CI1QWEEKBIADö»GEQ.GR0riDSIA6 wSöSZUO-HOllöiZEEUWSaiE EIIAMDEII |roüwkeüvels| N.V. üiïGEVERSMMTSCHAPPIJ „EIUNDEN-NIEÜWS" De A.R.-partij op Flakkee STUURMANSKUNST Gemengd Nieuws Jaargang WOENSDAG 15 MAART 1939 No. 1023 De Uien-uitvoer in Februari. I M. VAN LOON, v.hJ. de Korte I WAARIN SEDERT 1 NOVEMBER 1935 OPGENOMEN HET BLAD „ONZE EILANDE.4" 18e JAARGANG Advertenae^ifj 20 cent per regeL RecUmie» 40 et.; Dienst» «anwagen en aaabiedingen van 1-6 regels 80 ut,; Boek-aan- iMocU^nj 10 cent per regd Contracten belangrSk U«W. UnCAVE VAN Gevestigd te MiddeUuuvit Frins Hendrikstr. 122 C Giro 167930 i Fottboz 8 Ttl. 17, Bpantoor voor Zeeland: St. Maartensd^, Markt, TeleiE. 59. Aboonemeatsprlts 85 cent pet 3 maanden b] Yoorultbetaling. Verschot lederen Woensdag en Zaterdag 2 maal jper «eek. Afzonderlike numnwti 5 cent Buitenland Sfuldea pn laar Rheumatische pijnen ROERGANGER. 3 Velen koopen hun 1 1 bij ons U ook Keurig ge- S g maakt. In drie kwaliteiten ver- g 1 krijgbaar. 1 M Prijzen naar kwaliteit. B 1 Kerkring 4 - OUDE TONG E E Telefoon 52. BELASTINGPlAATJE VOOR AUTO's? lilEIJIl/S pe politieke partij, die nog altijd op ons eiland de'meeste stemmen haalt, is de Anti- Revolutianaire. Historisch is dit tot op ze kere hoogte te verklaren. Het is immers de ze partij geweest, die gedurende de jaren 1900 tot 1920 hier is opgetreden als de groo- te tegenstandster van het liberalisme en daardoor werd zij het verzamelpunt van al len, die in die periode van vrijzinnige alleen heerschappij om des beginsels willen geen vrede konden hebben met de liberale poli tiek in staat en gemeente, kerk en school. Vóór 1920 waren dan ook allen, die ernst maakten met hun godsdienstig beginsel en de Belijdenis in eere wilden houden, onver schillig tot welke kerk zij behoorden. Anti- I Revolutionair. In de A.R. Kiesvereenigin,gen I vond men Hervormden van Gereformeerd beginsel en Gereformeerden, maar ook leden der Geref. Gemeenten. En allen konden in die schoone jaren van principiëele strijd te gen de vrijzinnigheid, vooral op staatkundig en schoolgebied, van harte samengaan. Voor de Chr. Hist, partij is op Flakkee nimmer veel belangstelling geweest, omdat deze steunt op confessianeele en ethische idealen en deze kerkelij k-godsdienstige richtingen hier geen ingang hebben gevonden, daar het Hervormde volk van Flakkee een be- lijnd-Gereformeerde prediking begeert. Zoo werd dus de A.R. partij de partij, waarin zich allen, die van Gereformeerd beginsel waren, vereenigden. En het resultaat daar van was, dat het liberalisme werd versla gen en in vele gemeenteraden de A.R. partij in de meerderheid kwam. Door de .loop der jaren heen heeft de A.R. partij, ofschoon de omstandigheden zeer ge wijzigd zijn, deze positie van, „grootste par tij" weten te behouden. Het hoogste aantal stemmen haalde zij in 1931 en 1933, toen op haar lijst 4600 kiezers hun stem uitbrachten of 35%. Zij had toen echter tevens haar hoogtepunt bereikt, want' bij de verrkiezin-- gen van 1935 daalde haar stemmencijfer tot 2900, hetgeen inderdaad een bijna catastro- phale daling beteekende. Dat zij bij de Ka merverkiezingen van 1937 er weer 4000 haalde, wil niet zeggen, dat zij onder de rechtsche kiezers haar verlies had inge haald. Bij deze stembus toch is ook op Flak kee de candidatuur van Dr. Colijn van groote aantrekkingskracht geweest op vele niet-rechtschen en kan naar ruwe schatting met vrij groote zekerheid worden gezegd, dat de A.R.-partij uit rechtsche kringen ze ker niet meer dan 3500 stemmen heeft ge kregen, welk getal uiteraard eveneens nog voor een niet gering deel aa,Ti, den persoon van Dr. Colijn te danken was. In de gemeenteraden bezet de A.R. partij 16 van de 111 zetels af 23%, waaruit blijkt, dat de landelijke en de gemeentelijke posi ties elkaar niet volkomen dekken. In Mid- delharnis b.v. kreeg de A.R. partij in 1937 no,g 537 stemmen, terwgl er in de Raad niet één A.R. zit. Bg de verdeeling van de wet houderszetels in, 1935 ging het beter, want van de 26 wethouders zijn er 8 A.R. of 30%. Door allerlei combinaties wist men tot dit resultaat te komen. En van de 12 gemeen ten (het practisch vacante Den Bommel niet meegerekend) hebben er 8 een A,R. burgemeester of 66%! Uit dit alles blijkt dus, dat de A.R. partij op Flakkee nog altijd zeer machtig en in vloedrijk is. Zij dankt dit aan het feit, dat tot op dit oogenblik toe nog zeer vele niet- kerkelijk-Gereformeerden op haar hun stem uitbrengen. De leden der Geref. Kerken, die de principiëele en organisatorische leidslie- den der partij zijn, kunnen op het heele ei land nog geen 900 stemmen uitbrengen, zoo dat zij slechts ongeveer een vierde deel van het kiezerscorps uitmaken. De andere stem men tusschen de 2000 en 3000 komen derhalve van personen, die tot de Chr. Geref. Kerk (Middelharnis), tot de Geref. Gemeenten (Dirksland) of tot de Hervorm de Kerk behooren. De laatste vormen zeker 90% van het niet-Gereformeerde deel. In enkele gemeen ten, zooals Stellendam en Melissant, is het aantal Hervormden, dat nog A.R. stemt, ge ring, in Ouddorp, Ooltgensplaat en Som- melsdijk is het sterk aan het afnemen, dat de huidige A.R. partfl in haar principiëele en practische politiek en vanwege de eenzij dig kerkelijk-Gereformeerd georiënteerde organisatie, waardoor de baten harer actie in hoofdzaak aan de Gereformeerden ten deel vallen, voor Hervormden van beslist Gereformeerd beginsel onaanvaardbaar is. De A.R. partij toch heeft gedurende de laatste 30 40 jaren een proces doorge maakt, dat geleid heeft tot een afglijding van haar oude beginselen, zoodat zij niet meer geacht kan worden te zijrn de part\j van Groen van Prinsterer en op menig punt zelfs afvirrjkt van Dr. Kuijper. De oorzaak hiervan is te zoeken in het feit, dat zij wat haar keurcorps, haar leidende- figuren en wetenschappelijke voormaimen betreft, in handen is van ^e mannen der Doleantie. De religieuze ondergrond dier beweging is in de loop der jaren zóó ver af komen te staan van de oude Gereformeerde beginselen, dat men in de andere kerken algemeen .gevoelt, dat er op godsdienstig gebied een diepe klove gaapt. En dit laat niet na zijn uitwer king te doen gevoelen ook op ander gebied. De samenwerking op het terrein der school wordt er zeer door bemoeilijkt, terwijl ook in de politiek verschijnselen zich openbaren, die erop wijzen, dat men minder principieel optreedt. Men past zich veel te gemakkelijk aan bij het liberalisme, dat voorheen als re volutionair bestreden werd, doch waarmede men zich in latere jaren ,,op breede basis," zoowel landelijk als gemeentelijk, coaliseerde Dat men ging meewerken aan, de verkiezing van socialistische Gedeputeerden en wethou ders in de groote steden, wees eveneens op een bedenkelijke verflauwing der grenzen. Dat men de stichting van Hervormde scho len ging tegenwerken en niets meer deed voor de oplossing van het kerkelijk vraag stuk, waarvoor Groen zijn heele leven ge streden heeft, werd een bewijs voor het een- zijdig-kerkelijk standpunt, waarvan de par tij-leiding uitging. Daarbij 'kwam nog, dat de samenwerking met Rome, door Kuijper en Schaepman tot stand gebracht, al spoe dig werd geproclameerd tot een eenheid in beginselen en een stoelen op één wortel des geloofs," waardoor de Gereformeerden zich zoodanig op Rome gingen oriënteren, dat het wel scheen, alsof de Tachtigjarige oorlog eigenlijk door o,nze voorvaderen slechts uit „anti-papisme" gestreden was. Het resultaat van deze samenwerking is ge weest, dat de A.R. partij een beginsellooze compromis-politiek ging voeren om daar door mede te deelen in de macht en dat de oude Groenlaansche beginselen op non-acti- viteit werden gezet. Doch tevens, dat door middel van deze coalitie de Roomsche macht thans een geweldige omvang heeft aangenomen, die voor ons Protstanten niet veel goeds belooft. En nog steeds gaan in A.R. kringen daarvoor de oogen niet open, getuige het feit, dat de A.R. Minister Van Dijk den heer Geseling geheel ter zijde •stond in de zaak der imarechaussees van Oss. De A.R. „Rotterdammer" schreef nog pas dat zij zoogaarne en zoo van harte" met de Roomschen wilde samenwerken! By dit alles ,kofnt nu nog, dat het A.R. staatsrecht sedert Groen een principiëele wijziging heeft ondergaan. Den stichter der partij stond steeds het ideaal van de Chris telijke Staat voor oogen, doch de profes soren der V.U. hebben in hun verphiloso- feerd staatsrecht daarvan iets geheel an ders gemaakt. Op de grondslag van de ge- meene-gratie-theoriën van Dr. Kuijper is een systeem gebouwd, dat practisch voert tot de neutrale staat en derhalve sterk li berale tendenzen vertoont. De kerngedachte van art. 36, dat n.l. de Overheid geroepen is, uit hoofde van haar goddelijk gezag en als handhaafster der goddelijke wet op het publiek terrein, in wetgeving en staatsbe stuur het Christelijk karakter der natie te handhaven, wordt verworpen. Bij al deze principiëele bedenkingen, die tegen de A.R. partij moeten worden aange voerd, komt dan nog het feit. dat zij in de Kamer, Staten en Raden een zeer eenzijdig- Gereformeerde bezetting heeft. Van de 17 Tweede Kamerleden b.v. zijn er slechts 3 Hervormd. Ook in het Centraal-Comité treft men dergelijke verhoudingen aan. Het spreekt dus vanzelf, dat de kerkelijke Ge reformeerden op deze wijze hun stempel drukken op het .geheele partijleven* en ook het gehalte der principiëele politiek bepa len, met het resultaat, dat wij hierboven schetsten. Uit dit alles kan voor ieder duidelijk zijn, dat de A.R. partij van thans een geheel andere is als die van Groen. Voorheen kon inderdaad elk man van Gereformeerd begin sel tot haar behooren, doch in verband met de principiëele.en organisatorische verande ringen, die zich bij haar voltrekken, is dit niet meer mogelijk. Uit traditie blijven op Flakkee nog wel een paar duizend Hervorm den en anderen op haar stemmen, doch wan neer deze menschen zich goed realiseeren, wat ze doen, zullen ze tot de conclusie moe ten komen, dat ze zich nader zullen moeten beraden over de nieuwe situatie. Met name in Dirksland heeft het ons steeds heel raad selachtig toegeschenen, dat daar zoowel de Hervormden als vele menschen der Geref. Gemeente zoo (fanatiek A.R. blijven. Wij ge- looven, dat dit voor een aanmerkelijk deel hieruit moet voortkomen, dat men de prin cipiëele veranderingen in .de A.R. politiek blijkbaar niet heeft opgemerkt. Het zal overbodig zijn, na alles wat we schre ven, te zeggen, dat we de machtspositie der A.R. partij op ons eiland niet in over eenstemming achten met de geestelijke lig ging van ons belijdend Flakkeesche volk. Dit wil immers van het godsdienstig neo- calvinisme niets weten, hetgeen b.v. in Middelharnis, waar eertijds de A.R. partij 6 7 zetels in de Raad had en nu niet één, overtuigend gebleken is. De partij heeft daar zichzelf vernield. Maar nu moet dat Flakkeesche volk daaruit ook de consequen tie trekken. En deze ia: Iemand, idle in igodsiilienstig opzicht het nieuw-calvinisme van Dr. Kuijper en ztjro volgellnigen verwerpt, moet ook de neo-cal- vlnistischie politiek der A.B. party, welke daar een gevolg van is, afwijzen. Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij. Doos 30 en 50 et. 5. IJSBEBOEN. Liefde is het levenselement voor een kind. Ook in de opvoedkunde geldt het Woord Gods: „Waar liefde woont gebiedt de Heere den zegen." In de eerste plaats moet er liefde zijn tus schen man en vrouw. Deze twee moeten im mers eenzelfde en vaste lijn trekken bij het opvoeden van hun kinderen. Het is verkeerd wanneer kinderen zeggen dat ze van moeder iets wel mogen en van vader niet, of omge keerd. Dat mag niet voorvallen. Nu kan het gebeuren dat een vader of moeder op een moment een verkeerd besluit neemt in de opvoedkunde. Hoe licht kan dat gebeuren Want o, voor moeilijke proble men kunnen we geplaatst worden, en hoe moeilijk is het dan om dadelijk, op staande voet, maatregelen te treffen. Ook hier is wel van toepassing, dat het beste paard ook wel eens struikelt. Op zichzelf beschouwd is struikelen ver keerd, maar wanneer zooiets plaats vindt: stel, dat een moeder iets doet ten opzichte van haar kinderen, dat niet naar de zin van den vader is dan doet de vader verkeerd om zijn vrouw in 't byzg» kinderen hier op attent te maken. Laat hij wrijs doen om daarmee te wachten tot de kinderen het niet meer kunnen hooren. De vader moet in dezen les te Betrachten Ydè groote liefde- les van Paulus 1 Cor. 13De liefde is lank moedig; zij wordt niet verbitterd; zij denkt geen kwaad; zij bedekt alle dingen; zy ver draagt alle dingen. De kinderen moeten er vast van doordron gen zijn, dat vader en moeder in de opvoe ding één zijn, altijd, bij elke gelegenheid. Daarom mogen geen conflicten plaats heb ben tusschen de ouders in het bijzijn van de kinderen. Hetzelfde geldt voor op- en aanmerkin gen over onderwijzers en onderwijzeressen, waarbij onze kinderen school gaan. Laten de ouders toch zoo verstandig z^jn om nooit in afkeurende zin over hen te praten waar kinderen bij zijn. Tusschen school en huis gezin moet ook één vaste lijn getrokken worden en laat die lijn niet verzwakken, zoodat er een breuk komt. Wanneer er liefde is tusschen man en vrouw, zal het ook niet uitblijven of er is liefde tusschen de oud«rs en de kinderen. Vooral in onzen tijd, waarin de liefde zoo zeer is verkond, kan men de .droeve uitin gen hooren, dat kinderen als een last wor den beschouwd, inplaats van als een zegen van God. Een oud moedertje heeft hierover haar eigen zienswijze en zegt altijd: „Te genwoordig hebben ze liever een hond dan een kind; 't is gemakkelijker ook, want een hond kan je wegsturen als je hem beu bent.' Hoe treurig is het als het liefdeselement in het huisgezin ontbreekt. Hoe gevaarlijk voor de opvoeding is een ongelukkig huwe lijk. Zoo gevaarlijk als ijsbergen zijn voor de scheepvaart, zoo gevaarijk is het voor de kinderen wanneer het leven tusschen va der en moeder hard en kil is als een ijsberg. De ongelukkige moeder is voor haar kin deren een gevaar, want zij vlucht met haar onbevredigde liefde rechtstreeks naar haar .kinderen. Dan is zij .gelukkig bij de kinderen haar teederheid te kunnen aanwenden, waar voor haar een andere uitweg ontbreekt. Zulke ouders trekken geen zelfde lijn, en wanneer er dan conflicten ontstaan, dan voelen de kinderen dat ze alles gedaan krij gen, omdat ze op 't oogenblik onmisbaar ztjn. Het is geen wonder dat een zeer grove vorm van verwennen het einde hiervan wordt. Beklagenswaardige kinderen! Hoe machteloos staat een man, die het goede nog met zijn kinderen voorheeft, als de vrouw hem in alles tegenwerkt en de kinderen, door alles toe te geven, tracht aan haar zijde te krijgen. Omgekeerd is even goed mogelijk. Toch hebben die ouders de schriftelijke verhoudingen in hun huisgezin aan zich zelf te wijten. Doordat de ware liefde ontbreekt is er van weerszijden geen toegeven aan elkander. Alles wat in 1 Cor. 13 over de kenmerken van de liefde wordt gezegd, wordt in zoo'n gezin in omgekeerde rich ting uitgeleefd. Treurig is ook in een huisgezin wanneer de ouders behooren tot verschillende kerke lijke richtingen. Het is wel jammer dat in Ivele gevallen bfl de verkeering en verloving over deze zaken in 't geheel niet wordt ge sproken. Alle mogelijke dingen die betrek king hebben op het toekomstig huwelijk worden gewikt en gewogen, maar over de godsdienst wordt in alle talen gezwegen. Soms komt men tot een belofte die, als een maal het huwelijk is gesloten, dra wordt verbroken, zoodat elk zijns weegs gaat. Hoe hebben de .kinderen bij het opgroeien zich te schikken? Hoe in-droevig is toch de ker kelijke verdeeldheid! Is er in dezen ook geen toegeven mogelijk! Ontbreekt veelal ook in deze huwelijken de ware liefde uit! Of wordt de godsdienst als iets bijkomstigs beschouwd, en niet zooveel voeten in de aarde heeft Dat zulke ouders toch eens om hun kin deren mochten denken. Leggen zulke va ders en moeders niet door hun schuld de kiemen van verdeeldheid onder de kinde ren? Gaan in den regel de kinderen niet in twee groepen uiteen bij het verder doorle ven? Hoe kan er in 't gezin over kerkelijke toestanden worden gesproken, zonder tot oneenigheid te geraken? Angstvallig moet in zulke huisgezinnen over alles wat maar naar godsdienst zweemt gezwegen worden. En het gebeurt wel dat die kerkelijke richtingen, waartoe de ouders behooren, heel dicht by elkaah staan. O, dat er hier- tusschen toenadering ware! Het zou zoo profijtelijk zijn èn voor het geestelijk leven én voor de opvoeding van de kinderen. Wordt er tusschen zulke ouders geen toe nadering gevonden, dan gaat de oneenigheid op kerkelijk terrein over van vader op zoon en van moeder op dochter en de treurige toestanden blijven bestendigd. Ongelukkige huwelijken zijn een ramp voor de kinderen. Voor onze kinderen, waar voor we zoo'n verantwoordelijkheid moeten dragen, zouden we de ijsbergen van harte loosheid, kilheid en hardheid moeten mij den. Als we ze probeerden te mijden en we slaagden, wfl zouden er als ouders niet al leen wèl bg varen maar 't zou tot zegen van ons kroost zijn. De levendige handel in uien, die zich ge durende het geheele seizoen manifesteerde, hield ook gedurende de eerste helft van Februari stand, zij het ook met sterk vari- eerende prijzen. Wij hoorden in dit verband een uien-expor teur de opmerking maken: „het lijkt wel de beurs" en inderdaad wisselden de flauwe stemming de willige dito elkaar met den dag af, totdat omstreeks half Februari de zaak wel uitgesproken flauw en traag werd. De oorzaken hiervan na te speuren, ligt niet op onzen weg, al vermoeden wij. dat de be richten omtrent de aifzending van de eerste Egyptische uien daaraan wel niet vreemd zijn geweest. De prijzen zakten van f 3.f 4.in enkele dagen tijds tot f 1.25 per H.L. in, om daarna weer iets op te loopen tot f 1.50. Hoewel het exportseizoen nog niet geheel voorbij is, kan thans toch reeds een voor- loopige balans' worden opgemaakt. Aan de debetzijde vinden wij een zeer groot kwan tum uien tegen alleszins redelijke en door menigeen niet verwachte prijzen. De inzin king in Februari kan gelukkig het seizoen niet meer slecht maken. Indien hier sprake is van een goed seizoen, hebben wij hier eigenlek uitsluitend het oog op de produ centen, omdat ons nu eenmaal iedere con trole op de exporteurswinsten ontgaat. (De export vindt immers niet naar Duitsch- land plaats.) Aan de creditzijde der balans vinden wij den abnormaal grooten uitval der uien, ver oorzaakt door de meest kenmerkende ziek ten „koprot" en „schimmel." Het doet ons genoegen, dat naar deze ern stige vijanden van onze uienteelt door mid del van de Nederlandsche Uienfederatie 'n ernstig onderzoek is ingesteld en zijn onze inlichtingen juist, dan zou de oorzaak van dit kwaad reeds opgespoord zijn. Een rap port over dit onderzoek hopen wij t.z.t. te kunnen publiceeren. Wij geven onderstaand een overzicht van de in Februari uitgevoerde hoeveelheden in kg., gesplitst naar de productie-gebieden en de landen van bestemming: Februari Februrai 1939 1938 Zeeuwsch Vlaanderen 122.000 17.000 Tholen St. Philipsland 1.878.000 665.000 N. Z. Beveland Walcheren 918.000 420.000 Schouwen en Duiveland 1.656.000 90.800 Goeree en Overflakkee 7.285.000 6.026.000 Noord-Holland 592.000 42.000 Limburg 82.000 31.000 Groningen en Friesland Gelderland 2.000 Rotterdam 183.000 57.000 Amsterdam 112.000 20.000 Westland Zwijndrecht 43.000 1.000 aa sa lilUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIll Februari Februrai 1939 1938 Engeland 10.513.000 7.298.000 België 1.001.000 498.000 Duitschland 625.900 14.000 Ierland 601.000 327.000 Amerika (U.S.A.) 45.000 West-Indië 29.000 12.000 Afrika 28.000 16.000 Zweden 15.000 6.000 Noorwegen 11.000 12.000 Zwitserland 2.000 Frankrijk i 2.000 Finland 1.000 1.000 Gibraltar 3.000 Totaal 12.873.000 8.187.000 („De Tuinderij".) Totaal 12.873.000 8.187.000 LANDBOUWLOONEN IN THOLEN. De minister van economische zaken heeft aan al de landbouwers op het eiland Tholen de verplichting opgelegd in het ar beidsgeschil met de landarbeidersbonden ar bitrage te aanvaarden, onder aanwijzing van jhr. ir, O. C. A. van Lith de Jeude te 's-Gravenhage als arbiter. VEBLAGING P.T.T. TAEIEVEN. In een lezing, die ir. Damme, directeur- generaal van P.T.T. voor de Rotterdamsche graanstudieclub heeft gehouden, heeft hij o.a. medegedeeld, dat het bedrijf zeer bin nenkort met een nieuwe verla,ging van een der tarieven zal komen. FINANCIEELE EEGELING MET DE B.X.M. Met de combinatie, die, zooals in de me morie van antwoord aan de Tweede Kamer is medegedeeld, alsnog de mogelijkheid van een fïnancieele Tramweg-Maatschappij in studie heeft, wordt het overleg aldus de Minister van Waterstaat dat door het in gewikkelde der materie zeer tijdroovend is, voortgezet. Ter voldoening aan den door de Kamer geuiten wensch zal binnenkort, zoodra het deskundig rapport omtrent den financieelen toestand van de maatschappij tot op heden zal zijn bijgewerkt, omtrent dit rapport me- dedeeling aan de Kamer worden gedaan. De minister zal gaarne zijn invloed aan wenden om aan personeel, dat bij de reor ganisatie van tramv/egen overbodig wordt, een redelijke schadeloosstelling te doen ver zekeren. De klaChcen over de wijze va» controle op de naleving van de motorrijtuigenbelais* tingwet zijn ook doorgedrongen tot het de partement van Waterstaat. Min. Van Buu- ren deelt in zijn memorie van antwoord' aan de Eerste Kamer medfe, dat hij bereid is, dït punt onder de aandacht van zijn ambtgenoot van Financiën te brengen. Het denkbeeld is geopperd een belasting=^ plaatje voor au;to's in te^ stelleni. Hieromtrent zegt de minister, dat ook al zou het aanbrengen van een belastingplaatje worden voorgesdireven, ^och de verplich* ting van den bestuurdta: van een motorrij* tuig om desgevorderd aan te toonen, dat de voor dat motorrijtuig varschuldigide belas* ting is betaald, aiet zou kunnen Worden gemist. AUTOBUS BOTST OP DEIEWIELEB. Zaterdagmiddag reed de heer V. uit Big- gekerke op zijn driewieler uit deze plaats naar Zoutelande. Een autobus, welke hem achterop reed en hem wilde passeeren, moest op het laatste moment uitwijken voor een uit tegenovergestelde richting komend voertuig. Bij deze manoeuvre raakte de büs .den wielrijder die tegen den grond werd ge smakt, en onder de bus terecht kwam. De man was op slag dood.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 1