HIEUWS UIT ZEELAND Carrosseriën GEMENGD NIEUWS. Rechtbank te Rotterdam. C. AKKERMANS-HACK Land en Tuinbouw voor Uw bedrijfswagens en Autobussen, in hout- en staalbouw. Prima werk. Concurreercnde prijzen. OUD-GASTEL dat de gemeente-veldwachter de politie-vak- cursus te Middelharnis bezoekt. Kosten f 22.50 per jaar. De heer HOEK vraagt of er inderdaad wat te leeren is door den veldwachter, wat de Voorzitter beaamt en uitlegt dat het noodig is, dat ze bijblijven, ook voor wat de luehtbescherming betreft. Weth VOGELAAR was er verleden jaar niet voor, maar gezien vele nieuwe wets wijzigingen, toenemend verkeer en nieuwe regelingen, acht hij het dringend noodig. Hiertoe wordt m.a.s. besloten. De heer Jongsma verzoekt om vergoeding reiskosten van zijn te Middelharnis school gaand kind, wat op f 21.— wordt gesteld. De heer Blokland tegen, rest voor. De vergoeding onderwijs art. 55 L.O. wet over 1938, is berekend op f 10.17 per leer ling, voor 89 leerlingen. De begrooting 1939 ondergaat een wijzi ging t.o. kosten krankzinnigen-verpleging. De post onvoorziene kan daardoor belang rijk worden verhoogd. 6. Verzoek van het Bestuur van den Pol der de Generale Dijekagie van Stellen-i dam" om vaststelling voorgevel rooilijn voor te stichten electrisch gemaal aan den Prov. weg. Ter toelichting is aanwezig de heer Bree- man van de cultuur technische dienst De VOORZ. gaat voor deze bespreking met den Raad in comité. Na heropening worden B. en W. gemach tigd van de rooilijn af te wijken. Het ge niaal zal over de sloot worden heengebouwd - (vlak voor de Muziektent.) Aan het slot brengt de Voorz. de heer Blokland die niet meer in de gemeenteraad terugkeert, dank voor de bewezen diensten, aan de gemeente. Dan sluiting. UIT WONING VAN DOMINEE STRAALDE LICHT T^dens verduisteringsproef te MeUssajit. Ds. H. K. van W., predikant der Ned. Herv. Gemeente te MeUssant, was op den avond van de verduisteringsproef verbaliseert, om dat hij het licht in zijn woning niet voldoen de had afgeschermd. De predikant stond daarvoor terecht, doch weersprak ten stelligste de aanklacht. De lamp in de huiskamer had hij afgeschermd met een doek, de gordijnen dicht getrokken en de zijkanten met papier, vastgestoken met punaises, dicht gemaakt. In de gang waar allerlei gereedschappen lagen had hij een klein petroleumlampje laten branden, dat hoegenaamd geen schijnsel veroorzaakte. Hij verzekerde, dat hij vol gens zijn plicht had medegewerkt, om de proef te doen slagen. Hij was zelfs sinds de oprichting lid van de luehtbescher ming. Getuige N. Troost, «Ke dien avond voor de controle was aangewezen, verklaarde dat de woning van dominee in de Voorstraat lichtschijnsels uitvsrierp. Het licht uit de ka mer scheen door de dichtgetrokken gordij nen. In de gang brandde eveneens licht, ge heel onafgeschermd. Of het petroleum- of electrisch licht was geweest, wist getuige niet. Get. had aangebeld en dominee had de deur geopend en op getuige's waarschu wing geantwoord: 't Is onnoodig om er voor te loopen, want als er werkelök gevaar is, doen de menschen het tóch wel. Ook de onbezoldigde rijksveldwacht P. L. Vos werd gehoord. Het O.M. was er van overtuigd, dat de predikant geen bedoeling had om de proef te saboteeren en vorderde slechts if 2. boete, subsidiair 1 dag hechtenis. Mr. J. J. W. V. d. Hoeven, de verdediger, wees er op, dat de predikant alles in het werk had gesteld zijn licht af te schermen. De man is zelf lid der luehtbescherming. Hier is noch van groote nalatigheid, noch van schuld sprake. De rechtbank zou er re kening mede moeten houden, dat een ver- oordeeeling van dezen predikant, diens po sitie voor de publieke dorpsopinie zeer zou verkleinen, waarom pi. op vrijspraak aan drong. („Rott. Nwsbl.") WERKTWGENCREDIET. Zooals men in de dagbladen en in de mid- denstandspers heeft kunnen lezen, is op 24 Juli j.l. de Commissie van Toewijzing voor het Werktuigencrediet geïnstalleerd. Deze Commissie is onmiddellijk met haar arbeid aangevangen en heeft in haar eerste verga, dering de uitvoeringsbepalingen vastgesteld welke inmiddels door den Minister van Eco nomische Zaken zijn goedgekeurd. Een nieuwe maatregel ter verbetering van de voorziening in de credietbehoefte van den middenstand kan thans in werking treden. De naam „Werktuigencrediet" duidt reeds aan, dat het hier een speciale credietverlee- ning geldt. De uitvoeringsbepalingen zeg gen daaromtrent het volgende in artikel 1: De credietverleening krachtens deze re geling heeft ten doel, aan ambachtslie den en kleine industriëelen de aanschaf fing van werktuigen, machines, installa ties en dergeiyke, alsmede de verbetering van hun outillage in het algemeen, moge lijk te maken. Deze Credietverleening staat uitsluitend ten dienste van de ambachtadrijvenden en kleine nijveren, die, naar het oordeel van de door den Minister van Economi sche Zaken bij beschikking van 3 Juli 1939, No. 36049 M. ingestelde commissie, daarvoor uit hoofde van hun vakbe kwaamheid, credietwaardigheid en per- soonhjke eigenschappen in aanmerking komen en voor wie het niet mogelijk is gebleken op andere wijze in die aanschaf fing of verbetering te voorzien. In dit artikel het belangrijkste uit de Uitvoeringsbepalingen trekken de vol gende punten de aandacht: a. voor het Werktuigencrediet komen in aanmerking „ambachtslieden en klei. ne nijveren"niet iedere middenstan der, uit welke branche dan ook, kan ervan profiteeren; b. met het crediet kan slechts worden gefinancierd „de aanschaffing van werktuigen, machines, installaties en dergelijke, alsmede de verbetering van hun outillage in het algemeen"; het crediet kan dus slechts voor de bepaalde, hierboven genoemde dool- einden worden aangewend; c. het Werktuigencrediet. komt slechts in aanmerking, indien het niet mo gelijk is op andere wijze in de aan schaffing of verbetering te voorzien; d. een door den Minister aangewezen Commissie beoordeelt, of de aanvra gen kunnen worden goedgekeurd en. houdt bij haar oordeel o.m. rekening met vakbekwaamheid, credietwaar digheid en persoonlijke eigenschap pen van den aanvrager. De uitvoeringsbepalin,gen geven na het eerste artikel, hetwelk principes vastlegt, de verdere regeling van deze credietverlee ning aan. De voornaamste bepalingen wor den hieronder in het kort vermeld. De credieten worden aangevraagd bij een der kantoren van de Nederlandsche Midden standsbank N.V., of bij een der bij deze in stelling aangesloten Middenstands- en Boaz- banken, op daartoe aangewezen formulie ren. Voor credietverleening komen niet in aan merking bedrijven, welke economisch geen bestaansrecht hebben, die ook met het ge vraagde crediet den strijd om het bestaan niet met succes kunnen voortzetten, of die niet op zaakkundige wijze worden geleid. Verder zijn uitgesloten die ondernemers, die zelf of door hun echtgenoot (e) als ambte naar of uit een particuliere betrekking een eenigszins beteekende bron van inkomsten hebben. De credietaanvrager moet een over?;ich- telijke boekhouding hebben, of zich verplich ten die te gaan bijhouden. Er worden geen grootere credieten ver leend dan van 5000.De maximum- looptijd bedraagt 10 jaar, indien de om standigheden van het bedrijf of de levens duur Tder machines, enz. daartoe aanleiding geven, kan de looptijd korter dan 10 jaar worden gesteld. Zoolang de credietnemer aan zijn verplichtingen vold'oet, kan het crediet binnen den overeengekomen loop tijd niet opgezegd worden. De credieten moeten, voor zoover mo.g'e- lijk, door persoonlijke of zakelijke zekerheid worden gedekt. De credietnemer zal zelf een deel van de koopsom moeten kunnen betalen en zal .dit bedxag tevoren bij de bank moeten storten. De door de Commissie goedgekeurde cre dieten worden verstrekt door de Nederland sche Middenstandsbank N.V. Bij de beoordeeling van de technische zij de van de aanvragen worden de Rijks-Nij- verheidsconsulenten ingeschakeld. Met het hierboven vermelde zijn de groo te lijnen van deze regelin,g geschetst. Moge het Werktuigencrediet voor vele ambachts patroons en klein,-|industriëelen de mogelijk heid openen om hun bedrijf s-outillage te ver beteren of te vernieuwen. De Regeering verdient den dank van den middenstand, dat op deze wijze een credietverleening wordt mogelijk gemaakt, waarin tot nog toe in den regel moeilijk of in het geheel niet kon worden voorzien. herfst en in den winter, hierdoor kan men tevens gedurende de wintermaanden een be langrijke besparing op de krachtvoederreke ning verkrijgen. GEHEIMZINNIGE MOORD IN KORTEN TIJD OPGEHELDERD. Dad'er van moordenaar, die zijn vrouw In st)a!kken sneed en haar lichaam in 'koffer stopte, igearresteepa. BRUINISSE Tot hoofd van de op 1 September a.s. te beginnen Kleuterschool is benoemd mej. D. Bal Jd. alhier. Het is de politie gelukt de vermiste koeien en het paard van den heer A. van Zuidland alhier op te sporen. Zij bevonden zich in een weide in den polder en zijn naar den stal teruggebracht. Het schijnt hier geen diefstal in den wa ren zin des woords te betreffen, doch een familiekwestie van financieelen aard. Voor de vacante betrekking van sec retaris dezer gemeente hebben zich 52 solli citanten aangemeld. Alhier is bericht ontvangen dat nog een ploegje landarbeiders geplaatst kan wor den voor het verrichten van oogstwerk- zaamheden enz. in de Wieringermeer. BEMESTING VAN STOPPELGEWASSEN Als de eerste gewassen vroeg het veld ruimen, blijft er nog voldoende groeitijd over voor tweede gewassen of zoogenaamde stoppelgewassen. Bij stoppelgewassen moe ten we er rekening mee houden, dat het eerste gewas een groot gedeelte van de be schikbare voorraad voedingsstoffen uit don grond heeft opgenonaen. Voor het stoppel- gewas blijft er weinig of niets over. Willen we toch een goede opbrengst hebben, dan is een flinke bemesting noodzakelijk. Velen meenen, dat met een stikstofbemesting kan worden volstaan. In enkele gevaUen kan dit wel voldoende zijn, maar in het algemeen zal naast voldoende stikstof ook nog twee tot driehonderd kilo kalizout 40% en soms wat fosforzuur noodzakelijk zijn. Zonder een dergelijke bemestin,g zou de grond uit geput raken en een volgend jaar de op brengsten belangrijk dalen. Bij mergkool als stoppelgewas is dit goed waar te nemen. Mergkool vergt veel van den grond, evenals stoppelknollen, welke laatste vrijwel uitsluitend op de lichtere gronden wordt verbouwd. Mergkool is een gewas, dat na den stop pel nog een groote oogst zeer eiwitrijk vee voeder kan opleveren en vrij wintervast is en waarover men bij een oordeelkundig oog sten, bijna den geheelen winter kan beschik ken. Nu deze teelt zulk een uitbreiding heeft ondergaan, is het van groot belang, dat de verbouwer weet wat tg doen, om een flinke opbrengst te verkrijgen. Voor de massale stamvorming en welige bladgroei is een behoorlijke stikstofbemes ting noodzakelijk; wij geven deze in den vorm van Kalksalpeter en kunnen dan ge rust bemesten met 200 400 K.G. per H.A. Door zijn vlugge en zekere werking is Kalk salpeter de meest geschikte stikstofmest voor alle stoppelgewassen; ook voor stoppe; knollen en knolgroen is 200 tot 300 Kg. per H.A. noodig. We krijgen door die bemesting do beschik king over voldoende groenvoeder in den De geheimzinnige moord, die geheel Nederland met afschuw vervulde, is wel in een verrassend kort tijdsbestek opge-; helderd. Men weet de geschiedenis. Koop lieden, die aan het bramen zoeken waren vonden nabij Barneveld in een spoorsloot een hutkoffer, waarin een gedeelte van een vrouwenlijk was verborgen. De justitie, het parket uit Utrecht, die deze zaak in handen had, kon geen enkel spoor vinden, dan alleen een waschnum- mer op de onderkleeding, waarin de in staat van ontbinding verkeerende romp gewikkeld was. Dit nummer, no voor den dader fataal geworden. Het is door de radio omgeroepen of iemand daar inlichtingen over kon geven. En jawel, een zuster van de vermoordde, heeft een schort met hetzelfde nummer, indertijd van haar zuster in bruikleen gekregen. Toen ging de zaak aan het rollen. De vrouv/ vertelde, dat haar zuster Jane ge- hmv.d v^as met een hofmeester P. L. Koo- rens. Geruimen tijd v/as Jane vermist. De hofmeester had de Camilie verteld, dat zij er met ean andere man vandoor was. Dit kwam hun onv/aarschijnlijkheid voor, te meer nog, door K. na opnieuw gemonsterd te hebben, zijn geheele inboedel aan opkoo- pers van de hand deed. Bij die gelegenheid van verhuizingen had K. aan oen buurman gevraagd zijn hutkof fer in een verhuisauto te helpen sjouwen. Later bleek dat het dezelfde koffer was waarin ean gedeelte van het lijk zat. Intusschen zat de justitie niet stil. Koo- rens kon zich intusschen ergens op Java bevinden, waarna aan den officier van jus titie werd getelegrefeerd den vermoedelij- ken dader aan te houO'in. Hij bevond zich aan boord van de „Johan de WitV" Toen de recherche hem meedeelde, dat zijn vrouw vermoord was, verblikte of ver bloosde hij er niet van. Hij ontkende er iets mee uitstaande te hebben. Hij toonde zich c5Tiisch en onverschillig. Evenwel stapelen de bewijzen zich te gen hem op, en heeft hij ook tegenstrijdige verklaringen ajfgelegd. Men zal hem op transport stellen naar Nederland. Het mag wel een staaltje van recherche- kunst worden genoemd, dat binnen 24 uur een afschuwelijke moord tot klaarheid is gebracht. KINDJE TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Olst, Maandag. Een twee en osn half jarig kind van den landbouwer P. aan de Soestwetering is Za terdag in een onbewaakt oogenblik te wa ter <jeraakt en verdronken. LIJK VAN VERDRONKEN JONGEN AANGESPOELD. Den Haag, Zaterdag Gisteravond is aan het stille strand bij de Kwartellaan het lijk aangespoeld van den 19-jarigen A. Ch. V. uit Rotterdam, die Maandag was gaan zwemmen en niet was teruggekeerd. De jongen logeerde bij fami lie in de Sneeuwbalstraat. Toen hij des avonds om half acht nog niet van het zwem men was thuis gekomen, was zijn oom gaan zoeken; deze vond de kleeren en de fiest van zijn neef. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het lijkenhuisje op de algemeene be graafplaats. MOEDER VINDT HAAR KIND IN DE MODDER GESTIKT. Den Haag, Zaterdag. Op een bouvrterrein, dat een geliefde speelplaats, is van de jeugd, aan de Soes- tergergstraat, is vanmorgen omstreeks 10.30 uur een verschrikkelijk ongeluk ge beurd, waarbij het vierjarig jongetje Jantje K., om het leven is gekomen. De moeder van het kind werd door de speelkameraad jes van haar jongetje gewaarschuwd, dat Jantje in een plas met modder was gevali len. Toen zij in allerijl naar het terrein snel de, vond zj inderdaad haar kind. Helaas slaagde men er niet in, de levens geesten v/eer op te wekken. Het lijkje van het knaapje is naar het ziekenhuis aan de Zuidv/al vervoerd. In de plas op het bouwterrein staat onge veer 80 cM. water. Hst kind was in de mod Oe:? gestikt. ST. MAARTENSDIJK Te Utrecht slaagde onze vroegere dorpsgenoot Dhr. A. H. M. Langejan thans hoofd der Herv. School te Wateringen voor acte Fransch. Dank zij het gebruik van een graaf machine, blijven de .grondwerken aan den in den aanleg zijnde nieuwen verkeersweg Stavenisse-St. Maartensdijk, in snel tempo vorderen. Het voornemen bestaat, nu reeds een partij steenen in de haven zijn aangei- voerd, midden Augustus met bestraten een aanvang te maken. Met het oog op de steile haaksche helling op het eind van den „Jan Karelsweg" wordt ondertusschen de pas sage voor het doorgaande verkeer steeds lastiger, en voor zware vracht-iauto's zeer gevaarlijk, waardoor aldaar uiterste voor zichtigheid geboden is. VeiUng van 11 Augustus. Witte eigenheimers if 2.10blauwe dito f 2.75. Zeeuwsche bonten en blauwen f 3.25 273 i's P Zeeuwsche drieUngen f 1.75, blauwe drie- lingen f 1.75; witte drielingen f 1.251.40; bonken f 1.80—2.—; gewone uien f 4.—; breekpeen f l.lO; alles per 100 kg. Aange voerd werden 21.000 kg. Burg. Stand. Geboren: Jan Jozua z.v. Adriaan Mul ler en Marie Franke; Jacob z.V. Frans Pon- se en van Cornelia Johanna van Vossen. Cornelia Geertruida d.v. Marinus Adriaan Stouten en Willemina Geertruida Hage. Gedurende het tijdvak 7 tot 12 Au gustus zijn hier per scheepsgelegenheid ver zonden: 1600 kisten aardappelen, bestem ming Amsterdam en Rotterdam, 60000 kg. vlas bestemd voor België; 54000 kg. tarwe bestemming opslag Rotterdam benevens 40.000 kg. andere granen. In hetzelfde tijdvak werden aangevoerd 100.000 stuks steenen voor aanleg van de nieuwe meg. STAVENISSE In het tijdvak van 7 t.m. 12 Augus tus werd van hier verzonden 200 H.L. gerst aan den prijs van f7.7.50 per 100 kg., met bestemming voor Rotterdam ;5 sche pen vlas waarvan 1 scheepslading voor bin nenland en 4 voor België, 175.000 kg. aard-f appelen of 2500 H.L. voor Utrecht en Am sterdam, deze werden verkocht, witte eigen heimers voor f 2.en blauwe eigenheimers voor f 2.50 per 1000 kg. Zeeuwsche bonten voor f2.per 100 kg. De vertrekuren van de Autobusdienst Stavenisse-Tholen zijn, met het oog op de werkzaamheid aan den nieuwen verkeers weg voorloopig met een kwartier uur ver vroegd. Men houde hiermede dus rekening. Burg Stand. Overleden: Cornelia van de Kasteele 72 jaar echtgen. van CorneUs van der Wer ve. ft SCHERPENISSE Aardappelveiling. Gele eigenheimers f 2.2.10, blauwe ei genheimers f 2.502.95; gele poters f 1.05 1.10; blauwe dito f 1.752.alles per 100 kg. en directe levering. Loop der bevolking. Ingekomen: Jacomina Hartog uit Rotter dam, Jan Wil met gezin uit Poortvliet. Vertrokken: Catharlna M. Hage naar Din teloord. POORVLIET Naar men ons mededeeld is door den Burgemeester dezer gemeente, de heer B. J. van Oeveren, aangekocht de villa „Quo Vadis", voorheen eigendom van wijlen mevr de Wed. J. van Gorzel-van Stapele. Deze woning heeft reeds vele jaren als burge meesterswoning gefungeerd. Als curiositeit mogen wij wel meV ding maken van een zeer overvloedige ger- stenoogst, de opbrengst varieert tusschen de 30 en 40 H.L. per gemet (300 roeden.) Door het bestuur van het Water schap „Poortvliet" zal op heden. Woensdag 16 Augustus, publiek worden aanbesteedt, het herbedelven van een perceel watergang, loopende van de „Geerweg" tot den „Scha penweg." Inlevering der brieifjes 'bij den Dijkgraaf, den heer E. C. W. A. Geuze, tot 11 uur van genoemden datum. Vorige week werd van hier verzon den, per schipper R. Verburg, 46 ton Regee ringstarwe, terwijl 34 ton werd vervoerd naar St. Maartensdijk, beide met de bestem ming voor de opslagplaats te Rotterdam. Voor coupeuse aan de modevakschool E.N.S.A.I.D te Breda slaagde, opgeleid door mevr. C. Sakko-Wijl, leerares alhier onze dorpsgenoote mej. Jacoba van der Sande. Burg. Stand. Ondertrouwd: P. Speijer jm. 28 jaar en S. Schot jd. 21 jaar van Tholen. OUD VOSSEMEER De rekening 1938 met in ontvang op f 883.en uitgaaf op f 825.en alzoo met een bat;g slot van f 58.werd, in de vergadering der Oranjevereeniging met haar 50 vertegenwoordigers goedgekeurd. De heeren J. W. Rijstenbil en M. P. van der Stal, als aftredende bestuursleden, werden in die functie herkozen, terwijl de heer C. H. C. de Wit, in de plaats van den heer Heestermans, gekozen werd. Voor zoover de financiën het toelaten werd, op voorstel van het bestuur, goedgekeurd op 24 Au gustus a.s. een kinderfeest te organisee- ren en daaraan, uitbreiding voor ouderen, te geven. THOLEN i' Verschillende personen werden bg dé controle der Ambtenaren bij de Rijksbelas tingen en de politie op de rijwielbelasting- merken, bekeurd; onder hen waren er, die zich zulk een merk nog niet hadden aange schaft. Het op 28 Juli door den gemeente raad genomen besluit, inzake aanleg van een nieuwe verkeersweg buiten de gemeenH te,heeft naar het blijkt, niet de volle instem ming van alle gemeentenaren. Er circu leert een lijst onder de inwoners, die ten doel heeft aan Ged. Staten van Zeeland te verdoeken het genomen raadsbesluit niet goed te keuren. Er ,zijn twee stroomingen in de gemeente. Eenerzijds acht men, met het oog op de tijdsomstandigheden,, zulk een uitgaaf onverantwoordelijk, terwijl men an derzijds deze plannen toejuicht. Een groote verbetering en verfraaiing van ons stadsbeeld is het deze week in werk verschaffing tot stand gekomen werk aan de Vest. Een gunstig teeken is in de meeste gevallen, ,dat op loonende vangsten vrtjst, gelijk vorige week plaats had, dat de hot- visschers vroeger dan gewoonlijk binnen zijn. De besommingen vielen dan ook voor velen aan den ruimen kant in een vangst van 3 tot en met 8 tobben van 40 pond tegen een prijs van, groot en klein door el kaar f 10.per tob. Vorige week was de mosselverzen ding grooter, dan de daaraan voorafgaan de week. Verzonden werden meest ge schoonde voor binnen- en buitenland ruim 4000 ton of 400.000 Kg. Het vischgehalte bedraagt 20 Kg. per ton (100 Kg.), waar uit blijkt, dat de kwaliteit goed is. Wat de weervisscherij betreft, was ook .de laatjste vischdagen, die nu door den ondernemer is beëindigd, zeer miniem. De vangsten van herder en paling in de fuiken waren niet loonend. De over dit seizoen to taal uitkomsten, is ha aftrek van alle kos ten zoodanig, dat deze voor den onderne mer verlies heeft te boeken. Bij het inzamelen van den oogst bUjkt dat de uikomsten, van gerst althans, boven het normale uitgaan met een opbrengst van 75—90 H.L. per H.A. De kwaliteit der aardappelen, die zeer goed is, beantwoord echter in kwantiteit niet aan de verwach tingen, terwijl ,de prijzen van dit product zeer laag zijn, alsook die van het vlas„ wel, ke aan den zeer lagen kant moeten ge noemd worden. Wat het laaftste product be treft, wordt door menig handelaar .f 50.— rouwkoop aangeboden voor elk in Voor koop zijnd .gemet 300 roeden). VEILINGVEREENIGING „De Eendracht" FRUITVEILING: Clapps favorite f 1.—; Precose de Trevoux Ie kw. f 0.660.77; id 2e kw. f 0.50; Oomskinderperen Ie kw. f 0.55—0.74; 2e kwal. f 0.55; N.H. Suiker peer f 0.30—0.32; Peren van f 0.20—0.10; Appelen val f 0.10 en Stokprincessen 1 1.— per 10 K.G. BURGERLIJKE STAND: Ondertrouwd: P. Speijer, j.m. 27 j. (Water, landkerkje) en J. Schot, j.d., 23 jaar; A. v. Dijke Lz., j.m., 27 jaar en J. P. J. Blaas j. d., 27 jaar. Geboren: Johanna Wilhelmina, d. v. J. J. Geluk en A. W. Niewkerk; Hubertus, z. v. J. Jasperse en M. J. Vermue. GOriERPENISSE: Heden Maandag slaagde te Utrecht voor de akte Engelsch L. O. de heer C. J. Hartog Dz.. UIT DE PROVINCIE ZEELAND. Op het gemeentehuis te St. Jansteen werd door Gedep. Staten van Zeeland een zitting gehouden om in verband met het onderzoek betreffende het raadsbesluit, waarbij zes raadsleden niet werden toege laten tot het nieuwe raadscoUege, de be trokkenen te hooren. Tal van getuigen wa ren opgeroepen. EEN GOEDE VANGST DOOR EEN ARNEMÜIDER VISSCHEB. Toen de Arnemuider visscher L. Schroê- ver Vrijdagochtend in het z.g. Westgat ter hoogte van Burgh aan het garnalenvisschen was, kwam hij tot de ontdekking, dat er iets bijzonders in zijn net terecht was ge komen. Het liet zich moeilijk ophalen. Na^ dat dit ten slotte gelukt was, bleek een zware houten kist in het net te liggen. Aan vankelijk dacht de visscher er over de kist we'er over boord te gooien, maar zijn knecht raadde hem aan eerst te zien wat er in zat. De kist werd stuk geslagen en men vond er 32 gave aarden voorwerpen in, voornamelijk schotels, kruikjes en kannen van Marokkaanschen of Spaanschen Oor sprong. - - Nauwelijks was de Arnemuider vissöher in de haven van Veere teruggekeerd, of als een loopend vuurtje verspreidde het nieuws van zijn vangst zich ,door het stadje. Toeris ten bekeken de vangst en weldra boden zij tegen elkaar op. Schroever besloot echter de voorwerpen eens door een vakkundige te laten taxeeren. Volgens sommigen kun nen de voorwerpen afkomstig zijn van een van de twee schepen, die tijdens de Frah- sche revolutie in het Westgat zijn gezon ken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 3