WiMAnEK Voor onze Jongens en Meisjes pelijk te overwegen. No. n: DRAISltlA-vANVALKENBURQ'S-: e A .-iLEVERl :-rfi«v\W— '"ZACHT vaN SMAAK-PRüSTOct Zeker, de Vereenlglng heeft zegenryk werk verricht en menig gezin zal dankbaar zijn, lid te wezen, van S.B.Z. Voor velen is stel lig S.B.Z. in 1939 weer een financieele uit komst geweest. Maar de Vereen4ging zelf heeft een donker jaar achter de rug. Een abnormaal groot aantal patiënten deed de begrooting met een aanzienlijk te kort sluiten. Een strijd over de betaling der breuk-patiënten maakte een extra. Alge- meene ledenvergadering noodzakelijk, waarin tegen het advies van het bestuur in, tot algeheele betaling, der breukpatiën ten besloten werd, in welk ziekenhuis ze ook wenschten te worden opgenomen. Een ernstig meeningsverschil heeft den Voorzitter doen besluiten zijn functie neer te leggen. Een commissie uit het bestuur heeft nog getracht, hem hiervan te weer houden. Maar dit is vruchteloos gebleken. De heer Jansen is niet meer op zijn be sluit willen terugkomen. Het is te betreuren, dat iemand, die van de oplichting af,', voorzitter is geweest, de Vereeniging als bestuui'slid en voorzitter gaat verlaten. Veel heeft h;j voor de ver eeniging gedaan en dit zullen, zoowel be stuur, als leden dankbaar blijven geden ken. Moge zijn opvolger, wie het ook zijn moge, evenals de heer Jansen, een man zijn, die, staande boven partijen, slechts zal zien de belangen van onze Vereeniging S.B.Z. Dr. Koenraad bedankte als bestuurslid wegens vertrek naar elders. Ook hij was een ijverig bestuurslid, die trouw de ver gaderingen bezocht. Vele goede wenken van hem zijn door het bestuur dankbaar aanvaard. Ook zijn heengaan is een ver lies en de Vereeniging is hem zeer zeker dank verschuldigd. Overigens kwam er geen verandering meer in het bestuur. Er zijn 145 patiënten of 2.4% der leden in een ziekenhuis opgenomen. Waar 2% al te hoog is, zal ieder wel begrijpen, dat we voor een aanzienlijk te kort zijn komen te staan. Het vorig jaar bedroeg dit aantal 118. In Bethesda werdenj 129 patiënten behan deld. De overige patiënten in diverse zie kenhuizen o.a. te Rotterdam 11) te Breda 1 en te Utrecht 4. Twee patiënten werden gedeeltelijk nog te Amsterdam behandeld, na eerst eenigen tijd te Dirksland te heb ben gelegen. Het aantal verpleegdagen heeft 2256 da gen bedragen of 446 meer dan het vorige jaar. Gemiddeld per patiënt dus ongeveer 16 dagen. Per verpleegdag waren de kos ten ongeveer if 6.50 per dag, iets lager dan het vorig jaar, wat waarschijnlijk moet worden toegeschreven aan de vele interne gevallen in het ziekenhuis Bethesda te Dirksland. Er zijn 6 bestuursvergaderingen gehou den. Bovendien zijn, Zooals we reeds mel den, 2 Algemeene Vergaderingen gehou den. Wie gaan het nieuwe jaar in met 2 vacatures in het bestuur. Het aantal leden steeg van 5993 tot 6096. Voor Middelharnis bedroeg het aan tal op 31 Dec. 3505 enl voor Sommelsdijk 2591. Er zijn verder geen bijzondere gebeurte nissen te melden. De boden hebben hun werk tot zeer groote tevredenheid van 't bestuur verricht. De achterstand op de contributie is on danks de slechte finantiëele tijden, mi niem te noemen. Slechts een paar gezinneni zijn, wegens wanbetaling geroyeerd. Hieruit blijkt wel, dat ieder het groote belang van S.B.Z. begrijpt en het werk waardeert. Met een beroep op aller medewerking, zoowel van leden, ziekenhuizen^' als dok toren, vooral van de plaatselijke doktoren^ en met de wensch, dat S.B.Z. in het jaar 1940 het in elk opzicht beter zal maken dan in 1939, eindigen wij dit jaarverslag. Dhr. J. V. d. Slik: De wijze van aftreden van de Voorzitter heeft nogal stof doen op waaien, is het de bedoeling dat deze kwes tie nu ter sprake komt of straks bij de verkiezingen. De Voorzitter: Laten, we nu doorgaan met de agenda, straks kunt U daar op te rugkomen. Dhr. den Eerzamen brengt rapport uit namens de commissie van controle. De re kening over 1939 is door de commissie ge controleerd, Spr. kan de vereeniging geluk wenschen met een penningmeester als dhr. van Heest is, een en ander was schit terend in orde en de commissie adviseert de penningmeester voor zijn kundig beheer te dechargeeren. De commissie brengt ook nu weer de wenschelijkheid naar voren om aan te slui ten bij een accountantsdienst, dit is ook de wensch van de penSningmeester. De heer van Loo: Op de vergadering van de Federatie zullen we alles doen om te komen tot een accountantsdienst voor de geheele Federatie. Verslag van den penningmeester dhr. H. V. Heest. Kasverantwoording O'Ver het jaar 1939. f 13610.55 8656.22 6267.00 36.30 12.00 1.00 200.00 500.00 313.80 Saldo per 1 Jan. 1939 Contributie Middelharnis Contributie Sommelsdijk Verplegingskosteni Dokterskosten Reglementen en Porti Borgstelling Boden Geleende Gelden Intrest Ophaalloon Middelharnis Ophaalloon Sommelsdijk Porti enz. Contributie Vereenlg. Onkosten] Vergaderingen Drukwerk Intrest Borgstellingen Restitutie Contributie Verzekeringspremie Boden Cadeau Dr. de Laive Borgstelling Razenberg Vergoeding Secretaris Vergoeding Penningm. Verplegingskosten Vervoerskosten Dokterskosten Saldo Postrekening Saldo Nutsspaarbank Saldo Boerenleenlbank Saldo Kas <l 29596.87 Ledental per 1 Jan 1939 te M'harnis 3462. Toegetreden in 1939 268. Bedankt, vertrokken en overleden 225. Dus een vermeerdering van 43 leden, zoo dat het ledental thans 3505 bedraagt. Ledental per 1 Jan. 1939 te Sommelsdijk 2531. Toegetreden in 1939 195 leden. Bedankt, vertrokken en overleden 135 le den. Dus een vermeerdering van 60 leden, zoo dat het ledental thans 2591 bedraagt. Totaal leden in beide gemeenten per 31 December 1939 6096. De wekelijksche contributie te M'harnis per 1 Jan. 1939 be droeg f 165.85 De wekelijksche contributie te S'dijk per 1 Jan. 1939 bedroeg f 118.88 If 29596.87 f 519.42 f 407.03 f 14.05 f 41.50 f 44.92 f 92.94 f 24.22 f 9.98 f 61.40 If 60.00 f 200.00 f 150.00 f 250.00 f 9721.61 f 139.70 f 5967.70 f 135.08 f 6569.60 If 5101.36 f 86.36 Totaal contributie per week per 1 Jan. 1939 f 284.73 Totaal contributie per week per 31 Dec. 1939 f 289.12 Vermeerdering per week f 4.39 Balans peir 81 Dec. 1939. Kas Nutsspaarbank Boerenleenbank Postrekening f 86.36 f 6569.60 f 5101.36 f 135.08 If 11892.40 Borgstelling Boden Dokterskosten 1939 Verplegingskosten 1939 Geleende Gelden Contributie reserve Reserve 1938 f 8660.55 Nadeelig saldo 1939 f 2733.15 f 400.00 f 900.00 f 1665.00 f 500.00 f 2500.00 f 5927.40 If 11892.40 Naar aanleiding van dit verslag heeft dhr. J. V. d .Slik eenige vragen te stellen, met welk saldo dit boekjaar is begonnen, of het nog te betalen bedrag niet te hoog is geschat wat z.i. dikwijls is gebeurd en tot misverstand aanleiding heeft gegeven en ook de volgorde is niet gelijk aan de volgorde welke vorig jaar in de kranten voorkwam. De Penningmeester beantwoordt deze vragen, het begin saldo was f 13610.55, het nog te betalen bedrag is zeker niet te hoog geschat, het benadert zeer kort het juiste bedragj dat voorheen de geschatte nog te betalen bedragen te hoog waren is niet waar, in 1937 was het wat te hoog, toen hadden we daardoor in 1938 een voor- deelig saldo maar over 1938 en 1939 wai-en de schattingen juist en zelfs éénmaal nog te laag en wat de volgorde betreft wan neer dhr. V. d. Slik er prijs op stelt wil ik de cijfers kasverantwoording doorgeven, zoodat hij vergelijkende cijfers heeft in de zelfde volgorde als in de krant hebben ge staan. Verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren A. Baart en L. Koote (beiden herkiesbaar en twee nieuwe leden 1 voor Middelharnis (vacature C. Jansen) en 1 voor Sommels dijk (vacature Dr. Koenraad.) Dhr. J. V. d. Slik wenscht voor de ver kiezing het woord, vóór vorige week was de oorzaak van het aftreden van den Voor zitter dhr. Jansen nog voor hem verborgen maar Vrijdag in de plaatselijke pers is het spr. buitengewoon duidelijk gebleken waar om dhr. Jansen wegging, omdat de Voor zitter geregeld heeft vastgehouden aan dat gene, dat besloten was op een algemeene vergadering, en ook in een bestuursverga dering. Deze kwestie heeft veel stof doen opwaaien, en het blijkt dat meerdere be stuursleden hieraan schuld hebben. Gezien de omstandigheden waaronder de vooraitter heeft bedankt, meent spr. dat wanneer er gereorganiseert moet worden dat niet dhr. Jansen maar anderen moeten gaan. Deze vacature moet voorzien worden en spreker geeft de vergadering in over weging de stem uit te brengen op de Voor zitter, die deze zomer heeft gemeend te moeten bedanken. De Voorzitter dhr. Koote: Ik ben het met dhr. v. d. Slik eens dat dhr. Jasen een eminente voorzitter was, in de interne aangelegendheden wil ik niet treden, maar leder staat vrij op wie hij stemmenj wil. Dhr. van Wezel: Ieder weet dat dhr. Jansen een buitengewoon man voor onze ver eeniging was, maar als dhr. Jansen terug komt loopen we dan geen kans dat de eene terug komt en de andere weggaat, dan blijven we een verwarde zaak houden en schieten we niets op. De heer Gibbels: Ik heb gehoord dat de commissie getracht heeft dhr. Jansen te doen terugkeeren. Gaarne zou ik vernemen welk rapport deze commissie uitbrengt. De heer J. C. van Loo: Om een verkeer de indruk weg te nemen spreek ik namens het geheele bestuur, welke in haar geheel het op prijs zou stellen als dhr. Jansen weer in ons midden plaats nam. Herkozen worden bij de Ie stemming dhr. Baart (154 stemmen en dhr. Koote (182 stemmen) en gekozen bij de 2e stem ming dhr. Jansen (191 stemmen) en dhr. de Jong (220 stemmen.) De heer J. v. d. Slik wilde dhr. Jansen on middellijk opbellen en vragen of hij deze benoeming weer wilde aanvaarden, hij maakte er zelfs een voorstel van, wat met groote meerderheid werd verworpen, de vergadering achtte het beter dat dhr. Jan sen voldoende tijd kreeg om deze zaak rij Als leden der commissie tot nazien der boeken worden aangewezen de heeren: Joh. de Groot, M. Joppe en Job. Bom. Tot plaatsvervangende leden: de heeren C. Esseling^ v. Eesteren en J. Volwerk. Bestuursvoorstel tot verhooging der con tributie voor het jaar 1940, met 1 et. per lid per week. De Voorzitter: Het bestuur heeft gemeend dat deze maatregel noodig is, we hebben 1400 a 1500 kinderen waarvoor ongeveer 700 gld. wordt betaald, terwijl voor de kin deren ongeveer 1500 gld. wordt uitgegeven De heer J. C. van Loo, die de voorzitter dezen avond assisteert, omdat de stem van dhr. Koote niet krachtig genoeg is voor de groote zaal, zet de motieven waarom het bestuur met dit voorstel komt uitvoerig uiteen, de kwestie verhooging contributie is een teer punt, een ingrijpende zaak, zeer zeker zïjn er velen gekomen om te hoo- ren of verhooging nu wel beslist en zeker noodzakelijk is. De stijging van uitgaven is geen voorbij gaand verschynsel, reeds jaren' achtereen is er een: geleidelijke stijging, een con stant toenemen der uitgaven. Wanneer de vergadering deze verhooging afwijst dan zal zeker alle resei-ve verdwij nen. De heer J. v. d. Shk geeft toe dat de meerdere uitgaven niet van voorbijgaande aard zijn, men kan natuurlijk geen geld uitgeven of men moet eerst ontvangen. Het is zelfs te verwachten dat de uitga ven nog meer zullen' stijgen'; maar daar staat tegenover dat ondanks alle moeite die veel menschen nu al hebben om de con tributie te betalen, de rechten zijn ingekort en de verhooging voor de arme menschen niet te betalen is, daarom stelt hij voor, nu de beslissing nog niet te nemen maar een commissie te benoemen) om de geheele contributieheffing nader te bestudeeren en ook hun volle aandacht te besteden aan een progressieve heffing waarvan hij een voorbeeld van de gemeente Capelle a. d. IJssel bij zich heeft en welke hij nader voor de vergadering uiteen zet en ook een tweede mogelijkheid b.v. overleg met het Burgerlijk Ambestuur. Hierop volgt een zeer uitvoerige en dik wijls rumoerige bespreking waaraan door tal van leden wordt deelgenomen. De heer Joppe stelt voor de verhooging nu aan te nemen, maar tevens nader de voorstellen van dhr. v. d. Slik door een commissie te doen bestudeeren. De Penningmeester, zet met cijfers uit een dat de verhooging meer lijkt dan het is, de kosten van bezoek eertijds naar Rot terdam vormden een niet geringe uitgaaf, welke nu geheel is weggevallen, men kan mi zonder kosten de patiënten zooveel als men wil bezoeken, spr. is zoo lang eenigs- zins mogelijk tegen verhooging geweest miaar het nadeelig saldo toont de gebieden de eisch van verhooging voldoende aan. Met progressieve heffing toe te passen maakt men de vereeniging kapot, te trach ten betaling te ontvangen uit andere hoof de zou kunnen, de leden blijven dan gelijk, maar men koestere ten dezen opzichte geen illussles. De Secretaris: Ik zou U bezig kunnen houden met tarlijke staaltjes uit de prak tijk maar wil daar niet verder over uitwei den,, ik doe een beroep op het ziekenhuis, op de plaatselijke doktoren, op alle leden, om mee te werken in het belang onzer ver eeniging. De uitgaven stijgen, het zieken huis kort bij is daarvan mede de oor zaak, dit bevordert de Volksgezondheid maar eischt van ons grooter offers. In andere plaatsen .zfijn de contributies hooger als hier, waar een wil is is een weg, ik vraag de volle medewerking, we moeten bewust zijn, dat daarmee de S.B.Z. staat of valt. Het Bestuursvoorstel wordt daarna aan genomen met 145 vóór en 70 tegenstem men (4 stemmen blanco.) Het bestuur zegt toe, de voorstellen van de heer v.d. Slik nader te zullen bespreken en van alle zijden te bezien. De winter van '90 leeft in veler verbeel ding nog voort als een aifschrikwekkend voorbeeld, hoe wintersch een Nederland- sche winter wel zijn kan. Maar de winter van '40 zal ook menigeen heugen, vooral den menschen^ die zich in de dagen van kou en sneeuw Rheumatische pijn op de leden hebben gehaald. Duizenden zijn de lijders aan deze rampspoedige kwaal en ieder jaar opnieuw worden de gelederen aangevuld met nieuwe en nieuwe slacht- offer's. Maar ook duizenden hebben met succes den strijd aangebonden met deze geesel der menschheid: Rheumatische pij nen! Dat zijn de mannen en vrouwen die bijtijds Kruschen Salts namen. Dit heilzame middel zuivei-t Uw bloed van de schadelijke zuren die de pijnen verwekken,, die zich ophoopen in spieren, en gewrichten en daar de bron vormen van steeds weer nieuwe vinnige en ondragelijke aanvallen. Doe toch óók een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. Laat Kruschen ook TJ w lever, nieren en ingewanden die aan sporende werking geven, waardoor ze weer krachtig gaan werken als vroeger en zoo doende frisch en zuiver bloed door Uw aderen doen stroomen. Uw lichaam heeft Kruschen's zes minerale zouten hoog en hoog noodig; ze zullen U goed doen en U beschermen tegen en verlossen van de Rheumatische pijnen, die U verhinderen Uw werk te doen en die de oorzaak zijn van Uw slapelooze nachten en alle ellende die daaraan gepaard gaat. Vraag Uw apotheker of drogist vandaag nog Kru schen Salts. 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak.) Pabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756. Besloten wordt de wachttijd op 8 maan- nen te handhaven, 2 maanden voor vreem delingen, en leden der Federatie zoo te aan vaardden. Hierna sluit de Voorzitter de vergade- ling. UIT DE PROVINCIE ZEELAND. ZIERIKZEE. De K.L.M, die naar aanleiding van het verzoek van den Burgemeester dezer ge meente om door inlassching van een K.L. M.-dienst in het isolement van ons eiland te voor^ieni, gaarne aan dat verzoek wil gevolg geven, stuit daartoe de bezwaren met het oog op vrijgeving van „corridors" waardoor het practisch onuitvoerbaar is een vliegdienst, die over zee zou moeten leiden, van Amsterdam over Haamstede naar Vlissingen in te leggen- 's-GRA VENPOLDER. De dood wenkt ieder uur. Toen Zondagmorgen Mej. Kesselaar- Albath in de Geref. Kerk alhier, was mede aanzittende aan den Avondmaalsdisch, werd zij plotseling onwel en werd naar de consistoriekamer gebracht, maar bleek reeds aan een hartverlamming te zijn over leden. Ontboden geneeskundige hulp kon slechts den dood constateeren. De aanwezi gen gingen, diep onder den indruk van dit plotseling overlijden huiswaarts. BESTE JONGENS EN MEISJES! Eerst moet ik een fout, die vorige week In ons hoekje sloop, herstellen. Het zevende onderdeel moet luiden: 9-13-15-18-12-14-4-19 is de naam van een meisje, dat geregeld met ons meedoet. (Het streepje, dat tussen 9. en 13 moet Staan, was verschoven tussen de 1 en 3 van 13, zodat er stond te lezen: 91-3; voor naam stond man.) Ik hoop, dat julUe bij het zoeken er niet veel hinder van zult gehad hebben. Nu ga ik maar meteen een nieuw raad sel afschrijven. Zet onder elkander: 1. Bijbelboek. 2. discipel. 3. schoondochter van Naomi. 4. zoon van Boaz. 5. vrijstad. 6. vorst van Ezau (Gen. 36.) 7. Richter. 8. oom van Jakob. 9. vrouw van Ezau (Gen. 28.) 10. koning van Gerar (Gen. 20.) 11. aartsvader. 12. overste der Joden. 13. profetes. De beginletters van deze woorden vor men (van boven naar beneden) de naam van de tijd^ waarin we nu leven. Dit raadsel werd ingezonden door Lies en Bep Soldaat, Middelharnis. Nu ga ik proberen een hele stapel brie ven te beantwoorden. Daar gaan we dan: Janna C, Haamstede. Wat kinderen mij al niet vragen! Mijn vr-ouw wast niet op Dinsdag, m,aar op Za terdag. Een rare dag ervoor? Het is een gezellige boel, dat mil. tehuis bij jullie. Ik heb, vóór je schreef, er van anderen over gehoord. Nu moet je niet raar staan kijken, want ik weet van vele dingen meer dan de kinderen wel denken. Zo heb ik, om een voorbeeld te noemen, één van de gasten verleden Zondag nog in de kerk gezien. Daar snap je, denk ik, niet veel van. Steven V., Ouddorp. Dat heb ik nog niet dikwijls gehad: een jongen; die toch niet meedoet, maar die toch een raadsel inzendt. Bedankt ervoor, jonge man. Ik hoop volgende week je raadsel eeni plaatsje te geven. Aren M., Nieuwe Toiige. Wat is er bij jullie veel sneeuw gevallen! Maar nu zal 't ver opgeruimd zijn, en dan is er een overvloed van water overal. Het schaatsenrijden had je gauw onder de knie. Mijn pet ervoor a)f. En nu maar sparen, nietwaar? Je weet wel waarvoor. Corrie M., Nieuwe Tonge. Je raadsel moet nog een poosje blijven liggen. Ik zal zo zoetjesaan de ingezonden raadsels moeten gaan nummeren. Ik krijg er nogal wat. Je schrijft een gezellig briefje. Zo weet ik nogeens van alles wat. Je schrift lijkt wel op dat van je broer. De kinderen uit N. T. schrijven over 't algemeen niet slecht. Trulda de D., Bruuüsse. Nu is het ijsvrij voor een poosje van de baan, is te denken. Maar de vorst kan nog wel terug komen. Ik ,zal je raadsel nog eens goed nazien. Wanneer het geplaatst wordt, kan ik nog niet zeggen, want ik heb er verscheidene. Leun M., Sommelsdijk. Dat is flink van je, hoor! Ziek zijn en toch nog schrijven! Hoe is het nu met je? De bof kan lelijk zeer doen. Ik hoop dat je volgende keer weer op je stoel kan zit ten om te schrijven. Johannis P. v. d. R., Stavenisse. Ik ben blij dat je het boek zo mooi vindt. Ja,i het is een soortje Simon Gieke, dat in Tholen zeker wel elke week gevolgd zal worden. Jonge naensen kunnen sterven, maar oude mensen moeten sterven. Maar hoe hoog de jaren ook zijn geklommen, schei den doet altijd pijn, nietwaar? Marlet je G., Rotterdam. Is de verhuisdrukte voorbij? Dat zal een hele rust zijn. Ik denk, dat de brief, die je moe schreef wel uitgebreider zal geweest zgn dan de jouwe. Maar het is goed zo hoor! Leu,n M., Goudswaard. Je hebt nog een naamgenoot op FÏakkee. Is het een neefje van je? Hoe is het met de meerkoet? Ik wist niet dat die beesten zo gauw mak waren. Als 't nu blijft dooien, kan hij weer zacht- jesaan zijn eigen weg gaan. Niet elke meerkoet zal zo'n verzorging gehad heb ben. Aat van K., Middelharnis. Je hebt ondertussen het antwoord al ge lezen op de vorige brief, hé? Ik kan niet zo best schaatsenrijden. Heb jij het nog een eindje gebracht in die kunst Bram V., Middelharnis. Maar jongen, dacht je dat je wel een halfjaar moest meedoenj eer je een verras sing kreeg? Dat is dan wel anders uitge komen! Nu weet ;k het adres van je secretares se ook. Ik zal het onthouden. Aart D., Middelharnis. Dat mag ik wel ZK-n, dat de éne broer htt voor de andere opnoemt. Elkander hel pen is heel wat beter dan ruzie .ZoeTten (n chten. Het doet me ook genoegen dat Jacob nog geregeld ons hoekje volgt. Nellie van D., Ooltgensplaat. Het vorig briefje getuigde van broeder liefde en dit spreekt van zusterliefde. Ik vind zoiets erg aardig. Hoe is het met de keelpijn, Nellie? Het is erg pijnlijk, hè Vooral bij 't eten en drinken. Henk K., Middelharnis. Nu is de gladheid weg hier, maar 'tis erg geweest^' hoor! Je bent beter met waardevolle cadeaux dan met een heleboel kleinere, waar je niet zoveel aan hebt. Het woordenboek van Koenen heb ik ook, maar 't is niet van de nieuwste druk, dus zou ik ook nogeens moeten verjaren. Gerrit K., Middelharnis. Jullie prijs was zéker naar genoegen. Nu hebben, jullie al een prachtverz&meling denk ik. Trok de kijkavond nogal veel belang stellenden? Was jouw Werk ook in orde? Marinus v. d. K., St. Annaland. Dat begrijp ik niet goed. Dat meen je toch niet? Een briefje schrijven moeilijker dan raadsels maken? Wat noem je daarvan moeilijk? Om mij de groeten te doen? Of denk je dat je niet uitverteld raakt? Een brief schrijven is niet verplichtend. Stlena den E., Si!(. Maartensdijk. Hier is 't ook druk geweest met schaat senrijden, maar op 't laatst was het nieuw tje er af: het duurde te lang. Gelukkig dat je logies bij je opoe had, met die vele sneeuw. Adri v. d. R., St. Annaland. De prijs is toch in goede handen terecht gekomen, al was het adres aan een nichtje gericht. Met die namen kun je je wel eens vergissen. Kon je op 't laatst al iflink rij den? Nu is er nog een plaatsje over voor de PRIJSWINNAARS. Ko en Jan van Rossum, Melissant. Leendert Deurloo, Tholen. Jans en Marie de Waal, Bruinisse. Maatje Jonker, Oude Tonge. TROOSTPRIJZEN ontvangen: Marietje Les, Nieuwe Tonge. Theo den Engelsman, St. Maartensdijk Hendriika vain Dijk, Melissant. Janna Coolmans, Haamstede. Allen gegroet van OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 4