Gemengd Nieuws. IrouwkeuvelsI Burgerlijke Stand Verkoopingen Belastingzaken Plaatselijk Nieuws Zeeland KERK- EN SCHOOLNIEUWS Faillissementen Ingezonden Rook- en Pruimtabak 50 Sigaren S7\ et. VERBRUGGE |M.VANLOON,v.hJ.deKortf I GOEDEREEDE OOLTGENSPLAAT GOEDEREEDE OUDE SMAAK 13 en 20 et. per half pond MI D DELHARNIS I bij ons U ook Keurig ge- s 1 maakt. In drie kwaliteiten ver- s 1 krijgbaar. s 1 Prijzen naar kwaliteit. 1 I Kerkring 4 - OUDE TONGE i I Telefoon 52. MiwiniiniiiiiHiiiiiiDiiiiKiiniiniiiiiuiiyittiuauiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiH^^^^ noemiAg als lid va,n den gemeenteraad aan- genomen daar zijn voorganger dhr. W. J. Overbeeke had bedankt. Als tarreerder in de cichoreiifabriek is benoemd de heer M. de Bloeme en de land bouwer J. A. Struijk van Stellendam heeft de eerste cichoreiwortelen aangevoerd. De garnalenvisscher J. T. had de vo. rlge week van 150180 K.G. garnalen per dag gevangen en de zeevisschers besomden van de f 100200 aan versche visch. Per scheepsgelegenheid is uit deze gemeente vervoerd een lading gedroogde ei chorei groot 50 ton met bestemming Rot terdam. De landbouwer M. Mastenbroek van Ouddorp heeft de eerste suikerbieten alhier op de kade aangevoerd yoor de Coop. Put- tershoek. STAD AAN 'T HARINGVLIET De heer M. H. v. P. had het ongeluk bij het passeeren van een boerenwa,gen van den dtjk in een diepe sloot te rijden, waar door hij een hersenschudding bekwam. OtTDDOEP De Middenstandsvereeniging M.V.O. zal op Donderdag 5 Oct. a.s. des sav, 8 uur (o.t.) in hotel Spee, ter vergadering bfleen- komen. In 't bijzonder zal alsdan behandeld worden punt 3 van de agenda. Moeilijkheden tengevolge van de algemee- ne prgsverhooging. Dit onderwerp zal door een der bestuursleden nader worden toege licht. Tegen een zeker K. W. alhier is we gens overtreding van de Arbeidswet door de gemeente-politie procesverbaal opge maakt. De commissaris van politie te Ber gen op Zoom maakt in verband met de zeer talrgke aanvragen om inlichtingen be. trefifende het kantoor Securitas te Bergen op Zoom KoniAg Willem I-straat, bekend, dat dit kantoor wordt gehouden door J. Theunisse en deze o.m. vertegenwoordiger is van het blad „Voorspoed door Wils kracht," zijnde een te Antwerpen verschij nend periodiek van den handel. Is men abonné voor f 2.per jaar en schrijft andere personen aan (,dit is z.g. schrflfwerk, dat aangeboden wordt in de ad vertentie) en er zijn personen, die abonné worden, dan heeft men per abonné f 0.60 aan schrijfwerk verdiend. Klachten omtrent het niet naTtomen van verplichtingen door het kantoor, Securitas zijn echter nog niet ingekomen, terwijl vol gens bekomen inlichtingen van de politie te Antwerpen aldaar, ook geen klachten zijn contra het blad „Voorspoed door Wilskracht NIEUWE TONGE In de ledenvergadering van de afdee- llng Nieuwe Tonge van de Nationale Boe ren Onderling is tot bestuurslid herkozen de heer G. J. Buth. De rekening over 1938- 193 9sloot in ontvangst en uitgajaf pp if. 2093,09, met een batig saldo van f 587.52. De toestand der vereeniging is in alle op zichten gunstig. De premie wordt op het bestaande peil gehandhaafd. Tot leden der commissie van toezicht wer den gekozen de heer E. S. v. d. Doel, en Jac. Buth Dzn. en tot afgevaardigde naar de al- gemeene vergadering de heer E. S. v. d. Doel en tot plaatsvervanger de heer Jac. Buth Dzn. OUDE TONGE De Burgemeester van Oude Tonge herinnert er aan, dat hij d.d. 21 Juni 1939 bfl openbare bekendmaking ter kennis van belanghebbenden heeft gebracht dat het be spuiten der kleine perceelen aardappelen ten koste van de gebruikers vanwege de gemeente zouden worden gedaan, daar hen door den controleur v.d. Plantenziektenkun- digen Dienst was gerapporteerd, dat de eer, ste bespuiting niet overeenkomstig de voor schriften had plaats gehad^ Met het oog hierop is er een 2e en 3e bespuiting vanwe ge de gemeente verricht. In verband hier mede wordt aan belanghebbenden medege deeld, dat een dezer dagen met de inning van het verschulligde bedrag een aanvang zal worden gemaakt. De eerste suikerbieten in deze ge meente zijn aangevoerd door den landbou wer P. Kardux Pz. aan de halte „Antonius weg," voor desuikerfabriek .„Puttershoek." De eerste bieten worden heden geladen door 't schip „Petros" met bestemming Put. tershoek." Door den secretaris van het Provin ciaal Voedselbureau voor Zuid-Holland, wordt er op gewezen, mede in verband met de tijdsomstandigheden, dat uit de analyse, cijfers Is gebleken, dat het niet raadzaam is kaf te vernietigen. Uit de volgende analy se cijfers blokt dat men zuinig met het kaf dient te zijn daar het zeer nuttig is te ge. bruiken. De letters voor de cijfers zijn D.S. droge sof; V.Z.E., verteerbare zuiver ei wit; Z. W. Zetmeelwaarde. D.S. V.Z.E< Z.W. Haverstroo 85.0 1.0 17.0 Haverkaf 86,2 1.4 29.0 Tarwestroo 85.7 11.0 Tarwekaf 84.0 0.9 24.0 Erwtenstroo 86.4 3.4 16.0 Erwtenkaf 86.0 3.7 20.0 Boonenstroo 81.6 3.2 19.0 Eoonenkaf 85.0 4.0 22.0 Men dient het kaf gemengd met andere voermiddelen als b.v. natte pulp te voede ren in niet grootere hoeveelheden dan 2 kg. per dier en per dag^ Voor deze week wordt verkrijgbaar gesteld boter, vet en tomatensoep bij de Wed. C. van Lenten aan den Molendijk, vleeschsoorten in blik bij P. van Marken- stetjn aan den Molendijk. De bietencampagne heeft een aanvang genomen. De aangevoerde bieten varrieeren Er komen er klein van stuk, waarvan de opbrengst per H.A. niet hoog zal zijn. Even 'wel komen er ook bieten zeer groot van stuk. Gemiddeld zal het gewas nog wel 'heter z^n als men eenige dagen voor de campagne geloofde, welke geloof men be seerde pp de gele bladeren welke overa. aan de bieten zichtbaar waren. Het bestuur van de Magdalenapolder onder Oude Tonge brengt hiermede ter ken nis van betrokkenen ingelanden van hun polder, dat op Maandag 16 October een schouw zal worden gevoerd over alle dijk en wegsloten in deze polder gelegen. OOLTGENSPLAAT De eerste suikerbieten aan de kaai in de kom der gemeente zijn aangevoerd door den landbouwer J. Bom yoor de sui kerfabriek te Puttershoek. Den heer A. Hokke Cz. heeft zijn be- noemir^g als schoonhouder van het Raadhuis aangenomen. Maandagavond 9 October a.s .van 6.30 tot 7.30 uur zal ten gemeentehuize de inschrtjving van dienstplichtigen plaats hebben. Lichting 1941. Vrijdag heeft een groot aantal inge zetenen van de gelegenheid gebruik ge maakt om het gerestaureerde raadhuis te bezichtigen. Des morgens was door het ge meente bestuur een groepje werklooze meu, belmakers uit 's-Gravenhage uitgenoodigd, welke in de gelegenheid werden gesteld, de door hun vervaardigde meubelstukken ter plaatse te komen bezichtigen. Allen waren dan hoogst voldaan oyer zoo'n schitterend Raadhuis. MIDDELHARNIS Zondag zal in de Geref. Kerk bedie- ning zijn van het H.A. Donderdagavond 7 uur zal in de Chr. Geref. Kerk de beroepen predikant Ds. J. van Minnen van Huizen optreden. Met het oog op het verzetten van den tijd, zullen de kerken weer half tien en sav. 6 uur aanvangen. In de Ned. Herv. Kerk is een gift van f 2gecollecteerd ten bate der Chr. Militaire tehuizfen» Woensdagavond zal de Zendingskrans Monica in de consistorie der Ned. Herv, Kerk vergaderen. Mej. Dubbeld zal een in leiding houden over Boaz en Ruth. SOMMELSDIJK A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv Kerk alhier doopsbediening plaats hebben. Aangifte daartoe kan geschieden a.s. Vrij dagavond 7.30 uur in de consistoriekamer. In verband met het verzetten van den wettelijken tijd zullen de godsdienstoefenin. gen met in,gang van Zondag a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier weder aanvangen des morgens 9.30 en des avonds 6 uur. DIRKSLAND In de Geref. Gemeente zal a.s. Zon dag een collecte worden gehouden ten bate der Chr. Militaire tehuizen. De maandelijksche collecte welke j.l. Zondag gehouden is in de Ned. Herv, Kerk alhier heeft opgebracht de som van f31.26 waarvoor een woord van dank aan de milde gevers (geefsters). NIEUWE TONGE Bij de kerkelijke ontvanger L. A. van Zielst ^al tot en met 6 October nog gele genheid zijn de huur der zitplaatsen te vol doen, zoo niet is betaald zal de plaats ver kocht worden. De extra collecte ten bate der kerk heeft ruim f 29.opgebracht. A.s. Zondagmorgen zal er gelegenheid zijn voor den H. Doop. Ouders kunnen zich vervoegen Vrijda,gavond tusschen 7 en 8 uur in de kerkekamer. OUDE TONGE Op Donderdag 5 October a^s. hoopt in de Oude School op te treden den heer Spreeuwenberg. Door de classis te Brielle is toegela ten tot de evangeliebedieniAg in de Gere formeerde Kerk cand. H. A, L. v. d. Lin den, beroepen predikant te Ooltgensplaat. Cand. van der Linden doet op 29 October 1939 zijn intrede, bevestlger dr. P. G. Kunst Van Amsterdam, Zondagavond j.l. is den heer D. in 't Veld bevestigd als diaken in de Ned. Herv, Kerk. SOMMELSDIJK Geboren: Klazina Job je dochter van Cor nelia Poulus Pape en Neeltje Kattestaart. Willemtje dochter van Klaas Voïwerk en Arjaantje Venneman. Gehuwd: Anthonie Kool 25 jaar te Mid- delharnis en Lena Mackloet 21 jaar alhier. Jacob Polder 30 jaar en Grietha Schellevis 16 jaar beiden alhier. Geboren: Johanna d.v. P. 't Mannetje en G. de Keizer. Tona d.v. C. 't Mannetje en L. van Huizen. Gehuwd: Fr. Jongste 33 jaar van 's Gra- venhage en A. Witte 33 jaar alhier. Izp.k de Bruin 27 jaar van Dirksland en C. M. Krij ger 20 jaar alhier. W. van Pelt van Stad aan 't Harin,gvliet 28 jaar en Joh. Hoek 20 jaar alhier. Ingekomen: N. A. Tanis van Sommelsdijk Vertrokken: L. Troost naar Stellendam. J Lokker naar Ouddorp, Joh.^ Orgers naar Dirksland, R. B. Ruitenberg naar Werken dam, J. M. Lodder naar Utrecht, M. de Bloeme naar Nijmegen, J. C. Redert naar Ouddorp en C. M. Krijger naar Dirksland. Opgegeven door afd. Handelsinformatie V. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam. Uitgesproken: 27 Sept. A. van der Boom landarbeider Nieuwe Tongé Molendijk 159b R.C. Mr., Dr. J. M. de Moor. Cur.' Mr. A. Zaaier Dirksland. ST. MAAKTENSDIJK Gedurende de maand September werd de haven alhier bezocht door 35 schepen, dewelke aan haven,geld opbrachten f 414.— terwijl over hetzelfde tijdvak aan kadegeld f 95.72 werd ontvangen. In het tijdvak 25 tot en met 30 Sept., zijn alhier per scheepsgelegenheid uitge voerd 1900 H.L. aardappelen en 5000 balen uien. In hetzelfde tijdvak werd naar War- merveer vervoerd 75.000 kg. Regeeringstar. we. De heer B. A. Hage Sr., is benoemd tot tijdelijk bode van het Algemeen Arm bestuur alhier. Van mond- en klauwzeer onder hun veestapel is door de landbouwers C. J. Gaa. keer, M. G. van de Vate en W. M. Langejan aangifte gedaan. Over het Jaar 1938 hebben in onze gemeente de kosten van Werkloosheidsbe- strij,ding f 19.673.74 bedragen. Bevolking. Gevestigd: M. van den Berge uit Ruwied, P. J. Crucq uit Wolif aarts dijk. Vertrokken: Leendert Guequierre naar Tholen. SGHEBPENISSE In drie perceelen werd door Burge meester en Wethouders in het openbaar verkocht de gemeente mestvaalt voor f 5. per perceel of f 15.in massa werd kee per dhr, Jos. Tichem. Woensdag 4 Oct. hoopt voor de Geref Gem. des sav. 7.30 uur voor te gaan Ds. Verhage van Middelburg. STAVENISSE Woensdag 27 September j.l, zijn de schoolcatechisaties alhier bij de Ned.. Herv. Kerk weer begonnen. Door enkele jonge dames, die langs de huizen in onze gemeente collecteeren (de z.g.n. bussen' ten behoeve der Ned. Herv(- Diaconie en Kerk werd over de maanden Juli en Augustus (voor de Diaconie) resp. f 33.45 en f 8.35. En over September (voor de kerk) f 12.70 gecollecteerd. Aangifte van mond. en klauwzeer onder zijn veestapel werd gedaan door den landbouwer L. Van Haaften. Over September 1939 werd aan keur loonen ontvangen f 87.50. Aan het hul,ppostkantoor alhier is bij de Rijkspostspaarbank over de maand Sep tember 1939 in 19 inlagen gedeponeerd f 1298.75 een som van f 1800.25, werd in 14 terugbetalingen opgevraagd. 1 nieuw boekje werd uitgegeven en 2 afgeschreven. In het tijdvak van 25 t.m. 30 Septem ber werd van hier verzonden 12 ton Regee- ringstarwe, 150 H.L. poters, 900 H.L. kriel voor Rotterdam, 1505 balen uien voor ex port en 4345 H.L. aardappelen voor Utrecht en Amsterdam. Maandag j.l. werden voor de loopen- de campagne de eerste suikerbieten aange voerd door C. M. Elenbaas voor Roosendaal te vervoeren per schipper Th. de Both. In een gehouden vergadering van den Luchtbeschermingsdienst is besloten tot een intenser activiteit. Vele dames en heeren hebben zich disponibel gesteld tot ledenwer. ving. Loop der bevolking over September 1939. Ingekomen: Cornelis Josephus Bartholo- meus Weiten van Steenbergen; Marinus Ja cob Suurland van Amsterdam. Vertrokken: Adriaan Letzer naar Koude, kerke. Cornelia Maria Paulusse naar den Haa,g, Gerarda Zachlariasse naar Nijmegen Gerard Moerland naar den Haag. Burg. Stand over de maand Septem ber 1939. Geboren: Leendert Jacob z.v. P. van Oe- veren en Corn. Potappel; Jozias Jacob z^v. D. Ridderhof en J. L. v. Oeveren; Tannetje Pieternella d.y. P. de Vos en G. Hage. Jan z.v.» Neh. Wesdprp en J. v. d. Maas; Marinus Cornelis z.v. D. J. Klaasse en M. Potappel; Willem Hubrecht z.v. C. Priem en G. V. Iwaarden., OUD VOSSEMEER Tot tijdelijk opzichter dezer gemeente is benoemd dhr. J. C. Quist alhier. Bij zijn werkzaamheden op een dak van een gebouw van dhr. P. v. d. S., liep bij de val van dat dak de metselaar J. Vaders dermate inwendige kneuzingen op, dat hij naar zijn woning moest worden vervoerd en zich onder geneeskundige hulp moest stel len. Burg. Stand. Ondertrouwd: Willem Van Strien (Nieuw Vosmeer) en Johanna Berketj. Geboren: Jozina d.v. A^ Verreijen en Adri. ana de Leeuw. Onze dorpsgenoot dhr. M. Ampt D. Jzn., is bij den Prov. Waterstaat benoemd tot tijdelijk opzichter. Voor de aanwerving van personen tot beschikbaarstelling voor bloedtransfusie, heeft zich in deze gemeehte een comité ge vormd waarin zitting hebben: M. J. J. Ver- sluijs burgemeester, als voorzitter; Mevr. A. C. Lindenbergh-Klooster arts, dhr. Jac. Fluijt, voorz. der Vereeniging Luchtbescher. ming en D. C. Aj VreugdenhU, voorz. der afd. Groene Kruis. POORTVLIET Zaterdagavond werd alhier door B. en W. publiek verkocht: de straatmest op het gemeente terrein in 3 perceelen. De perceelen 1 en 2 werden gekocht door Mevr. de Wed. Dronkers-v. d. Slikke voor resp. f 10 en f 11.50 perc. 3 aan M. Hegboer voor f 10— De heer J. V. Brummelen hoofd der O.L. School alhier, is te Goes op de aanbe veling als hoofd der O^ L. School geplaatst als no. 2. ST. ANNALAND Burg. Stand over de maand Septem ber 1939. Geboren: Santina Adrlana d.v. J. A. Je- roense y N^ E. Rijnberg. Pletr Izaak z.v. A. Fase en P. van Oeveren: Willemina Jo hanna d.v. A. Rijnberg en J. E. Kaashoek. Elizabeth Willemina Francina d.v., A. S. Suurland en J. Rijnberg. Helena Jacomina d.v. A. Breure en Tj van Dussen. Overleden: Jacob Burgers 37 jaar, echtge noot van Neeltje Kurvink. Loop der bevolking over de maand Sep tember 1939. Ingekomen: Adriana Buis-Vermaas van St. Maartensdijk. Pieter Bazen van Stave- nisse; Abraham Westdorp van Anna Pau- lowna; Adriana van Zetten van St. Haar- tensdijk. Vertrokken: Tannetje W. van Woerdekom Hage naar Wijk en Aalburg; Dingena W. Heijboer naar Rotterdam; Dingenus Theu nisse en gezin naar Krimpen aan den IJs- sel; Pieternella A. Molegraaf-Theunisse naar Klundert; Anthonie den Engelsman naar Utrecht; WUlem J. H. Swenne naar St Philipsland; Wilhelmina C. van der Kloos ter naar St. Maartensdijk. Vrijdag 6 October a.s. des avonds half zeven (o.t.) hoopt in de Bewaarschool al hier op te treden Ds. Kramp van Graifhorst. Notaris Bierens alhier is voornemens om op Zaterdag 7 October a.s. des voor- middags negen uur (ojt.) ten verzoeke van dhr. D. Ridderhof, nabij den Javadijk te St. Annaland, in het openbaar te verkoopen te gen contante betaling: Een partij houtwa ren, benevens ramen, golfplaten en hetgeen meer zal worden geveild. De heer Jan Slager alhier is gekozen tot bestuurslid van de afd. Eiland Tholen van den Bond van slagers. De lijst van stemgerechtigde lidma ten der Ned. Herv. Kerk ligt nog ter inza ge ten huize van ouderling I. Quist tot Don derdag 5 October a.sv Zaterdag 7 Oct. a.a. zal alhier ouder gewopnte de jaarlijksche biggenmarkt wpr. den gehouden. THOLEN Een actie, om bij de Regeering meer invloed te verkregen voor kippenvoer door houders van minder dan 25 stuks van dit pluimvee, is begonnen op bijna alle gemeen, ten van ons eiland tot oprichting van een bond ter bepleiting dier belangen. Te Halsteren (N.B.) is ter gemeente secretarie tot ambtenaar benoemd onze stad genoot dhr. A. de Jong. Naar aanleiding van een uiteenzetting door dhr. Rietveld secr. Slagersbond, betref fende het nut van dien bond bij de te ver wachten distributie, waarbij door de regee ring met de belangen van ,dien bond zal rekening worden gehouden, werd een af- deeling voor het eiland opgericht. Voorz. M. Moerman Jz. Tholen, secr. V. Slager St. Annaland.i Vorige week bedroeg de besomming der botvisschers van 4 tot ruim 8 tobben per vaartuig f 9 en f 10 zeer goede kwali teit visch per tob. De vangst van zalm en zeebaars was weinig, terwijl de mosselver zending naar buitenland en binnenland, meest ongeschoonde, en plm 4700 ton aan merkelijk hooger was dan voorgaande we ken. De kwaliteit der mosselen, die varieert in een vischgehalte van 20 tot 27 kg. per ton van 100 kg. kan best worden genoemd. Per auto werd de flliaalhoudster der firma S. de Wit alhier, die door de duister nis misleid zoodanig kwam te vallen waar van een beenbreuk het gevolg was, naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Aan het postkantoor Tholen en het daaronder behoorende ambtsgebied werd ge. durende de maand September 1939 ingelegd If 4872.86. Terugbetaald f 42258.34. Het laat. ste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 16569. Ojpenbare verkooplng te Tholen. Notaris D. van de Velde te Tholen zal. ten verzoeke van Mevrouw E. Kegge- Willemse te Middelburg op Donderdag 5 October 1939, 's-nam. drie uur, ^oniertijd, in de herberg van A. J. Engelvaart, in het openbaar verkoopen: 3 Heet. 6 aren 70 cen tiaren (7 Gemeten 245 Roeden) Bouwland vrij van tiendrente te Oud Vossemeer aan den Langen weg. In 10 koopen (10 stuk ken). Combination en in massa. 1 Heet. 76 aren 50 centiaren 4 Geme. ten 149 Roeden) Bouwland zijkantweg en watergang te Tholen, polder Schakerloo, achterweg van 't Steenenkruis. 46 aren 70 centiaren (1 Gem. 57 roeden) Weiland en watergang te Tholen polder Schakerloo aan den Steenenkruischen dijk. Alles in pacht bij den heer P. W. Potter tot oogst en weitijd in 1939 en daarna da delijk te aanvaarden. VERZAMEL POSTZEGELS! Mijnheer de Redacteur, Wij hebben nu 80.000 postzegels verza meld om een patiënt weg te kunnen zenden naar een Sanatorium. Wij zouden echter gaarne aan de honderd duizend willen ko men, wat nog maar een tiende deel is van het aantal dat noodig is, daar er een mil- lioen moeten zijn voor de uitzending. Wij zeggen U voor Uwe medewerking dank en verzoeken U vriendelijk Uw lezers er nog eens op te willen attendeeren. J.A.SCHIPPER Zandpad Middelharnis. Naschrift. Wij voldoen gaarne aan dit verj^oek en wekken onze lezers op gave gebruikte postzegels in te zenden en in kleine en groote hoeveelheden aan boven staand adres in te zenden. Hierdoor is het mogelijk dat U het ern stig lijden van een patiënt helpt verlichten. REDACTIE. Dinsdag 10 October 's-namiddags half drie te Ouddorp, nabij het tramstation, om contant geld van meubilaire goederen, ten verzoeke van Mejuffrouw P, Groeneveld. Notaris VAN DEN BERG. DENKT HITLER AAS AFTREDEN? Voigens den politieken correspondent van het Engelsche blad „DaUy Mirror" zou Hit., Ier in zijn aanstaande Vredesrede in den Rijksdag willen aanbieden af te treden ten gunste van Herman Goring indien Frank rijk en Engeland de vredesaanbiedingen zou den aannemen. Hitler zou verklaren Groot- Duitschland te hebben gegrondvest en zich voortaan te zullen gaan wijden aan kunst en letteren. DE DUITSCHE VBEDESVOORSTELLEN NU AL VEROORDEELD. De Engelsche ochtendbladen bespreken in verschillende toonaarden de van Duitsch- land te verwachten vredesvoorstellen. Al gemeen wordt verklaard, dat het niet waar schijnlijk is, dat zich de mogelijkheid voor doet om tot vrede te komen, aangezien de eventueele aanbiedingen niet zullen beant woorden aan het hoofddoel der Westersche mogendheden. In alle bladen wordt dit on omwonden en vaak scherp gezegd. KORTE OOBLOGSBERIOHTEN De Duitsche Rijksdag is tegen Woensdag bijeengeroepen om een verklaring van Hit ler aan te hoorenj Duitschland zal zeven dagen vlaggen om de overwinning op Warschau te vieren. POOLSCH CONSUL VERDWENEN. De Poolsche ambassade te Moskou ver zekert, dat Matoeszinski, de Poolsche Con sul-Generaal te Kiev, op geheimzinnige wij ze is verdwenen. Men vreest, dat hij is ont voerd. RUSSISCH-TURKSCHE BESPREKINGEN. Molotov en de Turksche Minister van Buitenlandsche Zaken hebben Zondag een bespreking gehad over belangrijke vraag stukken der Russisch-Turksche betrekkin gen, waaraan ook Stalin deelnam. HET LUCHTGEVECHT BOVEN DE SIEGFBIEDIJNIE. Aan het luchtgevecht boven de Siegfried- linie, het grootste sedert het uitbreken der vijandelijkheden, werd door twee of drie Britsche en Fransche eskaders deelgenomen Het luchtgevecht duurde ongeveer 35 minu. ten. ZWEEDSCH SCHIP GETORPEDEERD. KOPENHAGEN, 2 Oct. Het Zweedsche stoomschip „Gun," dat op weg was naar Antwerpen, is in het Skagerrak door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. De bemanning van 18 koppen is door een Deensche boot gered. Uw loopende vakkundig laten behandelen enNU begin nen met een boekhouiding te doen inrichten is noodzaak! Vraagt advies: P. TBOOST Gedipl. Boekh, Belast. Cons. SOMMELSDIJK Telefoon 267 iiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiinininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiin 1 Velen koopen hun p

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 3