BLOK zegt het oppervlakkig te hebben bekeken, mede ingevolg het prae- advies van B. en W. Z.i. werkt centrallsa^ tie gemiddeld best. De heer v. ES ziet ook niet in dat het voor de Volksgezondheid beter wordt. Het gaat alleen over de keuring. De VOORZ. antwoordt dat de Inspecteur dit wel anders duidelijk zou maken. Hij be doelt daarmee niet, dat het werk slecht ge beurd. Uiteindelijk wordt besloten nader te in- formeeren. Weth. MIJS wil er bij zeggen, dat d» Raad er weinig voor voelt. Voor Flakkee zijn er groote bezwaren aan. De bestaande veeartsen krijg je niet weg, of je moet ze wachtgeld geven. Als dhr. V. Hemert het werk neerlegt, krijgen wij de strop. Een veearts die zich hier en kel moet vestigen, zonder er keurmeester bij te zijn krijgen we niet. De VOORZ.: We houden er nog wel eens een coniferentie over, desnoods met de In specteur. 7. Aanvraag aan Commissie van Beheer voor gemeenschappelijke Gasfabriek van Middelharnis en Sommelsdijk om uitkeering winst over 1939. De winst is f 1759.68 over '39. Wordt goedgevonden. 8. Wijziging Ambtenaren reglement. 9. Wijziging Arbeidsovereenkomstenbe- sluit. Worden beide goedgevonden. 10. Wijziging gem, begrooting 1939. Eveneens goedgevonden. 11. Verzoek ontheffing betaling school geld lager onderwijs 1939. Dit moet in besloten zitting besproken worden, waartoe men aanstonds overgaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 4