Nieuws uit Zeeland Even attentie! WEK UW LEVER-GAL OP Land en Tuinbouw Boekbespreking .J- 1 Pas opEr is een R in de maand n. Voor onze Jongens en Meisjes X 1 X X X X X X X X X XI 1 xl van steppe en oerwoud of van de groote tropische rivieren, in Artis en andere die rentuinen binnen ons bereik gebracht. Als in een Panorama trekken ze ons voor bij: apen, herten, antilopen, kameelen en gi raffen, nijlpaarden enkolibri's stuk voor stuk naar de natuur geschilderd en daardoor van een fascineerende levendig heid. Wie had ooit gedacht, dat er b.iV. zooveel uiteenloopeade apen-soorten waren, van de enorme roodharige ,,boschmenschen" tot de fijne Douroucouli's of Nacht-aapjes toe! Met hun wonderlijk expressieve koppen kijken ze ons aan en we worden ons bewust, hoe treffend juist de in onze oogen soms kinder lijke, soms agressieve uitdrukliing werd ge. typeerd. Maar ook de hoefdieren zijn prachtig van uitbeelding. Zie b.v. die bladzijde met i'en-i dieren en antilopen, de waardige kop van een Brahmln-zeeboe, de forsche Gayal-stier en dan tenslotte de interessante serie af beeldingen van een broedende Rhea. Maandenlang moet er aan dit alles zijn gewerkt, naar men ons schrijft in vrijwel dagelijks contact met den Heer Portielje, wat het de schilders mogelijk maakte, pre cies diens bedoelingen te verwezenlijken. Het behoeft dan ook nauwelijks te worden gezegd, hoezeer de tekst door Mevrouw Portielje verwerkt in bizonder aantrekke lijke stijl de waarde dezer dierenpor tretten" verhoogt. Merkwaardige dingen krijgen we te hoo- ren: over overeenkomst en verschil tus- schen de gedragingen van mensch en dier, het verrassende geheugen van b.v. een oli- 1 fant, de beteekenis van opvallende kleuren 1 bij sommige soorten, alsof een deur naar een tot nu toe onbekend gebied voor ons werd geopend. Vóór men 't weet, is men aan de laatste bladzijde toe! Zoo neemt dit boek een bizonder eervolle plaats in de lange rij Verkade-uitgaven in (en wij durven het gerust een even groote populariteit als zijn voorgan,ger „Dierenle ven in Artis" te voorspellen! STAVENISSE. Vanaf heden zal het vertrek der Post auto' wederom plaats hebben op den ge. wonen tijd, de laatste buslichtingen voor het vertrek hebben plaats des voormiddags om 7.30 uur en des namiddags om 5.30 u. In het tijdvak van 9 t.m. 14 October werd van hier verzonden: 6 ton regeerings- tarwe, 200 H.L., poters, 675 HL. kriel voor Rotterdam; 1455 balen uien voor export; 1445 HL. aardappelen voor Amstei'dam en 8000 veilingkisten voor Wemeldinge. In de onder redactie van den WelEerw. heer Ds. J. Batelaan verschijnende Kerk bode der Ned. Herv., Gem. alhier, werd in het nummer van 13 October j.l. mededeeling gedaan, dat den heer I. Gakeer Cz. gemeend heeft, zfch niet l^-n- ger als preekiezer beschikbaar te kunnen stellen; hem werd voor den arbeid als zoo danig dank gezegd. In de daardoor openge- komen plaats werd door den kerkeraad als zoodanig benoemd dhr. P. Moerland Mz. die zich deze benoeming heeft laten wel gevallen. In de Zondagmorgengodsdienstoefening werd door Ds. J. Batelaan met enkele woor den herdacht het zilveren jubileum van dhr. J. Oudesluis als Organist der Ned. Herv. Kerk alhier. De catechisaties der Ned. Herv. Kerk zullen gehouden wordien voor meisjes be neden 16 jaar 's DinsdagsmJddags van 2 3 uur. Meisjes boven de 16 jaar 's Dins- dagsmiddags van 34 uur. Bij wijze van proef met het oog op verbruik van kolen en licht. 's-Woensdags schoolcatechisaties in den voornndda,g en 's avonds voor jongens be neden 16 jaar van 6.307.30 uur en-voor jongens boven de 16 jaar van 7.308.30 u. OUD VOSSEMEER Voor verstrekkingen aan gemobïliseer- den is in een alhier daartoe gehouden col- ledte If 256.50 bijeen gebracht.j Burg. Stand. Overleden: Janna A. Duine 45 jaar echtg van L. van den Boogaart. ST. ANNALAND Op de alphabetische voordracht voor de vacant komende betrekking van Water bouwkundig Ambtenaar bij het Calamiteu- ze Waterschap Scherpenisse, is o.pi. ge plaatst de heer J. van Dijke alhier. BEZWAAR TEGEN UITVOERVERBOD VAN KARWIJZAAD. Tot den Minister van Economische za ken heeft zich met een adres gewend de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg, waar. in er op gewezen wordt, dat het zieer begrij pelijk is, dat onder de artikelen, waarvoor uitvoerverboden zijn vastgesteld, ook vele agrarische producten zijn. Dat e^en dergelijk verbod ook is uitge vaardigd voor Karwtjzaad, een luxe artikel, voor binnenlandsch verbruik van geen of althans zeer weinig belang, heeft echter de aandacht der Kamer getrokken. Zij kan zich voorstellen, dat de Regee ring redenen kajn hebben om ook over dit artikel eenige controle uit te oefenen doch het geheele bedrag van uitvoer van dit ar tikel is niet, zoo groot dat het als ruilob ject zou kunnen dienen. In 1937 werd in to taal uitgevoerd voor f 1.704.739; In 1938 voor fl.416.|137, tegen ©en invoer van resp. f 19.491 en f 19.329. Niet alleen dat deze beiJragen op zichzelf niet zoo hoog zijn, doch het artikel wordt naar zeer veel lan den uitgevoerd, meerendeels tot zeer kleine bedragen. Alleen naar de Vereen. Staten, Duitschland en Tsjecho-SIowakije waren deze bedraglen van meer belang. Dat er een landsbelang van eenige beteekenis is betrok ken bij het al dan niet beschikbaar zijn van karwijzaad, kan de Kamer dan ook niet inzien. Waar er voor dit artikel zoo goed als geen binnenlandsch gebruik is, is ook een maximum-prijsbepaling van geen belang, iritegendeel zullen zoowel de telers als de handelaren door een prijsverhooging wor den gebaat, een prijsverhooging, die door buitenlandsche consumenten zal worden op. gebracht. I^ien er voor zoover de Regee ring van meening mocht zijn dat een prijs stijging een gevaarlijke uitbreidin,g van den teelt zou tengevolge hebben, dan heeft de Regeering dit volkomen in de hand, door toepassing van de Bodemproductiewet Alles bijeen genomen meent de Kamer dan ook den Minister te mogen verzoeken wel zijn medewerking te willen verleenen om het uitvoerverbod voor Karwijzaad zïoo spoedig mogelijk in te trekken. MAN VERDRONKEN. De politie te Yerseke werd in kennis gesteld van de vermissing van de 43-jarige P. Griep, aldaar. Dez'e was des middags oesters gaan rapen op een van zijn percee- len en was des avonds niet teruggekeerd. Aan een dijk onder Krabbendijke werd het rijwiel van den vermiste gevonden, ter wijl den daarop volgenden morg^en door po litie en militairen op een oesterperceel bij laag water ook het lijk gevonden werd. Te Oostende (België) werd in een door den Hoogen Raad voor de Zeevisscherij in België gehouden vergadering besloten een verzoek te richten tot de Belgische Re geering, om algeheele stopzetting van den invoer van Nederlandsche garnalen naar België. Rheum.atiek in de luchtGevoelige men- schen merken dat dadelijk. De minste wij ziging in het weer meldt zich bij voorbaat door zangerige pijn, door stramheid en kramp in de ledematen. Neem Uw maatre gelen. Neem Kruschen Salts! Maar bijtijds, bij vóórbaat. De aansporende werking van Kruschen Salts op Uw organen, .zuivert op natuurlijke wijze Uw bloed van alle over daad aan pijnverwekkende zoren, omdat le ver, nieren en ingewanden weer worden te ruggebracht op hunne volledige jeugdige kracht. Naarmate de overtollige zuren ver wijderd worden, stroomt zuiverder bloed door Uw aderen en ge kunt weer leven, vrij van ongemak en pijn L. V. te Rotterdam schrijft: Met deze wil ik mijn waardeering betuigen voor Kruschen Salts, daar ik al langen tgd lijdende Was aan Ischias en niets afdoende hielp, totdat ik aan Kruschen Salts begon nen ben en daarmee prachtig resultaat heb behaald. Zoo wil ik U langs ,deze weg alle lof toeroepen voor Kruschen Salts. In de hoop, dat er nog velen baat t)ij mogen vin den, dank ik U. Ook gij zult bij Kruschen Salts baat vinden; ook gij zult bij een regelmatig gebruik de weldadige invloed ondervinden van de be roemde dagelijksche dosis. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak.) Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Enge land). Opgericht 1756* BELASTING-ONTDUIKING. De Rechtbank te Middelburg heeft binnen kort een z^ak te behandelen van meer dan gewoon belang; deze slaat op een be lasting-ontduiking van grooten omvang. De verdachten moeten er in geslaagd zijn, door middel van dubbele boekhouding den fiscus om den tuin te leiden door cij fers uit de boeken aan te geven, die min der gunstige resultaten vermeldden. Toen nu in verband met schadevergoe ding bij de onteigening van de gebouwen waarin het bedrijf werd uitgeoefend, het noemen van cijfers uit de boekhouding met veel betere resultaten van belang schenen te zijn, werden deze gebruikt. Hierdoor kwam de ontduiking aan het licht en werd een uitgebreid onderzoek ingesteld. Thans zullen de betrokken personen zich voor de Rechtbank hebben te verantwoor den. Ook zal de fiscus daarnaast wel met zijn eischen komen. Op ons verlangen Mochten we heden ontvang-en, De gloednieuwe stalen Z^g, kom die eens halen, 't Zijn prachtige stoffen Daar kunt U mee boffen. Voor mantel, japon Ook voor blousen, kortom De collectie voor 't najaar En winter licht klaar. Beleefd aanbevelend, W. PRÏEM VOORSTRAAT STAVENISSE per kg. wordt verhoogd. Deze verhooging houdt bijna geheel gelijken tred met de stijging van de prijzen der grondstoffen van dit product, terwijl bovendien de bedoeling- heeft voorgezeten, de in verband met den zuivelsteun reeds jaren bestaande prijsver- houdin,g tusschen boter en margarine te handhaven. Voorts heeft de Minister besloten wegens de stijging der kaasprijzen den uit het Land bouw-Crisisfonds verleenden steuntoeslag op kaas met ingang van 19 October a.s. met de helft te verminderen. 's-Gravenha,ge. 16 October 1939. VERVOER VAN SUIKERBIETEN. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat van het verbod van ver voeren en afleveren van suikerbieten nog ontheffing is verleend voor het vervoer naar en de aflevering aan stroop- en jamfabrie- ken. Het vervoerverbod kan dus geen belet sel meer vormen voor het nakomen van met die fabrieken afgesloten leveringscontrac ten. en u zult 's morgens uit bed spiicgen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet u-k' lever een liter lever- gal in u-w inge-svanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw licliaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen, moet CARTER'S LEVER-PIL LETJBS nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Bischt Carter'sLever-Pjiletjes btl apothekers en drogisten, f. 0.75. VOOR BOEREN EN TUINDERS. NediM'land één gi"oo't€ familie. Nu rondom de wereld in brand staat en het gevaar niet denkbeeldig is, dat de brand nog verder zal uitbreken en nog lang zal duren, is bij het gros der menschen de zorg voor het dagelijksch brood nog grooter ge worden dan deze bij velen reeds was. Men vreest weer gebrek, weer distributie en alle narigheid, waarvan de herinnering uit den vorigen oorlog nog levendig is. „Het Nederlandsche volk vraagt graan" was toen een kernspreuk, die op allerlei wijze den landbouwers werd voorgehouden. Wat zal nu de sla,gzin van dezen tijd van bezorgdheid worden? We weten het niet. Groenten en Fruit is er in overvloed nu de uitvoeren nog meer belemmerd worden. Maar als er overvloed van groenten in ons land blijft, zal de prijs tot nog lager niveau dalen dan waarop hij nu reeds is aange land. Dat mag niet. De regeering die alles re gelt, heeft ook hier een taak om een nijver deel der bevolking, dat een belangrijke rol speelt in de voedselvoorziiening van heel het volk, voor verdere armoede te bewaren. Het is al erg genoeg. Onze veehouders die voor zuivel zorgen, onze akkerbouwers die graan, aardappelen, peulvruchten enz. leveren, moeten een loo- nende prijs ontvanen. Geen misbruik van den nood zij het parool van de leveranciers, geen misbruik van de macht maken, zij het parool van hen, die leiding hebben te geven bij het zeer ingewikkelde voedingsprobleem van onze bevolking. Nederland is één groote ifamilie" zei laatst iemand in geheel ander verband. BESTE JONGENS EN MEISJES! Misschien dat jullie bij het raadsel van vorige week iets hebt opgemerkt dat een beetje onbegrijpelijk waa. Er stond n.l. 10. vlaktemaat (dam. 2) Nu hebben misschien pientere jon,gens en meisjes daaruit begre pen dat het tussen-haakjes-geplaatste wilde zeggen: vierkante decameter. Als dit waar is, dan hebben ze goed begrepen. Mijn bedoeling was: vierkante decameter en ik had tussen haakjes geschreven „dam." met een, klein tweetje er schuin bo ven, dus zó: dam.2 Nu moeten jullie niet boos zijn op de zetter van de drukkerij, want die man is wellicht allang van school af, en dan is er al een beetje schoolse kennis vervlogen. Bo vendien werd vierkante decameter vroeger anders geschreven ook. Nu ben ik op mijn beurt ook al lang van de lagere school af, maar in de vlaktema- ten, trouwens het hele metrieke stelsel, was ik bijzonder knap! Vandaar dat ik er nu nog alles van weet. Ik heb dus vorige week geen fout gemaakt. Maar nu over iets anders, hoor! We gaan hier geen sommetjes maken, hé? En voor al niet over meters, liters en grammen. De meesten vonden het vroeger op school niet zulke smakelijke kost en wellicht is het nu ook nog wel 't geval. Hier hebben jullie ineens een wegwijzer tje hoe jullie de brieven vol moet krijgen. Je gaat maar eens vertellen van school: wat er zoal voorvalt, welke vakken jullie graag en welke jullie minder graag doen. Kortom, een briefje met schoolervaringen. Me dunkt, dan is er toch elke maand wel iets te vertellen. Haast elke dag gebeiu-t er wel iets dat de moeite van 't vertellen waard is. Als ik dan jullie schoolschetsjes lees, dan wpet ik meteen of er veel verschil is met Daar zit wat in. voor ieder die lid is van die familie. Allen hebben we mee te helpen, elkander de mogelijk moeilijke tijden, die kunnen ko men, zoo licht mo.gelijk te maken. (Nadruk verboden.) Agricola. SLUITING DER LIGHALLEN TE MIDDELHARNIS Zaterdag 14 October vond in tegenwoor digheid van bestuur en belangstellenden de sluiting der Lighallen plaats. De Voorzitter, de Heer Jansen, herinner de er aan, dat we een prachtige zomer ach ter de rug hebben. Hij hoopte, dat de vele patiënten er weer de noodige levenskracht hadden opgedaan, om de donkere wintf-r- maandei'. door te komen. Vervo.lgens dankte de Heer J. Zuster Bakker, die dit jaar voor het eer.st de leiding op zich genomen had, tot volle tevredenheid van bestuur en pa tiënten. Hij hoopte dan ook, dat het niet het laatste jaar zal zijn, dat Zuster Bak ker in ons midden is. (Even gaan hier onze gedachten uit naar Zuster de Graaff, die ondanks de moeilijke omstandigheden, waarin zij zelf verkeert, toch nog een telegram gezonden had, met hartelijke groeten en beste wenschen voor bestuur, zuster en patiënten. Moge ook zij spoedig herstel vinden.) Ook aan het verdere personeel en het be stuur brengt spreker dank voor de pretti ge samenwerking. Hij eindigt met de hoop uit te spreken, dat het den patiënten goe4 moge gaan. Namens personeel en patiënten spreekt vervolgens de heer Schol. Ook hij roemt het afgeloopen seizoen als een goede tijd. Dank Zsj het beleid van Zuster Bak ker, heerschte er steeds een opgewekte prettige stemming in de hal. Zij is een waar dig opvolgster van Zuster de Graaff. In zijn slotwoord merkte de Voorzitter op, dat de Lighallen het volgend jaar hun tien. jarig bestaan hopen te herdenken. Dat jaar zal ook weer de traditioneele driejaarlijk- sche bazar worden gehouden. Hij wekt i'eeds nu de belangstellenden op, daar hun volle aandacht aan te schenken. De wintertijd is zoo bij uitstek geschikt voor handwerken en knutselen en op een bazar kan zoo heel veel gebruikt worden. Daarmee gingen de hallen hun rustperio de in. Moge het nog eens zoo ver komen, ,dat ze ook dan aan de gezondheid van zoo vele patiënten dienstbaar gemaakt kunnen worden. HET NIEUWE VERKADE-ALBÜM. In de duizenden gezinnen, waar men ieder najaar uitziet naar 't nieuwe Verkade-al bum, zal het ongetwijfeld met vreugde wor den begroet, dat ondanks de tijds-omstan- digheden ook nu weer een uitgave is ver schenen „APEN EN HOEFDIEREN IN ARTIS" door A. F. J. Portielje. 't Is in deze onrustige tijden een welda dige ontspannin,g, zich eens te verdiepen in zoo'n boek, te lezen wat Portielje schrijft over de prachtige doelmatigheid in het leven der dieren, .kinderen hiervan te vertellen en hen te helpen bij het verzame len en inplakken der kleurige plaatjes. Plaatjes, zpó knap geschilderd, dat we vol bewondering constateeren. hoe de ar- tisten C. Rol, J. Voerman Jr. en .H., Rol kans zagen, zichzelf in deze aquarellen op nieuw te overtreffen. ,,Apen en Hoefdieren" mag dan ook ge rust een topprestatie worden genoemd: 144 afbeeldingen in 9-kleurendruk van bijna uitsluitend uitheemsche dieren, bewoners vroeger. Slechts één vraag: Hebben jullie weleens een hele morgen rekenen? Wij wel. En dan sommen op de lei! Zingen jullie mooie versjes? Wij zongen versjes, die de bovenmeester zielf maaktev Ik kan me er nu nog van herinneren. Er was een lied, dat wel 5 of 6 coupletten tel de en het ging over Lambert Meliszoon, je weet wel: die knaap die zijn moeder redde toen de Spanjaarden kwamen. Het eerste couplet ken ik helemaal, de andere ben ik vergeten. Het wei;d gezongen op de wijs van: Scheepje onder Jezus' hoede. Jullie ziet wel dat ik nu nog over de school zou kunnen vertellen, dus jullie, die er dagelijks heengaan, zéker. Nu ga ik gauw een nieuw raadsel voor jullie plaatsen. Het is No. III. 1. sterrenbeeld, genoemd in het boek van Job. 2. goddeloos koning van Israël. 3. ban in Israels le,ger. 4. plaats waar Paulus het Evangelie ver kondigde in gezelschap van Barnabas, (Handl. 14.) 5. de vader van allen, die harpen en or- g-elen handelden (Gen. 4.) 6. Filistijnse stad (dit woord bestaat ook uit 5 letters.) 7. „god der Filistijnen. (5 letters de eindletter van vraag 6 is dus dezelfde als de beginletters van 7.) 8. stad der Filistijnen. 9. veldoverste in de Richterentijd; zijn naam/betekent: bliksem. 10. woord dat „laatste" betekent; komt voor in het laatste bijbelboek. 11. fontein waar Adonia (Davids zoon) schapen, runderen en gemest vee slacht te. 12. Filistijnse koning in Davids tijd. Zijn deze woorden goed, dan vormen de beginletters van 1 tot 6 de naam van een hofmeester aan een goddeloos hof. Van 7 tot 12 de naam van een profetes in de tijd der Richteren. Nu gaan we verder in de brieven neuzen. Aaltje P., Scheveningen. Bedankt voor de inlichting en meteen ook voor de postzegels. Ik bewaar die zorg vuldig en bezorg- ze op de plaats waar ze van pas komen. Die datum is precies in orde. Bij die da tum tel je een week op dan weet je secuur Wat je vroeg. Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. Ik vind het wel aardig zo'n kleine „Bur gerlijke Stand" in je brief. Anna K., Enveaopp. Nu kun je de kachel maar moeilijk m.eer missen, hoor! Zijn de zieken al beter? Van mij ligt er een neef in Rilland-Bath. Het is .nu om te rillen in .die tenten te Rilland. In Grave zitten wel .kennissen van me. Als ik in de buurt was geweest, dan had' ik best een paar koeken mogen meenemen, hè? Aiïi'i Kl., Ooltgensplaat. Dien dominee waar je vader ,,in dienst" wel eens bij kerkt, heb ik al dikwijls ge hoord. Ik weet nog wel dat hij pas dominee werd, en dat is hij al lang, nietwaar? Er was toch geen echte onraad midden in de nacht? Dat alarm is zeker maar om ite oefenen. Lijgje van D. O'plaat. Dat is daar een goddelooze bende, 't Zijn toch geen varkens? Die bidden ook niet voor het eten. Dat stoute zusje mag jou ni^t meer plagen, hoor, als je schrijft. Pas op, hoor zusje, want anders komt Oom Ko.'; Henk K., Miiilèelharnis. Ja, de opgaven waren eens anders. Vond je ze niet mooi? Dus nu hadden de schoolmeesters het eens een beetje druk? Dat gebeurt anders niet vaak, hè? Henk, jongen, je bent nu nog in de gele genheid: word schoolmeester. Dan heb je een lui leventje en moe ben je nooit. Gerrie K., Miididelharnis. Vind je 't schrijven van een briefje las tig? Lees dan 't begin van 't hoekje maar eens .goed. Mijn moe (ik bedoel: .vrouw) is met de schoonmaak al zo'n eind .dat ik niet veel meer gehinderd word. Het nichtje moest wat later gekomen zijn, dan had zSjë kun nen helpen! Johannes W. dte G., HerWiigen, Een zwager van me was ook bij 't mo torkorps in Doorn, maar is nu thuis. Hij was vrij-willig. Meester J. heb ik wel eens ontmoet. Is hij lang op H. geweest? Kende je hem nog? B«tje van L,, Nie'uwe Tonige. Het vierde woord was in orde. Ik denk dat je 'it nu niet meer vergeet. Wat heb jij een lange brief geschreven! En een aardige brief met verschillende voorvallen uit l^et dagelijks leven. Zulke brieven lees Uc graag. En schrijf jij ,die graag? Lina van D., Niejuwe Tonge. Kwam die mooie boekomslag zo ,g-oed van pas? Dat doet me genoegen. Het is een teken dat de prijzen in de smaak vallen, als je in je brief schrijft: mooie, nuttige geschenken. Ja meisje, wij hebben anders niet dan reden tot dankbaarheid. Als de mobilisaitie het grootste offer voor ons mag blijven, dan zal 't nog wel gaan, nietwaar Wilhelmlna O, Den Bommel. Op die hoge duinen daar ben ik meer dan eens geweest. Deze zomer ook nog. Toen waren er nog geen soldaten, wel een eind verder. (Dishoek.) Dadr op wacht staan valt zéker niet mee. Toch is de streek daar zo mooi Maar oor log en oorlogstoebereidselen maken het mooiste plaatsje nog lelijk, nietwaar Corrie M., Nieuwe Tonige. Dat doen wel meer kinderen: 's morgens vroeg uit be.d om aan mij te schrijven. Je kunst wel begrijpen dat ik zoiets .geweldig ijverig vind, en dat ik er goede notitie van neem! Heb je Lina d'r prijs al gezien? Die mag je best wel zien, hoor! Jannie B., Miifliilelharnis. Gaat broertje nu school? Gelukkig dat het zó is afgelopen. In de dier,gaarde ben ik deze ziomer ook geweest. Leuk, hè? Daar ben je niet gauw uitgekeken. Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 4