PlaatseliikNieuws Nu is 't tijd Seizoen- Opruiming Deed U reeds Uw voordeel Seizoen opruiming Fa. Gebr. Buijsse Burgerlijke Stand Nieuws uit Zeeland RECLAME-AANBIEDING!! Halve-Guldens-Editie Gemeenteraad Bruinisse KERK- EN SCHOOLNIEUWS met onze groote Zoo niet, haast U dan, voordat de bijzondere koop jes er uit zijn, In alle afdeelingen ruim ge sorteerd. Wij geven geen abnormaal hooge kortingen of iets dergelijks, doch geven op de toch reeds laag ge stelde prijzen op alle courante goederen 10 procent korting I Tevens vacantiebonnen voor een gratis uitstapje naar Ouddorp. Wilt U dus waar voor Uw geld ontvangen, kijk dan eerst eens bij Telefoon 52 '- Middelharnis MIDDELHABNIS _- Vanuit de kaai zijn per scheepsgele- eenheid .verzonden 400 balen peen. _- Het verzoek van B. en W. tot ver hooging van den loonnorm voor bouwvak- en Transportarbeiders is door den Minister van Sociale Zaken, afgev^rezen. Den heer F. Bernard is benoemd tot directeur van het dameskoor Euphonia te Nieuwe Tonge. De heer A. Struik 13 naar het zie kenhuis te Dirksland gebracht om aldaar ter observatie te worden opgenomen. SOMMELSDIJK Bij den veldwachter in het bijzonder belast met den nacht«enst zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden rij- wielkilometerteller. Donderdag 10 Augustus a.s. des nam 2 uur, zal gelegenheid bestaan tot koste- looze Inenting en herinenting ten huize van den arts, S. Knops alhier. DIRKSLAND j.i. Vrijdag werden de eerste koepeen van den nieuwen oogst van hier naar Enge. land verzonden, hetgeen eenige dagen later was dan vorig jaar. Door de drukte met aardappel rooien en vlasplukken zijn voor sommige dagen alhier geen voldoende arbeiders te krijgen zooda,t vele arbeidskrachten uit omliggende gemeenten worden aangenomen. De steunregeling is dan ook met ingang van deze week stopgezet. HERKINGEN B. en W. hebben aan den heer A. Ver schoor een volledige vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank voor het nieuwe wachtlokaal aan de Kaai, heit. welk a.s. Zaterdag 29 dezer zal worden ge opend. In verband met de werkzaamheden in de landbouw, heerscht er momenteel weinig werkloosheids Naar we vernemen zal er op Dins dag 1 Aug. a.s. gemeenteraadsvergadering worden gehouden, waar o.a. reparaties der torentjes op het raadhuis ter tafel zal wor den gebracht,. STELLBNDAM Door den rijksveldwachter alhier is procesverbaal opgemaakt tegen een per soon van elders wegens het rijden op de trottoirs. Vorige week vingen de garnalenvis- schers van 200 tot 400 Kg. garnalen per vaartuig. Maandag zijn alhier een groep jeug dige werkloozen tewerk gesteld in de zil veruien bö dhr. Sleling te Melissant. '*"-^~""'^ STELiLENDAM Aifscheld Juffrouw van Oostenbruglge- Ku^jper van de Chr. Bewaarschool. Vele ouders hadden Vrijdagavond gehoor gegeven a|an de oproep van het bestuur der Chr. Bewaarschool om mede aanwezig te aijn' bij het afscheid van het hoofd der school. Het samenzijn werd geopend door den Voorzitter dhr. v. Eek met het laten zingen van Ps. 138 vers 1, gelezen werd Pred. 1 van vers 1 tot 13 .en daarna voorging in gebed. Vervolgens werd een welkomstwoord toe- gespiioken aan Burgemeester Keijzer, dhr. Bouman als oud-voorzitter, kerkeraad en ouders, vooral de moeders voor hun aanwe. zigheid. Vervolgens sprak de Voorz. naar aanlei ding van het voorgelezene het Ie vers, hoe dat van alles een tijd is, mede in verband met afscheid van de jufifr. een bijzonder moment in het leven na alhier 10 jaar aan de school verbonden, te zijn geweest. Op 19-jar. leeftijd alhier begonnen, hoewel de tjieorle te bezitten, de practijk moest nog geleerd worden, doch alras bleek dat ze allerlei karakters en eigenschappen, hoewel moeilijk en verantwoordelijk steeds alles in goede banen wist te leiden. Met besliste zui nigheid en activiteit heeft zfj haar arbeid verricht, hoewel het salaris de laatste tijd te laag was, heeft zij ,zich steeds aan,gepast aan de moeilijkheden. Critiek zal haar wel niet ontbroken heb ben en het bestuur» stond voor moeilijkhe den toen U ontslag vroeg. Uw werk is steeds gewaardeerd en ik bied U namens het bestuur een, tuinameublement aan en hoop dat U met XJw man er tot in len,gtp van dagen gebruik van mag maken. Hierna spreekt dhr. Bouman als oud- voorzitter een woord van dank namens de kerkeraad voor de arbeid als leidster der Meisjesvereeniging en memoreert in het kort de komst nu bijna 10 jaar geleden, hoe ze steeds een open deur in de pastorie had gevonden, waar ze ook dikwijls gebruik van maakte en de verstandhouding altijd aange naam was. Vervolgens sprak ,dhr. Verbiest als sec retaris der bewaarschool. Hij releveerde de komst van 10 jaar geleden en dankte haar voor de aangename omgang met bestuur en ouders. De helpster C. Janse spreekt haar dank uit voor de liefde en prettige samenwerking en hoopt dat ze de school nog wel eens zal komen bezoeken (zy had er voor gezorgd dat de kinderen met een kleine gave een gong voor de juffrouw hadden gekocht,wat ze als een herinnering aanvaard heeft.) Burgem. Keijzer dankt voor de uitnoodi- ging en zegt dat htj direct geneigd was, hier heen te komen daar hij juffr. Kuijper in de bqna twee jaar dat hij hier is, de juiffr. heeft leeren kennen als steeds in goede har- monie met de kinderen om te kunnen gaan en wenschte haar Gods zegen toe. Juffrouw Kuijper brengt "zichtbaar aan gedaan haar dank voor de "belangstelliAg en voor de liefderijke en aangename samen werking van ouders, brengt haar weige meenden dank voor de tegenwoordigheid van de Burgemeester, dhr. Bouman als oud- voorzitter der school en verder allen die een woord hebben gesproken en hoopt dat de omgang van allen met de nieuwe juffn ook zoo mag zijn t;ot heil der school en tot eer van God. Vervolgens werd gezongen Ps. 25 vers 2, waarbij gecollecteerd w«rd voor de school. Door den Voorzitter werd de school nog bij de belangstellenden aangeprezen en de financieele zijde naar voren gebracht, waar na door dhr. Bouman met dankgebed werd geëindigd. Van de gelegenheid om het cadeau te be zien en de juffr. de hand te geven werd door velen gebruik gemaakt. OTJDDORP In den vroegen. Zaterdagmorgen kwam W. v. S, per rijwriel aan de D. D.-weg en T. B. vanaf de Duinkerklaan, eveneens per rijwiel aangereden. Doordat zij elkaar niet konden zien aankomen vanwege de dichte begroeing van boomen en struikge was, kwamen zij in botsing met elkaar, v. S. bekwam aan het hoofd nog een verwon ding en liep dit on,geval voorts met wat kleine averijen aan himne rijvrielen met een goede ontnuchtering af. Enkele uren later zou ter zelfder plaat se een ernstig ongeluk gebeurd kunnen zijn, door onoplettendheid van de 10-jarige E. v. d. B., dat de heer Tanis die per auto kwam aangereden, plotseling zoo stei]k moest doen remmen, dat zijn wagen dwars op den weg kwam te staan. Met den. schrik en eenige materale scha de aan het rijwiel, liep dit bijna ernstige ongeluk, wonder boven wonder goed af. Door de reeds vele aanrijdingen die op deze kruising plaats hebben gehad, was het ter voorkoming van ongelukken noodig, dat in dezen verbetering werd aangebtacht. Aan de Middelbaar Technische School te Dordrecht slaagde voor het diploma elec- tro-technicus de heer J. C. Lodder alhier. Door den Inspecteur van het Verkeer is aan de N.V. Rotterd. Tramweg Mij. ,tot en met 31 December 1939 vergunning ver leend voor het exploiteeren van autobussen in de uitoeifening van een autobusdienst op Maandag (heenrit) en Zaterdag (terugrit) tusschen Ouddorp en Den Bommel, uitslui tend voor het vervoer van landarbeiders uit de omgeving van Ouddorp en den Oostdijk. strandpaal 24 iot strandpaal 28. De zee is onveilig in een sector met hoek- punt lichttoren Westhoofd Goeree. De Oostzijde van deze sector woijdt be grensd door een lijn, getrokken vanaf den lichttoren in N.W. richting over uitterton Slijkgat No. 2 tot 31/2 K.M. in zee (Mili taire komnasstand 63.) De Westzijde van den sector wordt be grensd door een lijn getrokken van den lichttoren in N.W. richting over uiterten Pyramide Goeree tot 3% K.M. in zee (Mi litaire .kompasstand 56 L.)^ Commandant 1 S. 39 Res. G. C. E. A. T. Determeyer. Res. 1 Lt. 15 R.L om alles nog eens een kwastje te geven. Wij leveren U eerste klas kleurcarbolineum, geeft nooit af, bladdert niet, en smeert ge weldig uit, ook carbolineum en koolteer verkrijgbaar. Wv AKERSHOEK RIJWIELHANDEL OUDDORP Op alle in voorraad zijnde goederen, zooals Heeren. Costuums, Sportcostuums, Zomer- pantalons, Dames en Heeren Re,genjassen (in alle prijzen) TIEN PROCENT KORTING. A. ALEMAN OUDDORP Kieeidüiig naar maat en Confectie. GerefKerk kunnen daarvan aangifte doen aan de Pastorie Hoflaan. Zondag zal in de Geref. Kerk in bei de diensten collecte worden gehouden ten bate der kerk. De Zendingskrans Monica zal in vier weken niet vergaderen De eerst volgende vergadering zal zijn op 23 Augustus. SOMMELSDIJK In de Ned. Herv. Kerk alhier werd een gift van f 100.en een gift van f 10 gecollecteerd voor de kerk. SOMMELSDIJK Geboren: Anna, dochter van Frans van Nimweigen en Gerritje Langbroek. DIRKSLAND Geboren; Theodorus z.v. M. J. de Waal en H. J. Vervloet; Cor d.v. L. Bund en A. v. d. Gevel^ Getrouwd; J. Hagens 27 Jaar en K, L. Tanis 21 jaar. Overleden: EUzabeth Labeur 67 jaar, echtgenoot van Jac. Both. HERKINGEN Getrouwd; Cornells Molenaar, 23 en Hendrika van Oostende 22 jaar. DE JACHT. De minister van oeconomische zaken heeft o.m. voor onderscheidene wildsoorten de jachttijden als volgt bepaald: Reeën: bokken, 29 JuU tot 20 Augustus en 14 October12 November, geiten, 14 October12 November (voor Groningen en Friesland bokken en geiten 14 October 12 November.) Herten en damherten; bokken 2—8 Oc tober; hinden 13—18 Januari 1940. Korhanen; 7 October28 Januari 1940; 1315 April 1940 (in Friesland en Dren the 7 October tot 28 Januari 1940.) Korhennen; 7 October—12 November. Fazanten; hanen 7 October28 Januari 1940 (Groningen 7 October31 December, hennen: 7 October31 December.) Houtsnippen: 7 October—28 Januari 1940 (Groningen 7 October31 December.) Hazen: 7 October—31 December. Patrijzen: 31 Augustus—31 December; (Noord-Brabant en Limburg 26 Augustus 31 DecemebrO Watersnippen: 31 Juli—7 April 1940; (Groningen, Friesland en Drenthe 31 Juli 31 December.) Eenden: alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden: 24 Juli—11 Februari 1940. Ganzen; 31 Juli—7 April 1940 (Friesland 31 Juli11 Februari 1940. Meerkoeten en goudpluvieren 31 Juli11 Februari 1940. Men zie voor nadere bijzonderheden Staatscourant no. 125. De Coóp. Verteeniging van de Po terbewaarplaats alhier, belegde dezer da gen een vergadering in een der lokalen van de O.L. School. Door den heer G. A. van der Waal werd een lezing gehouden over be smetting en ontsmetting van Pootaardap- pelen en wat daar vender mede verband houdt. Wat door spreker ter tafel werd gebracht was voor de leden zeer leerzaam, hoewel het .viel te betreu|(en dat de opkomst zoo gering was, wat spreker en het bestuur ook tot hun leedwezen moesten opmerken. Er werd o.m. nog besloten door het, be stuur, dat de poters den 15den Nov. a.s. in de bewaarplaats moesten, zijn aangebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren KI. Westhoeve en J. Meijer, werden bij ac clamatie wederom herkozen. Na onderling nog een en ander bespro ken te hebben, werd deze genimeerde ver gadering gesloten. KENNISGEVING. Op Woensdag 26 Juli 1939 v.m. (nieuwe tijd) zal het strand en het vaarwater nabij den vuurtoren te Ouddorp onveilig zijn we gens te houden schiet-oefeningen. Het strand is onveilig en verboden van NIEUWE TONGE. Donderdag werd ten. overstaan van Notaris Ris uit Oude Tonge bij inzet ver kocht een woonhuis aan den Zuiddijk, ten verzoeke van de erven G. Breesnee; ingezet .door A. Holster op f 1110.Een autoga rage aan den Achterweg, ingezet door G. J. Buth op f 510. A.s. Zaterdag hoopt Burgemeester Sterk met vacantie te gaan. Gedurende zijn verlof zal als loco-burgemeester optreden de heei; A. v. Alphen Hz. OOLTGENSPLAAT Oui4 Bnirigemeester van Ooltgensplaat overleden. Zaterdag 22 Juli j.l. is in het Roode Kruis ziekenhuis te 's-Gravenhage in den ouderdom van ruim 72 jaar overleden Jo hannes Gerrit van Putten welke van 1 Mrt. 1907 tot 1 November 1923 het burgemees tersambt in deze gemeente vervulde. Voor dien was hij Werkzaam als secretaris-ont vanger in deze gemeente. Woensdag 26 Juli a.s. zal het i^toffelljk overschot op de be graafplaats Nieuw Eyk en duin te 's-Gra venhage ter aarde worden besteld. Uitslag schietoefeningen B.V.L.: C. de Bruin 93; J. W. Korteweg 93; G. Hobbel 90; Joh. van den Heuvel 91; K. Braber 89; P. van Kempen 89; Joh. van Kempen Johz. 92; L. A. Buscop 88; Jan J. van Ree 88; L. Vermaat 88; H. van Kempen 86; P. Kor teweg Dz. 86; Joh. van den Tol 87; Joh. Birkhofif 87; C. Remus 82; M. van Bins- bergen 83; A. IJpma 79; L: Jordaan 77; A. van der Griend 75; S. van Veen 74; M. van der Vliet 80. Evenals vorige jaren zal door de ge meente veldwachter Jordaan de oude rij wielplaatjes worden ingezameld, ten behoe ve der T.B.C, bestrijding. Voor dit doel zal een bus worden gehangen aan het z.g. zand- hok. OOLTGENSPLAAT Den heer A. Klein heeft bedankt als diaken der Ned. Herv. Kerk. DEN BOMMEL Het zoontje van L. M. had het on geluk met zijn hand tusschen een kamrad te geraken, waarbij hij zich zoodanig ver wonde, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Aan beurtschipper J. P. Mast is door B. en W. verlgunning verleend to.t het op richten van een petroleum en benzinebe- waarplaats aan de Kaai. Bij het gehouden eindexamen te Eind hoven voor leerares In het modevak, slaag den onze vroegere dorpsgenooten de dames N. en C. van Oorschot.i Raaasvtergadérlng op Vrijdag 21 Juli Juli, des aivonds 7.30 ia>a<r. Afwezig de heer De Konin,g. Opening door den Voorzittei'^Surgemees- ter V. d. Berg. Lezing notulen, welke onveranderd wor den vastgesteld. Goed.gekeurd terugontvangen wijzigingen begrooting 1938. Schrijven van den heer W. v. d. Berg dat hij zijn benoeming als raadslid niet aanneemt. De Voorz. van het Centraal Stembureau bericht dat de opvolger Is de heei* C. v. d. Berge Az. Medegedeeld wordt dat de andere gekozenen hun benoemin,g hebben aangenomen. Adres van he.t bestuur der Kleuterschool, houdende .verzoek om een gem, subsidie, giloot f 100. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, niet dat zij het nut niet inzien of er onsjrmpathiek tegenover staan, maar bij de huidige stand van de be,grooting durven zij niet adviseeren dit toe te staan. Bij het opmaken der begrooting 1940 willen zij wel een. subsidie overwegen. Wordt m.a.s. aangenomen. Bericht dat de heer S. Bal zijn lidmaat schap commissie B-steun aanneemt. Verzoek ontslag weiger van de heer S. Krijger wegens ongesteldheid. Wordt eer vol verleend onder< dank voor bewezen diensten. Verzoek afschrijving hondenbelasting door oud-burgemeester S. Hage. Wordt .verleend. Verzoek half jaar afschrijvln,g haven- en zate-geld, wegens slooping door den heer G. A. Padmos, Wordt m.a.s. verleend. Ingevolgei het voornemen gelden te vo- teeren voor de intercommunale samenwer king voor Luchtbescherming wordt een con cept-besluit dier samenstelling voorgelezen en vastgesteld. Benoemin,g weger, Er zijn 5 sollicitanten binnengekomen. Bij stemming worden 4 stemmen uitge bracht op G. A. Jumelet en 2 op A. Bal. Benoeming agent arbeidsbemiddeling. De voordracht luidt: No. 1. L. M. V. d. Bos No. 2. S. A. Jumelet No. 3. A. A. V. Oeveren. Op den heer S. A. Jumelet worden 3 stem men uitgebracht; en op den heer L. M. v. Bos 2 stemmen, zoodat eerstgenoemde is benoemd. Aanbieding gemeenterekening dienst '38. Gewone dienst: Ontv. if 114.591.09 Uitg. f 111.637.56 BRUINISSE De collecte voor den Gewapenden Dlensct heeft opgebracht f 11.21. ST. MAARTENSDIJK Geslaagd te Den Haag voor de hoofd acte onze vroegere dorpsgenoot den heer C. Oudesluijs Cz. thans ondervrtjzer te Den Haag. Per scheepsgelegenheid zijn alhier uitgevoerd 1200 kisten blauwe en witte eigenheimers, bestemd voor Rotterdam, in gekomen een schip grint groot 217 ton zijn de de laatste grint voor de Polderwegen. POORTVLIET Aan de R.K. H.B.S, te Bergen op Zoom slaagde H. Slings tot overgang van de 2e naar de 3e klasse. Alhier slaa,g.den aan de U.L.O. School te Tholen van .de eerste naar de tweede klas W. J. E. Slager, J. van IJsseldijk en M. Bo lier. Door het gemeentebestuur alhier is bekend gemaakt dat vanaf 17 Juli de steun regeling is stopgezet. STAVENISSE Burg. Stand. Geboren: Marina Cornelia d.v. M. C. d. Braber en C. .G. Moerland. Jan Willem zk V. Neh. Smits en Cath. Goedegebure. Ondertrouwd Cornells Moerland 24 en Cla- rina Wesdorp 19 jaar. In het tijdvak van 17 tot en met 22 Juli werd van de haven alhier verzonden; 10.000 kg. geperst stroo, bestemd voor het buitenland en 145.875 k.g. aardappels met bestemming Utrecht en Gouda. Wegens te geringe aanvoer werden Zaterdag en Maandag aan de aardappelvei- ling alhier geen noemenswaardige zaken tot stand gebracht. In den vrijen handel beloo- pen de prijzen voor groote eigenheimers tot f 3.50 en .die der poters tot f2.50 per 100 kg. Batig slot Kapitaaldienst Ontv. Uitg. f 2.953.53 f 426.823.19 f 426.766.79 MIDDELHARNIS Op drie Augustus zal .in de Rijnburg- sche bosschen Zendingsdag worden gehou,, den van de gereiformeerden Zendingsbond. Ds. Blok zal een rede houden over Mijn huis zal een huis des gebeds genaamd wor„ den voor alle vakken. En Ds. W. Vroeginde- weij van Hoogeveen over het werk Gods in de heidenwereld. De collecte welke gehouden is in de Chr. Geref. Kerk tijdens de Zendlngsrede van Ds. du Marchie van Voorthuizen heeft opgebracht f 65. Ouders die hun kinderen wenschen te laten doopen aanstaande Zondag in de Chr. Batig slot f 56.40 De heeren de Koning, Boone en Goud zwaard worden aangewezen tot nazien .dier reke|nin,g.; De heer v. Oeveren wordt be noemd tot plaatsvervanger. Onderzoek geloofsbrieven. Deze worden nagezien .door de heeren Goudzwaard, van Oeveren en Geluk, waartoe .de vergadering wordt geschorst. Na heropening wordt door den heer Goudzwaard namens de commissie tot toelating geadviseerd. In de ronvraag informeert de heer Goud- zwa.ard of er al een straatmaker is voor het straatwerk aan ,de Noorddijk, waarop de Voorz. antwoord, dat hiertoe Is aan,ge- zocht de heer Wandel te Nieuwerkerk. Deze heeft een kostenberekening gezonden om het te doen einde Juli en nö. de bietentijd. Voor het eerste .tijdvak oflfreerde hij 35 et., voor het 2e f 0.22. Na overelg in B. en W. is besloten het laatste te accepteeren. De zelfde vraa,gt naar het torenuurwerk, wat geregeld hapert, waarop de VOORZ. ant woordt, dat dit 24al worden nagezien. Sluiting. STOOMEN EN OPPERSEN Colbert Costuums f 2. nu f 1.45 Mantelcostuums vanaf f 1.45 Rokken vanaf f 0.50 Badmantels vanatf. f 0.80 Dekens (wollen) A. ALEMAN f 0.60 OUDDORP ST. ANNALAND Aardappelvelllng Maanda,g 24 Juli '39 43800 kg. gele eigenheimers f 3.07—3.31; 11650 kg. blauwe ld. f 3.41—3.69; 4335 kg. gele drielingen f 2.422.68; 2325 kg. blau we ld. f2.80—3.02; 725 kg. bonken f2.51 —2.60; 825 kg. .krlel if. 0.81. Totaal verkocht 63650 kg. Groep Scherpenisse: 14000 kg. gele eigenheimers f 3.3.07; 17625 kg. blauwe ld. f 3.50—3.67; 3425 kg. drielingen f 2.342.63; 450 kg. bonken f 2.55—2.61. Totaal verkoch,t 35500 kg. Alles per 100 kg. Burg. Stand. Ondertrouwd: A. T. van Woerdekom. .27 jaar (van Aalburjg) en T. W. Hage 22 jaar alhier. Geslaagd voor het M.U.L.O. Diploma A o.m. Mej. E. T. Moerland M.Jd. alhier. THOLEN Te 's-Hertogenbosch slaagde voor de akte nuttige handwerken mej. J. de Heer. Toegelaten tot het H.K. Lyceum te Roosendaal Wim Duinker. Aan .de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom werden bevorderd van klas III naar IV; C. Waghto, I. Wagtho. W. Brons alhier en W. Geuze te Scherpenisse. Burg. Stand. Geboren: Maria Pleternella d.v. L. Jansen en M. P. v. Driel. Overleden: Hendrik Geuvel Deurloo 71 j. Zonda,gavond overleed de heer H. G. Deurloo in den ouderdom van 71 jaar. De overledene was jaren lang een vooraan staand persoon in de Ned. Herv. Kerk. Ge durende verscheidene jaren was hij raadslid, gedurende de laatste jaren wethouder. In 1937 bedankte de overledene voor beiden. Hij was het eenige raadslid dat geen ge bruik wenschte te maken van het recht aan raadsleden verleend, om vrij de brug te pas seeren. De-begrafenis zal Donderdag 2 uur w.t, plaats hebben. Tegen Vrijdag 28 Juni 's-middags 2.30 uur is een. openbare raadsvergadering belegd. In de Halve-Guldens-Editie worden ge-- schriften opgenomen over de meest actu- eele onderwerpen op theologisch gebied. Wat de Reformatoren uit de 16e eeuw ge schreven hebben, blijft ook vandaag nog de belangstelling wekken van allen, die met .de Kerk en de kerkelijke gebeurtenissen meeleven. Als eerste nummers worden thans aange boden: 1. Wa,t OLEVIANUS zegt over: De Bedie- niriig van het Genadeverbond. 2. Wat URSINUS zegt over: Kerk der Uit verkiezing. 3. Wat LUTHER zegt over; Wet en Evan gelie, 4. Wat VOETIUS zegt over: Geestelijke Verlatingen. 5. Wat TEELINCK zegt over: De Zelf be proeving tot het H. Avondmaal. De deelen der H.-G.-E. hebben een uni formen prijs, n.l. 80 cent De omvang varieert van 64 tot 112 pa gina's. Ze zijn gedrukt op klein mediaan for maat, met sterken, artistieken omslag. Verkrijgbaar bij; GEBRj DE WAAL BOEKHANDEL MIDDELHARNI8

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 3