HET LIJDEN DER JODEN Luxe Post PlaatseliikNieuws Marktberichten Rola Gloeilampen Voordeelig DUITSCHLAND Duitsohland Italië Spanje Hongarije Bulgarije 86 millioen 44 millioen 24 millioen 11 millioen 6 millioen 171 millioen Rusland 170 millioen Zien onze lezers nu in machtsverhouding, wat het beteekent dat Hitler heeft weten te bewerken. Rusland te bewegen zich af zijdig te houden. Wat zullen Roemenië en Griekenland doen? Keert Roemenië zich ter elfder ure nog naar Duitschland? De toekomst voor dat land is mede zeer don ker. De lan'den bereiden zich ten oorlog. Po len mobiliseert, en overal in Europa voor mobilisatie. Alle staten bijna op oorlog- sterkte. Dezelfde dagen als in eind JuU 1914 De Oslo staten, hebben te Brussel verga derd, en nog een oproep tot vrede gedaan. De oproep is onderteekend door: Z.M. de Koning van Denemarken President der Finsche Republiek H.K.H, de Groothertogin van Luxemburg H.M. de Koningin der Nederlanden Z.M. de Koning van Noorwegen Z.M. den Konin,g ,van Zweden. Z.M. den Koning van België. Heeft deze oproep nog beteekenis. O, zeer zeker, maar of ze vermag het gevaar te keeren vreezen we. Want het gaat om de macht, en ziehier de verhouding. Denemarken Finland Luxemburg Nederland Noorwe,gen Zweden België 4 millioen 4 millioen 1/3 millioen 8-2/3 millioen 3 milloen 6 milloen 8 milloen 34 millioen Niet onbeteekend, maar geen macht om een doorslaand gewicht in de schaal te leg gen. Het zijn allemaal landen welke hunne onzijdigheid, zoolang mogelijk hopen te be waren. In zulk een spanning moeten wij ons over zicht besluiten. Het gevaar kan nog worden afgewend, maar het kan ook eiken dag, elk uur uit breken. Hitler en Chamberlain teekenden het vo rige jaar September een verklaring Nooit meer oorlog-. Ach het waren woorden van twee men- schen, hoe goed of kwaad ook bedoeld. Gods Wooaid alleen hotiidt stanid. Laat de wateren bruisen Laat de bergen daveren. De God van Jacob is een Hoog ivertrek. Boven al het wereldgebeuren staat De poorten der hel, ziuUen Mijne gemeente niet overweldigen. Wat ook valt, wat ook keert, wat ook verdeeld wordt, dit woord houdt stand tot aan het eind der eeuwen. Uit een onlangs door een Joodsch Comité uitgegeven brochure „Na zes jaar," welke het lot der Duitsche Joden verhaalt, nemen we het volgende droevige relaas over, dat één der vele tragedieën bevat, welke zich te midden van het Joodsche volk afspelen. Laat ik U deze week vertellen, wat een pleegzuster mij enkele dagen geleden mee deelde. De zuster vertelde: Vanmorgen kwam hij op ons spreekuur. Een forsche man, midden veertig, een ern- stigen trek om zijn mond, grijzend haar. En als een kostbaar kleinood droeg hij in zijn sterke armen een zuigeling van drie weken. Hij kwam om het kindje te laten onderzoeken en raad te vragen omtrent de voeding. En hij verhaalde: Zestien jaar had hij met zijn vrouw in welstand geleefd in een Duitsche provincie, stad. Zijn zaak ging goed. Zij waren geluk kig en tevreden en slechts hun kinderloos heid wierp af en toe een schaduw op hun bestaan. Sedert 1933 Waren langzamerhand al hun familieleden, alle vrienden en be kenden weggetrokken, een nieuwe toekomst tegemoet. Zij waren gebleven. Nog konden zij het volhouden. Voor hun kinderen be hoefden zij het immers niet t edoen. Toen geschiedde het wonder. In den zo mer van 1938, nadat zij zestien jaren kin derloos gebleven waren, verwachtte zijn vrouw een baby. Doch in plaats van vreug de kwam er bezorgdheid in hun hart. Ook voor hen zou nu de tijd aanbreken, dat het noodzakelijk was te emigreeren. Een kind te zijn in Duitschland, een Joodsch kind in het Derde Rijk, neen, dit konden, dit moch ten zij van de hoop hunner toekomst niet verlangen. Maatregelen worden getroffen om de zaak te liquideeren. Voorbereidingen tot het ver trek werden genomen. Amerika, waar zij fa milieleden hadden, die hun een affidavit zon den, zou hen opnemen, zoodra zij aan. de beurt zouden zijn. Toen kwam de nacht der verschrikkin gen, de nacht van den lOden November 1938, de afschuwelijkste nacht, dien de Duit sche Joden beleefd hebben, de nacht der pogroms Zij waren vroeg naar bed gegaan. Om vier uur werd er luide op hun deur geklopt WEIGLEY'S P.K. stelt U In staat Uw krachtsinspanning te verdubbe len, het verhoogt Uw uithoudings vermogen en houdt TJ frisch. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maal tijd, het sterkt Uw zenuwen en bevordert de spijsvertering. Bovendien lielpt P.K. Uw tanden sclioon, gaaf en sterk te houden. Doktoren en tandartsen bevelen liet aan. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bü de hand. H T.4. feel genot voor weinig geld: 5 cent. en vóór hij den tijd kon vinden om te zien, wie er klopte, waren de ruiten ingegooid. Drie, vier S.S.-mannen klomm„en naar bin nen. Een woedende grijns gaf hun gelaten iets demonisch. Zij grepen hem vast en eischten- zijn geld. Toen hij zei, dat hij- slechts zeer weinig in huis had, brulden zij hem toe, dat zij dit niet geloofden en het zelf zouden zoeken. De man werd vastgebonden op een stoel. Zes, zeven jonge mannen, allen gekleed in hét uniform van de S.A. of de S.S. waren inmiddels het huis binnengedrongen. Alles werd overhoop gehaald. Serviezen werden vebroken, glaswerk werd vernield, de schilu derijen werden van de muren gerukt en stukgesneden, zelfs de tapijten op den grond moesten het ontgelden. Ach, waarom u te vermoeien met alle détails? Het was een scène, zoóals er zich honderden afspeelden in dien nacht, ttoen de bestialiteit in Duitschland hoogtij vierde en het laatste vonkje van beschaving, men- schelijkheid en naastenliefde In het Derde Rijk werd gedoofd. Boven, in de slaapkamer, lag zijn vrouw, in doodangst... De man zweeg even. Er zijn herinneringen In 's menschen hart, die niet onder woorden te brengen zijn. Er bestaat een verdriet, dat niet te vertolken is, waarvoor iedere woordklank te zwak, ieder gebaar te weinig zeggend is. Toen de helden weggegaan waren, ver volgde hij, en van onze woning een ruïne gemaakt hadden, hebben wij stil en met angst in ons hart den ochtend afgewacht. Onmiddellijk hebben wij de stad verlaten, waar wij zoovele gelukkige jaren hadden doorgebracht en wij vluchten naar Neder land. Och, geen uwer kan beseffen, wat het is, vluchteling te zijn. Niemand, die het niet zelf heeft doorleefd, weet, wat het zeggen wil als men zich genoodzaakt ziet als uitge- stootene in den nacht over de grens te trek ken, bevreesd, nog in he^t laatste noment ontdekt te zullen worden. Ieder verdacht geluid, ieder silhouet, dat opdoemt, beneemt den vluchteling den adem, doet zijn hart sneller kloppen. Steeds Weer verwacht hij, dat ruwe handen, hem beet zullen pakken om hem terug te werpen in de hel, waaraan hij poogt te ontsnappen. En hij is zich ervan bewust, dat wanneer hij eenmaal gegrepen is, dit het einde zal zijn... Moet ik u zeg gen, wat Wij. mijn zwangere vrouw en ik in dien tijd geleden hebben? Eindelijk waren wij behouden in Neder land, waar wij liefdevol werden opgenomen. Het Comité voor Joodsche vluchtelingen nam ons onder zijn hoede. Doch toen de tijd kwam, dat mijn vrouw haar kindje ter we reld zou brengen, het kindje, waarnaar wij zestien jaar verlangd hadden, bleken haar krachten te zwak. Hetgeen zij in dien gruw zamen nacht had doorgemaakt, de ver- schrikkingen tijdens onze vlucht, hadden haar gestel ondermijnd en enkele uren na dat onze zoon geboren was, stierf zij. Zij heeft haar werk volbracht en nu rust op mij de taak, hem groot te brengen, hem op te voeden... Ik luisterde naar dit verhaal van Jood sche ellende, van menschelijke leed en ik besloot het te publiceeren. Niet, omdat ik meende, dat mijn lezers niet genoeg weten van hetgeen zich in den nacht der pogroms in Duitschland heeft afgespeeld. Ik ben. er van overtuigd, dat gij slechts een gering percentage kent van de gruwelijke daden, die toen bedreven zijn. ENGELAND LEGT ZICH TOB OP VLASBOUW. Naar het schijnt, begint men in Engeland grootere aandacht te schenker!, aan de na tionale productie van vlas in verband met ^de afwezigheid van Rusland op de interna tionale vlasmarkten behalve in uitzonde ringsgevallenin den allerjongsten tijd, alsmede tengevolge van de belangrijkheid van vlas en linnen voor bewapeningsdoel einden. Inderdaad moet Engeland voor 80% van zijn vlasbehoefte invoeren, hoewel Noord-Ierland anderzijds een belangrijk een trum voor den vlasaanbouw en de verwer king hiervan vormt. In Engeland zelf iwerd ongeveer vijf jaar geleden in het graafschap Norfolk een areaal van slechts plm. 100 acres (1 acre is 40.5 A.) met vlas beteeld. In he(t voorjaar beliep deze oppervlakte reeds 250 acres en is thans 1100 acres groot, dus meer .dan verviervoudigd. Het eigen lijke middelpunt is Sandringham. In het plaatsje West Newton wordt de verwer kingsinstallatie thans uitgebreid. In hoe verre de verwachtingen in vervulling zul len gaan, dat Engeland zelf ten slotte hier door eenige invloed op de (dobr den genoem den Russischen stap veroorzaakte) prijs ontwikkeling zal kunnen uitoefenen, zal men afwachten. Immers is de Engelsche deelne ming in deze teelt nP.g' thans zeer gering in het 'icht van het weer stijgende verbr'uik. GENERAALSKEUZE BIJ HET LEGER DES HEILS. Geo L. Carpenter woi'dt opvolger vfin EvangeUne Booth. De 67-jarige Australiër commissioner George L. Carpenter, de hoogste officier van het Leger des Heils in Canada, is op den tienden ,dag van het geheim conclave" van den Hoogen Raad van het Leger des Heils, in de plaats van Evangeline Booth tot generaal gekozen. De nieuw gekozene was de eerste hooge officier, welke openl k de leiding van wij len generaal Bromwell Booth aan critiek onderwitrp. Hij werd daarvoor naar Aus tralië verbannen. Generaal Carpenter is alom bekend als een man, die altijd recht door zee gaat. ETTEN, 33 Aujgmstus 1939. De aanvoer op de heden alhier gehouden veemarkt bedroeg 257 stuks. De aanvoer van melkvee was normaal, de handel tamelijk en de prijzen als vorige Week. De aanvoer van muntig vee was ruimer, de handel levendig en de prijzen iets hooger. De aanvoer van jong vee was voldoende, de handel kalm en prijshoudend. De aanvfoer van vet vee was ruimer, de handel vlug en de prijzen vast. De aanvoer van biggen was minder, de handel .kalm en de prijzen onveranderd. Prijzen: Kalfkoeien f 140—250.kalf- vaarzen van f 130240.melkkoeien van f 150.265.mager vee van f 110.180 graskalveren van if 30.95.vet vee van f 0.300.37 per kg. levend gewicht en big gen van f 13.17.per stuk. vindt U bij ons in een rijke variatie van keurig opgemaakte doozen, fijne teere kleurtjes, moderne papierper singen en prijzen van 35 CENT TOT f 3.— PER DOOS. Geef een ,doos luxe Post bij verjaar dag of andere gelegenheid. Een ge schenk dat altijd welkom is. GEBR. DE WAAL MIDDBLHARNIS EEN PIKANTE BLADZIJDE UIT „MEIN KAMPF." Hoe Hitler eertijds oveT Rusland dacht. „Men sluit geen verbond met een partner, wiens eenige belang de vernietiging van den ander is." In ,,Mein Kampf", den Bijbel" van het nationaal-socialistische Duitschland, schreef Adolf Hitler in 1924: „De huidige machthebbrs van Rusland denken in het geheel niet eraan, op eerlijke manier een verbond aan te gaan, of zelfs het te houden. Men vergete toch nooit, dat de regenten van het huidige Rusland met bloed bevlekte, gemeene misdadigers zijn, dat men hier te doen heeft met het schuim der menschheid, hetwelk, begunstigd .dioor de verhoudingen welke er in een tragisch uur bestonden, een grooten staat heeft over spoeld, millioenen van zijn leidende intel ligentie in wilde bloeddorst heeft gewurgd en uitgedelgd, en thans, sedert spoedig tien jaren, het gruwelijkste tyrannenregiem van alle tijden uitoefent. Verder vergete men niet, dat deze macht hebbers tot een volk behooren, dat in een zeldzame vermenging- beestachtige wreed heid met ongrijpbare leugenkunst verbindt, en zich heden ten dage meer dan ooit gen roepen acht, zijn onderdrukking aan de gansche wereld te moéten opleggen. Men vergete niet, dat de internationale Jood, die heden Rusland geheel en al be- heerscht, in Duitschland niet een bondge noot ziet, maar een staat, welke voor een gelijk lot bestemd is. Men sl^it echter geen vendrag met een partner, wiens eenige belang ide vernieti ging van (den ander is. Men sluit vóór alle dingen geen verdrag met suje*;ten, voor wie geen enkel verdrag heilig zou zijn, omdat zij niet op de wereld leven als vertegen woordigers van eer en waarachtigheid, maar als represanten van leugen, bedriog, diefstal, plundering en roof" Tot dusverre Duitschlands grootste poli tieke scribent, .die, toen hij dit neerschreef, bezig was vestingstraf in Landsberg te on dergaan. Uit de nieuwe Berlijnsche Rij.ks- kanselarij kreeg hij op dit verfoeide Rus land, blijkens de huidige transacties met Moskou, een geheel veranderden kijk. Het kan inderdaad verkeeren! „A.R, Rott." voor huisverlichting de beste en goedkoopste. 230 Volt gaageviuM. inwendig mat. 15 Watt 46 cent, 25 en 40 Watt 85 cent; 60 Watt 98 cent. Beslist laag stroomverbruik, 4 maan den garantie. Niet goefll, igield terujg'. D. HOEK Rijwielhandel Ouddörp MIDDELHARNIS Vanaf het havenhoofd is naar Enge land verzonden 6000 balen uien en uit de haven per scheepsgelegenheid naar den Haag en Rotterdam 2000 H.L. aardappelen en 500 kisten aardappelen. De vrouw van W. vam Gelder had het ongeluk tijdens haar werkzaamheden te yallen en zich zoodanig te bezeeren dat ge. neeskundig'e hulp noodig was. Den heer A. de Bloeme had het on geluk van zijn fiets te vallen en zijn hand zoo ernstig te kwetsen dat geneeskundige hulp noodig was. Een zoontje van P. Verburg had het ongeluk van zijn fiets te vallen en zijn been zoo ernstig te bezeeren dat genees kundige hulp noodig was. SOMMELSDIJK Oranjefeest gaat niet door. Het Oranjefeest dat voor 7 Sept. a.s. in deze gemeente zou worden georgani seerd gaat vanwege ,de critieke internatio nalen toestand, niet door. Bij den boembollenkweeker J. K. wor ,den den laatsten tijd door onbevoegden voortdurend bloemen gesneden. Dit is na tuurlijk verboden, en strafbaar. L.l. Donder dagmorgen kwam de eigenaar iemand met gesneden bloemen in de buurt van zijn land aan den Achterweg tegen. Aangifte bij den veldwachter volgde. Na aanvankelijk te hebben ontkend heeft hij tenslotte bekend zich aan het hem ten laste gelegde feit te hebben schuldig gemaakt. Procesverbaal volgde. Men zij dus gewaarschuwd. Uit deze gemeente zijn dienstplichti gen van de lichting 1940 vrijgesteld wegens broederdienst. De goe,dkoope margarine is volgende week verkrijgbaar bij de Wed. Jb. Kransse en het vleesch en gehakt in blik bij sla,ger S. Gazan. DIRKSLAND Door den heer A. Hoif is ingevolge de Hinderwet vergunning gevraagd tot het oprichten van een wagenmakerswerkplaats waarin te plaatsen een electromotor tot het drijven van een zaag en schaafmachine in een pand aan de Burgemeester Zaaijer- laan. Gelegenheid tot het indienen van be zwaren tegen het verleenen van deze ver gunning zal woi'.den gegeven op Vrijdag 1 September des v.m. 10 uur o,p het gem. sec- ■■etarie. Op de beurs besteedde men voor de uien f 1.50 en voor Koepeen f 0.80 per H.L. STELLENDAM Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen aangaande gevonden voorwerpen o.a. een gouden damesring, een eend, een ceintuur, knipmessen, padvinders- riem, een portemonnaie en een zijden sjaal tje. Door de schipper van .de S.L. 54, is ten gemeentehuize gedeponeerd een opge- vischte Engelsche roo.kbom. Donderdagavond viel een logé afkom stig uit Spijkenisse bij een alhier liggende schipper in het ruim. Dr. Mulder was spoe dig ter plaatse, welke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Haar been bleek verwond, daar dat hier al ver bonden was. Tot Heemraad van den polder Stel- lendam is benoemd M. Aleman Tz. Oud dörp. GOEDEREEDE B. en W. van Goedereede brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecreta rie ter inza,ge ligt een verzoek met bijlage van de sorteervereeni,ging Goedereede om vergunning tot het oprichten van een sor- teerinrichting in het gebouw plaatselijk ge merkt Varkensmarkt 277 kadastraal be kend in sectie A no. 550 op Zaterdag 2 Sept. a.s. des V.m. 10.30 uur in het gemeen tehuis gelegenheid bestaat om bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. De Burgemeester van Goedereede maakt bekend da,t aan alle ingeschrevenen voor de lichting 1940 die in aanmerking kunnen, komen voor vrijstelling wegens broederdienst en te wier aanzien deze vrij stelling met inachtneming van de daar voor bepaalde tijdstippen is aangevraa,gd bedoelde vrijstelling zal worden verleend. Woensdagmidda,g om 3 uur werd dé ze gemeente plotseling opgeschrikt door het luiden van de torenklok. Van den landbou, wer J. Tanis stond door een tot nog toe onbekende oorzaak zijn uienren in den, brand. Door toegeschoten hulp was men .de brand gauw meester welke met emmers water die door de vrouwen werden aange bracht spoedig werd gebluscht. Assurantie dekt de schade. De Burgemeester van Goedereede maakt bekend dat er een Openbare verga dering van den Raad is belegd tegen a.s. Zaterdag 26 Aug. v.m. 11 uur. OUDDORP Bij Kon. besluit is benoemd tot Heemraad van den polder Nieuw-Stellen- dam, den heer M. Aleman Tz., landbouwer alhier^. Tegen een alhier wonende bestuur.der van een vrachtauto is procesverbaal opge maakt wegens het met drie personen in de stuurcabine plaats te nemen, terwijl volgens de bij de Wet gestelde afmetingen maar ruimte was voor twee personen. Op Donderdag 31 Aug. zal de jacht op patrijzen worden geopend, de sluiting is bepaald op 30 Deo. 1939. De zalmvangst gaat de laatste weken naar wensch, er werden we.derom een tien tal zalmen gevangen, van 8 tot 13 pond per stuk. Ten verkoop werden deze verzon den naar de markt te Kralingsche Veer. Door B. en W. dezer gemeente is aan T. Bouman verlof- en hotelhouder alhier, vergunning verleend tot het verbouwen van zijn voor het publiek toegankelijke lokaliteit. kochten wij een partij HEEREN- STOFFEN van de allernieuwste kleuren. Deze stoffen worden 1 jaar schriftelijk gegarandeerd voor kwali teit en kleur-echtheid. We hebben ze voor U in ,de kleuren: Grijs - Don kergrijs - Blauw - Blauwgrijs en in 't Bruin; in effen en streepdessins. Een COSTUUM van deze stof zult U jaren lang met plezier .dragen. STERK, MOOI en GOEDKOOP. Ook leveren wij U deze Stoffen met de daarbij passende Fornituren, zonder het Costuum voor U te maken, en blijft U dus vrij, wie U dit wil laten doen. A. ALEMAN OUDDORP KLEEDING NAAR MAAT en CONFECTIE Met de uitvoering der werkzaamheden zijn belast de Gebrs. Boelaars metselaars alhier. De Diaconie der Ned. Herv. Gemeen te zal bij inschrijving trachten te verhuren 4 perceelen bouwland gelegen in den Zuid- Hoek, polder West-Nieuwland in huur bij de Wed. KI. Grinwis Kr. Thz. tezamen groot 1 H.A. 90 A., 80 centiaren. De pacht wordt vastgesteld op f 70.per gemet. De inschrijving zal plaats hebben op beneficie deze dient in eene som te worden opgege ven over de loopende pachtjaren. Volgens de pachtwet voor onbepaalden tijd, echter na tien jaar heeft de diaconie het recht de pacht op te zeggen, welke dan nog twee jaar duurt. Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiter lijk Vrijdag 1 September a.s. voor 5 uur n.m., bij den .diaken den heer Kr. van Kop pen. SCHEER BETER vlugger en voordeeliger met tempo, tudor of radicaal, mesjes uit zuiver staal. 15 - -25 en 50 cent p. 10 mesjes. Ons reclame 10 v. 10 et.; 100 st. plus een tube scheercream 98 et. Stuk ken scheerzeep van af 5 et.; aluin 10 et. Wed. Kurvink's drogisterij ook voor toilet en parfumeriën. NIEUWE TONGE Dinsdagavond werden ten overstaan van Notaris Costermans bij afsla,g verkocht 7 perceelen bouwland in den polder Noor- land ten verzoeke ,van den heer J. Mossel man. De perceelen zijn ingezet op gemid deld f 1515 per gemet ,door de heeren G. J. Buth, A. Holster en A. Slinger. De metselaar W. D. had het ongeluk bij zijn werkzaamheden zijn hand te ver wonden, zoodat een begin van bloedvergif tiging ontstond en geneeskundige hulp nood zakelijk was. Wegens reparatie aan ,de torenklok, zal deze voorloopig niet worden geluid. OUDE TONGE Uitslag Veiling van 265 R.V.M, tuin- land in den polder Oudeland ten verzoeke van de erven K. Bakelaar te Middelharnis gehouden door Notaris P. A. van Buuren in Hotel van Veen. Koop 1 56 R.V.M, tuinland ingezet door dhr. Jac. de Berg voor f 325. Koop 2 57 R.V.M, tuinland ingezet door dhr. A. Kanters voor f 280. Koop 3, 51 R.V.M, tuinland ingezet door dhr. A. Kanters voor f 325. Koop 4 51 R.V.M, tuinland ingezet door ,dhr. A. Kanters voor f 295. Koop 5, 51 R.V.M, tuinland ingezet door dhr. A. Kanters voor f 520. Voor de Vrijwillige Luchtbescher- mingsdienst hebben zich in deze gemeente ruim 30 personen opgegeven. OOLTGENSPLAAT De vrouw van Joh. M. alhier had het ongeluk, doordat zij een op een ruit zit tende wesp wilde dooden, haar hand door de ruit te drukken waardoor haar polsader gedeeltelijk werd afgesneden. Door direct optreden van de gem. politie Wolfert kon de groote bloedstroom worden gestuit, waar na Dr. Boer geneeskundige hulp verleende. De smidsknecht A. v. R. had het on geluk met zijn fiets te vallen, zoodat hij een ernstige vleeschwond aan het gelaat be kwam, en geneeskundige hulp de wond heeft moeten hechten. Gevonden ,voorwerpen. Een jongens- jasje, bevragen bij de gemeenteveldwaohter dhr. A. Wolfert. De prijs der uien is momenteel weer in stijgende lijn. De commissionnairs beste den f 1.50 per H.L. Met het dorschen der tarwe is een aanvang genomen. De opbrengst gedraagt gemiddeld 32 H.L. per gemet en die der erw ten 28 H.L. DEN BOMMEL De heer A. v. D. had het ongeluk vlak voor een paard te vallen waardoor höt dier op zijn hand trapte. Na nog gepro beerd te hebben zijn werk voort te zetten, molest hij toch later geneeskundige hulp in roepen, die noodig oordeelde .geruimen tijd rust te houden. De vrachtrijder A. H. had het onge luk met zijn auto die aan de kant van de sloot geparkeerd stond weg te zakken, met behulp van een span paarden werd de auto zonder materieele schade op het drooge ge trokken. Bij het nemen Van een bocht op de Voorstraat nam ,den heer A. L. met zijn Vrachtwagen het zonnescherm van den win. keiier L. v. H. mede. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voer, zoodat dit onge luk met eeni,ge materieele schade afliep. Dezer dagen had het zoontje van den Heer J. H. het ongeluk ivan de zolder trap te vallen. Geneeskundige hulp werd in geroepen die constateerde dat zijn arm ge kneusd was.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 2