Plaatselijk Nieuws Voor een Costuum Vredesvoorstellen Als Gij Batavus Rijwiel Wij kochten en Inlichtingen Bureau" binnen. Een vroo- lijk, lichte kantoorruimte, door een toon bank in tweeën gedeeld. De Secretaresse Mej. G. Roon vertelde ons van het Stati- onswerk, waar de juffrouws met de roode band om de arm (die met een geel-witte band zijn de katholieke) steeds gereed staan om aan den ouden van dagen, en hulpbehoevenden de helpende hand te bie den. Ook zien ze toe, jonge, onervaren meisjes uit de handen van ongewenschte individuen te redden, of een waarschuwing te geven. Onder het vertellen door ging herhaaldelijk de telefoon. „Wilt U aan de stationsjuffrouw zeggen, dat Pietje met de trein van 12 uur het kan ook zijn met die van 1 uur aankomt, wtj zijn onverwachts verhindert hem zelf te komen helpen." Dan weer: „My'n blinde zoon moet alleen reizen en komt met de tram naar het Amstelstatlon om ca. 3 uur. Wil de juffrouw hem opwachten en voort- helpen? Hij moet overstappen in Utrecht en Arnhem. Is daar ook een stationsjuf frouw?" Zoo gaat het den geheelen dag door en vooral tegen de feestdagen. Op het M.A.I.- bureau schrijift, telefoneert, telegrafeert men, om dat allemaal in orde te brengen. Met die hulp op reis kunnen zelfs jonge kinderen hoewel we adviseeren hen niet alleen op reis te sturen ouden van dagen en gebrekkigen alleen reizen. Dan de post, die op het Bureau komt. Een brief van 2 Drentsche meisjes, die een betrekking hadden aanvaardt in Amster dam en vroegen hen den weg te wijzen." „Zouden het vertrouwde adressen zyn, want we schreven op een advertentie In de cou rant. De meisjes van buiteni, die In onze groote steden een betrekking gevonden hebben, kunnen dus bij het A.M.I.-bureau ook mfor- meeren of de toekomstige werkgever of werkgeefster inderdaad vertrouwd is. Zoo had een jong meisje zich door mid del van een advertentie verhuurd in een kapperszaak te Middelburg. Toen het M.A. I. op haar verzoek naging, of het een bona fide aanbieding was, bleek het een geens zins goed bekendstaande zaak, en kon men haar een waarschijnlijk hoogst onaangena me ervaring en een lange, dure i-eis bespa ren. Behalve het dagelijksche stationswerk geeft het M.A.I.-bureau circa 4000 inlich tingen per jaar. De meeste daarvan omvat ten vragen naar vertrouwde, gecontroleer de hulsvesting-adressen. De practijk heeft uitgewezen, dat dergelijke practische ad viezen gewaardeerd en bijgevolg veel inge wonnen worden. Het M.A.I.-bureau kan dus als toegangspoort tot de groote stad worden beschouwd. Ook meisjes van onze eilanden hebben wel kwalijke ervaringen opgedaan, met zich op onvertrouwde adressen te verhuren. Wanneer de ouders oif de meisjes zelf zich niet zeker gevoelen doen zij er goed aan Zich tot een der Inlichtlngen-bureaux in de betreffende groote stad, Rotterdam, Utrecht, den Haag, Amsterdam enz. te wenden. Men zal hen daar gaarne voorthel- pen. De inlichtingen worden zoo noodlg gra- j tis verstrekt, alleen wordt aan de meisjes gevraagd de kosten voor porti en telefoon te vergoeden als ztj dit kunnen. Ook op ander gebied verschaft het M.A.I. bureau de noodige inUchtingen: ze geeft vertrouwde billijke vacantie-adressen, ze zorgt voor Ledenhulpwerk, in het buiten land, waarbij de meisjes inBrussel, Parijs enz. nagegaan worden en desnoods leiding gegeven, ze bezorgd de alleenstanade meis jes, die geen familie of kennissen hebben opname in vereenigingen en clubs, kortom, op ieder gebied weet men op dit bureau hulp en raad. Achter die glazen deur in de hall van het Centraal station komen al die vragen binnen. Een bezoek aan deze instelling al Is het alleen uit belangstelling en niet om iets speciaals te vragen mag U ge rust maken, als U daar eens komt. En hebt U als eilandbewoner vragen aan dit Bureau, zoover het in zijn vermogen ligt, zal men U helpen een oplossing te vinden. ,,Redt degenen, die ter dood gegrepen zijn." Aan dit woord van den Spreuken- dichter dachten we, toen we dit bureau verlieten. Ongetwijfeld heeft men dat vandaar uit meermalen gedaan, zooals we het hierboven met een enkel voorbeeld aanhaalden. Dis cretie verbiedt ons dit verder uit te stippelen dit is zeker, dat vele jongeren en ook ouders, die hun kinderen den vang van ver dachte huizen en individuen zagen ontno men, de beste herinneringen aan deze mooie instelling hebben. Zonder aanzien van welke godsdienstige gezindte of nationaliteit men is, wordt de gevraagde hulp verleend. Niet tegen een hoog salaris want uit het Jaarverslag van deze aifdeellng zagen we, dat de betaalde krachten weinig en het „loon" dat stond geboekt miniem was. Dit werk eischt een zich geheel geven het Is liefde-werk. Ben ik mijn breeder's hoeder en Wie is mt|n naaste! wat wordt het tegenwoor dig veel gevraagd. Het is een teeken van onzen decadenten tijd. Nu weet ik wel, dat alleen de uit God geborenen waarachtige liefde kunnen be trachten. Het ontslaat echter niemand van den elsch liefde te beoefenen. Want dit is zeker, die zijn broeder niet liefheeft, is niet uit God. Het komt dus in ons leven op de daad aan. Toen de Farizeeër Christus verzocht om trent de Wet, kreeg hij ten antwoord: God lief te hebbeni boven alles en den naaste als zichzelf. Matth. 22 37. Dit is het grootste gebod. En het is ook een les dé les voor ons. WAARNEMER. VASTE VEERDIENST FLAKKEE-ZIJPE De vaste veerdienst Goeree-Overflakkee op Schouwen en Duiveland begint 2e Paaschdag in Zomerdienstregeling te varen. Men kan dus 's-iTiorgens weg en 's-avonds terug. Vertrek Hoek St. Jacob. MIDDELHABNIS Aan de kaai zijn aangebracht en per scheepsgelegenheid naar den Haag en Rot terdam verzonden 1300 H.L. aardappelen. Bij den heer A. Dijkers ontstond een schoorsteenbrand. Door spoedige hulp werd erger voorkomen en liep dit incident met eenige schade af. Wegens vertrek naar Dlrksland van den heer Terpstra is benoemd tot rijks- veldwachter de heer Schaap van Brum- meni. SOMMELSDIJK Tengevolge de voorjaarswerkzaam- i heden in den landbouw is het aantal werk- i loozen thans sterk dalende. Ook zijn een 20 werkloozen in een centrale werkverschaf fing tewerk gesteld. DIBKSLAND Tragisch sterfgeval. Na Dinsdag- verhuisd te zijn is mej. de Wed. v. Rugge In den eerstvolgenden nacht in haar nieuw betrokken woning on verwachts overleden. Binnen één week de den zich alhier vier sterfgevallen voor. De prijs der uien daalde tot 60 cent per H.L. Voor aardappelen besteedde men f 1.90, poters f 1,50 en koepeen f 1.per H.L. HERKINGEN A.s. Woensdag 27 Maart hoopt de afd. van het Groene Kruis alhier haar jaar vergadering te houden des avonds half ze ven uur in het vergaderlokaal. In de gehouden ledenvergadering van de vereen. S.B.Z. zijn de aftredende be stuursleden de heeren A. W. Korvink, W. Kievit en J. Witvliet allen herkozen. In de haven is alhier een lading hout gearriveerd voor rekening van den heer C. Struijk, ten behoeve der nieuw aan te leg gen stalwerlng. De handel in uien is zee,r gering, 'naar we vernemen is de prijs een cent per kilogram. STELLEND AM Maandagmiddag ging de auto van Ds. de V. in brand, het gelukte spoedig met natte zakken te blusschen zoodat al leen de motor maar schade opliep. Bij de wed. v. D. ontstond Dinsdag avond een schoorsteenbrand, door spoedige hulp werd erger voorkomen. ÖOEDEREEDE Het bestuur van de Coop. Clchorei- fabriek heeft aanbesteed het opscheppen en verrijden van een onbekende hoeveelheid gedroogde cichorei, laagste inschrijver voor het opscheppen J. v. d. Wende voor f 0.49 en het verrijden den landbouwer W. Ta- nis voor f 0.42 per 1000 K.G. hetzij naar maat of confectie, slaagt U het gemakkelijkst en voordeeligst bij: A. ALEMAN OUDDORP Kleedlng naar maat en confectie. worden gedaan, maar alles wordt toch nog duurder, koopt daarom vroegtijdig een PRIMA RIJWIEL VANAF F 33.— geheel compleet. Wij leveren Burgers, Fongers, Astra, Pon, Sim,plex, Sparta, Record, Heraut enz. enz. Verder alle Onderdeden, IJzerwaren enz. W. AKERSHOEK RywleUiandel Ouddorp OTJDDORP Dinsdagavond j.l. werd een ontspan ningsavond gehouden voor de alhier gele gerde militairen. Er werd een speelfilm en enkele teekenifilmpjes vertoond. Deze O. en O. avond was tegen betaHng toeganke lijk voor het publiek. Het bestuur van de polders het Ou- deland, het Westnieuwland, het Oude niemv- land en de Springert zullen aanbesteden hét voor het fijne werk Een zlg-zag naaimachien. Daarvan als U 'tbelangryk vindt Is 't werk bij ons te zien. Ajourwerk maken wij zoo mooi. Of ook Uw monogram. En alles wat op dit gebied Maar ooit naar voren kwam. Ook worden door ons ijzersterk Uw knoopsgaten gemaakt. Koordstiksels, Apliceeren en Al wat het vak maar raakt. Ook kant inzetten doen we fijn, Vraagt U de prijzen maar. Uw werk wordt keurig netjes en Het is ook héél vlug klaar! Voor al Uw naaiwerk groot of klein. Bevelen wij ons aan Het wordt goedkoop, maar bovenal Vakkundig afgedaan! MEJ. JOH. MASTENBROEK Kd. Dflbstelweg Oaddoip vervoer van de keislag voor de wegen van voornoemde polders. Inschrijvingsbiljetten worden Ingewacht voor of op 29 Maart a.s. op de polder secretarie. Gevonden twee electrische fietslam- pen, tei'ug te bekomen bij de gemeentepoli tie. Aan het slirand alhier is wat hout en eenige luiken aangespoeld, afkomstig van een op de Noordzee vergaan schip. Dhr. P. iV, Trimpe, werkzaam ter secretarie dezer gemeente is bij de te Den Haag gehouden examens voor het diploma Gemeente-financiën, eerste gedeelte, ge slaagd. Op 27 Maart 1940 des voormiddags 10 uur zal door notaris van den Berg te Goedereede een openbare verkooping plaats vinden van den boereninspan van W. van der Bok te Stellendam. NIEUWE TONGE Winkeliers in deze gemeente worden er aan herinnerd dat opplakvellen met bon 17, die Donderdag 21 dezer vervallen is, in verband met het Paaschfeest, moeten wor den ingeleverd op Maandag 1 A,pril a.s. ter bestemde tijd en plaats, Militairen in het bezit van verlof-distributiekaarten kunnen deze inwisselen tegen rantsoenboekjes. De geldigheidsduur van deze boekjes is niet aan perloden gebonden en kunnen huisge- nooten deze rantsoenboekjes eveneens In ontvangst nemen tegen afgifte van de ver lof sdistributiekaarten. Maandag geraakte het zoontje van T. Melissant door onbekende oorzaak in de Kreek aan den Stovendijk. De heer J. v. d. Wende, die het kind zag drijven, wist door er bij te springen, het ventje van eenwissen dood te redden. Het bestuur van de gymnastiekver. S. S. S. heeft eenige wijzigingen onder gaan en stelde het bestuur als volgt samen: M. Boogert, Voorzitter; P. Koekoek, Sec. retaris; mej. S. HoUeman, penningmeeste- resse en Abr. Noteboom en M, Verolme, leden. Voor de Openbare Lagere School zijn voor het nieuwe leerjaar 33 leerlingen op gegeven- Onder het spelen werd het dochter tje van G. N. zoo aan haar oor verwond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. In de jaarvergadering van het da meskoor ,,Euphonla" werden als bestuurs leden herkozen de dames D. van Es en A. Sneep. In de vacature van Mej. Schipper werd gekozen Mej. B. de Glopper. Gevonden: een dekzeiltje. Inlichtin gen bij den gem. veldwachter. OOLTGENSPLAAT. Mej. de Wed. J. Kreeft-Baan heeft haar woonhuis, staande aan het Boom gaardpad onderhandsch verkocht aan den heer L. Snauw. Op Vrijdag 29 Maart a.s. des avonds 6.30 uur zal in het gebouw ,,Elthato" een algemeene vergadering van de vereen, S. B. Z. worden gehouden. Aan de beurt van aftreden zijn de volgende heeren: J. van Ree, A. A. Baardse en A. de Vos. Het woonhuis van den heer J. L. de Vos te 's Gravenhage dat vorige week werd Ingezet op f 1030.is bg de Donderdagmid dag gehouden afslag aangeloopen. Kooper B. K. Breeman. Door de gem. poUtle is tegen C, de B. proces verbaal opgemaakt wegens het plegen van baldadigheid, en tegen een in woner wegens het werpen van een doode hond aan den openbaren weg. Aan den heer A. J. A. Leijdens is voor goed vrijstelling vex'leend wegens kost vrinnerschap. DEN BOMMEL. De distributie van onvermengde mar garine en bak- en braadvet zal deze week geschieden vla de winkeliers J. Goemaat, G. Kroon en P. Vervloet. Bi) den heer B. Mellssant Mzn. al hier is hedenmiddag een schouwbrand ultge broken. Door de hevige wind werd het blus- ichlngswerk bemoelltJUt, floch door anel In grijpen kon erger worden Voorkomen. Op Maandag 18 Maart waren 39 per sonen in de Centrale werkverschaffing te werkgesteld. In verband met de verhoogde dena- turatietoeslag zijn met Ingang van Maan dag jl.l. groote hoeveelheden aardappelen vanuit deze gemeente verscheept. Degenen, die voor het tijdvak van April t.m. Juni 1940 voor tewerkstelling bij de werkverschaffing in aanmerking wen- schen te komen, behooren voor Zaterdag' 23 Maart a.s. een desbetreffende aanvraag ter gem. secretarie in te leveren. Aanvraag formulieren zijn ter gem. secretarie ver krijgbaar. Naar wij vernemen zal op 3 April a.s. des voormiddags te 10 uur op de kade achter het gemeentehuis de jaarlflksche keuring van trekhonden en hondenkarreni plaats vinden. een nieuw rflwlel koopt verlangt ge natuurlijk eea rijwiel, dat niet alleen goedkoop is, maar dat ook sterk, mooi roestvrö en llchtloopend is. Welnu al deze eigenschappen vindt ge vereenlgd in een Voorts leveren wij rijwielen in prgzen van i 38.—87—39— tot 54.- En pracht rijwiel in verchroomde uitvoering f 35.— Om uw rijwiel op te knappen prima Japan- lak 20 cent, Spatborden per stel f 0.90; Kettingkasten f 1.00, f 1.20, en f 1.50, Za dels f 1.75, f 2.00, Jasbeschei-mers f 0.85, f 1.00. A.M.Z. Jasbeschermers f 1.30. TWEEDE HANDS RIJWIELEN. D. HOEK m}wl»lhanael Ooddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2