Verkoopingen Gemeenteraad Herkingen Ingezonden M arktberichten mCïEELE CRISISPÜBLICATIES Voor onze Jongens en Meisjes Centrale veilingiWiddelharnig Prijzen: Kalf koeien van f 130240; Kalf. vaarzen van f 120230; Melkkoeien van f 140250; mager vee van f 110150; Graskalveren van f 4095; vet vee van f 0.320.38 per kg. levend gewicht en big gen f 1418 per stuk. Veilingen van Dinsidag 14 November 1939. UIEN: Gewone uien >f 3.133.16; Drielingen f 1.25 Picklers f 5.05; Stekuien f 0.52, alles per 100 kg. Aanvoer 30.000 kg. Wlitlof f 11.90—15.10; Prei f 3;50—3.60; Savoye kool f 3.703.90; Groen Savoye kool f 5.10—5.50; Roode kool f 2.—; Kro ten f 1.50—2,30; Bismarck f 1.80—2.80; Nouveau Poiteau if. 8.90—10.10; Comtesse de Paris f 9.9014.Campagners f 6.20 —6.40; Goudreinetten f 8.60—11.10; Zwijn drechtsche Wijnpeer f 13.alles për 100 K.Q. Alicant Ie soort f 8.1010.10; Alicant 2e soort f 5.------6.70. Alles per 100 pond. Bloemkool I f 8.5012.Bloemkool II f 4.------5.20; Andijvie f 1.70—2.—. Alles per 100 stuks. VeUingen van Donderldlag 16 Nov. 1939. UIEN: Gewone Uien f 2.84—3.01; Drielingen if 1.09 Picklers f 5.06; Tweede soort f 1.21—1.48; Stekuien f 0.15. Alles per 100 Kg. Aanvoer plm. 100.000 kg. EIEREN. Kipeieren 47—48 k,g. f 3.80—4.18;'' Kip- eieren 5052 kg. f 4.47456; Kipeieren 58 —61 kg, f 5,565,82, alles per 100 stuks Maandag 27 Nov., bij inzet en Maan. dag 4 December bij afslag, telkens des avonds 7 uur te Sommelsdijk, in het Ho tel Spee, van een woon- en winkelhuis, met schuur en erf te Sommelsdijk, aan de Voorstraat, kadaster Sectie B. no. 1373, groot 1 are, 72 centiare, eigendom van- en bewoond door den heer G. O. Binneweg. Het perceel is op 15 Januari 1940 te aan vaarden. Notaris VAN DEN BERG. OPENBARE RAADSVERGADERING OP DINSDAG 14 NOVEMBER 1939 DES v.m. 10 UUR. Burgemeester Visscher opent met gebed. Notulen worden gelezen en vastgesteld Ingekomen stukken: Mededeeling van den heer J. Van Kem pen, dat hij ophoudt lid van den gemeente raad te zijn. Van de Emgo de balans, en winst- en verliesrekening plus het jaarversla,g. Wordt goedgekeurd. Van de Drinkwaterleiding dat eenige ver anderingen hebben plaats gehad in het Be stuur van de vertegenwoordigers der ge meenten Den Bommel en Stellendam. Goedgekeurd terugontvangen eenige raads besluiten. Opname kas en boeken gemeente. In kas f 4916.71. Bij het Burgerl. Armbestuur in kas f 229.79. Een wijzigin.g begrooting dienst 1939 wordt aangebracht en goedgekeurd. Herbenoemd worden in de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren M. v. d. Vliet, van Hekeze en A. Munters. 5. Voorstel opheffing klokkenist, per 1 Jan. 1940. De heer v. ECK: Wie moet het dan doen? De VOORZ.: De gemeente-werkman. Het geeft een besparing van f 40.'per jaar. 6. Verkiezing bestuurslid Drinkwater leiding. Aftredend de heer J. M. V. Eek. De heer BREUR: Dat is zeker een eere baantje De heer v. Eek wordt herkozen met stemmen, 1 blanco en 1 op dhr. Witvliet. 7. Onderzoek geloofsbrieven van de heer J. C. Kalle. Wordt besloten tot toelating. 8. Voorstel opnieuw verhuren van een stuk grond Armbestuur voor 10 jaar, voor vuilnisstortplaats, tegen f 6.per jaar. Wordt goedgevonden. 9. De gemeentebegrooting wordt gewij zigd en goedgekeurd. 10. Voorstel tot heffing van 38 opcen ten vermogensbelasting. De heer DE GEUS informeert hoeveel het voorheen was. De SECRETARIS: Voorheen was het hoo ger.. Het moest nu, volgens Gedeputeerden in overeenstemming gebracht worden met de werkelijkheid. Wordt goedgevonden. 11. Vaststelling straatbelasting met per centages, gebouwde op 6%; ongebouwde eigendommen op 4%. De VOORZ zegt, dat de finantieele toe stand der gemeente hiertoe noopt. De heer DE GEUS: Hoe groot is de ge raamde opbrengst? De VOORZ.: Rond 1800 gulden. De heer DE GEUS vindt het percentage verbazend hoog. Ook het verschil tusschen j 4 en 6% is groot. Wordt het geheven naar de huurwaarde? Het is te hoog voor onze gemeente. Kunnen .de middelen die aan de hand zijn gedaan om verschillende posten j te besnoeien geen wijziging brengen? De VOORZ. is het eens, dat het hoog is. Alles is geprobeerd maar het kan niet an ders. De heer DE GEUS: Vorig jaar is het af gestemd, omdat er toen „een potje" was. Laat de heeren het nu ook afstemmen! Spr. vraagt inlichtingen over diverse posten o.m. verbetering kaai. De VOORZ. licht toe, dat het de bedoe ling is, de kaai zoo te laten. Met een kleine onvoorziene zal de begrooting worden slui tend gemaakt. Bij de post wegen en voet paden kan er ook niets af, de meeste pos ten zijn te laag geraamd. De begrooting moet toch ook serieus zijn! De heer v. ECK vindt de kaai op f 2000.- toch wel wat royaal! De VOORZ.: Zouden,de heeren er iets af doen, komt dat toch op onvoorziene. De heer v. ECK: Het is dus pappen en nathouden! Spreker vindt het allesbehalve fraai van 't Rijk, dat die f 2800.die te veel was genoten, er nu weer wordt afge houden! Zoo raak je zeker in de misère, zegt spreker. De heer DE GEUS: Bij het nazien der begrooting waren nog meer posten te snoeien, wat is daar het resultaat van? Weth. MELISSANT: Die zijn alle verval len. De onvoorziene is nu al te klein. De heer BREUR: Ik dacht dat Herkin gen nogal een goed potje had De straatbelasting wordt 4an met algem, stemmen aangenomen. De kosten per leerling voor ,de Herv. School worden bepaald op f 10.voor de Geref School op f 9.25. 13. De Armenbegrootin,g wordt m.a.s. vastgesteld. 14. Vaststelling gemeentebegrooting 1940 De heer DE GEUS zegt namens 'de com missie, dat de begrooting niet was, toen zij kwamen om die na te kijken. Er vs^as nog geen straatbelastin,g aangenomen en nog enkele dingen niet in orde. De VOORZ.: Daarom zijn we eerst met die voorstellen gekomen. De heer DE GEUS adviseert tot goed keuring. Wordt aangenomen op f 15061.76 in inkomst en uitgaaf. In de rondvraag zegt de heer v. d, VEL DE dat ,de loonnorm 10% verhoogd is. Hij zou nu ook de steunnorm verhoogd willen zien. De VOORZ Daar zal geen bea(waar te gen zijn, als dat zoo is. De heer BREUR: Dan komt ook de ko- lentoeslag meer tot zijn recht. De heer DE GEUS wijst op een gat door de Telefoondienst gegraven op de Molen dijk, wat niet goed is gedicht. De VOORZ. neemt er nota van. De heer BREUR: Weet U de Zwarte pad? Daar dreigt gevaar van een goot idie kan neervallen. Er liggen in die pad bovendien steenen als kinderhoofdjes, die de pad on begaanbaar maken. De heer WITVLIET is overtuigd dat de goot goed vast zit met ijzerdraad. De VOORZ. zegt dat B. en W. zullen be kijken wat aan het plaveisel te zullen doen. Sluiting. 'S-Gravenhage, 15 November 1939. UIVOER VAN VLAS. Naar wij van officieele zijde vernemen, zal de Nederlandsche Akkerbouw Centra le, als monopoliehoudster voor den uitvoer van stroovlas, in het vervolg slechts mono polieovereenkomsten afsluiten met hen, die zich ook de laatste jaren met den uit voer van gerepeld en/of ongerepeld vlas hebben bezig gehouden. Alle belanghebbenden, waaronder ook de telers, die hun vlas rechtstreeks al of niet door bemiddeling van een buitenlandschen commissionnair voor uitvoer hebben ver kocht, doch het nog niet hebben geleverd, alsmede zij, die het voornemen hebben zich met den uitvoer van vlas bezig te houden, dienen hiervan vóór 22 November a.s. aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, Be- zuidenhout, 15, 's-Gravenhage, opgave te doen. Deze centrale zal daarop aan de be trokkenen een formulier ter invulling toe zenden. 's-Gravenhage, 15 November 1939. BEVORDERING VAN HET KUNSTMA TIG DROGEN VAN GRAS. Wij vernemen van oifficieele zijde het vol gende: In de jaren 1938 en 1939 zijn met steun van de Regeering proeven genomen met het kunstmatig drogen van gras. De resul taten van .deze proeven rechtvaardigen de zienswijze, dat deze methode van conser- veeren kan bijdragen tot vermeerdering van de eigen voederproductie, terwijl het bedrijf minder afhankelijk wordt van den aankoop van krachtvoer. De bijzondere omstandigheden zijn voor den Minister van Economische Zaken aan leiding geweest maatregelen te nemen, waardoor voor het komende seizoen ,de mo gelijkheid tot levering van een aantal dro gers verzekerd is; bovendien kunnen on der bepaalde voorwaarden aan gegadigden zekere faciliteiten worden verleend. Deze voorwaarden hebben betrekking op den opzet en de financieele regelingen^ Gegadigden waaronder te verstaan zoowel combinaties van direct belangheb benden als anderen kunnen zich wen den tot de Directie van den landbouw. De partement van Economische Zaken, Bezui- denhout, 30, te 's-Gravenhage. Daar het aantal drogers, dat voor het komende seizoen beschikbaar zal zijn, uit. den aard der zaak beperkt is, bestaat de mogelijkheid, dat een toewijzing moet plaats vinden, waarbij de volgorde van de aanvragen in aanmerking zal worden ge nomen. VERENIGING LIGHALLEN MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Zoals reeds in October bij de sluiting door den Voorzitter werd medegedeeld, (het verslag hiervan is in deze krant ver schenen) hoopt de Vereniging Lighallen in 1940 haar 10-jarig bestaan te herdenken. Een feit, dat zeker niet zonder meer voor bij gegaan ma,g worden, omdat het die herdenking ten volle verdient., In de eerste plaats geldt dit voor de vele patiënten, die in den loop dezer jaren her stel van hunne gezondheid mochten Vinden. Maar ook het Bestuur ziet vol dankbaar heid terug op deze 10 jaren die toch verre van gemakkelijk geweest zijn. Al deze ja ren heeft de vereniging te kampen gehad met een zwakke kas. Telkens weer moest een bazar georganiseerd worden, om de grootste tekorten enigszins te dekken. Het bestuur ziet dan ook in deze herdenking een prachtige gelegenheid de kas extra te versterken. Reeds nu vragen wij Uw aandacht en medewerking voor die herdenking, welke samenvalt met de traditionele 3-jaarlijk- sche bazar. Helpt gij allen mede deze bazar te doen slagen; ja, zó te doen slagen, dat zij alle vorige verre overtreft! Hoe g'e daartoe nu reeds het Uwe kunt doen? We hebben het al bij een vorige gelegenheid gezegd: Dewinter is de tijd, die zo bij uitstek ge bruikt kan worden voor handwerken, za gen, timmeren, enz. enz. Steekt allen de handen uit de mouw en helpt ons het jaar 1940 te maken tot een waar jubel jaar voor onze Lighallen. Om in den ogenblikkelijken nood te voor zien wordt op Zaterdag 25 Nov. een olie bollen- en wafeldag gehouden. Reeds nu zullen bestellingen gaarne door de be stuursleden in ontvangst worden genomen. Op den dag zelf zijn oliebollen en wafels verkrijgbaar in het winkelpand Westdijk 316 vanaif. 's-namiddags 2 uur. Het Bestuur: A. Baart, Voorzitter, G. J. Bierboom-ten Cate secretaresse A. Timmers-Mast, Penn.-esse. J. Campfens-Holtkamp. P. H. Beekhoven. ETTEN, 15 November 1939. De aanvoer op de heden alhier gehou den veemarkt bedroeg 207 stuks. De aanvoer van melkvee was voldoende, de handel traag en de prijzen iets lager. De aanvoer van muntig vee was nor maal, de handel redelijk en de prijzen onver anderd. De aanvoer van jong vee was iets min der, de handel gedrukt en de prijzen een weinig dalende. De aanvoer van vet vee was voldoende, de handel redelijk en de prijzen als vorige week. De aanvoer van biggen was ruimer, de handel levendig en de prijzen vast. BESTE JONGENS EN MEISJES! Doordat er zoveel andere dingen een plaatsje in de krant vroegen, moest het plaatsen van ons hoekje een week worden uitgesteld vorige maal. Het kwam dus niet omdat ik ziek was, of (en dat zou mis schien ook kunnen) omdat ik een beetje lui was. Enkelen onder jullie, lijden wel eens een keertje aan die laatste ziekte, dus zou het niet te verwonderen zijn, dat ik er ook wel eens een beetje door aangetast werd. Maar alle gekheid op een stokje, wordt er wel eens gezegd. Er zijn ook heel ijve rige kinderen. Het raadsel, dat nu een beurt krijgt, is er een bewijs van. Het is een ingezonden raadsel van één mijner vriendinnetjes. Het is: No. 2. Mijn geheel bestaat uit 56 letters en is een tekst uit het Spreukenboek van Salo mo. Het bevat een waarheid van het groot ste gewicht en is vooral gericht tot de jeugd. De onderdelen zijn: 3-8-5-33-38-42 is residentie van David. 29-19-44-27 is richter. 37-55-21-44-6-34-56 is zoon van Jakob. 34-15-31-9-22-47-33-36 is plaats waar Je zus ten hemel voer. 36-16-10-17-34-53 is richter. 44-43 is woonplaats van Job. 37-1-24 is woestijn. 36-38-13-,41-33 is zoor. van Jaifeth. (Gen. 10.) 33-14-2-54-34-30 is iets wat Salomo bij zijn wijsheid verkreeg. 4-45-7 is hogepriester. 12-18-33-38-26 is man waarvan Abram de spelonk van Machpela kocht. 20-54-34-49 is andere naam voor Ezau. 46-23-51-11 is zoon van Jakob. 48-39-33 is vader van Abner., 33-50-40 is niet arm. 25-28-40 is boomsoort. 32-52-35-33 is 2 x 2, 39 is letter 4. Dit raadsel werd ingezonden door JANS STRUIJK, MELISSANT. Nu volgen de brieven: Marietje S., Middelharnis. Dat je welkomi bent heb ik al gezegd, hè? Je doet net oi je al jaren aan me schrijft. Plezierig is 't niet als de vader uit het huisgezin soldaat moet zijn. Heeft je moe hem nog gezien in Den Haag? Gelukkig dat het nog bij mobilisatie blijft, nietwaar? Janna O., Haamsted©. Nu komt het uitvoerige antwoord. Nu sta je dan toch in de krant. Wat heb jij een grote brief geschreven! En mooi papier dat je hebt! Jammer, dat Je je oplossingen nooit ingezonden hebt. Je had vast al een paar prijzen gehad in zo'n lange tijd. Maar nu is het begin er toch. Ik ben wel eens in H. geweest. In de zomer is het die kant heel mooi en ik kan begrijpen dat het er nu druk is op militair gebied. Uit S. ben jij de enigste, niet uit Dui- veland. Het versje is mooi) en 'k zal het bewaren. Truida de B., Bruiinisse. Bedankt voor het raadsel. Het is wel ge schikt, maar wanneer het geplaatst wordt, weet ik nog niet. Er zijn er nog meer in voorraad. Zat jij bij dien meester, die vertrokken is? En heb je nu een juffrouw? Ben p de verandering al gewoon? Jans en Marie ide W., Bjuinisse. Dat bedoelde broertje was dus geen broer van jullie Het is al lang gele,den. Ik denk dat hij nu al soldaat is. In elk geval zal hij de leeftijd er wel voor hebben. Die ver- jaiardag valt leuk, zeg! Nu proberen om een echte prijs vast te krijgen, hoor! Marietje G., Rottepdiam. Ik ben blij dat het nog op zo'n manier vergoed kon worden. Je moeder heeft on gelijk: je had het niet mogen verzwijgen. En dat andere mag je ook houden, hoor! Je geeft het den maar aan je zusje o£ je maakt er een ander maar blij mee. Dat kiekje vind ik heel mooi. Ik heb nog een prentje van jullie drietjes, en dan kun je goed zien dat jij daarvan de middelste bent. Nu ben je stukken gegroeid. Hartelijk dank ervoor. Aaitje P., Scheveningen. Eerst moet ik de hele familie bedanken voor die prachtige kaart, Bedank ook het kennisje uit R- Wie is dat, als ik het weten mag? Je rapport is heel mooi. Alleen denk ik dat het cijfer voor V. G. omgedraaid moet worden. Of was je een beetje ongelukkig met de repetities? Ik lust braamsop heel graag. Wat heb ben jullie een voorraad! Daantje P., SclieveniDigen. Ja zeker mag jij mee doen. Je bent har telijk welkom. Doe maar samen in één en veloppe met je zus. Ik zie wel aan je rap port dat Je goed je best doet hij de juf frouw. Je zal het ook wel bij Oom Ko doen, denk ik. Bep S., MildideUiarjüs. Wat was dat een prachtige kaart. En wat was het opschrift mooi! Hartelijk dank^ Ber'tus S., Middelhiamis. Het spreekt vanzelf dat jij ook een harte, lijk bedankje krijgt. Nu is de schoonmaak helemaal klaar, hé? En hoe gaat het inet jullie trouwe helpster big de raadsels? Henidrjjka D., Herldngen. Er wordt wel eens gezegd: praten en breien, maar bij jullie is het: lezen en breien. En dat vind ik heel goed. Een hele avond lezen is niet goed. Er moet ook schap pelijk gehaakt en gebreid worden. Zo hoort het., Ko D., Herkingen. Als 't zo regent en het guur weer gaat worden, zou het werken op 't land niet mee valleni. Dan zit je maar wat goed in de schoolbank, hè? Op school is het dan wel vol te houden, denk ik. Lena de V., Goeree. Dat vind ik heel jammer, dat je die prijs al had. Kun je 't niet op een goedkope ma nier in Middelharnis krijgen? Dan schrijf je er een briefje bij waarin je vraagt ze die prijs asjeblieft voor een andere willen ruilen. Zet er desnoods bij wat je graag zou hebben. Doe je 't? Die soldaten, die p noemt, feen ik niet, hoor! Maart |d© V., Goeiee. Een volgende keer een beetje meer ge duld hebben, anders maak je nog een ver geefse reis. En als 't dan regent net als toen! Gaat Wout weer al mee naar school? Is de verkoudheid al beter? Tlieo den E., St. Maartensdijk. Achter de kachel zit ik nooit, daar Is 't me te warm. Er is niets meer van gekomen om naar de nieuwe weg te komen kijken. Nu de win ter op handen staat, is er geen gelegen heid meer voor. Als ik in de buurt was, zou ik het voor beeld van T. volgen. Die gekookte varkens poters heb ik vroeger ook wel gegeten. Stiena den E., St. Maartensdijk. Hier zijn de catechisaties ook begonnen. Of ze op Flakkee peen rijden? Dat zal wel. Rheumatische pijnen kwellen Uw lichaam ze dooden Uw werklust, ze vergallen Uw leven en dat van Uw huisgenooten. Ze maken U humeurig en oud vóór Uw tijd en als ge niet tijdig Uw maaregelen neemt wordt ge voorgoed gekluisterd aan Uw stoel o£ bed.j Waarom dan dat alles Waar om niet de kwaal in haar oorzaak bestre den? Dat kS,n toch! In negen van de tien gevallen zijn Rheu matische pijnen een gevolg van onzuiver bloed. Doe eens een bloedzuiverende kuur! Neem Kruschen Salts! De aansporende wer king van Kruschen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, hergeeft deze organen weer hun jeugdige kracht. Ze doen dan hun werk weer net als vroe ger en filteren al het overtollig en scha delijk zuur uit Uw bloed. Al dat pijnver- wekkend overtollig urinezuur, dat zich vroeger vastzette in Uw weefsels en ge wrichten en dat de oorzaak was van Uw pijnen, wordt nu afgevoerd langs zuiver natuurlijken weg. Met den dag groeit Uw levenslust en bij een trouw en regelmatig gebruik eiken morgen na het opstaan Voelt ge U allengs een herboren mensch. De heer W. H. v. d, Z. te Rotterdam schrijft: ,,Met deze wil ik U mijn oprechten dank betuigen voor de heilzame werking van Kruschen Salts, Gedurende een tiental ja ren had ik vreeselijke Rheumatische pijn in mijn rechterknie. totdat een mijner kennissen mij adviseerde om Kruschen Salts te probeeren. Ik kocht een flacon. ben steeds doorgegaan met innemen en heel langzaam is de pijn uit mijn knie zoo goed als verdwenen.met loopen gaat het bijzonder. Kruschen Salts verkrijgb. bij apoth. en drog. a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak) Pabr. E. Griffits Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. BEVRIJDEND GELOOF. Bij W. ten Have te Amsterdam is van de hand van pro'f. Spoerri over genoemde titel een boekje verschenen, waarin het vol gende stond vermeld. ,,Het vinden van het leven." Ik heb eens van een zendeling gehoord, hoe men apen in het oerwoud vangt. Men legt groote, steenen kruiken neer, waarin men aman delen gedaan heeft. Apen zijn nieuwsgie rig en hebben de gewoonte hun handen overal in te steken. Zoodra ze in de kruik een handvol amandelen gepakt hebben, kunnen ze hun vuist niet meer uit de kruik krijgen en zoo worden ze zonder meer gevangen. Ze zouden bij nadering van men- schen alleen de amandelen behoeven los te laten, om zich te redden. Maar dat willen ze niet. En op deze wijze vangt ™-en alle apen van de wereld. ZIJPE ANNA-JACOBA-POLDER Blijkens de Handelingen van de Eerste Kamer heeft de Minister van Waterstaat, ir. Albarda, bij de behandelin,g van het wetsontwerp betreffende de totstandko ming van een brug over de Zandkreek, in verband met den veerdienst Zijpe-A.J. Pol der medegedeeld dat hij besloten heeft dat daar linplaats van de kleine booten de groo te veerbooten, die vroeger aan den Moer dijk werden gebruikt, in dienst zullen wor den gestelcl Ik ben in lang niet op P. geweest. Maar waar ik ben rijden de wagens de hele dag. Corrie iden E., St. Maartensdijk. Te groot hen je nog wel niet, hoor! Maar ik kan wel begrijpen dat het nu wat las tiger wordt om alles bij te houden. Is de schoonmaak klaar? Dan is het nu wel ge zellig,, elk met een breiseltje op de priemen en een brandende kachel in een schoon huis Door middel van je zus hoor ik nog wel iets van je, hè Dag hoor Ko van R., Melissant. Het valt niet mee om te schrijven als de slager zo aan .je oren zit te tromme len." Maar 't ging met goede moed, want als de brief klaar was, kon je gaan smul len! Wil Je wel gelooven dat ik er een aardig eindje voor op de fiets zou komen? Je meende toch wat je schreef? Jan van R., MeUssant. Arme jongen! Jij kon maar op halve kracht werken, want de andere helft was bij Trommel: één oor en één oog! Zo lang als de worsten kon je brief dus niet worden, al maar langer en langer, maar dat geeft niet ook. Je hebt het, on danks de storingen, aardig gelapt! Adrie P. B., Oud Vossemeer. Is de drukte al een beetje over? Je briei. je getuigde ervan dat je weinig tijd had. In 't vervolg zal 't wel beter gaan, denk ik. Je oplossingen, die je had, stonden er aar dig op. Aat en Pi© ivan K., Mididelhamls. 't Is goed dat jullie inzond wat er was. Ben reisje naar O. kun je beter doen dan raadsels maken. Dat is eens een mooie af wisseling. Daar wag het dus jjruk? 't Is jammer dat 't nodig is, hè? Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 4