Simon Gieke Gummikleeding ROUWKEUVELSI Nieuws uit Zeeland Fa. H. BRflBER Plaatselijk Nieuws Belastingzaken Burgerlijke Stand M.VANLO0N,v.h.J.deKörle KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Ingezonden stukken GOEDEBEEDE s Velen koopen hun U ook Keurig ge- drie kwaliteiten ver-- bij ons maakt. In krijgbaar. Prijzen naar kwaliteit. Kerkring 4 - OUDE TONGE Telefoon 52. GOEDEREEDE OOLTGENSPLAAT De ketter van Scherpenisse VOOK ALLE SOORTEN zonder prijsverhooging, naar TEL. 166 DIRKSLAND ItflDDELHARNIS Onze dorpsgenoot de heer J- V. d. Meide werd dezer dagen aa^ge^teld ais slager bij de H.A.L. en is als zoodanig reeds vertroklce» met het s.s. Pennland naar Amerika. SOMMELSDIJK Bij den gemeente veldwachter alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een ge vonden paardenstreng, een rijwielbelasting- merk, 1 alpinomuts, een ceintuur en een vest DIKKSLAND Bij de Maandagavond door Notaris Costermans in Hotel Regter gehouden ver- kooping bij afslag van een' woon- en win- kelhuis met schuur, erf en grond aan de Voorstraat, plaatselijk gemerkt A 13 en uit komend aan de Tuinstraat ten verzoeke van den heer J. Ph. Blo,k te Ridderkerk is dit gemijnd door Jac. Roozemond op f 2060. He!t 'was ingezpt door C. van Markenstein op f 2050.—. HERKINGEN Het dochtertje van J. D. alhier werd door de wielrijder M. H. zoodanig aange reden, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. In de vacature van dhr. J .van Kem pen is tot lid van den gemeenteraad be noemd dlir. J. C. Kalle. Als agent voor de Coop. Suikerfa briek Puttershoek is te Battenoord aange steld dhr. L. Huizer alhier.; Als hoofd van den geneeskundigen dienst betreffende Luchtbescherming is be noemd Dr. G. Hulsman. Den heer C. T. is ter observatie in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. De met verlof vertoevende milicien N. had het ongeluk een zijner teenen zoo danig te bezeeren dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De weegbrug van de landbouwvereenï ging is voor de a.s. bietencampagne goed gekeurd, Voor de uien t)esteedt men alhier f 1.50 per H.L, De handel is zeer slap. STELLEND AM Vorige week werd door een gedeelte der visschersvloot per vaartuig gevangen 300 tot 400 kg. garnalen, het andere gedeel te heeft niet gevischt, daar de meeste werk zaam zijn in de landbouw. Zaterda,g is alhier in de nabijheid der haven een mijn aangespoeld, onmiddellijk zijn de militaire autoriteiten er mee in ken, nis gesteld, welke hem 's avonds nog gede monteerd hebben. Door D. K. Jacz. werd Maandag een peer geplukt welk een gewicht had van 7 ons (triumf de Viënne.) De Burgem. alhier brengt het volgen de ter kennis van belanghebbende. De over gang naar de aanvullingsreserve van de ge wone dienstplichtig'en van de landmacht die dit jaar aan de beurt zijn. en 'behooren tot de lichting 1924 zal niet op 1 Oct. plaaits hebben, datum zal nader bepaald worden. Het bestuur van de Coop. Cichorei- fabriek alhier roept sollicitanten op voor de betrekking van tarreerder. Sollicitaties in te leveren voor of op 28 Sept. bij den boek houder ,dhr. A. C. den Eerzamen. De Burgemeester 'brengt het volgen de ter kennis: dat het ontslag van de dienstplichtigen met ingang van 1 Oct. uit den dienst zouden worden ontslagen tot na der order wordt uitgesteld. Dhr. PI. den Eerzamen heeft zijn be- noemin,g als lid van den Gemeenteraad aan, genomen en dhr. F. V. d. Wende Lz. heeft yoor de benoeming 'bedankt. Als opvolger was aan de beurt dhr. L. v. d. Wende Krz. die ook bedankt heeft.-, Onze dorpsgenoot dhr. A. de Vries is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Wiskunde^ De schipper A. Redert had het onge luk met ^^t uitoefenen van ,zijn bedrijf zijn geheele vischtuig te verhezen wat voor hem een schade is van f 250. Vorige week heeft er maar een gar- nalenvisscher twee dagen gevischt en had het geluk van 250 k,g. garnalen per dag te vangen en de zeevisschers besomden van de f 50------100.aan versche visch. OUDDORP Voor de lichting 1941, zijn een 43-tal jongelieden die geboren zijn in 1921 opge roepen om zich op 14 October a.s. ter ge meentesecretarie voor den dienstplicht te la ten inschrijven. De formulieren waarop men een aan. vraag kan indienen voor den verkoop van auto en motorbanden (zoowel binnen als buitenbanden) aan den consument, tevens ook de zegels waarmede het consentgeld dat bij verkoop en aflevering verschuldigd is, kan worden voldaan, zijn verkrijgbaar gesteld aan het distributiekantoor, gemeen, tesecretarie alhier. OUDE TONGE Woensdag 27 Sept. zal 't bestuur van De Dijkring Flakkee schouw houden over de spongen van de kaaibewoners alhier. Het algemeen bestuur der Gascentra- le ,,Oost-Flakkee" heeft besloten om de gasprijzen met 1 ets. per M3 te verhoogen, te beginnen over de maand Sept. 1939. De Burgemeester dezer gemeente schrijf de volgende bijzondere gedragregels Vdor betreffende tegen luchtaanvallen: a. dat in of nabij elke womn,g van ten minste twee kamers aanwezig moet zijn 1 H^L. zand. b. voor elke woning met 4 kamers 2 H.L. zand. c. voor elke woning met meer dan 4 kamers 3 H.L. zand. Het zand wordt verkrijgbaar gesteld te gen betaling van 10 ets. per H.I. afgehaald op de .kaai (Zjg. Mestkaai.) Hieraan moet voldaan zijn voor 30 Sept. 1939. OOLTGENSPLAAT Onder het vee van den landbouwer C. Mijs is mond- en klauwzeer gec'onsta- teerd. Door de melkverkoopers is de prijs der melk met cent de liter verhoogd en op 12 cent de liter gebracht. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat er a.s. Vrijdag van 4 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur w.t, voor personen boven de 16 jaar, gelegenheid bestaan om het gerestaureerde Raadhuis te bezichtigen. Gevonden: een hooivork en een nieu we jas. Inlichtingen bij den gemeente veld wachter JordaanJ Voor rekening der Kolenbond „Alge meen Belang is alhier een schip geladen met eierkolen gearriveerd. Uw loopende vakkundig laten behandelen enNU begin nen met een 'boekliwuiiiiiig te doen inrichten is noodzaak! Vraagt advies: P. TROOST Gedipl. BO'Bldi. Belast. Cons. SOMMELSDIJK Telefoon 267 MIDDELHARNIS Woensdag 27 September zal de oom missie van Kerkvoogden zittir^g houden in de kerkeraadskamer der Ned. Herv'., Kerk tot het ontvangen van plaatsengeld. Bij de gehouden stemming voor zes gemachtigden in het kiescollege zijn herko. 5'sn de heerten H. P. Blok, L. Bloot, D. de Korte. P. Snijder, M. Verduin en L. Vroeg- indeweij. Zondag z;,al in de Chr. Geref. Kerk in beide diensten collecte worden gehouden voor de Theologische School te Apeldoorn. Woensdagavond 7 uur zal in de Chr, Geref. Kerk optreden Ds. Groen van Rotterdam. Na den dienst zullen de mans- leden in de consistorie vergaderen om te spreken over het beroepswerk. Zondag a.s. zal in de Geref. Kerk in beide diensten collecte worden gehouden ten bate der kerk, des morgens zal het Voor bereiding zijn van het H.A. Deze week zal door eenige personen uit de Geref. Kerk met een lijst worden ge circuleerd ten bate der Gereformeerde School. Donderdagavond 7 uur zal in de Ge reformeerde gemeente optreden Ds. van den Berg van Krabbendijke. Voortaan zal de bedeeling der diaco nie in de Ned. Herv. Kerk ,des Vrijda,gs- avonds plaats hebben in de consistorie, in- plaats van het Oudelieden gesticht. DIRKSLAND A.s. Woensdagavond half zeven (o.t.) hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. J. van den Berg van Krabben dijke. Zonda,g a.B. zal in de Ned, Herv. Kerk bediening van den H. Doop worden ge houden. HERKINGEN In de Ned. Herv. Kerk werd een gift van f 10.gecollecteerd voor de kerk. A.s. Zondag zal Ds. Sirag zijn intrede doen te Sprang en zal vooraf worden beves tigd door Ds. Vollebregt te Oude Tonge, in- plaats van door Ds. Pokkema welke in mi litairen dienst is. A.s. Donderdagavond zal er in de con sistorie der Geref. Gem. zitting worden ge houden tot betaling van zitplaatsgelden. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de maandelijksche collecte weer worden gehouden. A.s. Zondagmorgen 10 uur z.t. en sav. 6.30 uur hoopt voor deze, genaeente op te treden cand. W. L. Tukker van Hoek van Holland. NIEUWE TONGE A.s. Zondagmorgen zal Ds. A. V. d. Kooi een vacaturte 'beurt vervullen te Me lissant. Heden Dinsdag 26 September zal voor de laattste maal gelegenheid zijn tot het betalen van hun zitplaatsen in de Ned. Herv.. Kerk van sav. 6 tot 8 uur. J.l. Zondag is er een biljet van f 10 gecollecteerd in de Ned. Herv. gecollecteerd. A.s. Woensdagavond zal er verkiezing van nieuwe notabelen zijn, daar aan de beurt van aftreden zijn de heeren C. HoUe- man Az., Ant. Verolme Jzn, Joh. Luchten- burg en W. Drooger Sr., welke weer her kiesbaar zijn en is er een vacature, door wijlen Joh, Bakker. OUDE TONGE A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des avonds 6 uur zal in de Ned., Herv. Kerk optreden Ds. Beens. Alsdan zal er een apar. te collecte worden gehouden voor de mili taire tehuizen in Nederland. Deze bijzondere collecte wordt voor een ieder aanbevolen tot 't geven van milde gaven in deze donke re tijden. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft de som van f 52.20 opgebracht. DEN BOMMEL Zondag a.s. zal ds. van Galen een va- caturebeurt vervullen in de Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat. STAD AAN ,T HARINGVLIET Zondag 1 October zal in de Ned. Herv. Kerk candidaat J. Vink uit Utrecht als predikant worden bevestigd door Ds. De Vree uit Rijnsaterwoude, SOMMELSDIJK Gehuwd: Cornells Kievit 19 jaar en Aria Troost 18 jaar, beiden alhier. M. Gaarne zag ik dat U onderstaande regels in Uw blad wilde opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Terwijl ik voor 2 x 24 uur met verlof thuis was, 'bleek mij dat op Flakkee, en speciaal in een zeer aardig dorpje, geruch ten liepen, als of er Vrijwilligers van het O.L.K. Motordienst, op minder ifaire wijze, een verbintenis bij dit korps, in vroeger jaren was opgedrongen. Bij deze mag ik ver, klaren, dat door mij op geheel Flakkee, niemand een verbintenis bij dit korps is op gedrongen, en dat iedere vrijwilliger, vóór dat hij de verbintenis aanging, bekend ge maakt werd welke verplichtingen' er op hem rustten, zoodat niemand, maar dan ook nie mand op Flakkee, er aanspraak op kan ma. ken, dat hij misleid is. Zeker er zullen er aan gekomen zijn, terwille van de schietoefeningen, of de oefe ningen naar Harskamp enz., doch nu de ■keerzijde van de medaille ook eens vóór komt,, ligt de schuld bij anderen, en zou men er zoo spoedig mogelijk af willen zijn. Dit laatste kan begrijpelijk zijn, doch laat men kan alles op faire manier doen,, en met de juiste motieven beoordeelen. Zelfs waren er nog enkele klets dames jseweest, die mij betreffende die verbintenis sen, finantieel voordeel hadden toegerekend, Indien ze hun nieuwsgierigheid willen taevre digen, kunnen ze officieele inlichtingen krijg-en 'bij de leden der Gewestelijke Land storm Commissie, doch zal het ifinancieel voordeel voor mij helaas negatief zijn, ge durende al de jaren dat ik Sectie Coinman- dant van Flakkee was. Doch we vinden dat in 't leven meer. de genoegens wil men aanvaarden, doch de lasten zou men aan een ander willen geven, dat gaat nu hier eens niet, doch ik begrijp dat vele vrijwilligers liever thuis zouden z,ijn en daar kan ik me zelf ook onder S'^htren. Maar zoo lan,g we in 't leger zijn dan ook met goeden geest, en wil, de ver- pi ichtmgen dragen, en ik mag geluk.iïig over die manschappen, die onder mijn. bevel staan niet klagen, maar heb lof voor hun hcuding en opgewekt humeur. De Res. Ie Luit. J. C. Nieuwenhuijzen Commandant 53IV Auto Bataljon Veldpost. ATTENTIE! In den laatsten tijd werd te Stavenisse meermalen het praatje verspreid, als zcu de correspondent van Eilanden-nieuws al daar de verslagen van de gemeenteraads vergaderingen onvolledig en eenzijdig weer geven. Ten gerieve van de lezers welker vertrouwen in de betrouwbaarheid van de raa,dsveri-!agen uit onze gemeente door dit geklets, aan het wankelen mocht zijn ge raakt, stel ik er prijs op hier uitdrukkelijk te verklaren dat deze praatjes ten eenen- male ongegrond zijn en deswege naar het njk der fabelen moeten worden verwezen. Het 1h ste bewijs hiervoor is wel dat men het blijkbaar nimmer heeft aangedurfd om mij op een serieuze manier, b.v. door een .Ingezonden Stuk" in 't een of ander blad, mijn z.g.n, tekortkomingen onder het oog te brengen. De telkens terugkeerende geruchten zijn dan ook niets naeer ,dan een geliefd stok paardje van zekere personen. En hoewel dit beestje in den loop van den tijd al een afge reden oude ,knol is geworden, hobbelde men er, na het verschijnen van het laatste raadsverslag uit onze gemeente, vv';eer fier op rond. Ik hoop dat dit voldoende ma,g zijn om de rondgestrooide praatjes en verdachtmakin gen den kop in te drukken. Hoogachtend, D. EVERAERS. Correspondent. THOLEN Bereids worden op het hooge gedeelte in het ,,Boschje" tegenover de Plantage straat opmetingen gedaan in verband met het door het gemeentebestuur overwogen plan tot het graven van schuilloopgraven. De besomming der botvisschers die voorgaande week varieerde tusschen 6 tot 12 tobben van de nu op zijn best zijnde kwa liteit, terwijl ook de groote der visch beant woord aan de vraa,g, kon goed loonend wor. den genoemd. De aifname van mosselen waarvan, we gens geringen aanvoer van versche visch, door het binnenland wordt gebruik ge maakt, was bij de verzending van plm. 4500 ton Voor 100 kg., meest ongeschoonde, met een varieerend vischgehalte, waaronder partijen van 25 tot 27 kg. voorgaande week zeer goed te noemen. Bijna werd van andere vischsoorten, als paling en zalmherder, niet aangevoerd. Door de gascommissie is, naar aanlei ding van het gerucht: als zou in het gas- verbruik beperking worden toegepast, me- dedeeling gedaan, dat zulks van allen grond is ontbloot, en daartoe geen enkele reden aanwezig is. De Vrouw van B. S^ Nelisse bracht Zondagavond iemand naar de bus. Door de duisternis misleid, viel ze Van een stoep, met het noodlottig gevolg, dat ze haar been bij den enkel brak. De plaatselijke genees heer, die ook de praktijk van den gemobi- liseerden arts waarneemt, was uitstedig. Ook diens vervanger bleek buiten het eiland te sjijn. Zoodoende duurde het meer dan een uur voor geneeskundige hulp aan wezig was. Door den burgemeester is een oproep gericht tot de organisaties en burgerij hetzij man of vrouw, ,zich thans op te geven voor het verrichten van Vrijwillig'e Burg. Dienst. POORTVLIET In den Welhoek" onder deze ge meente is bijna alle rundvee der verschillen de veehouders, door het zich sterk uitbrei dende mond- en klauwzeer in ons eiland aan getast. Momenteel komt sterfte onder de zieke beesten nog sporadisch .voor. STAVENISSE Maandag j.l. zijn van hier een 7-tal personen vertrokken, welke naar wij verne men. Donderdag a^s. nog door een 14-tal zullen gevolgd worden, om landarbeid te ver richten in de Wieringermeer. Voor de op Zondag 1 October, in den morgendienst der Ned. Herv. Kerk te hou den Doopsbediening, wordt aangifte daar toe verzocht op Donderdagavond a.s. om 7 uur aan de Pastorie. Door de politie alhier wordt een on derzoek ingesteld naar aanleiding eener aan gifte betreffende het lichten op eenig klein geld na, der winkellade bij dhr. J. M. K. alhier. In het tijdvak van 18 t.m. 23 Septem ber j.l. werd van hier verzonden 12 ton Re- geeringstarwe 25 H.L. aardappelen. 100 H. Lj poters, 966 H.L. kriel voor Rotter dam, 600 H.L. uien voor export, 4500 kg. stroo voor binnenland en 2616 H.L. aardap pelen voor Utrecht en Amsterdam. Aange voerd 40 ton kolen. Burg., Stand. Geboren: Tannetje Pietemella d.v. Paulus de Vos en Grietje Hage. ST. MAARTENSDIJK Gedurende het tijdvak van 18 t.m. 23 Sept. zijn uit de haven alhier verscheept 6500 balen uien, 1000 H.L. aardappelen en 5000 kg. wljnpeen, ingekomen 166000 stuks steen voor de aanleg van de nieuwe weg. Ten kantore van het alhier gevestig de Voedselvoorzieningsbureau, is dhr. P. Kloet alhier tewerk gesteld. Wegens vervoer van besmet verklaard vee. is procesverbaal opgemaakt tegen den landbouwer G. N. en P. S. L. alhier. Bij werkverschaffingsobjecten mogen volgens mededeeling dier Inspectie, geduren de het 4e ,kwartaal 1939 hoogstens 20 werk krachten uit deze gemeente worden ge plaatst. Burg. Stand. Overleden: Samuel Cornells Coomans 86 jaar, echtg. van Elizabeth Nelisse^ Onder het rundvee van G. J. de Wil de alhier is mond- eni klauwzeer geconsta teerd. TWEEDE DEEL. D« verörijving van de Spanjaarden van omze eilanden. Door MEVAHOR. Naar een oud dagboek. Auteursrechten voorbehouden. 43. 'k Wil niet langer werkeloos toezien," zoo had hij gesproken en eenige ,dagen later had hij zich bij de Rijk vervoegd en nu maakte hij deel uit van een vendel Geuzen, hoofd zakelijk bestaande uit burgers van Veere, lieden van het platteland van Walcheren en verscheidene ballingen. Het vendel is te Veere .gelegerd en zöo menigmaal Simon geen dienst heeift te ver richten is hij de welkome gast bij Lievens- zoon. Maar die tijden zijn betrekkelijk zeld- ziaam. Het vendel heeft tal van verschan singen bezet tusschen Middelburg en Veere. Dichter en dichter wordt ,de stad ingeslo ten. Simon is nu weer vrijwel de oude. Het leven in de vrije natuur doejt hem goed, beter dan het gedwongen niets ,doen te Vee re. In de eerste tijden is er weinig gevoch ten. De Spanjaarden houden hun posities bezet, zooals de Geuzen hun schansen bezet houdeaj De geheele landstreek is onder water ge zet. Daardoor is de Spanjaard verhinderd het land af te loopen en te stroopen, maar ook voor de Geuzen is het een belemmering om Middelburg dichter ,te naderen. Het landschap levert een troostelooze aan blik op. De weilanden en landerijen staan voor het grootste deel onder water. Alleen de hooger gelegen stukken grond steken boven water uit. Slechts één of twee palmen staat het water hoog, zoodat geen vaartuigen gebruikt kunnen worden om el-i kaar te naderen. Daardoor levert het wa ter juist zoo'n goede dekking op voor de beide partijen. Hier in deze onageving is Simon op zijn plaats. De landstreek lijkt op de groote Weihoe,k van Tholen als deze door hooge waterstan den op een binnenzee gelijkt. Geen van de andere Geuzen kan zich zoo gemakkelijk over de ondergeloopen landerijen bewegen dan Simon, Het is of hij zijn oud beroep weer uitoefent. Heele dagen zwerft hij door deze land streek. Maar oppassen is noodzakelijk. Een meedooglooze vijand ligt op ,de loer. Menigmaal is een musketkogel op gerin gen afstand in het water geplensd. Met grate omziichtigheid gaat de jager te werk. Hij wil de landstreek nauwkeurig leeren kennen. Dat is allereerst noo,di,g. Zal men voordeel op den vijand kunnen beha len, dan moet allereerst het terrein goed leeren kennen. Daarom zwerft Simon dag in ,dag uit door de overstroomde lan derijen. Neen hij stelt zich niet noodeloos in ge vaar, voorzichtig gaat hij te werk. Meestal alleen. Het musket hangt over zijn rug. Geen ander wapen heeft hij bij zich als hij op verkenning uit is. Ja toch wel. Deze lis van een geduchte scherpe punt voorzien. Een vreeselijk wapen zoo'n pols- s'tok in de handen van wie er mee weet om te gaan. En dat kan Simon. Hij is er mee vertrouwd. Als jongen vergezelde hij reeds zijn oom gewapend met een polsstok. Dag in dag uit liggen de Spanjolen en Geuzen in ,de ver schansingen tegen over elkaar. Ze kunnen elkaar niet naderen. Op verder dan een musketschat liggen ze van elkaar. Gescheiden door een breede stroioik water. Gevaarlijk is het ^^t terrein te bewe,gen. Gevaarlijk vanwege de loerende vijanden, maar bovenal gevaarlijk vanwege de .diepe slooten en poelen, die men, niet onderscheien kan. Het stil tegenover elkaar liggen ver veelt de 'bezetting van de schans waai-taij Simon is ingedeeld. ,,Of er dan nooit geen verandering komt? Wat hebben we er aan hier te liggen en niets uit te voeren. 'k Wou dat iik op het schip was. Daar valt n,og wat te doen. Maar hier drogen we uit. ',k Wou dat ik tenminste kon doen wat Simon doet. Die heeft no.g wat afwisseling met zijn slootenspringerij. Maar zoo'n polsstok is voor mij niets. En wat geeft het ook? Door ,die slootensprin gerij is de Spanjool niet te verjagen." En zoo dachten de meesten er over. 't Kostte hun hopman Corneliszoon, een balw ling uit Middelburg moeite genoeg om de bezettin,g hun post niet te doen verlaten. De krijgstucht was niet de sterkste zijde van de Geuzen. Alleen door zijn mannen duidelijk te ma ken, .dat het noodzakelijk was om Middel burg op die wijze tot overgave te d'wingen bereikte hij dat zijn mannen bleven. Dat leven van niets doen stroo,kte ni^ met hun aard. „Die schans daarvoor ons moet geno men Worden. Die bezorgt ons veel last." had Corneliszoon vaak gezegd. Maar daar was het hij .gebleven. Inderdaad was dat een van de lastigste schansen.) Ze bestreek .de eenige verbindingsweg tusschen twee andere schansen van de Geu- Zjen. Daardoor moest men altijd de duisternis afwachten om die schansen van proviand en munitie te voorzien. En dan was het ook nog .gevaarlijk. Gedurig werd door de S,panjaarden, ook in het duister op willekeurige tij.den die verbindingsweg onder vuur geonmen. Daardoor waren al eeniige slachtoffers gevallen. Het belang deze verschansing van de Spanjolen te nemen was ook Simon niet ontgaan. En om dat doel te bereiken dienden zijn vele zwerftochten. Op zekeren dag sprak hij er over met Corneliszoon. Deze had eerst zijn hoofd geschud maar in het eind toch beJioofd er met ,den hop man over te spreken. Ben paar dagen later deelde Simon zyn plan mede aan den hopman. Deze besloot het plan van Simon uit te voeren. De bezetting Van de schans werd ver sterkt. Alles moest den nacht gebeuren. Ook de noodige voorbereidingen. En de nachten waren kort. Men moest een nacht afwach ten dat het een .donkere lucht was. Die nacht was gekomen. Iedereen Wist wat van hem verlangd werd. De onderneming was gevaarlijk. De min ste onvoorzichtigheid kon het heele plan in duigen doen vallen. De vijandelijke schans was sterk bezet. Een breed voorterrein overstroomd land, waar zoo hier en daar een hooger punt bo ven uit stak doorsneden met slooten. (Wordt yeryolgd.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 2