TABAKSPIJPEN HOUTEN 12 cent VERBRUGGE Plaatselijk Nieuws luchtbescherming 0;FICIEELE CRISISPüBLICATiES Kerk en School PREDIKBEURTEN ZEELAND M ID DELHARNIS BOTERPRIJS VOOR DEN WINTER. 5 Marktbericht Tholenj 6 Oct. 1939. J J Roomboter f 0.77 per pond i f Boereboter f 0.72 a I Eierenf 5.75 100 i Rusland slaat z'jn slag. Lang heeft Rusland gewacht en hethac' weinig invloed. Duitschland had zjich to< aartsvijand verklaard en de andere landen vertrouwden Rusland niet. Alleen Frank rijk hinkte op twee gedachten. Voor Duitsch land was Frankrijk immer bevreesd en zocht steeds het contact met Rusland te beivaren onder alle omstandigheden door, al kwam er de laatste jaren, vanwege het communistisch gevaar, eenige kentering. Rusland werd binnen den Volkenbond ge haald. Bondgenoot tegen Duitschland. Rusland gin,g nu een woordje meespre ken. H^t speelt een troef uit, welke mis lukt. De communistische macht werd in Spanjo gebroken door de tusschenkomst van Duitsch land en ItaUë. Het gevaar, dat het commu nisme West-Europa zou overheerschen n.l Spanje, Frankrijk, België en moye'ijk ook Nederland, wordt daardoor afgekeerd. Duitschland, Italië en Japan sluiten een verdrag tegen het communisme. In September 1938 werd het uitbreken van een Europeeschen oorlog voorkomen, op do ci^iiterentie te München. Duits.-;hiand F/ngeland, Italië en Frankrijk vergaderen, doch llusland werd niet erkend. Dit 2inde deRüs lang niet. Zou hij In het geheel niets meer te vertellen hebben? De Suropeesche grootmogendheden krij gen het opnieuw aan den stok. Er dreigt 'oen nieuwe oorlog. li'ngeiand, gesteund door Frankrijk, ver andere van tactiek en stelt aich doelbe wust tegenover Duitschland. Lettende op het toeriemende gevaar, zoekt het hulp bij andere ïandon welke door Duitschland wor. den bedreipd. Het verleent garanties, maar verzekert zich daardoor van de hulp dier landen. Polen, Roemenië, Turkeije worden gerust gesteld, en kunnen op Engeland en Frank rijk rekenen. Wat zou 3:ius3land doen? Frankrijk en Turkije willen probeeren Rusland er bfl te betrekken; Polen is er tegen en Roemenië heeft het liever niet.- De heeren gaan ech ter eens praten en nu speelt de slimmi bcls- jewiek prachtig zijn rol. Terwijl Enge'and en Frankrijk hun be langen mogen zeggen en wel hoop hebben Rusland voor hun plan te win.ien, vordt Duitschland op zware proef gesteld. Rusland inapkt de balans op en ziet heel goed aan welke zijde de schaal het diepste doorslaat. Hotft Duitschland ook Rusland tegen, din staan de kau'.-p.n zeer hachelijk, ja, naar dei mensch gesproken zou Duitschland het onderspit in^jeteii delven. Hitler kan niet meer terug. En zie, wat voor onmogelijk gehouden werd, gebeurt. Hitler kiest in die moeilijke dagen de Russische zijde. Een verdrag tusschen Rus land en 7.)ui;,so}i?and is tot stand gekomen, door Polen onder elkander te verdeelen. Wat er ook van Polen gezegd is, het was een feit, waarmee de mogendheden hadden te rekenen en wat In de practijk precies is bevestigd geworden. Duitschland bindt de strijd aan, verslaat Polen en de Rus mag de .groote fooi gaan incasseeren, voor het feit dat hij niet de zijde van Engeland gekozen heeft. Doch nu is de tijd gunstig. Duitschland kan zich momenteel niet verzetten tegen zijn nieuwen vriend en Engeland en Frank rijk kunnen hem totaal niets doen, en daar om gaat Rusland verder. Het zegt tegen Estland welke concessies het wil hebben. Estland niets vermogende tegen zoo'n groot land, willigt de eischen in. Met Letland en Finland wordt nog on derhandeld. Rusland versterkt door deze concessies zeer zijn positie in de Oost-zee. Duitschland kan er niets tegen doen, dat Rusland aijn invloed in de Oostzee zoo zeer versterkt, al zal het dit niet gaarne zien. Is Rusland in de Oostzee klaar, dan wordt gevreesd, dat het nog bepaalde wenschen op den Balkan heeft ook. Druk wordt op het oogenblik geconfe reerd tusschen Rusland en Turkije, en de Engelschen verheelen hun zorg niet, dat zij vreezen, dat gepoogd wordt, Turkije los te maken van Engeland en Frankrijk. Rus land staat in het middelpunt, niet minder dan zes ministers van Buitenlandsche Za ken uit verschillende landen voeren bespre, kingen. Maar hoe zal het nu in het Westen gaan Engeland en Frankrijk hebben het aange durfd om niettegenstaande het bondgenoot, schap met Rusland, Duitschland toch den oorlog te ^verklaren. Voor Duitschland is de situatie toch an. ders dan in 1914. Toen van alle kanten inge sloten, nu een open Rusland, Italië, Balkan en gedeeltelijk Middellandsche Zee. Levensmiddelen gebrek zal niet zoo nij pend worden. Ook de grondstoffen voorzie, ning is iets beter, maar zie, waar het op aan komt is het geld. Duitschland kan geen oorlog financieeren, vooral niet als de fron ten voorziening gaan vragen. Bovendien heeft het Duitsehe volk al zeer veel moeten opofferen en ontberen. Het weerstands ver mogen is niet meer zoo groot. Daarom wil Duitschland vrodie op de volgende grondslag. Duitschland en Rusland hebben van Po len genomen wat hun vroeger ontnomen is en dus rechtmatig toe kwam. Van het over- geschoten gedeelte, neemt ieder nog een stukje voor straf, en het dan overblijvende zou een zelfstandig Polen blijven, met War. schau als hoofdstad. Tegelijk wil Hitler de kwestie der kolo niën regelen, opdat de vrede voor langen tijd ge teekend kan worden. Een voorstel is nog niet gedaan, maai wel een voorloopige mededeeling om te we ten, hoe Engeland en Frankrijk erover den. I ken. Hierbij werd de dreiging gevoegd dat indien e.v. voorstellen verworpen werden, Rusland steun aan Duitschland zou verlee- nen. Maar er is ook geconfereerd met Italië. Graaif Ciano is Zondag en Maandag bij Hit ler, Goring en Von Ribbentrop geweest. Men zegt, dat Hitler gevraagd had of Mus. solini persoonlijk wilde komen om gezamen lijk te overleggen, maar Mussolini stuurde liever zijn minister. Dan behoeft hij niet di rect „is." of „neen" te zeggen. Omtrent de houding van Italië tast nien in het duister. Voor en tegenstanders van inmenging verklaren de houding op de wij ze zooals zij die het liefst zagen. Doch er hangt een geheimzinnig waas over. Engeland en Frankrijk, wijzen vredes- voorstellen van de hand, tenzfl zij zoodanig zijn, dat er werkelijk vrede door bewerk stelligd wordt. Vrede, gepaard met gecon troleerde ontwapening. In het Engelsche parlement heeft Lloyd Geoiige de premier uit de oorlog 19141918 ge vraagd e.v. ernstig te bestudeeren. Hij wil de dat het parlement er in werd gekend, en vroeg om geheime beraadslagingen tusschen regeering en parlement. Hoewel hij niet veel aanhang kreeg, toch is het parlement verdeeld en juist nu in deze zeer critieke dagen, voortgaan of op houden. Chamberlain heeft gezegd nog geen voor stellen te hebben ontvangen en dus hier over nog niet in discussies wil treden. Heden Vrijdag zal de Kijksidag bijeenkomen, en algemeen wordt verwacht dat de rede van Hitler, wat meer helderheid zal geven in de richtlijnen welke gevoegd worden. Zal hij ook het antwoord van Ita lië meedeelen en weer grootsche onthullin gen doen? Europa, ja de geheele wereld wacht af. Over de houding van Amerika, volgende week D.V. MIDDELHABNIS De eerste suikerbieten voor de fa briek Puttershoek aangevoerd door den land bouwer Jacobs. Voor de suikerfabriek Din- teloord door G. v. d. Doel. En voor de GSM door de dames de Graaf van Sommelsdijk De eerste suikerbieten voor de fabriek te Roosendaal door M. Joppe van Sommelsdijk De eerste scheepslading suikerbieten voor Puttershoek is verzonden. Woensdag'middag ontspoorde nabij het station door onbekende oorzaak een ran- geerende locomotief. Door spoedig optreden van het personeel had de tram ,geen vertra ging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Distributie modédeellngen. Stamkaarten. De hoofden van gezinnen wonende in WIJK A en B die nog geen distributiestam kaarten hebben afgehaald kunnen deze af halen op het DISTRIBUTIE BUREAU (naast de bewaarschool) op MAANDAG 9 OCTOBER 1939 van half zeven tot acht uur. Petroleum. Zij die petroleum wenschen te blijven ge bruiken kunnen tot en met Dinsdag 10 Oc tober 1939 bij hun leveranciers formuliren krijgen die nauwkeurig moeten worden in gevuld. Deze formulieren moeten worden ingele verd op HET DISTRIBUTIE BUREAU op WOENSDAGAVOND 11 OCTOBER van half »3ven tot acht uur. Zij die dan nog geen formulieren in ont vangst hebben genomen kunnen op genoemd bureau een formulier afhalen. Om in aanmerking te komen voor distri butie van petroleum na een nog nader be kend te maken datum is inlevering van een iformulier noodzakelijk. Aan het Postkantoor Middelharnis en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Sept. 1939 in gelegd f 12482.54, Terugbetaald if 62767.69. SOMMELSDIJK Een zoontje van den transportarbei der A. H. had het ongeluk bij het grassnij- den een stukje van zijn vinger te snijden. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. De aangifte van dienstplichtigen voor de lichting 1941 zal voor deze gemeente plaats hebben ten gemeentehuize op Woens dag 11 October a.s. des voormiddags van 8.30—11.30 uur. De inleverin,g van enquêteformulieren van petroleum die een dezer dagen bij de ingezetenen zijn gebracht of zullen worden gebracht moeten worden ingeleverd als volgt Voor wat betreft de bewoners der huizen van wijk A en wijk C op Dinsdag, 10 Octo ber en voor wijk B op Woensdag 11 Octo ber a.s., telkens van 912 uur en van 1.30 4.30 uur, in het stempellokaal aan den Oostdijken Achterweg. Alsdan zal tegelijk de uitreiking plaats hebben van de petro- leumdistributiekaarten. In verband hier mede zullen de formulieren niet worden aan genomen van kinderen beneden 16 jaar. DIRKSLAND Op de wekelij ksche beurs besteedde men heden voor uien f 1.80, aardappelen f 1.60 en poters 1.per H.L. Voor koepeen was weinig of geen vraag. Gevonden voorwerpen: Een zakje kleeding. Inlichtingen bij de gem. politie. HERKINGEN Door den heer J. Buth alhier is aan B. en W. vergunning gevraagd tot het bou wen van een kantoor, naast de woning, staande aan de Scharloodijk. De prijs van de uien is varieer end van f 1.75—1.80 per H.L. De gemeentebegroting dienst 1940, ligt vanaf heden, tot den dag van behande ling in den Raad, voor een ieder op het sec retarie ter inzage en is tegen betaling; ver krijgbaar gesteld. Zij, die een varken willen slachten moeten dit minstens 4 dagen tevoren ter gem. secretarie aanvragen. J.l. Zondag kwam de heer K. tot de onaangename ontdekking dat zijn varken niet in het hok aanwezig was. Na gedaan onderzoek, bleek, dat het dier in de achter gelegen sloot was gaan baden. Toegesoho- ten buren brachten het dier weer in zijn hok, welke geen nadeelige gevolgen tot dus ver heeft ondervonden. Tegen eenige motor, en autobezitters is j.l. Zondag wegens overtreding procesver baal opgemaakt. MELISSANT BRAND! Donderdagmiddag werden de bewoners alhier opgeschrikt door het luiden van de brandklok. De landbouwschuur van M. W. Struik stond in zeer korten tyd in volle vlam Van alle kanten kwamen menschen welke het aangebouwde huis bewoond door Wed. Struik begonnen té ontruimen. De brand weer had druk werk om het huis te bewa ren, zoomede de tegenover gebouwde wonin gen. De schuur met het daarin aanwezige veevoeder enz. ging geheel verloren. Naar wij vernemen wordt de schade van de brand gedeeltelijk door verzekering gedekt. Om trent oorzaak tast nien volkomen in het duister. Tijdens het dorschen geraakte T. Kei zer met zijn hand in de machine waardoor deze zoodanig werd gewond dat geneeskun. dige hulp moest worden verleend. STELLEND AM Woensdag werd door de binnenkomen de visschers een mijn gerapporteerd, welke was drijvende gezien. Donderdagmorgen bleek dat hij op de slikken was terecht ge komen nabij de hofstede van A. H. De bietenoogst blijkt bij verschillen de landbouwers niet mee te vallen, daar bij vele de vergeüngsziekte is ingevallen. OUDDORP Donaerdagmiddag werd aan het tram station alhier uit één der wagons een maai. machine gelost, waarbij ook werkzaam was de knecht van Akershoek, Kr. B. Laatsge- noemde kwam hierbij met zijn rechterhand klem tusschen bedoelde machine en het hek werk van de wagon, tengevolge waarvan een zijner vingers zoodanig werd veinvond dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Maanda,gmiddag j.l. had een alhier wonende vrachtrijder G., het ongeluk met zijn voertuig tegen een paaltje te rijden op den hoek Achterweg-Hazersweg, waardoor hij vermoedexijk door den schok op den weg viel. Hierdoor werd hij aan ^ijn hoofd licht gewond. Bij het verschijnen van de gem- politie bleek dat G, te diep in het glaasje had gekeken. Hij werd ter ontnuchtering in de cel gesloten en naar wij vernemen is procesverbaal tegen hem opgemaakt we gens openbare dronkenschap en verzet te gen de politie. Naar verluidt is in de afgeloopen tveek door een controleur van de landbouw- crisiswet tegen 2 molenaars alhier proces verbaal opgemaakt en een groote hoeveel heid graan in besiag genomen, omdat deze hoeveelheden betroffen van meer dan 5 Kg. welke vervoerd werden zonder vergunning van de betrokken instantie. Men zij dus ge waarschuwd. By de door de gem. politie Zondag gehouden controle op de voorschriften van ue benzinebeschikking (zgn. autoritjes op Zondag) is tegen een autoverhuurder uit Dirksiand procesverbaal opgemaakt. Op overtreders zal streng worden gelet., Naar wij vernemen is de suikerbie tencampagne Woensdag begonnen. 's-Mid- dags vertrok het eerste schip met.suiker bieten naar de (fabriek te Puttershoek. Zij die in het bezit zijn van een trac tor of vrachtauto en hiervan nog geen op gave verstrekten aan de Rijksverkeersin spectie, moeten hiervoor een formulier af halen ter gemeente secretarie. Dhr. KI. Westhoeve Jzin, alhier die als vrijwilliger bij het Motorcorps diende, is voorloopig ongeschikt verklaard. Dhr. J. Voogd, die benoemd was ver klaard als lid van den gemeenteraad (vaca. ture J. Westhoeve) heeft zyn benoeming aanvaard. De heer J. Heerschap, die benoemd was verklaard als lid van den gemeenteraad (vacature C. Breen), heeft deze benoeming niet aangenomen. Thans is benoemd de heer P. M. Bosland, die zijn benoeming heeft aanvaard. Mej. A. Buijs, onderwijzeres aan de Openbare Lagere School ter plaatse, is na, enkele maanden ziekteverlof genoten te hebben, thans weer in functie getreden. Op Dinsdag 10 October 1939 des na middags half drie uur zal door Notaris van den Berg een openbare verkooping worden gehouden van meubilair aan de woning van Zr. Groeneveld Voor Verbandtrommels en Gasdoozen Verplegihgsartikelen, Jodiumtinctuur, Hofman enz. naar Wed. Kurvinka Drogisterij, Ouddorp. NIEUWE TONGE Zondagavond is de heer C. Kievit die zijn 25-jarig jubileum vierde als koster der Ned. Herv. Kerk door Ds. A. v. d. Kooij toegesproken. Den jubilaris en zijn echtge- noote werd toegezongen Ps. 134 3. De heer J. Verweij heeft ontslag ge vraagd als Voorzitter van de Korfbal- club D.I.O. OUDE TONGE De collecte voor de militaire tehuizen in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f 62.25. In de Oude Tongsche Langeweg is door den heer A. Bezemer 1 grijze jas gevonden. Deze is gedeponeerd op het politiebureau en kan daar door den rechtmatigen eigenaar worden afgehaald. Bij den landbouwer M. Fluit alhier brandde deze week een klamp stroo af van 7 voer. Door 't opstoken van afval nabij de ze klamp was de brand ontstaan. Door den lagen waterstand en de aan houdende Oosten wind is de scheepvaart ge stremd. De schepen krijgen te weinig water en kunnen zoodoende hun reis naar de ver schillende suikerfabrieken niet voortzetten Daar de mogelijkheid bestaat, dat thans bij het rooien van aardappelen colo- radokevers in de grond worden gevonden op plaatsen waar dit insect deze zomer in het loof niet is opgemerkt, wordt door de plantenziektenkundigen dienst verzocht by het rooien er nauwkeurig op te letten, of in de grond de gele kever met zwarte stre pen op de dêkschilden, aanwezig is. Indien zulks het geval is, moet het insect onmiddel lijk worden gedood en op die plaats de om geving zorgvulidg worden afgezocht of zich meerdere exemplaren in de grond bevin den. De prijzen der landbouwproducten zijn thans als volgt: aardappelen f 1.50, po.^ ters f 1.tot f 1-10 per 70 kg., koepeen f 0.70, uien f 1.80, drieiingen uien f 0.45 picklers f 1.80 per 60 Kg. DEN BOMMEL Dezer dagen arriveerde alhier voor rekening van den kolenhandelaar W. Schou wenaar een schip inhoudende 256 ton eier- kolen. Deze week werden naar het zieken huis te Dirksiand vervoerd Mej. de Wed. A. de Jong, den heer P. Saarloos en den heer C. Melissant. Het huis staande aan den beneden Oostdijk en bewoond door den heer A. Geel hoed welke was ingezet door den heer Jb. Mijs voor f 1950.is aangeloopen. Door kapper C. Bakelaar alhier werden 449 oude rijwielplaatjes ingezameld en verzonden ten bate van de T.B.C, bestrij. ding. *)-De distributie van margarine en bak- en braadvet is deze week te verkrijgen via de winkelierster Wed. K. v. Dijk. De 15-jarige zoon van den heer J, P. Mast kwam zoodanig op de kaai te val len dat hij in bewusteloozen toestand per auto naar Dr. Oosthoek moest worden ver voerd die een zware hersenschudding con stateerde. OOLTGENSPLAAT Aan de örma Mosselman en Korte weg is opgedragen het bouwen van een loods voor defensie doeleinden te Weesp (N.H.) De heer H. J. Remus heeft een stuk bouwland groot ongeveer 11/2 H.A. en ge legen in den Weipolder verkocht aan den heer J. van Griethuizen te Middelharnis. Tot tijdelijk suikerbieten weger aan het zgn. Veen is in plaats van den heer J. C. Birkhof die zijn dienstplicht moet vervul, len, aangesteld den heer K. vn Ree Kz, De kapitein der veerboot van der Schuijt, den heer K. van Gelder had het on geluk een klap van het roer te krijgen, waardoor hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen en zijn werkzaam heden niet kan verrichten. Op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 October a.s. zal in het gymnastieklokaal der Open bare school aan het Weespad een bloemen- tentoonstelling worden gehouden. Vrgdag- middag om 5.45 uur (o.t.) zal deze door den Edelachtbaren heer C. Slobbe worden ge opend. 's-Gravenhage, 5 October 1939. DE BOTERHEFFING. Wy vernemen van bevoegde sajde, dat het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, behoudens tusschentij,dsche wijzi ging, voor de week van 5 tot 12 October is vastgesteld op 65 cent per kg. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de Minister van Economische Zaken heeft besloten, den groothandelsprgs voor boter voor het binnenland voor het winter halfjaar van 1 October 1939 tot 1 April 1940 voorloopiig te bepalen op een gemiddeld bedrag van f 1.45 per kg. Zooals bekend is, kan ten deze als groothandelsprijs worden aangenomen de som van het bedrag der Commssienoteering voor Nederlandsche bo ter en het bedrag van heffing en toeslag. Het bedrag van de heffing en toeslag is he. den, 5 October 1939, dan ook zoodanig be paald, dat de genoemde prtjs van f 1.45 is bereikt. *r ^■^11.'♦>^fc-•-*^ GODSDIENSTOEFENINGJaK OFFICIEEL GEDEELTE. ZONDAG 8 OCTOBER 1939. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk v.m. en sav. Ds. Blok, Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds. Zeilatra. Gereif. Gem. v.m. en n.m. lezen. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur lezen en sav. 6 uur Ds. van Asch. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk v.ïn. en n.m. Ds. v. d. Wal. Geref. Gem. v.m. en n.m. lezen. HERKINGEN Geref. Gemeente v.m. en sav. lezen. GOEDEREEDE Ned Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. van Win gerden van Melissant. OUDDORP Ned. Herv. Kerk geen opgaaf. Geref. Gem. v.m. en n.m lezen NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk v.m. en sav. Ds. v. d. Kooij OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. VoUebregt. Oud Geref. Gemeente v.m. 9 uur en n.m. 2 uur leestfienst. OOLTGENSPLAAT Ni^d. Kerv. Kerk 2 maal Ds. Hiensch. Geiff. Kerk 2 maal Ds. Broekstra van Rijns burg. THOLEN^ Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. de Haan en n.m. 2 uur Ds. van Eist. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 2 .30 uur Dr. Veltenaar. Vlij Geref. Gem. 9.3026 uur lezen. Geref. Gem. driemaal leesdienst, ST ANNALAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. van Griethuij^ sen en 2 uur idem. (Bed. H. Doop.) Ger. Gem. driemaal lezen. POORTVT,IET Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 y n.m, 2 uur Ds. J. v. d. HeuveU Geref. Gem. 9.3026 uur lezen. Geref. Kerk 0.30—26 uur lezen. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2 uur Ds. de Haan. Geref. Gem. driemaal lezen. ST MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. de Bres. Ned. Ger. Gem. driemaal lezen. Oud Geref. Gem. driemaal lezen. STAVENISSE Ned. Herv^ Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Bate- laan. Oud Geref. Gem. driemaal lezen. OUD VOSSEMEER. Ned. HerV. Kerk 9.30 uur Ds. van Eist en 2 uur lezen. (Collecte voor de Kerk.), Geref. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Vreugdenhil. Ned. Geref. Gem. driemaal Ds Baaij van Tholen. BRUINISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Mars man. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Unger. Geref. Gemeente 9.3025.30 uur lezen. Oud Geref. Kerk 92—5 uur lezen. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Ver schoor. (Oogstpreek.) Odd Geref Gem. 925.30 uur Ds. Blaak (Oogstpreek.) MIDDELHARNIS Aanstaande Woensdag des avonds 7 uur zal in de Geref. Gem. optreden Ds. La- main van Rotterdam. SOMMELSDIJK De bibliotheek der J.V. alhier zal van af 9 October weer om half 8 geopend zijn. Binnenkort zal een supplement op den cata logus verkrijgbaar worden gseteld. Nieuwe lezers hartelijk welkom. De Zondagsschool alhier zal vanaf 8 October des morgens weer om half x^en aan vangen. OOLTGENSPLAAT Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Btj. zondere School alhier is benoemd mej. L. I, Graafhxiia uit Middelburg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 2