Nieuws uit Zeeland Aan Oude Prijzen Geen ROLA DE LUXE WINTERvoETEN KLOOSTERBALSEM mmi.. mt WEK UW LEVER-GAL OP Tabak, Sigaren en Sigaretten. W. Priem. Voorstraat, Stavenisse A. Aleman - Ouddorp D. Hoek Centrale veilingMiddelharnis rookt U nog steeds alle merken tüd l/On rtc^^^-^éifeH In tijd van oorlog zullen zoowel mili tairen als burgers gewond worden. Het bloed van 100.000 mannen en vrouwen zal noodig zijn om het leven van de gewonden te redden. Het Nederlandsche Roode Kruis orga niseert den bloedtransfusiedienst over het gehcele land. Meldt U aan als bloedgever bij de Plaatselijke werfcommissie of bij het Secretariaat van de Centrale Commissie Prinsessegracht 27 te 's-Gravenhage. Steunt met een bijdrage op giro 291564 van den Penningmeester te Overschie. KLEEDING NAAB MAAT EN CONFECTIE. Gloeilampen voor huisverlichting zijn eerste klas en niet duur.. Laag stroomverbruik. 5, 10 en 15 Watt 46 et. 25 en 40 Watt 85 et. 4 maanden garantie. Bij doorbranden direct gratis een andere. „Oloot" Scheermesjes, er zijn geen betere. - Oloot blauw. - Oloot groen 20 en 30 cent per pakje van 10 stuk. Rijwielhandel Ouddorp DMISItlA-vANVALKENBüRC; 'S-: e A .-iLE) »*rfi!«»\vr//^—5; AKKER'S Besloten wordt tot ttjdeltjke ontheffing van contributie voor de maanden Febru ari, Maart en April. Aangenomen wordt een voorstel van het Bestuur om het Groene Kruis de 3 eerst volgende jaren f 300.— toe te kennen. Na de pauze wordt de heer W:. P. Voge laar met 124 van de 134 uitgebrachte stemmen! tot Voorzitter herkozen, welke deze herbenoeming aanvaardt. In de vacature van wijlen dhr. Touw wordt dhr. K. Blokland gekozen, die deze benoeming aanneemt. Ook het aftredende lid Raad van Toezicht, dr. Huisman wordt met overgroote meerderheid herkozen, wat ook deze zich Iaat welgevallen. ..Op een vraag van dhr. L. v. .d. Broek of menschen, die een bril moeten dragen deze ook van de vereen, vergoed krijgen, antwoordt de Voorz. ontkennend, daar hiervoor eerst een reglementswijziging noodig zou ztjn. Hierna wordt de vergadering gesloten. Veillngbericht van 26 Jan. Witlof Ie soort f 16—17.60; Witlof 2e srt f 8.90—10.—; Pondsperen f 3.80—4.70; Ber gamotten f 7.90; Kleiperen f 7—11.; Gieser Wildeman f 11.80—19.40; Armgaard f 10.40 —11.60; Zoete Belief leur f 9.—9.40. Alles per 100 kg. rrienveillng Zaterdag 37 Jan. Gewone uien f 4.65—4.69; Drielingen (E 0.91 —1.36; Picklers f 3.87; Stekuien f 0.75. AUes per 100 kg. Totaal aanvoer 65.000 kg. Uienveiling Dinsdag 30 Januari Gewone uien f 4.82; Drielingen f 1.25; Hcklers f 3.57, Stekuien f 0.39. Alles per 100 kg. Totaal aanvoer 35.000 kg. BBUINISSE De Christelijke Zangvereeniging „De Lofstem" is, na een 10-jarlg bestaan, op geheven. Ook het vendel Bruinisse der Oranje-Garde heeft zicht geschaard onder de groote r\j van vereenigingen, die hét bestaan te Bruinisse niet hebben kunnen volhouden. STAVENISSE Van Juli tot.en met December 1939 werd van hier verzonden: 34.118 balen uien, 38.427 kg. koebieten: 935 H.L. gerst 290 ton tarwe en 181 ton peulvruchten. Donderdag j.l. overleed alhier in den ouderdom van ruim 90 jaar de heer Leen"- dert BoUer, de oudste ingezetene dezer ge meente. Voor export is in het tfldvak van 22 t.m. 27 van hier verzonden 700 balen uien. Burg. Stand. Overleden: Leendert Bolier 90 jaar on gehuwd. Onder voorzitterschap van dhr. C. L Potappel Jacz. kwamen de aandeelhouders der Fairbankvereenlging No. 1 in jaarver gadering bijeen in café A. Hendrikse. De rekening werd overeenkomstig de voorge dragen cijfers vastgesteld. Besloten werd per.,aandeel f 2.50 af te lossen en f 1.30 rente te betalen. Het periodiek aftredende bestuurslid, dhr. C. Li. Potappel Jacz. werd herkozen. Over de fairbank zijn in 1939 gewogen: Suikerbieten 4.606109 kg.; aardappelen 516.935 kg. pulp 516.935 kg.; kolen 437.713 kg.; stroo 262.664 kg.; vlas 229.447 kg., grint 206.700 kg., uien 78.092 kg.; hooi 20.289 kg.; keislag 17.272 kg.; zand 5528 kg.; voederbieten 5361 kg.; tarwe 2442 kg. tjzer 2017 kg.; hout 1625 kg.;of in totaal 8.885.244 kg.; benevens 98 stuks vee: 1 auto en 1 motorfiets. Aan weegloonen werd ontvangen f 898. 72, het weegloon werd voor het jaar 1940 weer vastgesteld op 10 cent per 1000 kg. Door de ijsclub „Eendracht Bindt' werd Zaterdagmiddag j.l. op haar baan een ringrijderij op de schaats gehouden. Er wa ren 19 deelnemers. De prijzen werden als volgt behaald: 1. Oor. Moerland P. Jz., 2. Leen Potappel Cz. 3 Coenr. Priem. 4. Koba Droogendflk en 5. Liza Keur. De prij zen bestonden uit luxe voorwerpen. Burg. Stand. Overleden: ComeUs Hendrikse, 22 jaar ongehuwde zoon van M. P. Hendrikse en C. Moelker. OUD VOSSEMEEB. De toestand van het zontje van E. de Wilde, waarbij bloedvergiftiging was geconstateerd, is momenteel bevredigend. Loop der bevolking. Vertrokken: J. van den Berg naar Rot terdam, H. Plandsoen naar St. Philipsland J. Aarnoudse naar St. Maartensdijk, A. v. Dijke naar Tholen en J. Overbeeke naar Valkenswaard. POOETVUBT Bevolking over 1939. 1 Jan. 1939 bestond de bevolking dezer gemeente uit 860 m. en 817 vr., totaal 1677 personen. Vermeerdering door geboorte 15 m. en 13 vr. vestiging 4 m. en 24 vr. in totaal 56; verminlering door overlijden 6 m. en 9 vr. en vertrokken 20 m. en 34 vr in totaal 69, dat dus een vermindering be- teekend van 13 zielen, het zielenaantal be droeg dus 31 December 1939 853 m. en 811 vr., dus in totaal 1664. In de gehouden jaarvergadering der weegbrug Recht voor Allen alhier, bleek volgens verslag van den weger, dat was gewogen 3.572.500 kg. suikerbieten, 417.160 kg; aardappelen, 234.243 Kg. pulp,, 378.879 ^•yOTsen. Aan weegloon was ontvangen f403.73 terwfll de uitgaven hebben' bedra gen !f 440.76, alzoo een nadeelig slot van f 37.03. Tot bestuurslid werd herkozen dhr E. C. W. A. Geuze, en tot weger dhr. A. van As. Burg. Stand. Gehuwd: Jan van Vossen 30 jaar (van Tholen) en Anna Bijl 17 jaar. Aan de Hooge Landbouwschool te Wageningen slaagde voor het candidaats- examen onze dorpsgenoot dhr. M. Geuze. Onder leiding van den voorzitter, den heer L. C. SUngs,. die met een wel komstwoord opende, kwamen de leden van het Ondersteuningsfonds in jaarvergade ring bijeen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester dhr. D. Quist bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 308, en de uitgaven f 97; alzoo een batig saldo van f 211 gevoegd bij de reeds be staande reserve groot f 2278 is deze ver hoogd tot f 2489. De periodieke aftredende bestuursleden de heeren P. M. Geuze en D. Quist werden herkozen. De heer Geuze zag echter, wegens gevorderden leeftijd, de ftmctie van secretaris gaarne in handen van jeugdiger kracht overgaan, en werd als zoodanig benoemd dhr. Jac. Zuideweg, Het bestuursvoorstel om, bij eventueele groote sterfte onder de varkens, toch f 500 in kas te houden ter voorkoming van li quidatie werd aangenomen. Besloten werd de periodieke bestuursaftreding door reg lementswijziging te bepalen, dat na 2 jaar 2 leden, en na 1 jaar 3 leden zullen, aftre den. Beroepen hg de Ned. Herv. Kerk te Simonshaven Ds. J. van den Heuvel al hier. Burgerlijke stand Geboren Marinus z v. A. van Tiggele en M. Overbeeke. Ondertrouwd: C. BoUer 26 j. en J. W. v. 't Hof, 18 j. ST. ANNALAND. Burgerlijke stand. Overleden: Pieter Rijn berg, 81 jaar, weduwn. van Adr. Goedege- -buure. SCHERPENISSE. Loop der bevolking over 1939. Op 31 December 1938 bestond het zie lental dezer gemeente uit 620 mannen en 645 vrouwen, totaal 1265. Geboren vsrerden 15 m. en 6 vr., totaal 21. Gevestigd 14 m. en 22 vr., totaal 36. Totale vermeerdering 57 personen. Overleden 6 m. en 13 vr., to taal 19. Vertrokken 16 m. en 22 vr., to taal 38. Totale vermindering 57 personen. Alzoo was het zielental op 31 December 1939 in totaal 1265 personen. Er werden 9 huwelflken gesloten. Bij den Burgemeester Strandvonder is als strandgoed aangebracht: 2 luiken; 1 mastje stukken van een stuurkast en een houten roeiboot, gemerkt „Uuer." In de gehouden vergadering van de schietvereeniging „Prinses Juliana" werd door den Penningmeester verslag uitge bracht waaruit bleek, dat er een batig slot was van f 3,81. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren: M. J. Tichem en D. van der Werff, en gekozen (vacature C. Córmans) dhr. H. POOt. Zoolang de mobilisatie duurt zal de helft Ier contributie worden geheen. De wisselbeker werd uitgereikt aan dhr. H. Poot met 45% punt. ST. MAABTENSDIJK. In de Ned. Herv. Kerk alhier is een extra gift gecollecteerd van f 10.ten bate Van het Ziekenfonds. Burgerlijke Stand. Geboren Pieter, z. V. C. L. Stoutjesdijk en J. J. Vroegop. Loop der bevolking. Vertrokken: O. Deur loo en gezin naar Tholen; C. Dekker naar Bergen op Zoom en Adr. Priem naar Ber gen op Zoom. Met de verschillende afgevaardigden van de plaatselijke fokvereenigingen op 't eiland Tholen werd, onder leiding van den assistent Rijksveeteelt consulent, ir. Syte- ma, een vergadering gehouden, waar het nieuwe Provinciale Reglement, dat, te be ginnen met 1940, de verplichte stierenkeu ringen in Zeeland invoert, in den breede werd besproken. In de maand Februari zullen op de onder scheiden plaatsen de keuringen worden ge houden. Stamboekstieren behoeven niet ter keuring worden aangeboden. Het gebruik van niet-goedgekeurde stieren, anders dan voor eigen veestapel, zal voortaan verbo den zijn. Een premiekeuring voor het ge- heele eiland zal te dezer plaatse worden ge houden na afloop van de plaatselijke keu ringen. Om den Irundveestapel in Zeeland te verbeteren zijn deze verplichte stieren keuringen ingevoerd. Het reglement voor ziet echter nog niet in de op de vergade ring gemaakte opmerking, dat het wel be vorderlijk zijn zou, om uitsluitend t.b.c- vrije stieren goed te keuren en inteschrij- ven. Het hoofd der O.L.S. dhr. J. Brevet is in de commissie tot wering van school verzuim als voorzitter aangewezen. Uienveiling van 25 Jan. 1940. Groote bruine f 4.505.bonken f 4.70 drielingen f 1.70 picklers f 3.27 per 100 kg. gesorteerd. Totale aanvoer 40.000 kg. In totaal is over het dienstjaar 1939 aan havengelden ontvangen f 5655. Aangifte van mond- en klauwzeer onder zgn rundveestapel is gedaan door den landbouwer D. de Rijke alhier. Een begin van brand aan de zolde ring der bewaarschool alhier ontstond Woensdagmorgen j.l. die door toegescho- ten hulp met emmers -vvater. kon bedwon gen worden,' Verzekering dekt de schade. Bij de landbouwers onder wier rund vee miltvuur is geconstateerd is, vanwege den Veeartsentjkimdigen dienst het veevoe der in beslag genomen om te worden ver nietigd. Uienveiling: Groote f 4.754.85; bon ken f 4.75. drielingen f 1.37, picklers f 3.20 alles per 100 kg. aanvoer 13.000 kg. Voor het zonder vergunning vervpe ren van 550 kg. paardenvoer had zich voor den Kantonrechter te verantwoorden de molenaar C. M. alhier. Naar meening van den verbalisant -(vas een handeUng ter goe der trouw hier uitgesloten, en werd deze bewering ook niet betwist daar beklaagde niet was verschenen'. Het gevolg was een veroordeeling van f 15.boete subs. 10 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen voederartikelen. Burg. Stand. Geboren: Jan zoon van Andries Knuist en Lena Adriana Heijboer. Anthonie Mari nus zoon van A. N. van den Hoek en N. van Doezelaar: Jacobus Cornelis zoon van Gerard Krijn Nèlisse en Tannetje Knuist. ST. PHILIPSLAND Loop der bevolking over het jaar 1939 Bevolking op 1 Jan. 1939; 1106 m. en 1028 vr. totaal 2134 personen. Geboren 20 m. en 15 vr. gevestigd 23 m. en 22 Vr. totaal vermeerderd door 80 per sonen. Overleden: 12 m. en 8 vr. vertrokken 39 m. en 44 vr. totaal verminderd door 103 personen. Bevolking op 1 Januari 1940 1098 m. en 1013 vr. totaal 2111 personen. Gesloten huwelijken l9. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Leentje Maatje d.v. L. de Jon ge en M. Bout. Wegens het zich in het jachtveld be vinden met een hond, en het na gesloten jachttijd vervoeren van een haas, is te gen V. D. alhier door de gem. politie pro cesverbaal opgemaakt. Door dat de aanvoer van niosselen met groote moeilijkheden had te kampen, is de verzending voorgaande week met 400 ton 100 kg. zeer miniem geweest. Door het vele drijfljs is ook het opvangen haast niet meer mogelijk. Ook was de oesterver zending weer laag, en' b'leven de prijzen ge drukt. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Ma ria, d. V. A. Cornelisse - Davidse Ondertrouwd: L. Goedégebuure 23 j. en A. de Rijke, 22 j.; J.A. A. Geluk, 29 j. en E. C. G. Breure, 26 j. Aan opbrengst zijn in één week tijds alle varkens, waaronder 1 exemplaar van ruim 200 Kg., van den landbouower C. Geluk bezweken. Een groote schadepost in dezen duren tijd. Vellingsvereenlglngf" „De" Eendracht' Veiling van Donderdag 25 Jan. 1940. Gewone uien f 5.015.20; grove f 5 5.20, drielingen f 2.10; picklers f 3.02; per 100 kg. roode bewaarkool f 4.504.80, gele bewaarkool !f 4.en witte bewaarkool f 2.65 per 100 kg. De ten bate van het Groene Kruis gehouden collecte in deze gemeente heeft bedragen f 28.50. Met het onderwerp „Het koloniaal beheer van Nederland"" toegelicht m films hoopt in de zaal van niej. wed. Hoek op Vrijdag 2 Februari e.k. op te treden dhr. J. L. Grijpma van Batavia. Bij den dienst der luctbesoherming zijn voor de politie-afdeeling onderstaande personen aangesteld en beeëdigd: Hoofd Majoor M. Haverhoek plv. hoofd B. Krij ger. Personeel: L. Bal, P. van den Berg, A. J. van den Berge, J. J. van Bemden en W. Karman, Reserve: J. C. van den Ber ge, P. de Bil, Tj. Burger, J. B. Booms Adr. de Heer Jac. Jansen, K. M. Kurvink P. C. Marico, A. J. Punt en M. W. Ver kamman. Naar aanleiding van de aanhoudende strenge vorst Is er onder de oesterskwee- kers onrust betreffende op hun perceelen aanwezige oesters', voor wier levensbehoud wordt gevreesd. Tegen vorst en koude kun nen i.z. zeer slecht de Fransche zaaioes- ters, die op enkele perceelen een waarde vertegenwoordigen van ruim f 50.000. Burg. Stand. Gehuwd: D. L. Coomaiis j.m. 28 jaar en Kr. J. Theunisse (van St. Annaland) j.d. 23 jaar. Hoewel het ambt der 14 beëedigde Controleurs bij de in deze gemeente gehou den verdulstersoefenlngen, met het oog op de vrieskoude, gladde wegen en de door vele ingezetenen bij het klokluiden, dat als teeken was bedoeld dat het luchtgevaar was geweken^} gemaakte vergissing waar door plots vele heldere lichten naar buiten uitstraalden, niet tot de sinecure, d.w.z. zonder ambtsbezigheden te verrichten, heeft behoord, kan toch getuigd worden van volledige medewerking der inwoners en goed geslaa.gde oefeningen. De alarmeer inrichting had voor de duidelijkheid wel wat sterker kunnen z^n, zg was niet over al voldoende te beluisteren. Vrijdag 19 Januari werd de jaarlijk- sche ouderavond gehouden van de school der Ger. Gemeente. Van 6 tot 7 uur was het werk der leer lingen te bezichtigen. Een fraaie collectie teekeningen en handwerken der meisjes mocht zich in de belangstelling van ouders en familie verheugen. Uit het gemaakte werk bleek weer duidelijk, dat een jaar van flink arbeiden achter de rug ligt. Te 7 uur werd de goed bezette verga dering geopend door den voorzitter, den heer G. Jansen, op de gebruikelijke vrijze. In zijn openingswoord itieette hij de aan wezigen welkom, wijzend op het voorrecht dat nog in rust mag vergaderd worden bij al de onrust die op de wereld is. Door de geruchten van oorlogen en verwoestingen is het wel noodig, onze kinderen een op voeding te geven, overeenkomstig Gods Woord. De verruwing neemt hand over hand toe. Evenwel dienen we goed in het oog te houden, dat onze opvoeding, ook in deze school, niet verder kan gaan dan op voeden. De hartvernieuwende genade, die noodig zal zijn om eenmaal God te kunnen ontmoeten, zal door den Heere zelf geschon ken moeten worden. Hierna verkrijgt het hoofd der school de heer J. L. Geluk het woord, om te spreken over „de Christelijke opvoeding en de doopsbelofte." Spreker wijst ook op het voorrecht, dat we onze ouderavond nog in vrede mogen houden, bij al de gevaren, die van rondom dreigen. Wie zal zeggen, wat ook ons land te wachten staat. Hoeveel te meer klemt het dan, ook bij de opvoeding onzer kinderen, vast te hou den aan die opvoeding; die is naar de regel onzer vaderen. Hoe wordt met groote klem in het for mulier des doops ouder en opvoeder ver maand, de kinderen breeder te onderwijzen in die leer, die het formuUer eerst heeft omschreven. Wat een onschatbaar voor recht is het toch voor oxize kinderen, als ze van kindse dagen geleefd hebben in de sfeer, die Gods Woord schept. Het is de dure plicht van de ouders, het is bij de doop van hun kind door hen be loofd, het is ook de ambtelijke phcht der onderwijzers, en het zal de kinderen tot voordeel strekken, mocht het zijn als mid del in 's Heeren hand, tot eeuwig voordeel. Met de ernstige raad om toch hetgene bij de doop beloofd is, niet te vergeten, maar in huis en school daarnaar te hande len, besluit spreker zijn rede. Hierna wordt gepauzeeerd, waarin ge dienstige handen de aanwezigen op veel soortige lekkernijen onthalen. Daarna wordt door nog twee andere le den van het personeel een onderwerp gele verd, waarna te ruim 10 uur de 15e ouder avond der school gesloten wordt, en allen voldaan huiswaarts keeren. MIDDELBURG De 72-jarige eigenaar van de Abdij het alom bekende hotel In het hartje van Middelburg had, toen het Rijk het gebouw ging onteigenen, twee boekhoudingen. Uit de eene welke de belastingadministratie te zien kreeg,^ bleek, dat er vrijwel niets was verdiend -^- uit de andere zijn privé- boekhouding kon een behoorlijk winstcijfer worden afgeleid. Ter vrtlle van de schadevergoeding bij de onteigening kon hij door de privé boeken over te leggen op meer aanspraak ma ken dan bij de gewone boekhouding. Dit had tot gevolg dat hij Vrijdag terecht moest staan, verdacht van ontduiking van belasting. In de dagvaarding werd hem ten laste gelegd dat van 1934 tot 1933 ruim f 25000 belastbaar inkomen was ver zwegen. Uit de verklaringen van den In specteur der Directe Belastingen bleek ech ter, dat de verduistering veel ernstiger moet geweest zijn, en naar zijn meening reeds van 1916 dateerde. In elk geval, al dus getuige is sinds 1929 in totaal f 66000 inkomen verzwegen, waardoor ongeveer f 10520 te weinig belasting betaald zou zijn Den geheelen langen dag had de krasse grijsaard op het ongemakkelijke verdach- tenbankje doorgebracht zonder door de minste beweging te verraden, wat er in hem om,ging. De Officier het woord verkrijgende het was reeds donker geworden achtte de telastelegging wettig en overtuigend bewezen, en eischte zes maanden gevange nisstraf. Verdachte verklaarde tenslotte nimmer geweten te hebben dat zijn aangiften te laag waren. Het was nooit zijn bedoeling geweest belasting te ontduiken. Uitspraak 7 Februari a.s. ZIEBIKZEE Om één dienst der K.L.M, per dag van Rotterdam naar hier te krijgen worden naar verluidt, pogingen in het werk ge steld met het oog op een vlugge brieven mail en een mindere stagnatie in het zaken leven als gevolg van den steeds voorduren- den winter. Thans heeft de directie van den Prov. Stoombootdienst officieel bekend gemaakt dat tengevolge van den zwaren ijsgang, vanaf heden de dienst van hier naar Gat- scheveer v.v. voorloopig is gestaakt. Een ingevroren maju. Ongeveer in de vaargeul van de ha ven te Breskens ligt ingesloten in het ijs een mijn. Om ongelukken te voorkomen zijn de noodige voorzorgsmaatregelen ge troffen, en is het haventerrein aifgezet en de Provinciale boot gewaarschuwd. H6T t-ÊVeNS-LICHTJE PAT OREIGT UIT TE GAAN LID VAN KEBKEBAAD AANGE HOUDEN. OUD BEIJERLAND, 26 Jan. Als verdacht van het plegen van malversaties ten na- deele van de Ned. Herv. Gemeente alhier, is aangehouden het kerkraadslid G. H. die ren een bedrag van drie duizend gulden in een tijdsverloop van ongeveer zeven ja- heeft verduisterd. Hij heeft een bekentenis afgelegd, er zal een vervolging tegen hem worden ingesteld, ondanks het feit, dat hij het tekort reeds aangezuiverl heeft. Zondags na de kerkdiensten werd de op brengst der verschillende collecten in kist jes gedaan, die dan in een branlkast wer den gezet, waarna 's-Maandags het geld werd gedeeld en gesorteerd. Bij dit sortee ren moet H. kans hebben gezien, geld ach ter te houden en dit later in zijn zakken te laten verdljijnen. Andere kerkeradasleden hadden argwaan tegen hem gekregen en hielden een oogje in het zeil, totdat zij zekerheid hadden, en ij korting op hooge prijzen, maar wat dat wij nog steeds kunnen leveren MEEB dan elke korting beteekent, is Confectie-costuums, en Stoffen voor maatcostuums uit oude voorraad en voor oude prijzen. '"ZACHT VftN SJ^tAAK -PRÜS 70 cl en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is ^vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen, t; moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Bischt Carter's Lever-Pilletjes bü apotheker» en drogisten, f. 0.75. Hoe spoedicer V er KlooBterbaliem op doet, boe betei! winterteenen, winterhielen, winterhanden ontstaan, doordat er Vergiften zich hebbes vastgezet in Uw weefsels. Deze schadeiyka stoffen prikkelen van binnenuit Uw huidi Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat opeOi Neem 's-avonds een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. Doe er ook 's-morgens Kloosterbalsem op en verras send snel zult Ge er vanaf zijn, zelfs ala üw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel bi] gesprongen handen, kloven, schrale huid. Per pot van 25 Gram f 0.B21/2. pot van 50 Gram f 1.04

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3