Fa. H. BRABER rvr^ SCHUDT UW LEVER WAKKER m St. Philipsland DIRKSLAND. VITRAGE NIEUW-POOTGOED. 1 1 i wt 9 i i i 1 r» J i Dav.van Houdt, Telef. 12, Voor onze Jongens en Meisjes p MOOIE RAMEN MET ONZE en GRATIS GEMAAKT. Spijsverteringsstoornissen plaagden hem. Nog voorradig: Alpha's B* maat 28—30. 1ste Nab. gezuiverde Witte Ei genheimers. Iste Nab. gezuiverde Zeeuwsche Blauwe. 1ste Nab. gezuiverde Zeeuwsche Bonten. SCHERPENISSE. Voor Stavenisse A. Westdorp, Voorstraat Voor Tholen: L. Deurloo Telef. 69 s Rotterdam 440 gevallen van meisjes, 603 van jongens, 900 van gezinshoofden en ruim 2000 gevallen van anderen aard te behan delen. Dat is slechts een enkele greep, die de wijde vertakking dier zonde tegen het 7e gebod, teekent. Van groot belang schetst spr. de recht geaarde huwelijken. Zooveel huwelijken wor den in de kerk bevestigd, waarvan blijkt, dat ze toch niet met God zijn begonnen. Zooveel ouders verbeten hun plichten t.o. hun kinderen, dat Mr. de Jong te Amster dam, de oud-kinderrechter, het een plaag noemde, die met gloeiende sikkels over het land strijkt. Spr. noemde vele gevallen op van echt scheiding, waaruit blijkt dat veel huwelijken niet gesloten jlijn uit liefde, zij hebben het zélf klaar gemaakt en nu moet God het ac cepteeren.' Hoe menig christen heeft Hem zijn nood geklaagd, waarbij tot uiting kwam dat eigen pad gekozen was, en dat het roer niet gericht was naar Zijn Woord. Verloving, noemt spr. iets moois, het is de eerste stap tot een recht huwelijk. Maar de vraag mag toch wel zijn, wat is de reden Geld, eer, aanzien? Buig U neer, zegt spr. stel God niet voor een uitgemaakte zaak, wat God wel kan verhinderen, maar mee rendeels niet doet. Spr. dringt aan op een heid in het huwelijk, wil er warmte van uit gaan, eenheid in gebondenheid aan het V^'oord Gods. Dan wijst spr. op de moeilijke taak van de opvoeding. Hoe mooi en groot is die taak, in een normaal, goed gezin. Het moet niet zijn, zooals spr. citeert uit het „Groene Kruis" dat de ouders in bijzijn van de kin deren elkaar uitschelden, geestelijk uitklee- den. Door zoo'n geestelijke uitkleedpartij worden de zieltjes der kinderen verwoest. Bij onderlinge verdeeldheid faalt de opvoe ding. En toch is de plaats der opvoeding voor de kinderen het ouderlijk huis, er gaat kracht uit van een goede samenleving on der broers en zusters met de gedienstigen. In het gezin dient aangeleerd en afgeleerd wat in het maatschappelijke leven, nutti,g en noodig is. De ouders hebben het voorbeeld te geven, wat gedaan en wat gelaten moet worden. Spr. citeert Zondag 41. Daarin is wel al les opgenomen waarmee de zeden-politie te maken heeft. Spr. heeft in den beginne gezegd, dat hij er tegen opzag, omdat hij zijn gehoor niet kende, maar God zegt in Zijn Woord, dat we allen in zonde kunnen vallen. Wanneer we nu met de zonde gaan spelen, speelt de zonde met ons. Vooraan staande menschen zijn er door ten val ge komen. Met cijfers en feiten uit de practijk die we hier niet alle kunnen noemen, staaft spr. dat. Nu is het niet de taak van de zeden-poli tie om maar veel processen-verbaal op te maken en trachten iemand in de gevan genis te helpen. De zedenpolitie wil opbou wend werk verrichten, zij wil trachten te voorkomen, dat kinderen aifzakken en ouders en kinderen die verkeerde dingen doen, zooveel mogelijk op het rechte pad te helpen. De gevaren die ons omringen zijn tal loos. Spr. wijst op de bladen die ver dachte advertenties opnemen, die voor velen een valstrik geworden zijn. Weert dergelijke lectuur uit Uw huizen, zegt spr. Menig abortus-geval is daardoor met doode- lijken afloop geweest. Spr. heeft op zijn kantoor een platteigrond met 600 spelden er op, die 600 plaatsen aangeven in de stad waar men voor dergelijke gevallen terecht kan. Wat leest Uw kind? Schunnige lectuur? Verkapte onzedelijke romans? Spr. maant aan, dat de ouders daarop letten, ook of ze in bezit zijn van pornografische plaatjes die de zinnen prikkelen. Spr. demonstreert enkele van die gevallen. Als ouders hebben wij er ook op te letten, waar onze .kinde ren verblijven, of ze soms op straat rond zwalken. Wat doet U zelf en wat doet Uw kind als wij weg zijn. Hebben wij voldoen de contact met onze kinderen, dat het met U en mij durft spreken, over teere dingen? Geslachtelijk is niet iets gemeens, het is iets Goddelijks. De vraag mag wel zijn, wat is noodig, dat mijn kind weet. Wat bieden wij de kinderen voor verzet? Laten wij hen aan hun lot over? Spr, wijst op het nut van speelweiden in de stad, op het opvoedend element van het vereeni- gingsleven in de steden en dorpen, waar aan moet gewerkt, dat we daar onze jeugd heenkrijgen. Met wie gaat Uw kind om, vraagt spr.? En hoe kleedt U ze? Spr. wil niet dat be spottelijke, dat een meisje met rokken zou loopen tot op de enkels, maar we dienen de grenzen der wellevendheid niet te over treden. Spr. wijst niet alleen op het gevaar voor kinderen maar ook voor „ons". Hoeveel in de dorpen fatsoenlijk bekend staande man nen, die uit hun dorp dikwijls in de stad komen, zijn niet gevallen in handen van ge- wetenlooze vrouwen, waarbij dingen ge beurd zijn, die nooit meer zijn goed te ma ken. Ontstellende cijfers en feiten noemt spr., die een kijk geven op het vreeselijke dat de zonde der onzedelijkheid teweeg brengt. Laten we Gfod bidden aldus spr. dat we onze verloofde, onze man en onze. vrouw, altijd vrij en vrank in de oogen kunnen zien. Wakend en biddend en nooit laag op een ander neerzien, omdat we ook menschen zijn, meewerkend aan de bescherming, van wat bescherming noodig heeft. W© zijn als mensch zondaar voor God, die elke dag doen wat we niet moesten doen en laten, wat we moesten doen. Tenslotte wijst spr. op Jezus Christus, die voor gevallen zon daren gekomen is, ,die het verlorene zoekt en het gevallene weder opricht. Ds. V. d. Wal dankt den spr. voor zijn waarschuwende en leerzame woorden en ook voor de wijze waarop hij het gedaan heeft. Veel hebben we gehoord, wat op dit gebied in de wereld te koop is. Laten we het voor gezegd houden zegt spr., dat eenheid in onze gezinnen zoo noodzakelijk is. dat er ook op gelet wordt, wat we in on ze fezinnen spreken in bijzijn van kinderen. Eén woord .kan soms funes,t zijn. Het woord is een geestelijke macht; verkeerd gebruikt is het voor de kinderziel als een inktkloüder op wit papier. Dan is het een pest: kwade samensprekingen bederven goe de zeden. Ook in humoristischen zin, dient nooit over die dingen gesproken; liever met eerbied en ontaag, als een groot wonder van God, dat zal ook bij kinderen ontzag inboezemen. Inzonderheid onderstreept spr. ook het lezen van allerlei verkeerde lectuur en kran ten. die de kinderzielen besmetten. Geniiemd is door spr. dat de jeugd iets moet worden geboden; wij hebben ook onze vereenigingen, onze leeszaal etc, spr. wekt op, daar alle steun- aan te geven, juist naar aanleiding van de dingen die ons opge schrikt hebben. Van een goede samenleving ook in onze gezinnen, gaat kracht uit en daar ■wil God Zijn zegen op gebieden. Gezongen werd nog Psalm 105 3 waar na Ds. V. d. Wal deze samenkomst met dankgebed beëindigde. Verleden Dinsdagavond vergaderde de af d.St Philipsland van de Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging voor het eiland Tholen en Sti Philipsland, gevestigd te Tholen, in de Openb. Lagere School alhier. Onder leiding van haren Voorzitter, Dr. Duinker van Tho len, Mede tegenwoordig waren Ds. Vreug- denhil van Oud-Vossemeer. bestuurslid en de heer W. de Korte, Secretaris-penning meester der vereeniging. Aanwezig waren 49 leden. Burgemeester Kleppe, bestuurslid der ver eeniging, opent de vergadering, met een har telijk welkomstwoord aan de aanwezigen, inzonderheid aan den Voorzitter, Ds. Vreug- denhil en den heer de Korte, die zich de moeite hebben willen getroosten voor deze vergadering naar onze gemeente te komen. Tevens brengt hij namens de afd. een hartelijk woord van dank voor al het werk, dat zij vanaf de oprichting hiervoor heb ben gedaan en wat de eerstgenoemde heeren betreft, geheel belangeloos. Vervolgens licht de burgemeester in het kort toe het doel dezer vergadering, wat reeds per strooibiljet aan de leden is bekend gemaakt. Dit doel is, aldus spr., niet gun stig te noemen. Wij staan namelijk voor een tekort. Bij de oprichting in Augustus 1936, is getracht samen te werken met de vereeniging op Zuid-Beveland, wat echter op bezwaren is gestuit. Hierop is het besluit genomen een vereeniging op te richten op onze twee eilanden. Het ledenaantal waar mee we begonnen zijn, was gering. Later is dit aantal echter sterk aangegroeid. Mo menteel zijn aangesloten 1396 gezinnen met totaal 5465 leden. Hiervan zijn 3293 leden boven den 16-jarigen leeftijd endus betalen de, en 2172 beneden den 16-jarigen leeftijd, die dus niet betalen. Onze bedoeling is dus geweest de contributie zoo laag mogelijk te stellen en eerst op 16-jarigen leeftijd te la ten betalen, zulks met het oog op de groote gezinnen om ook deze in de gelegenheid te stellen als lid te kunnen toetreden. De con tributie is hiervan vastgesteld op 4% cent per week per lid, wat een zeer voordeelig bedrag genoemd kan worden. Wij waren dadelijk wel bevreesd, dat dit aan den lagen kant zou blijken te zijn, maar wig meenden voorloopig niet een hooger bedrag te moe ten vaststellen. Alle begin is moeilijk en dat blijkt ook nu weer. Na sluitin,g van het boekjaar 1938, bleek ons dat we staan voor een tekort. Een der gelrj.ke vereeniging moet kunnen beschikken over eenige reserve en hierom meent het bestuur het voorstel te moeten doen om de contributie met 1 cent per week per lid te verhoogen. Spr. doet hierna een beroep op alle aan wezigen om hieraan mee te werken, omre- den ieder toch wel voldoende overtuigd is van het onmisbare van onze vereenigin,g. Na Dr. de Groot, ,die intusschen ook ter vergadering verschenen is, met een harte lijk welkomstwoord te hebben ontvangen, verklaart hij de vergadering geopend en geeft het woord aan den Voorzitter Dr. Duinker. De Voorzitter dankt den vorigen spreker voor zijii inleiding, waarvan hij nog enkele punten financieel toelicht en geeft vervol gens een verslag betreffende de financiën over 1938. De eerste drie maanden vanhet lidmaatschap, aldus spr., wordt contributie betaald terwijl men geen recht heeft op uit keering. Hierdoor is dus een reserve kapi taal gekweekt van ruim f 1500.Na be ëindiging van 1937, constateeren wij reeds een aanmerkelijke achteruitgang der finan ciën wat zoo is voortgegaan over 1938. Na een reeks van cijfers te hebben opge somd, hooren vrtj noemen het bedrag van ruim f 422,als te kort. Naar aanleiding hiervan, aldus de Voirz. komt het Bestuur met 2 voorstellen.: In de eerste plaats: verhooging der contributie met 1 cent per lid en per week en in de tweede plaats: nog b.v. 2 maanden de gele genheid open stellen voor aanmelding als lid Regelmatig WRIGLEY'SP.K. kauwen is een goede gewoonte, die voor kin deren en volwassenen op eiken leeftijd door tandartsen wordt aanbevolen. P.K. zuivert de adem, verfrischt de mond en houdt de tanden gaaf en sterk. Boven dien bevordert P.K. de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bU de hand. M.T.C. Veel genot voor weinig geld: S cent. en dan voor zekeren tijd de aanwerving van nieuwe leden stop zetten. Het tweede voorstel vloeit voort, aldus de Voorz., uit het feit, dat gedurende de laat ste tijd, de personen, die zich met hun gezin nen aanmeldden, als lid, dit doen omreden er bij één hunner gezinsleden een operatie moet plaats hebben. Deze hebben dus drie maanden betaald, een bedrag van ruim 60 cfi,, en dan nog enkel voor diege^nsleden boven 16-jarigen leeftijd, en hierop volgt de operatie, wat dan onze kas .kost, een bedrag van soms f 30.f 40.Ieder kan be grijpen, dat onze kas hier niet tegen be stand is en een tekort op die manier niet uitblijven kan. De z.g.n. wachttijd verlen gen, acht spr. niet gewenscht. Beide voorstellen worden hierop met alge- meene stemmen aangenomen. Aangezien de burgemeester bij loting pe riodiek aan de beurt van aftreding is, volgt verkiezing van een bestuurslid voor onze ge meente bij vrije stemming. Met 46 van de 49 stenamen wordt de burgemeester herko zen als bestuurslid, die onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen zijn benoeming aanneemt. Nog wordt medegedeeld, dat den termijn dat nieuwe leden zich nog kunnen aanmelden, door het bestuur nader zal wor den vastgesteld en bekend gemaakt. Vervol gens wordt door den voorzitter, op verzoek, nog toegezegd ieder jaar een vergadering ter plaatse te doen houden, omreden de af standen te groot en te moeilijk te bereiken zijn om dit op één plaats in heel de vereeni ging te doen. o Nadat door den voorzitter nog een bij zonder woord van dank is gebracht aan het gemeente-bestuur te dezer plaatse, voor de toegezegde subsidie waarVan jammerlijk geen gebruik kan worden gemaakt, omre den de gemeenten Stavenisse, St. Annaland en Oud Vossemeer hierop afwijzend beschik ten, sloot de burgemeester deze vergadering met een woord van dank voor de opkomst. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en IT zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Vw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen ztjn slechts lapmiddelen. }J moet CARTER'S LEVERPILLBTJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's lieverplUetjes bü apothekers ea toogisten. i. 0.75. Geniet thans eein übkende gezonidhefd. Acht jaren geniet deze man nu reeds een t)la!ker>de gezondheid, nadat hij tevoren ge« fcweld was geweest door irsdigestie. ',,Tien jaar geleden werd ik gekweld door spijsver* teringsstoornissen. Na ontelbaire middelen te hebber» geprobeerd ztonider verlichting te fcuimen vinden, werd mijn toestand steedis erger. Eicidelijk probeerde ik Kiruschen en gediuenéde 8 jairen geniet ik nu al weer een blakende gezondheid. Ik ben opzichter in een bekende motorenfabriek en, hoewei ik 65 bent, ga ik door voor 50"'. E. T. Rruscheii Salts is een combinatie van ztes feoute», die ieder een eigen werking hebben. Zij' verwijderen de opgehoopte afvalstoffen, wordt de oorzaak zijn van Uw .klachten, door aAneporende werking op lever, nieren en in* gess'anden, waardoor niet alleeji rheumatische pijnen, maar ook spijBverteringsstoornissen, voorkomen en bestreden wooden. Uw bloeld wordt gezuiverd en tinnen koiten tijd zuEcn Uw pijnen verminderen, om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend ver^fcrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. OPSTOOTJE TE DIRKSLAND Spreker van Zwart Front en zijn vrieni;ien uitgejouwd. Donderdagavond zou üi „Odeon'' te Dirks land voor de Mussert^Gnoep spreken de heer van ée Roer. De zaal stroomdte geheel vol met belang!. stellenden, doch zoodra de sprekeir begon met het gebruikelijke „Volksgenooten' stona een dier acnwezigen op en riep: „Daar kom je te laat voor!- JotigerLS, we gaan er uit!" Allen liepen sr uitdagend uit zoodat dfe spreker slechts een enkele hoorfer ovei», hield'. Buiten werd tegen de Zwartsfiponters gedko monjtreerd en Zelfe met sfeenen do^oir de rui» ten geworpen. Te 10 uur was het sluiten, want ze hadden geen vergunning en toen einüeEjk de heer Roer met zijn vrienden naar buiten k'wam', werden zij met een hoera'tje ontvangen. Van de auto'.<; waarmede de hegren ge* komen waren had men de banden leeg la= ten loopen, aoodat de demonstranten ruim de tijd hadden om hen allerlei fraais toe te voegen. Er was ondanks een stortregen veel volk op de heen; de politie moest de Zwart* fronters in bescherming nemen en af en toe de straat ontruimen. Van Zwart*front schijnt men diis in Dirks land niet gediend zijn. Het vandalisme dat werd toegepast kunnen wij niet goedkeuren. BESTE JONGENS EN MEISJES. Bij de ingezonden nieuwe raadsels van jullie was ook een kruiswoordraadsel. Daar er kinderen zijn, die hieraan nogal veel tijd moeten besteden, plaats ik dit nu maar eerst, zodat jullie er gelegenheid genoeg voor hebben. Als het als laatste Aprilraad- raadsel geplaatst zou worden, dan zou wel licht de tijd te kort zijn. De kinderen, die van dat soort raadsels niet houden, moeten maar door de zure appel heenbijten, en ze zullen zien, dat het toch nogal meevalt. Het spreekt vanzelf, dat ik zo'n raadsel, waaraan voor een kind veel werk geweest is om 't in elkaar te zetten, maar niet terzij kan leggen. Bovendien vinden de meesten van jullie het mooi werk. Hier volgt het dan: OPGAVE 2: 1 2 3 9 4 516 7 8 10 11 13 14 15 16 7 18 i9 20 21 22 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 37 34 35 38 36 39 40 Van links naar rechts: 1. richter. 5. vorst der Midanieten (denk aan Gideon 8. zoon van Jacob. 11. lengtemaat. 14. vindt men aan een kledingstuk (tor nen.) 15. muzieknoot. 16. omgekeerde van: pan. 18. glanzende verf. 19. kledingstuk. 20. baal. 22. gezonde lekkernij (op de boterham.) 23. vrouw van Abram. 24. man van Abigail, (denyk aan Davinds' omzvif ervingen. 25. werd in de plaats van Izak geofferd. 27. vader van Abner. 28. vader van Jozua. 29. meisjesnaam (afkortin,g.) 31. woestijn. 33. deel van een wagen (wielen.) 34. vrijstad. 36. stad door Jozua ingenomen. 37. landstreek in KanaSn. 39. ik gahuis. 40. struik die in de diepte groeit. Van boven naar beneden: 1. Paradijs. 2. land waar Job woonde. 3. naaldboom 4. verrader van den Heere Jezus. 5. hemellichaam. 6. -I- (bij 't rekenen.) 7. bij de waterleiding. 9. speelgoed. 10. naam waarin de Rijn verandert. 13. broeder van Martha en Maria. 15. stad in Palestina. (werd langdurig belegerd., 17. woestijn. 19. stad in Gilead (2 Sam 2.) 21. toiletartikel. 22. jongensnaam. 26. bekend koloniaal gebied van Nederland 28. plaats waar een jongeling werd opge wekt. 29. paling. 30. stam van het werkwoord: tellen. 32. woord waar Ps. 115 mee begint. 34. vervoermiddel. 35. zoon van Noach. 37. gebiedende wijs van: gaan. 38. als 36 (van links naar rechts.) Dit raadsel werd me toegezonden door Lena Verhage, St. Philipsland. Het is door haar zuster gefabriceerd. En ik mag hier wel bij zeggen, dat het een knappe zus is, die we hier hartelijk bedan ken voor de moeite. Het is in orde, hoor! Nu gaan we weer een pakje brieven ter hand nemen: Cornells en M. van der'K. St. Annaland. Aan één kant is 't wel jammer, dat je me niet veel brieven meer zal schrijven, Kees. Maar aan de andere kant is 't goed, dat je nu kan gaan verdienen. Die veestapel zal toch nog wel uitgebreid worden als 't wéér mooi wordt, denk ik. Marinus zal dan de schrijverij wel voort zetten, nietwaar? En dan hoor ik meteen ook weer wel wat van Kees. Jaantje W., St. Philipsland. Is de schrik al uit Hendriks lijf Die Piet is al verder geweest dan ik. Hij heeft zeker heel wat te vertellen gehad? In de volgende brief zal ik wel horen hoe 't met de over gang is afgelopen en of de troostprijs goed was. Jacoba Johanna v. d. B., Stavenisse. In een land is 't van groot belang als er opvolgers zijn bij de regering. En zo is 't ook bij mij. Ik ,kan 't je niet kwalijk nemen dat je ophoudt, maar ik ben toch heel blij dat je door middel van je broer niet uit de kennis zal raken. Het ga je verder goed. Help maar trouw in het huishouden en laat nu en dan maar iets van je horen. Dat vind ik heel best. Marinus den E. St. Maartcnsd-jjf. Een vorig maal heb ik al over die bezwa ren gesproken. Als 't goed was. zouden v^e allemaal wel een zelfde bijbel (wat spelling betreft) moeten hebben. Ik zal zoveel moge- Itjk trachten de moeilijkUheden te ontgaan. Als de kinderen zélf raadsels inzenden, dan ben ik hierin maar helt baas. Dat snap je wel. Tmus B.. St. PhiUpsIand. Je opgave is goed. In 't vervolg hoop ik het raadsel te plaatsen, maar ik kan nog niet beloven van volgende week al. Je moe der trof het niet zo best met schoonmaken, nietwaar? Het was toch elke dag regen? Of heeft ze nog van die mooie dagen gepro fiteerd Als 't zo druk is, dan spreekt het vanztelf dat je ook mee moet helpen. Voor spelen is er dan geen tijd. Dat zullen Je vriendinnetjes ook wel begrijpen. Lena V., St. Philipsland. Zoals je gezien hebt, is het raadsel ge plaatst. Ik kan goed begrijpen dat je zus er veel werk aan heeft gehad. Ik weet het bij ondervinden dat zo'n raadsel eigenaar dige moeilijkheden meebrengt bij het in el kaar zetten. Gerrit B., Tholen. Ik mag je wel bedanken voor het onder richt in de werktuigkunde. Van die dingen heb ik niet veel verstand en daarom moest er wel zo'n nauwkeurige uitleg met illustra ties bij zijn. Als ik bij jullie was, zou ik heel wat te kijken en te horen hebben! Janny en Laiawrens N. Rotterdam. Er was weinig nieuws in R'dam, geloof ik. Er is niet altijd evenveel te vertellen ook, hé? Ook moet er gelegenheid zijn voor een briefje. Maar het voornaamste was er toch: de brief op tijd met de oplossingen. Aaltje P., Scheveningen. Dank voor de postzegels. Ik spaar ook al de zegels op, die ik heb. Of ik dicht bij de bosjes woon? Neen, ik woon niet in zo'n mooie omgeving als jij. Op t oogenblik zpu jij 't echter hier bij mij wel mooi vinden. Het is of 't gesneeuwd heeft op de pruime- boomen, zo wit van de bloesem! Als ik maar even mijn ogen van mgn werk opsla, en ik ktjk door 't raam, dan zie ik die voorjaars- pracht! Je tweede blad vond ik niet zo erg mooi deze keer. Was het wellicht een kladpapier, dat er perongeluk tussen geraakt is? Van alles en nog wat stond er op te lezen, min of meer begrijpelijke dingen. Ook bespeurde ik nog een stuk van een nieuw raadsel, en nog een paar pentekeningen. Kortom: het was een allegaartje. Leg je me volgende keer 't raadsel eens uit? Lena en Maarten de V., Goeree. Ik ben benieuwd of jij al beter bent Lena. Ik hoop dat je volgende keer ook een jaar lettertjes erbij zal kunnen schrijven. Maar de oplossingen waren er, endat is veel waard! Soms ben je dichter bij een prijs dan je wel denkt. Het ingezonden raadsel krijgt vast een beurt, hoor! Het is goed. Cornells B., OuMorp. De werkzaamheden op het land hebben maar veel vertraging gehad met die vele regen, hé Alles is nu erg verlaat. Het was een eenvoudig spreekwoord, niet waar Nu je het in de oplossing zag was het niet moeilijk, denk ik. Het is alles maar een „weet." Het valt toch nooit mee om woorden te vormen uit door elkaar gegooide letters. Hoe maakt Willem het Maatje J., Oude Tonige. Ik heb gelukkig nog geen bril nodig; mijn ogen zijn nog goed. Vind je het een uitzoe- kerij om een brief te schrijven? Het is geen verplichting, hoor! En als je begint dan doe je maar net of ik bij je ben en je begint maar te babbelen op papier. Dan gaat het vanzi^lf. Zonder erg is het blad vol. Wou je zelf een raadsel maken? Dat móét niet, hoor! Het mag natuurlijk wel, maar 't is moeilijk. Allemaal. Veel succes met het kruiswoordraadsel. Het is een mooie bezigheid. Het mag inge vuld worden in de krant en dan uitknip pen, maar het mag ook op papier nagete kend worden. Dan is 't zeker duidelijk. De hartelijke groeten en tot volgende week is te hopen. OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 5