|rodwkeuvels| Belastingzaken De tijd Gummikleeding Buitenland De Premier van Roemenië vermoord. Plaatselijk Nieuws Luchtbescherming Fa. H. BRflBER |M.VANLOON,v.hJ.(!eKorlp| Hier is de Rijwiellamp voor U! PREDIKBEURTEN ZEELAND (imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii 1 Velen koopen hun m bij ons U ook Keurig ge- S 1 maakt. In drie kwaliteiten ver- 1 1 krijgbaar. 3 Prijzen naar kwaliteit. 1 I Kerkring 4 - OUDE TONGE 1 Telefoon 52. 1 THOLEM- ST, ANNALAND POORTVLIET SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10.30 en 3 uur Ds. de Haans Ger elf. Gem. driemaal lezen. Polen een land van 34 millioen menschen heeft zijn bestaan in 18 dagen zien ten onder gaan. Ligt dit aan het feit, dat de voorbereiding niet in orde is geweest, de overmacht te sterk óf de verdediging te zwak? Alle drie de genoemde feiten zullen in ernstige mate het hunne hebben bijgedragen Hoewel de Poolsche soldaat over het al gemeen dapper heeft gestreden, op ver schillende gedeelten is de verdediging ech ter zeer zwak geweest. De Duitsch en Rus- risch gezinde soldaiten, zouden zich niet tot het uiterste verzet hebben. Hierbij komt dat aan de leiding, maar ook aan de voorbereiding veel moet hebben gemankeerd. Geen wonder dus, waar juist de Duitsche leiding en voorbereiding perfect in orde wa ren en de overmacht groot, de Polen, het niet hebben kunnen houden. Maandag j.l. is de Poolsche regeering ge vlucht en heeft de wijk genomen naar Roe menië., Er bestaan nu alleen nog, om de woor den van minister Chamberlain te gebruiken, eilanden van verzet Gedeelten van het Ie» ger houden hier en daar stand en bieden tegenstand op leven en dood. Zoo is b.v. de hoofdstad Warschau nog niet gevallen. Aan de vrijwel plotselinge ineenstorting van het Poolsche Rijk, heeft de interventie van Rusland, veel bijgedragen. Zondag 17 September, viel Rusland de Polen in den rug aan. en was het lot spoe dig beslist. Deze inval van Rusland kwam niet ge heel onverwachts. Wel echter schijnt het dat aan een zoo spoedige capitulatie van het Poolsche verzet, niemand heeft durven denken. Ook zelfs Duitschland niet. De eigenaardige houding der verschillende mogendheden schijnt hierdoor verklaard te worden. Duitschland en Rusland hebben voor den oorlog over het lot van Polen beslist. Maar hoe? Zie, dit is de groote vraag. Heeft nu Rusland, lettende op den loop der «gebeurtenissen in Polen, gezorgd er als de kippen bij te zijn, om ook nog een flink gedeelte van den buit in bezit te krij gen? Ja, meer te nemen dan was overeen gekomen De vijanden van Duitschland stellen het zoo voor en onmogelijk is het niet. De toekomst zal dit echter moeten bewij zen. Speculatie op de verhouding Rusland- Duitsohland moge in theorie aardig zijn, maar de practijk leert vandaag nog de har de werkelijkheid, waaronder Polen zucht. Dat aan de samenwerking hard gewerkt wordt en met succes, blijkt uit de overeen komst Rusland. Japan, waarna Rusland di^ reet Polen binnen viel.| Toen Rusland en Duitschland een over eenkomst sloten was Japan zeer verstoord. Het toen in Japan regeerende kabinet is moeten aftreden, en Duitsch gezinde minis, ters kwamen er voor in de plaats. Door de vriendschap DuitschlandRusland, is er ook een verbroedering ontstaan tusschen Rusland en Japan. Deze twee aardsvijanden hebben zich nu verzoend, ziuUen de han gende moeilijkheden regelen, en belooven el kander geen kwaad meer te zullen doen. Of deze vriendschap nu hecht zal blijken te zijn of van zeer korten duur, kan niet worden voorspeld. Momenteel is het een feit, en daarmee moet rekening worden gehou den. Rusland valt Polen in den rug aan, vol gens de berichten met honderd divisies. De vrienden van Polen zouden nu ook Rusland den oorlog moeten verklaren, volgens de publieke opinie. Doch dit is niet gebeurd. Polen heeft geen regeering meer, bestaat dus niet meer kan zich ook niet meer in strijd met een ander land begeven. De nog strijdende ge deelten, strijden op eigen initiatief en gezag. Daarom moeten Engeland en Frankrijk de ontstane toestand eerst rustig bestudee- ren. Het blijft bij protesteeren. Dit is weer een zuiver politiek inzicht, waarvan de draagwijdte zich ook in de toe komst zal openbaren Want het blijft toch niet te ontkennen dat deze oorlog in den aanvang vreemd mordt gevoerd, Frankrijk wacht met vechten, tot eerst Duitschland zijn tanks, vechtwagens zwaar geschut enz. van Polen heeft overgebracht naar het Westelijk front.. Het Duitsche le- gerbericht spreekt zelfs van 3000 vliegma chines. Zie als de Duitschcrs alles hebben overgebracht en zich goed versterkt, begin nen dan de Franschen hun groote opera ties De legerberichten vermelden zelf, dat de groote operaties, de eigenlijke strijd nog niet is begonnen. Waar is hier in het Westen het wachten op? Wordt het een economische en voedsel oorlog, met zoo weinig mogelijk verlies aan menschenlevens Het zal dan van Duitschland afhangen, wat er in het Westen gebeurd. De Duitsche Führer Hitler heetft te Dantzlig een groote rede gehouden. Danzig was voor 1918 Duitsch. Dantzig is nu weer Duitsch geworden en zal het voor altijd blijven. Uw loopend© vakkundig laten behandelen enNU begin nen met een boekliouiaing te doen inrichten is noodzaak! Vraagt advies: P. TROOST GeiJipl. Baekh. Belast. Cons. SOMMELSDIJK Telefoon 261 Polen zal in den vorm als hst verdrag van Versailles heeft bepaald, nooit meer toe staan. Niet alleen Duitschland, maar ook Rus land' staat daaiToor garant. Hitler heeft het verloop van den strijd breedvoerig geschetst. De volle verantwoording van den oorlog in het Westen heeft hij op Engeland gelegd. Kort voor het uitbreken van den Pool- schen veldtocht, heeft Mussolini nog een bemiddelingsvoorstel gedaan. Frankrijk en Duitschland wilden dit aan vaarden, maar Engeland bleef weigeren, Frankrijk mede in den oorlog sleepend., Duitschland wil de oorlog niet, ook nu niet. dit moet duidelijk worden gezegd. Wil echter Engeland den oorlog voortzet ten, Hitler neemt de handschoen, op. Al duurt de oorlog ,drie jaar of zelfs langer, Diultschland capi'fculeert niet. Op deze rede heeft minister Chamberlain geantwoord. Eerst sprak hij over de inval ,der Rus sen en het ten ondergaan van den Pool- schen staat. Het slot van deze passage was als volgt Indien Frankrijk en Engeland al iiiet in Staat zijn geweest dte nederlaag van idie Pool sche legers af te wenden, zij hebben toch verzekeril, dat zij hun verpliclitiivgien niet zijn vergeiten en dat zjij blijven bij hun vast besluit den strijd voos^t te zetten. Het antwoord op de rede van Hitler is sober geweest. Hitlers beweringen inzake de schuld aan den oorlog, weerlegde Chamberlain, met de officleele Italiaansche gegevens. Engeland en Frankrijk gaan nu rustig door. om Eur opa te verlossen van den voortdurenden en steeds terugkomenden angst voor een Duit sche aanval. Wat betreft de bereikte resultaten was de opsomming pover. Zes a zeven Duitsche duikbooten, waren vernield, en de Franschen maakten vorde ringen in het Westen. Chamberlain besloot zijn rede met de woorden van een beroemd Poolsch generaal „Wij zullen stiSjden. Een groot deel van ons laiïd Is bezelt en we zullen ontze-^iiend MJden. Doch wanneer TJ zult belpen, dan auUen we opnieuw iverrijzen." Afwachten is dus opnieuw de boodschap, hoe de gebeurtenissen zich ontwikkelen. Op de Balkan zijn de staatslieden druk bezig, de nieuwe situatie te bespreken. In Amerika vergadert de Senaat, en welk besluit zal deze nemen, ten opzichte van den huldigen oorlog? En hoe ontwikkelt zich de spanning, tusschen Japan en Ame rika, nu Engeland toch niets kan doen? Het antwoord zal vader tijil ,geven. DADERS GEFUSILLEERD. Geen internationale jgevolgien. De Boemeensche minister-.presiden!;, Armand" Calinesoui, is gisteren op klaarlichten dag, nameUjk om half twee, door eenige leden yan de ijze ren Garde doodlgesiohoten. De moordenaars hebben zich na hun daad naar het gebouw van den omroeper bege ven; daar overweldigenden zij den bewaker maakten zich van de microfoon meester, on derbraken het programma en riepen At tentie, Calinescu is overleden,. De daad is volvoerd door een .groep legionnairs." De daers heeft men meerendeels kunnen arresteeren. Hun aanvoerder is de advocaat Dimitresco. Twee der rnedepliohtingen heb, ben zich in een huis, waarin zij gevlucht waren, van het leven beroofd. De gearres teerden zijn 's avonds gefusilleerd op de plaats waar zij ,den moord hadden gepleegd. Onmiddellijk na den moord heeft Koning Carol den ministerraad bijeengeroepen. Tot opvolger van Calinescu is benoemd gene raal Argeseanu, die in de regeering-Cristea minister van oorlog is geweest. De moord zal naar wordt medegedeeld geen politieke gevolgen hebben. Er heerscht rust in heel het land. sa uHiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu DE HEER J. VAN KEMPEN TE HERKIN GEN WAS DINSDAG 5 SEPT. j.l. 30 JAAR RAADSLID. Thans officieel als zoodanig ontslaig 'genomen. De heer J. van Kempen te Herkingen, tot voor kort eerste Wethouder en Loco- Burgemeester dezer gemeente, heeft thans als raadslid officieel ontslag .genomen, juist in dezelfde week toen hij Vóór dertig jaren zijn intrede als zoodanig deed. In het jaar 1909 werd hij, toen nog voor de A.R.-partij gekozen en heeft on-onder broken tot 1939 toe, de .gemeente Herkin gen helpen besturen. Bij de opkomst der Staatk. Ger. Partij is hij tot deze politieke groep overgegaan, die toen vermochten een fractie van 3 leden in den raad te krijgen. De laatste zes jaar is hij Wethouder ge weest, daartoe gekozen in de vacature van wijlen de heer C,, v. d. Velde. De afgeloo- pen 4-jarige zittingsperiode was hij tevens loco-burgemeester. Wel is de heer van Kempen voor deze zittingsperiode nog beëedigd, maar, zooals men in het raadsverslag heeft kunnen lezen heeft hij na de uitsla,g der Wethoudersver kiezing mondeling bedankt wat hij deze week schriftelijk heeft bevestigd. De vertegenwoordigers der arbeiderspar tij, met die van de gecombineerde lijst A.R. en de liberalen spanden samen om ieder een Wethouderszetel te verkrijgen, zoo dat de heer van Kempen er werd uitge- stemd. We gaan hier niet verder o,p in, .dat alleen dit, dat de heer van Kempen het noodig oordeelde om algeheel te bedanken. Nu het juist dertig jaar was, dat hij .de functie van raadslid heeft bekleedt, stippen we hierbij enkele bijzonderheden uit deze ambtsperiode aan. Door zijn toedoen werd indertij.d de herbergsluiting op Zondag door gevoerd en werd ook een vloekverbod waar toen no,g geen wettelijke bepaling op was in de politieverordening opgenomen. Van lateren datum, is het tot stand helpen brengen van een automatisch begraifenis- toestel en een handwagen op gummibanden voor het vervoer van overledenen. Ook is onder zijn beleid doorgevoerd de algeheele verbetering van de desolate straten in Herkingen en het aanbrengen van tegel- ftrottoirs. Vermeldenswaard is, dat in de laatste zittingen Weth. van Kempen en zijn fractie .genoot de heer de Geus, sterke tegenstand ders waren om de fraaie torentjes van het gemeentehuis .gelijk dak af te zagen," (het welk reeds door de nieuwe raad is aangeno men,) Onder 3 Burgemeesters heeft de heer v. K, zitting gehad: Burg. Zaaijer, Burg. de Winter en Burg. Viescher. In zijn kwaliteit als Wethouder was hij tevens af,gevaardigde .der Electr. Mij. Goe- ree en Overflakkee, welke functie hij desge- wenscht nog een jaar kan blijven vervullen. Uit zijn particuliere leven stippen we aan, dat hij medeoprichter is van de Land arbeiders-vereen, tot verkrijging van onroe. rend goed (Kleingrondbezit) Bestuurslid van .de Vereen. Het Groene Kruis" Pen ningmeester van .de Centrale van Kiesver- eeniging der S.G.P., Bestuurslid van de Boerenleenbank te Dirksland. Steeds was hij voorstander van het Chr. Onderwijs van welke Vereen., hij ook be stuurslid is. Ongetwijfeld zullen velen in de gemeente het betreuren, dat .de heer van Kempen, welke zoovele jaren ,de belangen der ge meente Herkingen als raadslid en Wethou der hielp beharti,gen, deze functie heeft neergelegd. MIDDELHARNIS Mej. A. Nijg is naar het ziekenhuis te Dirksland gebracht öm aldaar een ope ratie te ondergaan. SOMMELSDIJK Luclitbescherming. A.s. Dinsdag, 26 September a.s. des avonds 8 uur (n.t,) zal in hotel Spee al hier een groote openbare vergadering wor den .gehouden vanwege de Afdeeling Som- melsdijk van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming. Als sprekers zullen op treden de Edelachtbare Heer Burgemees ter L. J. den Hollander en het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, de heer J. H Dijkers. Deze vergadering is voor alleen, ook niet leden, toegankelijk. In dezen ern- stigen tijd wordt het noodzakelijk geoor deeld de bevolking zoo volledig mogelijk in te lichten welke maatregelen moeten wor den .getroffen ten einde de gevolgen van een eventueelen bomaanval succesvol te kunnen bestrijden. Speciaal .de vrouwen wor den verzocht ,deze vergadering bij te wonen, aangezien voor hen een speciale taak 'te de. zen opzichte is weggelegd. Stelt niet teleur maar komt in groeten, getale op. Bedenk wel, ,dat voorkomen beter is dan genezen. De echtgenoote van J. H. had het on geluk zich zoodanig te branden, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, DIRKSLAND Mej. G. de Bonte Wd. alhier is te Rotterdam geslaagd als kraamverpleegster. De Bibliotheek van .de J.V. de Zaaijer is deze week voor uitgifte van boeken opengesteld. De inschrijving voor den dienstplicht der lichting 1941 zal alhier plaats hebben op Dinsdag 3 October a.s. HERKINGEN Als agent van de Coop. Suikenfabriek te Dinteloord zal alhier optreden, ,dhr, P. C. Kalle en voor fabriek te Puttershoek de heer J. W. Bruggeman. De heeren J. Witvliet Az. en Mar. Melissant hebben hun benoeming als wét- houder aangenomen. In deze gemeente is een Pluimvee vereeniging opgericht met als bestuursleden de heeren L. v. d. Wende, Adr. Bestman en Jn. V. d. Velde Stz. De Voorzitter van het stembureau heeft ter secretarie het besluit ter mzage gelegd, tot he't benoemen van een lid v. d. Gemeenteraad, zulks noodzakelijk door de ontslagname van den heer J. van Kempen. Door dhr. P. Snijder is ingevolge de Hinderwet vergunning gevraagd tot plaat sing van een electr. motor 3-P.K. voor cirkelzaagmachine. Bezwaren kunnen wor den ingediend tot en met Dinsdag 3 Oct. a.s. ter gem. secretarie. De Dijkring Flakkee maakt bekend dat op a.s. Woensdag 27 Sept. schouw zal worden .gedreven. De burgemeester brengt ter openbare kennis dat de landmacht der lichting 1924 niet naar de aanvulligsreserve overgaat, .doch wel die der .zeemacht. Voor de uien besteedt men thans f 1.75 per H.L. De handel is niet vlot. Me't de levering van suikerbieten zal op 2 Oct. een aanvang worden gemaakt Door de rijkspolitie alhier is tegen een aantal wielrijders procesverbaal opge maakt wegens het niet in hun bezit heb ben van een belasting plaatje. GOEDEREEDE De los werkman Com. W, in dienst bij ,de Prov. weg had het ongeluk met ijze ren platen te laden op een auto zijn eigen zoodanig te bezeeren in zijn rug dat .genees kundige hulp werd ingeroepen en moet voor loopig rust houden. De Burgemeester dezer .gemeente maakt bekend dat de inschrijving van den dienstplicht lichting 1941 is bepaald op Za terdag 7 Oct. des v.m. 11 uur. Voor de landbouwvereeni,ging is al hier gearriveerd een scheepslading kalka- mon groot 2750 balen. - De los-werkman J. Br .had het ongeluk met zijn werkzaamheden toen hij een kruiwagen met steenen over een plank wilde kruien .dat op een gegeven oogenblik de plank wipte, zoodat hij op de kruiwagen kwam te vallen en daarbij lichte bloeduitstorting opliep in zijn arm en geneeskundige hulp moest er aan te pas komen. Vorige week hebben de zeevisschers slechts maar een paar da,gen gevisch't we gens het mijnengevaar. De besomming be droeg van f 4060 aan versche visch. Voor Verbandtrommels en Gasdoozen Verplegingsartikelen, Jodiumtinctuur,, Hofman een. naar Wed. Kurvinks Drogisterij, Ouddorp. voor Regenkleeding is er weer. Op al i onze Gabardine Regenmantels en Jassen 13 MAANDEN GARANTIE voor waterdichtheid. Wij leveren ze U nog voor onver- hoogde prijzen. A. ALEMAN OUDDORP Kleeding naar maat en Confectie. (Speciaial Dames en Heeren-Rqgenikleedinig) Een Daimon rijvrfellamp is beslist stooringvrij, prima helder licht, reeds bij langzaam rijden volop licht. Deze geheel nieuwe constructie is buiten, gewoon practisch en niet duur. Komt eens zien. W. AKERSHOEK RIJWIELHANDEL OUDDORP OUDDORP Op Zaterdag 7 October zal de jacht op hazen,, fazantenhennen en fazantenha nen en houtsnippen worden geopend. De sluiting der jacht zal resp, plaats hebben op 30 Dec. 1939, 30 Dec. 1939, 27 Jan. 1940 27 Jan 1940. Let op het achterlichtje. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd dat door het geheele land een be gin is .gemaakt met een strenge controle op de rode achterlichtjes van .de rijwielen. Te gen wielrijders, wier achterlicht in vol strekt onvoldoende staat verkeert, zal on middellijk procesverbaal worden opgemaakt De wijkverpleegster Mej. v. d. Star re die in de plaats van zuster Groeneveld aan vrie ziekteverlof was verleend m.et de tijdelijke vervijfiling- was belast, is thans door het Bestuur van het Groene Kruis voor vast aangesteld. Uit de haven alhier is met bestem ming Antwerpen vertrokken schipper Corn, Grinwis, zeilschip Spes Salntis met een la ding groot 121 ton gedroogde cichoreiwor- telen uit .de cichorei'fabriek .,de Onver wacht/' Ook een vroe.ger alhier gedomicileer- de schipper Vy IJ. is met achterlating van zijn schip te Bazel (Zwiterland) zulks in verband met de oorlo.gstoestand naar Hoïland met zijn gezin moeten terugkeeren. Dit is voor hem en meerdere gedupeerde schippers een groote tegenslag. Door het missen van hun vaartuig zijn ze geheel hun broodwinnig kwijt geraakt. De heer J. Westhoeve KlZ. die Se- ,dert 22 jaren lid van den gemeenteraad is geweest, heeft als zoodanig ontslag aange vraagd. Naar wij vernemen heeft D. Tanis Jz. onderwijzer alhier onderhands gekocht de aan het station staande woning van mej. Groeneveld. NIEUWE TONGE De heer C. Mast heeft een woonhuis toebehoorende aan ,de erven van Zanten, staande aan de Barnat, onderhands gekocht Zondag 1 October zal het 25 jaar ge^ leden zijn dat de heer C. Kievit werd be noemd tot koster in de Ned. Herv., Kerk. Alhier is tot een 25 Dames een ver zoek gericht tot het volgen van een, cursus voor eerste hulp bij ongelukken. OUDE TONGE Het bestuur van de p()(lder3 loozende door 't Oude land maken bekend, .dat er 29 Sept. schouw zal gehouden worden voor alle we.g- en dijkslooten enz. Alhier zijn de gemobiliseerde militai ren die een zitplaats hebben in de Ned. Herv. Kerk vrijgesteld voor 't betalen van 't zitgeld. OOLTGENSPLAAT Het Bestuur van het Waterschap ,,De Dijkring Flakkee" maakt bekend dat op Woensda,g 27 Sept. a.s.. schouw zal wor den gehouden over de werking en het on- .derhoud der Sprongen. Het 5-jarig zoontje van T. van Dam had het ongeluk al spelendervrijs met zijn hoofd in een prikkeldraad versperring te vallen. Dr, Kramers verleende geneeskun dige hulp. Voor schoonhouder van he't Raadhuis hebben zich 11 sollicitanten aangemeld. Tot ambtenaar der .distributieregeling in deze gemeente is benoemd den heer A, de Vries. Onze .dorpsgenoot W. de Vos Az. is aangesteld voor Flakkee als controleur voor .den heer A. Weststrate Jrte Wemeldinge afd. Landbouwvruchten. liiuiniiiHiHiiniiiiniiiiiiiiiiiHiiiisM^^^^^^^ VOOR ALLE SOORTEN zonder prijsverhooging, naar TEL. 166 DIRKSLAND ïiii»iiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiio Kerk en School GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE. ZONDAG 24 SEPTEMBER 1939. MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. Blok. Chr, Geref. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. Geref Kerk v.m. 10 en sav. 6 uur Ds. Zeil- stra. Geref. Gem. v.m. en n.m. lezen. SOMMELSDIJK Ned.1 Herv. Kerk v.m. lezen en sav. Ds. v. Asch. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. V. d. Wal. Geref. Gem. v.m. 10.30 en n.m. 7 uur z.t\ de heer Wijting van Amersfoort. HERKiNGEN Ned. Herv. Kerk sav. Ds. Sirag. (Aftr.) Ger. Gem. v.m. en n.m. leaem STELLEND AM Geref. Kerk v.m. 9.30 uur Ds.j de Valk en nam. 6 uur leesdienst. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk 2 uur o.t. Ds. Blok van Middelharnis H. Doop. OUDDORP Ned. Herv. Kerk v.m. Ds Hiensch en n.JBi. lezen. Geref. Gem. v.m. en n.m lezen NIEUWE TONGE Ned, Herv, Kerk 9.30 uur en sav. 6 uur Ds. V. d. Kooij. OUDE TONGE Ned. Herv. 9.30 en 6 uur Ds. VoUebregt. Oud Geref. Gemeente v.m, 9 uur en ii,m. 2 uur leestfienst. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk voorm^ Ds. Barneveld van Delft en nam. Ds. van Galen van den Bom mel. Geref. Kerk geen opgaaf. Ned. Herv. Kerk v.m. Ds., de Bres en n.m. Ds. Wolfensberger. Geref. Kerk v.m. en sav. Dr. Veltenaar Geref. Gem. driemaal leesdienst. Vrije Geref. Gem. driemaal Ds. Baaij. Ned Herv. Kerk 9^30 en 2 uur Ds, van Griethijsen. Ger. Gem. driemaal lezen. Collecte Opl. Theol. School, (Alles oude tïjtf. Ned. Herv. Kerk 10.30 en 3 uur Ds. v. d. Heuvely Geref. Kerk vjm. 10.30 en n.m. 3 uur en des avonds 7 uur den heer Smit uit Vlissingen. Geref. Gem. driemaal lezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 2