TABAKSPIJPEN Lachend Uw adres W. Priem HOUTEN 12 cent Gemeenteraad Poortvliet Buitenland VERBRUGGE Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid !it (!e Provincie. Boekbespreking Gemobiliseerden Marktbericht Tholen M I D DELHARNIS Wonderlijk zooals d^t helpt zoowei bij kinderen als volwassenen. Pot 50 et. Tube 40 et. Doos 30 et. Bij ApotJi. en Drogisten. Openbare raadsvengaiaierijig op Dinsifflag 24 Oct. 1939 dfis v.m. 10.30 ifflir. Vaststnvlliiig deir begg^rootingén dienst jaar 1939; Verbouwing' gemeentehuis; Het bouwen van een ikluis voor het ar chief. Alle leden- aanwezig. Opening door den Voorz. Burgemeester V. Gevaren met het ambtsgebed. Notulen worden onveranderd vastgesteld. De heer BOOGERT: Mijnheer de Voorz., het heeft mogelijk de aandacht van de an dere leden der raad gehad, dat de heer Nie- mantsverdriet, en mijn persoon, niet zijn opgestaan bij het uitspreken van het ge bed. Ons inziens komen daar uitdrukkingen in voor die vnj niet deelen (de taak die gij ons opgelegd hebt.) De VOORZ., Boogert, daar moet U over zvrijgen, het gebed is te teer om daarover te spreken. Het is meer dan erg! Een de bat daarover kan spr. niet toelaten. De heer v. AST: Mogen wij hier even wat op antwoorden? De heer Boogert, is zeker niet op de hoogte wat Zondag 10 hierover zegt, en wat leert ons Rom. 13 hiervan? Dat wij op alle terrein des levens alles moeten doen, met de diepste eerbied en hoogachting de macht van den AUerhoog- sten te erkennen. Wat hooren wij van H.M. de Koningin „Wij Wilhelmina bij de gratie Gods,'' ook Zij betuigt dat de erkentenis Gods in het regeeren noodig is, en zouden wij, dan dit voorbeeld niet op volgen? Het is meer dan erg, Boogert, tegen wie spreekt men dan, welke god, Wodan, Ju piter? Wie heeft er het eerst gewerkt voor de oprichting der Christelijke School? En al was het niet o"^ ^^t Gods Woord hetons gebiedt, dan toch zou men dienen op te staan uit fatsoen en regel. De VOORZ.: Mijnheer .v.. Ast, wij zfijn het ten volle met U eens, maar zullen er hier niet verder over spreken. Hij sluit de discussie. Ingekomen stukken: Dankbetuiging van het Koninklijke Huis, voor de gelukwensch bij de geboorte van Prinses Irene ontvangen. Procesverbaal kas en boeken van de Landarbeiders Vereeniging welke in orde zrjn bevonden. Idem kasopname gemeente ontvanger., Schrijven van den heer B. Noom dat hij zijn benoeming aanneemt als Hd van het Armbestuur. Verzoek vrijstelling van den heer J. Vroeg op, betreffende hondenbelasting. Wordt goedgevonden, Verzoek van den heer A. J. Hage inhou dende vergoeding schoolgeld over de jaren '36|-i'37-'38 en '39. Het voorstel van B. en W. wordt goed gevonden het hem alleen te geven voor het jaar 1939. Van Ged. Staten schrijven betreffende we genverkeerswet. Het bedoeld hier borden te plaatsen, die de kom der gemeente aangeven enz. Aan deze regeling zal worden voldaan. Van het Ministerie van Sociale Zaken, vaststelling brandstoffen vergoeding werk- looaen. Van 29 Oct. tot 25 Nov. f 1.-per week. Van 26 Nov. tot 9 Maart f 1.30, verdere weken f 1.per week. De heer v. AST vraagt indien noodig hier spoedig mee te beginnen. De VOORZ. zegt dat dit ook de bedoeling is. Van den Minister van Sociale Zaken een schrijven betreffende aanleg van 1123 me ter waterleiding onder Stavenisse, Oud Kern pen Hofstede. Het is de bedoeling van den Minister van hier uit ool^: zoonoodig werk- loozen er heen te zenden. Na eenige bespreking wordt aan het voor stel van B. en W. voldaan, en de verklaring vastgesteld. Het uurloon hiervoor is 22 cent per uur. Hieraan kan de heer NIEMANTSVER- DRIET sjijn goekeuring niet geven, gezien de omstandigheden van deze tijd, en de prij zen der levensmiddelen duurder worden, als ook het zware werk wat de menschen er moeten doen! Spr. zegt, laten wij toch niet achter ko men, om hierin verandering te brengen. De heer v. AST: De loon-werkversohaf- fing Niemantsverdriet, moeten wij goed on der het oog zien. Als de menschen bij een groote boer werken, en het regent, dan krij gen ze niets, en hier ontvangen zij nog 18 cent per uur, en bovendien kolentoeslag. Bij andere werkobjecten weten wij dat de menschen te vreden waren. De heer NIEMANTSVERDRIET: Nou, dat moet je niet zleggen v. Ast, er is tegen die regeltag geprotesteert. Wij ''vinden het een schraal loon. 40 cent ,per uur dat mo gen ze best hebben hoor. De heer v. AST: Mag dat in de courant? De heer NIEMANTSVERDRIET: Ja hoor en ik geef ook 40 cent, dat iiiag ook in de courant! De beslissing over de circulaire werd nu tot een volgende vergadering aangehouden. Van Ged. Staten voorstel wijziging In structie gemeente geneesheer. Het gaat hier over de oude kwestie, of dokter Tazelaar al, of op bepaalde uren spreekuur moet houden hier. De VOORZ. zegt dat het gebleken is dat het overbodig is, daar er geen armlastigen geweest zijn, in het Café daar de boodschap Pen afgegeven worden voor den dokter. Het is dan ook het dringend verzoek dit raadsbesluit in te trekken. B, en W. stellen .voor dit te doen. De heer G. K. KRIJGER: Als B. en W. dit dan besloten heeft, laten wg dan dokter van Poortvliet aanstellen, als plaatsvervan ger. De heer BOOGERT: Mijnheer de Voorz., Is het noodig, of niet spreekuur te houden? Het is voorgekomen dat er 's avonds na 7 uur nog 6 7 menschen zaten te wachten. Dus het is terdege noodig. Als Dr. Taze laar niet kan, of wil komen, kan hij bellen, en zullen wij een plaatsvervanger aanstel len. Dit doen wij!! niet dokter Tazelaar!! Spr. zegt als er een tijdelijk hoofd benoem.d moet worden, dan doet B. en W. dat, zoo ook hier, dat doet de raad. Als dokter van Poortvliet zijn plaats ver vangt, zal hij dokter Tazelaar wel betalen hoor. Wij zijn er voor, dat weet U om het besluit te handhaven, het bezwaar 'blijtft dan nog. Onze geneesheer woont niet In deze gemeen te!! Ja Voorz., dan moet hij hier komen wonen^ Een ambtenaar moet wonen,, een onderwijzer toch ook? Hij moet met 1 Jan. 1940 hier wonen, an ders een andere regeling! Wij hebben ge hoord, dat Poortvliet, een stuk van zijn le ven is, nu goed, dan komt hij maar hier heen ook. Als wij goed ingelicht zijn komt hij niet in ons buurtschap Malland, en de Band, dus dat is mogelijk te zwaar voor hem, en als ik het goed weet, wordt het waargeno men door dokter Polderman van Scherpe- nisse. De armlastigen mogen op hem rekenen dat onze gemeente dokter komt, ja mogen hun dokter in deze gemeente zien wonen. De heer v. AST, Voorz., dhr. Boogert, brengt de zaak geheel in verwarring. De meeste armlastige menschen zijn oud. en komen toch niet to het Café, dus is het niet noodig, speciaal spreekuur te houden. U weet deze zaak is bij de Kroon geweest, en zijn in het ongelijk gezet, de verhouding is toch niet zoo dat dokter Tazelaar alles moet bespreken met dokter v. Poortvliet? Ook heeft dokter Tazelaar de menschen in de Rand, en Malland nooit laten zitten, mij is bekend, dat dit het geval niet is. De VOORZ.: Dus U bedoeld, dat Boogert gezegd heeft, dat hij dit los gelaten heeift?. De heer Vj AST: Ja, maar in de vrije practijk, maar laat B. en W. het nader on derzoeken. De heer BOOGERT: Maar dan ook in de regeling zetten, niet Rand, en Malland. De heer V. AST: Voorz., heeft hij ooit geweigerd, daar heen te gaan in die buurt? Dat is niet zoo. De VOORZ.: Is het dat de instructie ge wijzigd Wordt, dan moet de bond van amb tenaren geraadpleegd worden hierover, an ders krijg je de kous op je hoofd. De heer BOOGERT: Laten wij dokter Ta zelaar uitnoodlgen en vragen hem hier te laten wonen. De VOORZ.: Boogert, dat gaat niet dat weet U ook wel, je kan niet met Uw hand aan den hemel reiken. De heer BOOGERT; Heeren, laten wij nu toch een kloek besluit nemen, het K^at in het belang van onze menschen, dan zullen we zien, hoe het loopt, al is hij oud of jong, dat geeft niet. De VOORZ.: Dat zijn wij wel eens met U, dat het zoo geen toestand is, maar wg zatten er mee, het kan nu niet veranderd worden. De heer J. K. KRIJGER: Wel de wijzi ging vaststellen, maar met uitzondering dat Dr. Poortvliet als plaatsvervanger zal op treden. Dit is in het belang van de arm lastigen. Wordt dan in stemming gebracht, om deze wijziging in te trekken. Tegen de heeren Boogert, Niemantsverdriet en J. K. I Krijger, zoodat iiet raadsbesluit dien aan- gaande ingetrokken is. Van de vereen, van Ned. Gemeenten wordt aangedrongen tot molest-verzekering der gebouwen. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan, in verband met de hooge premie die er gesteld wordt. Wordt aldus besloten. Schrijven van den inspecteur der lucht- bescherming, dat het plan voor bescher ming luchtaanvallen goedgekeurd is. Een nieuw contract wordt aangegaan met de P.Z.E.M. voor de straat verlichting. De tarieven zgn belangrijk verlaagd. Een schrijven over de gemeenschappelij ke regeling voor alle gemeenten hier op het eiland, wordt vastgesteld van 1 Nov. tot 1 Jan. 1940. De gemeenteraad van Tho- len heeft de bevoegdhe.id wijzigingen te be palen. De heer NIEMANTSVERDRIET is op dit punt eenigszins chauvinistisch en kan er zich niet mee vereenigen. Wordt goedgevonden met uitzondering van de stem van den heer Niemantsver driet, die zich buiten stemming houdt. Hierna wordt de vergadering geschorst tot 2 uur n.m., ter behandeling begroo tingen. VOEDSEL VOOR KUIKENS. De Voedsel-Commissaris voor Zuid Hol land deelt aan alle in zijn werkgebied wo nende belanghebbenden mede, dat degenen, die in 1939 kuikens kochten of kuikens ver kregen uit eigen broederg, aaohieldien, op 2 November a.s. bij den plaatselijken bureau- houder, waaronder zij ressorteeren, een kui- kenkaart dienen in te vullen. Alle belanghebbenden dienen in hun eigen belang aan deze oproep gevolg te geven. Toch een steunregeling voor per soneel Stoomvaar't Mij. „Zeeland." De heer A. König, voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders, heeft, in een door dien Bond en de vereeni ging van Scheepswerktuigkundigen te Vlis- singen gehouden bijeenkomst, voor het per soneel van de Stoomvaartmaatschappij ,jZee- land", medegedeeld, dat met de Regeering een regeling is getroffen voor het personeel die al reeds is ingegaan. Alle leden zullen per ,drie maanden één maand werken, en tot een maximum van f 19.80 per week, wanneer er niet gewerkt wordt, 70 pet van imn loon ontvangen. Noodlottig ongeival. De uit Axel (Zeeland) afkomstige wachtmeester bij de hu^ren, A. E. de ko ning, die momenteel te Kesteren in mili tairen dienst was en op bezoek was geweest te Rhenen, is door een tram gegrepen waar door hij ernstig verwond naar het zieken huis te Lichtenberg werd overgebracht, en waar hij later is overleden. Aanbesteding. Te Middelburg werd aanbesteed het aan brengen van de electrischè licht, en kracht installatie in het nieuwe kantoorgebouw van de N.V. P.Z.E.M. (Provinciale Zeeuwsche Electrischè Maatschajppij) aan den VUssin- schen Singel. Ingeschreven werd door de volgende firma's: A. P. Brombacher te Souburg f 18.938; I^g. Bureau P. W. M. v. d. Pas N.V., te Breda f 15.660; Mijnsen en Co N:V. te Am sterdam f 14.230; Groeneveld en Co te Am sterdam f 14.175; Breedveld en Schroder te Amsterdam f 13; 949;; Electron te Breda f 13.885; Gebr. Vermeeren te Dongen f 13. 275; N.V. Electr. Mij, v. d. Alberts en Kluft te Amsterdam f 13.096; Van Rietschoten en Houwens te Rotterdam f 12.590; L. J. van 't Westende te Middelburg f 11.696. om de barometer trekt Jan er op uit; maar dan gekleed met een T.V.D.W. leder product. Hoewel het leder reeds "met 50 "tot 70% is verhoogd, kunnen vrtj U noch thans een lederen jekker leveren voor de oude prijs, dus feielijk voor halve prijs. Weg is weg, haast U daarom, want 't zijn de laatste. Regenjassen en Mantels, Costoums en Ulsteiis nog steeds owde |v<)orraad. A. ALEMAN OTJDDORP Voor maatkleeding en Confectie. 27 Oct. 1939. Roomboter f 0.87 per pond Boereboter f 0.82 Eierenf 6.20 100 In de „Arh. Kerkbode" schrijft Ds., den Boer over: EERBIED IN GODS HUIS. Onder de vele kwaden ,die onder de zon zijn behoort ook het oneerbiedig iverkee- ren in Gods Hujis. Ik doel nu speciaal op een zeer zondige gewoonte van sommigen in vele gemeenten, voor dat de dienstdoen de ouderling voor den lessenaar verschijnt. Dat zit maar te praten en te verhalen en te iniformeerenenz. enz. Maar weet men- niet, dat naast u of dicht bij u uw naaste zeer ontsticht wordt, die misschien het ge prangd gemoed uitstort voor den Heere? Is het nu werkelijk zulk een verloochening om bij het ingaan van Gods Huis absoluut te zwijgen en zich door den indruk van den a.s. dienst des Woords te laten beheer- schen? Mij dunkt, dit Past niet alleen zoo, maar is eisch des Heeren, Kunt u uw ziel ztoo maar overschakelen van dat alle- daagsch gewone naar het hemelsche? Ik kan dat niet. Men kan maar met één ding vervuld zijn. Daarom eerbied in Gods Huis ook voor dat de dienst is begonnen. HET OCTOBER-NüMMER VAN „jDE WANDELAAR.? Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren N.H. verscheen het October-num,- mer van „De Wandelaar," geïllu streerd maandblad gewijd aan natuurstu die, natuurbescherming, heemschut, geolo gie, folklore, buitenleven en toerisme on der leiding van A. V. Fey. De eereplaats is ingeruimd voor een ar tikel van den folklorist D. J. van der Ven, „De naiaarsschoonmaak in de natuur" en zulks terecht, want het is een goed en dich terlijk gestemd stuk proza over het zwam- menleven, met vele vondsten uit literatuur, folklore en mytholigie terwijl het is opge luisterd door een groot aantal foto's als aquarellen zoo mooi. Een opmerkelijk arti kel is da,t van W. J. Kossen, „Zuiggraag, de jonge," hetwelk in verhaalvorm het le ven van de spin behandelt. Het doet in de verte denken aan het vverk van Hermann Löns, maar bezit toch een geheel eigen vorm en eigen sifeer. A. van Voorn teeken- de er een aantal geestige krabbels bij. Dr. A. C, de Koek schreef een bijdrage over de wet der aantrekkingskracht. „October is een der mooiste maanden van het jaar," betoogt dra, M. Barendrecht-Hoen en zij overtuigt ons van de waarheid dezer ^stel ling door een boeiende beschrijving en een groot aantal zelfgenomen foto's van bes sen, pluiaen en vruchten, die we op een Octoberbewandeling door bosch en veld kunnen aantreffen. R. B. van Wulften Pal the vertoefde op Tahiti en geeft een on- weestaanbare beschrijving van toestanden, landschap en menschen, onder welke de schoone vrouwen, welke laatste hem aan leiding geven zijn artikel met dezen raad te besluiten: „Uilen moet men niet naar Athene dragen, maar een getrouwd man doet verstandig zijn vrouw naar Tahiti mee te nemen,.," De rubriek „de korte wande ling" bevat nog een groot aantal korte stukjes over herfstwandelingen sparren met-ananasgallen, de bijenwolf, wandel makkers etc, terwijl de vaste rubrieken over de kamerplanten, de tuinwerkzaam- heden, het fotografeeren, de hond en de sterrenhemel niet ontbreken, zooftiin als een groot aantal foto's en teekeningen ter opluistering. voor Manufacturen en gemaakte Goe deren, Bedden, Dekens,, Matrassen, Le. dikanten. Matten, Zeil, Balatum, Gor dijnen, Karpetten, Loopers, enz. enz, is nog steeds VOORSTRAAT STAVENISSE Ajgentschap „Auiping" Matrassen Deiventer Het belangrijkste feit is deze week wel geweest, de door de Duitsche minister von Ribbentrojp te Dantzig gehouden redevoering. De inhoud van deze rede was eigentlijk een mededeeling aan het Duitsche volk, dat het land met En,geland en Frankrijk in oorlog is. De geheele schuld van den oorlog werd op Engeland gelegd. Met Frankrijk leefde Duitschland op goeden voet. De betrek kingen zouden nog beter zijn geweest, als Frankrijk zich meer verzet had tegen het Britsche gestook, Von Ribbentrop beschul digde Engeland ervan, dat het in 1933 de huidige minister-president Daladier, des tijds ook premier, heeft doen vallen. Hitler en Daladier hadden toen een per- ■soonlijk onderhoud gehad,, waarbij gespro ken was over een bevredigingsplan tusschen Duitschland en Frankrijk, en over de on schendbaarheid van Nederland en België, Frankrijk is telgen z^ wil door Engeland in den oorlog meegesleept. Werden tot Frankrijk goede woorden ge richt, Engeland moest het daartegenover ontgelden. Gememoreerd werd, hoe op 24 October 1938, dus juist een jaar geleden, de toenma lige ambassadeur Lipski in opdracht van den Führer door von Ribbentrop naar Berchtesgaden werd ontboden. Hem werden toen voorstellen gedaan in zake Dantzig en den Corridor, en het in 1934 gesloten verdrag. Dit laatste aou tot 25 jaar worden verlengd,] Op 5 Januari 1939 heeft de Führer per soonlijk aan den minister van buitenland- sche zaken Beek, deze voorstellen herhaald Daarna zijn de Duitsche tooezeggingen nog een paar maal herhaaJd. De Poolsche diplomaten wezen de voor stellen in het geheel niet van de hand, juist het tegendeel. Opvallend was echter het feit, dat na beraadslaging met Engeland, Polen zelfs niet nieer/wilde onderhandelen, en botweg verklaarde; hoe gerechtvaardigd de Duit sche voorstellen ook waren, dat iedere ver andering oorlog zou beteekenen. Polen werd door Engeland op gehitst tegen Duitschland,! De garantie welke Engeland aan Polen gaf, was alleen geldig bij een Duitsche aan,val Al had Rusland heel Polen opgeslokt, Engeland zou geen vin verroerd hebben, maar tegen Duitschland gaf het een waar borg. Polen heeft ondervonden, waar het op uitgeloopen is, om zich door Engeland te gen Duitschland te laten gebruiken, en wat een Engelsche garantie waard is. De grenzen van Duitschland ^jn nu vast gesteld, met Rusland leeft het land in vriendschap, en een uitgebreid handelsac- coord is tot stand gekomen. Met Amerika heeft Duitschland niet iiet minste verschil. Duitschers welke in de rand staten wo nen, worden teruggeroepen, juist om iede re vsrijving in de toekomst te voorkomen. Hett «enigste wat Duitschlandi no|g ivraagt, is teriuggeven van Z5jn vroe gere koloniën, meer niet. Heel scherp viel von Ribbentrop minister Chamberlain aan. Engeland wil de Duitsche -regeering ver nietigen, en de edelmoedige houding van den Führer, steekt verre uit boven de ma terialistische koppigheid van Chamberlain, Duitschland ruit het Engelsche volk niet op tegen zijn regeering, de gebeurtenissen zullen daar zelf wel voor zorgen. Duitschland is zich bewust het recht aan zijn zijde te hebben, en alles te hebben ge daan om dezen volkomen zinneloozen oor log te voorkomen. Het einde ajal etr^iks een groote Duit sche zege z\jn. Daarvoor staan ons boijg onze eigen jkracht en ons geloof in den man, die voor ons het hofogste op a^aide ba- teekent; den Führer. Niet dus het geloof in God Drieëenig, maar het geloof in den Führer is de waar:- borg voor het Duitsche volk,. Zuiver het betrouwen stellen in den mensch. Minister Chamberlain zal natuurlijk deze rede beantwoorden. Al heeft von Ribbentrop enkele rake din gen gezegd, andere heeft hij daarentegen Verzwegen, Wat het belangrijkste van deze rede ds, is het ifeit, dat thans officieel erkend is, en bekend gemaakt aan het Duitsche volk. Engeland en Duitschland zijn In oorloig met elkamdier. Noch op het land, noch ter zee of in de lucht, hebben de afgeloopen week belang rijke krijgsverrichtingen plaats gehad. De Franschen hebben na ontruiming van verschillende ingenomen stellingen, aaneen verder oprukken der Duitschers, een krach tig „halt" toegeroepen. De Duitschers zouden zeer veel last heb ben van de overstroomende rivieren, welke een gedeelte van hun linies onder water hebben gezet. Behoudens wat schermutselingen is het verder rustig geweest. Op zee zijn weder enkele koopvaardij schepen getorpedeerd, Duitsche vliegtuigen welke convooien aanvielen, werden neerge schoten of verdreven. Hieruit blijkt wel, dat Engeland ter zee, tot hiertoe, Duitschland in bedwang kan houden. In de lucht hebben nog geen gevechten op groote schaal plaats gehad, Inzake de besprekingen tusschen Finlanjd en Rusland is nog niets definitiefs te mel den. De Finsche afgevaardigden zijn deze week te Moskou geweest, en weder terug gekeerd om met hun regeering overleg te plegen. Zij weigerden iets uit te laten. Al geeft Finland nog niet de hoop op, met Rusland tot een vreedzame oplossing te ge raken, toch gaat het door met ket nemen van alle mogelijke voorzorgsmaatregelen. Een bewijs dat de spanning nog niet ge weken is. Met de andere Scandinavische landen, staat Finla^d voortdurend in contact. Het Turksche verdrag is officieel getee- kend. Er worden speciale maatregelen ge nomen, dat de betreffende stukken, spoe dig geheel in orde zijn. De tijdsduur is ge steld op 15 jaar. In Amerika wordt aangedrongen op spoedige wijziging der neutraliteitswet. Door Duitschland is een Amerikaansch schip op gebracht en gedwongen een Rus sische haven aan te doen. Zuid-Aifrika heeft bij monde van kolonel Reite welke te Londen vertoeft, opnieuw verklaard, Engeland krachtig te steunen. Op het oogenblik vergaderen de Dominions te Londen, om te bespreken, welk aandeel zij zullen nemen in de bijdrage tot den oor log. Weder is er een week voorbij gegaan. Wat betreft de houding van Italië, z^jn er geen nieuwe gezichtspunten. Het eigenaardige van deze oorlog is, dat de landen feitelijk niet goed weten, voor welk doel zij vechten. Gesteld eens, dat Duitschland verUest, Het gaat niet tegen het Duitsche volk, maar tegen het regee- ringsstelsel. Welk nieuw stelsel zou Duitsch land dan krijgen? En wanneer Duitschland wint? Wat is dan het doel? Dat Duitschland de wereld heerschappij van Engeland overneemt? Duitschland vecht omdat Engeland geen vrede wil. doch het heeft geen bepaald doel Dat zal nu nog moeten komen, Duidelijkgp komt meer en meer openbaar, dat het gaat om de wereldmacht en Enge land liever nu vecht, dan over 5, 10 of meer jaren, als Duitschland nog sterker ge worden is, Rusland voorziet Duitschland van levens middelen, een feit dat gedurende den oor log 1914—1918 niet plaats had. welke „Eilanden-nieuws" wenschen toe gezonden te krijgen naar hun garnizoen behoeven daarvoor SLECHTS DEN HALVEN PRIJS te betalen. Men wil toch „in Dienst?' gaarne contact houden met de plaats en omgeving^waar men vandaan komt en dat geschiedt het beste door twee maal per week „Eilanden-nieuws" te ontvangen. Wij willen daaraan mee helpen. Ouders, geeft het adres op van Uw zoons, vrouwen van Uw man! Wjj zor gen voor de rest!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 5