Gemeenferaad Adverteert in dit Blad Een correcte Boekhouding voor Uw landbouW" of mid" i denstandsbedrijf is NOOD- J ZAKELIJK. Inlichtingen bij: 1 W. A. DE BAKKER J Zijn tarwe in Zijn schuur samenbrengen, en zal het kaf met onuitblusschelijk vuur ver branden." Hierin werd beluisterd. De laatste klank uit Johannes' Boetbazuin, waarin is ver- klankt 1. de komst van den Wanner; 2. tot heil van de Tarwe. 3. ten oordeel voor het kaf. In het kort geven we hier verslag van de ultzetinng dezer 3 punten Met kemelshaar behangen stond daar de woestijnprediker bij de vlietende Jordaan- stroom. Bekeert U, bekeert U, zoo is zijn roep, liij komt van zich af te wijzen op Hem, dien hij niet waard was zijn scheienen na te dragen. Is nu zijn laatste stoot op de boetbazuin: Wiens wan in Zijn hand is? Is Hij dan niet de lieflijke, onder de Men- schenkinderen? Zeker. Maar elke komst van Christus is een komst in het gericht. Wat een wanner" is, is niet te ver- g-elijkeni met de dorschmethoden van tegen woordig. In het Oosten legde de boer de tar- we-aren een voet hogte op den dorschvloer en dorschte o:P 3 manieren; óf met de dorschvlegel, óf met het wagenrad, óf deed er een span runderen over loopen, zoodat de tarwe werd uitgetreden. Als dit gebeuUd was nam de boer, meestal tusschen 12 en 6 uur wanneer de zwoele Westenwind woei, de wan in Zijn hand en deed het kaf en het fijAgetrapte stroo er uit waaien, terwijl de tarwe loodrecht naair beneden viel. Daarbij nu wordt Christus vergeleken. Hij komt als vrucht ter verheerijking van den Vader, als vrucht van het besluit van eeuwigheid. Zijn eerste komst om te lijden en te sterven, Zijn tweede .komst zal zijn met de bevoegdheid om op de Dorschvloer van Zijn Vader werkzaam te zijn en het kaf van het koren te zuiveren. De oproep ter algeheele mobilisatie heeft vele duizenden van huis en haard wegge roepen; snerpend en angtswekkend waren de berichten door radio en Dagblad, één groote wir-war die hopeloos schijnt vast te loopen. Spr. wenscht geen personen te dis. .kwalifioeeren die de verantwoording dragen maar noemt ze verschijningsfiguren, dienst knechten die onwetend tenuitvoerleggers zijn van het vastgemeakt bestek van Gods eeuwig raadsplan, dat aan de komst van den grooteh Wanner voorafgaat, 't Is geen zaak van Hitler, van Stalin, van Mussolini of Chamberlain, 't is de zaak van den Borg, die komt om Zijn dorschvloer te doorzuive- ren. De dorschvloer van Europa, dat deel der wereld dat Gods gunst zoo in bijzondere mate ten deel viel. Europa, dat toonaange vend was in heel de wereld, dat mocht staan op de hoogte plaats, omdat Gods Woord er in eere werd gehouden. In de 19e eeuw is echter de nieuwe moraal geko men: geen God. geen meester: „Wij zijn een God in 't diepst van ons gedachten, en zitten daar ten troon." God heeft Europa aan zichzelf overgela ten. Indien Zijn Woord verworpen, wat wijsheid zouden ze hebben? Spr. trekt de aandacht van Europa af en beperkt zich tot Nederland. Dat kleine volk, waar eertijds de .vreeze des Heeren was, zoodat de schepen alle zeeën bevoeren, een goudstroom in het land was, als vrucht, dat alle dingen als toegeworpen werden, wat is er van gebleven? Aan Christendom, aan Godsdienst en kerkelijke menschen ont breekt het niet, maar waar is de kinderlij ke vreeze Gods? Spr. trekt de krin,g nog kleiner tot den dorschvloer zijner eigen ge meente. Wat is er binneni deze muren gear beid; wat is er op het eiland gepredikt: voorheen en thans; o, Flakkee, Flakkee zegt spr., U zult weten dat er profeten in Uw midden geweest zijn! Gearbeid is er op velerlei wijs: zelf wil spr. een lichtende kaars zijn, die zichzelf verteerd. Hij denkt aan de ziek en sterfbedden, waarbij hij ötond, aan de 900 1000 predikaties die hij deed, en als nu de Wanner komt, zal Hij bij mij en bij U tarwe vinden II. De Wanner komt tot heil van de tar we. Het stroo en het kaf, alle eigengerech- tigheden, moeiten er af. Het komt op de tarwe aan. Het fijngetrapte stroo, (bidden schreien, aangename gestalten, rechtzinnig heid) het heeflt slechts tijdelijke waarde. Het kaf is niets waard. De tarwe daar gaat het om. En nu is Hij uit den hemel geko. men als die groote Tarwekorrel en gestor ven, opdat Zijn volk leven zou in Hem. Dat alleen is tarwe, waar het werk Christi in zondaarsharten verheerlijkt is. En het eigenschappelijke van de tarwe is, dat zulk een levendgemaakte in de droefheid tot God komt, wat een waarachtige bekeering tot zaligheid werkt. De tarwekorrel sterft in de aarde. Zoo moet de voor God geworden, zondaar ster ven aan bevinding, en door den dood tot het leven komen. Spr. noemt vele eigen schappen der tarwe op, o.m. dat zij wel eens verblijd zijn wanneer God met Zijn oordeelen op de aarde komt, maar ook, dat zij zich in vreeze afvragen: Hioe zal het met mij afloopen wanneer de Wanner komt Wat wordt zoo'n ziele geschud en wat moet er veel af, wat naar vleesch en bloed riekt. God zal Zijn kerk wel redden, maar hoe? Hij zal naar de Wan grijpen en alle dierbare kafjes en aangename Strootjes zullen er af moeten. Het is noodig. De vraag is: is er tarwe, behooren we tot de tarwe? We mogen niet ontkennen, aldus spr. dat de Heere zich in .die zeven jaren onbetuigd liet, en dat er zoo hier en ,daar een zaad korrel is uigekiemd. Gode alleen de eer. Ook dat Hij ons als middel gebruikte, en welk een middel? Wij moeten uitroepen: Heere, ga uit van mij, ik ben een zondig menschenkind. III. De Wanner komt, ten oordeel voor het kaf.. Hij zal het kaf met onuitblusselijk vuur verbranden. Zoo'n vuur hebben we nog nooit gezien. De wereldbrand van 1914, de vuurmonden van alle mitrailleurs en ka nonnen is er niets bij. Dat wordt nog uit- gebluscht, maar het vuur van Zijn toorn nooit. Behooren we tot het kaf Of hebben we iets van het eigenschappelijke vaji de voor i Handel, Bedrijf en Particulier J OUDDORP AAN ZEE i Belegging en Vermogenbeheer, effecten, coupons. (Ook voor de Zeeuwsche Eilanden) f tarwe? Hoe prijzenswaard onze godsdienst, ons kerk gaan ook is, het is niets waard. Als het kaf wordt verbrand, is er een roetzwarte plek Waar de brand heeft .ge woed; geestelijk zal het een plek zijn, die eeuwig blijft branden. Is het dan zoo met dit Schriftwoord, dat God dóet als de des poot en tiran, die met plompen stap neer- stapt en wegslaat? Neen, zoo doet God niet! In der tijden oordeel roept Hij het ons toe: Bekeert U, bekeesft U! Spr. ont vouwde bij dit punt de lieflijkheid van het Evangelie, de mogelijkheid om zali,g te worden. Voor Gods volk beteeken>t dat branden, om Go,d te moeten misseni. Dat is hun het ergste. De tarwekorrels zal Hij ech ter in Zijn schuur dragen en Zijn Vplk binnenbrengen, om met elkaar te zijn ver- eenigd en eeuwig de hallels aan te heffen, dat ze uit eeuwige zondaarsliefde als een vuurbrand uit het vuur zijn geruktt. Na het zingen van Psalm 32 4, richtte de scheidende leeraar zich tot zijn gemeen te. Hij dankte voor de liefde, hem, zijn .gade en kinderen die zeven jaar bewezen. Dat punt is oorzaak dat het scheiden moeilijk viel. Alle Werk dat spr. verricht heeft, was zwak en onvolkomen. Zijn beste preek moet hij nog altijd doen. De Heere vergel.de U ■Moor hetgeen gij aan ons deed zei spr. en hij hoopt dat in ,de toekomst meerdere tar wekorrels aan den tarwehoop mogen wor den toegevoegd. De Kerkeraad dankt spr., dat zij hem ,in zijn gebreken hebben gedragen. Er zijn banden gevallen, waarvan hij hope heeft, dat ze de eeuwigheid zullen verduren. Hij Hij hoopt dat zij in hun amfcjtelijk werk zullen gesteund worden en God hen den man Zijns Raads spoedig moge zenden. De mindere gaat weg, de Meerdere blijft. Wees Gode met de kudde bevolen. Spr. richt zich ook tot Ds. Groen, welke namens de classis Rotterdam aanwezig is. Hij hoopt dat hij en de broeders ten rijken ,zegen gesteld mogen worden. Burgemeester den Hollander, Wethouder Vroegindeweij en Secretaris Bloot dankt hij voor de aangename samenwerking, die er immer geweest is, en hoopt dat zij als Over heid in deze moeilijke dagen worden ge sterkt en verwaardigt alles te weren, wat met Gods Woord in strij.d is. Ook de Besturen der Chr. Scholen te Middelharnis en Sommelsdijk spreekt hij toe. Zijn werk was te dien opzichte brok- werk, maar zijn lust was, de jeu.g.d te wij zen op de noodzakelijkheid .der wederge-^ boorte. Koster en organist, catechisanten en jeugd-vereenigingen worden ook dank ge bracht. Hij hoopt dat zij allen als tarwe eenmaal zullen worden in,gezameld door den grooten Wanner. Ouderling Mans spreekt namens Kerke- raad en Gemeente. Hij wijst er op, ,dat alles een bestemde tijd heeft, naar hdt Woord Gods, wat hij lief heeft. Al was het een smartelijk uur, meit aangenaamheid mocht hij de laatste predikatie beluisteren. Bijna zeven jaar hebt ge uw ambtelijk werk mo gen verrichitett, hebt ge het Woord recht gesneden, geplant en nat gemaakt. Dik wijls is het gebeurd, dat op de .daken is ge predikt, wat in de binnenkamers afspeelde. Hij hoopt dat des Leeraars bediening ver der heerlijk mag zijn en ten zegen strek ken. Naar de behoefte zijns harten liet hij de gemeente den scheidenden voorganger toezingen; de zegenbede uDt Psalm 121: De Heere zal U steeds gadeslaan enz. Ds. Groen s.prak namens de classis. Het speet den Leeraren dat zij Ds. Laman in hun ressort moeten missen. Met genoegen had hij het gepredikte Woord beluisterd en daarbij gedacht aan de zeef, waarvan de Schrift spreelj(t: Simon, Simon, de Satan heeift V zeer begeerd te ziften als de tar we. Het zou kunnen gebeuren, aldus spr., dat U in de dtad waar U heen gaat op de zeef moet, al gunt hij het niet en al wil hij geen profeet zijn. In de steden zal hij méér kennis m.aken met heft ,,nabijkomend werk" dat als een list des Satans wordt gebruikt en waarvan spr. eenige ervaring heeft. Hij hoopt dat de Heere hem naag ondersteunen en nabij zijn. Ds, Blok, Ned. Herv. Pred., Voorzitter van de Groen van Prinsterer school bracht dankwoorden voor het vele goede en de lief- ,de waarmee hij voor de school had gewerkt. Menigmaal heb ik zei spr.. Uw kerk van buiten gezien, thans van binnen. Hij heeft echter geen kerkmuren gevoeld. Persoonlijk liggen f^ allen onder het oordeel en zal het goed zijn tezamen zal voor voor ons de weg- in Christus moeten worden ont sloten. Hij hoopt van harte dat de Heere hem bij de hand zal leiden hoe dat weten wij niet maar mocht het zijn, tot Zijns Naams eer en verheerlijking, De heer Mol dankte nog namens .de Chr. School te Sommelsdijk. Tenslotte bracht Ds. Laman, zichtbaar onder de indruk, alle sprekers dank en zei- de: Gods Geest zij met Uwen en mijnen .geest Van nu aan tot in eeuwigheid, opdat hij verheerlijkt worde. Gezongen wer.d nog Psalm T9 4, waarna Ds. Laman eindigde met dankgebed. De gemeenteleden en vrienden kregen ge legenheid Ds. en Mevrouw Laman in de consistorie de hand ten afscheid te drukken OOLTGENSPLAAT CXpenbare raaidsvengaiderlng van den Raa)3 [ter gemeente Ooltgensplaat op Dinsdag 39 Augustus 1939 des v.m. i mir. Na opening met .gebed zegt de VOORZ. Bur,gemeester Slobbe, dat deze dag waarop het gerestaureerde raadhuis in gebruik zou worden genomen met blijde verwachting is tegemoet gezien. Het is dan ook te betreu ren, dat de internationale toestand en .de naar aanleiding daarvan door de regeering .genomen maatregelen, deze verwachting in droefheid hebben doen verkeeren. Nochtans is spr. verheugd thans in de gerestaureerde raadzaal te mogen verga- .deren en hij spreekt de hoop uit, dat in deze zaal nog lang een vruchtbaren arbeid zal worden .verricht en spr. hoopt, dat de in ternationale toestand zich spoedig in gun- stigen zin zal wijzigen, opdat alsnog fees telijk ingebruikneming zal plaats hebben. De notulen worden daarna gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken: Mededeeling van het ontvangen telegram van de geboorte van Prinses Irene. De VOORZ. wijdt hieraan eenige harte lijke woorden er op wijzend, dat Nederlai.d het groote voorrecht heeft door het Oran jehuis te worden igeregeerd, en dat het God heeft beliefd het Huis nog uit te breiden en ,de Oranjeloot opnieuw te doen bloeien Van gemeentewege is een felicitatie-te legram verzonden, waarop een dankbetui ging is terugontvangen. Ontvangen is een overlijdensbericht van oud-burgemeester C. J. van Putten, waarop een brief van rouwbeklag is verzonden. De VOORZ. - wijdt aan den afgestorvcine woorden van waardeering voor hetgeen iiij voor Ooltgensplaat heeft gedaan. Spr. ze.gt, dat men ziet hoe gecompliceerd het leven is: eerst een me.dedeeling van geboorte .daarna een van overlijden. Hieruit blijkt dat het leven tusschen de geboorte en de dood ligt. De overledene had gehoopt ook bij de ingebruikname van het gerestaureer de gemeentehuis te zijn, doch de dood heeft hem vrij onverwacht verrast. Bij de begrafenis is van .gemeentewege de Burgemeester en de Secretaris tegen woordig geweest. Van Notaris van den Berg te Goedereede is namens de ambachtslui de heer Goed koop een tweetal kroonlampen aangeboden, welke reeds zijn opgehangen. Spr. hoopt daar later op terug te komen. Mededeeling van enkele goedgekeurde raadsbesluiten. Idem, .dat de heeren Bom, van Splunder en Birkhoff hun benoeming tot commissie van Wering tot schoolverzuim hebben aan- .genomen. 3. Herstemming oVer het voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieveror- dening met een verbod tot samenscholing nabij het gemeentehuis en vóór perceelen, welke .door Burgemeester en Wethouders worden aan,gewezen. De VOORZ. licht dit punt toe. Volgt stemming. Wordt verworpen met 63 stemmen. Tegen de heeren Kreeft, Hokke, V. Gurp, de Vos, van Nieuwaal en V. Kempen. 4. Voorstel tot verhuur aan A. Hotting te Ooltgensplaat, van een perceeltje tuin- grond achter het gemeentehuis. Wordt na toelichting goedgevonden. 5. Voorstel tot vaststelling van het be- .drag der werkelijke uitgaven voor het Openbaar Lager Onderwijs over 1938. De VOORZ. geeft hierop een uiteenzet ting, inzender wat betreft de vergoe.din.g van het handwerk-onderwijs, of dit al dan niet bij het geheel der werkelijke uitgaven mag worden geteld. De heer DE VOS zegt er ook zijn mee ning van en meent dat er een volledige ge lijkstelling moet zijn. De VOORZ deelt mede dat het gemiddeld aantal leerlingen op de Openb, Lagere School bedraagt 165 2/3. De totaaluitgaven bedragen f 2393. Wordt goedgevonden. 6.Ter bespreking voorziening van de va cature van havenmeester gaat men in bei- sloten zitting. Na heropening wordt daarover niets meer gezegd. 7. Voorstel tot wijziging der begrootin.g voor den dienst 1939. Hieromtrent valt mee te deelen, dat de oevervoorziening geschieden zal met mede werking van het Werkfonds. Het was mis schien reeds verder af,gewikkeld indien niet een brief hierover bij het Werkfonds was zoekgeraakt. Bovendien is er een reorgani satie aanhangig van „Werkfonds" in „Werk verruiming" zoodat het nog wel even duurt. Evenwel zijn reeds 2 ingenieurs ter plaat se geweest, om een onderzoek in te stellen. Voor de uitvoering van verbetering Sluis- haven wordt f 250.uitgetrokken. Aan het slot van de vergadering bracht de VOORZ. dank aan de heeren raadsleden voor hetgeen ze in de afgeloopen zittings periode hebben gedaan in het belang der gemeente. Al kan hij, wegens .de korte tijd dat spr. in OoBtgenspIaat is niet overzien Wat is gepasseerd, weet hij .dat de leden naar hun beste weten de gemeentebelangen hebben gediend. Spr. memoreert het besluit restauratie gemeentehuis dat straks met eenige ceremonie officieel in gebruik zal worden genomen. Inzonderheid brengt spr. dank aan ,de le den die niet meer weerkeeren: de heer tvan Kempen welke sinds 1929 zitting had en de heer Korteweg (niet aanwezig) sinds 1935 raadslid. Ondanks meeningsverschillen, heerschte er steeds een prettige toon. Spr. hoopt dat bij de nieuwe samenstelling deze toon zal behouden blijven. Over de samen stelling van B. en W. en den Raad was hij steeds zeer tevreden. Er zijn burgemeesters welke tegen raadsver,gaderingen opzien en ze al maar uitstellen, voor spr. daarentegen is het geen in-, maar een uitspanning. Dan sluiting. BP»UINIS8E Gemeenlfceraaid te Bruinisse, Dinsdag 29 Aug. 1939. Benoeming installatie van de nieuwe gemeente-secretaris. Afscheid van den ouden raad'. Afwe.zi,g wegens ongesteldheid de heer de Koning. De VOORZ. Burgemeester van den Berg spreekt een openingswoord, waarin hij her innerd aan ide blijde gebeurtenis in het Ko ninklijk Gezin. Door hef Gemeentebestuur en de burgerij zijn telegrammen van geluk- wensch gezonden, Spr. hoopt dat de jonge- boren Prinses een der edele Prinsessen mag worden zooals het Doorluchtig Huis van Oranje er zoovele voortbracht. Spr. wijst op de .groote blijdschap temid den van .de beroeringen der tijden, vooral het mobilisatie bevel van gisteren, waar door zoovelen uit hun gezin werden weg geroepen, terwijl voor de boeren de paarden vordering veel moeilijkheden meebrengt. Andere moeilijkheden zooals de distribu tie van levensmiddelen kunnen niet uitblij ven, maar we zullen hopen dat alles vlot verloopt en hopen dat allen met zelvertrou- wen deze moeilijkheden onder oogen zullen zien. Ingekomen stukken o.a. A. Van den Inspecteur der Werkverschaf fing was bericht .gekomen dat per 23 Juli de werkverschajffing weer is opengesteld. B. Van Min. v. Soc. Zaken, goedkeuring van het herstellen van de havenglooiing binnen en buiten dijksch. C. Objecten van werkverschaffing .door de heeren W. C. v. Nieuwenhuijzen te St. Philipsland en A. C. van Ooeveren te Nieu- werkerk. Hierbij zouden ook arbeiders uit Brui nisse te werk gesteld kunnen worden. De gemeente besluit zich voor de vervoer kosten garant te stellen. D. Aan Johannis .de Waal en Dingeman de Koning wordt op hun verzoek ontheffing- verleend van haven en zate.geld, wegens ver koop van hun vaartuig. E. De Inspectie der Volksgezondheid verzoekt toegeving van een bepaling bij art. 9 der Keuringsdienst voor vee en vleesch. F. De rekening van den keuringsdienst over 1938—1939 sluit meJt een batig slot van f 224.39; de begrooting over 1939 1940 is in ontv. en uit.g. f 3000. G. Rapport van het nazien der gemeen terekening 19381939: Gewone dienst: Ontvangsten Uitgaven Batig saldo Kapitaaldienst Ontvangsten Uitgaven Batig slot f 114590.99 f 111637.56 f 2953.45 f 426823.19 f 426766.79 If 56.40 Rekening Burg. Ai-mbestuur: Nadeelig saldo f 221.43 Ontvangsten f 4714.47 Uitgaven f 4935.90 Benoeming van een gemeente-secretaris in .de vacature .dhr. B. J. van Oeveren. Voordracht van B. en W. 1. L. J. de Jonge te Bruinisse 2. J. D. Jansen te Pijnacker. Met alg. stemnren wordt benoemd ,de heer L. J. de Jonge. De pensioensgrondsla,g- wordt vastge steld op f 2800.—. Op voorstel van de Burgemeeater toe- voe.ging bij de agenda de beëediging van den nieuwen secretaris. Dit wordt goed gekeurd, waarna de eeden worden afge legd. De VOORZ. complimenteert de nieuwe fuctionaris met .zijn beno\eming, spr. wijst op de eenparige stemming, wat een be kroning is voor zijn plich(tsbesef als amb tenaar ter secretarie, hij hoopt dat hij na .deze benoeming op .dezelfde wijze tot heil der .gemeente zal werkzaam zijn. Benoeming Ambt. van .den Burgerl. Stand. Voordracht B, en W.: 1. Joh. van de Bos 2. L. J. de Jonge. Benoeming met alg. stemming Joh. van den Bos. Pensioengrondslag f 250. Voordracht voor Secr. en Ontvanger van het Bur,gerl. Armbestuur. 1. A. Kik, 2. L. J. de Jonge. Benoemd met alg. stemmen de heer Kik. De heer GOUDZWAARD brengt ver- sla,g uit van de verga.dering ,der Waterlei ding Mij. De Burgemeester krijgt vervoigens machtiging om indien noodig tot uitbrei ding van het secretariepersoneel over te gaan. Deze vergadering is de laaitste van de Raad in haar oude samenstelling. De VOORZ, herinnert nog aan eenige feiten uit de a:^geloopen zittingsperiode. Weth. PADMOS werd ons door den dood ontnomen. Burgemeester Ha.ge ging heen, zoo ook dhr. van Oeveren oud ge meentesecretaris, nu Burgemeester van Poortvliet. Spr. richit in het bijzonder nog enkele woorden tot de heeren de Koning, Boone, en van Oeveren, welke hij dankt voor vele werkzaamheden en goede dien sten der gemetene bewezen. De goede verstandhouding en aangena- men sfeer kenmerken steeds de vergade ringen. De heer BOONE danWte voor de waar- deerende Woorden door ide Voorzitter tot hem gericht en sprak .de hoop uit dat de nieuwe Raad met Gods Zegen in het be lang der .gemeente zal werkzaam zijn. Dan dankt ook de heer v. OEVEREN den Burgemeester voor de aangename ver standhouding, als arbeider heeft het hem getroffen dat de Burgemeester voor ieder de zelfde was, en ieder op dezelfde wijze behandelde. Namens hen die wel terugkeeren spreekt Wethouder VAN VESSEM woorden van dank en waardeering tot den Voorzitter en de Secretaris. De heer GOUDZWAARD sluit zich daar bij aan. Hierna sluiting. THOLEN Opewbare Raadsvergadering- te Tholen op Woensdag 30 Aug. des n.m. 3.3Ö u. Aanwezig alle leden. De Voorzitter Burgemeester Mr. v. d. Hoeven opent deze vergadering met het voorlezen van het ambtsgebed. De notulen der beide vergaderingen wor den onveranderd vastgesteld. Het is wel een zorgvoUe tijd dat wij deze laatste vergadering van den Raad in zijn huidige samenstelling moeten houden. In de wereld rondom ons zijn de oorlogswol ken dreigend samengepakt en met de mo gelijkheid van een ontlading dezer onweers wolken over Europa wor.dt alom gerekend. Tot op dit oogenblik echter is gelukkig de vrede nog bewaard en de kansen op het be houd van den vrede bestaan nog. In de er kenning dat in laatste instantie het lot van landen en volkeren ook ons tot niet is in de handen van menschen hoe machtig zij ook mogen schijnen, zij ook in Tholen .de bede van overheid en. bur,gerij dat God Almach- tig den vrede bestendigd. Punt 2. Ingekomen stukken. Eenige goedkeuringen van Ged. Staten Worden voor kennisgeving aangenomen. Voorloopige vaststelling van de rekenin- .gen der bedrijven en van .de .gemeentereke ning over 1938. Deze worden na eenige opmerkingen van de heeren Moeleker en Overbeëke vastge steld. Punt 4. Goedkeuring der rekening- van het Pot,-Meijer-Fonds over 1,938. Wordt goedgevonden. Punt 5. Aanbieding van de bedrijfsbe- grootingen en van de gemeente be.grooting voor het dienstjaar 1940. Wordt goedgevonden dat de Voorz. in de volgende raad een commissie zal benoemen, tot het inzien der stukken. Punt 6. Afscheid aftredende leden. Aan het einde van onze werkzaamheden van dezen middag gekomen zijn wij thans nagenoeg aan he(t einde van het vierjari ge periode van Uwen Raad. En aan het einde van deze periode mag ik met blijd schap en dankbaarheid constateeren dat Uwen Raad in prettige samenwerking met het College van B. en W. en met mij als Voorzitter veel en nuttig werk heeft mpi- gen verrichten. Al zijn de moeilijkheden ook voor onze gemeente in den loop der jaren niet minder geworden in .goede harmonie hebben wij met elkander kunnen beraadsla gen dat wat het belang van de gemeente eischt en ik meen te mo.gen zeggen dat de uitkomst tot nog toe heeft bewezen dat de genomen besluiten in het belang van de ge meente zijn geweest. Ook al hebben stuurlui aan den wal ge meend het beter te weten. Is deze vergade ring de laatste van de op 5 September a.s. eindigende periode deze vergadering sluit Voor twee leden .in ons midden een tijd vak af, waarin zij ieder op zijn eigeni ma nier en naar zijn eigen inzicht het gemeen te belang hebben gediend. De heer Over- beeke die met onderbreking van 22 Mei tot 4 September 1927, sedert 4 September 1923 lid van den Raad is geweest en de heer Moelker die met onderbreking van 4 September 1917 toit 20 Maart 1919 en van 1 September 1931 tot 5 October 1?31, se dert 3 September 1901 het lidmaatschap van den Raad heeft bekleed. Namens Raad en Burgerij van Tholen dank ik beide heeren zeer voor den ijver en de toewijdingen waarmede zij aan het welzijn onzer .gemeente gedurende een reeks van jaren hebben gewerkt en ook persoonlijk dank ik beide heeren zeer voor .de wijze waarop zij mij het uitoefenen van mijn taak als burgemeester hebben mo gelijk gemaakt. Het doet ons leed de hee ren straks niet meer in ons midden te zien terugkeeren, dat neemt echter niet we.g dat de raad met aangenaamheid zich zal herinneren den tijd dat gij deel van haar uitmaaktet en ook omgekeerd verwacht ik dat Gij het wel en wee van onze stad ook buiten den Raad met belangstelling zult blij ven vol.gen. Voor U beide wensch ik U namens den Raad het allerbeste toe in uw vanaif nu ambteloos leven. De heer MOELKER: Mijnheer de Voor zitter, Wij zeggen U hartelijk dank voor de waardeerende woorden tot ons gericht. Er is een tijd van komen, maar ook van gj^an, het werk als raadslid hebben wij altijd met veel lust gedaan, en al zullen wij hier niet meer zitting hebben aan deze groene tafel, toch het belang der gemeente hopen wij voor te staan. Ook zeggen wij U dank voor de .goede houding die U altijd heeft aangenomen als wij bij U .kwamen, om over dingen te spreken. Wij hopen dan ook dat die verstandhouding zal blijven, dat het U en de Raad goed ma,g gaan, in de komende 4 jaar. Tot welzijn der gemeente. De heer OVERBEEKE: Mijnheer de Voorzitter, wij achten het niet noodig woor- den toe te voegen, aan het geen den heer Moelker gesproken heeft, wat de belan.g'en der gemeente aangaat. Al waren wij het altijd niet eens, en er weleens tvidst was, maar toch, van deze tafel gaande waren wij toch vrienden. Wij ho.pen dan ook dat het de nieuwe Raad goed ma,g gaan en de komende besluiten het belang der gemeente mogen .zijn. Hierna sluiting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 4