Uienmarkt Plaatselijk Nieuws Zeeland Burgerlijke Stand KERK- EN SCHOOLNIEUWS GOEDEEEEDB uitvoer op de markt zoodat de prijs van fr. 105, vervoer per boot, zich heeft weten te handhaven. De vraag zal moeten aan houden of zelfs dringerder worden de vol gende dagen, om de noteering boven de ifr. 100 te kunnen behouden. Ih feite is de vraag voor de binnenland- sche fatarikatie geheel stopgezet. Deze heeft de paniek van de maand September duur moeten betalen. Het drogen wordt steeds voortgezet. Het rendement van de wortelen, is buitengewoon en hun kwaliteit van eerste gehalte. NIEUWE TONGB Het zoontje van T. d. K. was op de wandeling met de schoolklas. Een hond kwam achter hem en sprong tegen hem op, zoodat hij achterover in de sloot (in het Korteweegje) terecht kwam. Hü ging kopje onder, maar was door spoedig optreden der onderwijzeres weer gauw op vasten grond, zoodat dit ongeval met den schrik en een nat pak afliep. De heer T. L. had tijdens zijn werk zaamheden, bij de telefoonkabels het onge luk een spijker zoo diep in zijn hand te krijgen dat medische hulp noodzakelijk was. De collecte voor het St. Nicolaas- feest op school heeft ruim f 121.opge bracht. OOLTGENSPLAAT Tegen den vrachtrijder J. van Dr. Is procesverbaal opgemaakt wegens het te breed laden van zijn wagen. Deze week zal langs de huizen der ingezetenen speldjes te koop worden aange boden ten behoeve van de stichting „Zon- negloren." Bij den correspondent der arbeidsbe middeling hebben zich Maandagmorgen j.l. 15 landarbeiders, 4 metselaars, 2 schilders en 1 timmerman als werkloos aangemeld. VERSLAG van de ledenvergadering van de afd. Ooltgensplaat der Zuld- Hollandsche vereeniging „Het Groe ne Kruis" gehouden op Donderdag 2S November j.l. in Hotel Hobbel. De Voorzitter Burgemeester Slobbe opent deze vergadering en dankte de leden voor hun trouwe opkomst. Hierna is het woord aan den secretaris den heer M. H. Meijer voor het lezen van het verslag van de wijk zuster Alblas, waaruit bleek, dat zij in 85 gezinnen een bezoek had afgelegd en in totaal 2860. Voor de T.B.C, bestrijding wa ren er 348 bezoeken afgelegd. Uit het magazijn werden 131 artikelen in bruikleen afgestaan. Hierna kwam in behandeling de beschrij- vingsbrief van de algemeene vergadering. Tot afgevaardigde werd benoemd Dr. Kra mers. Vervolgens kwam in behandeling de aan koop van het ziekenhuisje aan de Nieuw straat. Door den Voorzitter werd het belang dat hiermede gediend zou worden uiteengezet. De heeren van Nieuwenhulzen en Buscop bestreden deze voorstellen uitvoerig en wenschten in de overeenkomst met de ge meente alsnog eenige correctie aan te bren gen. Na uitvoerige besprekingen v^^erd beslo ten aan die wenschen tegemoet te .komen en het gebouw te koopen voor f 750. Daar de voorwaarden nu gewijzigd zijn zal de gemeenteraad hieraan zijn goed keuring dienen te hechten. In het huishoudelijk reglement en in de statuten werd een wijziging gebracht in ver band met de gewijzigde verhouding tus- schen de gemeente. Hierna sluit de Voorzitter met een woord van dank deze vergadering. 4. Voorstel tot het Verleenen van een subsidie ad f 0.02 per inwoner aan het BorgstelUngsfonds voor het district der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht. 5. Begrooting der Gascentrale „Oost- Flakkee" te Oude Tonge voor 1940 (ligt ter inzage.) 6. Begrooting 1940 voor het Burgerlijk Armbestuur. 7. Voorstel tot verstrekking over 1940 van een kasgeldleendng tot een bedrag van f 4500.aan het Burgerlijk Armbestuur. 8. Begrooting 1940 voor de Gemeente lijke Bewaarschool. 9. Gemieentebegrooting 1940. 10. Voorstel tot vaststelling van het be sluit, als bedoeld in artikel 55bls der Lager onderwijswet 1920, voor 1940. Door B. en W. is de gemeentebegroo- ting aangeboden. In ontvangst en uitgaaf sluit deze op if 153.428.19. Voor onvoorziene uitgaven is uitgetro.kken f 3219.26. Aan ontvangsten is begroot voor havengelden f 6000.tegen vorig jaar f 7000.op brengst weegloonen f 2100.aan subsi die uit het werkloosheids subsidiefonds wordt f 29410 verwacht. Voor uitgaven aan straatverlichting Is uitg^etrokken f 4100. tegen vorig jaar f 3300.aan onderhoud straten en wegen f 1150.bijdrage in de kosten der provinciale wegen in deze ge- mieente is geraamd op if3574.onderhoud haven inclusief salaris f 1704.gemeente- reiniging vraagt f 1400.Voor steun en werkverschaffing as uitgetrokken respect, f 20.000 en f 13000 of f 33.000.— tegen f 37.950.in het vorige dienstjaar. Ten laste der gemeente zal hiervan komen f 10.460.86 Het Burgerlijk Armbestuur zal gesubsi dieerd worden met f 2500.De schulden last der gemeente zal per 1 Januari 1940 bedragen f 423.947. In de vergadering van het „Groene Kruis", onder Voorzitterschap van Burge- mjeester Slobbe kwam aan de orde aan koop van het ziekenhuis in de Nieuwstraat. De Voorzitter zette de voorstellen uiteen, naar aanleiding waarvan de heeren van Nieuwenhuijzen en Buscop met verschillen de bezwaren kwamen. De sprekers wenschten correctie in de voorgestelde overeenkomst met de gemeen te. Na uitvoerige besprekingen werd beslo ten aan de geuite wenschen tegemoet te komen en het gebouw te koopen voor f 750. Dr. Kramer werd benoemd tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering. Uit het verslag bleek, dat de wijkzuster 2860 bezoeken heeft a/fgelegd in 85 gezinnen. Woensdag 29 Nov. des namiddags om 2 uur zal de gemeenteraad vergaderen. Punten van behandeling: 1- Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een ad vies Eian ,den Opperbevelhebber van Land en Zeemacht, nopens een concept-verorde- ■üng ex artikel 12 der Oorlogswet betref fende het verrichten van persoonlijke dien sten voor hulp bij militaire werkzaam heden. MIDDELHARNIS In de Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot ouderling en diaken gekozen de heeren A. Troost en D. D. Konings en tot diaken In de vacature v. d. Velde gekozen de heer R. de Groot. Donderdagavond zal in de Chr. Geref Kerk voorgaan Ds. Meijering van Zwijn- drecht des sav. half half zeven. Woensdagavond verkiezing van 2 no tabelen der Ned. Herv. Kerk. Aftredend zijn K. V. d. Sluis en J. Verhage. SOMMELSDIJK A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de maandelijksche collecte voor de kerk worden gehouden. DIRKSLAND Op Dinsdag 5 December a.s. .zal D. V. in de Geref. Gemeente dankdag voor het gewas worden gehouden. A.s. Donderdag: 30 Nov. zal D.V. in het koor der Ned. Herv. Kerk een zendings film worden vertoond, welke door zendeling Tanis zal worden toegelicht. Tevens zal op Woensdag 29 en Donderdag 30 Nov. gele genheid tot het koopen van verschillende artikelen worden gegeven. Een en ander ten bate van den Geref. Zendingsbond. HERKINGEN A.s. Vrijdagavond boekenweek in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. MELISSANT Thans staat vast, dat Ds. van Win gerden per 1 Jan. D.V. a.s. zijn afscheid zal preeken en naar Arnemuiden vertrek ken. STELLEND AM Ouders welke a.s. Zondag hun kin deren .in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten doopen kuiinen Zaterda.gavond aan gifte doen in de consistoriekamer van 7 tot 8 uur. Zondagmorgen a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk alhier dankstond voor het ge was worden gehouden waarbij tevens de oogstcoUecte zal worden gehouden. In de Ned. Herv. Kerk alhier zijn af tredend als Notabelen de heeren W. J. Overbeeke en E.A. Snijder, (eerstgenoemde niet herkiesbaar.)en. als kerkmeester de heer Corn. Soeteman. NIEUWE TONGE Vorige week Zondag is weer een bank biljet van f 10.gecollecteerd. A.s. Zondagmorgen leesdienst wegens vacaturebeurt te Ouddorp en sav. Ds. A. V. d. Kooij, alsdan zal er gelegenheid zijn tot bediening van deni H. Doop. Doopouders kunnen daarvan aangifte doen Vrijdag avond tusschen 7 en 8 uur in de kerkeka mer, trouwboekje meebrengen. Degenen die belijdenis van hun geloof willen doen, moeten zich Dinsdagavond 8 uur aanmelden in de kerkekamer. De collecte ten bate voor het Kerst feest heeft opgebracht de som van if 204. 13%, waarvoor het bestuur aan de gevers of geefsters hartelijk dank zegt. OOLTGENSPLAAT Onze dorpsgenoot J. C. Beijer is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Open bare School te Middelharnis. Dinsdagmiddag 5 December a.s. zal door de kinderen der Openbare Bewaar school het Sint Nicolaaafeest worden ge vierd. De herkozen leden voor het kiescol lege hebben allen hun benoeming aangeno men. De verwachting welke wij vorige week neerschreven is geheel bewaardheid gewor den. Een zeer kalme rustige markt, waarin geen schommelingen van beteekenis zich voordeden. De prijs is geweest f 1.50, f 1.40, f 150 terwijl hij op het moment dat wij ons over zicht schrijven, heel slap, f 1.60 is per 60 K.G. i Er is een verschijnsel dat hoopvol stemt, en dat is, dat de telers niet vlot aifgeven. Ware dit niet zoo, de prijs zou onherroepe-, lijk nog meer zakken, terwijl de markt nu op hetzelfde prijspeil blijft hangen, en het minste vleugje, de markt iets doet oploo- peni. Voor Duitschland wordt nog niet veel gekocht in de open markt. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat eerst de zoogenaam de inundatie uien welke te Rotterdam en elders in lichters liggen geheel moeten zijn geruimd. Ook vallen hieronder de uien welke in polders liggen, die in tijd van nood onder Water worden gezet. Zoolang die uien niet zijn geruimd, komt Duitschland bijna niet aan de markt. De prijs wordt dus voor de leveringen aan Duitschland weinig beinvloed, daar de inundatie uien door de regeering zijn over genomen en aan een groep exporteurs over gedragen. De kosten aan den export verbonden loe pen weer meer en meer op. Had de vracht verlaging eenige centen voordeel gebracht, de verhooging der verzekeringspremie ten gevolge van het verhoogde mijnengevaar, alsmede een duurdere balenprijs maken die vrachtverlaging weer ongedaan. Al bij al, blijft het beeld der uienmarkt, een net loonende uienprijs, terwijl de fan tastische oorlogsuienprijzen lang op zich zullen laten wachten. Verontrustende teekenen zijn er op het oogenblik echter niet, zoodat ons advies blgft, rustig de markt blijven volgen en als de prijs iets loonend is, matig afgeven. In de week van 2025 November zijn onder .keur verladen van Goeree en Over- fjakkee 42042 balen uien. Middelharnis Sommielsdijk Dirksland Melissant Stellendam Goeree Ouddorp Nieuwe Tonge Oude Tonge Achthuizen Stad aan 't Haringvliet Den Bommel Ooltgensplaat Te samen of 2.102.100 K.G. 4795 balen 1375 balen 1576 balen 1627 balen 200 balen 1656 balen 3785 balen 2489 balen 6206 balen 2092 balen 45 balen 4513 balen 11683 balen 42042 balen SOMMELSDIJK Geboren: Herima Jasperlna, dochter van Leendert van Nimwegen en Hendrika Grootenboer. OOLTGENSPLAAT Loop der bevolking. Vertrokken: K. Vermaas naar Den Haag, Gr. van Oorschot naar Kwintheul; L. Noordijk naar den Briel. Geboren: Cornelia Theodora Maria d. V. J. J. Laurentius en A. F. M. Jacobs; Pau lus z.v. J. J. Crezee en J. van den Berg; Maria d.v. G. de Vos en J. van Dam; Jan netje d.v. M. Pipping e'h J. Troost; Lena Hendrika d.v. A. van den Heuvel en N. A. van Kempen. Getrouwd: H. van Oorschot en J. v. d. Swaluw; J. Moerenhout en M. Dekkers. Joh. Vervloet en J. C. Vervloet. DEN BOMMEL Getrouwd: L. J. Koppenaal 23 jaar en W. de Boed 23 jaar. Bevallen: J. J. Jansen-Vervloed dr. ST. PHILIPSLAND De heer G. C. Noorthoek benoemd verklaard lid van den genieenteraad al hier, heeft deze benoeming aangenomen. BRUINISSE Burg. Stand. Ondertrouwd: Jacob Padmos oud 26 jaar j.m. en Willemina Bal. oud 26 j. j.d. De Raad dezer gemeente is in open bare vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 29 November 1939 des avonds 7 uur. Bij de Vrijdagavond gehouden stem ming voor gemachtigden .in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden uitgebracht op: A. van der Have (aftr.) 42, St. Kik (aftr.) 38, L. Stoel (aftr.) 39 en Adr. Ju- melet v. d. Berge (aftr.) 42 stemmen, zoodat deze leden allen werden herkozen. In de vacature ontstaan door het overlij den van den gemachtigde Jan Jumelet Wz., werden uitgebracht op: H. L. Kleppe 21, W. van den Berg Beekman 13, Hub. Bal 9, S. A. Jumelet Az. 11, Jan Bolijn Cz. 10, A. van den Berge Jstz. 6, C. de Ruijter 3, C. van Gllst- 3, M. van Rhee 1. W. J. v. d. Ploeg 1 en J. Goudzwaard 1 stem. Van on waarde waren 15 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren H. L Kleppe en W. van den Berg-Beekman. De pogingen tot berging van het schip en de lading van het verleden week in het Krammer gestrande sleepschip „Drie Gebroeders" zijn opgegeven. Aanvankelijk had men met de berging succes doch na den storm van Zondag bleek het niet meer mogelijk bevredigende resultaten te berei ken en heeft men in arrenmoede het werk gestaakt. POOKTVLIET Burg. Stand Overleden: Cornelia van der Slikke 50 j. echtgen. van Jan Jagt. Loop der bevolking. Vertrokken: Cornelia Niemantsverdriet naar Den Haag; Maatje Monteau naar Den Haag. Dankdag Woensdag 29 Nov. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. van Zandt te Delft. SCHERPENISSE Een hoog op den dijk geslagen groote ijzeren roeiboot is als strandgoed door de politie aangebracht. ST. ANN ALAND Donderdag 30 Nov. a.s. des avonds half 2even hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. Neerbos van Ril- land Bath. OUD VOSSEMEER In het caife van dhr. E. H. Verhees alhier werd, ten verzoeke van de erfgena men van wijlen mej. A. Ooms-Rombouts, in openbare veiling verkocht een woonhuis met erf en tuin, gelegen aan den „Molen straat" alhier, waar van voor de som van f 1700 .kooper werd dhr. A. van Tilburgh te Capellen (België.) ST. MAARTENSDIJK Gedurende het tijdvak van 20 t.m. 25 November zijn uit de haven aUiier uit gevoerd: 1700 H.L. aardappelen, 5000 balen uien, 52.000 kg. Regeeringstarwe en 46.000 kg. erwten, ingekomen: 2100 balen kunst mest. Aanmerkelijk lager is dit jaar de prijs der koebieten a f 15.per 100 kg., terwijl vorig jaar voor een zelfde kwantum het dubbele, dus f 30.werd besteed. Burg. Stand. Geboren: Elizabeth Johanna d.v. Hendrik Hartog en Jozina Anthonia de Jager; Bar- tel Gilles z.v. Gilles Jansen en Jozina Adri- ana de Witte. Bevolking: Vertrokken: Adriana Muller naar Apeldoorn; Jacob de Graaf naar Wees perkarspel. Gevestigd: Arie Jansen uit Den Haag. THOLEN Veilingsvereeniging „De Eendracht" Fruitveiling; Jodenpeer f 0.520.79; Ponds peer if 0.270.42; Goudreinetten f 0.60 1.26; Zure Belief leur f 0.40; Ganzevellen f 0.66—0.78; Brmgaard f 0.50—0.82; Cam- pagner zoet f 0.64; Groninger Kroon f 0.76 —0.82 per 10 K.G. Uienveiling: Grove f 2.43; Gewone f 2.69 2.87; Drielingen f 1.10; Picklers f 5.10. Al les per 100 K.G. De besomming der voorgaande week, door het ruwe weer maar gedeeltelijk uit gevaren vissehersvloot ter botvangst, was slechts van 10 tot 50 pond per vaartuig, dat zeer gering is te noemen. Ook werden ande re vlschsoorten niet aangevoerd. Door de ajfname uit Frankrijk, welke meest geschoonde mosselen afneemt, was de verzending dier vischsoort welke ruim 3900 ton a 100 K.G. bedroeg ruimer dan de daaraan voorafgaande weken, dat ook met het oog op het schoenen aan meerde re visschers in de loodsen werk verschaft. Daar alleen voor het binnenland oesters kon verzonden worden, was de verzending niet hoog en dientengevolge de prijzen mede door onderlinge concurrentie, gedrukt De aangeboden begrooting der N.V. Waterleiding Maatschappij „Tholen" met een ontvang en uitgaaf van f 90.913.38. en een geraamde vsrinstpost van f 8.634.06, werd in de Vrijdag 24 November j.l. ge houden vergadering van den Raad van Be heer dier maatschappijen, na eenige bespre king voorloopig vastgesteld. Ten behoeve van het Algemeen Steun comité voor bijzondere nooden heeft de in deze gemeente gehouden collecte opge bracht de som, van f 132.38. In de machinekamer van zgn miotor- vaartuig geraakte de mosselschipper S. Baay Hz. met zijn rechterbeen bekneld tusschen de koppeling van den draaienden motor. Hij werd ter behandeling met een ernstige vleeschwond aan het rechteronder been vervoerd naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom. In afwijking van het bepaalde in art. 24 van het Zeeuwsche stroomenreglement is door de betrokken instanties aan de bot visschers toestemming verleend voor het visschen van bot tot en met 15 Maart 1940 In de vacature J. Lievense-Adriaanse is tot bestuurslid van „De school met den Bijbel" alhier, in een gehouden ledenverga dering, gekozen dhr. mlajoor der Rijksveld wacht A. G. Haverhoek. Burg. Stand. Geboren: Johannes J. z.v. J. Bierens en J. Geluk; Jacob Jacobus z.v. J. A. van Oost en C. de Leeuw; Pieternella Dinji d.v. H. Schot en E. Geuze; Johanna Magdalena Cornelia d.v. M. W]. Verkamman en C. J. Goosem; Christoffel z.v. J. Schot en A. M. Russcher; Johannes Jacob z.v. L. M. Ge luk en J. Aamoudse. Ondertrouwd: Chr. Deurloo j.m. 24 jaar (van Bergen op Zoom) en Fr. J. Kegge j.d. 20 jaar. Gehuwd: M. J. Contant j.m. 26 jaar en J. Schot j.d. 21 jaar (van Halsteren)P. J. Blaas j|.m. 26 jaar en C. Overbeeke j.d. 23 jaar. STAVENISSE -Bij de Zaterdagavond j.l. gehouden verkiezing voor 3 Notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier verkregen van de 60 uit gebrachte stemnien de aftredenden heeren: Jan Hage en Abr. van Prooijen, resp. 52 en 50 stemmen, zoodat deze heeren zijn her kozen, terwijl in de vacature wegens be danken van dhr. I. Gaakeer Cz. met 35 stemmen verkozen werd verklaard, dhr. P. J. Moerland Mz. De in deze gemeente gehouden col lecte ten bate van het Nationaal Steun Co nojté voor bijzondere nooden, heeft bruto opgebracht de som van f 178.25. Burg. Stand. Gehuwd: Adr. J. Stoutjesdijk, j.m. 28 j. en Wilh. de Rflke j.d. 24 jaar (van Rot terdam.) In een gehouden spoedeischende Openbare Gemeenteraadsvergadering wer den de notulen van vorige vergadering aan gehouden. Deze vergadering is spoedeischend bij eengeroepen met het oog op de omstandig heid, dat per 1 December a.s. aan de Pro vincie moet worden betaald het aandeel in den nieuwen verkeersweg dezer gemeente. Uitgezien is naar de plaatsing van een daartoe benoodigde leening, waarvan f 13.000 is geplaatst tegen een rente van 3% pet., terwijl een resteerend bedrag van f 8.500 tijdelijk kan worden opgenomen S. 3 pet. Volgens een vorig raadsbesluit zal nu ook tegelijk worden opgenomen de restee- rende belasting op den Stoofdijk berusten de tot een bedrag van f 2400, waardoor deze totale leening zal bedragen f 24000. Betreffende den Stavenisseweg t 21.600 en den Stoofdijk f 2400. Z.h.s. werd hiertoe be sloten. Ingekomen is een ontwerp-verordening ex. art. 12 der Oorlogswet, inhoudende het verrichten van persoonlijke diensten voor hulp bij militaire iwerkzaamheden tot het herstellen van schade aan wegen enz., na ampele bespreking wordt dit voor verdere behandeUng in overleg'met de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten goedgekeurd Hierna sluiting. Ten bate van het Hervormde Sanato rium voor T.B.C.-patiënten „Zonnogloren" te Soesterberg zal, als naar gewoonte, op D.V. Zaterdag 2 December een speldje te koop worden aangeboden. Laat ieder naar zijn vermogen dit nuttige werk steunen. In afwijking van de ter plaatse heer- schende gewoonte zal de verhuring der vrijgekomen zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, die allen zijn aangeduid met een briefje „niet verhuurd", niet meer plaats hebben in het Kerkgebouw, maar in de consistorie, op Maandag 4 December des avonds 7 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozina Wilhelmina, d: v. W. Quaak en Joz. v. Vossen; Pieternella Maria, d. V. P. J. Hendrikse en L. M. Everaers. Gehuwd: C. J. v. d. Slikke, jm. 24 jaar en J. S. Becu, jd., 27 jaar (van Breskens) Door vakkundigen wordt, in verband met een eventueele evacuatie, in alle wonin gen en gebouwen de ruimte opgenomen. Gedurende de campagne 1939 zijn door onderscheiden suikerfabrieken aan de ha ven alhier onderstaande bleten ontvangen: Zevenbergen en Dinteloord: bruto 2.911.014 KG.; tarra': 414.358 KG. netto: 2.496.656 KG. Centrale Suikermaatschappij: Bruto: 1.349.567 KG. tarra: 170.523 KG., netto: 1.179.044 KG. Puttershoek: bruto: 1.302.170 KG., tarra: 183.771 KG., netto 1.118.399 Kg In het tijdvak van 20 t.m. 25 Novem ber zijn van hier verzonden: 744 HL. kriel; 45 HL. poters; 60 HL. aardappels; 55 HL. Koepeen; 25 HL. stekuien; 18 ton regee ringstarwe; 15 ton scho.kkererwten en 700 balen uien voor Rotterdam. 1600 balen uien voor export. De Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat degenen, die voor de distributie-periode van 11 December 1939 t.m. 7 Januari 1940 in aanmerking wen schen te komen ter verkrijging van vee voeder, in de gelegenheid worden gesteld, om in de week van 27 November t.m. 2 December 1939, de samenstelling van hun veestapel op te geven bij de plaatselijke Secretaris in hun gemeente. Deze opgave dient te geschieden naar den toestand op 26 November 1939, 's nachts 12 uur. Degenen, die In de hierboven aangegeven week van hun veestapel geen aangifte heb ben gedaan, komien voor een voedertoewij zing voor de volgende distributie niet in aianmerking. UIT DE PROVINCIE ZEELAND. LADING VAN DE „PHILEGONE" WORDT GEBORGEN. Door het bergingsbedrijf van de N. V. W. A. V. d. Tak te Rotterdam wordt de la ding van het bij den jongsten storm| op de Oosterschelde met alle opvarenden ver gane sleepschip „Philegone', dat op twee plaatsen is gebroken, geborgen. COMMISSARIS VAN „DE SCHELDE" Tot commissaris der N. V. Kon. Maat schappij „de Schelde" te Vlissingen, werden in de gehouden vergadering van aandeel houders dier maatschappij benoemd de hee ren: J. J. C. van Dijk, oud-minister van Defensie en G. J. Bensink. DRIJVENDE MIJNEN. Een tweetal mijnen zijn aangespoeld op het strand ten Westen van Domburg; één aan de Anna-Friso polder te Kamperland en 7 aan het strand bij Nieuwesluis, gem. Breskens; die voorwerpen, welke door het demsonteeren niet onmiddellijk konden wor den onschadelijk gemaakt, werden onder bewaking gesteld. EEN GEDUCHTE BEDREIGING. Dat is de communistische bedreiging. Daaraan wijdt CILACC het grootste ge deelte van het laatste nummer zijner „An ticommunistische Documenteering." De doeleinden en de tactiek van de com munisten tijdens den oorlog worden hier opmerkelijk beschreven en door, bewijzen aangetoond. Hetzelfde nummer bevat, op zijn minst genomen sensationeele onthullingen over de geheime voorbereiding van den oorlog, de deeling van Polen enz. De studie „Door henzelf geteekend" die het nummer besluit geeft ons tastbare be wijzen voor de schaamtelooze leugens van de sovjet-propaganda. Wilt gij een mooi staaltje daarvan hebben? „In het officieele orgaan van de commu nistische regeering van de USSR „Izves- tia" no. 249 van 27 October j.l. vindt men deze nog niet overtroffen leugen: „IN VERBAND MET DB ONDERBREKING IN DE GRAANLEVERINGEN ZIJN DE BAKKERIJEN IN BELGIË SLECHTS EENMAAL IN DE DRIE DAGEN GE OPEND." Deze laatste sovjet-vondst is uitnemend! VerschaiE U het laatste nummer van de „Anticommunistische Documenteering" door 4 frank te storten op postcheckreke- ning No. 971.74 van CILACC, 3, Toulouse- straat, Brussel 4, zonder te vergeten zorg vuldig den titel van de brochure te noe men op de achterzijde van de strook. Indien gij kunt, doe dan nog beter, abon neer U op deze opmerkelijke uitgave waar van het jaarabonnement slechts 50 belgi- sche franks voor België kost en 12 belga's voor de andere landen; U zult geen spijt hebben van Uw geld en tegelijkertijd ver richt gij een daad van openbaar nut.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 5