OPRUIMING TABAKSPIJPEN I KLODBTERBALSEM HOUTEN "^i" 12 cent I Fa. H. BRflBER VERBRUGGE 1 Plaatselijk Nieuws BINNENLAND AKKER'S Je voordeeligst adres W. Akershoek BIJ Rijwielhandel Ouddorp MIDDEL HARNIS De broeders diakenen moeten bij hun be zoek er een heele rekenformule op na houden. Zooveel ouderdomsrente geniet U, de dokter wordt uit de bus betaald, maat schappelijk hulpbetoon of armbestuur doet er dat aan - ergo - zooveel krijgt IJ van ons. De bedeelde moet eerst van alle kan ten worden gewogen, eer de Kerk over de brug" komt. Mij dunkt, dat er toch iets niet in den haak is en op deze wijze van de blijmoe digheid" en het ,bewogen hart", waarvan het formulier spreekt, veel të loor gaat. Mijn oude vriend, de diaken, kan daar over het hoofd schudden. Hij is vergrijsd in zijn ambt, het is hem om zoo te zeggen een tweede natuur geworden. En het doet hem leed, dat deze dingen alzoo zijn. Waar is de tijd, zegt hij dan, dat vsaj bij de ar men kwamen, die hun armoede schoor voetend bekenden. Dat vrij,, als diakenen, bij de hevige koude, zelf wel eens de bedstee-deurtjes open deden, om eens te velen, of er wel dek genoeg op bed was. Dan gebeurde het wel, dat we mee zaten te schreien; dat we blijmoedig konden ge ven en dat het blijmoedig werd aangeno men. Dan WELS er een eenheid, en had de gemeente de armen noodig en de armen de gemeente. En wij gaven - en wij hielden over Uren kan mijn vriend daarover vertellen Hij is er een van den ouden stempel: „die niet alleen met de uiterlijke gifte, maar ook met troostelijke redenenuit het Woord Gods de armen en ellendigen hulpe be wees." En dan gebeurde het ook, dat hij ze ontmoette, die veracht waren naar de wereld, maar een schat hadden in den hemel. Die arm waren, en tóch rijk! WAARNEMER. nillllllllHIIIIIIHIIIIIIIIIIilllllllllilllHIIIIIIIIIIIIIIIiaililllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllD TEL. 166 DIRKSLAND lllllllllllllliiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Onze neutraliteit bedreigd Onder den zegen des Heeren vermag een klein land veel Ons volk niet meer het volk van vroeger Openbare ver makelijkheden veel 'bezocht Her waardeering van onze goudvoorraad Een bedrag van f 100.000 voor het Finsche Roede Kruis Onze kolen- productie Verschillende berichten. Voor onze soldaten is het verblijdend, dat binnen enkele dagen de periodieke verlo ven weer kunnen ingaan. Waarom de mi litaire verloven tijdelijk zijn ingetrokken valt niet precies te omschrijven. :het offi- cleele bericht gaf alleen aan, omdat de toestand in het algemeen critieker werd en Nederland, als vanzelf op alles dient voorbereid te zijn. Het blijkt wel uit de rede die Wïnston Churchill gehouden heeft dat het noodig is, dat de neutrale staten t. o. van hun neutraliteit waakzaam die nen te zijn. Wanneer onze regeering dus extra mili taire maatregelen neemt, dan is dat niet ,,zoo maar", maar dan is dit noodig opdat ons land strikte neutraliteit bewaart. Dan is het beter, dat maatregelen worden ge troffen, die achteraf blijken niet noodig te zijn geweest, dan dat men er te laat mee zou komen. Duidelijk blijkt, dat ons land niet van gevaar is ontbloot. Met argus-oogen slaan de oorlogvoeren de Mogendheden gade, welke handelingen te land en ter zee worden uitgevoerd en of men de een of ander niet meer of min der in het gevlei komt. „Het voederen van den krokodil" noemde Churchill dat, die uiteindelijk zal pogen, toch de neutralen op te slokken. Engeland heeft zich door deze radio redevoering leelijk in de kaart laten kijken Het was een soort vrees-aanjaging, ge paard met bedreigingen, opdat de neutra len de zijde van Engeland en Frankrijk, tégen Duitschland zouden kiezen. In ge heel Nederland is deze rede met ontstem ming ontvangen. Wij kiezen niet de zijde van Duitschland, ook niet van Engeland en Frankrijk: wij zijn neutraal. Strikt neu traal en wij zullen ons met de oud-HoUand sche leeuwenmoed tegen eiken vreemden indringer verdedigen. Moedgevend is vooral voor de neutralen dat Finland zich tot heden tegen het God- onteerend communistisch Rusland weet staande te houden. Misschien worden er in dat land gevonden, die bidden kunnen, ge tuige het machtige lied, dat de Finnen te Helsinki aanhieven, toen hun ministers naar Moscou vertrokken ter onderhande ling: Een vaste burcht is onze God, Een toevlucht voor de Zijnen. Indien dat in waarheid zoo is, dan is er hope, dat dit kleine land den machtigen Rus verslaat als weleer een David, Goliath. Want de naam des Heeren is een sterke toren. Nederland merke daarop. Oudtijds deed God ook in ons land wonderen die zelfde God leeft nog, maar helaas, wij zijn als volk niet dezelfde gebleven. Terwijl ons land zich temidden van vele gevaren bevindt, vermaakt ons volk zich met pret en spel, zelfs tot op den Dag des Heeren toe. Zelfs velen die zijn gedoopt en winterteenen, winterhielen, winterhanden ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelflko stoffen prikkelen van binnenuit Uw huid. Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's-avonds een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de Jeulc. Doe er ook 's-morgens Kloosterbalsem op en verras send snel zult Ge er vanaf zijn, zelfs ala Uw "Winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel bij gesprongen handen, kloven, schrale huid. Per pot van 23 Gram f 0.fi2i;2. pot van 50 Gram f 1.04 belijdenis hebben gedaan doen daaraan mee. Niet aleen dat men daardoor zijn ziel bezondigt, maar ook gaat er veel nuttig geld aan verloren. De statistiek over 1938 wijst uit, dat de bioscoop het meest wordt bezocht van alle andere vermakelijkheden. Men maakt dit op uit de opbrengst der entree-prijzen/ die voor de bioscopen bij na 17 millioen gulden bedraagt en 11 milli- oen gulden voor de overige inrichtingen van vermaak. Zien we op dit alles, dann ir er wel een terugroepen tot de Waarheid noodig'. De statistiek geeft niet in cijfers aan hoe de- moraliseerend het bioscoopbezoek werkt, en hoevele jeugdige levens daardoor voor goed zijn verwoest. Hare gedooden zijn machtig' vele. Zoo gaat het met zich ^chris telijk noemend Nederland stroomafwaarts. Onze finantiën kost de Staatslieden veel hoofdbrekens, wat door de langdurigheid der mobilisatie er niet beter op zal worden Daarom is het vermeldenswaard, dat de goudvoorraad der Nederlandsche Bank zal herwaardeerd worden, waardoor een boekwinst van 231 nillliocn de schatkist te stade komt. De minister van Finantiën, jhr. mr. D. J. de Geer, heeft daai'toe bij de Tweede Kamer een wetsont werp ingediend. Door het zich thans in het bezit der Bank bevindende goud, in plaats van te gen de officieele prijs van vóór de depreci atie van de gulden f 1647.50 per kilo gram fijn), tegen de met depreciatie van de gulden met 18 procent overeenkomende prijs van (if2009 per kilogram) in de boe ken op te nemen, wordt een winst in gul dens genoteerd groot f 221.000.000, welk bestemd zal worden: 1. tot veref'fening van het destijds door de Nederlandsche Bank geleden pon- denverlies (30 millioen); 2. ter versterking van de kapitaaldienst van het thans in voorbereiding zijn de Leeningsfonds (117 millioen) 3. tot delging van het door het Ega lisatiefonds geleden boekverlies, als gevolg van de verschaffing van mid delen aan dit Fonds door middel van rentedragend schatkist-papier (het restant). De minister wil een en ander op 31 Maar eerstkomend doen ingaan. Een ton aan het Finsche Roede Krpis. Ook is er een' wetsontwerp in voorbe reiding, zulks op een schriftelijke vraag van het lid der eerste Kamer, de heer van Embden, (V.D.) waarbij zal worden voor gesteld een bedrag van f 100.000 uit 's lands kas door bemiddeling van het Ned. Roode Kruis ter beschikking te stellen van het Finsche Roode Kruis. Nederlandsche vrijwilligers mogen nlefi in vreemde Krijgsdienst. Op een schriftelijke vraag van het lid der Tweede Kamer Van der Goes van Na- ters (S.D.) betreffende het verleenen van verlof aan Nederlandsche vrijwilligers, zich in Finsche krijgsdienst te begeven, heeft de Minister van Algemeene Zaken a.i. als Voorzitter van den raad van Minis ters geantwoord, dat de regeering het in de bestaande tijdsomstandigheden onge- wenscht acht, te bevorderen, dat aan Ne derlanders verlof wordt verleend, in vreem de krijgsdienst te treden. Onze kolenproductie. De totale netto-productie der Limburg- sche mijnen over het geheele jaar 1939 be droeg 12.861.462 ton; over 1938: 13.487.523 ton over 1937: (een recordjaar) 14.321.269 ton. De productie liep over 1939 vergeleken met 1938 met ca. 600.000 ton terug en tegenover 1937 met ca. 1% millioen ton. Aangezien ons land echter jaarlijks een kolenverbruik heeft van ca. 12 millioen ton, zijn onze mijnen nog steeds in staat, dat g'eheele verbruik te dekken, als de nood aan den man mocht komen. De invoer van steenkolen is intusschen de laatste maanden ook nog sterk ge stegen. Onze uitvoer verminderde wel aanzienlijk, maar de positie der Neder landsche mijnen is niettemin nog uit stekend. De mijnwerkers hebben sedert het begin van den oorlog reeds twee maal vijf procent loonsverhooging ontvan gen en bovendien een royale Kerstgrati ficatie, wat ook wijst op een gezonde po sitie. Over December 1939 werd op alle mijnen regelmatig 24 dagen gewerkt; in December 1938 gedurende 26 dagen. Koningin en Prinses per auto op öe Gouwzee. Kort bezoek aan Monnikendam Dinsdagmiddag hebben de Koningin en prinses Juliana per auto een tochtje ge maakt naar de Gouwzee. Op de Zuiderzeedijk verlieten de vorste lijke personen de wagen. Zij begaven zich een oogenbllk op het ijs om te genieten van het prachtige uitzicht en de vroolijke bedrijvigheid van de schaatsenrijders. Daarna stapten de hooge bezoeksters weer in de auto, waarmede zij de tocht over de Goiiwzee naar Marken voortzetten De Koningin en de Prinses zijn op het ijs uitgestapt, waarbij de Prinses korte tijd schaatsen heeft gereden. De Koningin maakte een kleine wandeling op de ijsbaan Er werd in open auto's gereden. ALLERLEI. We ontleeneni aan „Bevolking en bevol kingsdichtheid der gemeenten van Neder land op 1 Januari 1939," (uitgave Cen traal Bureau voor de Statistiek) het vol gende: In 1939 waren er in Nederland 1054 zelf standige gemeenten. Het aantal gemeenten ondergaat door samenvoeging en annexatie een langzame daling. In 1840 bedroeg het aantal gemeenten 1216, dus 162 meer dan in 1939. Er is tusschen de gemeenten een groot verschil in bevolking. Van de 1054 gemeenten waren er: 719 gemeenten met minder dan 5000 in woners met samen 18 pCt. van de bevol king; 186 gemeenten met tusschen 5000 en 10.000 inwoners, met samen 15,2 pCt van de bevolking; 96 gemeenten met tusschen 10.000 en 20.000 inwoners, met samen 15,6 pCt van de bevolking. 48 gemeenten met tusschen 20.000 en 100.000 inwoners met samen 23 pCt van de bevolking; 7 gemeenten m.et meer dan 100.000 in woners met samen 28 pCt. van de bevol king. In de 7 groote steden woont dus het grootste percentage van de Nederlandsche bevolking. De oppervlakte van dö gemeenten is ook zeer verschillend, zoo heeft de gemeente VoUenhove stad (O) slechts een opper vlakte van 25 HA. en heeft Apeldoorn de grootste oppervlakte met 34.000 HA. In bevolking is het verschil niet minder groot: Hemmen (G) heeft slechts een be volking van 207 inwoners en Amsterdam, de grootste met 793.526 inwoners. Van de 719 gemeenten met minder dan 5000 inwoners zijn er 350 met minder dan 2000 inwoners en van deze 350 zijn er nog weer 28 die nog minder dan 500 inwoners hebben. In Drente wonen op de 100 HA. gemid deld 92 inwoners; in Zuid Holland daaren tegen wonen op de 100 HA. gemiddeld 731 menschen. voor alle soorten touwwerk, zoo- als hennep strengen, helders, ploeg en roeilijnen, verschillende soorten koptouwen enz. enz. Koetouw vanaf 7 cent per stuk. UIT DE PROVINCIE ZEELAND Op eigen verzoek is met ingang van 1 i Februari a.s. eervol ontslag verleend door j Ged. Staten van Zeeland als conducteur bij den Prov. Stoomb.dienst op de Wester Schelde met toekenning van wachtgeld, aan den heer J. C. van Beusekom. YERSEKE. Het is een feit, dat tengevolge van dé vorst zoowel in Noorwegen als in ons land geen enkele kreeft meer voorradig is, wat sinds het zevenjarig bestaan van het kreef tenpark nog niet is voorgekomen. Onbegrijpelijk is, daar ook Neder land in zijn verdrag met Engeland een meest - begunstigings - clausule heeft, dat Engeland wel oesters uit Frankrijk toe laat, hoewel de invoer tengevolge van de vorst tijdelijk is stopgezet, maar niet uit Zeeland. Om een in de Schelde drijvende aan geschoten wilde zwaan te bemachtigen, waagden eenige jongens zich in een kleine ranke roeiboot de zee in. Na hun doel te hebben bereikt; waren zij door groote ijs- velden van den wal afgesneden, waardoor zij de haven niet meer konden bereiken. Dit roekelooze schouwspel werd door honderden toeschouwers van den wal ga degeslagen. Aan „Kijkuit" wisten zij na eenige benauwde uren den vasten waj te bereiken. MÏDDELHARNÏS. Op Donderdag 1 en Vrijdag 2 Febr. zal alhier voor de ingeschrevenen der lich ting 1941 en voor die der lichting 1940, voor zoover zij daaraan volgens wettelijke voorschriften zullen moeten deelnemen, de keuring plaats hebben. Tengevolge van de gladheid van den weg kwam de bejaarde Mej. A. Verhage- Lodder aan de Langev/eg zoodanig te val len, dat zij een harer beenen brak. Na in roeping van geneeskundige hulp is zij naar het ziekenhuis te Dirksland overge bracht. Tot ambtenaar op het gemeente secretarie is benoemd de heer Constandse van Brouwershaven, zulks in de plaats van den heer L. den Hollander, die naar elders vertrok. In deze week is het aantal werk- loozen in deze gemeente tot 199 personen gestegen. SOMMELSDHK. De afd. Sommelsdijk-Middelhai'nis van den B.V.L., zal Maandag 29 Januari a.s., des avonds 7 uur in hotel Spee alhier een algemeene vergadering houden. Als spre kers zullen optreden, de Heeren L. J. den Hollander, Burgemeester, en Jb. Schol, pi. leider. De schietprijzen zullen worden uitge reikt en de nieuwste B.V.L.-film Neder land,, let op U Saek" ,zal worden vertoond Wederom is een. nieuw geval van be smettelijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd, thans bij den landbouwer L. V. E. De landbouwer W. V. v, H. zou probeeren een raam op te schuiven. Hier bij brak een blokje van het raam af en schoot zijn hand door de ruit. Verschillen de spieren werden afgesneden. Hij moest zich onmiddellijk naar den dokter bege ven, die overbrenging naar het Zieken huis te Dirksland noodzakelijk vond. DIRKSLAND. Uitslag openbare vrijwillige verkooping wegens steï'fgeval van bouwland en huizen ten overstaan van Notaris Costermans op Woensdag 24 Januari in de zaal Odeon, ten verzoeke' van de erfgenamen van wij len Mej. de Wed. D. van Driel-Kaslander. A. 3.82.70 HA. (8 Gem. 100 R.V.M.), bouwland in d. polder Dirksland aanden Ovenkeetweg, vrij v. pacht in 4 perceelen. Perc. 1. 0.93.00 HA (2 Gem. 7 R.V. M.) Ingezet door Joh. Poortvliet Jacz. op f 1460.per gemet of in totaal f 2956.20. Pèrc. 2. zelfde grootte als perceell, in gezet door Joh. Poortvliet Jacz. op f 1570 per gemet of in totaaf óp f 3179. Perc. 3. 0.98.35 HA. (2 Gem. 42 R. V.M.) ingezet door H. Ghijsels op f 1570.- per gemet oS in totaal op f 3362. Pex'c. 4. Zelfde grootte als perceel 3, ingezet door H. Ghijsels op f 1620.per gemet of in totaal op f 3469.50. B. Perc. 5. 2.40.20 HA. (5 Gem. 69 R.V.M.) bouwland te Melissant, in den pol der Nieuw Kraaijer in den hoek Groene- weg-Havendijk, vanaf herfst 1939 voor onbepaalden tijd verpacht aan dhr. Jac. Poortvliet voor f 313.80 per jaar, ingezet door I. L. Polderman op f 1260.per ge met of in totaal op f 6590. C. Perc. 6. 0.66.60 HA. (1 Gem 193 R.S.M.)) bouwland in den polder Oude Plaat nabij Dirksland, verpacht tot herfst 1944 aan dhr. A. Labeur J.G.B.z. voor f 95.per jaar, ingezet door A. Keijzer op f 1160.per gemet of in totaal op f 1906. D. 2.41.60 HA. (5 Gem. 289 R.S.M.) bouwland te Sommelsdijk in den polder het Oudeland, nabij den Kladstaartweg, ver pacht tot herfst 1947 aan dhr. Joh. Mossel man voor f 315.per jaar in twee perc. Perc. 7. 1.19.50 HA. (2 Gem. 285 R.S. M.), ingezet door C. v. Markensteijn op f 1110.- per gemet of in totaal op f 3274.50 Perceel 8. 1.22.10 HA. (3 Gem. 4 R.S. M.) ingezet door A. Keijzer te Sommels dijk op f 1200.per gemet of in totaal op f 3616.—. E. Perc. 9. Een woonhuis met berg- plaatsj erf en grond te Dirksland aan de Winterstraat, vrij van huur, Ingezet door D. Gestel Az. op f 3810. F. Vier huizen en een schuur, staande op Kralingen nabij Dirksland, in 4 perc. Perc. 10. Een huis met schuur en berg plaats, verhuurd aan Jac. Visser voor f 3.75 per week, ingezet door A. Ardon op f 1850.—. Perc. 11. Een huis met grond, verhuurd aan M. Peekstok voor f 3.15 per week, in gezet door A. Ardon op f1830. Perc. 12. Een huis met grond, verhuurd aan P. Noordijk voor f 3.per week.even- eens ingezet door A. Ardon op f 1850. Perc. 13. Een huis met grond, verhuurd aan P. Wiegel voor if 3.per week, even eens ingezet door A. Ardon voor f 1890. G. Vier hulzen met grond te Dirksland aan de Wernerlaan in 4 perceelen. Perc. 14. Een huls verhuurd aan W. v. Okkenburg voor f 3.per week, ingezet door W. Hagens op f 1860. Perc. 15. Een huis verhuurd aan A. v. Lenten voor f 3.per week, ingezet door P. Snijder te Herkingen op f 1830. Perc. 16. Een huis verhuurd aan P. Kas lander voor f 3.— per week. Ingezet door G. van Beek te Middelharnis op f 1860. Perc. 17. Een huis verhuurd aan C. de Bruin voor f 3.per week, ingezet door J. J. Wessels te Ooltgensplaat op f 1870.—. Totale opbrengst der verkooping bij vei ling f 47.003.20. De afslag is bepaald op Woensdag 31 Januari a.s., des n.m. 3 uur In hotel Reg- ter. Aan den diensplichtige W.J. van 't Hof lichting 1940, is door den Minister van De fensie voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens kost'winner- schap. De verordening tot het verrichten van persoonlijke diensten bij militaire werk zaamheden, ligt gedurende 3 maanden ter Secretarie ter inzage. Volgende week zal in deze gemeen te een collecte voor het Ne. Roode Kruis worden gehouden. Bij de arbeidsbemiddeling stonden ruim 150 werkloozen Ingeschreven. De distributie-artikelen voor de werkloozen zijn volgende week op de bons verkrijgbaar bij de Coop. Volharding aan het Achterdorp. De prijs der Uien liep alhier op tot f 2.75 per H.L.. De plaatselijke werfcomm^issie voor den bloed transfusie-dienst zal heden Vrij dagavond van half acht tot half negen uur zitting' houden in de Raadzaal, waar men zich als bloedgever kan aanmelden of na dere inlichtingen vragen. -----Door het springen van een laschap- paraat, had de smidsknecht S. K. het on geluk zich zoodanig aan het gezicht en de handen te branden, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Bij den heer H. G. deed zich deze week een geval van kolendamp-vergifti- ging voor, waardoor een kind en een dienstmeis e bijna bewusteloos was. Door spoedig ingrijpen en inroepen van ge neeskundige hulp, kon erger worden voor komen. Uitslag verkooping van een woon- en winkelhuis, met erf en grond, aan den Straatdijk en een schuur aan het Schel penpad, op Donderdag 25 Januari, ten over staan van notaris Costermans, en in eigen dom toebehoorend aan de heer .W. van Walbeek. De veiling geschiede in één per ceel en 'werd ingezet door dhr. van Driel te Middelharnis op f 2800. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1938 totaar 1400 mannen en 1406 vrouwen alzoo tesamen 2806. In 1939 werden deze vermeerderd door geboorten met 25 M.; door vestiging 50 mannen,in totaal 75 M. Door geboorten 19 Vr. door vestiging 86 Vr. is totaal 105 Vr. Het totale aantal door geboorte en vestiging bedroeg 180. Deze werden verminderd door overlijden 13 M. en vertrek 49 M., tesamen 62. Door overlijden 12 Vr. en vertrek 77 Vr. tesa men 89. Het totaal door overlijden en ver trek bedroeg 151. De bevolking werd vermeerderd met 13 M. en 16 Vr. tesamen 29; zoodat de be volking op 31 December 1939 bedroeg 1413 M. en 1422 Vr., tesamen 2835. Het aantal huwelijken bedroeg 21; Echt scheidingen geen; levenloos aangegeven 5; kindserkenningen geen. In de gemeente geboren niet behooren- de tot hare bevolking 21. Elders geboren behoorende tot de werkelijke bevolking 1. In de gemeente overleden, niet behoorende tot hare werkelijke bevolking 21. Elders overleden, behoorende tot de werkelijke bevolking 1. HERKINGEN. Op de gehouden ledenvergadering der Landarbeidersvereen. is tot Bestuurs lid herkozen de heer H. Goemaat. Vanwege het vele ijs op de rivier de Grevelingen, is het veer van hier naar Zee land stilgelegd. De Openbare les, gehouden in de Chr. School, ,Hoofd dhr. v. Hekezen, mocht zich in veler belangstelling verheugen. De weervisscherij van dhr. Meijer is door het ijs totaal vermeld, wat voor den ondernemer een schadepost is. a.s. Maandag zal te Middelharnis de keuring plaats hebben der ingeschrevenen voor de lichting 1941. MELISSANT. Woensdag 31 Jan. a.s. zal vanwege de B.V.L., afd. Mellssant, een filmavond gegeven worden, des av. 7 uur in de Chr. School. Vertoond zal worden de film: „Ne derland, let op U Saek" en: Ons prinsesje loopt, opname Z.K.H. Prins Bemard. Ver der zal nog een Indiëfllm vertoond worden Ieder lid en begunstiger mag een lid v. h. gezin meebrengen. Voor niet-leden toe- gangskaarten aan de school 25 et. KIn- deren beneden 14 jaar geen toegang. In de pauze-zal Burg. den Hollander van Middelharnis spreken; daarna prijsuitrei- ken en schietoefeningen serie 39. STELLEND AM. De Burgemeester brengt ter alge meene kennis, dat met ingang van 1 Feb. a.s. de jacht op alle soorten eenden met schiegeweer, met de kooi, met netten of anderszins zal zijn gesloten. Dinsdagavond 30 Jan. wordt in de Chr. Nat. School alhier de film der B.V.L. vertoond. Aanvang 7 uur. Toegang leden vrij. Niet-leden f 0.15. Bij den gemeenteveldwachter' zijn in lichtingen te bekomen aangaande een ge vonden huissleutel, kinderhandschoen en een padvindersriem. Bij de gehouden keuring der jonge lingen lichting 1941 werden Donderdag te Middelharnis de volgende personen ge schikt verklaard: J. Hoek, C. Mellssant, A. Breederveld, J. Troost, L. Visser, L. de Goede, J. Keizer en Joh. v. d. Hoek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2