Boekbespreking. ^„Mijnhardije Buitenland PiaatseHik Nieuws Plaatselijk Nieuws Zeeland Land en Tuinbouw Bewaar de zachtheid van Uw huid Uienmarkt DE LOODGLANSZIEKTE ONZER OOFBOMEN. beloofd te hebben. De VOORZ.: Het was in 1934, toen was U geen raadslid. De heer HAMEETEMAN: Toen het hem beloofd is, was zijn salaris nog maar f 1200.Later is er f 400.bijgekomen. De commissie acht het geen tijd voor sa laris-verhooging. De VOORZ. moet opmerken, dat dit niet geheel juist is. Zijn wedde is verhoogd van f 700.op if 1200.door vertrek van den heer van Noord; de andere verhooging was ingevolge de waarneming van secretaris en gem. ontvanger, waarop drie periodieke verhoogingen zijn gevolgd met f 100. krachtens genomen raadsbesluiten. De Voorz. zet uiteen, dat aan de belofte niet is voldaan, waarbij spr. nog van een oud raadslid een schrijven voorleest van 8 Mei 1938, welke ook inhoudt, dat dit hem be loofd is en hem nog te wachten staat. De heer T. TANIS is er zich ook niet van bewust. Spr. noemt het luxe. Hij is er sterk tegen. De notulen vermelden er niet van. De VOORZ.: De notulen van 20 Juli '34 geven de belofte aan. De heer HAMEETEMAN zegt, dat er tusschentijdsche verhoogingen zijn geweest De heer KOEK: Het Ugt buiten mij, maar de toenmalige leden zullen zich het wel herinneren. Weth. GRINWIS heeft het voorgesteld indertijd, om het te verhoogen bij zijn hu welijk. De heer v.d. BOK Erkan natuurlijk thans een ander inzicht komen, nu de raad is gewijzigd. Belofte maakt echter schuld. Weth. KI. WESTHOEVE: De belofte is nog niet ingelost. Het voorstel van B. en W. om het sala ris van den heer Kapteijn met f 150.— te verhoogen komt in stemming. Vóór de heeren; Grinwis, Padmos, Grin- wis, Westhoeve. Tegende heeren: Tanis, Koek, Kastelem, V. d. Bok, Bosland, Hameeteman. Aldus verworpen. De heer Voogd mag niet meestemmen, omdat er familie-ver wantschap bestaat. Dan komt ter tafel verwerping salaris f 345.- strand- en duinopzichter. De VOORZ. geeft een uiteenzetting van het geval. Strand- en duinopz. is de heer A. Hoek; tegen schrapping moet B. en W. zich ten zeerste verzetten. De Raad heeft noodig geacht, dat er een afzonderlijk opzichter moest komen. 61 proces-verbalen zijn in 1939 opgemaakt, zoodat apart opzicht noo dig is. In Sept. is Hoek in mil. dienst ge gaan, mocht, wat God verhoede, de oorlog in 1940 voortduren, zal spr. naar een ander omzien. De commiss. der Koningin heeft hem de bevoegdheid van onbezolodigd ge geven, die dus ook van de noodzaak over tuigd is. 288 Processen-verbalen zijn door de politie in 1939 opgemaakt, w,o. 51 alleen in de duinen. De heer VOOGD wijst op de combinatie die de commissie maakt van personen en vraagt opheldering. De heer HAMEETEMAN: Het gaat niet over personen, maar over de feiten. De commissie heeft vernomen dat Traas een bij baan .krijgt, van gemeentebode. Daaruit concludeert zij,' dat de politie niet voldoen de werk heeft en dat derhalve de politie ook het toezicht op strand en duin kan houden. Dan kan die post vervallen. Het is altijd spr.'s idee geweest, het zoo te doen. De heer KOEK: Wanneer de Voorz, zegt dat de poUtie werkelijk niet kan gemist, is hij er voor, de opzichter te handhaven. De heer v. d. BOK vraagt, welke baan de politie er bij krijgt. De VOORZ. antwoordt, toen het ambt van gemeentebode vrij kwam, stonden B. en W. weer voor een belofte. Zijn voor ganger heeft beloofd, als Loof wegging, dat Traas, gemeentebode zou worden B. en W. hebben stilgestaan, of deze belofte, welke nergens vastligt, is na te komen. Thans is er nog niemand benoemd. Spr. zegt aan de commissie, dat het werk van gemeentebode in geen stukken na opweegt tegen het toe- .z;icht op het strand. Het gansche politie corps komt er, maar te avond en te nacht dient er een intensief iemand te zijn. Spr. wijst er op, dat er zooveel beloften niet zijn nagekomen, o.m. ook, dat de heer Loof geen schrijver of ambt ter secretarie is geworden, maar alleen genutóntebode. Loof was graag op secretarie maar het is niet de taak van een gemeentebode om er altijd te zijn. De politie zou het er bij kunnen hebben, waarmee dan ook aan de belofte is voldaan. Schrapping van de post kan B. en W. niet overnemen. De heer HAMEETEMAN: U hangt zoo sterk aan „beloften nakomen." Deze be lofte is niet gedaan. Vooorheen werd een gemeentebode door den raad benoemd. Nu is het een zaak, die bij B. en W. berust. (Dat is wettelijk), maar toen moest het in de raad gebeuren. Dergelijke beloften zijn niet na te komen. De commissie ziet er in dat het geen gemeentebelang is, aan de eene kant een politiepost voteeren, aan de andere kant een bijbaan geven aan de po litie vindt zij niet juist. De politie heeft een behoorlijk salaris. De heer VOOGD: Is het tractement van Traas voldoende? Zoo ja, geeft dan de bij baan aan een ander. Spr. wil er verder over zwijgen, het berust toch bij B. en W. De VOORZ.: De heer Traas is aan zijn maximum van f 1700.Het loopt over de belofte die gedaan is. De heer T. TANIS Wil die belofte teniet 'doen, de vorige burgemeester is weg. De heer KOEK (lid v.d. comm.) zegt als de politie 't niet aan kan, dan ben ik er voor, de post te handhaven. De heer PADMOS; Laten we niks meer beloven. Weth. KI. WESTHOEVE: De comm. legt een verkeerd verband. De benoeming gem. opz. is een aparte zaak. Deheer VOOGD is voor strenge handha ving opzichter, hoewel er reden is dat het bekleeden van een nevenbetrekking door de politie ook te denken geeft. De VOORZ. zal met het gevoelen van den Raad rekening houden Volgt stemming voorstel B. en W. tot handhaving strandopzichter. Tegen de heeren T. Grinwis, Bosland, Ha- meteman en Tanis. Aldus aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. De volgende opmerking van de commis sie is de verhoogde vergoeding politiehond van f 15.op 'f 25.B. en W. hebben dit gedaan, omdat het houden van zoo'n hond f 100.per jaar ,kost. Daar mag toch wel f 25.tegenover staan. De heer T. TANIS: Bewijst deze hond ook diensten aan de gemeente. De VOORZ.: Deze hond heeft meerdere malen preventief gewerkt. Op een bepaalde plaats in Ouddorp komen daardoor dief stallen niet meer voor. Ze zeggen: Als die verhond er maar niet was! Het werkt preventief. De heer HAMEETEMAN vindt f 2.— per week voor een hond veel. De hond is veel waard voor zijn baas zelf. We hebben twee politie-agenten, we regelen zelf het salaris niet en nu nog extra voor een hond lijkt de comm niet. De f 10.is meer ge geven uit een soort waardeering. Maar dat is voldoende. Wat het aardappelen stelen betreft, zegt spr. dat eer de winter uit is, er wel dieven zullen zijn! De heer VOOGD zegt dat er sedert hij een hond had, niet meer bij hem gestolen werd. Toch vindt hij het ook luxe van den bezitter. Wordt gestemd en het voorste} B. en W. verworpen met 9-2 stemmen. Alleen de wethouders voor. Dan over de wedde P. A. Trimpe, a.t.s., die een salaris had van f 900.wat op If 1000.is gebracht wegens distributie- werkzaamheden. De commissie wil, wan neer de distributie er afgaat, het salaris weer op f 900.- terugbrengen. De VOORZ. antwoordt dat in tegen stelling met andere gemeenten geen apart distributie-kantoor is opgericht, maar dit cian dhr. Trimpe, is opgedragen. Gezien het een goed ambtenaar is, en hij verantwoor ding heeft, meenden B. en W. hem f 100. meer te geven; waarvan bovendien de ge meente van het Rijk 85% terug krijgt. Met het voorstel van de commissie kunnen -B. en W. accoord gaan. Over de begrooting vraagt niemand meer het woord. De VOORZ. zegt dat in de gemeente Oud dorp, omdat het een kustplaats is, inge volge regeerings bevel, den geheelen nacht het licht moet branden. Ten opzichte merkt de burgerij op, dat de gemeente met het licht maar raak doet! Het is re- geeringsbevel t.o. van e.v vreemde vlieg tuigen. De kosten van straatverlichting zijn f 1707.14. Wat denken de raadsleden, dat het nu kost, nu de lantaarns den geheelen nacht branden tot 7 uur 's-morgens? Het kost f 292.25 per jaar. meer. Spr. meen de dat het goed was dit openbaar mede te deelen, want die kosten vallen mee. Op de vraag van dhr. KOEK of de Emgo de Emgo de grootste strop heeft. De lam- er in tegemoet kan komen, zegt spr., dat pen zijn er niet op berekend. Daarom heeft spr. er in de vergadering over gezwegen. De heer HAMEETEMAN: Laten we de fensie om vergoeding verzoeken. De VOORZ.: Deze vraag is reeds gesteld. De gemeentebegrooting wordt z.h.s. vastgesteld. De begrooting Algemeen Armbestuur wordt vastgesteld op ink. en uitg. f 3531.12 Vastgesteld wordt een heffing van 75 opc. gem. fondsbelasting en 38 opc. vermo gensbelasting. De vaststelling per leerling ingevolge de L.O. wet. wordt gesteld op f 10.79 per leer ling, inclusief 50 et. admin. kosten. Verzoek van de heeren K. C. Masten broek en Jac. Tanis Kz. om reisvergoeding voor hun schoolgaande kinderen. Wordt ge steld op cent per K.M. Voor een tweede kind van dhr. K. C. Mastenbroek kan geen vergoeding worden verleend, omdat dit kind, de geheele week bij een familielid is op een afstand minder dan 4 K.M. van de school. Wordt goedgevonden. Besluit instandhouding Openbare Lagere School. Wanneer in een gemeente naar grootte als Ouddorp, de O.L.S. daalt bene den de 50 leerlingen, moet worden bepaald dat: „de school in stand wordt gehouden." Het is voor het eerst dat dit hier aan de orde komt. Het gemiddeld aantal is 49,2/3, het scheelt dus niet veel, waarom B. en W. besluiten de school van 1940 in stand te houden. Wordt goedgevonden. Volgt sluiting, waarbij de Voorz. in deze laatste vergadering van 1939 hartelijk dank zegt voor de aangenaamheid in het verga deren bg het nemen der besluiten. 1939 was voor de Raad van belang om dat het een verkiezings jaar was en de raad een vuur proef had te doorstaan. Spr. hoopt dat in 1940 op dezelfde prettige wijze met B. en W. zal worden samengewerkt. Ook het ge meente-secretariepersoneel met den secre taris zegt hij dank, alsmede de pers voor hun objectieve wijze van verslaan. Hij ein digt met God te danken dat allen in 1939 zijn gespaard en hoopt dat in 1940 weer in welstand in het belang der gemeente zal worden vergadert. De heer KOEK meent de tolk van den raad te zijn, de Voorz. voor deze woorden te danken. Hij hoopt dat de Heere hem als Voorz. de wijsheid mag schenken om de gemeente in de rechte te sporen, naar 's- Heeren Woord te besturen en dat ons land voor een verwoestenden oorlog mag worden gespaard; Sluiting met dankzegging door den Voor zitter. MUTATIES HANDELSREGISTER DORDRECHT. A. van Oostenbrugge, timmer-, aannemers- en architectenbedrijf. Voorstraat 21, Stel lendam. Zaak overgedaan aan den heer F. van Oostenbnigge, Het groote bankroet, door Dr.W. B. Hudd- leston Slater., den Haag. Uitgave N.V. de Residentiebode. Een groep diplomaten, een troep schel men, hebben wij eens een spreker hooren uitroepen. Bij het lezen van bovenstaand boek kwam ons die zinsnede in gedachten. De hoofd personen uit dit boek zijn diplomaten uit Helgenland en Barlanië, tusschen welke 2 landen zich een oorlog ontketent. Tever geefs zullen wij Helgenland en. Barlanië in onzen atlas of op de globe zoeken, al is er voorin het boek, ter oriënteering van de lezers, een kaartje van afgedrukt. Alles fantasie dus, zal men zeggen. En al is het inderdaad fantasie, het boek is één stuk re aliteit. Het is in zoover historisch, dat het onsmidden in de levenswerkelijkheid van dezen tijd, van deze verlichte? 20ste eeuw plaatst. Maarschalk Roy-Dumontel, de invloed rijke persoon in bijzonderen dienst van den Koning van Helgenland, staat in connectie met den premier van Barlanië, den geslepen Ettenhoven, van welke twee Eddy, kapitein van het 24ste regiment lanciers de tus- schenpersoon is. Op zijn reis naar Barlanië wordt hij verliefd op Thea, de dochter van den premier, en al komen beide landen in oorlog blijft er een band tusschen hen be staan. Die liefde wordt niet gedood, al doo- den de massa s van beide landen elkaar. De schrijver teekent ons in heldere kleu ren de verschrikkelijkheid van den oorlog, de krankzinnigheid van menschen die el kaar om een paar voeten gronds, bevechten. De tendenz van dit werk is, dat de schrij- - ver wil laten ,zien, de dwaasheid van het oorlogvoeren en ten voeten uit teekent, het bankroet dat er voor de verliezende èn voor de winnende paftij absoluut op volgt. Zijn hoofdmotief is, dat de liefde tusschen de volkeren ontbreekt, die volgens hem tot bestendiging van den vrede zal leiden. Het is een zeer boeiend boek, dat spanning geeft van begin tot einde. We vinden er in eènigszins anderen zin terug wat gebeurt in dezen tijd, het praten èn praten der di plomaten, het spel van den Volkenbond, terwijl intusschen 600 miUioen menschen met elkaar in oorlog zijn. Het is zeer lezenswaard, al mioeteni wij enkele uit drukkingen sterk afkeuren. Werkelijke feiten worden in dit boek ge- teekend, maar het feit, dat de aarde ver vloekt is om der zonden wil ziet de schrijver voorbij. Twee nobele figuren in dit boek zijn er, kolonel Vereede en luitenant Eddy, die niet tot de schelmen behooren, maar wij hebben niet te vergeten, dat het huma ne in den mensch nooit de wereld zal opbou wen. De wereld gaat bankroet om der zon de wil en alleen de groote Zafnath Paa- neah zal de Verlosser zijn, dengenen na melijk, die naar Zyn voornemen geroepen zijn. Mededeling No. 10 van den Plan- tenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen franco p.p. f 0.20. Een lezenswaardige brochure met actueel onderwerp, vooral in streken, waar pruimen voorkomen. Tegelijk met de ontvangst van deze me dedeling stond er in de Z.Z. Nieuwsb. van 6 Deo. een advertentie van B. en W. van Zierikzee, welke een Verordening inzake bestrijding van de loodglanszlekte aankon digde. Ook in een aantal gemeenten van Noord Holland en op andere plaatsen in Schouwen bestaan dergelijke verordenin gen. In sommige streken van N. Holland Werkt de bestrijding reeds met vrucht. De verordening, welke tevens in de mededeling is opgenomen, behelst het wegnemen en verbranden van dood en ziek hout, dat aan getast is door de zwam Sterseum purpu- reum. De zwam Stereum purpureum is een wond parasiet, die uitsluitend in verse wou den kan groeien. Zij geeft de voorkeur aan het 3-jarige en ouder hout, hoewel het jon gere hout ook niet immuun te noemen is. Zelfs het gevelde hout is een voedzame bo dem. Allerlei planten kunnen worden aange tast. Oofstbomen, pruim, perzik, appel, peer, abrikoos, amandel, kers, morel, noot; Klein oofst: aalbes, kruisbes; Loof bomen: kastanje, plataan, es, beuk. Ook verschillende heesters. Vooral in de laatste jaren heeft de ziek te zich onrustbarend uitgebreid. In Zuid- Beveland blijkt de ziekte vooral in de Rei ne Victoria steeds meer en meer toe te ne men. Trouwens op verscheidene plaatsen zijn de zilverkleurige bladeren waar te ne men/. Hoewel de ziekte bijna niet te voorkomen is, worden in de brochure enkele adviezen gegeven om besmetting te voorkomen o.a.: 1. Elke grote wond moet dadelijk met ent-was afgesloten worden. wanneer het weer koud en guur is met de huidvoedende en huidverfraaiende Purol. Dooj 30 et. 2. Dood hout verwijderen en verbranden 3. Sterk aangetaste bomen verwijderen. 4. Geenj heiningpalen van ziek hout. 5. Snoeien in de maanden Jiml, Juli, en Augustus en de wouden bedekken met lood menie of loodwit. 6. Mogelijk is de bespuiting met carbo- lineum aanbevelingswaardig. i Sedert ons laatste overzicht van Donder dag j.l. is er op het gebied der uienmarkt weinig voorgevallen. De vorst welke vorige week licht was, is iets strenger geworden en zooals men het met een volksstem noemt wintert het op het oogenblik een beetje. Het gevolg daarvan is op de uienmarkt direct merkbaar. De prijs liep een weinig op en terwijl wg ons overzicht schrijven Is de prijs f 2. Tegen deze prijs wordt aardig afgegeven maar het zonderling feit herhaalt zich steeds, bij f 1.50 en f 1.40 gooit men de markt als het ware vol, doch nu gaat men alweer een weinigje afhouden. De prijs niiocht eens f 2.50 of hooger worden, dan zou het zonde zijn dit kansje voorbij te laten gaan. Het is eènigszins on verstandige zakenpolitiek, maar wij hebben eenvoudig met het feit rekening te houden. Ons advies is steeds geweest op f 2. matig afgeven, teneinde te proifiteeren van alle gelegenheden. Dwaas zou het zijn om nu niet te verkoopen. Het is best mogelijk dat de prijs gedu rende de nog komende weken nog meer zal oploopen. Er valt veel uit bij het staarten en wanneer Duitschland blijft koopen zal er heusch niet veel overschieten. Doch het is oorlog en dit moeten wij niet uit het oog verliezen. Er kan van alles gebeuren en daarom waar twee gulden redelijk is, mag men deze gelegenheid niet geheel laten voorbij gaan. De verschepingen blijven aardig op peil. In de week van 2530 December werden onder keur verladen van Goeree en Over- flakkee 45065 balen uien. Middelharnis 20200 balen Sommelsdijk 1580 balen Dirksland 4290 balen Melissant 1200 balen Stellendam 568 balen Goeree 372 balen Ouddorp 1771 balen Nieuwe Tonge 4861 balen Oude Tonge 3136 balen Achthuizen 1414 balen Den Bommel 692 balen Ooltgensplaat 4981 balen Te samen Totaal 2.253.250 K.G. 45065 balen vlucht direct voor }e echte xijn niet rond, maar harlvormia- NIEWE RAMP IN ANATOLIë. Officieel wordt uit Istanboel gemeld, dat het aantal dooden in de door aardbevingen getroffen gebieden op 45.000 wordt geschat. Nog beeft de aarde, terwijl een nieuwe ramp het Westelijk deel van Anatolië heeft getroffen, daar stortregens overstroo mingen hebben veroorzaakt, welke tot nu toe 400 slachtoffers elschten. UIT FINLAND: Het offensief der Russen op de Manner- heim-linie schijnt begonnen te zijn. Op Nieuwjaarsdag deden de Russen eenige ver woede aanvallen op de Kerelische landeng te, die als de inleiding wordt beschouwd. Op oudejaarsdag hebb ende Finnen de groot ste overwinning behaald, een geheele Rus sische divisie van 150.000 man hebben zij in de pan gehakt. Tot Zondagavond toe zijn de Finnen aan de Mannerheim-hnie geen duimbreed geweken. UIT ROME: Het Prinselijk palels te Rome ging voor de tweede maal in brand. Een moeitevol werk om van 2^^ jaar restauratie-werk is daarmee vernietigd. DE TACOMA te MONTFVEDEO GEÏNTERNEERD. Het s.s. Tacoma, die de bemanning van het vestzakslagschip Admiral Graf Spee aan boord had genomen, is voor den duur van deni oorlog te Montivedeo geïnterneerd. NEW YORK, 1 Jan. 159 personen zijn tijdens de Nieuwjaarsfeesten een geweldda digen dood gestorven. Dit is nog slechts een voorloopige berekening volgens de ui-t 39 staten ontvangen berichten. MIDDELHARNIS Aan het postkantoor Middelharnis en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Dec. 1939 inge legd f 17204.27. Terugbeaaald f 198«j.i7. Door de S.D.A.P.-Raadsfractle djn de volgende vragen aan B. en W. gesteld; Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente MIDDELHARifig. 1. Is het juist dat de goedkoojie mar garine en vetten, gedurende één im. van 12 Decemiber J.l. af twee uur, per wsek ver krijgbaar wordt gesteld voor de wetkloozen en armlastigen? 2. Zoo ja, willen B. en W. mefedeelen wat de reden zijn van deze zeer beperkte gelegenheid tot verkoop van deze produc ten, nu deze ten verkoop worden uitgege ven in winkels welke op de gewonj tijden voortdurend geopperd voor het publiek ?r^3 3. Zijn B. en W. voorts niet van oor deel dat het gewenscht moet worjen ge acht, deze producten verkrijgbaar te stellen gedurende de geheele week, of als daar ad ministratieve bezwaren tegen bestaan, minstens gedurende 3 dagen per *eek. 4. Is het juist dat het bussenvleesch en gehak hoewel een groote hoeveelheid reeds geruime t\jd opgeslagen Ugt In de opslagplaats der gemeente nog steeds niet wordt afgegeven aan de wetkloozen en armlastigen? 5. Willen B. en W. bevorderen dat de noodige maatregelen worden getroffen, op dat de betrokkenen deze producten kunnen bekomen 6. Is het voorts juist, dat over 1939 nog geen extra hulp is verleend geworden aan de werkloozen? 7. Zoo ja, zijn B. en W. niet van oor deel, dat het gewenscht is deze extra hulp onverwijld te verleenen aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen, eir willen B. en W. niet bevorderen? DIRKSLAND De heer D. Kastelein is naar het zie kenhuis vervoerd, daar hij bij het uit bed stappen zijn been kwam te breken. OUDDORP De burgemeester van Voorschoten waarschuwt tegen twee onbekende perso nen, ongeveer 35 jaren oud en 1,65 M-. lang, vermoedelijk Joden, waarvan één zich Mo- riskie noemt. Zij verkochten bij een inwo ner aldaar, na eerst kousen en overhemi- den te hebben aangeboden, 3 coupons stof voor heerencostuums, uit ieder waarvan volgens hun verklaring één costuum kon worden gemaakt. Nadat zij echter ver trokken waren en geld in ontvangst hadden genomen, bleek dat uit de coupons geen cos tuum kon worden gemaakt, omdat daartoe onvoldoende stof aanwezig was. NIEXJWE TONGE Overleden: Maria Prinsse geh. Donker sloot 80 jaar. OOLTGENSPLAAT Door de gladheid van den weg slip te Zaterdagavond een auto van den heer Fris aan het eind van de hs.ngeweg en kwam in de rails terecht. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De wagen kon ia op den weg te zijn gebracht op eigen -tracht terugkeeren. OUDE TONG In een openbare raadsvergadering heeft de Burgemeester Vooys, wegens pen sioengerechtigden leeiftyd afscheid van den Raad genomen. Verslag volgt. BRUINISSE. De salonboot Koningin Wilhelntlna, de z.g. Middelburgsche boot, Is tengevolge van den mist nabij de vluchthaven aan het Zijpe op den vooroever omhoog gevaren en blijven zitten.. De passagiers voor ons eil- land zijn door een veerboot van de firma Gebrs. Maas en Westbroek van boord ge haald. Later is de boot vlot gekomen. THOLEN Burg. Stand. Overleden: L. Marbus 56 jaar echgen. v. J. C. V. d. Berg. - Benoemd tot leden dé? gascommls-< sie voor 1940 de heeren L. van Vessem, W. L. Klompe en Th. Dijkslag. Door de gemeente is voor uitvoering van de aan te leggen nieuwe verkeersweg een leening aangegaan met de Maatschap pij van Gemeentecrediet groot i 150.000. Nu de passage-biljetten voor de met verlof komende militairen en welke op naam staan van de BBA, door het Rijk wor den veroged, khnnen alle militairen uit het Eiland tegen afgifte van bovenvermeld pas sage-biljet BBA gratis over de brug. ST. MAARTENSDIJK 21 Dec. werd hier onderhands aanbe steed het bouwen van een huis, voor re kening van den heer P. J. NeUsse, landbou

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 2