IrodwkedvelsI NIEUWS UIT ZEELftHD LEDERWAREN PlaatseliikNieuws Burgerlijke Stand I Een correcte BoekhoudiDg I M. VAN LOON, v.hJ. de Korte I Rook- en Pruimtabak 50 Sigaren 87'|2 et. VERBRUGGE KERK- EN SCHOOLNIEUWS voor Uw landbouw- of mid denstandsbedrijf is NOOD ZAKELIJK. Inlichtingen bij: W. A. DE BAKKER voor Handel, Bedrijf en Particulier OUDDORP AAN ZEE Belegging en Vermogenbeheer, effecten, coupons. (Ook voor de Zeeuwsche Eilanden) GOEDEREEDE niiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiniiiiiiiiiitiiiniiiniiiiiiiuiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii g Velen koopen hun 1 •g bij ons U ook Keurig ge- g g maakt. In drie kwaliteiten ver- 1 1 krijgbaar. g M Prijzen naar kwaliteit. I I Kerkring 4 - OUDE TONGE g Telefoon 52. 1 OUDE SMAAK 15 en 20 cf. per half pond MIDDELHARNIS GOEDEREEDE Advefteeren in een Blad als „Eilanden-nieuws" dat met zooveel interesse ge lezen wordt, is voor iedere zakenman van groote beteekenis MIDDELHARNIS De WoemcoUeote welke Zaterdag 19 Augustus gehouden is door de plaatselijke Commissie van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht te Middelhamis de som van f 41.681/2 en in Sommelsdijk f 23.901/2. Woensdagavond 8 uur zal „Sempre Crescendo" een concert geven in de gemeen tetuin op den Oostdijk. SOMMELSDIJK Bij den gemeente-veldwachter zijn inlichtingen te bekomen omtrent een ge vonden Bacho-sleutel en een ceintuur van een damesjapon. Tegen een jeugdig persoon is proces verbaal opgemaakt wegens het ontsteken van vuurwerk. Men zSj gewaarschmiwd'. In verband me,t het verbeteren van den Langeweg en Oost-Krakeelstraat is op de afgesloten gedeelten het verkeer geslo ten. Verschillende personen trekken zich blijkbaar van de geplaatste verkeersborden niets aan. De gemeente-veldwachter zag zich dan ook genoodzaakt ter waarschu wing enkele personen te verbaliseeren. Men zij dus op zijn hoede. DIBKSLAND. In de èoUeete bus van het ziekenhuis Bethesda werd een gift van f 10.ont vangen. Gevonden voorwerpen: Ben polshon- loge en een zak kippenvoer. Inlichtingen bij de gemeente politie. De rekening van de Coop. Vereeni- ging tot het aankoopen van brandstoffen „Ons aller Belang" sluit over het afgelop- pen boekjaar met een totaal ontvangst van f 11970.11 en een uitgaaf van f 10164.77. Batig saldo f 1805.34. HERKINGEN De eerste uien uit deze gemeente zijn verkocht en geleverd door den heer D. Struijk. MELISSANX Maandag j.l. moest D. Hogchem ter observatie naar het ziekenhuis te Dirksland worden gebracht.; Van den landbouwer M. Struik stierf een best werkpaiard en van A. Touw een melkkoe. Voor de eigenaren een schadepost. Van den los werkman L. P. is zijn eenigste koe gestorven en daar genoemde werkman niet is verzekerd is het maar een groote schadepost en h^t cadaver is naar het Gekro bedrijf te Overschie vervoerd. De werkman C. O. werkzaattn aan de waterleiding die ander werk moest gaan verrichten had daarbij het ongeluk pardoes in de sloot te rijden, zoodat hij zich thuis van andere kleeren moest gaan voorzien. Alhier is in de haven een nieuwen stalen botter gearriveerd voor rekening van schipper J. 't Mannetje. Het vaartuig is van alle gemakken voorzien en heeft een sterk te van 110 P.K.. Het heeft veel bekijks ge- ha4. Wij wenschen de schipper veel succes met zijn nieuwe vaartuig. De garnalenvisschers vingen vorige week van 4050 kg. garnalen per dag en per .vaartuig en de zeevisschers besomden van de if 100150 aan verscho visch'. De schipper C. Lokker had het onge luk met het uitoefenen van zijn bedrijf zijn netten zoodanig te scheuren dat voor hem een schade is van f 75. OUDDORP CICHOREI. KORTRIJK, 19 Aug. Na de markten van deze week heeft men den indruk, dat een kentering nabjj is. In den beginne heeft men vruchteloos, getracht de disponibele koopwaar van 78 tot 80 frank op te drijven. Sedert twee maanden bleef de markt prijs- houdend vooral door de terughoudendheid van verkoopers. Wanneer nu deze opeens hun stocks willen gaan verkoopen voor het einde van het seizien, stuiten zij op de lusteloosheid van koopers. Verandering is dus zeker te verwachten. Voor den nieuwen oogst werd ook ge^^ tracht de noteering van fr. 84 op 85 te brengen, hetgeen echter ook niet is gelukt. Hier ook kan men weldra lichte prijsdaling verwachten. Naar wordt gemeld zal de lichting 1940 normaal onder de wapenen komen. De eerste ploeg der lichting zal vermoedelijk op 4 October a.s. in werkelijken dienst moeten komen. Het tijdvak 1 tot 10 Octo ber is het normale tijdvak van opkomst van ,deze ploeg. Alhier hebben de landbouwers een begin gemaakt met het dorschen van tarwe. De opbrengst viel zeer mede, h^t gemiddel. de is 28 H.L. per gemet. Meevaller voor He mosselkweekers. Dezer dagen is nabij Domburg eei uitgestrekte mosselzaadbank ontdekt. In t( génstelling tot die, welke enige weken jge- leden in de Laagte van Renesse werd aan- getroiffen, is het zaa4 van deze bank van uitstekende kwaliteit. NIEUWE TONGE De Burgemeester R. Sterk zal deze week zijn werkzaamheden weer hervatten. Mej. N. had het ongeluk haar hand zoodanig te verwonden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. OUDE TONGE B. en W. van Oude Tonge maken be kend, dat alle ingeschrevenen voor den lich ting 1940 die in aanmerking komen voor Broederdienst die vrijstelling is verleend. Op de gehouden ■tieurs besteedde men poters f 0.70; Eigenheimers f 1.40; beid© per H.L. Uien f 1.75 per 60 kg.; Koepeen f 0.90 per H,.L.; Picklers f 1.75 per 60 kg.; Schokkererwten 1011 et., Gerst 77% et en haver 66% et. per kg. SS3 uuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiu^ OOLTGENSPLAAT Aan G. J. Bom, W. Huibrechtse, K. C. van Kempen, B. Moerenhout, A. van Noord, A. van Putten en F. A. Braber is vrijstelling van dienstplicht verleend we gens broederdienst. De timmermansknecht A. d. W. werkzaam op de hofstede van den landbou wer Jac. van Gurp, had het ongeluk uit den schuur te vallen, waardoor hij drie vingers brak. Dr. Kramers verleende geneeskundige hulp. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben met ingang van 1 October a.s. de volgende provinciale weigen of gedeelten van wegen aangewezen als voorrangswegen en wel den weg Ouddorp-Sommelsdijk; Nieuwe Tongen-Oude Tonge; Ooltgensplaat met zijtakken naar Melissant, Sas van Dirksland, Herkingen en Galatheesohe sluis Uitslag schietoefeningen B.V.L. j.l. Zaterdag gehouden: J. C. Birkhoff 96; L. G. Hobbel 92; A. IJpma 92; Jan J. van Ree 93; Joh. van Kempen 92; P. Korteweg Dz. 95; A. van der Griend 93; P. van Kempen Dz. 91; R. van Putten 89; L. Vermaat 89; I. A. Buscop 89; Jac. J. van Ree 90; C. Re- mus 87; Jac. Korteweg Dz. 87; G. L. Hob bel 86; K. Braber 86; L: Holleman 84; H. van Kempen Wz. 83; P. van Kempen Johz. 79; L. Jordaan 74 punten. I A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de maandelijksche collec te weer worden gehouden ten bate voor de Kerk. NIEUWE TONGE De Zondagsschool zal a.s. Zondag 27 Augustus weer een aanvang nemen en kunnen de leerlingen daarmede rekening houden. A.s. Zondag zal in beide diensten de extra maandelijksche collecte gehouden worden. OUDE TONGE J.l. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk een bijzondere gift van f 1.gecol lecteerd voor het studiefonds van de Geref. Bond. A.s. Zondag 27 Aug. zal de Zondags school Obadja haar werkzaamheden in het Vereenigingsgebouw weer aanvangen. MIDDELHARNIS Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk in beide diensten de maandelijksche collec te worden gehouden voor de kerk. Zondag zal in de Geref. Kerk in bei de diensten coUecte worden gehouden voor de Diaconie. Zondag zal in de Chr. Geref. Kerk bedlening worden gehouden van het Heilig Avondmaal. Donderdagavond 7 uur zal voor de Geref. Gemeente optreden Ds. Barth van Dordrecht. SOMMELSDIJK Door den heer T. van den Boogert is ontslag gevraagd als collectant in de Ned. Herv. Kerk. In zijn plaats is benoemd de heer C. Edewaard Lzn. DIRKSLAND A.s. Zondag zal D.V. in de Geref. Ge meente bediening van den H. Doop gehou den worden. Gelegenheid voor aangifte zal gegeven worden a.s. Vrijdagavond van 7 8 uur o.t. in de consistoriekamer. A.s. Zondag hoopt D.V. driemaal voor de Geref. Gem. alhier op te treden Ds. Lamain van Rotterdam (Zuid), des v.m. zal alsdan bediening van het H.A. worden gehouden, tevens zal een extra collecte wor den gehouden voor de Diaconie. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor het Evangelisatiewerk te Vied der en Vledderveen bracht op ruim f 29. HERKINGBN A.s. Woensdag 23 Aug. des sav. 6,30 uur hoopt voor de Gereif. Gem. alhier op te treden Ds. Barth van Dordrecht. In de Ned. Herv. Kerk werd voor de Diaconie een gift ontvangen van f 10. waarvoor hartelijk dank. STELLENDAM Aan dhr. Jongsma Hoofd der Chr. School is drie maanden ziekteverlof ver leend. SOMMELSDIJK Geboren: Corstiaanlje, dochter van Jo hannes Pieter Bienefelt en Christina Ro zenheek. Gehuwd: Jan Nauta, 31 jaar en Neeltje Schol 23 jaar beiden alhier. Jan Blok 26 jaar, te Middelhamis en Arendje van Assen 25 jaar alhier. Overleden: Abram van Antwerpen 76 j., weduwnaar van Klaasje Holleman. DIRKSLAND Ondertrouwd: Cornells Brooshooft 57 en Bertha van Lenten 47 jaar; Aren van Prooijen 55 en Cornelia Bakker 47 jaar. OUDE TONGE Ondertrouwd: J. A. de Boet 23 jaar en H. Sala 21 jaar, J. Kauffman 35 jaar en P. Tuns 24 jaar. THOLEN Ook in onze gemeente zal men trach ten, met het oog op de groote behoefte, die er allerwege bestaat aan goede geschoolde melkknechten, een cursus, uitgaande van den Centrale werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Practisch Chris, tendom, voor jeugdige werkloozen, te orga- niseeren. Voor 10 September a.s. kunnen gegadigden boven de 18 jaar, bij den Edel achtbaren heer Versluijs, Burgemeester van Oud Vossemeer, voor een dergelijke cursus zich doen inschrijven. Door den Burgemeester wordt ter ken nis gebracht, dat op 21, 22 en 23 Aug. van 13 tot 17 uur, en op 28 en 29 Aug. van 8 tot 14 uur schietoefeningen met scherp zul. len gehouden woerden op het terrein „HH- dernisse." Op Donderdag 24 Aug. a.s. zal door den reinigingsdienst langs de huizen scher ven enz. worden opgehaald. Het parool bij deze gelegenheid is om tijdig de bakken bui. ten te plaatsen. De verschillende uitgevaren botvis- schers brachten door een besomming van 3 tot ruim 10 tobben, vorige week bevredi gende uitkomsten. In onderscheiding van de daaraan voorgaande week, toen de bot betrekkelijk klein van stuk was, kenmerkte deze aanvoer zich door prachtige visch van stuk. Behalve de visch uit de „Wester-Schel de" die minder houdbaar is, was de prijs voor de leurders groot en klein door elkaar !f 10.per tob. De mosselenverzending was, door de Katholieke feestdagen, vorige week lager dan de daaraan voorafgaande. Totaal werden verzonden, meest geschoonde, plm. 3600 ton. De kwaliteit blijft best, gemiddeld 20 22 k.G. vischgehalte. Aan de leerlingen der 2 hoogste klas sen der Geref. School in den „Doelweg" is door den gemeenteveldwachter den heer de Bil, met het geven van verkeersonderwijs, deze week een aanvang gemaakt. Burg. Stand. Ondertrouwd: A. J. Franken (Bergen op Zoom) en M. J. Tuytjens. Geboren: Jan, z. v. M. Eogert en L. de Vlet. Veilingsvereenigiag „De Eendracht." Pruitveiling van Woensdag 16 Au gustus: N.H. Suikerpeer f 0.300.50; Preco se de Trevoux f 0.260.74, Claps. Favori te f 0.790.81; Zigeunerin 1. II; Tonneboer pruimen f 0.40, Reine Victoria f 0.80 1.23; Boere .Witte f 1.03—1.32, Stoksnijboo. nen f 0.721.10 en Stamprincessen 'f 0.76. Alles per 10 k;g. De heer W. L. Klompe alhier werd, door Ged. Staten van Zeeland, als deskun dige benoemd, tot het doen van de schat ting der onzuivere opbrengst van de gron den in het calamiteuze Waterschap „Brui^ nisse." Besmettelijke zAelcten. In onze Provincie kwamen geduren de het tijdvak van 6 tot en met 12 Augus tus 4 gevallen voor van roodvonk, n.l. 2 te Terneuzen, 1 te St. Maartensdijk en 1 te Sluis. Gevonden vtoarwerpen. 1 rijwlelbelastingmerk, te bevragen bij M. C. Deurloo, bakkerij Tholen, een da- mestasch met inhoud en drie huissleutels, te bevragen Hofstraat 14, 1 rijwielbelas- tingwerk. V. v. Dijke, Kruittorenstraat 3 en een padvindersrlem met fluit, J. M. Bal Hoogstraat 1. Zaterdagmidda,g tegen 1 uur reed de ongeveer 27-jarige motorrijder P. uit St. Maartensdijk op den Molenvlietschendijk, even buiten de gemeente, toen hg door slip pen de macht over het stuur verloor en oiver het stuur heen op den weg werd ge worpen. De heer A. L., die zich in de on- middelflke jiabyheid bevond, begaf zich naar het slachtoffer, da,t na eenige oogenblikken probeerde op te staan. De heer A. L. begaf zich terstond naar Dr. van Hommeien, die het slachtoffer, dat flink bloedde en zgn neusbeen gebroken en een hersenschudding had bekomen, naar de dokterswoning vervoerde. Nadat een voorloopig verband was gelegd werd de heer P. met een inmiddels uit St. Maartensdijk gearriveerde auto naar Bre da vervoerd, waar de chirurg hem verder behandelde. SCHEBPENISSE Marktbericht van 17 Augustus, Nieu. we Schokkererwten f 10.2511,25; Nieu we Gerst f 7.7.25 per 100 kg. Tamelijke aanvoer, met redelijke vraag., ST. ANNALAND Zaterdag j.l. werd door het Gemeen tebestuur alhier in het openbaar aanbe steed h^t bouwen van een gemeentehuis met veldwachterswoning, arrestantenlokaal brandspuithuis enz. Het laagst werd inge schreven door de firma Chr. Videier te Bergen op Zoom met f 27275. Burg. Standi Getrouwd: Nicolaas J. Boogert 28 en Jannetje Vroegop 22 jaar. Aardappelveiling van Zaterdag 19 Augustus 1939. 7350 kg. gele eigenheimers f 2.252.38; 700 kg. blauwe id. f 2.84; 1650 kg. Zeeuw sche bonte f 3.50—3.51; 7500 kg. Bintjes f 1,84—1.91; 1825 kg. Drielingen f 1.43—2.08 1100 kg. Bonken f 1.80—1.93; 40000 Bint jes (export) f 2.15—2.21 Totaal verkocht 60125 l^g. GROEP SCHEBPENISSE 2950 kg. gele eigenheimers f 2.^2.21; 2375 1^. blauwe ld. f 2.702.82; 1775 kg. Drielingen f 1.52—2.01; 450 kg. Voer f 1.14 1.21. Totaal verkocht 7550 kg. Alles per 100 kg. ST. MAABTENSDIJK Als in voorgaande jaren zal, met de inzameling der oude rijwielbelastingmerken, waarvan de opbrengst komt ten bate der t.b.c. bestrijding, zich weer gaarne belas ten de heer P. Franke alhier. In verband met den aanleg der nieu we verkeersweg no. 5 van het Prov. Wegen- ,plan, wegvak St. Maartensdijk-S,tavenisse, is door het bestuur vian het Waterschap „St. Maartensdijk" besloten, dat vanaf he den tot nadere afkondiging, voor aUe ver keer zullen zijn afgesloten: „de Middelland- scheweg no. 10," „de Molenweg no. 15" en een gedeelte van den derden en vierden dijk no. 24 van den ligger der wegen en voetpa den in deze gemeente. Het verkeer wordt nu langs de tertiaire polderwcigen naar en van van Stavenisse geleid. Gedurende het tijdvak van 14 t.m. 19 Augustus zijn alhier uitgevoerd 1300 kisten aardappelen, 40000 kg. graan en 13000 kg. vlas. Ingevoerd 150.000 stuks steen voor den nieuwen verkeersweg en 27000 balen kunstmest. Gevonden voorwerpen. Als gevonden voorwerp is aange bracht een nieuw rijwlelbelastingmerk, dat voor den rechthebbende bij den Gemeente veldwachter is terug te bekomen, Een 4-jarig zoontje van den landar beider F. alhier kwam, door onvoorzich tig oversteken der straat, met een passee- rende wielrijder in aanraking, dat als ge volg voor den kleine had een beenbreuk. De landerijen der Ned. Herv. Kerk alhier, zijn in hun pachtwaarde door het Kerkbestuur met f 10.per gemet (300 roeden) verhoogd. VEILING van 17 Augustus 1989. Witte Eigenheimers f 2.132.14; Blauwe idem f 2.70; witte Drielingen f 1.30—1.40; Blauwe idem f 1.34; Zeeuwsche Bonten en Blauwen f 1.501.60. Alles per 100 K.G. Aanvoer 20.000 K.G. Uien, gewone f 2.50—3.—; Picklers f 3.77; Drielingen f 1.50. Aanvoer 11000 K.G. VEILING van 16 Aiulgiustus 1989. Witte Eigenheimers f 2.15; Blauwe idem if 2.71; Zeeuwsche Bonten en Blauwen f 3.25; Witte Drielingen f 1.30; Blauwe idem f 1.50 Zeeuwsche Bonten en Blauwen, idem f 1.60. Alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Anthonie van Driel, j.m. 29 j. en Maatje Hendrlka de Graaf, j.d. 23 jaar. Loop dier BevolMnig: Vertrokken: Th. de Graaf en gezin naar Utrecht. Gevestigd: Jannetje Manneke uit Rotter dam. POORTVLIET. Een dezer dagen ontvin,g wethouder M. C. van Ast vlan H. M. de Koningin een gift van f 20.bestmd voor A. Overbee- ke Cz., in welk gezin op den vijfden Augus tus, den dag van de geboorte van Prinses Irene, een zoon werd geboren. Van den landbouwer P. Noom alhier, brandde door onbekende oorzaak een stapel haver en een strooklamp af. De motorspuit was spoedig ter plaatse en. gaf met twee stralen water, zooda,t spoedig het grootste gevaar was geweken. Door het Bestuur van het Water schap Poortvliet alhier, is publiek aanbe steed het herbedelven van twee perceelen watergang. Inschrijvers waren de volgende personen: J, W. Hage 1 perc. 23% c; 2e perceel f 0.1475 (gegund)M. P. Geuze Jz. Ie perc. 26% c; 26 perc. 20% c; D. K. v. Nieuwkerk 1 perc. 23% c. (gegund); 2 perc. 18% c; A. W. Quist Mz. Ie perc 29% c; 2e perc. 27 c; Schilderwerk Directikeet, Gemaal, Balie- palen, Raaipalen. Inschrijvers: J. M. van Zalt Bommel f 95.— f 15.— f 40.------f 7.50; J. C. van Endhoven f 95.------f 20.— - f 49.-----f 15.—; Q. Sakko f 90.-----15.-. f 42.50 f 16.—. Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. OUD VOSSEMEER. Door het college van kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier, is na het on langs door hem genomen ontslag als kerk voogd, bij vemieuvwng als zoodanig geko zen de heer Fluit. De cafel-Jiouders, die bereids f 60. zouden storten in de kas der Oranjevereeni. ging, die zich had voorgesteld op 24 Au gustus a.s. feest te vieren, hebben deze toe zegging ingetrokken, aangezien hen slechts tot 12 uur vergunning was verleend tot het geven van dans-muziek en zij geen kans zien, in zulk een korte spanne tijds, hun z.g. oogst-garven uit de buidels der danslus- tigen binnen te halen; gelukkig echter voor de veelal zuurverdiende en ook wel steun penningen die aan zulk een onwaardige Oranje-ifeestviering zouden ten offer vallen. De cafe-houders dragen nu hun f 60.^niet bij, waardoor derhalve is bekend gemaakt, dat het feest, behoudens onvoorziene om standigheden geen doorgang zal hebben. STAVENISSE In het tijdvak yan 14 t.m. 19 Aug. werd van hier verzonden: 555 H.L. Gerst naar Steenbergen, 1 scheepslading vlas naar België, 1 lading vlas voor binnenland, 1200 balen zilver-uien voor Rotterdam, en -Dord recht, 142.500 kg. of plm. 2036 H.L. aard appelen voor Utrecht en Amsterdam. De veldarbeider M. M., alhier, werk zaam bij den landbouwer J. Stoutjesdijk, had het ongeluk van een wagen te vallen, met het gevolg dat hij zich moest stellen onder geneeskundige behandeling, die een, polsontwrichting constateerde. De bij de landbouwer L. Hage alhier werkzame arbeider P. de Vos had het on geluk bij zijn werkzaamheden van een strooklamp te vallen waardoor hij zich moest stellen onder geneeskundige behande ling, ,die een schouderfractuur constateerde. Bij de Wed. J, den Braber alhier staat dit jaar voor de tweede maal een appelboom in den ibloei. Burg. Stand. Gehuwd: Jacob Adriaan Smits j,m, 33 jaar en Marina Ouejesluijs j.d. 34 jaar. UIT DE PBOVINCIE ZEELAND. Kiiaideniers Examens. Naar wij vernemen zullen ter ver krijging van het diploma Vakbekwaamheid, de kruideniersexamens plaats vinden: Voor het schriftelijk op 27 September a.s. Voor het mondeling examen van 23 tot 27 Octo ber a.s. Voor de derde maal zal, naar men ons mededeelde, dhr. J. P. Maljer's te Mid delburg, bij het mondeling examen als exa minator optreden. Als examenplaatsen zijn aangewezen: Am sterdam. Arnhem, Goes, Groningen, Roer mond, Rotterdam, Tilburg. Utrecht en Zwol Ie. Vaq de Vlai^nldastriie. Groote partijen vlas worden momenj- teel langs de ,verschillende grenskantoren, zoowel in onze Provincie als in die van Noord-Brabant, verzonden naar België. De uitvoer is ,dit jaar belangrijk grooter dan ten vorigen jare. Van uit ons gewest worden, naar de Belgische fabrieken, groote ladingen getransporteerd. PORTEFEUILLES POBTEMONNAIES DAMESTASSCHEN SIGARENKOKEES ACTE-TASSCHEN BOODSOHAPPENTASSCHEN eta^. enziy GEBE. DE WAAL ST. MAABTENSDIJK (Z.) TEL. 59 ;j|KSfS3r?a?3S«jff?,S«',V^«««»^"-^- DE R.X.M. IN MEI. De Rotterdamsche Tramweg Maatschap pij vervoerde in Mei met haar atoomtram-, autobus- en stoombootveer.diensten 135.669 (v.j. 97.700) reizigers met een opbrengst van f 53.134 (f 40.460.) Het goederenver voer bracht f 33.065 (f 30.398) op. In totaal werden in dit boekjaar ver voerd 557.758 (491.450) reizigers; de totaal ontvangsten bedroegen f 397.584 tegen f 357.110 in het vorige jaar. BENZINE GEDRONKEN; KIND VAN 11/2 JAAR OVERLEDEN. Zondagmiddag omstreeks vijf uur was een twaalfjarige jongen te Amersfoort bezig zijn fietsband te plakken, waarbij hij benj- zine gebruikte. Zijn zusje van anderhalf jaar wist het fleschje te bemachtigen en dronk er uit. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Eenige uren later is het kind in het ziekenhuis De Lichtenberg over leden. ;t

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 3