Nieuws uit Zeeland Boonen WOL i Winterdienstregeling PREDIKBEURTEN ZEELAND Gebrs Maas en Westbroek BREIEN IN DEN WINTER M.VANLOON,v.h.J.deKortf Land en Tuinbouw raoLEN, NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk v.m. en aav. Ds. van der Koofl. Beide diensten maandelijksche collecte. OTJDB TONGE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Volle- bregt. Oud Geref. Gem. 9 en 2 uur lezen. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 2 maal Ds. Hiensch. Geref. Kerk tweemaal Ds. v. d. Linde. STAD AAN 'THARINGVUET Ned. Herv. Kerk v.m. lezen en sav. Ds. Vink. Geref. Kerk. 9.30 en 5.30 Ds. v.d. Hoorn. Oud Geref. Gem. driemaal lezen. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. Ds. P. van Galen, Geref. Kerk 9.30 uur Ds. Ph. Baardman 2 uur idem. ZONDAG 25 FEBRUARI 1940. BRUINISSE Ned. Herv. Ketk 9.30 eiii 2 uur Ds. Mars man. Ger. Gem. 3 maal lezen. Oud Geref. Kerk 9-2-5 uur lezen. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Unger. Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. Wolfensberger n.m. Ds. de Bres. Geref. Kerk. v.m. en 's av. Dr. Veltenaar. Geref. Gem. 3 maal lezen. Vr\j Geref. Gem. driemaal Ds. Baai). ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. van Griethuflsen. Geref. Gemeente 9.30 2 en 5.30 uur lezen. POORTVUEI Ned. Hei-v. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. van den Heuvel. Geref. Kerk driemaal lezen. Geref. Gem. driemaal lezen. SCHERPENIS^ Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. de Haan Geref. Gem. 3 x lezen. ST MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. de Bres en 2 uur Ds. Batelaan (collecte Geref. Zendings bond.) Ned. Geref. Gem. driemaal lezen. Oud Geref. Gem. driemaal lezen. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Batelaan Oud Geref. Gem. driemaal lezen. OUD VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. van Eist. (Collecte Ziekenfonds.) Geref. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Vreugdenhil Ned. Geref. Gem. driemaal lezen. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Ver schoor. Geref. Gem. driemaal lezen. Oud Geref. Kerk driemaal Ds. Blaak. MIDDELHARNIS Zaterdagavond half zeven zal in de GrerefGemeente voorgaan Ds. Stuivenberg van Benthuizen. Donderdagavond zal in de Chr. Ger. Kerk voorgaan Ds. Groen van Rotterdam des sav. half zeven. BIDDAG GEREF. GEMEENTE MXDDELHABNI8 De jaarlijksche biddag in de Geref. Gemeente alhier zal a.s. Woensdag 27 Fe bruari gehouden wrorden, waarbij Ds. G. H. Kersten van Rotterdam driemaal hoopt voor te gaan, nl. v.m. 10 uur, n.m. 2 uur en sav 6.30 uur. DIBKSLAND. Op de bij de Ger. Gem. te houden biddag op Dinsdag 27 Febr. a.s., hoopt drie maal voor te gaan Ds. W. C. Lamain van Rotterdam-Zuid. HERKUSTGEN A.s. Zondag hoopt driemaal voor de Geref. Gemeente op te treden de Weled. Heer Wijting van Amersfoort. A.s. Woensdag hoopt In de Geref. Gemeente driemaal voor te gaan Ds. La main van Rotterdam. Ook In de Ned. Herv kerk zal biddag worden gehouden, alsdan zullen scholen en secretarie gesloten zijn. GOEDERiEEDE Algemeene Ledenvergadering der Zondagsschoolvereeniglng te Goedereede op Donderdag 22 Febr. sav. 6.30 uur in de Zon dagsschool. Aanwezig 25 leden. De voorz. opent de vergadering met het laten zingen van Ps. 123 vers 1 en gaat daarna voor in gebed om vervolgens voor te lezen een hoofdstuk uit Gods Woord en wel Ruth 1 tot vers 19 en na dit gedeelte uitgelegd te hebben worden de notulen door den secr. voorgelezen en goedgekeurd Vervolgens brengt de penningmeester verslag uit over het aifgeloopen jaar en wordt gecontroleerd door de H.H. M. de Bloeme en Corn. Westdgk. De ontvangsten bedroegen f 406.45 en de uitgaven f 241.22 goed slot f 165.33 en in orde bevonden. De voorz. brengt dank aan den penning meester voor z^jn goed beheer. Punt 8., Jaarverslag van den boekhouder over 1939. De Zondagsschool Is bezocht door 113 leerlingen, 9 nieuwe leerlingen werden ingeschreven, 11 kinderen die de Zondagsschool verlieten kregen een gedenk •plaat, de andere kinderen kregen elk een boek. Daarna werd gezongen Ps. 67 vers 1. De Voorz. dankte den boekhouder voor zijn goed beheer. Punt 4. Stemming wegens aftr. van de heeren E. A. Snijder en W. Redert. Dhr. Snoder verkreeg 22 stemmen en dhr. Re dert 23, dus met groote meerderheid her kozen en aangenomen. De heer Redert brengt nog dank uit voor zijn benoeming op zoo'n hoogen leeftijd. Ben enkele vraag is nog gesteld die door den Voorz. is beantwoord. De Voorz. brengt nog dank voor de be langstelling en er wordt nog gezongen Ps. 119 vers 17. De heer Redert sluit met dank gebed, J.l. Zondag bij het bevestigen en de in trede van Cand. A. G. Haring hebben de collectezakjes In de Ned. Herv. Kerk al hier opgebracht de som van f 352.47, waar van voor de Diaconie f 94.45 en voor de kerk f 258.02 en als nagiift heeft den Wel- eerw. Heer Ds. A. G. Haring nog een be drag ontvangen van f 50.voor de kerk zoodat de opbrengst Is voor de kerk f 308.92 waarvoor de kerkvoogdij hun harte- lijken dank zegt aan de milde gevers (geefsters.) OUDDORP A.s. Zondag zal voor de Geref. Ge meente alhier optreden Ds. Stuijvenberg van Benthuizen, des v.m. 9.30 uur n.m. 2 uur en sav. 6 uur, Donderdag 29 Febr. D. V. zal biddag worden gehouden, waarbij Ds Lamain van Rotterdam hoopt voor te gaan n.l. des v.m. 9.30, n.m. 2 en sav. 6 uur. NIEUWE TONGE Ds. A. v. d. Kooij leidde Woensdag avond de jaarvergadering der J.V. Na het openingswoord van ZEerw. werd het pro gramma In volgorde afgewerkt en Is hier een woord van waardeering wel op zgn plaats, daar er naar ieder met belangstel ling werd geluisterd en het ook wel de moeite waard was. Tenslotte sprak de Voorz. de heer A. C. Kats het slotwoord en sloot Ds. A. v. d. Kooïi deze welgeslaagde avond. OUDE TONGE Op Dinsdag 27 Febr. a.s. sav. 7 uur zal de ledenvergadering van de Chr, School alhier plaats hebben in de kleine zaal van het vereenigingsgebouw van de Ned. Herv Kerk. OUD VOSSEMEER. Geneeskundige behandeling nnoest worden Ingeroepen voor een inwoonster dezer gemeente die door een noodlottig geval een diepe wond boven één harer oogen had bekomen. Burg. Stand. Ondertrouwd: J. M .van den Houten en A. C. de Fouw (van St. Maartensdijk). In de herberg van dhr. M. J. Ampt alhier werd door Notaris van der Velde te Tholen In het openbaar verkocht een woon huis met erf groot 3 A., gelegen aan de „Kalisbuurt" in de deze gemeente: koper werd dhr. Matth. Vos alhier voor f 1700. SCHERPENISSE De heer J. B. alhier had bij het hout hakken het ongeluk zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij geneeskundige hulp moest inroepen. De alhier gehouden collecte voor „Zonnegloren" heeft opgebracht f 19.73. STAVENISSE. Van de damvereen. „de Denkers" alhier was, voor een door haar te houden simul taanwedstrijd, aan alle thuisbeoefenende damspelers een ultnoodiging tot deelname aan dien wedstrijd uitgegaan, die dezer da gen in haar oefenlokaal als propaganda heeft plaats gehad. De heeren M. Vermaas en C. Suurland, twee der beste spelers van „de Denkers" speelden ieder tegen een tiental tegenstanders, dat voor genoemde heeren inderdaad met 'n mooi succes werd bekroond. De heer Vermaas had bij een verlies van drie partijen en 1 remise een winst van 6 partijen te boeken, terwijl de heer Suurland met 1 partij verlies en een remise met 8 winst uit den strijd kwam. Het inschrijven van 5 nieuwe leden was voor „de Denkers" het resultaat van de zen propaganda-avond. Zij, die in clubver band het damspel wenschen te beoefenen, zijn op eiken Maandag-clubavond welkom en de contributie van slechts 5 cent per week behoeft voor niemand als bezwaar te gelden. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat ter ver krijging van voederbonnen voor de afname van veevoeder voor de periode van 4 t.m. 31 Maart 1940, de georganiseerden in de week van 19 t.m. 24 Februari a.s. bij de pi. secretaris In hun rayon opgave dienen te doen van de samenstelling van hun vee stapel, naar den toestand op 18 Februari 1940 's nachts 12 uur. Evenals voorgaande periode dienen ook nu weer opgegeven te worden, alle op 18 Februari 1940 nog op het bedrijf aanwe zige gedorschtle en ongedorschte voorraden granen, (incl. tarwe) peulvruchten (öjne za den en kraichtvoedersoorten (incl. gemengd graan). Verzuim van deze opgave, of onjuiste of te late opgave is strafbaar, terwgl in deze gevallen ook geen voederbonnen ver strekt zullen worden. Den georganiseerden wordt verzocht, per 18 Februari 1940 voor zichzelf een juiste inventarisatie van de op hun bedrijf aanwezige voorraden op te maken en deze inventarisatie bij hun pi. secretaris over te leggen. Teneinde misverstand te Voorkomen zij nog opgemerkt, dat voor het verstrekken van bovenbedoelde opgave de registratie- kaarten niet zullen worden toegezonden, doch ten kantore van de pi. secretaris moe ten worden Ingevuld. Aan landbouwers, die voornemens zijn in 1940 vlas te telen, zij opgemerkt, dat dit jaar uitsluitend, In tegenstelling met voorgaande jaren, die verbouwing al leen mag plaats hebben op een teeltver- gunning, waartoe de benoodigde formulie ren zoo spoedig mogelijk behooren te wor den aangevraagd, daar aan telers, die in 1939 vlas hebben geteeld, een aanvraag formulier reeds Is toegezonden. Over December 1939 werd aan haven geld ontvangen f 194.45, en aan kadegeld f 2234.38, terwijl in totaal over 1939 resp. werd ontvangen f 2595.89 en f 3153.82. THOLEN Voorgaande week was de mosselom- zet, bij een verzending van ruim 1600 ton 4 100 kg. klein te noemen, terwijl die der oesters in omzet en prgs gedrukt waren. Tot een som van if 315.860 werden in 1939 van hieruit verzonden 15.793.000 kg. mosselen, meest voor buitenland. Wieth. C. van den Berge is benoemd tot lid van den Raad van Aandeelhouders der N.V. Waterleiding Maatschappij „Tho len" voor de gemeente Tholen, in de vaca ture Franke. ...Burg. Stand. Geboren: Johanna Pieternella d.v. J. Quist en C. Moerdijk; Helena Pieternella d.v. I. Deurloo en J. van Vessem. Overleden: Barbara van Keulen 82 jaar echtg. van C. Quist. Overleden: Maria Leune 79 jaar wed. van A .Bout. Veiling van Woensdag 21 Febr. 1940 Grove uien f 5.90; Gewone if 6,256.89; Drlelingen f 2.55; Picklers f 3.25; Roode kool f 7.00; Witte kool f 4.00 alles per 100 kg. Het militair tehuis zal naar we ver nemen gevestigd worden in de Bebouwden i Dam in het voormalig perceel van de Ame rikaansche Petr. Mij; Verzonden In 1939 98712 kg. oesters Opbrengst f 67041. ST. ANNALAND Uienveiling Dinsdag 20 Febr. 1940. 1800 balen gewone Rijnsb. f 7.728.02; 70 balen, grove id. f 7.65; 90 balen driel. ld. f 2.48; 45 balen picklers id. f 3.23. totaal verkocht 2005 balen. AUes per 100 kg, Burg. Stand. Overleden: Pieter J. Soeters 66 jaar echt genoot van E. Kramer. BRUINISSE I Op de 22 Febr. j.l. vastgestelde kie zerslijst dezer gemeente komen 1526 kies gerechtigden voor. In stemdistrict I 819 en In stemdistrict lï 707 kiezers. Van den landbouwer M. v. d. S. moest een paard worden aifgemaakt. Het dier Is naar de Centrale slaohtplaats te Oosterland vervoerd. ST. MAARTENSDIJK Wegens extra hulp aan werkloozen (de zgn. B-steun Is aan daarvoor in aan merking komenden tot een bedrag van f 450.51 aan kleeding, dekking en schoeisel uitgereikt. De heer P. van Splunter is benoemd tot secretaris der flsvereenlging alhier. Aan geld is gediirende 1939, door het Weezen Algemeen Armbestuur alhier, aan behoeftigen uitgekeerd een bedrag van f 5000.—. Over 1939 Is in deze gemeente aan steunultkeerlng en werkverschaffing f 12.580 uitbetaald. De zoo zeer gevreesde varkenspest is uitgebroken onder het vee van den landbouwer L. G. en J. P. K. alhier. Momenteel wordt hier f 5.per 100 stuks besteed voor de groote kippeneieren. Was de onverwachte ingevallen strenge Vorst van den Winter '39 oorzaak, dat een groot gedeelte van het uitgezaaide win tergraan niet aan de verwachtingen kon beantwoordden, thans verkeeren vele land bouwers In groote vrees nu de algemeene verwachting, dat het wintergraan door de beschermende sneeuwlaag der eerste vorst periode wel niet veel geleden zou hebben, door de aanhoudende strenge vorst de door het smeltwater der sneeuw voor een groot gedeelte de onder water staande lande rijen met een ijskorst heeft bedekt, schijn baar een teleurstelling zal baren voor een nog tijdig overzaalen waar men verleden iaar omstreeks dezen tijd al druk aan be zig was, waar thans absoluut de eerste weken niet aan gedacht kan worden, daar de vorst ook In de Welgronden diep Is doorgedrongen. In tegenstelling met voor gaand jaar, toen In Februari nog een groo te oppervlakte met wintertarwe werd be zaaid, zal men dit jaar wel zijn genood zaakt om zomertarwe uit te zaaien, daar bij Maart-uitzaai van wintertarwe niet meer kan voldaan worden aan de zgn. kou- de-behoefte, hetgeen op de opbrengst van funesten invloed zgn kan. Ondanks het feit, dat door de stren ge vorst de nieuwe verkeersweg van hier naar Stavenlsse in zijn door den aannemer afgesloten gedeelte absoluut niet zou te lijden hebben, heeft zulks, zeer ten onge rieve van het snelverkeer en inzonderheid voor het zware autovervoer, dat momen teel heel belangrijk Is omdat de geheele binnenscheepvaart stil ligt, toch plaats ge had, en moet men zich op het oude smalle en kronkelende stuk weg maar zien te red den. Behoudens nadere goedkeuring is tot het aanbrengen van centrale verwar ming In de Ned. Herv. Kerk alhier door het kerkbestuur besloten. Het Raadsbesluit tot onderhandè verhuren van Gemeente eigendommen is van Ged. Staten goedgekeurd terugontvan gen. In geld is over 1939 door de Diaco nie der Ned. Herv. Gem. tot ondersteuning aan behoeftigen uitgekeerd f 2242. Burg. Stand. Geboren: Maria Janna d.v. Jan Pieter Koopman en Grietje Geertruida Ponse; Ma ria Janna d..v. Willem van Vossen en Ma ria Janna Quaak. Momenteel wordt voor 1000 kg. koebleten alhier besteedt f 13. POORTVLIET Onder leiding van den heer G. K. Krijger, als Voorzitter der Vereeniging „De School met den Bijbel" werd In haar schoolgebouw de jaarvergadering gehou den. Geopend werd met het zingen van Ps. 84 6, het lezen van Psalm 72 en gebed. In zijn welkom- en openingswoord spoor de de Voorzitter aan, tot samenwerking In den opbouw der school. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Uit het jaarver slag bleek, dat het leerlingental 48 bedroeg terwijl in den loop van 1939 aan de school één leerling door overlijden was ontvallen. De Rijksbijdrage over 1939 bedroeg f 11.42 per leerling, terwijl de2:e over 1940 is bepaald op f 9.70. De collecte, gehouden ter gelegenheid der Ouderavond in 1939 heeft f 10.80 bedragen. In dé vacature van schoolonderhoudster werd aangesteld Mej. G. Reeders-Llndeboom. Door mlUtalren dienstplicht Is de enkele maanden als kwee keling met acte gefungeerd hebbende heer Mulllë aan die functie onttrokken. Tot meerder contact met ouders, onderwijsper soneel en bestuur betreffende de zorg ten aanzien der kinderen, eindigde de Secre taris dit verslag. Met een klein batig saldo sloot de reke ning en verantwoording van den Penning meester, welke op advies der controlecom missie werd goedgekeurd. Met algemeene stemmen werd het aftre dende bestuurslid, dhr. J. Uijl Jz. als zoo danig herkozen, terwijl tot leden der con trolecommissie werden aangewezen de hee ren: G. Krijger en J. B. Hollebrandse. Besloten werd tot het houden der ouder avond D.V, in Maart, a,s. waarin dan door de navolgende personen onderscheiden on derwerpen zullen behandeld worden, n,l. door de heeren J. B. Hollebrandse, W. Kur vink en Corns. Geuze. Op een gestelde vraag betreffende betegeling van het plein der school, zal worden gewacht tot het be staande plan voor dat der O.L.S. tot uit voering zal worden gebracht, waardoor mogelijke samenwerking kan worden ver kregen. De gestelde vraag betreffende ge neeskundig toezicht op school, zal eerst de instructie daaromtrent worden aange vraagd voor men daaromtrent een beslis sing kan nemen. Met het zingen van Ps. 68 17 en dankzegging woMt de vergade ring gesloten. In de gehouden jaarvergadering der melkfederatle werden de periodieke aftre dende bestuursleden, de hereen W. E. A. de Rijke en H. L. Niemantsverdriet herko zen. Besloten werd naar de vergadering- der kring „Tholen" 2 afgevaardigden te zenden, waartoe benoemd werden de hee ren: W. E. A. de Rijke en W. A. Ista. In de jaarvergadering der B.V.L. die stond onder leiding van haar voorzitter dhr. J. van Brummelen, werd na het ope ningswoord de gelezen notulen ongev/ijzlgd vastgesteld en door den secretaris vervol gens het jaarverslag uitgebracht, hierna kreeg Luitenant Eckhart secretaris der Gewestelijke Landstorm Commissie Zeeland het woord, die in een lezing de houding der B.V.L. in mobilisatie uiteen zette. Na een kort slotwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. DE VEERDIENST GEBRS. MAAS Goeree-Overflakkee-Schouwen-Diiiveland wordt Maand3.g heropend. De Veerdienst van de fa. Gebrs. Maas Zijpe-Flakkee en omgekeerd zal Maandag weer worden heropend. Heden Vrijdag heeft men éénmaal gevaren, de heenreis ging zonder moeite, op de terugkomst was het Zijpe nog vol drijfljs. Met deze sterke dooi denkt men Maandag a.s. weer als ge woon te zullen kunnen varen. De dienstre geling vindt men in de wekelijksche adver tentie. Vaste Veerdienst Llakkee-Zeeland Met de winterdienstregeling wordt slechts éénmaal per dag in vasten dienst gevaren en wel des namiddags. VcitLsk A. J. Po!derZijpe 2 udr ■'e-.-trek Hoek SL Jacob ti uur Tarief: f 1.50 retour; enkele reis f 1.- (Fietsen en motorfietsen inbegrepen)] ZONDAGS GEEN DIENST. Om tusschenujds te worden overge zet, belle men T'jI No. 20 Bruin^sse. A. J. FOLDEB-BRUINISSE TEL. 20, het beste humeuri Maar de zwaarste hoofdpijn verdwijnt binnen een kwar tier me* 'n "AKKERTJE", dat de nieuwste menging bevat tegen hoofd- en zenuwpijn. Vlugge, zekere werking bij alle pijnen, dat is 't geheim der "AKKERTJES", die door geen enkele imitatie wor den geëvenaard, noch in hun bijzondere samenstei- \ling, nóch in hun gemakke- lijk in te nemen ronden vorm. Op eik "AKKERTJE" staat 't "AKKER"-merk:Uwgarantiel tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos13 stuks -12 stuivers2 stuks - 2 stuivers. Ondergeteekenden kunnen plaatsen op con tract door geheel Flakkee en Zeeland voor 1940, een onbeperkte hoeveelheid en wel: Komt nu onze mooie soorten 1 zien voor het breien van Uw Jumpers, Pullovers enz. Grootste sorteering. Billijke prijzen. 1 Kerkring 4 - OUDE TONGE Telefoon 52. I Soldaatjes Helnrlchsriesen Conserva Dubb. Princessen Enkele Princessen 32 et. per K.G. 32 et. per K.G. 32 et, per K.G. 35 et, per K,G. 35 et, per K.G. Spinazie zaad 2327 et, per K,G. Radijs 35 et. per K.G. Zaalzaad wordt verstrekt. Beleefd aanbevelend, J. BAS Peuterdijk 113 Herkingen C. DORST Zuiddijk 399 Nieuwe Tonge DE HUIDIGE OMSTANDIGHEDEN EN ONZE VOEDSELVOORZIENING. Meer dan in andere jaren zijn thans de oogen van een volk op den landbouw ge richt. Wij staan nu In het teeken van den oorlog. Ondanks het feit, dat Nederland momenteel niet tot de oorlogvoerenden be hoort is de aanvoer van verschillende grondstoffen dermate in de klem geraakt, dat ook wij genoodzaakt zijn onze huis houding geheel te herzien. Immers de im porten van veevoederstoffen, vetten en grondstoffen voor de industrie worden zeer bemoeilijkt en niemand kan ons de zeker heid geven, dat in de komende maanden een groote verbetering zal intreden. Van groot belang in dezen tijd is dus het pro bleem van de zelfvoorziening uit lijfsbe houd wel scherp onder de oogen te zien en te trachten de aanwezige middelen In eigen land dusdanig te gebruiken, dat het gestel de doel zoo dicht mogelijk wordt benaderd. Tot dusverre importeerde Nederland veel grondstoffen, die juist voor de men- schelijke voeding waren bedoeld en expor teerde men producten van dierlijken oor sprong, bgv. zuivelproducten, als boter, en kaas, eieren enz. Daarnaast bestond er nog een belangrijke import van veevoeder- 'stofifen, plantaardige oliën en vetten. De veevoederstoffen werden door het dier omgezet in veredelde producten als vleesch en zuivelproducten. Van groot belang Is het, om in dezen tijd met de minste inspan ning en opoffering de grootste voordeelen te behalen. Reeds vroeger hebben vrij gewezen op de bijzondere plaats, die de kunstmeststoffen hierbij innemen, om een zoo goed mogelij ke aanpassing van ons landbouwproductie apparaat te verkrögen. Berekeningen van eenige jaren geleden en de toepassing en gunstige resultaten daarvan in de practijk, steunen ons In de meening, dat de Nederlandsche land- en tuinbouw in staat zullen zijn onze behoef ten voor een groot deel te dekken bij een eenigzins veranderde bedrijfsvoering. Hiervoor is noodlg een samenwerken van de aanwezige krachten en middelen In den Nederlandschen landbouw. De volle me dewerking van alle hierbij betrokken per sonen is noodzakelijk. Speciaal is noodig, het te sturen in de richting van den ver bouw van gewassen, die het meest ge- wenscht zijn in verband met de voedsel voorziening van mensch en dier. Reeds nu dient men dan ook met alle factoren rekening te houden, waardoor het mogelijk zal zijn te komen tot een hoogere en doelmatige productie in de komende jaren. In volgende artikelen zullen wij uiteen zetten, hoe dit doel bereikt kan worden en dan als eerste en belangrijkste ifactor wij zen op de mogelijkheden, die in het gras land aanwezig zijn b\j een betere bemes ting, vooral met stikstof, gepaard gaande met een verbeterde, intensievere beweiding. ST. MAARTENSDIJK Het gemeenteraadsverslag van St. Maarttensdijk konden vrij in dit nummer niet meer opnemen. Het volgt D.V. in het Woensdagnummer a.s.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 5