TABAKSPIJPEN 12 cent HOUTEN R.T M. contra v. d. Schuyt „Schuttevaer" VERBRUGGE Ingezonden Stukken Uienmarkt Marktberichten MIDDELHARNIS Centrale veilingMiddeiharnis EoninM. Schippers Vereenii^ng Afd. Mlddelharnis-SommelsdUk. De Schippers-vereeniging ,;Schuttevaer" kwam. in jaarvergadering in hotel Spee bij een. Voorzitter Burgemeester L. J. den Hollander. Na opening worden de notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken: De Algemeene ver gadering zal dit jaar te Kampen worden ge houden. Hiertoe wordt de Secretaris, dhr. Verschelling afgevaardigd, met als plaats vervanger de heer M, Joppe te S'dijk. Een bedrag van f 5.wordt beschikbaar ge steld voor het schoolfonds. De Penningmeester doet verslag, boeken, en bescheiden worden nagezien door de heeren Zoon en Th. de Waal te Middelhar- nis. Het totaal netto aan baten bedraagt f 28742. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Zoon en v. IJzerlooij worden her kozen. Rechtstreeksche voorstellen voor de Algem. Jaarvergadering zijn er niet. Wel wijst de Voorz. er op, dat het voorstel van verleden jaar, om bij de Leuvebrug te R' dam, palen te plaatsen en de kleine Beer uit te baggeren, altijd nog aanhangig is. Het zal goed zijn, dat de afgevaardigde daarop terug komt. De heer VERSCHELLING komt terug op het afschermen der lichten aan de Sluis. Dat is altijd nog in gebreke gebleven Het spijt hem, dat de Burgemeester als Voorz. van Schuttevaer in den raad te Middelharnis, de noodzaak niet warmer verdedigd heeft. Omdat de tramboot er last van heeft, is het zoo gebleven. De VOORZ. zegt als burgemeester ook re kening te moeten houden m.et belangen! van anderen. Mogelijk kan voor beide groe pen een oplossing worden gezocht door gedeeltelijke' blindeering. De heer POLAK zegt dat de haven- lichteni nu sterker zijn^ dus dat de Sluis- lichten gemakkelijk kunnen afgeschermd. De heer ZOON M'harnls zegt dat van de sluisverlichting geen snars deugt. De nieuwe sluis te Middelharnis. De VOORZITTER zegt dat daarin toch wijziging komt door de aanbouw van de nieuwe sluis. Of er een heele nieuwe sluis komt is spr, niet bekend. In ieder geval zal het wel een verbetering worden, vlug ger schutten enz. Het zal echter groote moeilijkheden voor de schippers meebrengen. Ruim een half jaar zal de vaart naar Middelharnis en Sommelsdijk afgesloten zijn. Spr. heeft zich reeds moei te gedaan, dat de schippers van de Rijks- en van de Tramhaven voor het laden en lossen gebruik zullen mogen maken. Dat zal de eenjigste oplossing zijn. De heer ZOON te Sommelsdijk zou dan gaarne zien dat havengelden, abonnement eitó. voor een. hïalf jaar werd afgeschreven, dan kan hij ligplaats nemen te Dirksland. Anders zou het dubbel havengeld worden. De VOORZ.: Dat kan op gronden) van billijkheid worden geregeld. De heer ZOON Middelharnis zegt dat de finantieele strop toch groot genoeg zal zijn voor de beurtvaart Men zit met de kosten van extra vervoer,| dat kan men niet op de klant verhalen. Voor de M'harnissche boot is dat niet erg. Die gebruiken de tram. Van de R.T.M, hebben we niet de minste medewerking te wachten. De heer POLAK zegt dat de gemeen te Middelharnis er het meest wel bij zal varen. Wiordt de dorpel van de sluis lager dan zullen de uienbootjes binnen kunnen De exporteurs loopen dan alvast de extra toelage aan de R.T.M, mis en de gemeente Vaart er wel bij. De heer v. IJZERLOOIJ wijst er op een regeling te treffen met de aannemers om grind en materiaal aan de Westzijde te los sen, zóó, dat er ruimte over blijft voor de andere schippers. Algenieen is men van oordeel, dat het ladent en lossen groote moeilijkheden zal geven. Op voorstel van den VOORZ., zal een onderhoud worden gevraagd met den op zichter van de Provincie en met den aan nemer, om een zoodanige schikking te treffen, dat de schipperij het minst gedu peerd wordt. In de rondvraag oppert de heer ZOON te Middelharnis de vraag om den comman dant van de Zeemacht te vragen de gas- boeien aan het begin en het eind van de Bieningen weer te leggen. In donker kan er niet worden gevaren. In het Vuile Gat leggen ize wel en daar, waar het maar een kikkersloot is en geenj enkele onder zeeër door kan, leggen ze niet. De VOORZ, zal daarnaar informeeren. Sluiting. MIDDELHARNIS Gecombineerde Jaarvergadering der Ned. Herv. J.V. en K.V. Door de Ned. Herv. J.V. „Jehova Nissi" werd in samenwerking met de Ned. Herv. K.V. „Benjamin" haar jaarvergadering ge houden. Deze werd gepresideerd door den Weleerw. Heer Ds. Blok, welke liet zingen Ps. 19 4 enj voorging in gebed, waarna Joh. 5 25-41 werd voorgelezen. Hierna heette zijn Eerw. allen welkom en sprak zijn voldoening er over uit dat zij die hier waren uit huis of werk waren uit gebroken om naar de J.V. te komen. Het is aldus spr. een zegen dat er nog enkeleni zijn die de H.S. willen onderzoeken en m,et dankbaarheid te erkennen dat het niet om eer der menschen gaat doch om de zaak zeM; om het Woord te onderzoe ken). Spr. wil enkele oogenjblikken bij Joh. 5 vers 39. 40 stilstaan en dit tot uitgangs punt van zijn openingswoord nemen. Op breede wijze zet spr. dit uiteen en wijst er op dat de Heilige Schrift de le vensweg wil bekend maken. De Bijbel bezit geen waarde in zich zelf maar alleen heeft ze waarde omdat ze zich zelf geeft. De Heilige Schrift gaat zelf te niet doch de inhoud blijft tot de kerk is voltooid wat ZEerw. met eeölge voorbeelden ver duidelijkte. De Heilige Schrift is gegeven om tot Christus te komen daarom is het een groo te roeping voor de jongeren om de Bijbel te bezien als middel tot Christus; waartoe spr. allen krachtig opwekt. Uit het jaarverslag der secretaris blijkt dat de vereen, sterk is teruggeloopen zoo dat er thans 13 leden zijn. Ook worden enkele woorden ter nage dachtenis gewijd aan het droevig verschei den van het lid de heer H. de Korte S,^., die als trouw lid de belangen der vereen, behartigde en als bestuurslid actief werk zaam was. Was de secretaris pessimistisch de pen ningmeester was optimistisch want de fi nanciën waren gunstiger, de vereen, had een saldo van f 35.41% in kas. De K.V. had ook een mooi saldo n.l. f 68.89 in kas. Vr. A. van IJzerloo las een inleiding voor over: Abrahams Offerande," wat met een zangstukje door de M.V. Tabitha werd ge volgd. Door vr. B. de Korte werd een Vad. Gesch. onderwerp behandeld: ,,De Belgi sche Opstand." Dan pauze waarin de aanwezigen wer den getracteerd. Na beëindiging leverde vr. C. v. Gronin gen een inleiding over: Jacobus 2. Weer bracht de M.V. een zangstukje ten gehoore. Een stukje proza over de Twee vijanden werd voorgelezerv door vr. C. Konlngs, waarna vr. J. M. v. d. Berg een vrij onder werp behandelde over: „Het Christendom en de Westersche beschaving. Op duidelijke wijze werd uiteengezet de toestand van het oude heidendom wat door het Christendom werd teruggedrongen en thans door het nieuwe heidendom wordt be drelgd. De Voorzitter der J.V. brengt een/ dank woord aan allen en wekt de jeugdige vrien den op tot aansluiting bij de J.V. Met het zingen van Ps. 119 1 werd deze samenkomst door Ds. Blok met dankzeg ging geëindigd. De collecte bracht f 9.65 op. G. K. Geachte Redactie» Naar aanleiding van het verslag van de gehouden ledenvergadering van S.B.Z. Mid delharnis-Sommelsdijk, voorkomende in Uw blad van Zaterdag 10 Fetar. j.l. verzoek ik opname van het volgende:, Bij de behandeling van punt 7 van de agenda stelde het bestuur voor de contri butie te verhoogen met 1 et. per lid, dus dit te brengen op 7 et. voor de boven 15- jarlgen en op 2 cent voor de beneden 15- jarigen per week. Deze verhooging zou juist onvoldoende zijn om de verhoogde uit gaven gezien het boekjaar 1939 te dekken. Ondergeteekenide stelde daar tegenover dat meerdere leden de contributie voor zie- kenhuisverpleglng toch al reeds met moei te opbrachten, en, dit met deze verhooging nog zou verergeren, waarom hij voorstelde: 1. het bestuursvoorstel aan te houden. 2. een commissie te benoemen, welke opdracht kreeg te onderzoeken of een regeling was tot stand te bren^ gen, waarbij de contributie voor on- en minvermogenden zoodanig kon gesteld, dat deze zich slechts voor een deel zouden behoeven te verze keren, en voor het overige deel een overeenkomst werd gesloten tus- schen de vereeniging en, het Burger lijk Armbestuur in belde gemeenten, of te onderzoeken of het mogelijk zou zijn tot een progressieve contri butieheffing te komeni, waarbij de minstdraagkrachtigen dus het min ste zouden behoeven te betalen. Deze commissie zou binnen een maand voor een ledenvergadering rapport moeten uitbrengen. Het is dit Voorstel welke het bestuur ondanks de groote instemming welke dit ontmoette in de vergadering weigerde in stemming te brengen. Het is slechts te hopen aifgezien van de verkeerde behan- dehng zelf dat zij daar later in het al gemeen belang, geen] spijt van zullen heb ben. Met dank voor de plaatsing, J. v. d. SLIK. MIDDELHARNIS, 10 Febr. 1940. Mijnheer de Redacteur, Al is het van de Flakkeesche Nieuwsbo de niet de gewoonte op ingezonden stuk ken in andere couranten te antwoorden, zoo schijnt het toch dat de inhoud van mijn vorig artikel van zoodanig belang is ge weest dat bij de wijze van uitzondering er nu ditmaal een artikel aan gewijd wordt van bijna 3 kolommen. Jammer is echter dat de Redacteur om de feiten heendraait, de meesten zelfs niet eens aanroert en hier en daar tracht zijn tegenstander persoonlijk te treffen, waar over hij zich schijnbaar met groot genoe gen heeft zitten verkneukelen. Op dit voetspoor willen wij hen niet Vol gen, omdat zij zulk een strijdwijze beneden ons achten en het niet ter zake dienstig is. Wij lijden wel aan zelfoverschatting, doch dit neemt niet weg dat wij medelijden heb ben met de tram. Zij heeft weinig voorstan ders meer en als dan de kopstukken geerv beter pleidooi kunnen houden als deze arm zalige verdediging, dan is de toestand zeer droevig gesteld. Met de daden van de Rotterdamsche groep in de Commissie Weyerman zit in zender heusch niet verlegen. Hij laat het aan anderen over of deze al of niet op het artikel der Nieuwsbode willen ant woorden. Duidelijk zal dan blijken dat de voorstelling van zaken niet zoo is als de Redactie der Nieuwsbode heeift me degedeeld. In mijn ingezonden echter ging het In het geheel niet om de Rotterdamsche groep te verdedigen of haar daden af te keuren of te rechtvaardigen, maar nam ik stelling tegen de wijze van voorstelling ge wekt door de Nieuwsbode alsof met deze groep de tegenstanders der tram zouden staan of vallen, want de Nieuwsbode weet heel goed dat deze groep toch geen afvaar diging heeft van een officieele vereeniging of organisatie. Al ware het zelfs ,,Zoo, zooals de Nieuws bode voorstelt dat de Directeur van v. d. Schuyt als een kwajongen uit de commis sie zou zijn weggeloopen, dan behoeven de tegenstanders zich nog in het minst niet te schamen noch heeft hun prestige in het minste geleden. Daarom schreven wij dat zooals leder be kend is de tegenstand niet is ontstaan door een actie van v. d. Schuyt, maar gegroeid is door de daden der tram zelve. Indien de Nieuwsbode dit kan tegenspre ken en de ongegrondheid van de verschll- lenide wenschen welke nimmer zijn ingewil ligd en van de klachten waarvan weinig of geen notitie is genomen, kan aantoonen, dan willen wij die met belangstelling vol gen. De oppositie is geheel in het leven ge roepen door de tram zelf, omdat bij de ge wijzigde omsfiandigheden van het moderne verkeer, de Directie schromelijk in gebreke is gebleven zich aan te passen. Dit kardinale punt tracht de Nieuwsbo de te omzeilen en zij gaat net doen als de man van de straat, welke ziet dat hij zijn zaak verloren heeft, zij gaat schelden. De Nieuwsbode Redacteur kan de men schen die met hem op het punt van het verkeersvraagstuk op Flakkee,' van ziens wijze verschillen, niet meer waardeeren, maar gaat ze uitschelden. a. onverbeterlijke kankeraars b. lawaaimakende tegenstanders c. tegenstanders door dik en dun. Niet bepaald een verlièven stijl voor een Redactie welke meent zoo hoog te staan. De feiten blijven echter onweersprokeni 1. verhooging der ijstoeslag met 50%, terwijl V. d. Schuyt nog niet ver hoogd heeft. 2. Overzetting van een auto Middelhar nis-Hellevoet heen en terug f 16.50. Overtocht zelfde auto Galathee-Din- tel heen en terug f 5. 3. Controleering en telling door de R. T.M. aan de Galatheesche Haven. 4. Klachten over te hoge tarieven, waarover de Directie schriftelijk be- looifd te komen spreken, maar tot hiertoe maanden op zich laat wach ten. 5. De vraag waarom de R.T.M, zelif niet heeft gezorgd voor een goede functionneerende busdienst Mtddel- harnis-Ouddorp. Zij zou dan heel wat inkomsten welke zij nu moet derven, zelf hebben behouden. 6. Even,zoo de vraag waarom zij het veer Ooltgensplaat Dintelsas zelf niet in exploitatie heeft genomen. De uitkomsten zouden dan voor haar gunstiger zijn geweest dan thans, terwijl Flakkee een behoorlgke door- verbinding zou hebben gehad. Wij zouden dan niet zooals vorige week 2% dag zonder post gezeten hebben en ook voor personen die voor za ken van en naar het eiland moeten, een heel wat betere verbinding heb ben. Stuurde men de militairen via Dintel van enl naar huis er behoef den geen extra radio-berichten te Worden uitgezonden. (Zie N. R. Crt. 13 Febr. j.l.) De Flakkeesche Nieuwsbode meent ech ter toch iets te hebben gevonden. Op het feit dat de geest, waarmede het publiek big V. d, Schuyt behandel wordt anders is dan bij de tram, gaat zij niet in. Op het geweigerde verzoek om gebruik te mogen maken van de telefoon nadat de tram naar Rotterdam reeds vertrokken was en waardoor een aansluiting naar het buitenland werd gemist;evenmin. Wanneer diezelfde Directeur in het be lang van de dienst der R.T.M, aan inzen der verzoekt even een boodschap te Willen overbrengeni, af het personeel der R.T.M, vraagt de telefoon van inzender te mogen gebruiken om Hellevoet op te bellen zooals met deze ijsgang nog is gebeurd, is dit nim mer geweigerd,' en hoopt Inzender nimmer te zullen Weigeren. Het is ee» kleine on beduidende dienst die verleend wordt. Maar wanneer inzender welke reeds bijna 30 jaren gebruikt maakt van het reizen per tram en dus zoo'n beetje tot de vaste cliënten behoort, wederkeerlg vraagt even te mogen bellen, dan wordt dit geweigerd met de gevolgen daaraan verbonden. Zie, dat laat de Nieuwsbode onbespro ken, maar wel doet de Redacteur een ont dekking. Hij constateert dat inzender iemand is die overal te laat komt. Daarin heeft hij volkomen gelijk. Er zijn in het leven van die typen die naast enkele goede eigenschappen die zelfs de Flakkee sche Nieuwsbode verheerlijkt heeft, ook en kele kwade bezitten/ waaraan hunne uit zonderlijkheid te kennen is. Overal te laat in de politiek, op het maatschappelijk ter rein, aan het station der R.T.M., ja zelfs tot aan het veer te Dintelsas toe. Verwon derlijk echter is dat hij streeft naar een modem verkeersmiddel en niet behoort tot de voorstanders van de Flakkeesche bokkenwagenj doch uitzonderingen beves tigen echter juist den regel! Al erkent inzender dus die kwade eigen schap, het te laat komen te Dintelsas kan hö heusch werkelijk niet verhelpen. Als Iemand periodiek per fiets een reis naar Zeeland maakt, van Dintel af plm. 3 uur, dan kunnen de weersomstandigheden vaak van dien aard zyn dat dezelfde reis In twee, maar vaak ook in vijf of zes uur ge daan wordt. Daarom blijft inzender de houding van V. d. Schuyt waardeeren verre boven het geen hij signaleerde dat een der medewerk sters van de Flakkeesche Nieuwsbode over komen is. Niemand zal toch de dienst Galathee- Dintel kunnen beschuldigen dat niet op tijd wordt afgevaren. Meer ruimte wil ik, Geachte Redactie niet van U vragen. Ook zie ik er weinig heil In om op die manier te blyven discüs- sieeren, want de zaak waar het om gaat n.l. een betere verkeersverbinding wordt als wij de feiten zooals bovengetoond niet erkennen willen, niet gediend. U beleefd dankend voor de plaatsruimte. M. J. H. K. Waren de perspectieven vorige week niet zoo gunstig en dreigde de uienprijs zonder gegronde reden in te zakken tot beneden f 2.50, door de invallende vorst Is hierin een zoodanige verandering gekomen dat men zich afvraagt wat gaat er nu ge beuren. Zoodra het weerbericht maar even van vorst gewaagde, liep de prijs weer op f 2.50 f 2.75, f 3.—.f 3.25. f 3.50, f 3.75,| tei^vijl nu wij het overzicht schrijven nog is. f 4.00 per 60 K.G. met neiging tot verdere stijging. Op de Veiling te Middelharnis werd he denmorgen besteedt if 7.23 per 100 K.G., dan is na aftrek der kosten ongeveer f 4.25 De optimisten winnen veld en het geroep dat er een tekort gaat dreigen, krijgt de overhand. Het is zeer moeilijk hieromtrent juiste gegevens te verstrekken. Houdt de winter nog wat aan, wie zal dan kuimen voorspel len welke prijzen bij het afloopen van het seizoen nog zullen worden gemaakt. Men zij echter voorzichtig, vooral de kleine man en geve met verstand en overleg af. Alles op alles zetten, heeft menigeen al in die pe armoede gestort. Dat op Flakkee niet stil gezeten wordt, trots de groote verkeersmoeilijkheden blijkt weer uit de aflevering der 1.1. week. Volgens het U.C.B, zijn onder keur verla den/: 64.990 K.G. halen a 50 K.G. dus. Is 3.249.5000 K.G. Een/ behoorlijk kwantum De afleveringen over de maand Januari zijn bekend en aan het blad „De Tuinderij" ontleenen wij het volgende overzicht: Jan. '40. kg. Zeeuwsch-Vlaanderen 275.000 Tholen en St. Philipsland 666.000 N.-Z.-Beveland en Walcheren 501.000 Schouwen en Duiveland 396.000 Goeree en Overflakkee 10.433.000 Noord-Holland 2.172.000 Limburg 107.000 Groningen enl Friesland Gelderland Rotterdam 2.924.000 Amsterdam 45.000 Westland 6.000 Zwijndrecht 36.000 Totaal 17.561.000 Jan. '40. Engeland 16.156.000 België 973.000 Luxemburg 13.000 Dmtschland 308.000 West-Indië 27.000 Zweden 26.000 Zwitserland 25.000 Noorwegen 23.000 Ierland Finland Frankrijk Afrika Proviand 10.000 Totaal 17.561.000 Wy wijzen op het cijifer Rotterdam 2.924.000. Hierin zit een groot gedeelte van de uien welke via de Galatheesche Haven te Rotterdam gekeurd .zljn en dus niet in het cijfer van Goeree en Overflakkee zijn verwerkt. In ons nummer van 17 Januari j.l. heb ben wij een ruwe schatting gegeven over de voorraad welke per 1 Januari nog op Flakkee aanwezig was. Wij kwamen toen aan het cijfer van 29.000.000 K.G. Hiervan verzonden In Januari rechtstreeks van Flakkee 10.433.000 K.G. Idem schatting Rotterdam 1.600.000 K.G. Over op 1 Februari 16.967.000 K.G. Verzonden in Februari 5.500.000 K.G. Zoodat thans nog resteert 11.467.000 K.G. Hieruit kan nu ieder licht concludeeren dat men het tekort gaat zien. Nog een paar weken met flinke aflevering en half M|aart zijn de uien op^ terwijl de Egypti sche dan nog niet aanwezig zijn. Men bedenke dat deze cijfers ontleend zijn aan een globale schatting welke niet geheel vast staat en dat wanneer de prij zen sterk oploopen, ook het verbruik in Engeland aanzienlijk daalt, zoodat men met voorzichtigheid bovenstaande cijfers moet lezen. ROTTERDAM, 12 Februari. Vee. aan voer in totaal 2391 St., zijnde 847 vette run deren, 161 vette kalveren, 20 nuchtere kal veren, 647 varkens, 715 schapen en 1 lam. De prijzen waren als volgt: vette koeien Ie kW. 84, 2e kw. 70, 3e kw. 4858 et., vet te ossen Ie kw. 80, 2e kw. 70. 3e kw. 48 58 et., vette kalveren Ie kw. 145, 2e kw. 125, 3e kW. 95105 et., varkens (lev. ge wicht.) Ie kw. 63, 2e kw. 62, 3e kw. 60 et., alles per kg., schapen Ie kw. 55, 2e kw. 50 3e kw. 45 et. per kg. Ie kw. f 32, 2e kw, 25, 3e kW. 20 per stuk, lammeren Ie kw. 58, 2e kW. 53, 3e kw. 48 et., per kg. Ie kw f 22, 26 kW. 18/ 3e kw. 14 per stuk. Vette koeien en ossen: aanvoer grooter handel redelijk, prijzen onveranderd, prima koe 90 et., pr. os 86 et. Vette kalveren: aanvoer iets rulmer, han del tamelijk prijzen als vorige week prima's f 1.55. Varkens: aanvoer gelijk aan vorige week handel stroef, prijzen iets lager. Schapen en lammeren/: aanvoer korter, handel vlot, prijzen hooger. Eenige schapen voor export gekocht. Marktbericht van Jac. Knoop, Maike- laar in aardappelen, Groenten en Fruit, Admiraal de Buyterweg 196, Telef. 81431, Amsterdam. De o,pgeslagen 50000 H.L, Zeeuwsche bon ten en blauwen, en Friesche bintjes door de Regeering zullen deze week uitverkocht zijn. De Ministers van Defensie en Eco nomische zaken mogen wel een pluim op den hoed hebben, daar zij de Amsterdam- sche bevolking circa 100.000 gulden voor deel bezorgd hebben. Was er vrije handel geweest dan waren de prijzen voor Zeeuw sche Bonten en Blauwen minstens f 67. per 70 kilo geweest. Friesche Bintjes f 5 5.50 per 70 kilo. Ook waren deze aardappe len allen/ onbevroren. Thans Is de prijs voor de winkelier f 4.en circa f 3.ge weest. Ook werden de prijzen voor andere soorten In de vrij handel ook door deze soorten gedrukt. Groote huisgezinnen wel ke 5 kilo per dag noodig hebben, hebben thans 7 8 cent per kilo betaald wat in de vrijhandel zeker 10 12 cent per kilo had moeten zijn. Ook andere soorten waren dan veel hooger geweest. Met groote verliezen heeft de Regeering deze alardappelen niet verkocht daar zij een gulden per 100 kilo met de vorst hooger is gegaan. Toch is het noodig dat er weder een klei ne voorraad in pakhuizen wordt opgesla gen daar wij nog leven in een onrustige tijd en men voor de bevolking toch vooruit moet zorgen. De vorige opslag heeft de Regeering bijna geen geld gekost. Heden Maandag 12 Febr. werden de vol gende prijzen gemaakt per 70 kilo: Z. bon ten f 4.10; Z. baluwen f 4.15; Friesche Bint je.=; f 3.30; Blauwen en bonten poters,,' Zand aardappelen, Bevelanders f 3.—; Blauwen eigenheimers. Bevelander poters. Andere soorten niet aanwezig. Ieder die zijn aardappelen naar Amsterdam wil zen den vrage Makelaar Jac. Knoop zonder eenige verbinding of kosten. Veiling van Vrijdag 9 Febr. 1940. Witlof 1 f 19.70—22.20; Witlof 2 f 12.80— 15.90; Waspeen f 1.------1.50; Pondsperen f 5.80—6.50; Ermgaard f 6.10—13.60; Gieser Wilderman f 16.10—18.— Comtesse de Pa ris f 9.30; Kleiperen f 10.10—13.40; Kroten If 5.40. Alles per 100 kg. Boter f 0.81—0.86 per pond. Uienveiling van Zaterdag 10 Febr. 1940. Gewone uien f 6.05; Drielingen f 2.01; Picklers f 3.70; Stekuien f 0.44, alles per 100 kg. Veiling van Dinsdag 13 Febr. Gewone uien f 7.23, Drielingen f 1.56; Pic klers If 3.60. Alles per 100 kg. Aanvoer 60.000 kg. DE BESTRIJDING VAN DEN COLORADOKEVEB. Ingediend is een nota van wgzlglng op de begrooting 1939 van Economische Za ken. Als uitgaven ter bestrijding van den coloradokever wordt een/ bedrag aange vraagd van f 220.000.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2