Plaatselijk Nieuws Rechtzaken Burgerlijke Stand KERK- EN SCHOOLNIEUWS GOEDEREEDE GOEDEREEDE DRAISlilA-vANVALKENBüRC 'S-i e A .^LEVERI 'Mm., tmiu^ rfruimvmnv -"ZACHT VAN SMAAK -PRUS /Oct - KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK 8 MAART 1940. H. v., koopman te Sommelsdijk, heeft krachtvoer zonder geleldebiljet vervoerd, hetwelk thans volgens de voorschriften ver boden Is. Verdachte voert aan dat hij wel een ver- voerbewijs aangevraagd had. Het O.M. eischt f 10.— of 10 dagen. Verdachte wordt veroordeeld voor f 5. of. 5 dagen hechtenis. J. F. K., landbouwer te Melissant heeft aldaar met een tweewieUg motorrijtuig zon der rijbewijs gereden. Verdachte had juist aangevraagd om die zelfde dag proef te rijden, doch hij was door enkele uren te vroeg te rijden toch in over treding. Het O.M. eischt f 5.of 5 dagen. Uitspraak f 4.— of 4 dagen. G. V. W., niet verschenen, heeft zonder achterlicht gefietst. Eisen en uitspraak f 3.— of 3 dagen. J. A. A. L,., heeft met een handkar zon der licht gereden. Eisch en uitspraak 2 x f 2.— of 2 x 2 dagen. R. heeft zonder vergunning gevent. Eisch en uitspraak f 4.— of 4 dagen. W. M. B., landbouwer te Oude Tonge heeft zonder vergunning een broedmachine voorradig gehad. Het O.M. eischt f 15.— of 15 dagen. Uitspraak if 7.50 of 7 dagen hechtenis. J. F. te Goedereede, heeft de ijkwet over treden. Verdachte voert aan dat verbalisant m de winkel aan het gewicht heeft gekrast, wat er toen aan gebeurd is kan ik niet zeg gen. Het O.M. meent dat verdachte toch schuldig is. Verdachte voert aan dat zij later het ge wicht bij hem thuis wilden bezorgen, doch ik heb het toen geweigerd doordat het niet in de conditie was zooals het weggehaald was. Waarvoor M.H. Kantonrechter wilde de burgemeester het gewicht bij mij terug bezorgen, dit is voor mij een bewijs dat ik niet in overtreding was. Deze zaak wordt aangehouden waarbij nog nader onderzocht zal worden hoe het geval is tot een volgende zitting., A. R., chauffeur te Melissant heeft te Stel- lendam met een vienvielig motorrijtuig on verschillig gereden, waardoor hij tegen een voertuig bespannen met paarden is gebotst, hierdoor werd schade aangericht. Getuige de V., landbouwknecht te Stel- lendam wordt gehoord die aanvoerd dat hy niet heeft hooren blazen voor dat de auto vlak naast hem was. Daarna wordt nog een getuige verhoord. J. A. S. landbouwer te Stellendam die aanvoert dat hij verdachte ook niet heeft hooren blazen. Het O.M. eischt f 15.— of 15 dagen. Uitspraak if 7.50 of 7 dagen hechtenis. J. S., chef bakker te N. Tonge staat terecht dat hij de arbeidswet heeft overtre den. Verdachte voert aan dat hij erkent schul dig te zijn, maar niet zoo als in procesver baal omschreven is alsof het bedrijf al uren aan de gang was, dat onken ik Edelachtb. Getuigen L. A. v. Z. bestuurslid der bak- kersvereeniging te N. T. voert aan dat door de chef der bakkerij het bestuur verschil lende keeren opmerkzaam is gemaakt dat het zoo niet langer kon. Dit is door het bestuur niet aanvaard, daar de boete bij vo rige overtredingen altijd maar f 2.50 was, hierdoor begonnen wij te meenen dat wer kelijk de arbeidswet soepel toegepast wordt. Het blijkt door het geheele land dat er voor dergelijke gevallen wel meer proces sen opgemaakt worden. Het O.M. eischt 3 x f 10.— of 3 x 10 da gen. Uitspraak 3 x if 5.of 3 x 5 dagen h. P. Z., niet verschenen, chef bakker te Ouddorp heeft eveneens voor het bepaalde uur brood afgeleverd aan zijn klanten.; Eisch f 10.of 10 dagen. Uitspraak f 5.of 5 dagen. J. P. B., bakker te Sommelsdijk, heeft eveneens de arbeidswet overtreden. Het O.M. eischt f 10.of 10 dagen. Uitspraak f 5.of 5 dagen. S. V. d. V., smid te Nieuwe Tonge heeft de arbeidswet overtreden^ Verdachte voert aan dat toen verbalisant binnen kwam mgn knecht niet aan het werk was, en toch kreeg ik een procesver baal. Toen heb ik gezegd tegen mijn knecht nu werken, want of men werkt of niet men krijgt toch een proces. Het O.M. eischt 3 dagen hechtenis. Deze zaak wordt aangehouden tot een volgende zitting, waar verbalisant en eeni- ge getuigen verhoord zullen worden. J. S. bakker te Stad aan 't Haringvliet, heeft de keuringswet overtreden, door brood op te maken hetwelk niet de ver- eischte drooge stof bezat. Verdachte voert aan dat hij per ongeluk het deeg iets te slap gemaakt heeft en dit is de oorzaak. Het O.M. acht dit een vrij ernstige over treding en eischt f 25.of 25 dagen. Deze zaak wordt aangehouden tot een vol gende zitting waar ook verbalisant gehoord zal worden. A. C. K. (niet verschenjen), heeft dezelf de overtreding als vorige verdachte be gaan. Deze zaak wordt eveneens aangehou den tot volgende zitting. P. L, (niet verschenen), koopman te Ber gen op Zoom heeft zonder vergunning ker sen verkocht. Het O.M. eischt f 10.— of 10 dagen h. Uitspraak f 10.of 10 dagen. M. K. te DIrksland heeft 4 Are Witlof geteeld zonder vergimning. De verdachte voert aan dat hij dit noodig had voor eigen gebruik. Dit wordt niet waarschijnlijk geacht. Na verhoor der verbalisant S. controleur eischt het O.M. f 20.of 20 dagen. Uitspraak f 10.of 10 dagen hechtenis. F. P. te Oude Tonge, wordt bij verstek veroordeeld tot 15 x f 0.50 of 15 x 1 dag wegens 34 overtredingen der Invaliditeits- wet. De overige overtredingen worden hem schuldig verklaard zonder straf. J. H. te Ouddorp heeft sjalotten zonder crisis tuinbouwvergunning. Na verhoor vor der het O.M. f 50.of 50 dagen. De hooge boete lijkt het O.M. noodzake lijk omreden de landbouwers een rekensom metje maken en de boetes eenvoudig als bedrijfskosten aanmerken. Zoolang er nog winst te maken is, wordt de overtreding begaan. De verdachte wordt veroordeeld tot f 15. of 15 dagen hechtenis. E. B. te Ouddorp heeft 8 Areni sjalotten zonder vergunning geteeld. Om verdachte van elk voordeel te ont nemen vordert het O.M. f 30.— of 30 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 15. of 15 dagen hechtenis. K. W. slager te Ouddorp, staat terecht wegens overtreding der arbeidswet. Hij wordt veroordeeld voor f 5.of 5 dagen hechtenis. K. K., landbouwer te Ouddorp, heeft zon der vergunning 3 Are sjalotten geteeld. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10. of 10 dagen. J. B. V. d. W., landarbeider te Sommels dijk heeft 19 Are witlof geteeld zonder ver gunning. Het O.M. eischt f 50.— of 50 dagen. Uitspraak f 15.of 15 dagen. A. K., heeft de arbeidswet overtreden. Het O.M. eischt 4 x f 2.50 of 4 x 2 dgn. Uitspraak 4 x f 1.- öf 4 x 1 dag hechtenis A. V. V., controleur der Landbouw-veree- nlglng te Melissant, heeft zonder vervoer- bewijs op orders een| hoeveelheid tarwe la ten vervoeren zonder vergunning. Verdachte bekend dat dit juist is, maar voert aan dat het in onwetendheid is ge beurd. Het O.M. zegt het feit staat vast en eischt f 10.of 10 dagen hechtenis. G. P., landarbeider te DIrksland, heeft peeën geteeld plm. 54 A. zonder teeltvergun ning. Het O.M. eischt f 40.of 1 maand hech tenis. Uitspraak f 15.of 15 dagen hechtenis. W. A. (niet verschenen) heeft te Oud dorp plm. 10, A. vritlof geteeld zonder ver gunning. Deze zaak wordt aangehouden tot een volgende zitting, waar ook den heer Buth gehoord zal worden. A. V., chauffeur te Nieuwe Tonge heeft een auto zonder verlichting geplaatst nabij de openbare weg waardoor de veiligheid om in donker over de weg te gaan belemmerd werd. Verdachte voert aan dat de weg er niet door belemmerd werd, dat de openbare weg vrij was. Getuige H. v. d. O., chauffeur te Nieuwe Tonge voert aan dat de bedoelde auto plm. 75 cM. van de openbare weg besloeg. Deze zaak wordt aangehouden tot een volgende zitting waar verschillende andere getuigen verhoord zullen worden. J. K. heeft met een ongeldig rijbewijs ge reden. Het O.M. eischt f 2.of 2 dagen en wordt overeenkomstig dien eisch veroor deeld. A. Th. V. V. landbouwer te Ooltgensplaat (aangehouden zaak). Verdachte heeft meer graan enz. in voorraad gehad als dat hij opgegeven had. Als gemachtigde is aanwezig Mr. den Hol lander, die enkele vragen stelt o.a. aan ge tuige J. C. d. W., landbouwer te Achthui- zen. (Vertrouwensman.) of aan de men- schen die hun voorraad op moesten geven gevraagd is naar iedere vracht afzonderlijk waarop getuige antwoord van ja zeej- ze ker. De Kantonrechter vraagt aan getuige den heer H. v. H., directeur der veiling, wat hij persoonlijk denkt van verdachte. Ge tuige antwoordt hierop dat verdachte hee- lemaal niet ongunstig bekend staat en het dan ook geheel in onwetendheid gedaan heeft. De ambtenaar van het O.M. meent nu dat het ten laste gelegde wat betreft de tarwe niet strafbaar is, en vraagt ont slag van rechtsvervolging. Mr. denl Hollander spreekt nog de vol gende woorden, het doet mij genoegen dat hetgeen ik vorige zitting heb aangevoerd geheel is gestaakt, en verzoek de Kanton rechter voor het andere geval een lichte boe te op te leggen met vrijgeving der inbeslag genomen goederen. Over deze zaak zal over 14 dagen uit spraak Worden gedaan. J. H., landbouwer te Sommelsdijk (aan gehouden zaak) als gemachtigde Mr. den Hollander, die aan verdachte de vraag stelt of verbalisant bij het eerste bezoek tegen verdachte gezegd heetft het is allemaal ha ver, hetwelk verdachte bevestigd. Verdach te voert nog aan dat verbalisant de zakken op stapels geteld heeft en niet precies ge constateerd heeft hoeveel haver er precies was. Het O.M. eischt f 50.of 1 maand met verbeurd verklaring der inbeslag genomen goederen. Mr. den Hollander zet uitvoerig uiteen, dat hij geloofd dat verbalisant zich vergist heeft. Na dit betoog wordt de zaak aange houden tot over 14 dagen. C. P., molenaar te Ouddorp, (aangehou den zaak), heeft verschillende partijtjes meel vervoerd donder vervoérbewijzen. Na getuigen verhoor heeft de Ambtenaar van het O.M. den Indruk gekregen dat ver dachte het niet met opzet gedaan heeft en eischt rekening houdende met deze feiten f 20.of 20 dagen met vrijgeving der in beslaggenomen goederen. Verdachte wordt veroordeeld voor f 10. of 10 dagen hechtenis met vrijgeving der inbeslaggenomen goederen. H. V. A. koopman te Miiddelharnis (aan gehouden zaak) is beschuldigd gehouden door met een auto te rijden onder den In vloed van sterken drank. Na getuigenverhoor meent de ambtenaar van het O.M. het 'feit voldoende bewezen en eischt 3 weken hechtenis met inneming van het rijbewijs voor de tiJd van een jaar. Uitspraak 1 week hechtenis met inne ming van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar. MIDDELHARNIS Voor het kantongerecht te Sommels dijk stond terecht C. Br. alhier voor melk- vervalschlng, „watervervalsching" noemde het de ambt. gezien het kleine percentage melk. Verd. die reeds meerdere malen voor dit feit zelfs tot hooge geldboeten is veroordeeld, werd ditmaal conform den eisch veroordeeld tot 3 weken principiëele hecht. In de algemeene ledenvergadering van het „Onderling Begrafenisfonds" her dacht de voorzitter het overleden bestuurs lid, denl heer Vroegindewij. Het ledental was met 50 verminderd en bedroeg thans 2925.J De bezittingen der vereeniging zijn het afgeloopen jaar gestegen met f 2439.23 en bedroegen per 21 Dec. f 72.036.79. Bij den agent der arbeidersbemidde- Ung stonden Zaterdag 9 Maart 65 personen als werkloos ingeschreven. Donderdagmiddag half drie zal de gemeenteraad in vergadering bijeen komen. Mej. de Weduwe van Schelven is naar het ziekenhuis te DIrksland gebracht om aldaar ter observatie te worden opgeno- m^n. De onvermengde margarine is deze week verkrijgbaar bij de weduwe Jan van Groningen Westdijk en bussen vleesch bij Jan Vermaas Schoolstraat. Openbare vergadering 'van den Raad der gemeente MIDDELHARNIS op Donderdag 14 IVIaart 1940 des nam. 2.80 uur. AGENDA: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling uitgaven per leerling voor het vakonderwijs aan de openbare school voor L.O. en U.L.O. over 1939. 3. Vaststelling voorschot op de exploita tievergoeding over 1940 voor de scholen voor bijzonder L.O. en U.L.O. 4. Benoeming onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 5. Wijziging begrooting 1939., 6. Benoeming huurophaler van de 10 ge meentewoningen en vaststelling pensioens grondslag. 7. Voorstel tot gedeeltelijke opheffing van het bouwverbod en vaststelling van de rooilijn voor een perceel grond ten N.O. van de Schoolstraat. 8. Vaststelling ontwerp-roolüjn voor de Zuidzijde van het Kerkepad met bestem mingsplan. 9. Gemeenschappelijke regeling voor 13 gemeenten, ter uitvoering van de Vleesch- keurlngswet. 10. Reglement Van orde voor den Raad. 11. Voorstel tot uitgifte In erfpacht van een strook grond aan den Steeneweg. 13. Voorstel tot het verleenen van me dewerking a?in het Burgerlijk Weeshuis tot het bouwrijp maken van een perceel grond aan den Steeneweg. 13. Vaststelling verordening op de hef fing van rechten ingevolge artikel 21 der Besmettelijke Ziektenwet (St.^ 265.) DIRKSLAND A.s. Woensdag 13 Maart Zal des sav. 7 uur in gebouw Odeon een algemeene ver gadering worden gehouden van de afd. DIrksland der Ned. Vereeniging voor Lucht- bescherming. Aftredende bestuursleden zijn de heeren W. Robijn, P. C. v. Eek en G. v. 't Geloof waarvan eerstgenoemde niet her kiesbaar is. A.s. Woensdag zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer 'G. Buth als timmerman in dienst trad bij den heer Jac. Both alhier. HERKINGEN In verband met de godsdienstoefe ning in de Ned. Herv. Kerk op Woensdag avond 13 dezer zal de ledenvergadering van S.B.Z. gehouden worden a.s. Donderdag avond in het gemeente lokaal. In de gehouden ledenvergadering van de Afd. der St. Geref. Partij zijn als bestuursleden herkozen de heeren L. Hulzer en J. van Kempen. De arbeider C. d. G. had tijdens zijn werkzaamheden het ongeluk zijn hand zoo danig te verwonden dat geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat voor 1 April a.s. alle slooten enz. in den polder DIrksland e.a. moeten zijn schoongemaakt. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling staan nog als werkloos ingeschre ven n.l. 36 landarbeiders, 12 visschers. 2 grondwerkers, 1 schilder en 1 transportar beider. Uit deze gemeente zijn een 15-tal werk- loozen tewerk gesteld bij de centrale werk verschaffing te Stellendam. De zeevisscher H. van Huizen heeft met het uitoefenen van zijn bedrijf een kist medicijnen opgevischt en bij den burgemees ter strandvonder aangebracht. De zeevisscher T. Grinwls had het ongeluk zijn netten en borden te verliezen, wat voor hem een schade is van f 180. De zeevisschers J. van Dam en J. Tanis hebben een aantal ledige vaten opge vischt en bij den burgemeester strandvon der aangebracht. OUDDORP De goedkoope margarine en bak- en braadvet is met Ingang van Zaterdag 16 Mjaart a.s. te verkrijgen bij T. van Dam aan den Nieuweweg<.\ Van M. G. zijn door eenige jongelui 12 ruiten vernield van zijn schuurtje staande aan de Molenblok. Tegen de da ders is procesverbaal opgemaakt. Bij inschrijving is vorige week Vrij dagavond het huis, eigendom van de erven Joh. Bakelaar, staande aan de Visscher- straat verkocht. Kooper werd dhr. P. Bake laar Johz. voor de prijs van f 1500. NIEUWE TOlVOE Vrijdag viel de huisvrouw v. W. v. D. van de trap en brak haar arm. Na in het ziekenhuis verbonden te zijn, is ze naar haar woning teruggebracht. OUDE TONGE Het zoontje van den heer P. Koert werd door een luxe auto, bestuurd door S. de K. zoodanig aangereden, dat de dokter de wond moest verbinden met behulp van drie krammen. OOLTGENSPLAAT Uitslag aanbesteding voor het verbou wen van een woonhuis voor rekening van den heer A. van den Tol. Architect den heer H. C. de Ruiter. Metselwerk :*A. Oosters f 308.—; K. van Ree f 323.Schilderwerk: H. van Gent f 395.Smidswerk: A. Risseeuw f 370.50 en C. D. Birkhof f 363.Timmerwerk: F. C. de Ruiter. Het is aan de laagste inschrij vers gegund. De collecte ten bate voor Finland in het gehucht Achthuizen gehouden heeft de som van f 101.55 opgebracht. Tegen D. L. is procesverbaal opge maakt wegens overtreding motor- en rij- wielwet n.l. het rijden met een 4-wieUg mo torrijtuig zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Maandag j.l. zijn er 37 werkloozen geplaatst bij de werkverschaffing in den Adriaanpolder en 30 in den polder De Ga lathee. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gevonden een belastingmerk. Inlich tingen bij den gemeente veldwachter. Van den landbouwer Schuurman viel een paard dood voor de wageni. Voorzeker een schadepost voor den betrokkene. MIDDELHARNIS Predikbeurten op Woensdag 13 Maart. Bidstond voor het gewas. Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. Vollebregt en sav. Ds. Blok. Chr.', Geref. Kerk v.m. en sav. Ds. Laman van Haarlem. Geref. Kerk sav. 7 uur Ds. Zeilstra. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk tijdens den dienst collecte worden, ge houden voor de Zending. Zondag zal in de Geref. Kerk in bei de diensten collecte worden gehouden ten bate der kerk. Vrijdagavond half Zeven zal in de Chr. Geref. Kerk de beroepen predikant Ds. Smits van Sliedrecht optreden. De collecte welke gehouden is in de Chr. Geref. Kerk ten bate opleiding van Dienaren des Woords heeft opgebracht ruim f 32.En de collecte tijdens den Bidstond voor Finland en ten bate van Fin land ruim f 65.^ DIRKSLAND Hoe leert de stomme spreken? Het onderwijs aan doofstommen is voor velen nog steeds een heel onbekend terrein. Leert de stomme werkelijk spre ken? Maar hoe gaat dat dan? En kan hij ook weer tot hooren worden gebracht? Worden er bij dit onderwijs nog steeds ge baren gebruikt? Welke ontwikkeling kun nen de dooven bereiken en wat kunnen, ze straks worden in de maatschappij? Op deze en nog veel meer vragen hoopt de heer P. T. Breimer, die zelf dagelijks on derwijs geeft aan het Chr. Doofstommen In stituut „EFFATHA" te Voorburg, een ant woord te geven tijdens de lezing met licht beelden, welke gehouden wordt op Vrijdag 15 Maart in het Koor der Ner. Herv. Kerk te DIrksland. De Chr. Zangvereeniging ,,Sursum-Corda' heeft welwillende medewerking toegezegd aan deze bijeenkomst, welke te 7.30 uur aanvangt met een openingswoord van Ds. C. V. d. Wal. Door mej. A. Vijfhuizen is ontslag gevraagd als helpster in de openbare be waarschool. Door Mej. J. Roodzand is tegen 1 Mei a.s. ontslag gevraagd als onderwijze res in de nuttige handwerken aan de open»- bare school. Zondag a.s. hoopt D.V. des v.m. en sav. voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. J. Vreugdenhil van Rijssen, wel ke alsdan des v.m. bediening van den H. Doop zal houden. Doopouders worden in de gelegenheid ge steld hiervoor aangifte te doen a.s. Vrij dagavond van 78 uur In de consistorieka mer. Zondag a.s^ zal in de Geref. Gemeen te een extra collecte worden gehouden ten bate der Theologische school te Rotterdam. HERKINGEN De 4e collecte met biddag in de Ned. Herv. Kerk gehouden bracht op f 34,82, ter wijl nog een gift werd ontvangen voor Kerk en D. A. groot f 10. De rekening der Diaconie ligt gedu rende 8 dagen ter inzage bij den boekhou der J. V. d. Wende. Door de Ned. Herv. Gemeente alhier is aan contributie ten bate der Zending aan de Zen4ingskring toegezonden de som van f 40.—. A.S. Woensdag dus hedenavond half zeven hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden de beroepen predikant Ds. I. Schip pers uit Cokengen (4e coU.) A.s. Vrfldag 15 dezei^ hoopt des sav. half zeven in de Geref. Gem. op te treden Ds. Lamain van Rotterdam (Zuid.) In de gehouden vergadering van stem gerechtigden zijn in de Ned. Herv. Kerjc als Kerkvoogd en notabel herkozen resp. de heeren A. Mimters en P. Looij. MELISSANT Ouderavond van „Be School met den Bijbel" te Melissant. Vrijdagavond jl. werd de Ouderavond gehouden in de Chr. School alhier. De Voorzitter P. D, Sieling opent het sa menzijn met gemeenschappelijk zingen van Ps. 68 vers 1 en gebed, leest daarna Ps. 27 en spreelct een openingswoord, daarbij alle aanwezigen een hartelijk welkom toeroepen de., inzonderheid Ds. de Valk en Ds. van der Endt op deze Ouderavond zijn mede aanwezig de leerlingen uit de hoogste klassen. Zoodat het waarnemend hoofd der school gelegenheid verkrijgt tot het houden van een openbare les met de kinderen, waarin door de onderwijzer vra gen worden gesteld over Vaderlandsche en Kerkgeschiedenis, Aardrijkskunde enz. die door de kinderen vlot worden beantwoord. Ten besluite zingen de meisjes nog enkele Versjes. Daarna keert de jeugd huiswaarts. Hierna verkrijgt het waam. hoofd der school den heer de Jong gelegenheid tot het houden van zijn referaat ,,De Gods dienstige opvoeding op de School" waarin de aanwezigen wordt duidelijk gemaakt hoe de kinderen worden onderwezen In en uit Gods Woord, waarna wordt gepauseerd. Daarna wordt gezongen Ps. 43 vers 2 en verkrijgt Ds. de Valk het woord, spreken de over het onderwerp „Christelijk Onder- vwjs in verband met de Doopbelofte." Mej. Llps sprak daarna over het schoolle ven. Inzonderheid over de belevenissen van de schooljuffrouw staande voor de eerste klas. De heer Baart behandelde het onderwerp: „Naar welke school gaat ons kind," als viit- gangspunt nemenjde de jeugd van den Apos tel Paulus. De Voorzitter dankte de rei der sprekers voor hun goede woorden, de verdere aan wezigen voor hun aandachtig luisteren en de dames voor de bediening en verzocht tot slot te zingen Ps. 103 vers 9. Door de oud voorzitter de heer Kleljnen- berg wordt nog een slotwoord gesproken aan de hand van het Schriftwoord „De Heere regeert" en eindigde met dankzeg ging. Boekruilen van de J.V. Sursum Cor- da zal voortaan plaats hebben Vrijdagavond van 78 uur in de consistoriekamer der Ned.j Herv. Kerk. Degene die belijdenis des geloofs wil len afleggen in de Ned. Herv. Kerk kunnen hiervan nog aangifte doen. Een 15-tal zijn reeds ingeschreven. NIEUWE TONGE De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de kerk heeft opgebracht if 27.54. A.s. Woensdagavond 6.30 uur zal Ds. A. v. d. Kooij alhier bidstond houden voor het gewas. A.s. Woensdagavond 13 Maart des avonds 6.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een bidstond worden gehouden voor het gewas. De Woensdagmiddag-catechisaties verval len dan niet, maar vinden voortgang. OUDE TONGE Woensdag a.s. 13 Maart zal in de Ned. Herv. Kerk bidstond gehouden worden door Ds. Vollebregt des sav. 6 uur. Alhier is f 10. gecollecteerd voor de Ned. Herv. Kerk. De collecte voor Fin land heeft opgebracht de som van f 270.45 OOLTGENSPLAAT In verband met ziekte onder de leer lingen is de Ouderavond in de Openbare School aan het Weespad voorloopig uitge steld tot Vrijdag 15 Maart a.s. des sav. 6.45 uur. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbedienlng worden gehouden. Doop ouders kunnen zich aanmelden Vrijdag avond 6.30 uur in de consistoriekamer. Vanaf heden Ugt in de consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk ter inzage de re kening over 1939 en, de begrooting over 1940 van bovengenoemide kerk. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk de maandelijksche collecte worden gehou den. Woensdagavond a.s. 6.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk door Ds. Hiensch bid stond voor het gewas worden gehouden. Woensdagavond a.s. des sav. 6 uur zal in het Evangellsatiegebouw in de Lang straat bidstond voor het gewas worden ge houden door Dhr. Vetter. STAD AAN 'T HARINGVLIET In de.laatst gehouden ledenvergade ring van de Geref. Kerk is besloten cen trale verwarming aan te leggen. Woensdagavond 13 Mlaart zal er in de Geref. Kerk des sav. half zeven bidstond voor het gewas worden gehouden, alsdan zal optreden Ds. v. d. Hoorn. HERKINGBN Ondertrouwd: Aren Leendert Breur 25 j. en Jannetje Westdtjk 26 j. NIEUWE TONGE Geboren): Dlna d.v. Joh. Klapmuts en A. du Pré, Kommertje d.v. J. Quist en J. Kie vit. Overleden: Francina v^ d. Broek oud 82 jaar, wed. van M. Vreeswijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2