CmWEEKBIADÖpGED.GD0nD5IAG vöÖRDËZUID-HOaaiZEEUWKriE EHATtDEn N.V. DiïGEYERSMMTSCHAPPU „EiLANDEN-NeWS" Zal Polen ondergaan Ramp bij onze Marine. 12e Jaargang WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1939 No. 1074 Marktberichten Nederland en de Mobilisatie. WAARIN SEDERT 1 NOVEMBER 1935 OPGENOMEN HET BLAD „ONZE EILANDE.^" 18e JAARGANG UITGAVE VAN Centrale veilingMiddelharnis Gevestigd te Mlddelliamis Prins Hendribtr. 122 C Giro 167930 Postbox 8 Tel. 17. Advertentie'prjys 20 cent per regel. Reclames 40 et.; Dienst* aanvragen en aanbiedingen van 16 regels 80 et.; Boek'aan'' kondiging 10 cent per regel Contracten belangrijk lager. Bpcantoor voor Zeeland: St. Maartenad^k Marlet, Telef. 59. Abonnementsprijs 90 cent per 3 maandenby vooruitbetaling. Ver$cl4i'nt lederen Woensdag en Zaterdag 2 maal per wede. Afzondertyke nummers 5 ceai Buitenland 8 gulden per 'jaar 1 Reeds vx5ór het begin der krrjgsverricli- üAgen van Duitschland tegen Polen "was het* te vooralen, dat dit laatste lan4 het zeer zwaar te verantwoorden zou krijgen. Wel is Polen een land van 34 niilUoen in woners, heeft het een groot en sterk le ger, ,dat destijds door Fransche officieren werd geïnstrueerd, is de bevolking dapper en gewoon aan ontberingen en bezield met een gloeiende haat tegen al wat Duitsch is, maar de strijd tegen het meest militairis- tische volk ter wereld, dat van de wieg tot aan het graf als soldaat leeft en .dat van de oerinstincten der oude Germa;nen dat der strijdlustigheid wel het best heeft beVaard, zal wel te zwaar blijken voor het Poolsche leger. Met onweerstaanbare kracht dringen de Duitsche troepen, aan wier oefening en uitrusting nu zes jaren lang onafgebroken is gearbeid, het land binnen en na hevige strijd moeten tenslotte de Polen telkens weer retireeren. Allerwegen wordt dan ook in deze da^en de vraag gesteld, of Polen na korter of lan ger tijd het lot zal deelen der andere lan den, die ten prooi zijn gevallen aan de Hit- leriaansehe en fascistische dictatuur. Zal de rij der staatshoofden, die hun land en volk zagen overweldigd, wederom worden ver meerderd? Zal bij 1. Negus Hailé Selassie van Abessynië, 2. Kanselier Schuschnigg van Oostenrijk 3. President Benesj van Tsjecho-Slowa- kije, 4. Koning Zogoe van Albanië een vijfde tragische figuur worden ge voegd in den persoon van President Moscic- ki van Polen? Het ziet er inderdaad naar uit; dat ook dit land het slachtoffer zal worden van de machtshonger van het Derde Rijk, dat al etende steeds meer eetlustj krijgt en dat ieder half jaar een crisis uitlokt om gele-i genheid te hebben zijn slag te slaan. Dit pessimisme ten opzichte van de toekomst van Polen is mede gegrond op de overwe ging, dat Engeland en Frankrijk niet bij machte zijn hun verren vriend in het Oos ten daadwerkelijk en rechtstreeks hulp te bieden, daar zulks vanwege de geografische ligging van Polen ten Oosten van Duitsch land practisch onmogelijk is. Wel kunnen ze wellicht door op het Westelijk front druk uit te oefenen op het Duitsche leger, aan Polen eenige verademing geven, doch ook hiervan is tot dusver niets te bespeuren. Men zal zich dus nu reeds moeten voor bereiden op de verovering van Polen door de Duitschers. En daarmee zal dan tevens een eind gemaakt zijn aan de Poolsche re publiek, want het is niet te verwachten, dat Hitler er iets van zal overlaten. Mocht hij aan een gedeelte er van nog eenige ter ritoriale zelfstandigheid laten, dan zal deze pseudo-staat in wezen niets verschillen van het Tsjechische protectoraat en niets an ders zijn dan een Duitsche kolonie. Dan zal Hitler het probleem zijner Oostergrenzen hebben opgelost, doch hij zal dan komen te staan voor het vraagstuk,, hoe hij op de duur het hoofd zal bieden aan de geza menlijke machten van Engeland en Frank rijk. En dit probleem zal niet zoo gemak-' keiijk op te lossen zijn. De huidige republiek Polen dateert als zoodanig van 1919 en is één der scheppin gen van het Verdrag van Versailles. Ze be staat, dus in deze vorm nog slechts 20 jaar. Het Poolsche .volk evenwel gaat his torisch terug tot de 10e eeuw en heeft een roemrijke, doch tragische en bloedige ge schiedenis achter zich. Het heeft tijden ge kend van macht en welvaart, .doch ook pe rioden van verval, onderdrukking, revolu tie en inwendige twisten. In de Middeleeu wen was er de adel machtig en het volk arm. Daar arbeiders voor het bewerken van het land ontbraken, werden Duitschers in het land gehaald, die de germaniseering van verschillende streken hebben bevorderd, hetgeen nog meer in de hand wer,d gewerkt, doordat .zich uit de Duitsche dorpen, ste den ontwikkelden. Deze germaniseering blijkt nog uit de talrijke enclaves van Duit sche taalgebieden temidden van een. Poolsch sprekende bevolking. De huidige verwarde ethnographische toestanden op de grens van Polen en Duitschland zijn daarvan het gevolg. Wie een volkenkundige kaart van Oost-Europa bestudeert, bemerkt dan ook, dat er b.v. in de door Duitschland opge- ëischte Corridor veel Polen wonen, .doch ook Duitschers en dat een bevredigende grensregeling in die streken, welke reke ning houdt met ras en taal, alleen tot stand kan komen door een massale verhuizing van Polen en Duitschers. In 1400 ongeveer begon de regeering van ,het Huis der Jagellonen. Onder dit vorsten- geslacht werd Polen's macht vergroot en ook Danzig wewd .by Polen gevoegld.. Later werden zelfs West- en Oost-Pruisen onder de Poolsche macht gebracht. Zoo was Polen in die tijd de machtigste staat van Oost- Europa en strekte zijn gebied zich uit over de Oostzee-staten Estland, Letland en Li- thauen, over Oo»t-Duitschland, de Oekraïne tot bij de Zwarte Zee en zelfs Hongarije en een deel van Roemenië hebben, ertoe be hoord. Na 1500 ging de machtspositie van Polen achteruit, doordat Rusland ontwaak te en door de twisten van de Poolsche adel, zoodat burgeroorlogen aan de orde van den dag waren. Na vele wederwaardigheden, die we hier niet kunnen verhalen, kwam het land steeds meer onder vreemde in vloed en in 1772 namen Rusland, Pruisen en Oostenrijk ieder een stuk eraf. In 1793 maakten de eerste twee landen wederom van Polens hulpeloosheid gebruik en pluk ten het opnieuw. Pruisen nam Danzdtg. Toen er in 1795 onder Kosciuszko een op stand uitbrak, maakten de drie genoemde landen ook daarvan gebruik om bij een derde deeling de rest van Polen tot zich te nemen en daarmee had het Koninkrijk Polen opgehouden te bestaan. Napoleon was uit politieke overwegingen nogal Poolsch,gezin.d, doch het door hem geschapen Groothertogdom Warschau heeft slechts enkele jaren bestaan. Toen hij van het tooneel verdween, was het wederom met de vrijheid der Polen gedaan. Het in 1814 bijeen,gekomen Weener Congres gaf het .grootste deel aan de Russen, het Wes ten aan Pruisen en Galicië aan Oostenrijk. Gedurende de jaren van 1814 tot 1918 was Polen dus overgeleverd aan de Russi sche Czaren, die het vreeselijk onderdruk ten. Telkens kwamen opstanden voor, die in bloed werden gesmoord en duizenden Po. len lieten het leven in ,de verbanningsoor den van Siberië, Zelfs werd het gebruik der Poolsche taal verbo.den en de Roomsch- Katholieke Kerk, waartoe 75% der Polen behooren, tegengewerkt. Onder Bismarck g'ing ook Pruisen een anti-Poolsche politiek van onderdrukking voeren en werd de Duit. sohe kolonisatie ten zeerste bevorderd. In de Wereldoorlog vocht de bekende Poolsche vrijheidsheld Pilsoedski in het Oostenrijk- sche leger tegen de Russen, doch tenslotte heeft Polen zijn vrijheid en onafhankelijk heid te danken gehad aan president Wilson. Toen de Duitsche troepen in Nov. 1918 Po len hadden ontruimd, werd aan Pilsoedski het opperbevelsohap gegeven over het Pool. sche leger en bij de Vrede van Versailles (1919) werden de grenzen van het land vast gesteld. Het kreeg toen o.a. de Corridor, teneinde een toegang tot de zee te hebben. Het grondgebied van .de nieuwe staat was echter slechts de helft van wat eertijds tot het Koninkrijk had behoord; het is nu 12 maal de oppervlakte van Nederland. Gedurende de 20 jaren der Poolsche repu bliek was haar buitenlandsche politiek er op gericht, zoowel met Duitschland als Rus land vriendschappelijke betrekkingen te on derhouden. Haar verbond met Frankrijk kwam daardoor wel eens op de achtergrond en de Poolsche .diplomatie kreeg een dubbelzinnig karakter. Tenslotte kwam het land echter in het gedrang, doordat Hitler zijn territoriale eischen ging stellen en moest het weedrom steun zoeken bij Frank rijk en Engeland. Aldus is, heel in het kort, de Poolsche ge. schiedenis geweest. Er blijkt uit, dat het een .zeer ongelukkig land is met een volk, dat weinig vrede en welvaart heeft gekend en welks sociale toestand nog op een laag peil staat. Er blijkt eveneens uit, dat Polen de eeuwen door een aparte staat is geweest, .doch voortdurend, gelijk ook nu, het slacht, offer werd van machtige buren. Voorts leert dit overzicht, dat de stad Danzig en kele eeuwen bij Polen heeft behoord en dat de aanwezigheid van zoovele Duitschers in het land te vrtjten is aan de Duitsche kolo nisatie of penetratie. En tenslotte kunnen We eruit zien, dat wel .de Staat Polen kan ondergaan, maar .dat het Poolsche volk blijft en zich steeds weer vrij vecht. Wanneer dan ook Duitschland erin slaagt door de kracht zijner wapenen het geheele Poolsche territorium te bezetten, en zelfs een einde maakt aan zijn onafhankelijkheid, dan beteekent dit nog niet, dat Polen voor goed van .de kaart van Europa .verdwenen is of een Duitsche vazalstaat wordt. Im mers, als Polen is onderworpen, begint de oorlog pas goed. want Engeland en Frank rijk zullen zeker niet ingaan op eventueele vredesvoorstellen, die Hitler dan wellicht zal doen. En wanneer de oorlog dan lan,g zal duren, is het zeer waarschijnlijk, dat Duitschland of althans het Hitler-regime de gevolgen daarvan in die mate zal ondervin den, dat het moet capituleeren. En dan kun nen de overwinnaars Polen's onafhankelijk, held herstellen. In de Wereldoorlog werd Servië door de Oostenrijkers in het begin geheel onder de voet geloopen en de Duitschers bezetten gansch België op een klein stukje na big de IJzer. Maar bij de Vrede van Versailles kwamen beide landen vergroot uit de strijd te voorschijn, omdat de Geallieerden over wonnen hadden. Of Polen dus in deze oorlog zal ondergaan, hangt niet af van de uit slag van de strijd-Duitschlarid-Polen, maar van het uiteindelijk resultaat van de oorlog van Engeland en Frankrijk en mogelijk an dere landen tegen het Derde Rijk. En .dit resultaat durven we niet te voorspellen. Duitschland is militair buitengewoon sterk en in dat opzicht zal het wel niet te over winnen zijn. Zien de Geallieerden echter kans de Duitsche legers in bedwang te hou den en de oorlog jaren te rekken, dan is de mogelijkheid zeer groot, dat honger, gebrek aan grondstoffen en revolutie aan Duitsch land de nederlaag zullen bezorgen. Dat zal .dan tevens de wederopstanding zijn van de staten, die nu met geweld onder vreemde heerschappij zijn of worden gebracht. ROTTERDAM, 11 Sept. Vee: Aanvoer in totaal 2634 stuks, zijnde 748 vette runderen, 285 vette kalveren, 3 nuchtere kalveren, 644 varkens, 948 schapen of lammeren, 6 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: vette koeien Ie kW. 78, 2e kw. 62, 3e kw. 4052 et.; vette ossen 68, 62, 4252 et.; vette kalve ren 90, 75, 45^55 et., varkens levend ge wicht 58, 57, 56 ct„ s(;hapen 45, 40, 35 fct. per kg.. If, 21, 19, 16 per stuk, lammeren 50, 45, 40 et. per kg. f 15, 12, 9 p. stuk. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week Dins dag, prima koe 80 et., prima os 74 et. Vette kalveren: aanvoer gelijk aan vorige week, handel traag, prijzen lager, prima's f 1.—. Varkens: aanvoer Iets ruimer, handel vlot, prijzen als vorige week. Schapen en lammeren: aanvoer veel groo. ter, handel slecht, prijzen iets lager. Eenige kleine partijtjes schapen voor ex. port gekocht. Maiüttbericht ivan Jac. Knoop in aard- aippelen, 'groenten en fruit, Admiraal de Riuyterweig 196, telefoon 81431, Amster dam. Afgeloopen week was de handel in aard appelen zeer flauw, grootere aanvoeren uit Ypolder en Haarlemmermeer met lagere .prijs op de veiling te Hoofddorp, waardoor de prijzen te Amsterdam ook omlaag gin gen. Ladin,gen Zeeuwsche aardappelen uit Zee. land, kwamen zonder ziek aan, maar na 2 dagen aan de markt, vertoonde zich erg veel ziekte in de Zeeuwsche Bonten en Blau wen, waardoor deze onmogelijk te verkoo- pen waren en weer naar het land terug gingen, om. uit te zieken. Voor Drentsche Zand-eigenheimers is goede vraag. Daar denatureeren niet meer mag plaats hebben, adviseer ik U, vraag Makelaar Jac. Knoop om inlichtingen, zonder eenige ver- 'binding of kosten, op welk een wijze Uw aardappelen te verzenden en de te maken, prijzen. Heden 11 September werden de volgen de prijzen per 100 Kilo gemaakt: Zeeuwsche Bonten if 3.604.idem Blauwen f 3.604.Zeeuwsche Bintjes f 2.402.80; Zeeuwsche Eigenheimers f 2.60 2.80; Zeeuwsche Blauwe Eigenheimers f 2.602.80; Zeeuwsche Blauwen en Bonten Poters f 2.20—2.40; N.-H. ronde Blauwen f 3.3.20; N.-H. Blauwen Eigenheimers f 2.40—2.80; N.-H. Muizen of Bintjes f 2.40— 2.60; N.-H. Bonten f 3.40—3.60; Ypolder ronde Blauwen if 3.403.60; Ypolder Bonten f 2.80—3.20; Ypolder Eigenheimers f 2.60 ^2.80; Ypolder Blauwen Eigenheimers f 2.602.80; Anna Pauwlona Zand-;aardappe. len f 3.3.40; Hillegommer Zand aardap pelen f 3.3.40; Overijsselsche en Drent sche Zand-eigenheimers van de blanke grond in balen van 50 Kilo f 3.403.20; alle soorten Bonken f 2.402.60. Zendingen per spoor of auto adresseeren Centrale Markt te Amsterdam VEILING van VRIJDAG 8 September '39. Tomaten f 4—4.10; Transparante de Cron- cels f 3.706.10; Clapp's Favorite f 16.10— 19.90; Bismarck i£ 2.60—4.10; Williams Duchess f 6.507.90; Beurré de Merode f 6.90—7.90; Beurré Hard f 15.10—15.30; Jut. teperen f 20.40; Durandeau f 5.90; Bon Louise D'Avranches f 15.2018.10; Mank's Codlin f 5.706.90; Triumphe de Vienne f 12.80—14.90; Roode kool f 4.80—5.—; Sok- snijboonen f 11.9012.30; Dubbele Princes- sen f 11.40-11.90; Enkele Stokprincessen if, 12.50—12.60; Spinazie f 1.10--3.—Pos telein f 1.40—5.10. Alles per 100 K.G. Komkommers f 1.1.70; Meloenen (net) f 6.80—13.10; Meloenen (suiker) f 6.80; Meloenen (ananas) f 11.9014.80; Bloem kool f 4.90—11.—; Andijvie f 2.70—3.20; Natuursla f 2.80. Alles per 100 stuks. Reinette Victoria f 4.3011.50; Franken- thaler f 7.90—11.10; Alicant f 9.50—10.50. Alles per 100 Pond. Bospeen (f 3.104.70. Alles per 100 Bos. UIENVEILING van Zaterdag 9 Sejpt. 1939. Gewone Uien f 3.83; Drielingen f 1.24; Pick- lers f 2.76; Tftreéde soort f 1.40; Stekuien f 0.24. Alles per 100 K.G. Aanvoer 65.000 K.G. VEILING van MAANDAG 11 Sept. 1939. Roode Kool f 3.904.60; Savooye Kool f 4.20; Eigenheimers f 3.50; Kroten f 2.2.80 Tomaten f 4.4.20; Dubbele Princessen f 12.50—14.90; Stoksnijboonen if 8.-14.20; Stokprincessen f 13.Triumphe de Vien ne f 13.20—16.60; Beurré de Mero.de f 5.50 —7.80; Mank Codlin f 5.50—7.80; Juttepe- ren f 11.12.50; Bon Cretien William's f 8.50; Hertogin Elza f 6.80; Bon Louise d' Avranches f 15.10; Bloeméezoet f 5.507.90 Alles per 100 K.G. Reine Victoria f 4.108.70; Prankenthaler f 9.10—11.—; Alicant if. 10.20—11.20. Alles per 100 Pond. Perziken f 2.30—4.—; Natuursla f 0.90— 3.40; Andijvie f 2.60—4.—; Meloenen (net) f 7.-13.60; Meloenen (Ananas) f 11.90— 14.80.. Alles per 100 Stuks. Bospeen. f 2.503.70 per 100 Boa. Mflnenveger loopt op Nederl. .mSjn. 80 slachtoffers van de 51 opvarenden. Een ontzettende ramp heeft Vrijdagmid- ,dag onze Nederlandsche Marine getroffen onder West-iTerschelling, waar de Neder landsche mijnenveger, de „Willem van Ewijck" op een eigen mijn is geloopen en binnen 1 minuut is gezonken. Van de 51 op varenden hebben bij dit .vreeselijke ongeluk 30 leden der bemanning den dood gevon den. In vereeniging met de andere mijnenleg- gers was de „Willem van Ewijck" bezig hier een mijnenveld te leggen. Voor de juis te ligging van het veld moest in verband met de stroom hier en daar een mijn wor den opgeruimd. Dit geschiedde met behulp van een mi trailleur van de mijnenvegers. Toen eenige manschappen van de Willem van Ewijck" bij de mitrailleuse op het achterdek gereed stonden om een der mijnen te .vernietigen, dreef de „Willem van Ewijck" door een ster ke, stroom over een andere mijn. Een sloep met manschappen van de „Van Ewijck" voer in de onmiddellijke nabijheid van de mijnenveger. MpBcheeps getrotfen De „Willem ivan Ev(^<ik" werd voS^Sr scheigps 'getroffen. Met een igieweldige ex plosie brak het schip in twieeën en ver dween in de dleipte. Groote watenzuUen spoten omhotog. De bemande motorsloep van die „Van Ewyok" werd door de kraeht van de ontploffiag< eenige meters dte lucht in igeslinigeTd^, Iclïoch kwam weer .behouden op het waUer 'terecht zonldler dat de be manning hierbij letsel opliep. Van boord van de „Nautilus," die onder commando van den luitenant ter zee eer ste klasse J. A. Gauw, het dichtst in de na bijheid was, werd onmiddellijk een motor sloep ingezet, waarin ook de officier van gezondheid, P. J. Waegheningh plaats nam. Deze sloep begaf zich naar de plaats des onheus om de drenkelingen op te ne men zulks tezamen met .de sloep van de „Van Ewijck". Het eerst werden vier zwaar gewonden in .de sloep opgenomen, onder wie de commandant van de „Van Ewijck", luitenant-ter-zee eerste klasse J. E. ten Klooster, die onder meer een been gebroken had. Deze werd met een anderen drenkeling aan boord van de „Nautilus" gebracht. Tij dens de vaart naar Den Helder is hij, even als ,de drie andere gewonden, van wie er twee door de „Jan van Gelder" aan boord waren genomen, bezweken. Van de 51 leden der bemanning waren er 26 met de „Van Ewijck" in .de diepte ver-( dwenen. Voorts waren er 22 opvarenden onder wie eenige gewonden van de ,,Van EIwyck" door de uitgezette sloepen van de andere mijnenvegers aan boord genomen. Van het .vliegkamp „De Mok" arriveerden acht watervliegtuigen met medische hulp ter plaatse. Toen er geen drenkelingen meer in de nabijheid werden waargenomen gingen de schepen met hun droeve last naar Den Helder, waar het treurige nieuws reeds bekend was geworden. (Onder deze rubriek zullen verschillende berichten worden gegeven Nederland en de Mobilisatie betreffende Red.) Machtigingen voor uitjgaven gemeenten opgeschort. aan Waar vrij zeker verscheidene aanvragen tot uitvoering van werken voor werkver schaffing enz. door mobilisatie-omstandig- heden zullen worden opgeschort, heeft de minister .van binnenlandsche zaken aan de onderscheidene colleges van Gedep. Staten bericht, dat alleen die werken, waarvan .duidelijk wordt aangetoond, dat zij ondanks de buitengewone tijdsomstandigheden toch voortgang dienen te hebben, zullen mogen uitgevoerd. Middlenstandisbelangien. Door de Ned. Middenstandsbond is een adres gericht tot de regeering, om behal ve kostwinners-vergoeding voor gemobili seerde zelfstandige middenstanders, ook de huur .der woning en der bedrijfsruimte te betalen, daar anders vele middenstandsbe drijfjes tot ondergang zullen gedoemd zijn. K.L^M. verhoogt iflle tarievien. D'e K.L.M, heeft met ingang van gisteren de tarieven op de lijnen naar Londen, Os lo, Stockholm en Parijs verhoogd in .ver band met de grootere afstanden, welke de vliegtuigen thans moeten afleggen en met de hoogere verzekeringen, welke voor de vluchten worden afgesloten. Deze verhoo ging komt neer op ongeveer 6065 pet. van ,de normale prijzen. Ook de vï!achtta^ rieven op deze lijnen .zijn met een zelfde .percentage verhoogd. MiUt;airen mogen niet meerden. Het is den militairen, welke zich langs de openbare verkeerswegen opstellen, met het kennelijk meestal door arimgezwaai verduidelijkt doel, om de aandacht .van passeerende automobielen te trekken verbo den in hun voertuig mee te rijden. Neiderlandteh schip reldlt Engelsche schepelingen. Naar uit Rotterdam wordt gemeld heeft het stoomschip „Breedijk" van de Holland- Amerikalijn Vrijdagnacht de geheel beman ning van het getorpedeerde Engelsche tank stoomschip „Kennebe" opgepikt. Alles is wel aan boord. De bemanning bestond uit 32 koppen. Mnltatiies In ons parlement. Naar het AN.P. verneemt heeft de heer E. C. Franke (s.d.a.p.) die door het Cen traal Stembureau was benoemd als oipvol- ger van Dr. J. v. d. Tempel in de Tweede Kamer deze benoeming niet aanvaard. Thans zal als opvolger moeten worden aangewezen Ir. J. W. Albarda, Minister Van Waterstaat. Voorts wordt gemeld dat het A.R. lid der Tweede Kamer, H. Böt- terweg als zoodanig ontslag heeft genomen. In zijn plaats zal moeten worden be noemd Dr. H. Colijn doch daar deze geen Tweede Kamerzetel ambieert komt daarna Mr. J. A. de Wilde, oud-minister van Fi nanciën. In de Eerste Kamer heeft Dr. W. de Vlugt afstand .van zijn zetel gedaan ten gunste van Dr. H. Colijn. De 'bescherming van onze neutraliteit Er bestaat reden om aan te nemen, dat de regeering dezer dagen nog eenige speci ale maatregelen zal nemen ter bescherming van onze neutraliteit. In alle gemeenten zal des nachts de straatverlichting moeten blij ven branden, op platte daken van gemeen telijke gebouwen zullen rood-wit-blauwe vlaggen worden geschilderd en op gemeen telijke torens zal onze vlag worden uitge stoken. De regeering hoopt hiermede te be. reiken, dat ons land te allen tijde op alle plaatsen van uit de lucht duidelijk herken baar is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 1