RAADSVERSLAGEN GOEDEREEDE. MELISSANT. SOMMELSDIJK. De hesren A. A. MIJS en J. DIJ KERS tot Wethoudfer herfeoaen. OPENBARE Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 5 September des namiddags 4 uur. Voorzitter Burgemeester L. J. den Hol lander. Aanwezig alle Raadsleden. De VOORZ. opent de vergadering met ge bed, waarna wordt overgegaan, tot beëedi- ging der Raadsleden. Achtereen volgens leggen de heeren Mijs, Dijkers, Joppe, Ie Comte, Van Es, Blok, Buth, Knape, van Zielst, Grootenboer en van ,den Doel de vereischte eeden af, met uitzondering van ,de heeren Blok en Groo tenboer, die de belofte afleggen. De VOORZ. wenscht den heeren geluk met hun benoeming of herbenoeming en wijst er op dat de komende zittingsperiode er zooals de omstandigheden het zich laten aanzien, er een zal zijn van groote vele moeilijkheden. De gemeente verkeert, even als andere in' moeilijke omstandigheden en de uiterste zuinigheid is geboden. Aller sa menwerking is dan ook noodig en spr. hoopt dat onnoodlge critiek enz. zullen achter wege blijven. Spr. sluit met het uitspreken van den wensch, dat Gods zegeni op aller werk mag rusten. De notulen, welke voor de Raadsleden ter visie hebben gelegen, worden zonder hoof delijke stemming vastgesteld. Benoeming WethoMders. Bij stemming is de eerste uitsla,g als volgt; A. A. Mijs 7, J. Blok 2 en J. Ie Comte 2 stemmen. De heer Mijs is dus met volstrek te meerderheid herkozen. Deze deelt mede zijn benoeming te aanvaarden. De volgende stemming heeft als resultaat J. H. Dijkers 7, J. Blok 2 en J. Ie Comte 2 stemmen.Ook de heer Dijkers is .dus met volstrekte meerderheid herkozen. Deze zegt eveneens zijn benoeming .te aanvaarden. De VOORZ. wenscht beiden geluk met hun benoeming, waarvoor deze hun dank betuigen. Ingekomen stukken: Mededeeling van den heer Joppe, dat de ze zijn benoeming tot regent van het Wees huis aanneemt. Door Ged. Staten is goedgekeurd het raadsbesluit tot omwisseling van pandbrie- ven. De VOORZ. doet mededeeling van zijn herbenoeming tot Burgemeester. De heer MIJS feliciteert den Burgemees ter met ideze herbenoeming. Spr. zegt, dat deze benoeming helaas valt in een tijd, waarin het mooie van het Burgemeester schap goeddeels wegvalt. Hierin moet men zich echter schikken en spr. hoopt, al zijn sprekers verwachtingen ten .dien aanzien niet hoog gestemd, dat weer spoedig nor male omstandigheden naogen aanbreken, opdat de Burgemeester in staat zal zijn het ware belang der gemeente te dienen, hetgeen thans door de vele regeeringsvoor- schriften op den achtergrond wordt ge drongen. De VOORZ. .dankt den heer MIJS voor diens hartelijke woorden en doet een be roep op aller medewerking om ,de moei lijkheden van het heden het hoofd te kun nen bieden. Wijziging gemeentebegrooting 1939. De heer BLOK zegt, dat de gelegenheid om de stukken in te zien vrijwel heeift ont broken, en spr. hoopt, dat in de toekomst maatregelen zullen worden genomen, opdat zooiets vermeden en voorkomen wordt. De gelegenheid tot inzien leek thans kant nog wal en spr. hoopt, dat dit zich niet zal her halen. De VOORZ. zegt maatregelen te zullen treffen, opdat zooiets zich niet herhaalt. Door de buitengewone omstandigheden heeft thans de voorbereiding eenigszins moeten lij,den. De heer BLOK zegt over deze aangeld genheid niet te willen discussieeren. Hij zal zich bij het gebeurde neerleggen, doch her haling moet worden voorkomen. De wijziging wordt z.h.s. aangenomen. VerordeniUig tot heffing van haven, en kadegeld. De VOORZ. deelt mede, dat ,de Konink lijke goedkeuring op deze verordening thans afloopt, zoodat deze wederom ter goed keuring moet worden voorgedragen. Aldus wordt besloten. Regelin,g inzake finantieele verplichting jegens W. Peeman en T. van den Doel, in zake aankoop van een loods op de Kaai. Een en. ander in verband met een procedure De VOORZ. zegt, dat B. en W. voorstel len hiervoor een be,drag van f 150.te be palen. Besloten wordt in geheime zitting deze kwestie nader te behandelen. Vervolgens wordt besloten tot het aan gaan van een geldleening o.a. f 630.ten behoeve van de luchtbescherining. Benoeming commissie tot onderzoek der verschillende rekeningen, dienst 1939. De in vorige vergadering benoemde commissie tot nazien van de rekening der gasfabriek heeft haar werkzaamhe,den niet kunnen ver richten. De heer BLOK spreekt hierover zijn a)f- keuring uit. De heer KNAPE deelt mede, ,dat de com., missieleden alle verhinderd waren. Thans worden benoemd de heeren Buth, Knape en Ie Comte. Benoeming leden commissie tot nazien der begrootingen. Benoemd worden de heeren, Joppe, van Es en Blok.. RONDVRAAG. De heer BLOK zegt, dat in deze ernstige tijden vele maatregelen getroffen worder. en moeten worden. De onder ,de wapens ge roep militairen hebben zonder morren zich van hun plicht gekweten en spr. meent, dat zij hiermede de dankbaarheid van het ge- heele volk verdienen. Dit moet echter ge toond worden. In dit verband wijst spr. op de wenschelijkheid van het vacant blijven hunner betrekkingen en hij hoopt tevens, dat ook hier onverwijld maatregelen zul len worden genomen, die voorzien in de behoeften der gezinnen van de militairen. In andere gemeenten, o.a. die in de naaste omgeving, zijn reeds de noodige voorzie ningen getroffen en spr. hoopt, dat de Voor zitter zijn medewerking ook voor deze ge meente zal verleenen. Dit is in het belang van de goede zaak en spr. is overtuigd, dat de Voorzitter er de dank van honderden personen, en vele gezinnen mede zal oogsten De VOORZ. zegt, dat zoodra de noodige opgaven binnen zijn met de regeling dezer zaken zal worden aangevangen. Spr. is eveneens overtuigd van het groote belaag en zegt algeheele medewerking toe. Hierna volgt sluiting der openbare ver gadering. HERKINGEN Gemeenteraad 'te HERKINGEN op Dinsdaig 5 Sept. tos v.m. 10.30 wur. De Edelachtb. Heer Burgemeester D, J. Visscher opent de vergadering op gebrui kelijke wijze, waarna de oude en nieuwe le den worden beëedigd. De VOORZ. hoopt dat de zakelijke en prettige samenwerking mag blijven voort bestaan, de omstandigheden waarin we verkeeren, zijn donker, en zal de raad voor moeilijke beslissingen komen te staan waarbij hij allen. Gods zegen toewenscht. De notulen worden voorgelezen en mits dien stelt de VOORZ. voor deze goed te keuren. De heer v. ECK: De opmerkingen inza ke de armenrekening worden niet vermeld. De SECRETARIS dient de heer van Eek van antwoord, waarna de notulen worden, vastgesteld. Van Ged. Staten goedgekeurd terug ont vangen het besluit inzake verordening in nen schoolgeld door het Hoofd der Bewaar school. Thans is aan de ordebenoeming Wethou ders, waarbij de heer van Eek mededeelt voor geen benoeming in aanmerking te ko men. In de vacature van .deligervan Kempen verkreeg ,de heer Melissant 4 stemmen, de heer van Kempen 2 stemmen en een blanco In de vacature de Geus verkreeg de liger W,itvliet 5 stemmen, de heer de Geusl en de heer van Kempen 1 stem. De öeer DE GEUS: Gezien de uitslag der Wethoüdersverkiezing zeg ik de Voorz, en Secretaris iiartelijk dank voor de aange name wijze van samenwerking in de afge- loopen vier jaren ondervonden. De VOORZ. en SECR. betuigen de heer de Geus wederkeerig him dank. De heer VAK KEMPEN sluit zich Wij £le woorden van de heer de Geus aan en stelt de wethoudersstoel ter beschikking der nieuw gekozen wethouders én wend zich vervolgens tot .de nieuw gekozeii. raadsle den, dat hij in verband met de lage houdiög die zij aangenomen, hebben (daar zij een wethouderszetel warsa; toegezegd), niet langer zitting met zulke fteeren in den Raad wenscht te nemen, waarop de heer van Kempen de raadszaal verlaat. Aldus gekozen tot wethouders de hee ren M. Melissant en J. Witvliet.. Het leerlingenbedrag der belde scholen wordt vastgesteld. Vervolgens is aan ds orde het aangehou den punt, restauratie Raadhuis. De VOORZ.: In verband dat de Gem. Op. zichter in militairen dienst is en andere om standigheden daartoe meewerken, wilüs ik dit punt verwijden naar B. en W.. De heer DB GKÖS; Ik sluit mij geheel aan bij het advies van üan Voorzitter. De heer v. ECK: Ik toe.ti het dan niet eens met dat uitstellen, en wenB&ii dat over dit punt wordt gestemd. De VOORZ.: Dan is eerst Uw voorstel aan de orde, n.l. het afzagen, ,der torentjes. De heer v. ECK: wilj het naar Uw ge noegen, U moet uw zin het)ben Burgemees ter. De VOORZ.: Mijnheer v. Eek het .§:aat over Uw voorstel, wie is er voor het voor» stel van Eek? Volgt stemming, waarbij het voorstel tot afzagen der torentjes aangenomen wordt met de stem van ,de heeren Melissant en de Geus tegen.. De VOORZ.: Dus er afde heer v. Eek interrumpeert, dat zijn bedoeling is, dat het geen f 1000.mag kosten. De heer MELISSANT: Het kost geen f 1000.dat bedrag is minder. De heeren, v. Bek, v. d. Velde e. a. zeggen .dat het niet doorregent. De heer v. ECK zegt, dat de opzichter en wethouders zich maar eens op dak moeten begeven.. Aan deze bespreking namen meer. dere leden deel, waarbij de VOORZ. zegt, dat het hem spijt dat deze vergaderin,g een beeld van spraakverwarring is, waarbij van dit point werd afgestapt. De gemeentebegrooting 1939 wordt gewij. zigd en de heeren de Geus en, Breur wor- ,den tot commissieleden tot nazien der reke ningen benoemd. De heer v. ECK: Het komt mij maar vreemd voor Voorz. dat ik sinds mijn wet houderschap nimmer voor zulke dingen ge- vraa,gd wordt. De VOORZ.: U vergist zich, want meer malen heeft U in verschillende commissies gezeten. De heer v. ECK: Dat is nietwaar!; De heer v. d. VELDE: Ja zeker van Eek. De heer MELISSANT: Och, van Bek weet dat niet meer, maar ik weet wel ter dege dat van Eek op zijn beurt rekeningen heeft nagezien, zelfs de laatste keer. De heer v. ECK: Dan zal ik maar den ken ,dat het waar is. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de VOORZ. deze eerste onaangename vergade ring, en gaat de Raad in geheime zitting. Dinsda,gmiddag drie uur kwam de ge meenteraad in vergetdering bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Visscher. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende ,de vergadering met gebed, waarna alle leden de bij de wet ver eischte eeden in handen van den Voorzitter aflegden. De Voorzitter feliciteerde den leden,, waarbij hij opmerkte dat de nieuwe Raad niet onder gunstige omstandigheden zijn intrede doet. De algemeene toestand ziet er donker uit. Spr. deed een beroep op de leden om ook in deze tijden de belangen der gemeente zoo goed mogelijk te dienen en ,de goede samenwerking, die in de oude Raad ook in deze samenstelling bestendigd is mogen bijven. Daarna werd overgegaan tot hetbenoe- men van Wethouders. Bij de eerste stem- min,g verwierf de heer van de Bosch 6 stemmen en 1 blanco.. Bij de tweede stem ming verkreeg de heer Vogelaar 5 stem men, de heer Struik 1 stem en 1 blanco. De heer v. d. Bosch .dankte den leden voor bet vertrouwen in hem gesteld en, hoop te wederom de belangen der gemeente naar zijn beste weten te dienen. De heer Vogelaar sloot zich bij deze woor. den aan. Daarna werden de notulen vastgesteld. Van Ged. Staten was goedkeuring ont vangen over den, aankoop van het strookje grond van den heer Molenaar. De kosten van het O. L. Onderwijs wer den vastgesteld op f 1085.57; de begrooting bedroeg f 998.98. Besloten werd de gemeente-reiniging op Kralingen te gunnen voor den prijs van f 2.25 per week, inclusief het vervoer van het straatvuil. De oommissie van onderzoek adviseerde de gemeente-rekening .dienst 1938 vast te stellen met een batig saldo van f 6576.94 in gewonen en f 1427.19 in kapitaaldiensti. Tot leden van de commissie van onder zoek voor de gemeente-begrootin,g dienst 1940 werden benoemd de heeren Sieling, du Pree en Struik. Daarna sluiting. STELLENDAM. Dinsdagmiddag 5.30 uur kam de gemeen teraad in vergadering bijeen onder voorzit terschap van Burgemeester Keijzer.. Alle leden tegenwoordig. Na openin,g werden door de nieuwe raads leden de bij de wet vereischte eeden in han den van den, Voorzitter afgelegd. D& Voorzitter zeide dat de omstandighe den waaronder de heeren thans hun intre de doen in het nieuwe tij.dvak van de ge meentelijke besturing, donker waren. Spr. hoopte echter dat de goede geest tot sa menwerking evenals bij^ de vorige sittings, periode ook nu weer .gehandhaafd zal blij ven. Daarna wer,d overgegaan tot 'de benoe ming van 2 Wethouders. Na ,de Iste stemming verkreeg de heer Hoek 4 eni de heer Helleman 3 stemmen; bij de 2e stemming de heer Vogelaar 5 en de heer HoUeman 2 stemmen, zoodat in de plaats van de heer HoUeman de heer Hoek gelLogen is. ,Op eea v§rzoek van den heer M. Verbeek werd deze een rijwielvergoe,ding voor zijn zoontje toegekend ad t 15.en aan den heer J. Vroege f 10.per jaar, voor het zelfde doel. Waar de heer P. Roon bedankt had als afgevaardigde der Stichting Drinkwater leiding, stelden B. en W, voor .deze vaca ture aan te vullen. Na gehouden stemmin gen bleek ,de heer Vogelaar als zoodanig met 4 stemmen, tegen 3 op den heer HoUe man gekozen te zijn. B. en W. stelden voor de gemeente-be- grogting dienst 1939 te wijzigen; mede stel den zij vopr het eind sloot vanaf de muziek- tent tot aan ,e|en. O, Achterweg £e dempen. Hiertoe werd beslotêll. Tot leden van de commissie van onder^- zoek voor de gemeentebegrooting dienst IDéö vverden benoemd de heeren Lokker, EieroejïS en v&n Seters. Wegens het niet weerkeeren in den Raad van den heer Blokland, werd tot lid van de commissie van onderzoek voor de gemeente rekening benoemd de heer van Seters. In de rondvraag vroeg de heer HoUeman of er al san het luchtbeschermingsplan ge werkt is. De Voorzitter zeide dat hieraan hard is gewerkt. Dan sluiting. Dinsdagmorgen 10.30 uur kwam de Raad dezer gemeeilte voor het eerst ,in de nieuwe samenstellin,g bijeen, onder Voorzitterschap van Burgemeester Keijzer. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering en nam de vereischte eeden af en zeide dat het niet onder gunstige omstandigheden is, dat de Raad in zijn nieuwe samenstelling bijeen komt, Spr. hoopte dat de donkere wolken die over Eluropa hangen, spoedig mogen Wegtrekken en weer een meer normale toe stand moge intreden. Hij hoopte dat de le den van den Raad de goede sfeer, welke altijd de raadsvergaderingen .kenmerkten, zullen trachten te behouden en voor alles het belang der gemeente zullen dienen. Daarna zou worden, overgegaan tot het benoemen van de Wethouders. De heer den EERZAMEN vroeg eerst nog even het woord. Spr. zeide dat op lijst 1 verschillende personen voorkomen met ver schillende inzichten, onder den naam van Gemeentebelang. Spr. deed een beroep op de zittende leden van lijst 1 (Gemeentebe lang), dat dit woord geen senecure moge worden, ,doch dat die leden inderdaad zul len toonen het gemeentebelang te willen dienen. Mocht onverhoopt uit de stemming niet blijken dat eenheid wordt betracht, dan zal spr., zonder dat men behoeft te .denken dat hij dwang wenscht uit te oefenen, deze zitting als eenigste zitting meemaken. Bij de eerste gehouden stemming ver kreeg de heer C. Lodder 4 en de heer D. Goekoop 3 stemmen. Bij ,de tweede stem ming verkreeg de heer Renaud 4 en de heer D. Goekoop wederom 3 stemmen; zoo dat benoemd waren de heeren C. Lodder en T. Renaud. Onmiddelijk daarop vroeg de heer GOE KOOP het woord en sprak het volgende: Mijnheer de Burgemeester, Leden van den Raad, Het lijkt mij dienstig een.ige woorden te wijden aan het volgende; Zaterda,g j.l. ontvingen de gekozenen van lijst 1 van den Heer C. J. Lodder een schriftelijke uitnoodiging 's-avonds een be spreking te houden met als onderwerp: Wethoudersbenoeming." Ter vergaderplaatse werd mij medege deeld dat indertijd door de oude leden, van deze lijst besloten was: Ie. Nimmer eenige medewerking te verleenen, ten doel hebben de de wethoudersverkiezing van J. Tanis mogelijk te maken en 2e dat de wethouders uit de vroegere raadsleden benoemd zouden worden. Ik heb mijn opmerkingen gemaakt, dat ik van ,die afspraken niet in kennis gesteld was, en zoo dit wel het geval geweest ware, ik nimmer op deze lijst had willen voorko,- men en mitsdien geen enkele verantwoor ding voor ,deze afspraak aanvaardde. Bij verdere bespreking werd mij toege voegd, dat het grote aantal stemmen welke ik verkreeg gekochte stemmen waren met de bedoeling dat ik den Raad dwars zoude zitten. Ik ben ,daiar op dat moment niet verder op ingegaan, doch een nadere informatie heeft mij geleid, dat het z.g. dwars zitten zou schuilen in een autogonis- me van ,den Burgemeester en, mij, terwijl de motor van deze aantijging een ander is dan degene die zij uitte en die achter de schermen tracht te blijven, doch desalniet temin duidelijk te herkennen was. Ik heb me daarna naar den Burgemees ter begeven en hem .de geheele zaak mede gedeeld, ik doe ,dat thans in het openbaar n.l. dat ik met de beste bedoelingen, en .ge negenheid voor de gemeente bezield ben, waar sedert eeuwen mijn familie woonde en tientallen van hen, hun goe.de diensten aan de gemeente bewezen. Dat ik van antagonisme jegens den Bur gemeester bezield zoude zijn is geheel be zijden .de waarheid en dat niemand deze aan. tijging bestreed heeft rnij ,diep .gegriefd en het feit, dat me daardoor een moreel laag plan aangewezen werd, bewijst op welk plan zij zich zelf bevinden. Ik zal hieruit de noodige consequenties trekken, ,daar de eenheid van lijst 1 totaal verbroken werd, zelfs nog voor zij zich kon openbaren. Ik dank de vele gemeentenaren voor het vertrouwen dat zij in mij stelden,, ,door mij met groote meerderheid in den raad af te vaardigen, ik stelde .dat vertrouwen op hoo. gen prijs en stelde mij voor de mij ten dien ste staande capaciteiten in het belang der .gemeente aan te wenden. Het spijt mij zeer dat zulks mij niet mo gelijk is. Hiermede Mijnheer de Burgemeester ben ik aan het eind van mijn ontboezeming en bedank hiermede voor deze zittingsperiode als lid van den Raad der gemeente Goede- reede. De heer Goekoop verliet onmiddelijk de Raadszaal. De heer DEN EERZAMEN zeide dat niet getracht is de eenheid te bewaren, .dat Wj reeds tevoren zijn standpunt heeft bepaald en dientengevolge eveneens .zijn ontslag aanbood als lid van den Raad en verliet eveneens terstond ,de zaal. De VOORZ. vroe,g vervolgens de geko zen Wethouders of zij deze benoeming aan vaarden, welke daarin toestemden. Nog werden ,de notulen der vorige ver,ga- dering gelezen, en daarna wer,d de vergade ring gesloten. OUDDORP Dinsdagmorgen 10 uur kwam de gemeen teraad in vergadering bijeen onder Voor zitterschap van Burgemeester Geleedst. Af'wezi|g was de heer van .der Bok, welke zijn militairg dienstplicht vervulde. Alle leden legden in handen van den Voorzitter ,de bij de wet vereischte eeden af. De VOORZ, zeide dat thans een 8 tal le den een nieuwe periode van werkzaamheid ingingen, die hun reeds bekend was, doch een drietal aan wie de gemeentelijke huis houding nog wat vreemd zal zijn. Spreker zeide dat het ambt van raadslid wel mooi, doch niet altijd gemakkelijk is. Onder aan roeping van Gods naam hebt gij belooft de belangen van Ouddorp te behartigen en Spreker vertrouwde dat de beraadslagingen in hgt teeken van kameraadschap zullen kunnen worden, gehouden. Het .zijn droevi ge omstandigheden viraaronder U het ambt aanvaard, laten vi^ij hopen dat ons land bui ten den oprlgg zal tlijven, Spreker wen^chte vervolgens align geluk met hun verkiezing en verklaarde daarna den leden voor geinstaUeerd, Dan werd over.gegaan tot verkiezing van de wethouders. Bij de eerste stemming verkreeg KI. Westhoeve 7, C, Breen 2 en J. Padmos 1 stem, De heer KI. Westhoeve werd dus ge kozen. Bij de tweede stemming verkreeg C. Grin wis 6, C. Breen 1, T. Tanis 1, J. Padmos 1 stem en een blanco. De heer C. Grinwis was benoemd. De VOORZ. wenschte de nieuwe benoem de wethouders geluk en, hoopte dat zij .de keus van den raad niet zullen beschamen. Spreker wees de heeren op het zeer moei. lijk ambt van wethouder en sprak den wensch uit dat de verstandhouding zal blij. ven zooals in het afgetreden college, laat U echter nooit verleiden voor dingen van persoonlijken aard, De heeren Breen en Tanis zullen wel per. soonlijk leed hebben dat zij niet meer in het ambt kunnen werken en dankte voor hun voor al datgene wat zij voor de .ge meente hebben gedaan. De heer WESTHOEVE dankte de Voor zitter voor de woorden tot hem gericht. De heer BREEN .dankte voor de waar- deerende woorden tot hem gericht. Spreker zeide dat men thans weer ziet dat ook het ambt van wethouder aan een zijden draad hangt. Ik moet thans afscheid nemen, van het werk dat me lief was en hetwelk ik 8 jaar lang heb gedaan. Als wethouder ben ik thans de dupe geworden van menschen welker mentaliteit de laatste jaren speci aal bij de behandeling van het zgn. dansver. bod, wel zeer duidelijk aan den dag is ge legd. Gelukkig zijn zelfs hun geestverwan ten onder ,de autoriteiten in den Haag, ten, aanzien van U burgemeester, van dergelijke politiek niet gediend. De kern van diegene, die bij de behandeling van het dansverbod .getracht hebben U den hals om te draaien, althans Uw .gezag een duw te geven, zijn thans Uw wethouders. Ik kan begrijpen, welk gevoel ,dit bij U teweeg moet brengen doch voor mij is het een reden thans te be danken voor het raadslidmaatschap. De heer J. WESTHOEVE zeide dat ook door hem ernstig wordt overwogen te be danken voor het lidmaatschap. Daarna sluiting. OOLTGENSPLAAT. VERGADERING van iden Baad der gemeente op Dinsldag 5 September. De Voorzitter opent de vergadering met gebed.. Voor dat de raadsleden den eed afleggen wijst de VOORZ. op het gewicht van den eed. Daarna wordt door alle leden den eed afgelegd met uitzondering van de heeren Kreeft en Hokke, welke de belofte afleg gen. De VOORZ.; Geachte ver,gadering.' De verantwoordelij.kheid die U op u genomen hebt, is in dezen tijd heusch niet gering. Ik hoop dat U allen de belangen der .gemeente met Uw beste krachten zult behartigen. De heer v. GURP: Dat het mocht ziJn, dat wij de belangen dezer gemeente met Gods hulp mogen uitvoeren is mijn wensch. De VOORZ. verzoekt de notulen der vo rige vergadering te lezen, die met een klei ne opmerking van den Voorz worden vast gesteld. Dan wordt over.gegaan tot verkiezing der Wethouders. Eerste vacature de heeren P. v. Es 6 en de heer v. Gurp 2 stemmen; 3 blanco. De heer v. Es aldus gekozen. Tweede vacature de heeren L. Hokke 6 en J. V. Gurp 2 stemmen; 3 blanco stem men. De heer Hokke aldus gekozen. De VOORZ. vraagt oif ,de heeren hun be noeming aannemen. De heer v. ES dankt de heeren voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt dat hij de belangen der gemeente met Godshulp mag verrichten. De heer HOKKE dankt eveneens de le den voor het vertrouwen dat zij ook thans in hem gesteld hebben en ook hij zal trachten zijn beste krachten aan de ge meente te besteden. De VOORZ. richt een enkel woord tot de vergadering en inzonderheid tot den heer VERMAAS, die mij in het begin in de ze gemeente heeft bijgestaan. Wij hebben altijd op een prettige wijze samengewerkt Ook werp .ik nog een blik terug op den heer van Es, .die mij altijd trouw heeft bij gestaan en ik hoop en vertrouw dat dit zoo voortg-ezet mag worden. Geachte Heeren! Laten wij trachten de eerstvolgende jaren elkaar te verstaan, opdat wij eensgezind kunnen werken. Weth, HOKKE brengt een klacht in over de Gekro, dat de wagen waarmede gere den wordt niet goed afgesloten is. Zelf heb ik ,dat geconstateerd. De VOORZ. stelt voor een verzoek bij de Gekro in te dienen om verbetering hier voor. Dit wordt door alle leden goedgevon den. Thans vraagt de VOORZ. om toestem ming voor het aanstellen van een ambten naar, daar de heer Vetter in militairen dienst is. Hiertegen zijn geen bezwaren. Daarna wordt de ver.gadering gesloten. OUDE TONGE. Dinsdagavond kwam de Gemeenteraad in voltallige zitting byeen. De Voorzitter, Burgemeester Vooys wees in zijn openingswoord op de bijzondere om standigheden waaronder de nieuwe Raad zijn taak aanvaarde. Menschelijke krach ten om den oorlog te voorkomen hebben ge. faald. Het edele en loffelijk streven van H, M, de Koningin en Z. M. de Koning der Belgen, heeft wel weerklank gevonden, maar had geen resultaat. Alleen met hel oog gericht op God Almachtig, de Eenige die uitkomst .kan schenken, als wij met een oprecht hart er om bidden, zal het moge lijk zijn ons werk goed te doen. Na de installatie der leden 'wenscht de VOORZ. hun geluk, en wijst op de moeilijk, held der tijden, op den ernst van den eed en de afgelegde belofte. Gelukkig zegt spr., heb ik nog nooit een raadsUd aan zijn eed moeten herinneren, een bewijs dat ieder zijn eed of belofte gestand doet, Spr. hoopt op bestendiging der aangename samenwerking en wenscht dan nog speciaal welkom de heer TUNS, .die als eenig nieuw raadslid zitting neemt in de plaats ,van den heer PoUemans. Vervolgens vond plaats de verkiezing der beide Wethouders. Herkozen werden de heeren C. L. de W,it en H. Beijer, die elk 6 stemmen verwierven, terwijl bij elke stem ming 5 blanco stemmen werden uitgebracht De VOORZ. feliciteerde daarna de beide nieuwe Wethouders met hun herbenoen>in^, Weth. de WIT dankte en deed een bS' roep op eendrachtige samenwerking: in deze moeilijke ttjden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 4