Gemeenteraad WEK UW LEVER-GAL OP Ingezonden Boekbespreking f Een correcte Boekhouding Voor onze Jongens en Meisjes Centrale veilingMiddelharnis voor Uw landbouw- of mid- denstandsbedrijf is NOOD ZAKELIJK. Inlichtingen bij: W. A. DE BAKKER DIRKSLAND, Aug. 1939. Geachte Redactie! Verzoeke voor onderstaande een plaats je in Uw blad, bij Voorbaat mijn dank. Evenals vorige jaren wil ik de bewoners van ons eiland er aan herinneren, dat op 31 Aug. a.s. D.V. de vlagjesdag ten bate van de Chr. Militaire Tehuizen wederom gehou den wordt. Reeds Verschillende jaren is dit op ons eiland gewoonte, en op elke plaats worden dan ook vlaggetjes te koop aange boden. Door een samenïoop van omstandig heden is dit verleden jaar te Den Bommel niet gebeurd. Dat de inwoners van deze plaats dan hun gaven verdubbelen, opdat de achterstand van verleden jaar kan worden, ingehaald. Wij willen U dan ook gaarne opwekken, om de dames die de vlaggetjes te koop aanbieden niet teleur te stellen, doch hen twelwillend tegemoet te treden. Zij doen dit werk geheel gratis, waarvoor van deze plaats ook onzen hartelijken dank. Het is nu ook meer dan ooit ndodig, het werk der Chr. Militaire Tehuizen te steu nen. Het onderstaande geeft hiervan het be wijs. Nu langs de grenzen duizenden jonge mannen gelegerd zijn, zijn er op verscheideu ne plaatsen tehuizen voor hen geopen,d door de bevolking in eigen omgeving. Dit spontaan initiatief bewijst hoe noodza kelijk de Tehuizen, vtoor Militairen zijn. Men ziet soldaten komenen slaat meteen de handen in elkaar om een tehuis voor hen beschikbaar te stellen. Dit is zeer verblijdend! Alle andere ac tiviteit wordt even onderbroken, om te doen de arbeid, die, als voor de voeten geworpen wordtj," Hiermede zien we onderstreept de nood zakelijkheid van den Tehuisarbeid, die dolor den Ned. Mil: Bond en zijn ajfdeelingen, reeds jarenlang wordt bekostigd. Hoe ernstig en betreurenswaardig de om standigheden, ook ,zijn waaronder verschei dene mannen moesten opkomen en andere hun diensttij,d zagen verlengdéén voor deel is, dat ons volk opnieuw vobr de nood zakelijkheid van de Tehuizen, vi^ordt gesteld. Men voelt weer eens versoh, dat een mi litair niet buiten een Christelijk gezinsle ven kin en grijpt naar de middelen en zoekt wegen, hun in den vreemde een dak boven zijn hoofd en een plaats voor zijn voeten onder de tafel, te bezorgen. Het Bondsbestuur en de afdeelin,gsbestu- ren van onze Tehuizen hebben opnieuw ge lijk gekregen met hun ijver vioor de Tehui zen en zien nu door het initiatief van velen, die tijdelijk Tehuizen oprichten, hun arbeid van jaren gewaardeerd, hun roepen om steun gebillijkt en het tekort aan financier., Ie medewerking geconstateerd. Want inplaats van een groot tekort bij de vaste Tehuizen had de Ned, Mil. Bond moeten kunnen beschikken over reserve om in tijden als dezen direct het initiatief te kunnen steunenwat nu niet moge lijk is. Want de nooden van de vaste Tehu;i- zen en Tehuizen in nieuwe garnizoensplaat, sen, zijn ontzaglijk grooten nóg ont breken de middelen om daarin naar behoo- ren te kunnen voorzien. Het hoofdbestuur van ,de Ned. Mil. Bond, heeft dan ook het Verzoek van de initiatief nemers der tijdelijke Tehuizen om geldelij- ken steun, zeer tot zijn leedwezen moeten afwijzen, omdat geen geld beschikbaar was. Uit het bovenstaande ,zlet U dus, hoe noodzakelijk het is dat dit werk gesteund wlordt. Dat een ieder zooveel als in zijn ver mogen is, dat dan ook moge doen op 31 Aug. a.s. want daardoor helpt U mede de zonen van ons eigen volk, te bewaren voor de verleiding waaraan zij in de groote ste den bloot staan. J. H. BESTMAN Correspondent N.M.B. Burg. C. Zaaijerlaan A771. DIRKSLAND. VEILING van Woensdag 23 Au|giustixs 1939. Stamdoppers f 5.10; Enkele Stokprincessen f 11.12.30; Stoksnijboonen f 6.13.60; Dubbele Princessen f 7.80—11.80; Stamsnij- boonen f 8.80; Clapp's Favorite f 10.60 12.70; Keswick 'f 5.Beuré de Mérode f 5.70—7.30; Signe Tilles f 7.40; The Queen f 4.70; Peer v. Assen f 5.20; Roode Kool f 1.90—2.30; Savoye Kool f 4.50—4.80; Pos telein f 2.60—3.80; Eigenheimers f 2.70— 2.80; Tomaten f 4.—4.10. Alles per 100 K.G. Gele Pruimen f 5.10—6.70; Reine Victoria f 4.10—6.40; Prankenthaler f 11.9014. Golden Champion if 15.80. Alles per 100 Pond. Sla f 2.2.60; Andijvie f 3.4.50; Kom kommers f 1.1.80; Bloemkool f 8.30 8.40; Meloenen (net) f 8.-11.10; Meloe nen (suiker) f 8.8010.30; Meloenen (An- nanas) f 12.40—13.—. Alles per 100 Stuks. Bospeen f 2.50—3.60 Alles per 100 Bos. VEILING van Donderiaag 24 Augustus 1939. UIEN. Grove en gewone uien f 2.40; Drielin,gen f 0.90; Picklers f 2.39. Totaal aanvoer plm. 15800 K.G. EIEREN. Bieren 48—52 .kg. 'f 2.883.39; Eieren 56 —58 kg. f 4.20—4.49; Eieren 62—63 kg. f 4.514.60; Eendeneieren f 3.84. Alles per 100 stuks. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE „STUDEBAKER CHAMPION." Een nieuwe automobiel, laag in prijs en van ongeëvenaartle rijkwaliteiten lüoet zijn intreidte op het ieilanil. De naam ,,Studebaker" deed eertijds aan een grand seigneur" en een schitterende automobiel denken. Bij het uitspreken van ,,Studebaker" vereenzelvigde men dat niet elkaar. De „Studebaker" was een wagen met een gerenommeerde naam, een wagen die af was, maar bij de keuze Van een nieu we automobiel moest men Studebaker" af wijzen alste duur. Nu is een wagen in ,den handel gekomen, ,die ieder in het trotsche bezit van een Stu debaker" kan stellen, zonder meer te beta len dan den laagsten prijs. Het is de nieu we Studebaker Champion" die de exploi- tatie-rekenin,g op benzine 1025% minder, zal doen zijn, dan welke 6 of 8 cylinder ook. De Studebaker in,genieurs hebben een au- tomobiel-product weten te scheppen, dat werkelijk sensationeel kan worden genoemd Zij werden geheel de vrije hand gelaten om met al de kennis door de Studebaker fa brieken in 87 jaren vergaard iets te bren gen, dat de automobiel-wereld paf ,zou doen staan. Zij ontwierpen een „nieuwen" wa gen, inplaats van een ouden wagen om te werken. Het zou vele kolommen vullen om alles en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam la vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen ora deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien, Bischt Carter's Lever-Pilletjes bü apotheker.s en drogisten, f. 0.75. van dezen wagen te vertellen. Een kleine opsomming zullen we hier geven: Het acceleratievermogen is enorm, zoo wel op den rechten weg als tegen hellin gen. Het geheim hiervan is het groote mo tor-vermogen per kilo wagengewicht, welk vermogen veel grooter is dan van alle andere wagens in dezelfde klasse. Remmen zijn van het uitgeprobeerde hydraulische type, speciaal voor dezen wagen ontworpen. De Studebaker Champion" is veel zuini ger dan alle andere wagens in zijn .klasse, dank zij een motor van slechts goed, 2% Liter en de weglating van elke kilo dood wagengewicht. Dit laatste beteekent tege lijk aanzienlijke besparing op de wegenbe lasting'. Iets nieuws is ook de z.g. ,,Climatizer" waardoor versche buitenlucht in den wagen wordt aangevoerd, gefiltreerd, en al dan niet verwarmd, rechtstreeks naar voor. en achter compartiment wordt geleid. 's-Zo- mers is de wagen frisch zelfs met gesloten ruiten. Men kan zich zijn eigen klimaat scheppen in de nieuwe Champion." Wanneer men met de Champion" b.v. boven de 60 K.M. kornt, heeft een automa tische overschakeling plaats, waardoor, al rijdt men 100 K.M. de motor dezelfde omwentelingen maakt als bij 60 K.M. wat van zelf een geweldige besparing geeft op benzine. Het intei'ieur van den wa,gen is rijk en luxieus, schitterende, oersolide bekleeding, ruime zittingen, een, sierlijk dashboard enz. De Studebaker Champion" heeft een buitengewoon geruischloopende motor. De cylinder-mantels zijn over de geheele lengte met water gekoeld, waardoor een ovaal- trekken aan ,de uitlaatkant wordt voorko men. Een zeer belangrijke factor. Klepslij- pen komt practisch niet voor door stalen klepzitting's. De olietoevoer geschiedt door een vlotter systeem welke altijd versche olie aan moet zuigen, geholpen ,door de beroem de framfilter. De zuigers zijn van de be roemde Alcoa-Aluminium industrie welke bij 100.000 mile geen slijtage of vervorming vertoonen. De zuigerveeren zijn van geheel nieuw type. Ontstekin,g wordt dubbel-auto matisch gecontroleerd. De carburateur is van het beroemde Carter-type, waaraan niets behoeft toegevoegd te worden wat zui nigheid betreft. Kortom alle deelen, welke aan den motor arbeid verrichten zijn alle berekend op een, geweldig uithoudingsver mogen. De motor immers bepaald de waar de van den wagen. Het is den wagen aian te zien en te voe len als men er in rijdt, dat de Studebaker- ingenieurs tot het uiterste zijn gegaan met het ontwerpen van deze Champion." Neem de moeite en informeer naar ,verdere bij- zonderhe,den bij ,den vertegenwoordiger voor dit eiland, de heer Taaie te Sommelsdijk. Hij zal U gaarne over dezen uitmuntenden, laag geprijsden wa,gen inlichten en U er in laten rijden. In „De Auto" van 24 Aug. j.l. lezen we het volgende bericht: STUDEBAKER-IMPORT. Door de directie der N.V. Internationale Automobiel-Mij. wordt ons verzocht mede te deelen dat volgens de officieele gegevens ivan het Centraal Bureau voor de Statis-; tiek Studebaker op 31 Juh j.l. de tweede plaats innam, der in Nederland geïmpor teerde Amerlkaansche automobielen. BELANGRIJK BOEKWERK OVER DE AFSCHEIDING. Zooals vele lezers zich wellicht nog zullen belangrijkste stukken over de Afscheiding king van de Afscheiding '34 in 1934 te Utrecht gehouden, regelde, ook het voor nemen over te gaan tot de uitgave van de belangrijkste stukken over de ARfscheiding welke in diverse Archieven opgeborgen zijn. Na veel arbeid komt nu het Comité bin nen enkele weken te voorschijn met het be gin van dezen arbeid; en zal verschijnen het Ie deel van de „ARCHIEFSTUKKEN toetreffeniSe iile Afscheiding van 1834." Dit eerste ,deel dat nog slechts de ivoorgeschie denis (18221834) omvat, is een groot roy aal boekdeel, van niet minder dan plm. 400 pag. druks. Het Comité kon zich verzekeren van de medewerking van Dr. F. L. Bos te Wilnis, zoomede van een commissie van toezicht op de uitgave, be.^taande uit de Heeren Prof. Dr. A. Goselinga, Prof. Dr. G. M. den Hartogh, Dr. G. Keizer en Prof. Dr. D. Nauta; een viertal deskundigen wier namen wel borg zijn, dat in dit werk iets geleverd zal worden, dat aan alle Ite stellen eischen voldoet. Het comité had vooraf stappen gedaan bij de bevoegde Autoriteiten om van dezen de noodige vergunning te verkrijgen voor het raadplegen der Archieven. En dat ge lukte volkomen, zoqdat ook de Geheime Archieven van het Algemeen Rijksarchief, tot dusver gesloten, konden worden nage- speurd'. Het Comité is in dit opzicht ook veel dank verschuldigd aan den heer H. Bonder van het Rijksarchief te 'si-Hage. Dr. Bos heeft al deze Archief-stukken zorgvuldig nagespeurd en alles wat voor het doel van beteekenis geacht kon worden, geëxcerpeerd, en onder toezicht en mede werking van de Commissie van toezicht, samengevoegd tot een zeer belangrijk boek deel, dat véél stukken bevat, die tot heden geheel onbekend waren, en in velerlei op zicht nieuw licht brengen. Dit eerste deel loopt tot a a n de Afschei. .ding te Ulrum. Het voornemen bestaat om de volgende deelen zoo spoedig mogelijk te idoen volgen. En na het onderzoeken Van helt Rijks-Archief, zullen ook nog andere belangrijke provinciale of gemeentelijke Ar chieven aan de beurt komen. Vermoedelijk zal het geheele werk vier of vijf deelen vor deren. En deze deelen zullen voor zeer goedkoopen prijs in den handel worden gebracht. Het eerste exemplaar van dit belangrijke boekwerk zal .door het Comité aan de ko mende Synode worden aan,geboden. DE ONDERDRUKKING VAN DE AR BEIDERS IN DE USSR. De decreten op de arbeidersreglementee- ring, die eenige maanden geleden uitgevaar .digd zijn door de sowje(t-regeerin,g, hebben een ware herschepping van het Arbeidswet- boek gebracht. Deze nieuwe wetgeving schendt op verschillende punten de Stalinis tische Grondwet maar dat is niet het voor naamste kenmerk ervan. De meest merk waardige trek ivan deze decreten is hun wreedheid, die een bijna onbeperkte onder- drukkin,g der arbeiders mogelijk maakt. Om zich hiervan te overtuigen volstaat het te denken aan het artikel d3(t het onmiddellijk wegjagen der loontrekkenden bepaalt, ge- lijktij,dig uit hun werk en hun woning voor een te laat komen met 20 minuten. Deze maatregel is des te wreeder daar he|t door de slechte organisatie der vervoermidde len bijna mogelijk is nooit te laat te ko men. Dit voorbeeld moet de arbeiders op hun hoede stellen tegen de leugenachtige propa ganda van het communisme en hen aan zetten ze met al hun krachten af te weren. Dit is het onderwer.p dat behandeld wordt in het onlangs verschenen nummer van den CILACC onder den titel „De Onderdruk- .king der Arbeiders in de USSR," dat toege zonden zal worden tegen storting van 3 frs. (buitenland: 3.30 belgische frs) op post checrekening 971.74 (CILACC, 3, Toulouse- straat, Brussel 4)gelieve nauwkeurig de reden der storting aan te geven. JERUZALEM. De Jood in Babels oord en schoone dre-t ven, zeer ver van huis, van vesting, poort en land, hing zijne harp in 't: kommervolle leven aan d' oude wil,g aan Euphraats oe- Verstrand. Hij hield zijn oog op David's troon paleizen, op Salmon's Huis Jehova Vroom gesticht. Zijn ziel zag 't priester'- koor Jehova prijzen, hij hoorde 't lied, hij za,g het hemellicht Maar toch zit hij verlaten bij de stroomen, in gal en wee, en angst en vrees ter neer. Hij wacht van Bel* van 't feest van zijne haters, die van hem vergen 't lied aan ziijnen Heer - Neen, neen; Jerusalem; ik zal U minnen, uw tem pel, troon, Jehova eeuwig groot. Mijn ziel vergeet zich zelf zoo 'k in mijn zinnen U niet vereer in leven en in dood Zoo als de Jood, aanmechtig en verbeten in Ba- bel op Jeruz'lem hield zijn oog; zoo slaan ook wij in Babyion versmeten, bij Bel ver acht 0;p 't Zion Gods de blik omhoog. *Bel, de wereldgod der Chaldeen. HANS HANSEN. DEN BOMMEL Gemeenteraadsvergadering o(p Vrijdag 25 Augustus 1939, ides nam. 8 uur (wet telijke tijd.) AGENDA: 1. Notulen. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Verkoop en uitgifte in erfpacht van grond in Tuindorp. 4. Wijziging algemeene politieverorde ning. 5. Bezwaarschrift straatbelasting 1939. 6. Ron,dvraag. voor Handel, Bedrijf en Particulier OUDDORP AAN ZEE Belegging en Vermogenbeheer, effecten, coupons. (Ook voor de Zeeuwsche Eilanden) BESTE JONGENS EN MEISJES! Wat wordt Gods Woord toch telkens be waarheid: Voortaan al de dagen der aar de zullen zaaiing en oogst, en koude en hitte, en zomer en winter, en dag en nacht, niet ophou.den, We hebben, n u een periode van zeldzaam mooi zomerweer achter .de ru,g. En wat op merkelijk is? In de regel is Augustus een regenrijke maand. Omstreeks deze tijd kan t zijn dat de regen elke ,dag neerplast. Nu is dit jaar vanwege de stren,ge vorst het graan betrekkelijk laat, en hoe heerlijk droog kan 't worden binnengehaald! Met de fruitbomen is 't ook zo. Algemeen waren de gedachten, dat er o zo weinig fruit zou zijn. Hoe hadden de bomen moe ten lijden van de schrikkelijke koude! En wat zien we? Massa's fruit; een overvloe dige oogst van appels, peren, pruimen, en noem maar op. Als we alles beschouwen en. onze ogen mochten er een wening voor opengaan, hoe diep beschaamd moesten we zijn. Wij men- schen bezien alles zo .gauw van de donke re zijde; we rekenen zo'n eind vooruit; wij verstaan de kunst zo slecht van achteraan komen en wachten op wat Go.d doet! Nu weet ik dat ik voor jullie wel een beetje te moeilijk schrijf op t'ogenblik, 't Is meer voor groote mensen, maarwe kunnen toch niet zomaar over alles heen leven. Opmerkelijke dingen .dienen .toch weleens onderstreept te worden En dan is twel goed dat jullie zulke dingen eens horen. Want vergeet toch nooit, dat uit alles wat er gebeurt in de natuur, in de genade, in ons dagelijks leven, .de Heere buiten te slui ten is. Hij zal tenslotte toch van alles de eer ontvangen! Om nu op ons .gewone werk te komen, dan meen ik dat het laatste vacantieraad- sel aan de beurt is. De vacantie is voor de meesten wel voorbij en het werken is weer begonnen. Ik denk dat al de neefjes en nichtjes weer op hun eigen bed slapen. Als laatste raadsel van Augustus heb ik weer een eenvoudige genomen. Het is een ladder, raadsel. Zie maar; OPGAVE 4: Op elk van de tien sporten komt een woord te staan. We beginnen met 1. Als we dit woord hebben dan wordt het twee de woord gevormd door slechts één letter van het eerste te veranderen. De .derde naam vormen we weer door van ;de twee de naam slechts één letter te wijzigen. Dus telkens verschilt het volgende woord slechts één letter met het voorgaande. 10 Ziehier de omschrijving der woorden: 1. iemand die Davids gezanten beledigde (2 Sam. 10.) 2. één der .kleine profeten. 3. vijand der Jo.den (zie Esther.) 4. belegerde Jabes in Sauls tijd. 5. moeder van Samuel. 6. heinelse spijze. 7. zoon van David, door Absalom ver moord. 8. vrouw die haar land'verliet vanwe.ge .de hongersnood. 9. berg, bekend door Abrams offerande. 10. moeder .des Heeren. Is dit raadsel af dan is t weer tijd van inzenden. De oplossingen van de Au,gustus- raadsels, voor zoover we ze hebben, mo gen Worden opgestuurd aan het bekende adres. Nu ga ik de brieven afmaken: Corrle en Stina dten E., St. Maartensidijk. Op sommige plaatsen is het op die Zon- .dagavond noodweer geweest. Jullie hebt dus ,de vacantie nuttig besteed. Daar zul len jullie nooit spijt van hebben. Vroeger wasten de kinderen niet anders dan werken in .de vacantie (op t platteland, hoor Corrje M., Nieuwe Tonge. Heb je veel gelezen (aren. .geraapt) in de vacantie? Nu en dan was het nogal warm, hé? Maar ja. dat hoort zo in de zomer. In de winter is er niets te verdienen, niet waar Henk B., St. FilJlJslami'. Je .doet net als ik, geloof ik: van alles zo' beetje sjouwen. Paardenknecht, schoenmakersleerling, slager, boodschappen joriigen! Maar er is toch ook nog wel een reisje (oif reisjes) op over kunnen schie ten! Daarover vertel je volgende keer wel, nietwaar Truus B., St. Fllipsland. Jouw vacantie zette dus ook al op met werken. Maar ik kreeg toch een mooie kaart van je uit Kr. In die .kerk ben ik wel eens .geweest. Die is mooi en groot, niet waar? Kr. is een groot en mooi .dorp, vind je ook niet? Jaantje W., S,t. Fiiipsland. Heb je Lena in R'dam no,g gezien? In zo'n grote stad is 'tiin de zomer wel warm. Ben je ook buiten .de stad geweest? We zullen proberen, om zo weinig moge lijk schrijf en drukfouten te maken. In de zomer, als 't warm is, slajpen we wel eens onder 't werk, zie je. Lena V., St. FJlipsland. Dat waren twee kroonjaren dichti op el kaar; één die vjijftig en een ander die .ze ventig werd. Dan is het te begrijpen dat er veel vollk .komt. En het trof dat het nog juist was vóór je naar Rotterdam vertrok Arentje en Toon van D. O'plaat. Ben jij ook al terug van de reis, Tooin? En is Kees ook al gearriveerd. Jullie zijn maar fijn uitgeweest! Die arme zus van jullie moest het met een ,,daagje" doen. Dat zie je, Arentje, als je ouder gaat worden, .dan kunnen ze ons al maar moeilijker mis sen. Dan blijft er niet veel vrije tij.d meer over. Jan van R., Melissant. Dat zal weü een koddig .gezicht zijn: eten bok voor een kruiwagen!: Als 't maar een gewillige bok is. dan zal 't nog wel gaan, maar is 't er één met .kuren, dan zie ik het vreerade rijtuigje nog weleens in de sloot terecht komen, en dan is het konijnen voer nat. Is da,t toch niet gebeurd? Ko van R. Melissai^. Eén rapport met zoveel achten pn dan nog cijfers van een meester, die 't aan 't lage kantje houdt. Zo'n rapport is dan zé ker wel in orde! Ik heb jullie mooie kaart van die prachtige autoweg ontvangen. Mijn .dank ervoor. Ko D., Heiikingen. Jouw vacantie is nog niet om. Met land- bouwwerlof erbij is 't een hele ttjd. De laat ste weken is 't warm op het land, hé? Rika D., Herkingien. De vuurtorens zijn overal bewaakt met soldaten, geloof ik. In Westkapelle waren er óók al soldaten op. Die Dom van Goeree heb ik ook weleens beklommen. Ben speel tuin moet er bij de kinderen altijd bij ko men. Zelfs groteren .zijn er nog dol op. Nu moet je me niet te veel prijzen, hooi'! De be^te oom van heel de famihe ben |ik niet. Adrie T. v. G., O'plaat. Je hebt gelijk, hoor! Als je weinig tijd hebt dan moet je geen lange brieif schrijven, 't Kan altijd geen lange brief zijn ook, hé Over die .drukfouten heb ik al geschreven bij het nichtje van St. Fiiipsland. Kijk maar eens. Theo iden E., St. Maartensdijk. Lag de gerst niet erg verward? Heb je aan de tarwe ook .geholpen? De gerst snijdt heel wat makkelijker, hé Het stro is niet zo hard als van tarwe. Ik heb nog geen gelegenheid gehad om naar de nieuwe weg te komen kijken. Allemaal. Zij, die mij een kaairt hebben gestuurd, worden nogmaals .vriendelyk bedankt. Ik kan ni^t elk apart ervoor bedanken. De oplossingen wor.dén ingewacht. De hartelijke groeten .van OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 4