POOTGOED VEERDIENST Zomerdienstregeling Stavenïsse - Onwerkerk Gebrs Maas en Westbroek Voor onze Jongens en Meisjes H.H. LANDBOUWERS 1 Ook eerste nabouw verkrijgbaar. Beleefd Aanbevelend, Joh. Knuist, Onder de LindeC 142 St. Maartensdijk dat onze gemeente onder Uwe 12%'-Jarige leiding, er steeds financieel gunstig heeft voorgestaan. Als we een terugblik werpen op hetgeen er in deze periode is verbeterd aan straten, wegen, pleinen, rioleermg, ver lichting enz. zoowel in den Anna-Jacobapol- der als hier, dan meen ik te moeten zeggen dat U met voldoening kunt terugzien op al wat er onder Uwe leiding tot stand is ge bracht, temeer nog, dat niettegenstaande deze werken werden uitgevoerd het belas- tingcijfer zich gedurende de laatste jaren in dalende Itjn bewoog. Wij hopen dan ook dat U op den door U ingeslagen weg zult willen en kunnen voortgaan en dat U met echtgenoote en dochtertje gegeven mo ge worden, nog vele jaren in gezondheid te worden gespaard en dat U dezen dag, welke hetU waarlijk niet aan bewijzen van belang stelling en medeleven ontbrak zult mogen herdenken op den dag dat U uw 25-jarig Ambsjubileum zult mogen vieren als Bur gemeester onzer gemeente. Ik dank U. De VOORZ. dankt Weth. van Dijke voor de tot hem gesproken woorden Met hem^ is hij het eens dat hy er van overtuigd is dat er voornamelgk de laatste jaren nogal het een en ander in onze gemeente is opge knapt. Wanneer wij, aldus spreker, als Raad en Voorz. gezamenlijk werken aan de be langen onzer gemeente zooals wij dat hier steeds hebben gedaan, dan valt er nog wel wat te bereiken, niettegenstaande de moei lijke tijdsomstandigheden. Ook hij hoopt dat op dezelfde voet zal worden voortgegaan en dat en Raad en Voorz. gegeven moge worden nog vele jaren samen te werken tot heil en welvaart onzer gemeente. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten is goedkeuring ontvan gen op de ingezonden gewijzigde instructie voor den gemeente geneesheer belast met de armenpraktijk. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. om 31 arbei ders kostwinners die in de Wieringermeer gaan werken, wegens gebrek aan werk hier, per man f 4.reisgeld te verstrekken. De ze, menschen zijn aldaar geweest om vlas te trekken en zijn nu ondertusschen weer te rug. Voor zij hier naar toe gingen hebben ZQ zulks per adres aan den Raad verzocht. De heer DB RUIJTER zegt dat dit het Vorige jaar ook is betaald. Naar hij gehoord heeft ztjn de verdiensten aldaar nu minder geweest als het vorige jaar, want toen, al dus spreker is er veel geld verdiend, wat hg heeft vernomen uit betrouwbare bron. Een eventueel volgende keer zou hij er de voor- Waarde aan verbonden willen zien dat dit gegeven wordt als voorschot en is dit dan mogelijk, gezien de verdiensten dat aan dit bedrag tering betaald. De VOORZ. zegt hier niet vobr te zijn omreden ,dit allemaal ongeveer losse werk lui ztjn en dug steuntrekkers, zy hebben meestal tegenvallers en mogen werkelijk ook wel eens een meevaller hebben. Weth. VAN DIJKE voegt hier aan toe dat het hem bekend is dat er menschen mee wilden doch geen reisgeld hadden. Hij is er niet voor om deze menschen dit be drag als voorschot te betalen. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangeno men. 3. Voorstel van B, en W. om toe te tre den als Ud van de afd. Zeeland van de Ned. Heide Mjj. De contributie bedraagt f 2.50 per jaar. De heer DE RUIJTER verklaart zich hier voor aangezien het nut hiervan hem bekend is. De heer v. NIEUWENHUIJZEN vindt het bedrag contributie zeer gering, hq vraagt of dit niet de bedoeling is Individueel. De VOORZ. zegt dat dit uit het desbe treffende schrijven niet blijkt. Moest dit in derdaad te weinig zijn dan wordt "^^t wel te onzer keimis gebracht. Ook bij de Ver. van Ned. Gemeenten, aldus spreker, is het contributiebedrag slechts f 4.per jaar, naar ik meen en ook daar is het voldoende. Wordt m.a.s. aangenomen. 4. Schrijven van het Min. van Sociale Zaken, waarin wordt goedgekeurd van een nader door de Inspectie vast te stellen aan tal arbeiders die kunnen worden tewerk gesteld bij de Centr werkverschaif f ing in den kramerspolder bij W. C. van Nieuwenhuij- zen, Welk werk zal bestaan in egaliseeren van gronden. De heer DE RUIJTER vraagt naar het percentage wat hiervan door de gemeente betaald zal moeten worden. De VOORZ. antwoordt hierop dat dit afhangt van het aantal personen dat hierbij tewerk zal worden gesteld. De heer v. NIEUWENHUIJZEN zegt dat dit werk nu zal worden uitgevoerd in het najaar en dus in een tijd dat ook de werk- loozen uit de werkloozen kas worden be taald. Hierom vraagt hij hoe dit dan geregeld wordt. De heer VERWIJS (penningmeester werk loozenkas) zegt bedrag uit de kas toch voor de leden ter beschikking blijft ook al is het tot het voorjaar. Bovendien wordt na 5-jarige trekking de kasbetaling aan werkloozen voor 15 jaar stopgezet en dan komt alles voor rekening der gemeente, zoodat de werkverschaffing toch hieraan weer ten goede komt. De heer v. NIEUWENHUIJZEN vraagt wie of er uitmaakt of dit ^1 of niet in cen trale werkverschaffing wordt uitgevoerd. De VOORZ. antwoordt hierop van den betrokken Minister in overleg met den Int-" specteur. Wordt algemeen goedgevonden. 6. Schrijven van Ged. Staten inhoudende goedkeuring van verlaagde rente standaard en verminderde tarieven voorgesteld door de Waterleiding Mij. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 7. Procesverbaal van opname kas en boeken van den gemeenteontvanger. Alles in orde bevonden. 8. Goedkeuring door Ged. Staten gem. rekening 1937, 9. Idem betreffende verharding Oost dijk en Voorstraat. 10. Als nu volgt aanbieding gem. re- kenin,g 1938, alsmede rekening Burg. Arm bestuur, met advies deze voorloopig vast te stiellen. Gewone dienst. Ontvangsten Uitgaven Batig slot Kapitaaldienst. Ontvangsten Uitgaven Tekort f 71122.41 f 66160.90 If 4961.51 f 29811.59 f 43548.29 f 15736.70 Rekening Burg. Armbestuur. Ontvangsten f 2366.62 Uitgaven f 2325.52 Batig slot 41.10 De heer DE RUIJTER vindt het l^^t^g slot van nog niet ten volle f 5000 zeer laag. Hij meent dat zeer zuinig zal moeten wor den gehandeld, om niet tot belasting verhoo ging te moeten overgaan. Sinds 1935, aldus spreker is het ^-S- verminderd van f 12000 tot f 5000. De VOORZ. zegt het hiermee niet eens te zijn, aangezien het bedrag gelegen in het verschil tusschen deze cijfers gereserveerd is, althans het grootste gedeelte. Aan Ged. Staten kan ontheffing hiervan gevraagd worden. De heer DE RUIJTER zegt hierop, en als Ged. Staten dan dit eens niet toestaan dan kan belasting verhooging toch niet uitblij ven. De VOORZ. zegt dat er voornamelijk het vorige jaar veel is uitgegeven voor de wer- keloosheidsbestrijding wat natuurlijk ook terugslaat op deze cijfers. Weth. MOL zegt nog dat, wanneer er zou moeten worden overgegaan tot belastingver hooging dit pas zou zijn na 1940, aangezien er f 16500.gereserveerd is. Hierna ontstaat een discussie tusschen Verwijs en de Ruijter. De heer VERWIJS zegt dat de Ruljter f 100.— heeft uitgeloofd voor de laatste Raadsverkiezing om te bewijzen dat die cij fers genoemd op het strooibiljet der arbei derspartij juist waren. Hij verzocht de heer de Ruijter dit bedrag ter tafel te deponee- ren, dan zal hij dit bewijs leveren. De VOORZ. zegt de heer Verwijs het woord tot hem te richten en niet onder el kaar te discuseeren, waarop hij de discus sies over dit punt sluit. De heer v. NIEUWENHUIJZEN zegt dat ook hij met de heer de Ruijter van meening ia dat de mogelijkheid bestaat dat belasting verhooging in de toekomst noodig zal blij ken. De VOORZ. zegt het hiermee eens te zijn doch dat dit nu nog niet te berekenen is. Hij heeft steeds het standpunt ingenomen de belasting zoo laag mogelijk te stellen, moet het dan later blijken dat verhooging noodig is dan valt hier niets tegen te doen, wat de Jieer van Nieuwenhuijzen met den Voorz. eens is. Ten opzichte van de rekening van het Burg. Armbestuur zegt de heer v. NIEU WENHUIJZEN dat het hem bij het nazien der rekening gebleken is dat er voor som mige personen geheel of gedeeltelijk beta ling der Waterleiding plaats heeft. Vol gens hem wordt er voor personen betaald, die voldoende in staat zijn zelf te betalen. Hij zou in overweging geven dit niet meer te doen en dan zoonoodig afsluiten en pro cesverbaal doen opmaken. De VOORZ. zegt dat Waterl. Mij. een premie gegeven wordt wanneer het aantal aangeslotenen boven de 95% is. Deze premie kan ongeveer bedragen plm. f 100 per jaar. Dit bedrag wordt dan ge bruikt voor betaling der Waterleiding voor armlastigen. Weth. VAN DIJKE (Voorz. van het Burg Armbestuur) zegt dat het gemakkelijker gaat personen aan de lijst toe te voegen als af te voeren, omreden het in vele geval, len moeilijk is om een zekere welstands- grens vast te stellen. Hierna volgt voorloopige vaststelling. De VOORZ. dankt de Commissie voor het nazien der rekeningen. 11. Een adres van het gem. best. van Zuidwolde, gericht aan de Ministers van Defensie en Financiën inzake wostwinners vergoeding kleine zakenmenschen die on der de wapenden zijn, waarin gevraagd wordt adhaesie te betuigen. Wordt voor kennisgeving aangenomen, na toelichting van den Voorz. 12. Onderzoek geloofsbrieven der geko zen Raadsleden. Als commissie voor dit on derzoek wordt aangewezen door den Voorz. de heeren van Nieuwenhuijzen en Verwijs, waarna de VOORZ. de vergadering schorst. Na dit onderzoek opent de VOORZ. de vergadering en brengt van Nieuwenhuijzen verslag uit van dit onderzoek. De commis sie adviseert tot toelating van al de ge kozen verklaarde leden. Wordt aldus besloten. 13. Een verzoek van Mej. G. J. van El- sacker, kweekelinge met akte aan de O.L. School inden A. J. Polder, om een jaarlijk- sche vergoeding van f 200.voor hand- werkondervrijs. Dit verzoek wordt ondersteund door een adres van de Ouder Commissie van die school, waarin wordt medegedeeld dat deze Comm. f 100 bij elkaar heeft gebracht voor dit doel van ouders van schoolgaande Jdn- deren. Tevoren genoot zij f 200.van par ticuliere zijde en if 100.van de gemeente. Wegens sterfgeval is deze f 200.echter komen te vervallen. Om deze reden wordt f 200.— gevraagd aan de gemeente, dan heeft zij dezelfde vergoeding met die f 100 particulier. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen. Dhr. DE RUIJTER zegt, niettegenstaan de hij er zijn stem niet aan onthouden vrtl, het niet in orde te vinden aaUigezien aan die school een betaalde leerkracht te weinig is omreden er te weinig leerlingen ziJn. H^ vraagt naar het aantal leerlingen momen teel op die school, waarop de VOORZ, ant woordt 29. Met algemeene stemmen wordt besloten 14. Verslag commissie tot wering van schoolverzuim van school I over 1938. Voor kennisgeving aangenomen. 15. Mededeelin,g van een afwijzende be schikking door Ged. Staten in beroep tegen Raadsbesluit van 30 Aug, 1938, waarin de vergoeding voor de Bijz;. school is vastge steld op f 8.80 per leerling. (Het Best. der BiJz, School te A. J. polder was hier tegen in beroep gekomen.) 16. Goedkeuring van Ged. Staten betref- j fende gemeenschappelijke regeling uitvoe ring Vleeschkeuringswet. Beide mededeelin- gen worden voor kennisgeving aangenomen 17. Wijziging bouwverordening inhouden de verbod tot aanbrengen van bedsteden in te bouwen woningen. Aldus besloten. 18. Verzoek bewoners Stationsstraat tot aanleggen rioleering achter hunne woninri gen. Raming der kosten if 200. Na toelich ting door den VOORZ. en eenige discussie wordt zulks met alg. stemmen besloten uit te voeren overeenkomstig verzoek. 19. B. en W. stellen voor de schoolgaan de kinderen te tracteeren ter gelegenheid van de Koninklijke geboorte. Zij stellen voor hiervoor beschikbaar te stellen f 0.25 per kind. Wordt algemeen goedgevonden en aldus besloten. De heer VERWIJS stelt voor tedezer gelegenheid ook de armlastigen te bedeelen hoofdelijk met f 2.50. De heer v. NIEUWENHUIJZEN stelt voor, wanneer zulks besloten wordt deze bedeeling uit te stellen tot het winter is en dan niet over het Burgerlijk Armbestuur maar door de gemeente. Weth. V. DIJKE zegt dat dit het vorige jaar ook zoo gebeurd is. Toen is het gere geld door B. en W. en het Burg. Armbe stuur en dat de bedeeling is gedaan door Weth. Mol en de heer L. Neele als lid van het Burg. Armbest. Besloten wordt deze bedeeling te houden in den a.s. winter door Raad en Burg. Arm bestuur. RONDVRAAG. De VOORZ. brengt aan den Raad zijn dank voor al hetgeen in de afgeloopen ^t- tin,gsperiode tot stand is gebracht, voorna melijk ook voor de goede verstandhouding welke steeds heeft bestaan. Een bijzonder woord van dank brengt hij aan de scheiden de raadsleden de heeren Verwijs en C. J. van Dijke, die in den nieuwen raad niet te- rugkeeren. Nietegenstaande zij niet meer aan de beraadslagingen ter tafel zullen deel nemen hoopt hij dat zij zullen blijven mede leven in de behartiging der gemeentebelan- gen, voornamelijk de heer Verwijs met wie wiJ dikwijls in contact komen betreffende de werkeloosheid vraagstukken als penning, meester van de pi. afd. van de N.C.L.B.. Voorts spreekt hij de hoop uit dat in den nieuwen Raad in dezelfde harmonie zal wor den gewerkt aan de belan,gen onzer ge meente. De heer VERWIJS het "woord verkrijgeni- de spreekt als volgt: Mijnheer de Voorzitter, Namens mijn persoon en den heer C. J. van Dijke onzen hartelijken dank voor de door U tot ons gesproken woorden. Nu onze 4-jarige periode als raadsleden teneinde is en wij voor de volgende 4 jaar niet herkozen zijn, voelen wij ons thans gedrongen onze dankbaarheid te betuigen, voor al wat U en Uw staf ambtenaren voor ons als raadsleden hebben gedaan, In de eerste plaats U M. d. V. danken wrj voor de vele inlichtingen die U ons hebt verstrekt. U had voor ons steeds even tijd als wij bij U kwamen op 't kantoor om te spreken over kleine zaken rakende de gemeente. Door zulke gesprekken kregen wij steeds een betere kijk op de gemeentezaken. Hiervoor onzen oprechten danki Ik hoop dut de vriendschap in deze 4 ja ren tusschen ons ontstaan steeds even hecht zal blijven. En U Weth. van- DiJke dank ik voor de steun die wij deze periode van U hebben gehad. Voor vele menschen was en is het nog onbegrijpelijk waarom wij, U een Weth. ze tel hebben aangeboden, maar voor ons is het een goede keus geweest., Ook voor deze werkzaamheden onzen dank. De ambtenaren de Rooij en Bossers de volontairs Schot en v. Ommeren danken wij voor de vriendschap, in deze periode van U ondervonden. De heer de Rooij een extra dank voor het geduld betoond bij het inzien der te behandelen stukken voor de vergaderingen, daar dit dikwijls na kantoor tijd plaats had. Ook de veldwachter met zijn vrouw dan ken vrij voor de uitstekende bediening. Tenslotte nogmaals allen onzen dank, ho pende dat de nieuwe Raad goed zal ma-, ken, waar wij in te kort geschoten zijnj i De heer v. NIEUWENHUIJZEN geeft B. en W. in overweging maatregelen te ne-; men, dat biJ het bietenaanvoer op de haven in het najaar, na het wegen der leegebie- tenwagens de aanwezige grond hiervan wordt verwijderd, omreden deze voor het grootste gedeelte op de straten terecht komt, welke hierdoor worden ontreinigd. Aan het wissel Oudeweg, ia deze maatregel ook ingevoerd, wat beslist een resultaat heeft opgeleverd. De VOORZ. vril dit voorstel onder de oogen ,zien, doch vindt dit niet' zoo gemak kelijk als aan de Oudeweg, aangezien wij hier niet beschikken over een plaats om die grond te bergen. Is dit echter mogelijk wil hij zijn medewerking hiervoor gaarne geven. De heer DB RUIJTER vraa,gf de op. ;de kade liggende grint z.m. wat elkaar -te laten scheppen aangezien deze nogal ver spreid li,gt, doordat de kinderen hierin spe len. De VOORZ, zegt dat hij dit ook heeft ge zien en de gemeente werkman dit reeds heeft opgedragen. is een zaak van vertrouwen. Alle gangbare soorten goed gekeurd pootgoed van de Z.-Hollandsche eilanden en van We«t-Brabant. Passagierstarief f 0.75 per persoon. Gezelschappen reductie. Veerdienst Stavenisse— Noord Beveland -- Flakkee. Aanbevelend, M. BOOMSLUITER Telefoon 14 - STAVENÏSSE Vaste Veerdienst Flakkee-Zeeland Vertrek A. J. Polder-Zijpe v.m. 7 uur. Vertrek Flakkee (Hoek St. Jacob) v.m. 8 uur. Vertrek A. J. Polder-Zijpe 's-av. 6 liur' Vertrek Flakkee (Hoek St. Jacob) n.m. 7 uur. Des Zaterdags ook 's-middags eeu dienst n.l. vertrek Zijpe 2 uur en ver trek Hoek St. Jacob 3 uur. Tarief: f 1.50 retour; enkele reis 1.- (Fletsen en motorfietsen inbegrepen)| ZONDAGS GEEN DIENST. A. J. POIiDEB-BETJINISSE TEL. 20. BESTE JONGENS EN MEISJES Ben heel eenvoudige opgave zal ik voor jullie laten volgen. Ik moet toch rekening ermee houden dat jullie vacantie hebt en dan toch niet zo inspannend als anders het werk verricht. Ziehier dan OPGAVE 3: X X X X X 1. X 2. X S. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 1. voor schoolkinderen iets begeerlijks. 2. aartsvader, 3. geboorteland van Barnabas (Hand. 4) 4. stad die gelijk met Sodom werd ver woest. 5. plaats waar de Heere Jezus een dode het leven gaf. 6. dieel van een boom. 7. in de rekenkunde het teken 8. letter. Op de kruisjeslijn komt hetzelfde woord te staan. Nu komen de brieven zoveel als doenlijk Is. Corrle Vijfliniize, Botteidam. Die meneer van de krant die biJ jullie geweest Is, zien de mensen wel eens voor Oom Ko aan, en toch is niet zo. Hij lijkt er niets op. Op 't ogenblik zit jij in M. denk ik. Ik vind het flink dat jij die reis alleen durfde te maken. Lies Soldaat), MiiMelhamis. Ik breng m'n vacantie niet in een tentje door. Op 't ogenblik zit ik aan een gewone tafel in een gewoon huis. Stel je voor dat ik ergens in een tent op m'n luie rug lag, wie moest dan het kinderhoekje schrijven? Je broer zal wel veel hebben verteld. Jij gebruikt ook al schipperstermen in je brief. Bep S., niMdielhariüs. Jij schrijft me toch ook wel een lange brief! Je hebt het reisje van Lina zó be schreven of je er zelf biJ bent geweest. Dat vind ik mooi. Je hebt het overgebriefd zoals je zus alles vertelde. Er zijn in ons land heel mooie plaatsen en vele bezienswaardigheden, maar de portemonnaie moet overal voor de dag gei haaldi Maatje J. Oude Tonge. 's Maandags nog gauw schrijven aan me en de andere dag op reis! Je zou denken: dat zal wel een knoeiboel zijn, want zo'n i^eia zit al dagen van te voren in de lui d'r liJf. Maar mis hoor! Je briefje ziet er keurig uit. En Hans heeft ook flink de handen uit de mouwen gestoken, Bep P., Oude Tonge. Zeg meisje, als jij uit D. terugkomt, mag je wel een doos bonbons voor Je tante Jaan meebrengen, hoor! Dat mens heeft zich afgesloofd om drie kanten voor jou te pen nen om maar op tijd op 't appèl te zijn bij Oom Ko. En sla ook de goeie raad van die tante niet meer in de wind, zoals de vorige maand. Gerrie K., Mldldelharnls. Jij loopt dus maar niet stilletjes weg, maar komt toch vóór je reis nog goeien- dag zeggen. Dat is mooi. En zitten jullie I nu al helemaal op de Veluwe? Ik denk dat het daar mooier is dan op Plakkee. Vertel volgende keer er maar eens iets van. Mina O. Den Bonunel. Gelukkig dat de ziekte niet lang duurde, want dat zou erg zijn in de vacantie. Een paar weken geleden ben ik ook in R'dam geweest, misschien wel op dezelfde dag als jullie. Ja, daar is het drukker dan op de Tilsedijk! t«enidert M., Sommel^diitk. Hoe is het mogelijk! Midden in de zo mer, in de vacantie nogal liefst, komt er zich een nieuweling aanmelden, Of je mee mag doen? Ja zeker, mijn jongen. Als er in dit seizoen nog bijkomen, wat moet het dan van de winter wel worden! Jij met Jantje van R. moeten maar flink je best doen, dan krijg ik dappere kerels. Jans, S., MeUssant. Ik wou dat ik ook eens een tante of een oom of wat-dan-ook dicht bij het strand had. Dan ging ik er ook logeeren. Dan werd ik zo lui als een ezel, zoo bruin van de zon, nat van het water, en... het raad selhoekje zou een tijdlang spoorloos zijn verdwenen. A. B, Bedankt voor je prachtige fotokaart, voorstellende: Villapark, Yerseke. Jam V. ld. G., MeUssant. Neen maar, nu komt er weer één: mag ik mee doen met de raadsels Ja zeker. Jan. Hoe zou ik in de komkommertijd iemand kunnen terugsturen. Doe maar dapper mee. Jij bent toch zeker een broertje van Wil lem? Dat was ook een dappere jongen! Nu is hij zeker al soldaat? B. en H. Hartelijk dank voor die prachtige kaart uit O. Maartje G, yaji N., Sommelsidijk. Met Was jouw schuld niet dat het raad sel niet klopte: er was iets vergeten. Eind Juli ben ik ook nog in Axel geweest en nog verder Vlaanderen in ook. Wat zou 't leuk zijn geweest als ik je zussen had gezien! 't Is niet erg al stalde je de schatten niet uit. Ik ,zou wellicht nog een beetje jaloersch worden. Betje van L. Nieuwe Tonge. Al waren de cijfers niet zo hoog als vroe ger, toch is het een mooi rapport. Als 'het ruim voldoende is, is het heus niet slecht. De laatste twee raadsels heb je zo goed opgeschreven. Kijk ook maar naar de opi' lossingen in de krant. Zoals ze daar staan is 't goed en voldoende. Llna van D,, Nieuwe Tonge, Ik dacht: als je van school bent, ,dan heb je altijd vacantie. Maar dat is niet zo. Dan blijven er haast geen paar daagjes over om uit te gaan. Ik ben ook een paar dagen uit geweest, o.a. naar R'dam. Marietje L., Ni«{awe Tonge. Logé's hebben en brieven schrijven, neen, dat gaat moeilijk samen. Dan is 't geen wonder dat de brief kort is. Op 't ogenblik ben ik ergens logé en, ik moet nu ook aan jullie schrijven. Als ik er mee klaar kom, mag ik van geluk spreken, Jobje B., Nieuwe Tonge. Ik heb je niet als eén hond aan een riem, dus kun je weglopen als je wil. Maar ik vind het niet erg, wel jammer. Ik raak niet graag ijverige werksters kwijt. En toch is er overal een tijd van. Jobje, het ga je verder goed, hoor! En als je nog eens schrij ven wil (zonder raadsels) dan mag dat ge rust, hoor! Leeniflert D. Tholen. De vierde opgave vonden ze allemaal nog al leuk. 't Was weer eens iets anders, hé? Ja, geregend heeft het nu wel. Laten we nu maar hopen dat het voorloopig droog blijft, nu we midden in de oogsttijd zitten. Het graan begint overal te rijpen, het wordt nu druk op 't land. Heb jij 'took druk? Gerrlt B. Tholen. Op 't ogenblik als ik dit schrijf zit je dich ter bij de drukkerij dan dit papier dat er heen moet. Ben je nog naar 't drukken we zen kijken. Je weet dat het mag, hé Aaltje P., Sicheveningen. Aan die kaarten kon je wel zien dat ik vacantie had en meteen zag je waar ik was ook. Nu ben ik niet meer in België, maar ik ben er toch geweest. Het spreekt vanzelf dat ik niet naar iederéén een kaart kan sturen; ik denk weleens aan kinderen die ook aan mij een kaart zen den. Bij jouw jaardag moet je 15 dagen optel len, dan ben je er. Kun je 't onthouden Janny en Lauwrens N., B'dam. Bedankt voor de mooie kaarten van jul lie. Die van miJ hebben jullie dus ook ont vangen? En nu heb ik een brief vóór me liggen van zes .kantjes. Ik heb nu juist de tijd om te lezen, want ik ben ergens gelo geerd en het regent. Wat zou ik dan an ders doen dan me met julUe bemoeien? Dank voor het uitvoerige en interessante vacantieverslag. Mooi, hoor! Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO. PRIJSWINNEBS: Betje van Loon, N. Tonge. Gerrlt Boendter, Tholen. Marietje Les N. Tonge Maartje G^ y. Nieuwenhuijzen, Sonunelsdj^k TROOSTPBIJZlÉN ontvangen: Bep Pulleman, Oude Ton|ge, Jans Striu^k, Melisssantè Lies en Bep Soldiaat, M'hanttet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 5