|roüwkeuyels| Mr. Dr. Kooien Kabinetsfbrmateur. Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Vacantietochten IngebruikDame van het nieuwe Kerkgebouw der Geref. Gemeente te St Philipsland, - TOURINGCARS KERK- EN SCHOOLNIEUWS I M. VAN LOON, v.hJ. de Korte I Voor Uwe a.s. neemt U onze gloednieuwe toch zeker? tegen lage tarieven. Inlichtingen Garage HUB. VISSENBERO Stampersgat Tel. 513 7 K.M. van Dintelsas en bij ons Reisbureau Kruiskade 122b ROTTERDAM - TEL. 55231 iniiiimiiinHiiiniiiiiiinnitiiiiiiiiuiiiiiiniiHiniiiiinniiiHiiiiiiiiiiiiiiii»^ I Velen koopen hun i bij ons U ook Keurig ge- 1 maakt. In drie kwaliteiten ver- 2 krijgbaar. g 1 Prijzen naar kwaliteit. f I Kerkring 4 - OUDE TONGE 1 Telefoon 52. g het sociale program van Mr. Romme accep- teert. Eveneens, of hij met de S.D.A.P. wil samenwerken. Dit alles staat zeer te be zien. Wij hopen, dat ook zijn pogingen spoedig zullen mislukken en dat H.M. dan krachtig zal ingrijpen om aan deze politie ke drijverijen, die tot anarchie dreigt te zul. len leiden, een eind te maken. Dr, H. OOLIJN VKAAGT ONTHEF FING VAN ZIJN OPDRACHT. De regeeringspersldienst meldt: Dr. H. Colijn hééft aan H.M. de Koningin veiv zocht van de opdi-acht tot vorminig van een kabinet te motgen wonden ontheven, idaar zijn pogingen to't samenstelling daarvan in dte richtimg, welke b\j licii hajd gedacht, niet waren geslaagd. Zaterdaigmididag heeft Hare Majesteit tnri, dr. D. A. P. N. Kooien ontvamgen en hem opidracht gegeven tot ivormimg van een kabinet. De heer Kooien heeft verizocht idteze opdracht in beraad te mogen ho|uden. 1. V Staatsraad mr. dr. D. A. P. N. Kooien is op 21 Januari 1871 te Rijswijk geboren. Hij bezocht het gymnasium te Utrecht en studeerde in de rechten aan de Utrechtsche universiteit. In 1894 promoveerde hij, ook in de staatswetenschappen. Na de advocatuur te Utrecht te hebben uitgeoefend werd hij achtereenvolgens school opziener in het arrondissement IJsselstein, voorzitter van de Bond van R.K. Kiesver- een^gingen en lid en onder-voorzitter van de Centrale Raad van Beroep. In 1905 vaardigde het kiesdistrict Grave hem af.als lid van de Tweede Kamer. Na mr. Fock's benoemin,g tot Gouverneur-Ge neraal volgde mr. Kooien hem op als voor- zitter van de Tweede Kamer. Tot 1925 was hij Kamerpresident. Van Augustus 1925 tot Maart 1926 was hij minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in het kabinet-Colljn. De aanneming' vari het amendement van Ds. Kersten (het gezantschap bij het vaticaan) had de val van dit kabinet tot gevolg. In April 1926 deed de heer Kooien zijn intre de in de Raad van Statte. Behalve vele functies in dienst van het katholieke gemeenschapsleven is de heer Kooien o.a. curator van de Technische Hoogeschool te Delft en voorzitter van de Raad voor de Luchtvaart. Wat de pers er van ziegt: „De Maasbafl»" ,(R.K.) „Wij willen bij dit bericht slechts een kort commentaar leve- i-en en alleen- verklaren: Wij bewonderen eerlijk gezegd, de moed van mr. Kooien om onder deze omstandigheden een poging tot Kabinetsformatie te wa,gen. Deze moed is alleen te verklaren, wan neer hij de overtuiging of althans de hoop heeft, een kabinet te kunnen vormen, dat in de geest der katholieke Kamerfractie, de werkloosheid op het eerstie plan wil hou den. Mogelijk voelt hij zich in staat, ook de Anti-Revolutionnairen daartoe te bewegen.' „De Tijd" (eveneens roomsch) daarente gen vindt: „De opdracht aan Staatsraad Kooien mOet dan ook blijkbaar niet zoo worden verstaan, dat na de ontheffing van dr. Co- lijn, die het kabinet in crisis verklaarde, nu de inzichten van de andere groep in het vraagstuk der werkloosheidspolitiek van meening verschilde, als grondslag van een nieuwe kabinetsformatie zouden worden beproefd. De opdracht aan Staatsraad Koo len lijkt veeleer buiten de beide partijen van de crisis om te gaan. De liberale Nieuwe Rott. Crt. vindt de taak niet gemakkelijk., „Zal hij een reconstructie op smalle, zgn. positief-Christelijke basis beproeven? Dan zal hij eerst de meenjngsgeschillen tusschen roomsch-katholieken en anti-revo lutionairen (Romme-Colijn) moeten liqui deeren. Laat hij echter de anti-revolutionai ren schieten, dan staat hij voor de vraag, of hij Christelijk-Historischen en Vrijzinnig- Democraten tot medewerking aan een min- derheidskabinet kan bewegen, tenzij deze r.k. van den rechtervleugel ook nog bereid zou zijn de sociaal-democraten voor zich te winnen en daartoe ook kans zou zien. Maar dan zal hij ook nog op andere dan met de werkloosheidspoütiek verband hou dende bezwaren stuiten, In de Staten-Gene- raal zijn de Chr. Hist. b.v. niet zoo los van financieele consequenties als zij het zijn in het Chr. Hist, hoofdorgaan. Dan is er nog heti slagkrujserplan, dat bij de r.k. geen tegenkanting ontmoet, maar dat bij de vrijz dem. niet in goede aarde is gevallen en waarvoor de soc. dem. ook niet warm loe pen. Of zal de heer Kooien den een of ande ren nieuwen, hoopgevenden vorm vinden voor de werkloosheidsbestrijding, welke bij den heer Colijn had kunnen zijn veronder steld en waardoor hij zijn eigen partijge- nooten niet zal aifstooten, omdat het nu van Kooien en niet van Colijn komt? Het is te mooi om waar te kunnen schijnen". „De Banier": We hopen echter dat Dr. Kooien niet slagen zal. En om des beginsels wille, èn omdat wij dit niet in 's lands be lang zouden achten. Om beide redenen be hoort veeleer aan Rome's politiek ten on zent een krachtig halt te worden toegeroe pen. De roomsche macht dient te worden gebroken, opdat wg strakg niet geheel en al onder den knoet van Rome komen, gelijk het geval was in Oostenrijk onder Dolfusz en zijn opvolger." oip VRIJDAG 7 JTJLI 1939, des avonds 7 laiav {o.%.) door Ds B. van Neerbos van Rilland. Bath (als con- j smient.) De dienst ving aan met het zingen van Psalm 66 vers 4; vervolgens werd gele zen 1 Petri 2, waarna de leeeraar het vo tum uitsprak. Daarna werd gezongen Ps. 84 vers 2. In zijn inleiding wees Z.Eerw. er op, wat verstaan wordt onder „Het Huis des Heeren. De Heere woont Zelf in een huis, niet met handen gemaakt, maar op de aarde heeft Hij ook Zijn huizen, waar Hij met Zijn Geest wil wonen en werken; de plaats waar Gods volk samenkomt. Op dit avonduur aan deze plaats samen gekomen, herdenken we de wonderlijke we gen des Heeren. Terwijl voorheen in een oude, veel te kleine ;herberg werd verga derd, staan de bijeenkomsten thans gehou den te worden in een eigen fraai kerk gebouw. We moeten dan ook zeggen: „De Heere heeft ruimte gemaakt.". Hoewel slechts een klein beginseltje, is de Gemeente, ondanks alle beproevingen gegroeid tot een eigen zelfstandige ge meente. Bepalen we ons nu bij dé duif (zie Ps. 84), die -zeer kooivast is en niet van de eene plaats naar de andere trekt, gelijk een zwaluw of een musch, die zich overal tracht te vestigen. Na het uitspreken van het gebed, werd wederom gezon,gen Psalm 69 vers 14. Als tekstwoorden voor deze plechtige ge legenheid had Z.Eerw. gekozen 1 Petr. 2 vers 4 en 5, deze woorden: ,>,Tot welken komende, als tot een levenden steen, van de menschen wel verworpen, maar bij God uitverkoren en dierbaar; zoo wordt Gij ook zelven, als levende steenen, gebouwd tot een geestelijk huis, tot een heilig priester dom, om geestfelijke offeranden op te offe ren, <üe Gode aangenaam zijn door Jezus Christus". De hoorders werden bepaald bij drie hoofdgedachten: ten eerste de grondsteen van het gebouw; ten tweede de opbouw van hetzelve en ten derde De bestemming van het gebouw. Nadat de leeraar deze drie punten toe passelijk had verklaard, waarbij hij vooral wees op den uitersten hoeksteen Jezus Christus, de opwassing van het geeettel^jk gebouw en de maker of bestekhouder van hetzelve, en aangedrongen te hebben op de noodzakelijkheid om een plaatsje te j trachten te verwerven in het hemelsche Kerkgebouw hiernamaals; werd gezongen Psalm 118 vers 11. Daarna wees Z.Eerw. er op dat de hand des Heeren dient opgemerkt te worden in hetgeen tot stand is gebracht. j In herinnering werd gebracht hoe het reeds de begeerte was van broeder van Dij- i ke, die thans reeds enkele jaren de ware rust geniet, om een eigen gemeente te stich ten. Als we nagaan met welke moeilijkhe den te kampen is geweest en tevens zien op de milde bijdragen van begunstigers, die hebben medegewerkt tot het totstand komen van dit bedehuis, jdan moet worden gezegd, dat dit tenslotte toch geen vruch ten van onzen akker zijn. Thans wordt be schikt over een eigen gemeente met eigen kerkeraad. Vooral vergat spr. niet te wijzen op het opkomend geslacht. De waarheid struikelt op de straten en wat reciit is kan er niet door. God mocht ons geslacht bewaren, op dat er een levende Kerk uit gebouwd wer- de. Inzonderheid de broeders kerkeraad wenscht de leeraar sterkte en kracht tpe. Laten de geschonken weldaden toch niet vergeten worden. In zijn toespraak richtte Z.Eerw. zich tot den aanwezigen wethouder Mol. (De Burgemeester en andere Wethouder waren uitstedig). Het mag als een voorrecht wor den beschouwd, dat er nog samenwerking is geweest om tot voltooing van deze kerk tie geraken. Jammer genoeg, zijn er te veel hoge scheidsmuren; ook in deze gemeente,. Vervolgens wordt dank gebracht aan den architect Llndhout uit Tholen, en de am bachtslieden, die allen hebben gewerkt en medegewerkt om een zoo fraai kerkje te doen verrijzen. Het doet den leeraar genoegen, dat zoo- velen blijk van medeleven toorien, door hier tegenwoordig te zijn. Mochtétt allen elkan ders vooral geestelijke lasten helpen dragen. (We zagen o.a. afgevaardigden uit de gemeenten: Tholen, Scherpenisse, St» Annaland, Zierikzee, Bruinisse, Nieuwer- kerk, Oosterland, Haamstede enz., terwijl buitendien vele belangstellenden uit deze gemeente van hun medeleven blijk gaven door aanwezig te zijn. Nadat Z.Eerw. den wensch- heef t uitge sproken, dat we allen mogen staande blij ven voor de oude waarheid, eindigt hij met dankzegging. Gezongen wordt alsnog Psaüm 122 vers 3. Toen de zegen op de gemeente was ge legd, verlieten de vele aanwezigen het Kerkgebouw. P.S. Het kerkgebouw dat on,geveer 160 170 zitplaatsen bevat, welk aantal belang rijk kan worden uitgebreid, ziet er in alle opzichten onberispelijk uit. Als we stijl en inrichting aanschouwen, komen we vanzelf tot de conclusie, dat de Architect iemand is, die met zijn tijd weet mee te gaan. Ondanks de eenvoud, is het een fraai gebouw, zooals er in de wijde om geving maar weinig zullen te vinden zijn. STERK. Een mensch, geweldig in zijn kracht van lichaam, ziel en wereldmacht gegrond op stof en assche; kan zich betrommelen ga lant aan Mammon, heer en afgezant en god der tempelklasse. Hij kan met vaandels van de roem ge borduurd met een gouden bloem van eer als heer fungeeren, ook kan hij bij het kerk- altaar de Boas zijn, de steunpilaar, en def tig schuinmarcheeren. Hij mag zelfs bij de waterpoort van Mundus in het zalig oord de Hitlers gaan te boven, en ma,g, bij eene bete broods als God zich wanen, even groot; en hemellichten dooven. Toch is en blijft hij niets dan stof, 't welk, bij een vinger-hef van 't HOP zinkt in het aak'lig duister, waarbij zijn wereld-burger-pracht, zijn wereldroem, zijn wereld-macht ver- flanscht van eer en luister Neen. Hij alleen is sterk en groot die bij een scham per brokske brood leunt op den HEER der heeren. Hij overwint door hemelkracht de we- reldvorst en wereldmacht die voor hem de- clineeren. Hans Hansen. „Standard Bulletin" MIDDELHARNIS. De heer H. Vermaas heeft bedalnkt voor zijn benoeming voor de gemeenteraad' De opvolger is de heer J. H. Koppelaar. Blijkens een in onze gemeente ver* spreid stnooibiljot is het de bedoeling, dëri ouden van dagen een dag van ontspanning aan te bieden ,öp een nafder te bepalein dlag in de weejki van 24 tot 29 Jumï. GESLAAGDEN RIJKS-H. B. S. H.B..S met 5oj. c. Geslaagd M. v. d'. Heu* vel, Ooltgensplaat; G. Huisman, Melissant; A. de Jpng Stad aan 't HarimgvEet; T. Kamp stra, MiddelbamisJ. Komtebedüe, Oudidorp M. Huisman, Melissant... H. Krammers Ooit genspliaat; J. Lpdd'er, Goedereede, H. Ti|p gelroan, MiddeBiamis; J. Verweij' Nieuwe' T.onge. SOMMELSDiM Eenige tijd geleden werd tegen een 12-jarigen jongen procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van eenig geld. De gemeen teveldwachter had een vaag vermoeden, dat diezelfde jongen zich op meerdere plaatsen aan een dergelijk feit zou kunnen schuldig maken. Hij achtte de mogelijkheid niet uit gesloten dat dit zou voorkomen bij een ze keren V. d. M. aan het Kortewegje alhier, omdat naar hij vermeende ook daar wel eens kleine geldbedragen waren vermist. Zijn vermoeden bleek juist. Hij liet zich in de woning opsluiten. De jongen, die eiken dag aan de woning verscheen, wist blijk baar de sleutel van de buitendeur goed te liggen. Nadat de veldwachter eenige tijd in de woning had vertoefd, werd de buiten deur inderdaad geopend. Bedoelde jongen stapte binnen, schreed naar de schoorsteen, haalde eenig geld uit de zich daarop be vindende portemonnaie en stapte goeds moeds weer in de richting van het erf. Men kan zich het tooneel voorstellen van wat zich ajfspeelde toen de bengel zijn weg ver sperd zag door; den gemeenteveldwachter. Den volgenden morgen werd de jongen op transport naar Rotterdam gesteld. Zondagmidda,g werd door den ge meenteveldwachter een 29-jarige zwerver, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aan den Dorpsweg alhier, op heeterdaad betrapt wegens het plegen van onzedelijke handelin gen in tegenwoordigheid van 4 kinderen be neden 10 jaren. Hij werd naar de cel over gebracht en op transport gesteld naar Rot terdam. Het loodarsenaat voor de 3e bespui ting is evenals voorheen weer verkrijgbaar aan het pakhuis der gemeente, zoowel des morgens als des middags. HERKINGEN Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. Overbeeke, leeraar aan de H.B.S. te Rot terdam, is in den ouderdom van 50 jaar in het ziekenhuis „Eudokia" aldaar overleden. Woensdag 12 Juli a.s. zal er op het Gem. Secretarie des v.m. 10 uur gelegen heid zijn toti kostelooze inenting of her- inentin,g. A.s. Donderdag 13 Juli des avonds 7 uur (o.lt.) hoopt de Reisvereen. „Herkin,gen' In het Gemeentelokaal haar jaarvergade^ ring te houden; tevens is er gelegenheid voor opgave van nieuwe leden. De derde bespuiting van de aardap pelen met' loodarsenaat zal moeten geschie den tusschen 11 en 22 Juli a.s. Ten verzoeke van de fam. C. Dorst zal door Notaris Costermans worden ver kocht een huis met schuur, erf en grond aan den St. Pietersweg alhier, kad. 1295, groot 8 A. 45 cA. MELISSANT. De derde bespuiting van ardappelen moet plaats hebben van 1122 Juli ter bestrijding van den coloradokever. Een zoontje van dhr. A. Non kwam zijn hand zoodanig te verwonden, dat ge neeskundige hulp moest worden verleend. Gevonden; een portemonaie met in houd. Te bevragen bij den omroeper M. Doorn. Op Zondag 16 Juli a.s. hoopt Ds. Baaij van Tholen alhier op te treden voor de Oud Geref. Gem., des v.m. 9.30,des nam. 2 en des avonds 6 uur. Z.Eerw. hoopt lid maten te bevestigen en den H. Doop te be dienen. In een gehouden ledenvergadering werd voor de Oud Geref. Gem. tot Ouder ling gekozen de heer L. Neels, die echter heeft bedankt. STELLENDAM. De aanvrage tot een kosteloos rij wiel belastingmerk is voor deze plaats vast gesteld op Dinsda,g 18 Juli a.s. van 68 uur (z.t.) en Dinsdag 25 Juli van 78 uur in het Vereenigingslokaal der O.L. School. Vorige week vingen de garnalenvls- schers per vaartuig van 200 tot 600 Kg. garnalen. GOEDEREEDE De garnalenvisschers vingen vorige week van 30100 Kg. garnalen per dag en per vaartuig en de zeevisschers besomden van de f 150250 aan versche visch. OUDDORP Kennisgeving. Op Woensdag 12 Juni 1939 van 9 tot 12 uur vim. nieuwe tijd, zal het strand en het vaarwater nabij de vuurtoren te Oud- dorp onveilig zijn wegens te houden schiet oefeningen. Het strand is onveilig en verboden van strandpaal 24 tot strandpaal 28. De zee is onveilig in een sector met hoek punt lichttoren Westhoofd Goeree. De oostzijde van deze sector wordt be grensd door een lijn getrokken vanaif, den lichttoren in N.W. richting over uiten tot gat no. 2. tot 3% K.M. in zee. (Militaire kompasstand 63.) De Westzijde van deze sector wordt be grensd door een lijn getrokken vanaf den lichttoren in N.W, richting over uitersten Pyramide Goeree tot SVz K.M. in zee. (Mi litaire kompasstand 56.) Commandant Ie Sectie 39 Re.s, G.C. E. A. P. Determeyer. Res. 1 Lt. 15 R.I. Door de garnalenvisschers werden vorige week van 80100 kg. garnalen per dag en per vaartuig, en in de weren 7 zal men gevangen. Voor het examen 5-jarig H.B.S. is ruimschoots geslaagd den heer J. C. Kom- tetaedde alhier. Thans wordt alhier voor de bessen besteed de prijs van 25 cent per kg. (part.) Onze vroegere dorpsgenoot KI. Akers hoek, vrijwilliger bij de Zeemacht, heeft te Vlissingen met goed gevolg afgelegd het examen voor Matroos 2e kiasse. NIEUWE TONGE De heer G. van Es had Woensdag het ongeluk een trap van een veulen te krij gen. Dr. de Man verleende geneeskundige hulp. De heer M. Kievit kreeg vorige week een ernstige verwondin,g aan zijn hand met het lossen van spoorijzer, zoodat genees kundige hulp noodzakelijk was. Bij enkele veehouders zijn varkens be smet door de vlekziekte. Door spoedige in enting tracht men uitbreidin,g te voorko men. De personen van de kleine landbouw- vereeniging (Ons aller Belang) zullen mor gen een reisje maken naar de Wieringer- meerpolder. A.S.1 Woensdag zullen de Ouden van da,gen uit deze gemeente een uitstapje ma ken naar Noord-Brabant. DEN BOMMEL Op Dinsdag 18 Juli en op Dinsdag 1 Augustus, respectievelijk van des namid dags 67 uur en van 66.30 uur (wettelij ke tijd) zal in de Polderkamer zitting wor den gehouden tot het aanvra,gen van koste looze rijwielbelastingmerken. De distributie van onvermengde mar garine en bak- en braadvet zal deze week geschieden via den winkeUer G. Wolfert, Oostdijk. Mej. S. alhier is heden voor een on derzoek naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. L. S. alhier had het ongeluk zooda nig met zijn arm in de knel te raken dat geneeskundige hulp noodzakelijk was, 'waar bij bleek dat hij zijn pols had gebroken. OOLTGENSPLAAT Op Vrijdag 14 Juli a.s. zal door de Ambachtsheerlijkheid St. Adolphsland de jaarlijksche schouw worden gehouden. Zaterdagavond zullen door de B.V. L. schietoefeningen worden gehouden, in de Openbare School aan het Weespad. Op last van den Officier van Justi tie is Vrijdag een persoon uit deze gemeente in arrest gesteld, als verdacht van het ple gen van ontuchtige handelingen. Nadat procesverbaal tegen hem was opgemaakt, is hij Zaterdag weer in vrijheid gesteld. De Burgemeester brengt ter kennis dat de derde bespuiting van het aardappel gewas met een oplossing van 400 gram lood arsenaat op 100 Liter water, moet worden uitgevoerd in de periode van 11 tot 22 Juli a.s. Onze vroegere dorpsgenooten P. en C. v. Oorschot slaagden te Eindhoven als leerares in 't Modevak. OOLTGENSPLAAT De maandelijksche collecte in de N. Herv. Kerk gehouden heeft de som van f 52.45 opgebracht. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening worden gehouden. Doopouders die hun kinderen wenschen te laten doopen, moeten hiervan aangiifte doen Vrijdagavond 6.30 uur in de consisto riekamer. Ds. van Sluis van Zonnemaire heeft voor het beroep by de Geref. Kerk alhier bedankt. Openbare vergajdiering van den Baad der gemeente Ooltgensplaat op Woens dag, 12 J'uji 1939 d'Bs narajdala.gs om 7 'uiur (wettelijke tijd.) PUNTEN VAN BEHANDELING: 1 Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beslissing op het verzoek van den heer J. C. Birkhoff, alhier om toekenning van een vergoeding ingevolge art. 13 der Lager-Onderwijswet 1920. 4. Voorstel tot wijzi,ging van de Algem. Politie-verordening. 5. Voorstel tot goedkeuring van de ge wijzigde overeenkomst tusschen de. Stich ting Veerverbinding ,,Flakkee-NoGrd-Bra- bant" en de N.V. Reederij v. d. Schuijt. 6. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de rekening der gemeentelijke Bewaar school, dienst 1938. 7. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening, dienst 1938. 8. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1939. 9., Beslissin,g over de toelating van de nieuw gekozen raadsleden. Ooltgensplaat, 8 Juli 1939. DIRKSLAND De gelegenheid tot aanvraag van kos telooze rijwielbelastinigmerken zal voor deze gemeente gegeven worden in de Openbare Bewaarschool op Donderdag 20 Juli des avonds van 69 uur en op Donderdag 27 Juli des avonds van 7-9 uur, alles zomertijd De langs de huizen gehouden collec te voor de vereeniging tot verspreiding der H. Schrift bracht op f 38.50. MIDDELHARNIS Zondagmorgen .deelde Ds. W. P. Laman bfficleel aan zijn gemeente mede, het ge rucht dat reeds vorige week de ronde deed poor het dorp, dat hij het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Haarlem had aange- pomen. Dit was het 34ste beroep hetwelk op Z. Eerw. tijdens ziJn verblijf te Middelhanüs was uitgebracht. Zoowel voor Leeraar als Gemeente zal het scheiden zwaar vallen, daar Z.-Eerw, in deze, zijn eerste gemeente, zeer gezien en aan haar zeer gehecht is. De leerlingen varj de Geref. School zuWen Dinsdag bij goe'd weer met himi on» derwijzer een reisje naar Oud'diorp' niakeni. De coiljeicte welke gehoudten is in de Chr. Gere'f. Kerk ten bate tot op'Beiding varj Dienareto des Woords heeft opgebracht t 54.8O, Zondag za1( In de Geref. Kerk va beide diensten colilecte wordere gehouden voor de diaconie). Zondag zal in de. Ned. Herv. Kerk in beide diensten* voorgaan Ds. van den Boogerd van Ridderkerk, inplaats van Ds. Blok welke met vacantie de gem'eente Mjeft) verüjaten. f' Maandagavond 7 uur zall in» de Chr. Geref. Kerk optreden Ds. Du Marehie van Voorthuizen van Urk. SOMMELSDIJK Geboren: Ida, dochter van Marinus Korte weg en Adriana Wielaard. Gehuwd: Beschier van der Veei' 21 jaar en Adriaantje de Gast 19 jaar, beiden alhier DIRKSLAND De in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra maandelijksche collecte bedroeg ruim f 33.—. GOEDEREEDE A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de gewone maandelijksche col lecte worden gehouden ten bate voor de kerk. NIEUWE TONGE De verkoop van zitplaatsen in de Ned Herv. Kerk heeft opgebracht f 235. Onze dorpsgenoot Jac. Verweij slaag de voor het diploma 5-jarige R.H.B.S. NIEUWE TÓNGE Geboren: Neeltje d.v. J. Visbeen en K. de Gast. OverledenCornells Jacob Kievit oud 2 dagen z.v. W. Kievit en S. het Jonk. DEN BOMMEL Overleden: M. van ,der Valk- 89 jaar, we duwe van Adr.. de Jong. Ondertrouwd: G. J. Bierbooms 27 jaar en H. van Wijk 27 jaar; G.. van Schljndel 23 jaar en J. Bakker 21 jaar. Getrouwd: H. A. M. van Loon 29 jaar en E. Verheul 27 jaar, P. J. Breen 29 jaar en M. Mijs 27 jaar. üMUiiiuiiiiuHiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiuiuoiiiiiiuiuiiuiiiiniiiiiiiiHiinii

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 2