OPRUIMING Gemengd Nieuws 1 Plaatselijk Nieuws Zeeland i BRE'EN IN DEN WINTER I WOL Fa. H. BRflBER Een goed Confectiecostuum Haar Prediker 12 Uienmarkt Lpnd eti Tuinbouw |M.VANLOnN,vhJdeKoru A. Aleman Ouddorp DRAiSitlA-vaN-V^UKENBüRC; 'S-: C A .1 LEVER! vf!r^iüi»\vr///— Komt nu onze mooie soorten S zien voor het breien van Uw 1 Jumpers, Pullovers enz. Grootste g sorteering. Billijke prijzen. I Kerkring 4 - OUDE TONGE 1 Telefoon 52. iiiiiiiiiiiiiniiiniiiinifliiiiiiiiiiiiniiuiiuiiiiiuiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiii BIJ koopt U 't vobrdeeligst bij Maatkleeding en Confectie. En waarom Omdat elk costuum door ons geheel wordt nagezien en de dige veranderingen GRATIS kundig verricht worden. no en vak- Dus landbouwers welke gezamenlijk hun aardappelen naar Amsterdam wlUea zen den, Makelaar Jac. Knoop kunnen vragen om inlichtingen zonder eenige verbinding of kosten. Aardappelen met gebreken kun nen niet geplaatst worden. Handelaren van biüten Amsterdam kun nen geen zaken doen daar de winkeliers zich verbonden hebben niet van deze han delaren te koopen. In de winkels zijn de prijzen vastgesteld zoodat geen prijs opdrijving kan plaats hebben. Onze Minister van defensie heeft een goede kijk gehad, anders waren de soorten thans veel duurder geweest. FRtrrrPRMZEN: Goudreinetten vanaf f 8.22.; Bellefleur f 8------12.Sterappeleni f 10------14—, Winterjannen f 8.------10, alles per 100 kg. Vraag mg de prijzen voor andere sorten fruit, alles Is te plaatsen. De zeer levendige handel gedurende de week van 1 tot 6 Januari is tengevolge van de invallende vorst weder ineens stop ge legd, De oorzaak hiervan was de groote moei Itjkheid bij het transport. Reeds sedert eenige dagen kon het sleep schip der R.T.M, niet meer geregeld varen en werden er in allerijl verschillende uien- bootjes aangenomen om dit vervoer over te nemen. Deze bootjes raakten ook echter in het ijs vast, een drietal is zelfs blijven zitten en de verkeerswegen werden zoodanig ge stremd dat vervoer rechtstreeksch per zfeebootje ook niet kan plaats vinden. Thans worden er heel wat uien vervoerd per vrachtauto via de Galateesche haven, docht al is het daar zeer druk, deze dienst kan niet geheel het groote uienvervoer overnemen. Naar wij vernemen ligt er thans in de Sluishaven een bootje te laden, terwijl de ijsbreker „Syberlë,"' bezig is om de haven van Middelhamis open te breken. De handel is door deze verkeersbelemme ringen zooals te begrijpen is, zeer slap want al was er nog eenige gelegenheid, tot het staarten van de uien, de commissi onnairs die voor een gedeelte met volle loodsen zitten, durven niet verder door te koopen. De prgs beweegt zich tusschen de t 2.— en f 2.25 per 60 K.G. De handel zit echter niet stil en ge tracht wordt op alle mogelijke wijze toch het verkeersprobleem op te lossen. Niettegenstaande al die moeilijkheden agn er de vorige week toch nog 2 S, 2% millioen kg. uien verzonden. Een juiste op gave volgens het U.C.B, kan nog nlet^wor den verstrekt. Tevens verstrekken wij onderstaand een overzicht, van de geëxporteerde hoeveel heden gedurende de maand December, welk overzicht wij hebben ontleend aan het bl. „De Tuinderij." Dec. 1939 markt komt waarop vrcj veel kans bestaat en Engeland welke nu geen groote hoeveel heden Poolsehe uien kan ontvangen zooals het vorige jaar. blijft doorkoopen, dan zou er weer nog eenig tekort kunnen ontstaan inplaats van overschot. Ieder zie echter door eigen bril want het productie cijfer is natuurlijk maar geschat al is het eenigs zins aan de veilige kant. VOOR BOEREN EN TUINDERS VI. Aandiacht voor kleinigheden. Nooit raakt men uitgeleerd in onzte ar- grarische bedrijven. Telkens en telkens weer worden vraagstukken opgelost om plaats te maken) voor nieuwe vraagstuk ken, die ook om oplossing vragen. En dat niet alleen bij een bepaald onderdeel van onze bedrijven, maar bij alle: bij planten teelt en bij véevoe^ng, bij bemesting en bij veeteelt, bij ziektebestrijding en bij grondbewerking. Daarom is het zoo goed om vakbladen te lezen en cursussen te volgen of land- of tuinbouwscholen en cursussen te bezoe ken. De tijd, dat men zei maar te doen, zooals vader en grootvader gedaan had den, is voorbij. Al moet dadelijk erkend worden, dat vader en grootvader voor hun tijd er ook wel wat van wisten. Maar nu hebben de tijden, andere eischen gesteld en die mee willen komen in den wedloop der dingen, moet meehollen en... uitkijken. Vroeger lette men, niet op de vitaminen want men kende ze niet. Men had alleen api'B'Bdaq jooa apjan^ooA aaajiaz u9a a^Bui voederstoffen, zonder het waarom te kun nen zeggen, terwijl later bleek, dat het de vitaminenwerking was. Vroeger lette men niet op de beteekenis van magnesium en natrium, van silicium, (kiezel) en jodium, van mangaan en bori um, Zelfs niet op de kalk, die men bijv. aandachtloos uitstrooide met slakkenmeel in beduidende hoeveelheid (en zonder dat het iets meer kostte in zoo'n hoeveelheid zelfs, dat slakkenmeel de voornaamste kalkbron van de Nederlandsche bouwvoer is. Nu weet men dat wel en begrijpt de voorliefde die veleni voor slakkenmeel had den, .zonder dat ze konden zeggen waar om, Dat, om nu maar eens bij deze mest stof te blijven, ook de maar geringe hoe veelheden van magnesium, van kizel, van mangaan hun invloed doen gelden in den bodem is wel zeker. Nog niet ieder weet dit. Men doet goed, nu zooveel op de klei ne dingen gelet wordt, ook te letten op de nevenwerkingen van de gegeven meststof fen. Die zijn vaak belangrijk en verklaren veelal onbegrepeni voorliefde voor bepaalde producten. Daar zit wat in, in zoo'n onbegrepen voorliefde, Meestal komt dat later pas uit We komen daar nog wel eens op terug. (Nadruk verboden) AGRICOLA Zeeuwsch Vlaanderen 306.000 Tholen en St. Philipsland 2.624.000 N.Z. Beveland en Walcheren 1.788.000 Schouwen-Duiveland 3.417.000 Goeree en Overflalikee 13.061.000 N. Holland 398.000 Liimburg 84.000 Groningen-Priesland Gelderland Rotterdam 525.000 Amsterdam 22.000 Westland Zwijndrecht 30.000 Totaal 22.255.000 Engeland 17.830.000 Duitschland 3.177.000 België-Luxemburg 1.000.000 Zweden 98.000 Noorwegen 74.000 West-Indië 54.000 Zwitserland 10.000 Afrika 4.000 Ierland Finland Britsch-Indië Proviand 8.000 Totaal 22.255.000 De vorige keer beloofden wij een over zicht te geven van de stand der voorraden op Flakkee. De raming is geweest dat de opbrengst varieerde tusschen de 85 en 90 millioen kg Laten wij het hoogste cijfer aanhouden. Opbrengst Flakkee Verzonden t.m. 31 Dec. 90.000.000 K.G. 48.312.000 K.G. 41.688.000 K.G. Af voor krimp, koprot enz. plus binnenlandsch verbruik 6.688.000 KG. 35.000.000 K.G. Van deze 35 millioen kun nen wij gerust thans 1/6 aftrekken voor uitval 6.000.000 K.G. Over 29.000.000 K.G. Verzonden in de eerste en de tweede week van Jan. 6.500.000 K.G. Blijft 22.500.000 K.G. Wanneer wg nu zien dat in September 14 millioen K.G. en in December 13 mil lioen K.G. verzonden is, dan behoeven wij vooral bij het wintersche weer wat wij thans hebben toch niet ongerust te zijn dat gelijk de pessimisten zoo gestadig heb ben volgehouden, dat er wel 1/3 zal blij ven liggent Het is oorlogstoestand, dil moeten wij niet uit het oog verliezen ledere dag kan de toestand veranderen Wanneer Duitschland ook nog aan de BRUINISSE Wegens lekkage is in de haven te Anna Jacobapolder binnen geloopen het sleepschip „Verwisseling", schipper Booi uit Heumen. Het schip is geladen met mais en was getrokken door de sleepbooten „Leen" en „Betsy" van de firma .Muller, op weg van Rotterdam naar Sas van Gent. De lading wordt thans overgeladen in het motorschip „De Vrouw Maatje", van schipper Aamoudse uit Anna Jacoba polder. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Johanna: d.v. A. Cense en A. Donken. Men is van gemeentewege met de in richting begonnen van de groote en bijzon der veilige kluis, die is gebouwd onder de secretarie. Al de archieven worden gerang schikt op de keurige langs de wanden aan gebrachte stalen rekken, de kluis is ge bouwd onder architectuur vanden gemeen te-opzichter dhr. L. W. Blaas en is in alle opzichten af. Loop der bevolking. Op 1 Januari bestond de bevolking uit 1484 mannen en 1544 vrouwen, totaal 3028 zielen. Er werden geboren 26 mannen en 39 vr., totaal 65. Ingekomen 44 m. en 73 vr. totaal 117. Overleden 4 m. en 23 vr. to taal 27; vertrokken 44 m. en 98 vr., totaal 142. De bevolking bestond op 1 Januari '40 uit 1506 m. en 1535 vr. totaal 3041. Al- zoo is de bevolking met 13 personen ver meerderd. De vóór 2 jaar plaats gehad hebben de reorganisatie der gasfabriek alhier had ■tengevolge, dat de gedurende vele jaren werkzaam geweest zijnde chef, dhr. J. Kaman, werd op wachtgeld gesteld en hij zich metterwoon heeft gevestigd te Win schoten, waar hij dezer dagen is overleden. Door den ijsgang is het voor de mos selschippers alhier onmogelijk hun mosse len van hieruit te verzenden aangezien „Öe Eendracht" is dicht gevroren en daar door niet de walkant kan bereikt worden, waardoor de verzending momenteel plaats heeft vanuit Stavenisse, en de controlem- van het Centraal verkoopkantoor, dhr. Ver kamman alhier, tijdelijk met de ontvangst aldaar is belast. Aangezien het vele drijfgs in „De Eendracht" het overzetten per pont aan het overzetveer te Oud Vossemeer onmo gelijk heeft gemaakt, is het verkeer var. daaruit aangewezen op de Thoolsche brui alhier, dat momenteel een drukker vérkeei over die brug tengevolge heeft. De Roomsch Katholieke Kerk wordt momenteel van heete lucht verwarming voorzien. Geref. Gem. Woensdagavond 17 Jan 6 uur Ds. Fraanje. De ouderavond aan de Chr. School aan den Doelweg zal Vrijdag 19 Jan. wor den gehouden. Ieder belangstellende boven 17 jaar Is welkom- Aanvang 7 uur. Be zichtiging werk 6 tot 7 uur. Burg. StEind. Geboren: Johanna Maria d.v. J. D. v. d. Velde en M. Korsman, Johanna d.v. A. Cense en A. P. Donken. Gehuwd: H. Bijl 54 jaar en H. W. de Jonge 53 jaar. Ondertrouwd: Dirk Leendert Coomans 28 ]aar en Krina Jannetje Theunisse 23 j. te St. Annaland; Jan Abraham v. Vossen 30 en Anna Pietemella Bijl 17 jaar te Poortvliet. In de Vrijdag 12'Jan. gehouden lid maten vergadering der Vrije Ger. 3em. werd tot ouderling herkozen W. Bout, tot diaken J. v. Bendemgom en tot ouderling in de vacature H. Geluk de heer A. Kot. De verdüisteringsoefenlngen zullen hier op Dinsdag en Woensdag 23 en 24 Jan. worden gehouden van 7 tot 10 uur. Er zal strenger oppgetreden worden dan vorige maal. ST. ANNALAND Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Woensdag 17 Januari 1940, des avonds 6.30 uur Ds. van Griet- huijsen. Geref. Gem. Donderdag 18 Januari 2 en 6 uur Ds. J. van den Berg van Krabbendij- ke. Vrijdag 19 Januari 1940, des avonds 6 uur in de Bewaarschool Ds. van 't Hoog van Utrecht. SCHERPENISSE Op 80-jarigen leeftijd is alhier over leden de heer P. Jobse die van Sept. 1889 tot Aug. 1922 hier gemeenteveldwachter is geweest. Jammer genoeg heeft hij niet on gestoord van zijn pensioen kunnen genie ten, daar hij al spoedig gebrekkig werd en thans een zwaar lijden een eind aan zijn leven heeft gemaakt. Ook van de wintersport wordt hier thans volop genoten op een ijsbaan, welke ongeveer een half uur buiten de gemeente ligt. Ook Zaterdagmiddag was er veel be langstelling, alleen was het jammer dat geen versnaperings tent aanwezig was. ST. MAARTENSDIJK De maandelijksche collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier ten bate van het ziekenhuis heeft opgebracht f 27.87. Door de Meisjesvereeniging Dorkas en Lodas zijn 280 kleedingstukken uitge reikt aan 45 gezinnen. Loop der bevolking: 61 personen hebben zich gedurende 1939 in deze ge meente gevestigd, terwijl er naar elders 106 werdeni afgeschreven. Ter zake van misdrijven en overtre dingen werden over 1939 in totaal 78 pro- cessenverbaal opgemaakt. Op 1 Januari 1940 bedroeg het aan deden kapitaal in de N.V. Waterleiding Mij Tholen voor deze gemeente f 221.112. Op een verzoek van de N.V. Zand- tuig en transportbedrijf te Arnhem, hou dende ontheffing van het betalen van ha vengelden, heeft de gemeenteraad afwij zend beschikt. Op 1 Januari bedroeg het zielenaan tal dezer gemeente in totaal 2720, dat een vermindering met 1 Januari 1939, toen het totaal inwoners 2771 bedroeg van 51 zielen beteekend. Over 1939 is in deze gemeente aan havengelden ontvangen t 3785.40. Burg. Stand. Geboren: Abramina Geertruida d.v. Abra ham Scherpenisse en G. C. Lindhout. Een geval van miltvuur is geconsta teerd onder het rundvee van den landbou wer G. N. alhier. Als gevonden voorwerp is voor den rechtmatigen eigenaar(es) bij de gemeen tepolitie terug te bekomen een huissleutel Deze week hoopt de burgemeester dezer gemeente, welke tot het ondergaan van een operatie enkele weken ziektever lof is verleend, in zijn standplaats terug te keeren. De alhier gehouden verduisterings oefeningen, waarbij door de ingezetenen alle medewerking is verleend, mogen als geslaagd worden beschouwd. Een extra bate over 1939 aan ont vangen havengelden, tengevolge van zand aanvoer voor den nieuwen verkeersweg St Maartensdijk-Stavenisse, heeft de gemeen tekas gesterkt met een som van f 1870. Over de maand December is ontvan gen aan woninghuren t. 605. Van de 28 ingeschrevenen voor de keuring van dienstplichtigen der lichting 1941, werden 20 geschikt, 7 volslagen on geschikt en 1 tijdelijk ongeschikt verklaard POORTVLIET Een zeer groote schadepost trof al hier de wed. W. Bolier door het plotseling sterven van een varken, dat een gewicht had van plm. 200 kg. en niet in het On dersteuningsfonds was opgenomen. Heden, Woensdagavond, zal alhier een verduisteringsoefening worden gehou den van 7 tot 10 uur in den avond. In de zaal van W. J. Gunter hield, onder leiding van haar voorzitter dhr. P. J. van Houdt, de Landarbeidersvereeni- ging haar jaarvergadering, die door 21 la den werd bijgewoond. Na het welkomswoord van den voorzit ter, werden door den secretaris dhr. N. Luijk, de notulen gelezen die onveranderd werden vastgesteld, terwgl door den pen ningmeester, dhr. C. P; van Tiggele, ver antwoording werd gedaan van het door hem gevoerde finantieelbeheer waarvoor hij onder dankbetuiging werd gedechar geerd. Onder de behandeling der huishou delijke zaken had de verkiezing plaats van aet periodiek aftredende bestuurslid, dhr. P. J. van Houdt, dip met meerderheid van stemmen werd herkozen. Na een opwek kend woord van den voorzitter sloot deze de vergadering. OUD VOSSEMEER. Op Woensdagavond 17 Januari hoopt Ds. van 't Hoog des avonds om 6 uur voor de Oud Geref. Gemeente alhier op te tre den. Het eerste sterfgeval is nu weer te vermelden. Op 62-jarigen leeftijd is de heer P. Droogers na een ongesteldheid van slechts 2 dagen overleden. Was zijn broe der C. Droogers de laatste die in Dec. van 1939 op zoo een plotselinge manier werd uit het leven geroepen, dan is het nu weer opnieuw dat de familie Droogers zulk een zware slag treft. Ten bate van de Zending is resp. door de kinderen van de Zondagsschool, hoofd mej. Pollie, en de kinderen van de School met den Bijbel het mooie bedrag bijeen gebracht van f 106.55 en f 32.44. De tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier benoemde heer S. Polderman, heeft voor die benoeming bedankt. De heer C. Droogers C. Wz. is, In de vacature van ouderling in de Ned. Herv Kerk ontstaan door het overlijden van dhr. C. W. Droogers, als zoodanig benoemd terwijl bij dezelfde Kerk als diaken is her benoemd dhr. A. Koolaard, die deze her benoeming heeft geaccepteerd. Het verkeer voor voertuigen over het overzetveer van Oud op Nieuw Vosse meer is wegens de aanhoudende vorst en het vele drijf ijs gesloten; bij gelegenheden wordt nog wel per roeiboot overgezet. Burg. Stand. Geboren: A. C. L. d.v. J. B. Tolenaars en J. van Trier. STAVENISSE In het tijdvak van 8 t.m. 13 Janu ari werden van hier verzonden 844 balen uien voor export. In het tijdvak van 10 Juli tot 31 De cember 1939 werden van hier verzonden 49.773 H.L. aardappelen, 1325 H.L. poters 10.977 H.L. kriel en 100 H.L. voederaard- appeleri). HIJ LIKTE Een schoolgaand knaapje, het 11-jarige zoontje van den heer Van D. te Slagharen, is op het schoolplein aan het schoolhek vastgevroren met zijn tong. Het jongetje likte spelenderwijs, aldus de „Asser Ct." aan het ijzeren hek waarna hij zijn tong niet meer terug kon trekken. Deze bleek tengevolge van de strenge koude te zlijn vastgevroren. De onverstaanbare klanken, die de jongen uitstiet trokken de aandacht van zijn medescholieren die aanvankelijk niet begrepen, wat er aan de hand was, tot de onderwijzer het zeker niet vaak voorkomend geval opmerkte. Door verwar ming van het vastgevroren lichaamsdeel van den jongen slaagde hij er in hem uit zijn netelige positie te verlossen. PART. SYNODE GER. GEM. Woensdag a.s. wordt te Yerseke een Particuliere Ssmode der Geref. Gem. ge houden; het aanvangsuur is bepaald op 9 uur. Dinsdagavond, daaraan voorafgaande, zal te 7.30 uur een bidstond worden gehouden, waarbij hoopt voor te gaan Ds. A. Verha gen van Middelburg. '"ZACHT V?VN SMAAK -PRUS 70 ct jlljiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiniiiiiiiiiiii^ iillllUIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUItlllllllllllllllllllllllli OIUIIIIIIIIIIIIIIIH^^^ TEL. 166 DIRESLAND iiillllllllllllliiiuiiiiiiiiiiiiiiiilliliiiiniliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih Zie kantteekeningen in de Statenbijbel. En gedenk aan Uwen Schepper, in de,dagen van Uw jeugd, eer de kwade dagen komen en de jaren zonder vreugd; Eer het licht van maan en sterren en der zon verduisterd wordt, en de wolken wederkomen, als nog regen nederstort. In de dag, wanneer de wachters van het lichaam beven gaan, en de sterke mannen buigen, dat zij nauw'lijks kunnen staan. Eer de magisters zullen rusten, daar zij zeer verminderd zijn, en die door de vensters blikken, zijn ontwend aan zonneschijn. Eer men dan de beide deiuren naar de straat voor altijd sluit, en wanneer er bij de maling is een nederig geluid. Als gij opstaat, als een vogel slechts een fluittoon horen laat, en Uw zangeressen zwijgen, door hun zeer vervallen staat. Ook wanneer gij voor de hoogte en voor angsten vrezen zult, en Uw lust vergaan zal wezen, nog vóór dat die is vervuld. Eer de sprinkhaan zich zal wezen, tot een dagelijkse last, en d'amandelboom zal bloeien met een tooi, die bij U past. Want de mens gaat uit dit leven naar zijn eeuwig blijvend huis, na de ster van zijn geboorte, volgt het overlijdenskruis. Eer het koord van kostbaar zilver dan door God ontketend wordt, en de gulden schaal zal breken, en de kruik in stukken stort. Eer het rad dan aaji de bornput zal vergaan tot stof en as, want het lichaam zal weer worden wat het óók voor dezen was. En de geeat vaart op naar boven, tot den God, Die eeuwig leeft, Die hem oordeelt naar zijn werken, daar Hij hem geschapenj heeft! ADRIAAN LEONARD. -w-ïgïSÊï^SEiSgsa» FLAKKEE BEHOEFT NIET geïsoleerd te WORDEN. Toestemming om e.v. te vliegen. 3ii den Burgemeester van Middelhar"ji ea Sommelsdijk, Voorz. van de Vereen. Vliegveld is na gepleegd overleg een Inge steld onderzoek ter plaatse van de K.L. M. bericht ingekomen, dat bij isolement van Goeree-Overflakkee door ijsgang ver- voer van post en in noodgevallen ter be oordeeling van den burgemeester en den chef van de Vliegdienst der K.L.M, passa giers zullen worden vervoerd met den Fok ker E 74A. (na verkregen ontheffirij' van rpfenfie.) DTJITSCHE DUIKBOOT HEEFT „ARENDSKEBK" GETORPEDEERD. Alle 65 opvarenden gered. Nu op weg naar Lissiabon. Het betreJUkelijk nieuwe Nederlandsche motorschip „Arendsikerk" Is gistermor gen In de golf van Biscaje door een Duitsche duikboot getorpedeerd en tot zinken gebracht. Er waren geen passagiers aan boord. De bejtnanning van 65 koppen werd door het Italiaansche stoomschip „Fedora" gered en zal te Lissabon aan land worden ge zet. „De Arendskerk", die in 1938 gebouwd is, 8000 br. reg. ton mat, en toebehoorde aan de Vereenigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij, vervoerde ongeveer vier duizend ton normale stukgoedlading, welke in Antwerpen was ingenomen en be stemd was voor Zuivd-Afrika. Het schip werd op ongeveer honderd mijl afstand van Quessant aangehouden en onderzocht. Naar de kapitein, de heer W ij k e r, in een telegfram aan de Scheep vaartmij. verzonden van boord van de „Fedora" meedeelt, werd het schip na het onderzoek door de Duitsche onderzee boot getorpedeerd. Het eerste bericht van deze nieuwe ramp die het aantal Nederlandsche schepen se dert het begin van den oorlog gezonken op elf brengt, bereikte het bureau Zee verkeer, dat gistermiddag een telegram uit Londen ontving en onmiddellijk de eige naars verwittigde. ïDe „Arendskerk" was Maandagnacht om één uur Quessant gepasseerd, zoodat de torpedeering tegen zeven uur Maandag morgen moet geschied zijn. De opvarenden onder wie 28 Europeanen en 37 Britsch-In- diërs, zullen vermoedelijk door de „Fedo ra" te Lissabon aan land worden gezet Naar wij vernemen, zal door den Neder- landschen gezant te Lissabon een onder zoek worden ingesteld naar de omstandig heden, waaronder de torpedeering heeft plaats gevonden. DOOR KOLENDAMF VERGIFTIGD. Oude dame en haar dienstmeisjei^ «m het leven gekomen. WARFFUM, 15 Jan. Vanmorgen heeft men in haar woning te Warffum de ruim 70-jarige mevr. Mulder-Perdok en haar 25 jarig dienstmeisje. Tine Riepma, dood in bed gevonden. Beiden zijn door kolendamp vergiftiging om het leveni gekomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3